جايي براي همفكر ي (تقديم به استاد شهرياري )

شروع موضوع توسط رند ‏26 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. رند

رند New Member کاربر فعال

با سلام و احترام به محضر استاد محترم تقاضا دارم مانند گذشته محبت فرموده ما را بهرمند فرماييد. براي آغاز نظرتان در مورد صدرا-گاز لوله-رانفور-وساخت-وپترو-وغدير-وبانك-وبهشهر را براي 1 يا 2 ماه آتي بيان فرماييد.هميشه تندرست و

2. شروين شهرياري

شروين شهرياري New Member عضو تازه

شغل:
    بورس طهران
    ...

با عرض ادب و احترام خدمت جناب رند و همه عزيزان كه بنده لطف داشته اند

بنظرم ميرسد حركت اين سايت جديد بسيار پربارتر از مكان قبلي و با فعاليت بيشتر و نظرات پربار دوستان قديم و جديد دنبال ميشود و شايد بهتر باشد بيش از آنكه متكلم باشم شنونده نظرات اما حسب الامر عزيزان اگر نياز باشد آماده همفكري و تبادل نظر ميباشم .قبلا خدمت دوستان عزيز عرض كردم كه :

1- بسيار مايلم بيشتر با هم همفكري و تبادل نظر نماييم چرا كه قطعا يك نفر فقط يك جنبه را ميبيند و يقينا نتيجه اي كه از همفكري و مشورت حاصل ميشود قابل مقايسه با نظر يك شخص نخواهد بود .بويژه در فعاليت هاي اقتصادي وبورس (آنهم از نوع بورس طهران ) كه هيچ كس نميتواند ادعا كند كه بهترين نظر يا پيشبيني را ارايه ميكند.از اين رو خواهشمندم جريان مباحثات يكطرفه نباشد و بنده را از ديدگاههاي ارزشمند خود محروم نفرماييد .بويژه كه مطمئنا در بسياري موارد با توجه به اطلاعات محدود نخواهم توانست پاسخ جامع و درخور را به مطالب ارايه دهم.

2- ممكن است گاه بعلت مشغله هاي روزمره نتوانم در كوتاه ترين زمان در جريان مطالب شركت نمايم اما حتما در پايان هفته در خدمت دوستان خواهم بود .

3- باز هم يادآوري يكي از بندهاي قانون اساسي بازار سرمايه كه حتما آنرا شنيده ايد:

در زمينه بازار در نهايت هر كس نظر و استنباط شخصي خود را ابراز ميدارد و از اين رو در هنگام تصميم گيري نقش خود و تفكر و تامل بيشتر را نبايد از ياد برد.

4- مسلما تاپيكهاي اين چنيني تنها جهت سهولت ارتباط با يكديگر در نظر گرفته شده و بايد مراقب بود تا خللي در جريان فعلي بخش اخبار داغ و ساير مباحثات دوستان ايجاد ننمايد.

جناب رند
    در مورد سهام شركتهايي كه اشاره فرموديد بهتر است با هم تبادل نظر كنيم . منتظر نظرات و ديدگاه شما هستم .در پايان از زحمتي كه بابت افتتاح اين تاپيك براي بنده كشيديد سپاسگذارم .

سرافراز باشيد

یک شخص از این تشکر کرد.
  3. رند

با سلام و عرض ادب : استاد محترم جناب آقاى شهرياري بي هيچ تعارف و تملقي (كه به فضل الهي در طول عمر چهل ساله ام از آن دور بوده ام )بنده روزانه خدا را چندين بار شاكرم كه توفيق آشنايي و استفاده از نظرات حضرتعالي و ديگر اساتيد نا ديده همچون سرور گرامي جناب آقاي كامران و آقايان مددي و فراهاني را روزي ام فرمود ؛ ادب ؛ فروتني؛ دانش و آرامش را از كلام شما بزرگان بر يافته هاي ارزشمند خود اضافه مي كنم و سود مادي-ريالي كمترين بهره اي است كه برده ام. گرچه از سال 74وارد بورس شدم اما همواره خود را نو آموخته اين مكتب مي دانم و با توجه به گرفتاري كاري و عدم دسترسي به اطلاعات بروز و بهنگام گمان مي كنم نوشته هاي من موجب اتلاف وقت عزيزان خواهدشد اما به احترام فرمايش شما چشم بزودي عرض خواهم كرد: كليد گنج سعادت قبول اهل دل است مباد آنكه در اين نكته شك و ريب كند شبان وادي ايمن گهي رسد به مراد كه چند سال به جان خدمت شعيب كند شادوتندرست و

یک شخص از این تشکر کرد.
  4. رند

براي اطاعت امر استاد :
    1ـ اگر شايعه سود 230تومني گاز لوله درست باشد بنظرم بالاي5000تو من باز ميشه
    2ـصدرا براي ماه آينده به 3000تومن ميرسد
    3ـ وساخت بالاي 1500تومن
    4ـوپتروبا اين وضع پلوله
    قاعدتا 1000تومن را رد ميكنه

5ـوغدير با توجه به سيماني ها و اوراق مشاركت و سبد سهام و...اگر اتفاق خاصي نيفتدتا پايان سال1500تومن
    6ـوبهشهر را فكر كنم خودشان پايين نگهداشتن :shock: :shock: :shock: و الا با اين سبدي كه دارد اكنون بايد 1000تومن را رد ميكرد
    بسيار ممنون مي شوم كه حضرتعالي و ساير دوستان راهنمايي مي فرماييد .

یک شخص از این تشکر کرد.
  5. Anonymous

Anonymous New Member کاربر فعال

سود سهام

استاد عزيز
    من از دو ماه پيش سهامدار ايران خودرو بوده ام. اكنون اگر سهام خود را بفروشم ايا سود اعلامي ايران خودرو ( كه يكي دو روز پيش اعلام شد)به من تعلق مي كيرد يا نه؟ لطفا راهنمايي كنيد اصولا چه موقع سود به سهام دار تعلق مي گيرد؟ اختيار آن با مجمع عمومي است يا فوق العاده؟ آيا فروش اين سهام را در فردا توصيه مي كنيد؟
    با تشكر.
    مهمان 101

یک شخص از این تشکر کرد.
  6. علي

علي New Member کاربر فعال

شغل:
    دانشجو
    ونيكي

با عرض سلام به آقايان شهرياري و رند
    ميخواستم نظرتان را در مورد سرمايگذاري ملي بدانم و اينكه من كه درقيمت 775 قبل از بسته شدن ان خريدم آيا نگهش دارم يا با ضرر بفروشمش؟ البته من شنيدم كه در طي 20 روز اينده دوباره مجمع خواهند داشت و اگر برگزار گردد آيا با توجه به مشكلات مديريتي و اختلاف نظرهايي كه بين سهامداران عمده ان (بانك مركزي و گروه بهمن ) آيا افزايش سرمايه خواهد داد يا خير؟
    با تشكر از لطف شما

یک شخص از این تشکر کرد.
  7. شروين شهرياري

شغل:
    بورس طهران
    ..

با درود فراوان

علي عزيز

شما ميدانيد كه سرمايه ملي از قديم الايام مشكلات اينچنيني داشته است و شخصا فكر ميكنم گروه بهمن آنها را براي هميشه حل كند . يك مژده اينكه كارگزار احرار گروه بهمن در اقدامي عجيب به جمع آوري سهام خرد ونيكي از بازار مشغول است كه نويد روزهاي خوشي را براي ونيكي ميدهد. در مجموع بنظرم ميرسد نگهداري اين سهم تا افزايش سرمايه خالي از لطف نباشد.

مهمان عزيز

نظر شخصي من اينست كه در سال جاري ميتوان شركتهاي پربازده تري از ايران خودرو در بازار يافت و روي آنها سرمايه گذاري كرد . شخصا بنظرم ميرسد ايران خودرو سيري راكد با نوسانات مقطعي در قيمت فعلي را دنبال نمايد و از اينرو تعويض اين سهم را جالب ميدانم .
    در ضمن سود سال گذشته به شما تعلق ميگيرد چون در زمان مجمع عادي شركت (هفته گذشته )سهامدار بوده اي ...

رند عزيز

گاز لوله سهمي هميشه بهار ... اما قيمت بالاتر از 5000 تومان در اين برهه شايد مرا به فكر فرو برد كه براي مدتي آنرا از سبد خارج كنم تا شايد با تعديل قيمت (بويژه بعد از تحويل برگه هاي 200 درصد ) مجددا سهامدار پلوله باشم .

اما چند نظر كوتاه:
    وغدير : شايد حتي رقمي كه به آن رسيده اي را بتوان خيلي محتاطانه ارزيابي نمود ...
    صدرا : سناريويي تلخ ... رشد را در مقطع 3 ماه آينده بعيد ميدانم .
    وپترو : از دست خودمان هم در رفته! 1000 تومان تا مجمع ميتواند معقول باشد .
    وساخت : 15000 ريال تا پايان سال قابل پيش بيني است . اما در مجموع در مورد وساخت با توجه به تحقق عمده بازدهي اين سهم از ابتداي سال تا اكنون بايد كمي هم احتياط نمود...

با سپاس از لطف شما

8. اميد

اميد New Member کاربر فعال

با تشكر فراوان

جناب شهرياري عزيز

نظرتان را در مورد سبد اينجانب بفرماييد

آذرآب
    گروه بهمن
    پتروشيمي اراك
    چادرملو
    سيمان تهران(خريد 4500!!!!!!)

قبل از هر چيز از راهنمايي هاي شما ممنون و سپاسگذارم

9. اسماعيل

اسماعيل New Member عضو تازه

جناب شهرياري با تشكر از راهنماييهاي مسولانه و محتاتانه تان ميخواستم در صورت امكان بفرماييد سهام صدرا،لبنيات پاك و ايرانخودرو را با چه سهامي تعويض كنم؟ ميدانم شما با حسن نيت و احساس مسووليت پاسخ ميدهيد ولي مطمين باشيد بنده در صورت ديدن زيان بهيچ وجه شما يا دوستان ديگري را كه از روي لطف راهنمايي ميكنند مقصر نخواهم دانست .پيشاپيش متشكرم

10. حميد شريفي

حميد شريفي New Member عضو تازه

Re: ونيكي

جناب علي آقا
    طبق اطلاع اينجانب تصور نمي كنم كه مجمع بعدي زودتر از شش ماه ديگر برگزار شود.

11. علي

علي New Member کاربر فعال

شغل:
    دانشجو
    سلام

با سلام به همه دوستان
    خواستم از آقاي شهرياري از بابت خبر اميدواركنندشان و همچنين از آقاي شريفي به خاطر اينكه لطف نمودند و جواب دادند ممنونم.
    اميدوارم هميشه موفق و سلامت باشيد

12. Anonymous

Anonymous New Member کاربر فعال

استاد شهرياري بزرگوار و عزيز
    سلام عرض ميكنم و خيلي خوشحالم كه تاپيك جنابعالي فعال شده و عليرغم ضيق وقت لطف ميكنيدودر فواصل كوتاه تري به سايت سرميزنيد وبا جوابهاي نغزوپرمغز و اخلاق شايسته هميشگي ، پاسخگوي مخاطبان و دوستدارانتان هستيد.
    جناب آقاي شهرياري، اگه ممكنه محبت بفرماييدونظرتون رو در مورد چشم انداز احتمالي يكماهه آتي تكنوتار،ونفت وصندوق بفرماييد.
    با تشكرو عذرخواهي از تصديع اوقات جنابعالي
    م-عباسپور

13. شروين شهرياري

شغل:
    بورس طهران
    ...

با درود خدمت همراهان

اميد عزيز

نظرم در مورد گروه تجهيزات (آذرآب و فاراك ) در حال حاضر مثبت نيست . صدرا به فاذر بلند مدت نگاه ميكند (في المثل 3- 5 ساله ) و وبانك هم كوچكترين حركتي در راستاي حمايت از آذرآب تا به امروز ننموده است كه البته با توجه به شرايط وبانك منطقي هم بنطر ميرسد .در مجموع بنظرم ميرسد كه حتي با ديد بلند مدت گزينه هاي بهتري از آذرآب ميتوان يافت . ( حسب الامر شما و با احترام كامل نسبت به نظرات موافق در مورد آذرآب اين مطلب را عرض كردم .)

در مورد چادر ملو : قبل از تشكيل صف فكر ميكنم به بعضي دوستان پيشنهاد خريد داده بودم .
    كچاد از قويترين گزينه ها در كوتاه مدت (تا پايان تابستان ) ميباشد . شما بخاطر داريد كه بعد از وزود ونوين براي وكار (كه مدتها درجا ميزد ) چه اتفاقي افتاد . در مورد گل گهر بايد عرض كنم كه اخبار غيررسمي حاكي از به تعادل رسيدن قيمت در محدوده 10000 ريال است . سود اعلامي شركت در جدود 430 ريال است و اين يعني ...
    نظرشخصي بنده قيمت 14000 ريال در پايان تابستان براي كچاد است .

شاراك : نميدانم تا چه حد اجساس كرده ايد اما شخصا فكر ميكنم پتروشيمي ها را ميتوان صنعت پيشرو تا پايان سال جاري دانست . نياز به تحليل مفصلي در اين زمينه هست كه اگر فرصت اجازه دهد با شما در ميان خواهم گذاشت . برخي توافقات غير علني در مورد شاراك توسط بازيگردانان بزرگ بازار و روند فعلي معاملات و تركيب خريدارن باعث شده تا من به قيمت 20000 ريال براي شاراك تا پايان سال فكر كنم .

گروه بهمن : اين سهم غير خودرويي ! را كماكان با بازدهي معقول تا پايان سال ارزيابي ميكنم . اين شركت با ورود وبهمن و نزديك شدن زمان مجمع فوق العاده قطعا تقويت خواهد شد . بهر حال بهمن سهمي است كه در فواصل معين زماني (مثلا دو ماهه ) بايد در مورد آن بازنگري و تصميم گيري نمود و لااقل شخصابراي 2 ماه آينده اصلا به فروش فكر نميكنم .

ستران : باز هم داستان سيمان .... هنوز هم فكر نميكنم تحول جدي در اين صنعت ايجاد شده باشد و اين بازار سازي ها هم در نهايت به اين شكل مساله را جل نخواهد كرد . پيشنهاد من تعويض سيمانيها با سرمايه گذاريهاي سيماني است .(مثلا بيمه يا بوعلي ...)

جناب اسماعيل

با تشكر از لطف شما . ممنونم كه بر دغدغه بنده واقفيد . سهمي كه اين روزها خيلي فكر مرا بخود مشغول كرده بوعلي است . تا زمان مجمع (آذر ماه ) يك بازدهي حدود 60 درصدي را براي اين سهم ميتوان تخمين زد . بنظر ميرسد نبرد سنگين كارگزار كوثر با كارگزار مسكن روي بوعلي در نهايت وزنه را بنفع مسكن پايين بكشد . در مورد اولويت تعويض فكر ميكنم غپاك در اولويت باشد .

سرافراز باشيد

14. محمد رضا

محمد رضا New Member کاربر فعال

با سلام

خدمت جناب شهرياري عزيز. از ديدن مطلب شما واقعا خوشحال شدم از دو جهت: ابتدا به خاطر حضور شما و دوم ديدن نظرات شما كه باعث دلگرمي بنده به شخصه گرديد.

پاينده باشيد.

15. حميدرضا زرسنج

حميدرضا زرسنج New Member عضو تازه

كربن و وپترو

جناب شهرياري عزيز سلام در صورت امكان يك تحليل در مورد كربن و يك توضيح در رابطه با وپترو با توجه به تعديل 2300 ريالي گازولوله ارايه دهيد و به نظر شما آيا كربن قبل از افزايش سرمايه تعديل سود خواهد داشت يا نه؟
    سپاسگزارم

16. مهدي قالبگير

مهدي قالبگير New Member عضو تازه

ومعادن

با سلام خدمت شروين خان و ساير دوستان عزيز
    با توجه به
    شركت سرمايه گذاري توسعه معادن و فلزات سود سال 83 را 500 ريال (خالص)با سرمايه جديد اعلام كرد و سهامدار بودن آن در چادرملو و گلگهر (31%) پيشبيني شما در باره ان و قيمت باز شدنش چيست؟؟
    با تشكر- مهدي

17. سهراب

سهراب New Member عضو تازه

-وسپه-وسديد

شروين عزيز
    با‌سلام
    بخشي‌از‌‌‌ سبد ‌‌من ‌وسديد‌ و وسپه مي‌باشد. نظرتان ‌در‌ مورد اين ‌دو سهم‌ چيست؟
    ايا وسپه گلگهر دارد؟
    با‌ تشكر

18. اسكندر

اسكندر Member کاربر فعال

وملت

سلام آقا شروين
    شما قبلا اعتقاد زيادي به وملت داشتيد. من هم خبرهاي رسيده از آن آن را خريدم ولي سريعا منفي شد. فكر مي كنم اگر دچار يك منفي ديگر شود ديگر اعتماد سهامداران را از دست بدهد و در يك منفي اساسي برود. بنظر شما معامله وساخت انجام مي شود يا نه. به نظر شما اين سهم را بفروشم يا نه؟ :?:

19. شروين شهرياري

شغل:
    بورس طهران
    ...

با درود مجدد

جناب شريفي

با سابقه اي كه من از گروه بهمن و دست اندركارانش سراغ دارم بعيد ميدانم مشكل آنقدرها هم كش پيدا كند . شخصا بنظرم ميرسد در اوايل پاييز شاهد برگزاري مجدد مجمع (اينبار موفقيت آميز ) خواهيم بود .

علي عزيز سپاسگزارم .

مهمان عزيز

تخمين يك ماهه از دشوارترين كارهاست .حسب الامر شما نظر شخصي را عرض ميكنم : فكر ميكنم بهاي تكنوتار با توجه به علني شدن اخبار شركت تا زمان افزايش سرمايه (پايان تابستان ) به 20000 ريال بسيار نزديك شود .وصندوق را بدون اتفاق خاصي در اين بازه زماني ميدانم اما ونفت با توجه به اخبار جالبي كه از آن بگوش ميرسد (كاملا غير علني ) بنظرم 6000 ريال را هدف خواهد گرفت .

محمد رضاي عزيز : لطف شما مزيد اشتياقم گرديد . سپاسگزارم .

جناب زرسنج

اگر اجازه فرماييد تحليل اين سهم را به بعد موكول و به بيان مختصري اكتفا نمايم :
    كربن از قويترين گزينه ها براي بلند مدت (بويژه به منظور شركت در مجمع) خواهد بود .ميخواهم احساسم را در مورد آن برايت بگويم :شخصا فكر ميكنم داستان پلوله ( دو ماه قبل) بنوعي در مورد شكربن تكرار شود. اطلاع غير رسمي بنده جاكي از اعلام جديد سود (چون مبلغ عجيب سود جديد در حد يك شنيده ميباشد عرض نميكنم ) پس از اعمال افزايش است .شخصا كربن را در بخش بلند مدت سبد حفظ ميكنم .در مورد وپترو اگر اجازه دهيد چيزي نگوييم . شايد 10000 ريال آخر خط باشد و شايد شكستن مقاومتي ديگر ... دوست دارم تصميم و نظر نهايي شما را هم در مورد وپترو بدانم ....

جناب قالبگير

همانطور كه فرموديد ومعادن با توجه به مالكيت 14 درصدي كچاد و 31 درصد گل گهر البته ضريب همبستگي ملايمي با روند قيمتي اين دو شركت خواهد داشت . شخصا به نظرم ميرسد با بازگشايي در مجدوده 9000 ريال و بانزديك شدن به پايان تابستان رشد و نوسان تا خط مقاومت حدود 11000 ريال را شاهد باشيم . درخشش اين سهم را بيشتر در ميان مدت (بويژه در پاييز ) همزمان با عرضه گالوانيزه سپاهان و اعلام سود جديد (6 ماهه) پيش بيني مينمايم .

سهراب عزيز

بنظرم وسديد بار خود را داده است(گر چه كمتر از انتظارها بود ) و اگر در سبد خود از اين سهم داشتم در مورد تعويض آن مطالعه ميكردم .
    وسپه گل گهر ندارد و مالك عمده سپه (اميد) مالك حدود نيمي از گل گهر است . خبر مربوط به تاثير وسپه از گل گهر را در حد شايعه و غير قابل اتكا ميدانم . ضمن اينكه منكر ارزش وسپه به عنوان سهمي با رشد ملايم تا زمان مجمع نيستم .(تحقق عمده بازدهي مورد انتظار اين سهم همزمان با بازگشايي نماد و اعلام سود جديد سال جاري پيش بيني ميشود)

سهامدار كوچك

يادم مي آيد در محدوده قيمتي 2700 ريال ملت را كم ريسكترين سرمايه گذاري ارزيابي كردم . قيمت 4000 ريال براي دي ماه (مجمع) مد نظرم بود كه هنوز هم معتقدم كاملا محقق خواهد شد . اين رقم را با فرض حفظ وساخت در سبد و ملت عرض مينمايم چرا كه شخصا فكر ميكنم تعيين قيمت پايه حدود 20000 ريال نشان از تمايل به فروش وساخت ندارد ...

ارادتمند شما - شهرياري

20. matin-taher

matin-taher New Member کاربر فعال عضو تازه

شغل:
    forex trader
    باما

جناب شهرياري ديدم انلاين هستين گفتم شايد پيغام من را جواب بدهيد در مورد باما بعد از اين افزايش سرمايه 200٪ چه نظري داريد بعضي از دمستان كه خيلي اعتقاد دارند.