ثعمرا ( عمران و توسعه شاهد )

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
نقل از بورکس :

ارزش روز دارایی های ثعمرا...زمین 14 میلیاردیش شده تقریبا 375 میلیارد که گفتن مشتری هم داره

تحلیل کارگزاری اردیبهشت ایرانیان 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
با توجه به فروش قریب الوقوع زمین شمال شرکت و شناسایی سود حدود 300 تومان برای امسال انتظار صف های خرید دهها میلیونی برای صف داریم.
خریدهای حقوقی امروز بسیار هوشمندانه بود.
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
یکی از داراییهای بسیار ارزنده ثعمرا مجتمع تجاری و اداری امین است که ارزش فعلی آن بین 110 تا 150 میلیارد تومان برآورد میشود و در صورت فروش کل پروژه سهمی بیش از 50 تومان سود فقط از این محل شناسایی خواهد شد.

مجتمع تجاری اداری امینمشهد - میدان شهدا -خیابان دانشگاه - نبش خیابان صاحب الزمان

تلفن: 05137136051 - 05137136052

استان خراسان رضوی هرچند از جاذبه های بسیار زیادی برخوردار است، اما وجود مرقد مطهر آقا علی ابن موسی الرضا (ع) بزرگترین انگیزه سفر به این استان محسوب می شود.

وجود بارگاه روحانی و ملکوتی رضوی باعث شده است که هر ساله میلیون ها نفر از داخل و خارج کشور به این استان سفر کرده و در شهر مقدس مشهد اقامت گزینند، لذا وجود اماکن با کاربری های تجاری تفریحی می تواند نیازهای اقامتی زائرین را تامین نماید.

مشهد مقدس در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی است. بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1385 این شهر با 2،410،800 نفر جمعیت، دومین شهر پرجمعیت ایران پس از پایتخت محسوب می شود.

شهر مشهد به عنوان دومین کلان شهر مذهبی جهان همواره پذیرای جمع کثیری از زائران حضرت رضا (ع) بوده است و در این میان، میدان شهدا به واسطه نزدیکی به حرم مطهر و نقشی که تا کنون در مناسبت های اجتماعی تاریخی داشته است، یکی از با اهمیت ترین نقاط پایتخت معنوی ایران به شمار می رود.میدان شهدا با سبقه 70 ساله ای که دارد، یکی از پر رفت و آمدترین میادین شهر مشهد بوده و شش خیابان شریانی اصلی شهر را به یکدیگر متصل و دسترسی آن ها به حرم را تامین می کند که در تقارن سه خط مترو قرار دارد.

با اجرا و تکمیل این طرح بزرگ علاوه بر حل مشکلات ترافیکی منطقه، چهره ای زیبا به مجموعه فضاهای تجاری و اداری منطقه خواهد بخشید و نیز آینده ای فعال، پر رونق و سودآور را رقم خواهد زد.تجاری: 80 واحد از 20 الی 189 مترمربع
اداری: 20 واحد از 72 تا 225 مترمربع
رستوران: 72 مترمربع
کافی شاپ روباز: 145 مترمربع
پارکینگ: 72 واحد 2696 مترمربع
انباری تجاری: 61 واحد 987 مترمربع

 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
یکی دیگر از داراییهای ارزمشند ثعمرا زمین شهرک گلبهار به مساحت 58هکتار یا 580 هزار متر میباشد ، در حال حاضر قیمت زمین در منطقه بین 250 تا 600 هزار تومان میباشد ، با فرض زمین متری 400 هزار تومان و زمین قابل استحصال 400 هزار متر مربعی ارزش این زمین حدود 160 میلیارد تومان میباشد.
ثعمرا حقیقتا دنیای دارایی و پتانسیل است از زمین 4 میلیون متر مربعی چمستان گرفته تا زمین شهرک ناز و ملارد و گلبهار و مجتمع تجاری امین و ... حساب کنید سهمی بالای 1000 تومان دارایی دارد که زمین شمال در آستانه فروش میباشد و حداقل سهمی بین 250 تا 300 تومان سود از محل فروش این زمین حاصل خواهد شد.
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
مدیریت شرکت به جد پیگیر بحث مجتمع تفریحی گردشگری چمستان و بحث تغییر کاربری و سند تک برگ زمین های منطقه آزاد ارس میباشد.
در پست های بعدی اطلاعات جالبی خدمتتاندر مورد زمین 480 هکتاری چمستان و سایر داراییهای شرکت عرض خواهم کرد.
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
تصاویر جدید از زمین های شرکت توسعه و عمران شاهد که تماما دیوار کشی شده بوده و مساحت آن حدود 480 هکتار میباشد.
زمین های شرکت بر جاده آمل به چمستان-نور میباشد و زمین های بر متری حدود 1 میلیون تومان و زمین های پشتی که منطقه ویلایی میباشد متری از 400 هزار تومان به بالا میباشد.

 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه مازندران صورت گرفت

تصویب منطقه ویژه گردشگری نور-چمستان و منطقه ویژه اقتصادی فریدونکنار در استان

شنبه 29 اردیبهشت 1397 - 10:45


ساری (پانا) - با اتفاق آراء در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه مازندران، منطقه ویژه گردشگری نور-چمستان و منطقه ویژه اقتصادی فریدونکنار به تصویب رسید.

در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه مازندران که صبح امروز با ریاست استاندار مازندران در استانداری برگزار شد، پس از رأی‌گیری حاضران که شامل ۲۵ رأی بوده، دو منطقه بهدشت و فریدونکنار به عنوان منطقه ویژه گردشگری و اقتصادی تصویب شدند.
در مورد منطقه ویژه گردشگری نور-چمستان به نام بهدشت از مجموع ۲۵ رأی، ۲۲ رأی موافق، دو رأی مخالف و یک رأی ممتنع بوده است.
در مورد منطقه ویژه اقتصادی فریدونکنار نیز از مجموع ۲۵ رأی، ۲۱ رأی موافق، سه رأی مخالف و یک رأی ممتنع بوده است.

 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال


سیاست کوتاه مدت شرکت که اخیرا در گزارش تفسیری مدیریت اشاره شده ==> فروش پروژه های به شرح تصویر بالا میباشد.
در پست بعد عرض خواهم کرد که پروژه های بالا چقدر ارزش دارن و فروش آنها چه تاثیری بر سودآوری شرکت دارد.
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
شرکت قبل از افزایش حدود 100 درصدی قیمت مسکن و قبل از مصوبه مجلس مبنی بر منطقه ویژه اقتصادی شدن بهدشت و تغییر کاربری و... NAV خود را حدود 300 تومان اعلام کرده در حالی که در حال حاضر این عدد حداقل سهمی 600 تومان میباشد.

 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
در گزارش سالانه شرکت ناو شرکت کشت و صنعت شاهدان سبز 89 میلیارد اعلام شده که البته این عدد با تورم فعلی افزایش یافته و احتمالا به حدود 150 میلیارد تومان رسیده است.
اما این شرکت چه داراییهای را دارد؟

  • اراضی 73 هکتاری جلفا در منطقه آزاد ارس
شرکت در منطقه آزاد ارس در محدوده جلفا زمین های بسیار بزرگی دارد که به اراضی 73 هکتاری جلفا در منطقه آزاد ارس مشهور است ،اخیرا شرکت برای 24 هکتار (240 هزار متر) آن سند گرفته و برای الباقی هم در حال سند گرفتن است.
شرکت سال پیش 25 هزار متر از این زمین ها را متری 200 هزار تومان فروخته ، در حال حاضر با فرض متری 400 هزار تومان ارزش زمین هایی که برایش سند گرفته حدود 100 میلیارد برآورد میشود.ارزش بقیه زمین ها هم با فرض متری 200 هزار تومن حدود 100 میلیارد میرزن.
یعنی مجموعا 200 میلیارد ارزش زمینها میباشد.
گفتنی است 24 هکتار از این دارایی در داراییهای آماده برای فروش شرکت میباشد و شرکت در حال مذاکره برای فروش این دارایی است.

  • مجتمع باغات پسته مروست یزد به مساحت 280 هکتار
شرکت در شهر مروست استان یزد مالک باغات پسته و نخل میباشد که بخش عمده آن مولد و بخشی از آن غیر مولد بوده و هنوز به باردهی نرسیده است.
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
پروژه مجتمع گردشگری ارس


این پروژه در استان آذربایجان شرقی ، منطقه آزاد جلفا به مساحت 73 هکتار واقع گردیده که 40 هکتار از این اراضی که در نوار ساحلی رودخانه ارس واقع شده است به کاربری توریستی ، تفریحی و 33 هکتار از آن به کاربری مسکونی ، تجاری اختصاص دارد. با توجه به موقعیت پروژه در منطقه به خصوص همجواری با رودخانه ارس و واقع شدن در منطقه آزاد ارس ، این اراضی از امکان سرمایه گذاری بالایی برخوردار است. برای این پروژه طرح تفصیلی تهیه شده که جهت اخذ مجوزهای لازم در حال پیگیری و مذاکره می باشد.

 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
موقعیت زمین 400 هکتاری چمستان رو در بر جاده آمل و در محدوده شهرک ویلایی نشین پزشکان و نزدیکی شهر چمستان مشاهده میکنید.
گفتنی است زمین های بالای جاده از ارزش و موقعیت بهتری نسبت به زمین های پایین جاده برخوردارند چرا که از محیط و ویوی جنگلی فوق العاده برخوردار هستند و ویلا سازی های مناسب ، لوکس و با قیمت های بالاتر عمدتا بالای جاده میباشند.


 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
شرکت شاهد سهامدار عمده عمران و توسعه شاهد دیروز 1.2 میلیون سهم خریده بود در 5 مثبت و با رنج مثبت که نشان از اعتقاد سهامدار عمده به ارزندگی سهم در قیمتهای کنونی است.
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
اراضی پاداشهر شرکت زیر مجموعه ثعمرا که به بیش از 200 هزار متر زمین در پادادشهر اهواز بالغ میشود.
پاداشهر در حال یکی از مناطق خوب شهر اهواز میباشد.
گفتنی است کاربری این املاک مسکونی تجاری است ====>
ارزش زمین مسکونی در پاداشهر بین 5 تا 10 میلیون تومان هر متر مربع است که با فرض همان نرخ مسکونی و با فرض حداقل نرخ ارزش این زمین ها حدود 100 میلیارد تومان میباشد.
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
مزرعه شاهد- رامهرمز

این پروژه در زمینی به مساحت حدود 412 هکتار در شهرستان رامهرمز از توابع استان خوزستان و در فاصله 35 کیلومتر از این شهرستان واقع گردیده است.

 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
مجتمع فرآوري پسته

شرکت در منطقه مروست یزد زمینی به مساحت 280 هکتار در اختیار دارد که 220 هکتار آن باغ پسته در حال بهره برداری بوده و بقیه زمین برای طرح توسعه در دست مطالعه است .

در سال 1388 با هدف افزایش بهره وری اقدام به احداث ترمینال ضبط و فرآوری پسته با سرمایه ای بالغ بر سه میلیارد ریال در زیربنایی به مساحت 37000 متر مربع شد که شامل بخش های زیر می باشد:
  • سالن تولید شامل دستگاههای پوست گیر، شستشو، نم گیر، پوک گیر، و جداسازی
  • سالن ماشین آلات تبدیلی شامل دستگاه های غربال، جداکن، سورت جهت آماده سازی نهایی
  • سالن انبار جهت دپو نمودن پسته های آماده عرضه به بازار این کارخانه از مهر ماه 1388 فعالیت خود را آغاز کرده و قادر است سالانه تا 900 تن پسته را با کیفت بالا فرآوری نماید.
=====> 900 تن پسته یعنی حدود 100 میلیارد تومان ارزش پسته فرآوری شده !!!! 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
این سهم ارزنده بزودی راه خود را از بازار جدا خواهد کرد ، همانطور که شرکت گفته ثعمرا در نظر دارد پروژه های چمستان ، تجاری امین ، املاک پاداد ، اراضی جلفا و شهرک ناز را بفروش برساند که حداقل سود 300 تومانی از محل فروش این پروژه ها محقق میشود ، فروشنده هم در سهم هر روز کمتر میشود و با افزایش آگاهی سهامداران از ارزندگی سهم تمایل به فروش در این قیمت ها کمتر و کمتر میشود.
 
بالا