تکمبا ( کمباین سازی ایران )

راسپوتين7

New Member
کاربر فعال
#1
از مسافرین محترم تکمبا دعوت میشود تا در این تاپیک "نقطه نظرات " خود را بیان کنند .
البته اگر هم کسی هست که فکر میکنه ( یا دلش میخواد ) این هواپیما از زمین بلند نشه ( ! ) هم لطفآ نظر بده .
راستش من سهم های دیگه ای هم دارم ( دلقما ، چفیبر ، تکنو ، خساپا و فخاس ) و اصولآ درصد تکمبا در سبدم زیاد نیست . ولی نمیدونم چرا یه حسی بهم میگه بازی این تکمبا خیلی خفن میشه !
 

سپهبد

New Member
نارنجی سابق
#2
از مسافرین محترم تکمبا دعوت میشود تا در این تاپیک "نقطه نظرات " خود را بیان کنند .
البته اگر هم کسی هست که فکر میکنه ( یا دلش میخواد ) این هواپیما از زمین بلند نشه ( ! ) هم لطفآ نظر بده .
راستش من سهم های دیگه ای هم دارم ( دلقما ، چفیبر ، تکنو ، خساپا و فخاس ) و اصولآ درصد تکمبا در سبدم زیاد نیست . ولی نمیدونم چرا یه حسی بهم میگه بازی این تکمبا خیلی خفن میشه !
قرار بود هر کی کمباین بخره یه بلیط مجانی رفت وبزگشت برای مشهد ازآستان هدیه بگیره
اما ظاهرا این وعده هم دروغ از آب درآمد!!!!!!!!!(البته ابلیس اینو گفت نه کسی دیگه)
در هر صورت به ما که بلیط ندادید .حداقل نوید یه سود خوب(مثل تایرا و دارو سبحان که هر دو رو وقتی صحبتش بود راحت میشد خرید مثل امروز کمباین) رو در روزهای آینده بدید تا خودمون بریم وبلیط بخریم (عجب بخر بخریه ها . قرار بود اگه تایرا بره بالا گالیور برای مدیر عامل ما یه زانتیا بخره گگگگالیور کجایی؟)
با اینکه تکمبا وتایرا همگرا هستند وخرید همزمان هر دو ریسک سبد را بالا می بره اما در هفته گذشته بقدری این سهم بنظرم مستعد صعود اومد که یک خرید احساسی کردم
امیدوارم این سهم بزودی یه سود خوب به تمام سهامداراش بده
درضمن حجم مبنا سهم فقط 96000 سهمه یعنی آستان می تونه با زیر 20 میلیون تومان هر روز 2 درصد مثبت رو بزنه
 

shayan0711

Active Member
کاربر فعال
#3
سهم کمباین سازی در یک کانال نزولی 15 ماهه با شیب متوسط در حرکت است ( کانال سبز رنگ )
1 - حجم معاملات در حال افزايش است
2 - قیمت سهم پس از برخورد به کف کانال در حال برگشت بسمت بالاست
و سطح حمايت 8/61 درصد فیبوناتچی و همچنين کف کانال نزولي حمايت خوبي براي سهم محسوب ميشود

3 - سطوح مقاومت 2177 و سپس 2380 ریال بعنوان اولين و نقاط مقاومتی بعدی سهم می باشد .

نکته مهم سهم مشاهده واگرايي مثبت در اندیکاتور آر اس آي - قیمت و مک دی - قیمت می باشد که دیروز سر اندیکاتور به سمت بالا کج گردیده است .


 

ashkan_k82

New Member
عضو تازه
#5
کسی می دونه تکمبا برای چی بسته شده ؟؟ و پی بینی از آینده این سهم چیه لطفا !!!
 

ashkan_k82

New Member
عضو تازه
#7
آره ببخشید الان تازه دیدمش فکر کنم اشتباه کرده بودم . مرسی . امیدوارم به سمت بالا حرکت کنه !!! که حداقل سر به سر ردش کنم بره :)
 

راسپوتين7

New Member
کاربر فعال
#8
اصلآ همچین اشتباهی نکن اشکان جان .
در صعود تکمبا هیچ شکی نیست . ولی منتها الآن چون سهمهای دیگری هستند که فعلآ عجله بیشتری برای صعود دارند ، بازار کمی صبر کرده تا به موقع بره سراغ این سهم ها ...
ضمن اینکه کف این سهم p/e 3.7 است .
یعنی اگر دیدی p/e 3.6 گرفت ردش کن بره ...
ولی اگر دیدی از این حد پایین تر نرفت بدون سهم تو کفشه ... بدون صعود میکنه . دیرو زود داره ، سوخت و سوز نداره ;)
 

سپهبد

New Member
نارنجی سابق
#9
اگر امروز منفی نشه وبتونه 2 درصد مثبتشو بخوره 50 درصد راه صعودشو رفته
 

ashkan_k82

New Member
عضو تازه
#10
خوب امروز هم که مثبت خورد !!! امیدوارم صعود رو شروع کنه !!! راسپوتین جان مرسی از راهنماییهات *:
 

راسپوتين7

New Member
کاربر فعال
#12
خب .... سوار شدین یا نه ؟ ;)
تکمبا بست برای تعدیل ، البته نفهمیدم کی این اتفاق افتاده ولی الآن که تو سایت اینو نوشته
البته پیش بینی این موضوع از روی نوع معاملات این اواخر چندان هم دشوار نبود
کسی مقدار تعدیل رو میدونه ؟ چرا نذاشت یک دفعه با Eps سال بعد اعلام کنه ؟
 

راسپوتين7

New Member
کاربر فعال
#14
;) بله ، کار خوبی کرد . بجای اینکه eps امسال رو تعدیل بده منتقل کرده به سال آینده . اینجوری هم تا مجمع بیشتر رشد میکنه هم سال آینده
 

سام22

New Member
کاربر فعال
#15
نماد کمباین سازی ایران که اخیراً متوقف شده بود با اعلام سود سال 87 خود و رشد باور نکردنی حدود 15% نسبت به پیش بینی 86 ، نمادش برای بازگشایی آماده است .
 
آخرین ویرایش:

ashkan_k82

New Member
عضو تازه
#16
پیشنهاد تقسیم 80 درصد سود برای هر سهم کمباین‌سازی ایران
چهار شنبه 24 بهمن 1386
شرکت کمباین‌سازی ایران پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 30/12/87 با سرمایه 119 میلیارد و 686 ریال را مبلغ 573 ریال اعلام كرد


سود قبلي اين شركت ۴۹ تومان پيش بيني شده بود
 

باباجان

Well-Known Member
کاربر فعال
#17
کمباین سازی و اولین گام برای ....

تاریخ انتشار 12 فروردين 1392

صورت های مالی شرکت کمباین سازی ایران نشان می دهد در دوره 9 ماهه سال مالی منتهی به 30 اسفند 91، این شرکت 12 میلیارد تومانی مبلغ 831 ریال از 889 ریال زیان برآوردی خود را محقق کرده است. افزون بر این زیان انباشته نزدیک به 56 میلیارد تومانی یعنی بیش از چهار برابر سرمایه شرکت به عنوان عاملی حائز اهمیت در صورت های مالی آن به چشم می خورد که به نظر می رسد احتمال تداوم فعالیت این شرکت را در آینده با مخاطراتی مواجه نماید.
مدیر مالی شرکت کمباین سازی ایران در این ارتباط در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: به دلیل دریافت تسهیلات بانکی از بانک ها و مؤسسات مالی، شرکت متحمل هزینه های مالی سنگینی شده و به موجب آن زیان محقق کرده است.
مسعود زارعی در ارتباط با راهکارهای در نظر گرفته شده برای جبران زیان انباشته اظهار داشت: در سال 92 برنامه افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده های نقدی در نظر داریم که به تأیید بازرس قانونی شرکت رسیده و بیانیه آن به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال شده است. می توان گفت اجرای این برنامه بخش عمده ای از زیان انباشته را پوشش می دهد و در نهایت مقدار کمی از آن باقی خواهد ماند.
وی پیرامون فروش صادراتی دو درصدی و نرخ تسعیر ارز 11 هزار و 992 ریالی در 9 ماهه سال مالی 91 ابراز داشت: برای سه ماهه چهارم سال مالی مذکور، ارز مبادله ای به عنوان نرخ تسعیر ارز در نظر گرفته شده و تولیدات به کشورهای عراق و تاجیکستان صادر می شود.
زارعی پیرامون مشکلات موجود در زمینه صادرات ماشین آلات و واردات قطعات و تجهیزات مورد نیاز تصریح کرد: تاکنون در این ارتباط به ویژه در زمینه تأمین ارز از طریق اتاق مبادلات ارزی با مسائل گوناگونی مواجه شده ایم، از همین رو ارز مورد نیاز خود را از صرافی ها تأمین می کنیم.
مدیر مالی شرکت کمباین سازی ایران در ارتباط با تأمین خارجی 16 درصدی مواد اولیه مورد نیاز تولید اظهار داشت: مواد اولیه مورد نیاز تولید از کشورهای چین و کره جنوبی تأمین می شود و نرخ تسعیر ارز در نظر گرفته شده برای سه ماهه آخر، ارز مبادله ای است.
وی در زمینه افزایش نرخ فروش محصولات و نیز رشد نرخ خرید مواد اولیه تولید با اشاره به اینکه نرخ فروش از دی ماه سال 91 رشد یافته، عنوان کرد: در بودجه سال 92 با نگرشی محتاطانه افزایش نرخ فروش 10 درصدی در نظر گرفته شده که به دلیل رشد قیمت فولاد و به دنبال آن افزایش بهای تمام شده تولیدات اقداماتی در زمینه افزایش نرخ فروش برای سال آینده در حال پیگیری است.
این مقام مسئول پیرامون تثبیت قیمت کمباین به مبلغ 726 میلیون ریال از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: به نظر می رسد به دنبال عملی شدن آن، وضعیت شرکت نسبت به گذشته مساعدتر شود، به گونه ای که با تحقق این امر فروش کمباین به عنوان محصول تولیدی این شرکت همانند گذشته با زیان همراه نخواهد بود.
زارعی با اشاره به اینکه اجرای فاز اول آن تبعات منفی به همراه داشته در خاتمه سخنان خود پیرامون تأثیر اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها بر وضعیت سودآوری شرکت بیان کرد: با توجه به اینکه کنترل هزینه های سربار از سوی شرکت امکان پذیر نبوده و حمایتی نیز از سوی دولت جهت تأمین ارز مصرفی مورد نیاز صورت نمی گیرد، به نظر می رسد با اجرای فاز دوم این قانون شرکت جبران وضعیت مناسبی نداشته باشد.
شرکت کمباین سازی ایران پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 92 خود را مبلغ 33 ریال سود برآورد کرده، حال آنکه این رقم در پیش بینی سال مالی قبل 889 ریال زیان بوده است.

همچنین این شرکت برای سال مالی 92 پیش بینی رشد 160 درصدی درآمد فروش و 158 درصدی بهای تمام شده ناشی از افزایش میزان تولید، فروش و قیمت محصولات را برآورد کرده است.
در پایان این گزارش می افزاید، میزان تولید شرکت کمباین سازی ایران در سال آینده با افزایش بیش از 18 درصدی برآورد شده که به طور کامل در داخل به فروش می رسد. تأمین خارجی مواد اولیه مورد نیاز نیز از رقم 16 درصد به 49 درصد افزایش یافته و نرخ تسعیر ارز مبلغ 35 هزار ریال در نظر گرفته شده است.
 

باباجان

Well-Known Member
کاربر فعال
#18
چه دلیلی برای رشد سهم از 37 تا...وجود دارد ؟
مقدار تولید شرکت نسبت به سال قبل 126% افزایش ، مقدار فروش شرکت 1% کاهش و مبلغ فروش شرکت حدود 51% نیز افزایش یافته است.
باتوجه به تاثیر پذیری شرکت نسبت به مبلغ فروش این امر باعث رشد و تعدیل سود شرکت در 3 ماهه پایانی سال جاری شده است.

وقتی تکمبا از 370 ریال شروع به حرکت کرد ،از نظر تکنیکال 2 مقاومت داشته یکی 580 ریال و دیگری680 ریال.
در شرایط فعلی 680 ریال شده نقطه حمایت ، که در حجم معاملات 92/1/11 بخوبی قابل مشاهده است.
لازم بذکر است با خروج شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن از جمع سهامداران عمده در تاریخ 91/12/23 و اصلاح مقطعی اخیر ، راه صعود برای رسیدن به اهداف بالاتر هموار شده .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[FONT=&amp] کمباین‌سازی ایران[/FONT][FONT=&amp]، شرکت ایرانی تولیدکننده ماشین آلات کشاورزی است، که در سال ۱۳۴۸ با همکاری شرکت جان دیر ایالات متحده، تاسیس شد[/FONT][FONT=&amp].[/FONT]
[FONT=&amp]شرکت کمباین‌سازی ایران، (ایران جان دیر سابق) که در شهر اراک و در کیلومتر ۴ جاده تهران قرار دارد، تنها تولیدکننده کمباین در ایران است[/FONT][FONT=&amp].
[/FONT][FONT=&amp]شرکت کمباین سازی ایران در تاریخ ۱۵ آذر ماه ۱۳۴۸ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی شهرستان تهران تحت شماره ۱۳۵۶۹ بنام شرکت جانساز (سهامی خاص) به ثبت رسید و طی سال‌های ۱۳۴۹[/FONT][FONT=&amp]و ۱۳۶۱ بترتیب ابتدا به شرکت ایران جان دیر و سپس به شرکت کمباین‌سازی ایران، تغییر نام پیدا کرد و نهایتاً به موجب مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ ۲۵ اسفند ۱۳۷۰ نوع شرکت ازسهامی خاص به سهامی عام تبدیل گردید[/FONT][FONT=&amp]
[/FONT] http://www.reorazavi.org/lcp/tabid/1125/Default.aspx
 

باباجان

Well-Known Member
کاربر فعال
#19
باربد جان درود .
اومدم در این گروه تکمبا رو انتخاب کردم و بررسی کردم با توجه به گزارش حسابرسی شده 92 eps که 33 ریال اعلام کرده و حجم معاملاتش وحقوقیهای جالبش امروزسفارش خرید پله اول720 ریال رو دادم به سیستم .
نکته جالبی که در گزارش دیدم ؛ تکمبا مالک 35% از شرکت آریا کمباین الوند میباشد !
نشستم برای خرید694 ریال پله دوم تکمبا .
و منتظر یه رنج منفی بودم .
خرید انجام شد .
تکمبا ؛
پله سوم خرید در قیمت 670 ریال انجام شد و همچنان منتظر خرید در پله 4 و 5 هستم .
حجم بالای معاملات تا این لحظه کمی نگرانم کرده که شاید در روزهای آینده صف فروشی نباشه که بخوام مفت خری کنم !
امروز هم تکمبا ؛ اول وقت پله 4 به قیمت 700 و 710 ریال خرید شد.

کارآمد :
[TABLE="class: cms_table"]
[TR]
[TD]
1392/01/14
12:43:43
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 80%"]
به سمت صنایع کوچک
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 80%"]
بازار در حالی به پایان وقت نزدیک می شود که اقبال معطوف به صنایع کوچکی
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 

باباجان

Well-Known Member
کاربر فعال
#20
یک ماه گذشت و
این سهم الان توانسته خودش را به خط روند نارنجی رنگ نزدیک کنه و بعد از شکست این محدوده
تارکتهای 105 و 111 و بعدش 130 تارگتهای بعدی سهم میتونه باشه
البته این سهم یک سهم میان مدتی است
ولی تا همین جا هم حدود 50 درصد رشد مبارک دوستان
http://boursebazan.ir/thread213-1340.html
ضمن تشکر از باربد عزیز بابت تحلیلشان .
یکنفر محض رضای خدا حجم مبنا رو عرضه کنه وقتمان تلف نشه از صبح تا الان !
عجب روزگاریه !!!
 
بالا