تپکو ( تولید تجهیزات سنگین هپکو )

یک میلیون دلار

Well-Known Member
کاربر فعال
حجت دانش
danesh@

.کپی از اقای دانش:

کل داراییهای املاکی #تپکو به همراه جزییات قیمت کارشناس دادگستری(کارشناس مستقل از شرکت) و به همراه محاسباتی که برای این افزایش سرمایه انجام دادم و صحت آن را نشان می دهد. چند توضیح جهت اطلاع سهامدارانش : ⚡زیان شرکت از سرمایه شرکت بیشتر است.بنابراین شرکت شامل ماده 141 قانون تجارت میشه.بنابراین معافیت مالیاتی برای تجدید ارزیابی شامل حالش هست. ⚡نوبت قبلی افزایش سرمایه شهریور 92 بوده و از اون موقع تا الان 5 سال گذشته و دومین شرط مربوطه را هم دارا می باشد. ⚡طبق قانون شرکت باید با افزایش سرمایه از تجدید از ماده 141 خارج بشه تا معافیت مالیاتی شامل حالش بشه. برای اینکه این شرکت بتونه از ماده 141 خارج بشه حداقل باید 400 درصد افزایش سرمایه داشته باشه.بنابراین کف افزایش سرمایه 400 درصد هست و قطعی. ⚡نوبت قبلی ، شرکت حدود 587 درصد افزایش سرمایه پیشنهاد داده که موافقت شده و انجام شده. ⚡خالص افزایش قیمت یا به نوعی ترقی زمین های شرکت نسبت به 5 سال قبلی بیش از 2000 میلیارد تومان هست که در بالا مشخص شده.عواملی که باعث این ترقی چشمگیر زمین ها شده میتونه پایین دیدن قیمت در ارزیابی های قبلی باشه که در خیلی از شرکت ها به جهت فرار از مالیات امری مرسوم بوده و حسابدارها میدونند منظورم چیه. همچنین تغییر کاربری زمین ، ساخت و ساز ، تورم این 5 سال ، افزایش وسعت شهرنشینی و نزدیک شدن زمین های شهری به شهرک های صنعتی و ... همه از دلایل این تغییرات میتونه باشه. نکته قابل توجه اینکه این کارشناسی ها توسط کارشناس دادگستری انجام شده و امکان دستکاری و تبانی با کارشناسان دادگستری وجود ندارد و باز صحت موضوع را تشدید می کند. در نهایت عدد ترقی املاک که بالای 2000 میلیارد تومان هست را به آخرین تعداد سهم تقسیم می کنیم و عدد افزایش سرمایه مشخص میشه که حتی بیشتر از آن چیزی است که شرکت در خواست داده. ⚡برای افرادی که حوصله محاسبات ندارند به صورت سر انگشتی اینطوری بگم که شرکت 1200 هکتار زمین داره.حداقل حداقل متوسط متری یک میلیون تومان هم که در نظر بگیری باضافه ساختمان ها و زیر بناو دفتر مرکزی ، به عدد 2000 میلیارد تومان میرسه. بنابراین شبهه ای باقی نمیذاره و احتمال زیاد تایید میشه.
 

یک میلیون دلار

Well-Known Member
کاربر فعال
کپی از اقای دانش:

تپکو سهمی خوب و آینده دار در نیمه راه قیمت سهم ۵۳۰ تومن بعد از افزایش سرمایه

سهم تبدیل به یک سهم و ۹ سهم جایزه یعنی ۱۰ سهم خواهد شد

یعنی به قیمت فعلی ( ۵۳۰) تقسیم بر ده می شود یعنی ۵۳ تومن

ایا اکنون سهمی در بازار به این قیمت داریم که این همه خبر های خوب داشته باشد؟

برخی از خبر های خوب هپکو: ورود هپکو به صنعت خودرو های سبک مثل پیکاپ و ون و یک مدل خودروی سواری

مذاکره با شرکت تاکسیرانی برای تولید ۱۵ هزار ون

احتمال افتتاح معدن مس طارم (زیر مجموعه هپکو) در بهمن ماه

جشن تولید و رو نمایی از قرار داد های جدید در بهمن ماه

تهاتر بدهی با دارایی های مازاد شرکت

و در نتیجه کاهش چشمگیر هزینه مالی و رشد eps

رونمایی از محصول جدید بیل مکانیکی چرخ زنجیری

و وارد شدن در محصولاتی جدید مثل کامیونت و ...

شروع ساخت پروژه بازارچه ماشین الات معدنی و کشاورزی و راهداری در زمین آذری هپکو

پیش بینی قیمت ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومن توسط مدیر عامل شرکت در مصاحبه اخیر در اراک با رسانه ها

قول تضمین خرید محصولات هپکو توسط مسئولان

انتقال تکنولوژی روز اروپا به گفته مدیر عامل شرکت حضور قوی هپکو در ۵ نمایشگاه بزرگ کشور

اراده نظام جمهوری اسلامی برای احیای هپکو به سبب جلوگیری از سو استفاده دشمن به بهانه آشوب های دی ماه ۹۶ در کارخانه هپکو

و ... دارایی های هپکو: حدود۲۳۰۰ ملیارد تومن زمین طبق گزارش کارشناسی تجهیزات
حداقل ۱۰۰۰ ملیارد تومن ساختمان
۲۰۰ ملیارد تومن ارزش سرمایه گذاری ها در مس طارم و معدن آهن و طلای بینالود و ... ۵۰۰ ملیارد تومن


جمعا ۴۰۰۰ ملیارد تومن ارزش خالص دارایی ها با کسر بدهی خالص ۳۰۰۰ ملیارد تومن ارزش خالص دارایی ها به ازای هر سهم nav ۱۲۸۰

همچنین به گفته مدیران شرکت برخی از خبرهای خوب در بهمن ماه رونمایی خواهد شد و خبر های اصلی بعد از عید خواهد آمد با توجه به اخبار بالا آیا در نیمه راه نیستیم؟
قیمت فعلی سهم با افزایش سرمایه 52 تومن که فعلا ارزونترین سهم بازار است . با این همه بنیاد خوب. 1397.10.16
 

VaL sTrT

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
این حجم از حمایت از سهمی که افزایش سرمایه 900 درصد داده بی سابقسسس :|
 

broonka60

Member
کاربر فعال
عضو تازه
شما بازيگر سهم ، اونم سهمي به اين نابي و با ارزشي . اجازه ميدين سهم همينطوري يه كله بره بالا و سودي به اندازه بقيه گيرتون بياد ؟ يا نه ، بازي درميارين و با خاطر جمعي كامل از اينكه سهم به قيمت تعيين شده خواهد رسيد بازي درميارين و از نوسانات هم بهره مند ميشين . ولي كور خونده اون بازيگري كه فكر كرده ميتونه از چنگ من دربياره ، تا بعد مجمع باهاشم .
 

VaL sTrT

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
بازیگر اگر بازیگر‌بود تا الان باید جمع میکرد و الان که خبرش اومده میذاشت عوام تو صف بمونن و سهم میرفت بالا ، الان وقت نیست و سهم هدف های بالایی داره و این سنگ اندازی ها به ضرر سهمه .
 

milad617

Well-Known Member
کاربر فعال
تواین سهم سهامدارها سود خوبی میبرند . نه سهام بازها
 

mehrdad58

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام . وقت بخیر. یه سری از دوستان جدید مدید توی این گروهها و تاپیکها به نظر مشخصه که بد جور دنبال اینن سهم بشه ۷۰۰ ، ۸۰۰ تومن یه گین صد درصدیه تپل بگیرنو برن ! اما خدمتشون عارضم شرمنده اخلاق نوسانگیریشونم . همچی یه چند هفته ای هستیم درخدمتشون ! اینجوریها هم نیس حقیقتش.!
هممون میدونیم هپکو توی تایم خاصی توی مسیر اخبار بنیادیش قرار گرفته ! شرکتی که همین الانش پنج شیش خبر بنیادیه تپل توی جیب بغلش داره در مسیر افزایش سرمایش مراحلیو داره طی میکنه که نیازمند صبوری و سهامداریه ! بعضیهامون روند رشدو کند و شل و‌ول میدونیم! به نظرم عیب از ماهاس که کم صبر شدیم !دلمون میخواد همین دو سه روزه ۷۰۰ ، ۸۰۰ تومنی بشه ، خالی کنیمو د ِخدافظ ! حاجی حاجی مکه! . خوب با این دید که همون ادمهایی هم که دیدشون بلند مدتی هم بوده که وسوسه میشن برای فروش ! خوب فکر کنین ! اونوقت صدها میلیون اردر فروش گذاشته میشه ! اونور هست خریدار جوندار ؟ هست پولی که جواب این اردرهای فروشو بده ! حواسمون باشه ! خیلیها توی این دو هفته اخیر به قصد گین صد درصدیه یه ماهه وارد سهم شدن ! د نشد دیگه ! برای گین صد درصدی یه کم باید جور هندوستان کشید ! یه کم استرسم چاشنیش باید بشه تا لذتش معنی پیدا کنه ! بازیه اصلیه هپکو برای بعد افزایش سرمایشه ! از بنده گفتن . توی مطالب قبلی هم اینو عرض کرده بودم . سهم شاید بین ۶۰۰ تا ۷۰۰تومن بره برای افزایش سرمایش ! حدس بندس! خیلیها از این تازه واردها بین ۵۵۰ تا ۶۰۰ خالی خواهند کرد . شک ندارم ! بازیگردانی که پشت سهمه خیلی حرفه ای و باهوش داره حرکت میکنه ! اگر خطا کنه اعتبار و اطمینانیو که سهم به کل بازار در عرض این چند ماه داده کلا نیست و نابود خواهد شد ! شما سهم هپکو رو کافیه چهار پنج روز صف فروششو ببینی ، اونوقت محاله دوباره سراغش بیای ! از اونطرف انتظار صفهای چند ده میلیونیه خرید هم برای چند روز پشت سر هم به نظرم غیر منطقیه !خوب‌فکر‌کنیم ! چقدر روزهایی که سهم صف خریدو فروش داشته رو به یاد داریم توی این چند ماه اخیر !؟؟؟ تک و توک ! بهتره بگیم نداشتیم اصلا ! حتی تو بازارهای منفی هم سهم صف فروش نمیشد !در عین حال سهم نمه نمه افزایش قیمتشو هم میخورده ! غیر اینه ؟! هپکو بازه قیمتیشو از ۴۰۰ تا ۴۸۰ تومن به ۴۵۰ تا ۵۵۰ بالا اورد با نامه اخیر . مرحله به مرحله که افزایش سرمایش جلو بره این بازه بالاتر هم میره ! به نظرم نیازه سهم توی این دو سه هفته آینده یه سری از این سهامبازهای یکی دو هفته ای رو با سهامدارایی با دید میان مدتی و بلند مدتی که میخوان رو هپکو به خاطر اخبار بنیادیه دیگش سرمایه گذاری کنن، جابجا کنه ! این تغییر هم برای خود سهم خوبه و هم برای بازیگردان باهوش سهم !
 

drr

Member
کاربر فعال
عضو تازه
چیزی نیست این منفی بخاطر کساییه که فکر کردن یه سود یه شبه میبرن و دیدن نه به این سادگی نیست
البته بعضیا هم میان تو صف خرید و با کمترین سود میفروشن
قیمت سهم همین حدوداست فعلا
 

Behzadv7

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
قبول کنید دوستان اگر قرار بود بعد نامه سه چهار روز صف خرید باشه چه اونایی که واسه نوسان زمان نامه خریدن چه کسایی که هفته قبل فقط به خیال نامه خرید زدن و حتی کسانی مثل بنده که از گذشته تو سهم هستیم همگی در 700تومن خارج میشدیم!!! اونوقت کی میخواست صف فروش رو جمع کنه اینطوری یه غربال گری حسابی رو سهم انجام شده و سهام دست اهلش و سهامداری که قصد سهامداری یا شرکت در افزایش سرمایه داره میفته چون کسی میخره که به ارزندگی سهم ایمان داره
درضمن امروز چفیبر با قیمت توریک 136 در کمتر از یک ماه و نیم با قانون جدید با 26%مثبت بازگشایی شد!!! حالا تپکو که قیمتش الان داره 47تومن معامله میشه به نظر خودتون از همینجا تا اون زمان با اون همه خبر بنیادی دیگه به جز افزایش سرمایه قراره چقدر سود بده!?
امیدوارم تابلو چفیبر عبرتی باشه برای فروشندگان نادون امروز
و دراخر سهم از حمایت 480تومن ایچی برخوردار و ار اس ای هم به سطح 50رسیده که همیشه از همین سطح برگشته بنابراین منتظر برگشت سهم در روزهای آینده باشید با این تفاوت که رشد پایدار تری در اینده خواهد داشت اگر این سهمو میخرید باید به دید شرکت در افزایش سرمایه بخرید تا سود خوبی ببرید نه نوسانگیری! این سهم سهامداری میخواد اگر دارینش یا میخواید بخرید بندازین یه گوشه چند ماه دیگه برگردین چند برابرشو برداشت کنید... و اگر میخواین نوسان بگیرین بازیگر کارشو بلد خودش ازتون نوسان میگیره مثل دو روز گذشته
 
آخرین ویرایش:

shahab25

Member
کاربر فعال
سلام. دوستان چقدر زمان میبره که سازمان نامه افزایش سرمایه رو تایید کنه مراحلش چیه ؟ ممنون
 

Behzadv7

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام. دوستان چقدر زمان میبره که سازمان نامه افزایش سرمایه رو تایید کنه مراحلش چیه ؟ ممنون
یه ماه بعدش باید اگهی مجمع بیاد انشااللله تا هفته دیگه هم گزارش بازرس میاد رو کدال
به طور کلی احتمالا تا قبل عید همه کارا انجام و سهم باز میشه
کدوم سهمی تا عید میخواد اینقدر تحول و بازدهی داشته باشه
 

نوين بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
فکر کنم هپکو روزی یکبار این تصمیم هیات مدیره را رو کدال داره میفرسته
جهت اطلاع
جهت خواندن
جهت آشنایی
جهت یادآوری
جهت بازبینی
جهت یادآوری مجدد
لطفا بخونید
خودشون هم با زبان بی زبانی دارن میگن برآوردهای ما یه جور ساختگیه
 

Behzadv7

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
فکر کنم هپکو روزی یکبار این تصمیم هیات مدیره را رو کدال داره میفرسته
جهت اطلاع
جهت خواندن
جهت آشنایی
جهت یادآوری
جهت بازبینی
جهت یادآوری مجدد
لطفا بخونید
خودشون هم با زبان بی زبانی دارن میگن برآوردهای ما یه جور ساختگیه
اینم از اصلاحیه و پایان ابهامات مطرح شده
کلا یه بار نامه اومده و یه بار اصلاحیه و تمام !!! حالا اون کانال آریانا نوشته چهار بار اصلاحیه!!! احتمالا هردفعه رفرش میکنه همون نامه رو میبینه فکر میکنه دوباره اومده خخخخخ بعضیا هم که فقط کپی پیس میکنن!!! ابهام هم که برطرف میشه دیگه میمونن به چی گیر بدن شروع به شر ور نوشتن میکنن !!!
بزودی وقتی برآورد تاییدش توسط سازمان اومد رو کدال فرق ساختگی با غیر ساختگی , سهم ارزنده با سهم توخالی , فرق تحلیل با هوچی گری وووو رو قشنگ درک میکنن و رسوا خواهند شد امیدوارم حداقل عذر خواهی رو یاد داشته باشن دوستان این آی دی ها رو به خاطر بسپارید...
 

mehrdad58

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام دوستان کافه هپکو!
انشالله فردا روند قیمتیه سهم شکل بهتری خواهد داشت نسبت به امروز ! بالطبع نامه شفاف سازی بابت اعلام اسامیه کارشناسان ارزیاب داراییهای شرکت ، نکات مبهمی رو که در مورد افزایش سرمایه ایجاد کرده بود از بین میبره!
دقت کردیم ! مدیران شرکت و بازیگردانهای سهم یه جورهایی خوب باهم مچن و همدیگرو همپوشانی میکنن . هر جا نیاز به حمایت سهم از طرف مدیریت شرکته ، اونجاس که چه بصورت نامه های شفاف سازی و چه مصاحبه های مهندس صادقیان در حمایت از سهم و یا اخبار راجع به تولید و قراردادهای جدید و افتتاح پروژه های جدید ، به کمک بازیگردانهای سهم اومدن و در بازارگردانیه شاهکارشون نقش بزرگی ایفا میکنن . از اونطرف بازارگردانها هم بدون اینکه مدیریت رو درگیر جو سازی ها و حاشیه های برخی از سهامداران کنه داره وظیفشونو به نحو احسن در بازارگردانیه سهم انجام میدن ! خوب یادمه که مدیریت ، چند ماه پیش وقتی سهم ۲۰۰ تومن بود ، در جمعی که بنده هم بودم ، گفتن سهم پونصد تومن قبل از سال رو خواهد دید که دیدیم ! یک ماه پیش آق صادقیان صحبت از ۷۰۰ ، ۸۰۰ تومن کردن که مطمین باشین با سهامداری و صبوری این قیمت رو هم بازارگردان سهم بهمون هدیه خواهد داد . بگذریم که در جلسه ای صحبت ؟؟؟؟ تومن رو هم شنیدیم ! فی الحال سهامداری و دوری کردن از نوسانگیریهای غالبا اشتباهه که میتونه مارو هم در این فرایند رو به رشد کارخونه و سهم همراه و هم مسیر کنه ! اینه که فارغ از منفی مثبت خوردنهای روزانش سعی کنیم با نگاه به اخبار مثبت پیش روی شرکت با سهمش سهامداری کنیم .
در یکی از نمایشگاههایی که محصولات هپکو رو پرزنت میکردن ، مسعولین و مدیران غرفه هپکو با صراحت بیان میکردن که مشتریهای دست به نقد حتی با قبول شرایط واریز پیش پرداخت ۶۰ درصدیه محصولات و تحویل ۶ ماهه ماشین الات مورد نیازشون از خداشونه که سفارشای خریدشونو به هپکو بدن . سال ۹۸ یه سری از ناقصیهای موتوری و گیربکسیه لودرها و بیلهای مکانیکی وارد مجموعه خواهند شد و‌اونجاس که جشن تولید با تیراژ بالا بنابر گفته خود مدیریت کارخونه هپکو شکل خواهد گرفت .
تولید ۱۵ هزار ون دلیکا در هپکو ، در حال شکل گیریه که حاشیه سود ۳۰۰ میلیارد تومانی برای هپکو در پی خواهد داشت ، از اونطرف تولید وانت پیکاپ با کیفیت روز دنیا که نیاز بازار خودروی داخل و کشورهای منطقه هم هستش در هپکو در حال رایزنیه ! !
بالاخره داشتن مدیران خودرویی و متخصص بالا سر هپکو این مزایا رو‌هم برای مجموعه داره !
بحث تهاتر و فروش اموال و‌داراییهای مازاد جدیه ! بحث سهم پنجاه درصدیه هپکو در معدن مس طارم با ورود نهادهای بازرسی و پی گیریه مدیریت جدید هپکو در حال پیشروی های خوبیه ! معدنی که سالانه با سهم ۵۰ درصدیه هپکو از فروش ده هزار تن مس کاتدی میتونه حاشیه سود خالص ۱۵۰ میلیارد تومنی رو در سال برای هپکو به ارمغان بیاره ! یه لحظه فکر به این عدد و تحسینش هم ، لبای ادمو ناخوداگاه غنچه میکنه و فرم سوت زدن میگیره ! !
من که بارها گفتم خود معدن میتونه کل حقوق پرسنل هپکو رو از دل خودش پرداخت و کلیه بدهیهای بانکی رو‌هم در عرض چهار سال تسویه کنه ! زمین آذری بعد از ساخت و تبدیل به مجتمعی بزرگ ، به بزرگترین مرکز تخصصیه بورس فروش قطعات یدکی و محصولات ماشین آلات سنگین در ایران تبدیل خواهد شد . اینجاس که ارزش افزوده در داراییها به معنای واقعی شکل میگیره . بازم نگرانین ؟ دیگه خودمونو لوس نکنیم دیگه !منتظر ای پی اس مثبت شرکت باشیم ! اینم از صحبتها و تارگتهای خود مدیریت شرکته که بنده و دوستانم در جریانشیم ! دور نیست اون اتفاق! فقط میتونم بگم سهامداری......
شب خوش!
 

mehrdad58

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام کافه هپکوییهای عزیز ، روزتون بخیر ...
بچه ها دو‌تا خبر خوب در حال شکل گیریه . نوسان بازی مازی رو اصلا تو‌کارش نریم !
یه گام دیگه از کارهای افزایش سرمایمون همین چند روز آینده تایید خواهد شد . و یه خبر خاص و یه مصاحبه برای هفته آینده انشالله!
سهامداری کنیم ! هیچ انرژیه منفیی نمیتونه مارو از هدفی که توی سرمایه گذاری توی این شرکت گرفتیم شل کنه!
توکل هممون به خداست !
 

یک میلیون دلار

Well-Known Member
کاربر فعال
خب خداروشکر دوباره ما موندیمو و تپکوییها.
البته بازم حسودا سروکلشون پیدا میشه.
اخه دوستان عزیزی که یدونه از این سهم ندارید چرا میایید اینجا و دایه مهربانتر از مادر میشوید. این کارتون مگر جز حسودی چیز دیگه ای هست حسود هرگز نیاسود.
 
بالا