توضيحات دو وبلاگ بورسي در مورد كربن

شروع موضوع توسط حسين شريعتي ‏25 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. حسين شريعتي

حسين شريعتي New Member عضو تازه

آقاي دكتر حاجيان در وبلاگ كارگزار نوشته اند:

نويسنده: Kargozar
    يكشنبه، 4 مرداد 1383، ساعت 0:37

:!: از آنجاييکه سوالات زيادی در مورد کربن می شود پس از پرس و جو عرضه کنندگان از کارگزاران و بررسی روند معاملات در امروز و روز سه شنبه متوجه شدم که کربن احتمالا به زير ۳۰۰۰ خواهد آمدو روند آن در کوتاه مدت منفی است. البته همان طور که در پيغام ذيل اين مطلب نيز گفتم از کارآفرين بهتر است ولی الان موقع خريد نيست. من شخصا اگر داشتم می فروختم و صبر می کردم ببينم بازار چه ميشود. :!:

وبلاگ بورسي پشت اينه (كيوان اسدي)نوشته:
    :!: توضيحاتی درباره کربن
    درباره کربن از آنجایی که بسته شدن آن برای افزایش سرمایه قریب الوقوع است.لازم دیدم ذکر کنم که بعضی از سهامداران عمده آن اقدام به فروش سهام خود کرده اند و به همین علت منفی میخورد.به هر حال افزايش سرمايه ۴۰۰٪ ميتواند به معنی خوابيدن پول به مدت زياد باشد.در این باره خود تصمیم بگیرید.درباره رانفور دیگر تحليلگران نیز رشدی حدود 50%را در نظر دارند :!:

دوستان مطلع با توجه به اهميت اين سهم لطفا اظهار نظر فرمايند

2. بابك بورس‌باز

بابك بورس‌باز New Member کاربر فعال

در مورد اينكه كربن زير 3000 تومان مي‌آيد يا نه نمي‌توانم اظهار نظري بكنم. ولي اينكه افزايش سرمايه 400٪ به معني خوابيدن پول به مدت زياد است با دانسته‌هاي من جور در نمي‌آيد. كاش اين آقاي اسدي مي‌توانست توضيح دهد. مثلا سهامداران وپترو يا گازلوله (كه از همين خانواده هستند و به تازگي افزايش سرمايه داده‌اند) چقدر پولشان خوابيده!!! تا جايي كه من تجربه كرده‌ام هميشه رشدهاي زياد سهم با يك (يا چند) افزايش سرمايه هم همراه است! كافيست به همين يكي دو ماه گذشته نگاه كنيد: وپترو - وغدير - وصنعت - پلوله - ونوين - وملت - وصندوق و ...

3. كيوان اسدي

كيوان اسدي New Member عضو تازه

كربن

در توضيح مطلب كربن كه در وبلاگم نوشته بودم و دوستمان لطف كردندو در اين جا منتقل كردند عرض ميكنم كه فرض بفرماييد شما 10000 سهم داريد.براي افزايش سرمايه 400٪بايد 4 ميليون پول بدهيد كه امكان دارد در حال حاضر نداشته باشيد و ترجيحا سهم را قبل از افزايش ميفروشيد.اين يك دليل كاهش قيمت اين روزهاست.از طرف ديگر وقتي سهمي 400٪افزايش سرمايه ميدهد سهام آن دردست مردم زياد ميشود و با آمدن برگه هاي حق تقدم بسياري مايل به فروش ميشوند پس قيمت سهم كاهش ميابد و چنانچه مايل به اين فروش ها نباشيد بايد 3 ماه صبر كنيد.و اين در بازاري است كه شما ميتوانيد در هفته 20 ٪سود بگيريد.ازطرف ديگر بحث شهريور ماه هم هست كه بازار را در بيم و اميد قرار ميدهد.از آنجاييكه شايد اين مطالب شبهه عدم ارزندگي سهم را داشته باشد عرض ميكنم كه بنده اين سهم را دارم و با آن در افزايش سرمايه شركت ميكنم.يكي از مديران شركت قيمت كربن در پايان 83 را 12 هزار تومان اعلام كردند و به جهت اطمينا ن عرض ميكنم كه تمام نظرات قبلي ايشان به واقعيت پيوسته است.

4. بابك بورس‌باز

بابك بورس‌باز New Member کاربر فعال

آقاي اسدي انگار منظورم را بد نوشته بودم! منظور من اين است كه براي سهمي با وضعيت كربن احتمال اينكه حق تقدم يا سهم آن روي دست سهامداران بماند كم است.

5. Anonymous

Anonymous New Member کاربر فعال

مطلب وبلاگ دكتر حاجيان

از آنجاييكه دكتر حاجيان در اين سايت فعاليت نمي كنند بنده به عنوان استفاده كننده از وبلاگ ايشان توضيحي را در مورد مطلب ذكر شده با اجازه ايشان عرض مي كنم. مطلب فوق الذكر به مدت كوتاهي در وبلاگ بود گرچه در ان موقع نظر دكتر در ست بود و شركتهاي سرمايه گذاري در حال عرضه بودند ولي روز بعد اين گونه تغيير كرد كه بدين شرح است:
    <<در مورد کربن هم بر اساس اطلاعات موثقی که امروز دريافت کردم سهام شرکت سرمايه گذاری عرضه کننده به اتمام رسيده است.و اين سهم با بازار سازی سر پتروشيمی به روند مثبت خود ادامه می دهد که اکنون می توان با خيال راحت آن را خريداری نمود.>>
    با تشكر رامين مستوفي