توسعه صنعتی ایران ( وتوصا )

gold user

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز88/06/05
این شرکت تا چند روز آینده جهت تعدیل پیش بینی مربوط به سال مالی89/06/31بسته خواهد شد.
با توجه با بالا رفتن ارزش پرتفوی شرکت به یقیین تعدیل 100+نسبت به امسال خواهد داشت.
جهش قیمتی دیگر در انتظار این سهم می باشد.
دوست داشتید بخرید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

babak413

Active Member
کاربر فعال
به نظر من اگه آواتارت رو عوض کنی تاثیر بسزایی تو برداشت بقیه از تحلیلات داره

babamajid

Well-Known Member
کاربر فعال
قديمي ترين آواتور اين تالار همينه كه من گذاشتم. چقدر من دوست دارم چشاي گريان را....
گريه كن گريه قشنگه...........گريه سهم دل تنگه

گرگين خان

Well-Known Member
کاربر فعال
گلد یوزر فک کنم از بچه های کارگزاری مفید باشه

فقط اونا بودند که رو گروه روی در اوایل سال فعالیت می کردند

فک کنم الانه هم رفتند روی زیر مجموعه های مهر لعنت الله

وتوصا گزینه خوبیه علی الخصوص پس ازشناسایی سود هنگفت در کروی

nesvatb

Well-Known Member
کاربر فعال
یک دید بدبینانه که میتواند درست باشد این است که طرح واگذاری معدن انگوران به معادن روی رامطرح کر دند ولی بصورت قطعی اعلام نکردند وبعد سهم روی راباشتاب بازکردند که باتوجه به ان موضوع امکان فروش روی با قیمت افزایش یافته ممکن باشد وفروختند وحالا که خالی کردند ممکن است ناگهان اعلام شود که واگذاری انگوران با ان قیمت منتفی است .دراین صورت این موضوع روی وتوصا هم اثرمیگذارد.
اگر ممکن است این سئوال راپاسخ دهید ایا افزایش قیمت ا خیر وتوصا علیرغم تعدیل منفی فقط به دلیل افزایش قیمت توسعه معادن روی وخرید کلان وتوصا بوده است؟

gold user

Well-Known Member
کاربر فعال
یک دید بدبینانه که میتواند درست باشد این است که طرح واگذاری معدن انگوران به معادن روی رامطرح کر دند ولی بصورت قطعی اعلام نکردند وبعد سهم روی راباشتاب بازکردند که باتوجه به ان موضوع امکان فروش روی با قیمت افزایش یافته ممکن باشد وفروختند وحالا که خالی کردند ممکن است ناگهان اعلام شود که واگذاری انگوران با ان قیمت منتفی است .دراین صورت این موضوع روی وتوصا هم اثرمیگذارد.
اگر ممکن است این سئوال راپاسخ دهید ایا افزایش قیمت ا خیر وتوصا علیرغم تعدیل منفی فقط به دلیل افزایش قیمت توسعه معادن روی وخرید کلان وتوصا بوده است؟
امروز مورخ 06/06/88
سلام دوست عزیز
معدن انگوران بی شک به کروی واگذار خواهد شد.
اگه این چنین نبود برای جمع آوری صف فروش کروی اینقدر تعجیل نمی شد.
فروشنده ها حقیقی هایی هستند که سهم رو محدوده200خریده اند و چون سهم دارای سهام شناور بالایی می باشد تا 400تومان پایین امد و اینو اضافه کنم این کروی زیر 400 به هیچ وجه نمی آید.
ارزش سهم بدون انگوران و فقط با افزایش قیمت جهانی در2سال پیش1200تومان بود و حالا با افزایش قیمت جهانی و معدن انگوران بالای2500تومان ارزش دارد.

gold user

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز معاملاتی عظیمی در نماد کروی انجام شد که فروشنده وتوصا بود جهت شناسایی سود.
همچنین وتوصا امروز فروشنده بوده در خصدرا.

مسعود حبيب وند

Active Member
کاربر فعال
gold userعزيز تعدادي سهم وتوصا از قديم داشتم كه با توجه به ثبات نسبي فعلي سهمدر قيمت ۱۰۰ تومان تصميم به فروش وجايگزيني با سهم ديگري داشتم با مسئوليت خودم چه توصيه ايي مي فرماييد.باتشكر@};-

gold user

Well-Known Member
کاربر فعال
gold userعزيز تعدادي سهم وتوصا از قديم داشتم كه با توجه به ثبات نسبي فعلي سهمدر قيمت ۱۰۰ تومان تصميم به فروش وجايگزيني با سهم ديگري داشتم با مسئوليت خودم چه توصيه ايي مي فرماييد.باتشكر@};-
وتوصا را حتی المقدور تا آخر هفته نگه دارید.

gold user

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز معاملاتی عظیمی در نماد کروی انجام شد که فروشنده وتوصا بود جهت شناسایی سود.
همچنین وتوصا امروز فروشنده بوده در خصدرا.
امروز وتوصا از محل فروش کروی مبلغ 4200000000 سود شناسایی کرد در صورتی که در صورتهای مالی مبلغ 2200000000 در نظر گرفته شده است.
و امروز آخرین فرصت برای شناسایی سود بود.
دیگه خودتان قضاوت کنید.

nesvatb

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز وتوصا از محل فروش کروی مبلغ 4200000000 سود شناسایی کرد در صورتی که در صورتهای مالی مبلغ 2200000000 در نظر گرفته شده است.
و امروز آخرین فرصت برای شناسایی سود بود.
دیگه خودتان قضاوت کنید.
اگر اعداد که گفته اید به تومان باشد باتوجه به تعداد 755میلیون سهم توسعه صنعتی به سود 160ریالی او 26ریال اضافه خواهدشد

gold user

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز مورخ88/07/01
با توجه به صف خرید شدن خصدرا و احتمالا کروی صف خرید شدن وتوصا محتمل می باشد.
دوست داشتید بخرین.

روزبه عسگري

New Member
کاربر فعال
وتوصا

با سلام
تا آنجا كه به خاطر دارم سود وتوصا 100 ريال اعلام شده كه براي پوشش آن هم با مشكل مواجه بود. ضمنا وتوصا جهش قيمتي خود را قبلا كرده و به نظر نميرسد به قيمت هاي بالاتر برسد. بعلاوه اگر وتوصا روي كروي سود كرده ولي روي خيلي سهم هاي ديگه از جمله آلومينيم حسابي زيان كرده.

حامد/

New Member
عضو تازه
با سلام
تا آنجا كه به خاطر دارم سود وتوصا 100 ريال اعلام شده كه براي پوشش آن هم با مشكل مواجه بود. ضمنا وتوصا جهش قيمتي خود را قبلا كرده و به نظر نميرسد به قيمت هاي بالاتر برسد. بعلاوه اگر وتوصا روي كروي سود كرده ولي روي خيلي سهم هاي ديگه از جمله آلومينيم حسابي زيان كرده.
ارزش روز شرکتهای پذیرفتش 1342 ریال میباشد بنظر بدک نیست

nesvatb

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز مورخ 06/06/88
سلام دوست عزیز
معدن انگوران بی شک به کروی واگذار خواهد شد.
اگه این چنین نبود برای جمع آوری صف فروش کروی اینقدر تعجیل نمی شد.
فروشنده ها حقیقی هایی هستند که سهم رو محدوده200خریده اند و چون سهم دارای سهام شناور بالایی می باشد تا 400تومان پایین امد و اینو اضافه کنم این کروی زیر 400 به هیچ وجه نمی آید.
ارزش سهم بدون انگوران و فقط با افزایش قیمت جهانی در2سال پیش1200تومان بود و حالا با افزایش قیمت جهانی و معدن انگوران بالای2500تومان ارزش دارد.

انگار دراين مملكت هر پيش بيني بدبينانه اي ممكن است به واقعيت بپيوندد.
ظاهرا واگذاري معدن انگوران دارد اشكال پيداميكندواين يك فرصت خروج براي اسيب ديدگان ازروي بوده است.اينروزها امام جمعه زنجان هم راجع به اين معامله بحث دارد وميگويدبهتر بود مجاني انراميدادند.خبرديگر انكه :

معاون مالي و اقتصادي ايميدرو خبر داد
بررسي ابطال مزايده انگوران توسط دستگاه‌هاي نظارتي
گروه بورس- عليرضا باغاني: در حالي كه با گذشت بيش از يك ماه از برگزاري مزايده معدن انگوران هنوز برنده اين مزايده اعلام نشده، استاندار زنجان از ابطال قطعي اين مزايده خبر داده است، اما معاون مالي و اقتصادي ايميدرو گفته گزينه ابطال بررسي مي‌شود، ولي اين موضوع هنوز قطعي نشده است.

ولي وتوصا خيلي خوب موقعي خودرا ازروي خالي كرد وصف خريدش دارد شروع ميشود

حامد/

New Member
عضو تازه
در پایان زمان معاملاتی امروز بورس اوراق بهادار یک بلوک 5 درصدی از سهام بانک پارسیان پس از رقابت طولانی مدت توسط شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران خریداری شد .
در پایان زمان معاملاتی امروز بورس اوراق بهادار یک بلوک 5 درصدی از سهام بانک پارسیان پس از رقابت طولانی مدت توسط شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران خریداری شد .

بر اساس گزارش بورس نیوز ؛ در حدود 390 میلیون از سهام بانک پارسیان در رقابت انجام شده بین متقاضیان به " وتوصا " تعلق گرفت .

همچنین گفته می شود سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران طی هفته های جاری تعدیل سود خود را از محل فروش سهام شرکتهایی همچون توسعه معادن روی ایران ، سرمایه گذاری غدیر و فولاد مبارکه به سازمان بورس اعلام خواهد کرد .

دلیل صف خرید اخروقت وتوصا خریداری وپارس بود

nesvatb

Well-Known Member
کاربر فعال

بر اساس گزارش بورس نیوز ؛ در حدود 390 میلیون از سهام بانک پارسیان در رقابت انجام شده بین متقاضیان به " وتوصا " تعلق گرفت .

همچنین گفته می شود سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران طی هفته های جاری تعدیل سود خود را از محل فروش سهام شرکتهایی همچون توسعه معادن روی ایران ، سرمایه گذاری غدیر و فولاد مبارکه به سازمان بورس اعلام خواهد کرد .

دلیل صف خرید اخروقت وتوصا خریداری وپارس بود
ازدوستان كسي ميداندكه اين تعديل چقدر خواهدبود؟

reza_bourse

مسدود شده
مسدود شده
به زودی نماد وتوصا بسته می شود با توجه به سود مناسبی که از فروش سهام های صدرا و کروی نصیب این شرکت شده است تعدیل مثبت خوبی در راه است.به نظر من در روز بازگشایی وتوصا بعد از اعلام eps شاهد قیمت حداقل 120 تومانی وتوصا خواهیم بود.در رابطه با معدن انگوران به نظر من نگه داشتن کروی جز خواب پول و ضرر چیز دیگری را نصیب سهامدار آن نخواهد کرد.وتوصا بسیار هوشمندانه کروی را فروخت.احتمال واگذاری مهر اقتصاد و خارج شدن آن از کروی بسیار زیاد است چرا که اعلام برنده مزایده انگوران خیلی دیر شده است و کار از بررسی قیمت معدن و تخلفات گذشته است.

بالا