توسعه صنايع بهشهر

شروع موضوع توسط alireza ‏1 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. alireza

alireza New Member عضو تازه

اين سهم از جمله سهامي است كه با توجه به ظرفيت هاي بالاي آن و عليرغم شايستگي هايي كه دارد به غول ديروز و كوچولوي امروز متصف است شايد امروز زماني است كه اين غول ديروز دارد به سمت غول شدن مجدد حركت مي كند زيرا اين شركت صاحب زير مجموعه ايي شامل سرمايه گذاري صنايع بهشهر ـمالكيت 39.31 درصد اقتصاد نوين از طريق شركتهاي زير مجموعه ـمالكيت 30.2 درصد پارس توشه ـ69.7 درصد شكر شاهرود ـ100درصد گلتاش ـ2/81 درصد صنعتي بهشهرـ53.2 مارگارين ـ51.2 درصد پاكسان ـ78.4 بهپاك و دهها شركت ديگر را دارد و تنها كافي است نگاهي به رشد سهام شركت هاي زير مجموعه بياندازيم تا به قابليت هاي اين سهم پي ببريم.

2. تاجگردون

تاجگردون New Member عضو تازه

آقاي عليرضا
    پارس توشه را به ثمن بخس در ديماه پارسال فروخت 50 درصد سهم روغني ها رو هم فروخت مابقي رو هم به شركت زير مجموعه منتقل كرد الان و بهشهر بنظر من سهامهاي داخل بورسش خيل كم است و ان وي ا شركت نسبت به قيمت بازار خيلي فاصله داره اين نقطه ضعف بهشهر است .
    اگر هرچه سريعتر ساختماني خودشو يا صنايع شير را وارد بورس نكند با مشكلاتي مواجه خواهد بود .

3. alireza

تو سعه صنايع بهشهر

جناب تاجگردون از اطلاعاتي كه ارايه فرموديد تشكر مي كنم اما حضرتعالي بهتر واقفيد كه در صنايع غذايي و شوينده كشور اين شركت حرف اول را مي زند نمونه آنر ا مي توانيد در صنعتي بهشهر و بهپاك ملاحظه فرماييد يا پاكسان و گلتاش بالاخره اين شركتها زير مجموعه وبهشهر هستند شما سال گذشته روغن مايع خوراكي 900 گرمي را در بازار مي توانستيد با قيمت حداكثر 600 تومان خريد كنيد اما امروز قيمت خرده قروشي آن بالاي 1100 تومان است فقط در اين زمينه نظر شما را به دو محصول روغن لادن و آفتاب جلب مي كنم كه آفتاب بيشترين صادرات روغن مايع را در سال گذشته به خود اختصاص داده است ضمن آنكه شركتهاي ساختماني و پخش اين شركت به اضافه سهم در اقتصاد نوين از مزيت هاي نسبي اين سهم است انشاالله دوستان اين بحث را پر بارتر كنند.

4. alireza

افزايش سرمايه

دوستان از اعلام افزايش 100 درصدي سرمايه اين شركت در شهريور امسال خبري داريد يا نه؟

5. تاجگردون

تاجگردون New Member عضو تازه

دوست عزيز
    من خودم سهم و بهشهر را دارم اما سهم بدقلقي ست بايد پاش وايسي تا شما را راضي كنه اما گفته باشم نقطه قوت و بهشهر در صنايع غذايش يا شوينده اش نيست بلك اينها الان نقاط ضعفش اند مگر اينكه شراكت با صافولاي عربستان دوباره روغني هاي بهشهر را رو بياره بله در دهه 60 و دهه 70 اين صنايع عالي بودند اما نه الان. صنعت روغن يك صنعت وابسته ست 90 در صد مواد اوليه خارجي است 80 درصد قيمت تمام شده هم مواد اوليه است بنابر اين نوسانات بازار جهاني قيمت تمام شده را بشدت تكان ميدهد اما بازار داخل روغن خيلي رقابتي است بنابر اين اين صنعت در كشور ما هيچ مزيت نسبي نداره الا اينكه يك كالاي حساس در سبد كالاهاي مردم است دولت هم توي چند سال گذشته يارانه آنها را كم كرده وداره اين صنعت را آزاد ميكنه كه آن موقع اوج بحران اين صنعت است .
    نقطه قوت بهشهر الان در ساختماني اش در و نوين در صنايع شير و تغيير رويه آن در سال قبل است كه تصميم گرفت هلدينگ هاي تخصصي تشكيل بده .

6. مهرداد

مهرداد New Member کاربر فعال

وبشهر براي سال 82 چقدر سود تقسيم كرد؟

سلام

:?: من با اين سهم به مجمع رفتم و بعد از مجمع فروختمش. اگه از دوستان كسي در مورد مبلغ
    سود نقدي سال 82 و زمان پرداخت اون خبر داره لطفاٌ‌ بگه.

متشكرم

7. alireza

سود وبهشهر

سود هرسهم 120تومان اما نحوه پرداخت هنوز اعلام نشده است جناب تاجگردون هرچند با نظر شما بطور كلي در مورد روغن و شوينده موافقم اما توجه داشته باشيد آزاد بودن قيمت گذاري به نفع صنايع است البته اگر پتانسيل لازم را داشته باشند بد نيست به ورشكست شدن تعدادي از كارخانه هاي توليد روغن كشور در سال گذشته توجه فرماييدكه بعلت افزايش توليد وعرضه زياد باعث كاهش قيمت آن در بازار كشور شدند ولي با انجام صادرات تتوسط شركتهاي عمده توليد روغن كشور و خارج شدن تعدادي از شركتهاي جديد از گردونه توليد قيمت به حالت تعادلي بازگشت و اما شركتهاي زير مجموعه وبهشهر در توليد روغن در ايران بهترين هستند واين بازاري است كه شركتهاي ديگر ياراي مقابله با آن را ندارند صنعتي كه شايد تنها شركتهاي زير مجموعه اين گروه توان توليد در اين بازار را داشته باشند پس اين شركت مزيت نسبي در اين دو صنعت داردكه اگر سرمايه گذار خارجي هم دست آن را بگيرد چه شود.