توسعه اقتصادی آرین

chance

New Member
عضو تازه
#61
جزئیات پذیره نویسی نخستین بانک الکترونیکی ایران

فردا پذیره نویسی اولیه سهام نخستین بانک مجازی ایران در فرابورس آغاز می شود.
غلامحسن اصغرزاده زعفرانی عضو هیات موسس و مدیرعامل بانک آرین امروز در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: بانک آرین به عنوان نخستین بانک الکترونیکی ایران از روز یکشنبه پذیره نویسی اولیه سهام خود را در فرابورس و شعب منتخب بانک کارآفرین آغاز خواهد کرد.
وی سرمایه اولیه این بانک را 70 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: سرمایه این بانک خصوصی در نیمه دوم سال آینده به 200 میلیارد تومان افزایش یابد.
به گفته وی، 60 درصد از سرمایع یعنی معادل 42 میلیارد تومان از سرمایه بانک توسط موسسین تامین شده و در پذیره نویسی فردا 28 میلیارد تومان ارز باقی مانده سرمایه مورد پذیره نویسی قرار می گیرد که در این پذیره نویسی حداکثر خرید سهام برای اشخاص حقوقی سهامی خاص 5 درصد و سهامی عام 10 درصد خواهد بود .از سویی دیگر کف خرید سهام بانک آرین در این پذیره نویسی 5 میلیون تومان و سقف آن هم 3.5 میلیارد تومان معادل 500 هزار سهم تعیین شده است.
زعفرانی آغاز به کار رسمی بانک آرین را به پایان کامل پذیره نویسی و اخذ مجوز نهایی از بانک مرکزی موکول کرد و افزود با شروع به کار رسمی بانک آرین گام بلندی در راستای الکترونیکی شدن صنعت بانکداری برداشته خواهد شد.
وی گفت بانک آرین هیچ شعبه ای در کشور نخواهد داشت و تنها از طریق فضای مجازی، اینترنت، تلفن همراه ، تلفن ثابت، وایمکس و غیره ... به مشتریان خود خدمات خواهد داد.
به گفته وی، از آن جا که این بانک شعبه ای ندارد و سرعت ارائه خدمات به میزان قابل توجهی بالاتر از بانک های سنتی است از این رو این بانک می تواند تسهیلات ارزان قیمت به مشتریان ارائه دهد. همچنین بهای تمام شده ارائه خدمات کمتر از بانک های دیگر است.
در همین حال مدیرعامل تامین سرمایه امین به عنوان مشاور پذیره نویسی بانک آرین درباره نخستین بانک مجازی ایران گفت: این بانک علاوه بر دریافت کلیه مجوزهای عملیاتی بانکی در زمینه خدمات بین المللی و گشایش lc می تواند فعالیت کند. افزون بر این کلیه خدمات خود را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارائه می کند. از جمله خدمات آن می توان به اعطای وام گشایش حساب، گشایش اعتبارات اسنادی و غیره اشاره کرد.
در حالی که هیچ بانکی در کشور مجوز ارائه این گونه خدمات بدون مراجعه فیزیکی و در فضای مجازی ندارد.
وی گفت: تامین سرمایه امین پذیره نویسی عام 28 میلیارد تومان از سهام بانک آرین را تعهد نموده است.اما با این حال پیش بینی ما استبال از پذیره نویسی از این بانک خصوصی است.
محمد آرام ادامه داد، سهام بانک آرین فردا از طریق 70 شرکت کارگزاری دارای مجوز فعالیت در فرابورس پذیره نویسی می شود که سقف پذیره نویسی در بازار 7 میلیارد تومان تعیین شده که تقریباً سهمیه هر کد 10 میلیون تومان است و مابقی سهام پذیره نویسی نیز در شعب منتخب بانک کارآفرین مورد پذیره نویسی قرار خواهد گرفت.
وی بااشاره به مزیت های بانک آرین گفت: سرمایه این بانک پایین است و به همین دلیل با اخذ سپرده های بانکی ظرف مدت کوتاه نسبت به کفایت، سرمایه خود را می تواند محقق کند همچنین ارائه تسهیلات توسط این بانک با نرخ سود کمتر ظرف مدت کوتاه سرعت گردش پول و بازپرداخت تسهیلات را بالا خواهد برد.
از سویی دیگر با گسترش استفاده از تلفن و اینترنت در عملیات بانکی این بانک می تواند با همکاری اپراتورهای تلفن همراه کشور خدمات بسیار مناسبی به مشتریان خود دهد.
وی در پایان گفت: بانک آرین تنها بانکی است که می تواند با سرمایه 70 میلیارد تومان آغاز به کار کند و از این پس بانک های مشابه با حداقل سرمایه 200 میلیارد تومان فعالیت خود را آغاز نمایند.
 

مجید خالقی

مسدود شده
مسدود شده
#62
موسسینش مدیران دولتی معمولی و دست چندم نیستن...
احتمالا مقدار سنگینی خریداری کنم.
خوب مقدار نیمه سنگینی خریداری شد، البته متاسفانه غافلگیر شدم فکر نمیکردم انقدر زود باشه، وگرنه قصد خرید درصدی داشتم.
 

Mstock

New Member
عضو تازه
#63
بی خودی این بانک خراب نکنید......

به نظر من که زود راه می افته و زودهم بازدهی داره......اتفاقا رسیکش هم خیلی کم بود.

البته من هم خیلی کم خریدم ... نقدینگی نداشتم. متاسفانه.
 

مجید خالقی

مسدود شده
مسدود شده
#64
اولین کاری که بانک آرین باید راه بندازه، تاسیس کارگزاری الکترونیکی هست، تا بتوان از طریق آن به طور آنلاین هم به معاملات سهام ، هم به معاملات آتی سکه پرداخت.
 

chance

New Member
عضو تازه
#65
81 میلیون تقاضا در انتظار پذیره نویسی بانک آرین


نمابورس، فرابورس: در حالیکه قرار است از امروز به مدت 5 روز 70 میلیون سهم از سهام بانك الكترونيكي آرین در فرابورس و تعداد 210 میلیون سهم از طريق شعب بانك كارآفرين به صورت همزمان پذیره نویسی شود که در نخستین روز گشایش این نماد، بیش از 81 میلیون سهم تقاضا برای پذیره نویسی سهام بانك الكترونيكي آرین در فرابورس وجود دارد اما تا کنون این پذیره نویسی آغاز نشده است.
به گزارش نمابورس به نقل از فرابورس بانك الكترونيكي آرين در حالي به عنوان نخستين بانك الكترونيكي كشور مجوز تاسيس و پذيره نويسي بخشي از سهام از بانك مركزي دريافت كرده كه دو مولفه مهم آن ارايه تمام خدمات بانكي از طريق اينترنت و ساير ابزارهاي الكترونيكي و كانالهاي ارتباطي و همچنين فعاليت 24 ساعته و بدون نياز به شعبه هستند.
اين نوع خدمات داراي مزايايي چون راحتي و آساني انجام امور بانكي بدون نياز به مراجعه حضوري، همزماني ارايه خدمات در همه جا، سرعت بالاي تراكنش ها، كارآيي و اثربخشي بالا، كاهش 5 تا 7 درصدي هزينه تمام شده و در نتيجه ارايه تسهيلات با نرخ سود كمتر از ساير بانك‌ها ، دقت و ضريب خطاي كمتر ، صرفه جويي در زمان و كاهش تردد دورن شهري ، كمك به مصرف سوخت و آلودگي هوا است.
افزايش سرمايه اين بانك در حالي سال آينده اعمال مي شود كه انتظار مي رود طي سه ماه اول سال آينده و يا در نيمه اول 90 اين بانك قادر به ارايه خدمات بانكي باشد.
گفتنی است از يكسال پيش نرم افزارهاي لازم خريداري و تجهيز شده و 80 درصد كارها هم انجام شده است، بنابراين بعد از اتمام پذيره نويسي ، تشكيل هيات مديره و ثبت در اداره ثبت شركت ها و اخذ مجوز فعاليت از بانك مركزي، اين بانك آغاز به كار مي كند.
درشرايطي 60 درصد از سرمايه اسمي و 70 مليليارد توماني اين بانك از سوي موسسين تعهد شده كه پيش بيني مي شود همه 280 ميليون سهم قابل پذيره نويسي در همان روز اول به فروش برسد. درصورتي كه سهامي هم باقي مانده باشد شركت تامين سرمايه امين اقدام به خريد خواهد كرد.
اين بانك به دليل استفاده از بسترهاي الكترونيكي با سرعت بالا و در همه زمينه ها، برخورداري از نيروي انساني متخصص و كم و بدون نياز به شبكه فيزيكي، برخورداري از سرمايه كمتر نسبت به ساير بانك ها و ارايه تسهيلات با نرخ سود كمتر ، بازدهي و حاشيه سود مناسبي خواهد داشت و به علت داشتن سرمايه 70 ميليارد توماني دوران شكل گيري كمي براي كفايت سرمايه دارد.
اين درحالي است كشور در حال حركت به سمت شبكه هاي فناوري اطلاعات بوده و با در نظر گرفتن توسعه زيرساخت هاي الكترونيكي، مزيت هاي متعددي در ارايه خدمات اللكترونيكي بانك ها وجود دارد.
بانك الكترونيكي آرين آخرين بانك الكترونيكي كشور است كه با سرمايه اسمي 70 ميليارد توماني شروع بكار خواهد كرد و بعد از اين حداقل سرمايه اسمي بانك ها بايد 200 ميليارد تومان باشد، بنابراين در اولين فرصت سرمايه اسمي بانك آرين به 200 ميليارد تومان افزايش می یابد.
 

chance

New Member
عضو تازه
#66
مدیر عامل فرابورس خبرداد:
70میلیون سهم بانک آرین در نخستین روز پذیره نویسی شد

70 نمابورس، فرابورس: تعداد 280 میلیون سهام در دست انتشار بانك الكترونيكي آرين به قيمت هر سهم یک هزار ريال امروز آماده پذیره نویسی شد. از این تعداد 70 میلیون سهم در نماد "آرين1" از طريق شبكه كارگزاري فرابورس ايران و تعداد 210 میلیون سهم از طريق شعب بانك كارآفرين به صورت همزمان پذيره نويسي را آغاز کردند.
مصطفی امید قائمی مدیر عامل شرکت بورس در گفت و گو با نمابورس گفت: "امروز 70 میلیون سهم بانک آرین در فرابورس پذیره نویسی شد." وی در خصوص مدت زمان انجام این پذیره نویسی تصریح کرد:" با توجه به تقاضای زیاد در خصوص پذیره نویسی سهام بانک آرین شرکت فرابورس ناچار به حذف بخشی از این تقاضاها شد و برای خریداران محدودیت سهمیه خرید ایجاد کرد به این ترتیب که در سامانه معاملاتی محدودیت خرید صد هزار سهم تعريف شد بطوریکه براي خريد 300 هزار سهم براي يك كد معاملاتي، وارد کردن 3 سفارش خريد صد هزار سهمي در سامانه الزامی بود."
امیدقائمی افزود:" عرضه سهام این بانک از ساعت 9 و 41 دقیقه آغاز شد و با وجود همه این محدودیت ها و کنترلهای صورت گرفته برای این پذیره نویسی، فقط در لحظه اول بیش از 12 میلیارد تومان از سهام این بانک به فروش رسید." وی در پایان گفت:" با وجود اینکه زمان مشخص شده برای این پذیره نویسی به مدت 5 روز در نظر گرفته شده بود اما 70 میلیون سهم از سهام بانک آرین در نخستین روز پذیره نویسی در فرابورس فروخته شد."
 

chance

New Member
عضو تازه
#67
پذيره نويسي بانك الكترونيكي آرين به پايان رسيد

مدير بازار فرابورس از پايان پذيره نويسي بانك الكترونيكي آرين در نخستين روز خبر داد و گفت: پس از انجام مراحل اداري سهام اين شركت در فرابورس معامله مي شود.
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي شركت فرابورس ايران،حسن محمد تبار با اعلام افزود: امروز در بازار سوم فرابورس 70 ميليون سهم اين بانك در شرف تاسيس عرضه شد كه در مدت كوتاهي به فروش رسيد.
به گفته وي 210 ميليون سهم اين شركت هم از طريق شعب بانك كار آفرين به فروش رفت.
مدير بازار فرابورس تصريح كرد: بانك الكترونيكي آرين به ارائه كليه عمليات مجاز پولي، مالي و بانكي در چارچوب قوانين و مقررات جديد كشور با استفاده از ابزارهاي نوين الكترونيكي مي پردازد.
محمد تبار تصريح كرد: سرمايه اوليه شركت 700 ميليارد ريال، منقسم به 700 ميليون سهم عادي يك هزار ريالي است كه موسسان 420 ميليارد ريال و 100 درصد مبلغ تعهد شده به حساب بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران به صورت نقدي واريز كرده اند و 280 ميليارد ريال آن معادل40 درصد را از طريق شبكه كارگزاري فرابورس و شعب بانك كارآفرين پذيره نويسي شد.
وي با اشاره به ادامه رقابت بلوك فرابورس و حمل و نقل ريلي نيرو يادآور شد: كليه هزينه هاي پذيره نويسي بر عهده ناشر است و خريداران تنها سهم را به قيمت اسمي هر سهم 100 تومان خريداري كردند.
 

بهابازار

Well-Known Member
کاربر فعال
#68
دوستاني که در پذيره نويسي از طريق فرابورس شرکت کردند، کارگزار 0.5% کارمزد هم زده به حساب من. در حالي که در اخبار آمده: تمام هزينه هاي پذيره نويسي برعهده ناشر است

آيا دوستان هم با اين مورد مواجه شدند؟ آيا اصولا کارگزار بايد اين 0.5% را از خريدار بگيرد؟ آيا براي افرادي که از طريق شعب بانک کارآفرين در پذيره نويسي شرکت کردند هم اين کارمزد وجود دارد؟

با تشکر
 

kivantair

New Member
عضو تازه
#70
دوستاني که در پذيره نويسي از طريق فرابورس شرکت کردند، کارگزار 0.5% کارمزد هم زده به حساب من. در حالي که در اخبار آمده: تمام هزينه هاي پذيره نويسي برعهده ناشر است

آيا دوستان هم با اين مورد مواجه شدند؟ آيا اصولا کارگزار بايد اين 0.5% را از خريدار بگيرد؟ آيا براي افرادي که از طريق شعب بانک کارآفرين در پذيره نويسي شرکت کردند هم اين کارمزد وجود دارد؟

با تشکر
نه دوست گرامی من از بانک پذیره نویسی کردم و چیزی از پول اصلی کم نکرد ! این کارگزاری ها مثل اینکه برای هر کاری درصد می گیرند !! ;)
 

مجید خالقی

مسدود شده
مسدود شده
#71
خوب مقدار نیمه سنگینی خریداری شد، البته متاسفانه غافلگیر شدم فکر نمیکردم انقدر زود باشه، وگرنه قصد خرید درصدی داشتم.
خوب پیش بینی محتاطانه بانک برای فعالیت پیش روی خود
سال اول فعالیت سرمایه 70 میلیارد تومن سود 9.5 تومن به ازای هر سهم، سال دوم سرمایه 90 میلیارد تومن، سود به ازای هر سهم 51.5 تومن، سال سوم سرمایه 120 میلیارد، سود به ازای هر سهم 43.5 تومن

خوب با این حساب قیمت 200 تومن به ازای هر سهم چطوره؟


حالا چرا میگیم پیش بینی محتاطانه؟ زیرا برای سال اول فقط 300 میلیارد سپرده پیش بینی کرده در صورتی که خود هیئت موسسین سرمایشون بیشتر این مقداره!!!
 

nesvatb

Well-Known Member
کاربر فعال
#72
جناب انتي جوگير
ايا اين سهم مانند بقيه سهام بايد حداقل پس ازسه سال وارد بورس شود ؟يانه
اگر پاسخ منفي است ازكي ميتوانيم شاهدخريدوفروش ان دربورس باشيم؟
باتشكر قبلي
 

nesvatb

Well-Known Member
کاربر فعال
#73
خوب پیش بینی محتاطانه بانک برای فعالیت پیش روی خود
سال اول فعالیت سرمایه 70 میلیارد تومن سود 9.5 تومن به ازای هر سهم، سال دوم سرمایه 90 میلیارد تومن، سود به ازای هر سهم 51.5 تومن، سال سوم سرمایه 120 میلیارد، سود به ازای هر سهم 43.5 تومن

خوب با این حساب قیمت 200 تومن به ازای هر سهم چطوره؟


حالا چرا میگیم پیش بینی محتاطانه؟ زیرا برای سال اول فقط 300 میلیارد سپرده پیش بینی کرده در صورتی که خود هیئت موسسین سرمایشون بیشتر این مقداره!!!
احتمالا براي سود سال دوم منظور شما5/15تومان بوده است .
 

سهیل 1

New Member
کاربر فعال
#75
خوب پیش بینی محتاطانه بانک برای فعالیت پیش روی خود
سال اول فعالیت سرمایه 70 میلیارد تومن سود 9.5 تومن به ازای هر سهم، سال دوم سرمایه 90 میلیارد تومن، سود به ازای هر سهم 51.5 تومن، سال سوم سرمایه 120 میلیارد، سود به ازای هر سهم 43.5 تومن

خوب با این حساب قیمت 200 تومن به ازای هر سهم چطوره؟

حالا چرا میگیم پیش بینی محتاطانه؟ زیرا برای سال اول فقط 300 میلیارد سپرده پیش بینی کرده در صورتی که خود هیئت موسسین سرمایشون بیشتر این مقداره!!!
آنتی جوگیر عزیز سلام
رسیدن بخیر ،مشتاق دیدار{منظور مشتاق حضورت در گفتگو}، امیدوارم خوب وخوش باشی
بنظرم بانک آرین بتونه یه بازدهی عالی را تو 3 سال داشته باشه
اگه از گرگین عزیز هم خبر داری سلام برسان
موفق باشید

نه دوست گرامی من از بانک پذیره نویسی کردم و چیزی از پول اصلی کم نکرد ! این کارگزاری ها مثل اینکه برای هر کاری درصد می گیرند !! ;)
جای تعجبه که کارگزاری از من بابت 500 هزارتا سهم240 هزارتومان کارمزد گرفته !!!
 

مجید خالقی

مسدود شده
مسدود شده
#76
جناب انتي جوگير
ايا اين سهم مانند بقيه سهام بايد حداقل پس ازسه سال وارد بورس شود ؟يانه
اگر پاسخ منفي است ازكي ميتوانيم شاهدخريدوفروش ان دربورس باشيم؟
باتشكر قبلي
احتمالا یکی دو ساله وارد فرابورس بشه. به زودی در واحد otc خود بانک قابل معامله میشه،

احتمالا براي سود سال دوم منظور شما5/15تومان بوده است .
نه همون 51.5 تومن

آنتی جوگیر عزیز سلام
رسیدن بخیر ،مشتاق دیدار{منظور مشتاق حضورت در گفتگو}، امیدوارم خوب وخوش باشی
بنظرم بانک آرین بتونه یه بازدهی عالی را تو 3 سال داشته باشه
اگه از گرگین عزیز هم خبر داری سلام برسان
موفق باشیدجای تعجبه که کارگزاری از من بابت 500 هزارتا سهم240 هزارتومان کارمزد گرفته !!!
سلام سهیل جان ، ممنون از لطفت ، منم با نظر شما موافق هستم و به زودی شاهد رشد و اعتلای این بانک به عنوان اولین بانک خصوصی الکترونیکی خواهیم بود. نکته ی جالب اینه که در موسسین این بانک حقوقی وجود نداره، همه حقیقی های بانکی پرنفوذ و ثروتمند هستند...
 

deadman

New Member
کاربر فعال
#77
در مورد سهام پذیره نویسی شده بانک ارین با توجه به اینکه در حقیقت به صورت مجازی یا همان الکترونیکی است یعنی شعبه ندارد و این یعنی با حداقل هزینه ها حداکثر سود ! یک شعبه بانک حداقل زمینی به وسعت ۲۰۰ متر دارد و می دانید برای اینکه در شهری مانند تهران در منطقه ای تجاری چنین زمینی خریده شود و به صورت بانک ساخته شود چه مبالغ هنگفتی لازم است ضمن اینکه شعبات بانک هزینه های برق و آب و حقوق دارند که در این بانک خبری از آن نیست . نتیجه اینکه هر درآمدی تقریبا" سود است و حاشیه سود این بانک باید بسیار خوب باشد . به احتمال قوی این پذیره نویسی بسیار خوشایند حقوقی ها بوده است
 

Levian

New Member
کاربر فعال
#79
افزایش سرمایه 130 میلیارد تومانی اولین بانک الکترونیکی مدیرعامل بانک الکترونیکی آرین با اشاره به تکلیف بانک مرکزی مبنی بر کف سرمایه 2000 میلیارد ریالی بانک‌های الکترونیکی، از برنامه‌های این بانک برای افزایش 1300 میلیارد ریالی سرمایه تا پایان امسال خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر غلامحسین اصغر زاده زعفرانی گفت: مصوبه فعلی بانک مرکزی برای ایجاد بانکهای الکترونیکی 2000 میلیارد ریال است که ما نیز براساس تکلیف بانک مرکزی ‌باید سرمایه بانک را به این رقم برسانیم.
وی با اشاره به مصوبه پیشین بانک مرکزی که در آن سرمایه بانکهای الکترونیکی 700 میلیارد ریال اعلام شده بود، تصریح کرد: بانک الکترونیکی آرین که براساس مصوبه پیشین بانک مرکزی با سرمایه 700 میلیارد ریال ایجاد شده، اکنون باید سرمایه را افزایش دهد که این بانک آمادگی لازم را برای این امر دارد.
وی با بیان اینکه این بانک آمادگی لازم را دارد که تا پایان امسال افزایش سرمایه یادشده را عملیاتی کند، تصریح کرد: در حال حاضر باید روال قانونی طی شود، بانک از حالت هیئت موسس خارج و به بانک تبدیل شود و پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیربط و برگزاری مجمع افزایش سرمایه را انجام دهد.

مدیرعامل بانک الکترونیکی آرین در ادامه فاصله بین 700 تا 2000 میلیارد ریال سرمایه را امتیاز دانست و گفت: از این پس بانک‌ای الکترونیکی باید با سرمایه بالاتر از ما ثبت و فعال شوند که فاصله بین سرمایه این بانکها یک امتیاز است.

زعفرانی افزود: در افزایش سرمایه‌ای که باید انجام دهیم، احتمالا قیمت سهام از 1000 ریال اسمی فراتر می رود که البته این امر پس از بررسی بازار در وضعیت بازار سهم بانک اعلام خواهد شد.
 

Levian

New Member
کاربر فعال
#80
سلام

من زمان پذيره‌نويسي هم گفته بودم كه بايد سرمايه بانك به 2000 ميليارد ريال برسه حالا بعد از چند روز از گذشت پذيره‌نويسي اين بانك مي‌خواهد يك افزايش سرمايه 185 درصدي بده ... - سوال ؟
1- چرا بانك از همون روز اول با اين ميزان سرمايه پذيره‌نويسي نكرد ؟ كه تقريباً بعد از دو ماه مجبور بشه افزايش سرمايه بده
2- اين بانك هنوز شروع بكار نكرده چطور مدير محترم بانك اظهار مي‌كنند كه در زمان افزايش سرمايه قيمت سهم افزايش پيدا مي‌كنه و بالاتر از 100 تومان خواهد بود؟
3- افزايش سرمايه 185 درصدي از چه محلي هست ؟ آورده‌نقدي سهامداران يا ... ؟ اگر از آورده نقدي سهامداران باشه ديگه اين چه جورشه كه سهامدار بيچاره هنوز به هيچ سودي نرسيده بايد 185 تومان بابت هر سهم 100 تومني بده ؟
4- برفرض اينكه سهم در زمان افزايش سرمايه قيمتش افزايش پيدا كنه ... اما بعد از افزايش سرمايه سهم به چه قيمتي باز خواهد شد ؟ پايين‌تر از 100 تومن ؟

من اصلاً قصد تخريب يا بدگويي از اين سهم ندارم حقيقتش و بخواهيد من خودم جزو اون كساني هستم كه منتظرم تا بانك فعاليتش شروع كنه و برم حساب بازم كنم چون كلاً‌ آدمي هستم كه با دنياي مجازي و الكترونيك خيلي حال ميكنم .... روزي كه اين بانك اطلاعيه پذيره‌نويسي داد من تو همين تاپيك گفتم كه اين سهم بايد تا قبل از پايان سال يك افزايش سرمايه 185 درصدي بده و براي همين موضوع سهم نخريدم.... اگر هم حرفي ميزنم فقط بخاطر اينه كه بدونم مديران اين بانك دارن چيكار مي‌كنن .... اين چه وضع پذيره‌نويسي هست...

تشكر فراوان ...
 
بالا