توسعه اقتصادی آرین

فردوسی؟

مسدود شده
مسدود شده
#43
بانك آرين با اين سرمايه اندك و بار مالي كم بعيد نيست از لحاظ سود آوري به پست بانكي ديگر تبديل شود. قابل توجه اون دوستان محترمي كه ميخوان در پذيره نويسي شركت كنند
 

amomehrdad

New Member
عضو تازه
#45
با سلام خدمت كليه دوستان
لطفآ مراقب باشيد اين بانك مثل بانك دي از اب در نيايد اول تبليغ كردند رسول اف با بانك دي مي آيد . بعد گفتند سيستم نوين بانكي وكار آفريني و در اخر هم اختلاف بين سهامداران و رسول اف رفت و ماندند سهامداران توي صف فروش و در حال حاضر جمالي سرپرست اين بانك نه گزارشي نه اطلاعاتي و ظاهرآ حجازي و اميني هم توسط بانك مركزي تائيد نشده اند و بعد از يك سال فقط هشت تا شعبه دارد؟؟ اخرش هم فقط سهامدار بود كه اين وسط زيان كرد!!!!!
 

chance

New Member
عضو تازه
#46
تمام اينها رو فرموديد اما بنده نميخرم

ميرم سينا ميخرم بيشتر بازدهي بهم ميده
قصد من مجاب نمودن کسی جهت خرید نیست قصد من فقط اطلاع رسانیست ولی تصمیم گیرنده دوستان عزیز می باشند اونم بستگی به مدت انتظار بازدهی داره یکی کوتاه مدت -یکی میان مدت -یکیم بلند مدت و حرفه ای ترینها ترکیبی
 

chance

New Member
عضو تازه
#47
با سلام خدمت كليه دوستان
لطفآ مراقب باشيد اين بانك مثل بانك دي از اب در نيايد اول تبليغ كردند رسول اف با بانك دي مي آيد . بعد گفتند سيستم نوين بانكي وكار آفريني و در اخر هم اختلاف بين سهامداران و رسول اف رفت و ماندند سهامداران توي صف فروش و در حال حاضر جمالي سرپرست اين بانك نه گزارشي نه اطلاعاتي و ظاهرآ حجازي و اميني هم توسط بانك مركزي تائيد نشده اند و بعد از يك سال فقط هشت تا شعبه دارد؟؟ اخرش هم فقط سهامدار بود كه اين وسط زيان كرد!!!!!
من با حرف شما کاملا موافقم - لازمه سرمایه گذاری موفق ابتدا تحقیق کامل و سنجش کلیه جوانب است
 

Levian

New Member
کاربر فعال
#48
سلام

دوستان يك سوال ؟ سرمايه بانك 700 ميليارد ريال است ... مگر بانك مركزي اعلام نكرد كه كليه بانك‌ها بايد سرمايه‌ شون تا آخر امسال به 4 هزار ميليارد ريال برسونن وگرنه به موسسه مالي اعتباري تبديل ميشن، پس چطور اجازه داده يك بانك با سرمايه 700 ميليارد تاسيس بشه ؟
 

dariush87

Well-Known Member
کاربر فعال
#49
بعد از پذیره نویسی دوباره یک افزایش سرمایه تا سه برابر داره یعنی 70میلیارد تبدیل به 200میلیارد میشه بلافاصله تا قبل از عید
 

مایکل اسکوفیلد

New Member
کاربر فعال
#52
موسسینش مدیران دولتی معمولی و دست چندم نیستن...
احتمالا مقدار سنگینی خریداری کنم.
با سلام و احترام.
استاد انتی جوگیر اگه زحمتی نیست یکم در مورد افزایش سرمایش که بعد پذیره نویسی خواهد داشت توضیح بفرمایید بنظرتون سهم با دید چه مدت بازدهی خوبی خواهد داشت؟
 

shahrzaad_1387

New Member
کاربر فعال
#54
دوستان اين که خبر رسمي خود موسسان بانکه

اونا مجوز رو با 70 ميليارد گرفتن اما شرط بانک مرکزي براي دادن مجوز پذيره نويسي اين بوده که تا پايان سال سرمايه رو برسونن به 200 ميليارد

اين اتفاقا چيز خوبي نيست

چون اونم از محل آورده ست و مزيتي نداره
 

سقراط

Active Member
کاربر فعال
#56
ورود به اين سهم ريسک خيلي بالايي داره.
بر اساس اساسنامه شعبه فيزيکي نخواهد داشت و به بنظرم اگه اين امر واقعيت داشته باشه(خب اينجا ايرانه و هر چيزي ممکنه. شايد بعدا زدن زير اساسنامه) از نظر جذب نقدينگي به مشکل ميخوره. ثانيا کلا عرصه فعاليت گنگ و ناشناخته است.
 

rezamono

New Member
کاربر فعال
#57
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8910041284
اينم يك خبر مثبت ديگه
ضمنا تا حالا ديدين كه يك شركت بياد براي افزايش سرمايه از مردم پول بگيره؟؟؟؟
بانك خوبي خواهد شد اگه صبور باشين
بانك پارسيان هم خيلي بانكه خوبيه و ترديدي ندارم اما بانك پارسيان در عرض چند سال شده اين ؟؟؟
زمان لازمه دوستان
 

shahrzaad_1387

New Member
کاربر فعال
#58
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8910041284
اينم يك خبر مثبت ديگه
ضمنا تا حالا ديدين كه يك شركت بياد براي افزايش سرمايه از مردم پول بگيره؟؟؟؟
بانك خوبي خواهد شد اگه صبور باشين
بانك پارسيان هم خيلي بانكه خوبيه و ترديدي ندارم اما بانك پارسيان در عرض چند سال شده اين ؟؟؟
زمان لازمه دوستان
دوست عزيز من تصور ميکنم شما ايران زندگي نميفرماييد

رضا جان الان توي ايران مردم چقدر به همچين بانکي فکر ميکنن

فرهنگ الانه حتي عامه آمريکايي ها هم بانک تماما مجازي رو قبول نميکنه

اين استدلال اول بنده

دوما وقتي يه سهم رشد ميکنه که سهامدار عمده قوي داشته باشه

وگرنه چه فرقي بين بانک پاسارگاد و سرمايه ست؟

سهامدار عمده قوي هم اصلا اين بانک آرين نداره

يه مشت مدير بازنشسته بانکي و آي تي

آخه دوست من براي بنده که فرقي نميکنه ... اگر ميگم پارسيان واسه اينه که سرمايه تون زير سرتون باشه و بس

حالا خود دانيد
 

chance

New Member
عضو تازه
#59
آغاز پذیره نویسی سهام بانک آرین از فردا

خبرگزاری موج - فردا پذیره نویسی 40درصد از سهام بانک آرین از طریق فرابورس و بانک کارآفرین آغاز می شود.

محمد آرام بنیار مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین در جمع نمایندگان رسانه های خبری در خصوص پذیره نویسی نخستین بانک تمام الکترونیکی آرین اظهار داشت: 280 میلیارد ریال معادل 40 درصد از سهام بانک آرین، فردا از طریق فرابورس و شعب بانک کارآفرین آغاز می شود.
وی موضوع فعالیت این بانک مجازی را ارائه خدمات پولی و بانکی عنوان و تصریح کرد: این بانک از کلیه مجوزهای بانک مرکزی برای انجام عملیات بانکداری برخوردار است که به زودی نیز مجوز بانکداری بین المللی و lc را دریافت خواهد کرد.
آرام بنیار با بیان این که در حال حاضر تنها عملیات پرداخت و دریافت به صورت الکترونیکی انجام می شود، از این بانک به عنوان تنها بانکی نام برد که با سرمایه اولیه 70 میلیارد تومان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
به گفته وی، 60 درصد از سرمایه این بانک به میزان 420 میلیارد ریال توسط موسسین بانک به صورت نقد پرداخت شده است.
وی با بیان این که شرکت تامین سرمایه امین تعهد پذیره نویسی این بانک را بر عهده دارد، تصریح کرد: این بانک با استفاده از بسترهای الکترونیکی و مخابراتی، از سرعت ارائه خدمات در تمام زمینه های دریافت، پرداخت سپرده گذاری و اعطای وام برخوردار خواهد بود.
وی از بسترهای ایجاد شده این بانک به عنوان عاملی نام برد که سبب می شود تا هزینه های تامین مالی کاهش و حاشیه سود آن افزایش یابد.
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین با تاکید براینکه بانک آرین یکی از بهترین خدمات را از طریق موبایل ارایه می کند، به ارایه خدماتی مانند عملیات پرداخت سود سهام در معاملات سهام، معاملات کالا و قرار دادهای آتی اشاره کرد.
وی همچنین ادامه داد: این بانک با همکاری شرکت سپرده گذاری مرکزی در توزیع اوراق بهادار و تسویه وجوه آن فعالیت خوبی را خواهد داشت.
به گفته آرام بنیار، فردا 70 کارگزار فعال در فرابورس سهام نخستین بانک تمام الکترونیکی را به صورت عادلانه میان مردم توزیع می کنند.


حداقل و حداکثر تعداد سهام قابل پذیره نویسی اعلام شد

خبرگزاری موج - گروه بورس

به گزارش خبرنگار موج، پذیره نویسی بانک الکترونیکی آرین به عنوان نخستین بانک مجازی ایران از فردا آغاز تا 12 دی ماه امسال ادامه دارد.
سرمایه این بانک، 700 میلیارد ریال است که مبلغ پذیره نویسی آن، 280 میلیارد ریال معادل 40درصد از سهام بانک است.
حداقل تعداد سهام قابل پذیره نویسی پنج هزار سهم (معادل پنج میلیون ریال) و حداکثر تعداد سهام قابل پذیره نویسی، 35 میلیون سهم معادل 35 میلیارد ریال می باشد که همه مبلغ باید به صورت نقدی همزمان با پذیره نویسی پرداخت گردد.
پذیره نویسی این سهم از 5 تا 12 دی ماه امسال از طریق شعب بانک کارآفرین در سراسر کشور یا شبکه کارگزاری فرابورس ایران به صورت همزمان انجام می شود.
بر اساس این گزارش، پرداخت نقدی، چک رمزدار کلیه بانک ها، چک بانک کارآفرین و انتقال وجه از حساب بانک کارآفرین به عنوان شیوه های پرداخت وجه سهام تعریف شده است.
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
#60
نحوه مشاركت عمومي در بانك الكترونيكي آرين تشريح شد


خبرگزاري فارس: در آستانه پذيره نويسي280 ميليون سهم بانك الكترونيكي و در شرف تاسيس آرين مديران اجرايي اين بانك به همراه مديرعامل تامين سرمايه امين مزاياي حضور اين بانك و نحوه مشاركت عمومي را تشريح كردند.

به گزارش خبرنگار اقتصادي فارس، بازار فرابورس و شعب بانك كارآفرين درحالي از فردا به مدت 5 روز ميزبان پذيره نويسي 280 ميليون از 700 ميليون سهم بانك الكترونيكي آرين (سهامي عام در شرف تأسيس) خواهند بود كه مديران اجرايي اين بانك به همراه مديرعامل تامين سرمايه امين (ارزشگذار اين بانك)، با برگزاري جلسه معارفه ايي براي خبرنگاران حوزه بازار سرمايه، مزاياي ظهور اين بانك و نحوه مشاركت عمومي را تشريح كردند.

*مزيت ها و آينده بانك آرين

براساس اين گزارش ،در ابتداي اين جلسه، غلامحسن اصغرزاده زعفراني به عنوان مديراجرايي تاسيس بانك الكترونيكي آرين به معرفي مديريت اجرايي و تاريخچه شكل گيري اين بانك پرداخت و با اشاره به راه اندازي اين نوع بانك در سال1995 براي نخستين بار در آمريكا و سپس سنگاپور اظهار داشت: بانك الكترونيكي آرين در حالي به عنوان نخستين بانك الكترونيكي كشور مجوز تاسيس و پذيره نويسي بخشي از سهام از بانك مركزي دريافت كرده كه دو مولفه مهم آن ارايه تمام خدمات بانكي از طريق اينترنت و ساير ابزارهاي الكترونيكي و كانالهاي ارتباطي و همچنين فعاليت 24 ساعته و بدون نياز به شعبه هستند.
به گفته وي تمام خدمات بانكي از طريق اينترنت، خطوط تلفن ثابت ،كيوسك هاي atm , pos و ديگر ابزارهاي نوين ارايه مي شود.
اين نوع خدمات داراي مزايايي چون راحتي و آساني انجام امور بانكي بدون نياز به مراجعه حضوري، همزماني ارايه خدمات در همه جا، سرعت بالاي تراكنش ها، كارآيي و اثربخشي بالا، كاهش 5 تا 7 درصدي هزينه تمام شده و در نتيجه ارايه تسهيلات با نرخ سود كمتر از ساير بانك‌ها ، دقت و ضريب خطاي كمتر ، صرفه جويي در زمان و كاهش تردد دورن شهري ، كمك به مصرف سوخت و آلودگي هوا است.
زعفراني توسعه و ترويج امتيازات بانكداري مجازي، ظهور كلان شهرها، تركيب جمعيتي كشور، توسعه فرهنگي و تحصيلات، توسعه زيرساخت هاي مخابراتي ، افزايش تعداد كاربران و بازنگري در قوانين و مقررات بانكداري را از جمله موراد مربوط به آينده بانكداري الكترونيكي اعلام كرد و گفت: ارايه خدمات بانكي به شيوه هاي نوين، هزنيه هاي كمتر براي مشتريان، سرعت و چابكي در ارايه خدمات در هر زمان و مكان و ارايه خدمات فراگير بانكي به صورت 24 ساعته و در هفت روز هفته از جمله تفاوت هاي اين نوع بانكداري با بانكداري سنتي است.
اين مقام مسئول با اشاره به پذيره نويسي حداقل 500 هزار تومان و حداكثر 3.5 ميليارد تومان در پاسخ به سئوال فارس در رابطه با زمان افزايش سرمايه از70 به 200 ميليارد تومان و شروع بكار بانك آرين توضيح داد: افزايش سرمايه اين بانك در حالي سال آينده اعمال مي شود كه انتظار مي رود طي سه ماه اول سال آينده و يا در نيمه اول 90 اين بانك قادر به ارايه خدمات بانكي باشد.
زعفراني ادامه داد: از يكسال پيش نرم افزارهاي لازم خريداري و تجهيز شده و 80 درصد كارها هم انجام شده است، بنابراين بعد از اتمام پذيره نويسي ، تشكيل هيات مديره و ثبت در اداره ثبت شركت ها و اخذ مجوز فعاليت از بانك مركزي، اين بانك آغاز به كار مي كند.
وي در واكنش به ديگر پرسش فارس مبني بر اينكه با توجه به رقابت بانك آرين با ساير بانك ها،نحوه تعامل با ديگر بانك ها به چه صورتي خواهد بود و آيا بانك آرين برنامه اي هم براي حضور در فرابورس براي انجام معاملات سهام را دارد يا خير پاسخ داد: به رغم رقابت با ساير بانك ها، 100 درصد با همه بانك هاي فعال كشور تعامل خواهيم داشت، را كه در بسياري از كشورها بانك هاي الكترونيكي داراي شركايي از ساير بانك ها هستند، هر چند كه بانك آرين شريكي نخواهد داشت.
به گفته وي با توجه به انجام پذيره نويسي 40 درصد از سهام بانك آرين از طريق شبكه فرابورس، اين بانك در آينده وارد بازار معاملات سهام فرابورس خواهد شد.

*حاشيه سود مناسب بانك هاي الكترونيكي

در ادامه اين نشست و بعد ازارايه توضيحات فني از سوي ژان صياد يكي ديگر از مديران اجرايي اين بانك، محمد آرام مدير عامل شركت تامين سرمايه امين هم پذيره نويسي 28 ميليارد توماني 280 ميليون سهم بانك الكترونيكي آرين (به بهاي هر سهم 100 تومان) از طريق شعب بانك كارآفرين و ايستگاه هاي معاملاتي 70 شركت كارگزاري فعال در فرابورس را مدنظر قرار داد و گفت: درشرايطي 60 درصد از سرمايه اسمي و 70 مليليارد توماني اين بانك از سوي موسسين تعهد شده كه پيش بيني مي شود همه 280 ميليون سهم قابل پذيره نويسي در همان روز اول به فروش برسد. درصورتي كه سهامي هم باقي مانده باشد شركت تامين سرمايه امين اقدام به خريد خواهد كرد.
وي به ارايه كليه خدمات بانكي و اقدام به دريافت مجوز بانكداري بين المللي بانك الكترونيكي آرين اشاره كرد و اظهار داشت:اين بانك به دليل استفاده از بسترهاي الكترونيكي با سرعت بالا و در همه زمينه ها، برخورداري از نيروي انساني متخصص و كم و بدون نياز به شبكه فيزيكي ، برخورداري از سرمايه كمتر نسبت به ساير بانك ها و ارايه تسهيلات با نرخ سود كمتر ، بازدهي و حاشيه سود مناسبي خواهد داشت و به علت داشتن سرمايه 70 ميليارد توماني دوران شكل گيري كمي براي كفايت سرمايه دارد.
آرام با بيان اينكه براي پرداخت سود سهام و انجام معاملات سهام و كالا، معاملات آتي و اوراق مشاركت و معاملات سلف ازطريق بانك آرين مذاكراتي با شركت سپرده گذاري مركزي به عمل آمده،ادامه داد: اين درحالي است كشور در حال حركت به سمت شبكه هاي فناوري اطلاعات بوده و با در نظر گرفتن توسعه زيرساخت هاي الكترونيكي، مزيت هاي متعددي در ارايه خدمات اللكترونيكي بانك ها وجود دارد.
به گفته وي بانك الكترونيكي آرين آخرين بانك الكترونيكي كشور است كه با سرمايه اسمي 70 ميليارد توماني شروع بكار خواهد كرد و بعد از اين حداقل سرمايه اسمي بانك ها بايد 200 ميليارد تومان باشد، بنابراين در اولين فرصت سرمايه اسمي بانك آرين به 200 ميليارد تومان افزايش خواهد يافت.
 
بالا