تحلیل های شخصی ام بر روی بازارهای مالی بین الملل و بورس داخلی

خلیل رحمانی

Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام

در این تاپیک تحلیل های شخصی ام اعم از فاندامنتال ( بنیادی ) ، تکنیکال ، بین بازاری و انتظارات بر روی بازارهای مالی بین الملل ( ارز ، سهام ، کالا و اوراق قرضه ) و بازارهای داخلی ( سکه ، دلار و طلا ) به اشتراک میزارم

توجه کنید هر شخص برای خود اصولی دارد ، هیچ کس خبر از حساب ، نوع مدیریت سرمایه و ریسک کسی دیگر ندارد ، پس با توجه به این تحلیل ها صرفاً میتوانید الگو برداری کنید و در جهت تحلیل های خود بکار ببرید

اولین تحلیل بنده بر روی نرخ برابری یورو به پوند انگلستان ( EURGBP ) به شرح زیر میباشد
اردر به شرح زیر ست شد ( بر اساس شکست کف فرعی " شکست سوئینگ فرعی "

حداقل ریسک به سود 1 به 1 هست حتی اگر یک اصلاح باشه و برای شخص من به صرفه هست

نقطه ورود : 0.8459

استاب لاس: 0.8505

مقدار ضرر بر حسب پوینت: 46

تیک پرافیت اول: 0.8413

تیک پرافیت دوم: آزاد
 

خلیل رحمانی

Member
کاربر فعال
عضو تازه
تجلیل سکه بهار آزادی

بازار در مسیر نزولی خود در حال پیشرویی هست که تا سطوح مشخص شده از نظر زمان و قیمت باید به دنبال ادله ها و نشانه های بنیادی برای صعود این فلز زرد رنگ باشیم در غیر این صورت بر اساس نظریه چارچوب و تئوری بازدهی خرید پر ریسک میباشد
ریسک و انتظارات آینده هست که باید اجازه خرید دهد و باید گوش به زنگ بود.
 

thor

New Member
عضو تازه
دوست عزیز تحلیلت روی دلار کانادا به دلار امریکا چیست؟
CAD to USD
روی کف ده ساله است
 

moradkhan

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام
با اجازه جناب رحماني پاسخ پرسش فوق رو بنده مي دهم.

Usd/cad

اين جفت ارز تا 1/2700 بالا مي رود

مورخه پنج شنبه ساعت 22
 

خلیل رحمانی

Member
کاربر فعال
عضو تازه
آخرین پست بنده مربوط به اکتبر 2013 میباشد که اکنون در ماه آوریل 2015 میباشیم. قصد بر آن داریم اگر خداوند یاری نماید زمان بیشتری را در این فروم بگذرانیم .
 

خلیل رحمانی

Member
کاربر فعال
عضو تازه
تحلیل روزانه EURUSD-Daily

آخرین تحلیل در نرخ برابری یورو نسبت به دلار ایالات متحده آمریکا مربوط به 10 مارس 2015 میباشد که ما شروع یک حالت تنفس و اصلاحی را پیش بینی نمودیم که اکنون با توجه به نمودار حال حاضر این نرخ برابری ، شاهد این سناریو هستیم . با توجه به بعد ساختار در این حالت اصلاحی ما دو سناریو الگوی محتمل را در نمودار مشخص نمودیم:

1- الگو اصلاحی پیچیدهABCDE که قیمت به کلاستر انتهای آن رسید و شروع به ریزش نموده است
2- الگوی WXY که با خطوط آبی رنگ کلاستر محتمل انتهایی آن را مشخص نمودیم

در صورت ریزش قیمت به زیر پایین ترین قیمت 19 مارس ، 1.0613 سناریو اول به وقوع پیوسته و ریزش تا انتهای کلاستر محتمل موج پنج ادامه خواهد داشت. در صورت صعود قیمت از کلاستر انتهای اصلاح پیچیده ABCDE که با باکس قرمز رنگ مشخص شده است ، سناریو دوم برای انتهای این حالت تنفس محتمل میگردد و در باکس آبی رنگ به دنبال موقعیت های فروش خواهیم بود.

مهمترین ریسک های موجود که میتواند بر این نرخ برابری موثر باشد عبارت است از:

بیانیه نشست FOMC: در نشست قبلی، Fed عبارت “صبوری” را در رابطه با نرخ بهره از بیانیه اش حذف نمود و همچنین مقداری اشارات با لحن متمایل به کاهش نرخ بهره داشت. این بیانیه سرعت پایین تر افزایش نرخ بهره را بنمایش گذاشت. ما حال خواهیم دید که کدام اعضا مشغول فکر کرده بوده اند. دیدگاهی متمایل به کاهش نرخ بهره تاثیر داده NFP را بهبود خواهد بخشید، این در حالیست که یک دیدگاه متمایل به افزایش نرخ بهره ممکن است بازارها را در وضعیتی معما گونه قرار دهد.

 

خلیل رحمانی

Member
کاربر فعال
عضو تازه
تحلیل روزانه EURUSD-H4

در انتشار آخرین تحلیل که تاریخ 8 آوریل میباشد دو سناریو ریزش را برای این جفت ارز متصور شدیم که قیمت پس از قرارگیری در کلاستر محتمل استاندارد ، شروع به ریزش نمود .

در ساختار حال حاضر این جفت ارز ، به احتمال بالا در یک اصلاح صعودی واقع شدیم که با توجه به کلاسترهای قیمتی و زمانی مشخص شده در نمودار ، شاهد ریزش قیمت در این ناحیه هستیم

با توجه به عوامل بنیادی و تکنیکی میتوان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه در جهت فروشش این جفت ارز اقدام نمود.


مهمترین خبرهای موجود :

داده اشتغال بریتانیا: این آخرین گزارش اشتغال پیش از انتخابات ماه می است و وزن و اهمیت سیاسی بیشتری را داراست. آمار تغییرات مدعیان بیکاری، مذعیان بیکاری aka، در ماه فوریه نیز به افت سریع خود ادامه داد: افتی 31000 نفری. حال احتمال عددی مشابه داده می شود – یک کاهش به میزان 28500 نفر. نرخ بیکاری نیز در جهت درستی در حرکت و در ماه ژانویه در رقم 5.7% قرار گرفته است. پیش بینی یک افت تا 5.6% می شود. این چیزی است که دولت محافظه کار کنونی در حال دفاع از آن است. اگرچه، شاخص میانگین درآمد در ماه ژانویه تنها 1.8% سالانه افزایش یافته است، و این قدرت لازم برای حزب کارگر مخالف را فراهم می آورد. پیش بینی می شود این داده در این نوبت تا 1.7% کاهش یابد.

نرخ بهای مصرف کننده ایالات متحده: مشاهده ارقام اصلی، نشان می دهد ایالات متحده در حال تجربه رکود است، اما این بطور واضح مربوط به بهای نفت خام است. مقدار core تورم سالانه با دستیابی به رقم 1.7% در ماه فوریه در واقع در حال صعود است. هر دو اندیکاتورهای ماهانه در نوبت گذشته 0.2% رشد داشتند و توانستند این نوبت نیز با رشد 0.3 درصدی در رقم اصلی و 0.2 درصدی در رقم core بخوبی روند صعودی خود را دنبال نمایند.

شاخص اعتماد مصرف کننده: بررسی انجام شده توسط رویترز و دانشگاه میشیگان بر روی شاخص اعتماد مصرف کننده در رقم نهایی خود برای ماه مارس تا 93 واحد افزایش یافت. ما حالا رقم مقدماتی مربوط به ماه آوریل را دریافت کردیم و انتظار عددی بالاتر در این نوبت را داریم: عددی برابر با 93.8.

 

خلیل رحمانی

Member
کاربر فعال
عضو تازه
تحلیل روزانه USDCAD-H4

در آخرین تحلیل که در 13 ماه مارس انجام گرفت ما سناریو آخرین گام صعودی را در این نرخ برابری را محتمل دانستیم که پس از گذشت تقریبا 7 هفته این سناریو محقق گردیده است.

در حال حاضر با توجه به ساختار موجود در بازه زمانی چهارساعته ، ما اختمال می دهیم که این نرخ برابری در گام های نهایی از ریزش در میان مدت میباشد و ساختار خود را برای یک صعود ، حال چه به صورت یک روند یا اصلاح تکمیل مینماید

مهمترین ریسک های پیش رو این نرخ برابری در این هفته عبارتند از :

* انتخابات بریتانیا روز پنج شنبه که انتظار می رود نتایج اولیه انتخابات بریتانیا در اواخر ساعات کاری بازار ایالات متحده منتشر شود. پس از 5 سال نخست وزیری دیوید کامرون فرد منتخب فعلی ائتلاف محافظه کار- لیبرال دموکرات به اقتصاد در حال احیا در دوره نخست وزیری خود می بالد، این در حالیست که رهبر حزب کارگر Ed Miliband به استانداردهای رو به وخامت گذاشتن زندگی اشاره می کند. بازارها دولتی محافظه کار، ائتلاف حال حاضر یا حداقل اکثریتی قاطع از سوی حزب کارگر را ترجیح خواهند داد. اگرچه، موارد و موضوعات پیچیده تر از این به نظر می رسند، که در آن هر دو حزب پیشرو که پیش بینی می شود با کمبود اکثریت روبرو شوند و یک پارلمان معلق در تصمیم گیری نیزبعنوان گزینه ای تاثیر گذار روی میز – بهمراه وضعیتی نامطمئن بهمراه پیامدهایی منفی برای پوند وجود دارند. زمان انتخابات بسیار نزدیک است که این رویداد را قطعا جالب خواهد نمود.

* داده اشتغال کانادا روز جمعه ، که اقتصاد کانادا بطور غیرمنتظره ای در ماه مارس با عبور از پیش بینی ها برای کاهش در میزان اشتغال 28700 موقعیت شغلی افزود. اکثریت موقعیت های شغلی ایجاد شده نیمه وقت بودند، اما صاحبان کسب و کار نیز 28200 موقعیت شغلی را کاهش دادند. افزایش اصلی در بخش خدمات اتفاق افتاد. ریاست RBA استفن پولوز عنوان نمود که تغییرات اخیر در ریزش شدید بهای نفت خام بر روی رشد سه ماهه نخست تاثیر بدی خواهد گذاشت. نرخ حضور نیروهای کار از 65.7% تا 65.9% افزایش یافت. نرخ بیکاری در رقم 6.8% باقی ماند، این در حالیست که انتظار می رفت تا 6.9% افزایش یابد.

* اشتغال بخش غیر کشاورزی ایالات متحده NFP در روز جمعه که در ماه مارس با نمایش رشد 126000 موقعیت شغلی ناامیدکننده ظاهر شد، که بسیار پایین تر از 246000 موقعیت شغلی مورد انتظار تحلیلگران و پیرو رشد 295000 موقعیتی ماه فوریه بود. در همین حال نرخ بیکاری در رقم 5.5% با ثبات باقی ماند که همراستا با پیش بینی بازار بود. نرخ جمعیت حاضرنسبت به اشتغال در رقم 59.3% باقی ماند، این در حالیست که نرخ حضور در بازا کار از 62.8% در ماه آوریل تا 62.7% در ماه مارس کاهش یافت. انتظار می رود بخش خصوصی ایالات متحده ضمن کاهش نرخ بیکاری تا 5.4% موقعیت شغلی را تا 231000 افزایش دهد.

با توجه به عدله های های بنیادی و تکنیکی میتوانیم در سطوح قیمتی مشخص شده به دنبال تریگر خرید باشیم و طرح معاملاتی خود را بر مبنای این سناریو پیاده کنیم

 

خلیل رحمانی

Member
کاربر فعال
عضو تازه
تحلیل روزانه GBPUSD-H4

با توجه به ساختار موجود در تایم فریم روزانه ما شاهد یک حرکت ترندوار نزولی هستیم که پس از تکمیل ساختار پنج موجه خود وارد فاز اصلاحی شده است که به احتمال بالا در بازوی X (یا B ) واقع شدیم و در حال تکمیل سازی ریز موج های خود میباشد . با توجه به بعد قیمت ما دو کلاستر استاندارد ( قرمز رنگ ) و ماکزیمم ( ابی رنگ ) را در نمودار چهارساعته این نرخ برابری مشخص نمودیم که ساختار مومنتوم در تایم فریم روزانه هماهنگ با یک خرید در این سطوح میباشد. با توجه به رسیدن قیمت به هر یک از کلاسترها ما عدله های تکنیکی و بنیادی را مورد ارزیابی قرار میدهیم و در صورت وجود تریگر ، اقدام به کاشتن اردرهای از جنس خرید میکنیم.

مهمترین ریسک پیش رو بعد از انتخابات امروز پارلمان دولت انگلیس ، در این نرخ برابری عبارت است از داده NFP ایالات متحد در روز جمعه است . اشتغال بخش غیر کشاورزی ایالات متحده در ماه مارس با نمایش رشد 126000 موقعیت شغلی ناامیدکننده ظاهر شد، که بسیار پایین تر از 246000 موقعیت شغلی مورد انتظار تحلیلگران و پیرو رشد 295000 موقعیتی ماه فوریه بود. در همین حال نرخ بیکاری در رقم 5.5% با ثبات باقی ماند که همراستا با پیش بینی بازار بود. نرخ جمعیت حاضرنسبت به اشتغال در رقم 59.3% باقی ماند، این در حالیست که نرخ حضور در بازا کار از 62.8% در ماه آوریل تا 62.7% در ماه مارس کاهش یافت. انتظار می رود بخش خصوصی ایالات متحده ضمن کاهش نرخ بیکاری تا 5.4% موقعیت شغلی را تا 231000 افزایش دهد.

 

خلیل رحمانی

Member
کاربر فعال
عضو تازه
تحلیل روزانه EURJPY- H4

با توجه به ساختار محتملی که در تحلیل گذشته مشخص نمودیم بازار به کمی اغماض آن را برآورد کرد. با توجه به ساختار کنونی ما یک ریزش را محتمل میدانیم که کلاسترهای قیمتی را در تصویر مشخص نمودیم.

یک نقطه ورود سریع را در چارت به نمایش گذاشتیم که به مراتب هرچه از استراـژی های ورود سریعتر بهره مند میشویم دارای ریسک و پتانسیل سوددهی بالاتری برخوردار هست .

دوستان میتوانند در شکست سوینگ های فرعی صبور بوده و در آن شرایط با بررسی عوامل بنیادی و تکنیکی اقدام به معاملات فروش نمایند.

 

خلیل رحمانی

Member
کاربر فعال
عضو تازه
تحلیل AUDUSD تایم فریم چهارساعته

تاریخ آپدیت: 5 آگوست 2015


با توجه به یک ترند نزولی در ساختار چهارساعته این جفت ارز ما روند برگشت قیمت را در زمان حال را یک حرکت کانترترند در نظر گرفته ایم ( اصلاح یا کارکشن ) که در بازوی ابتدای خود میباشد و در حال تکمیل فرآیند اصلاحی میباشد. با توجه به ساختار روزانه ما دو سنارریو محتمل را در نظر داریم:

1- همانطور که بیان شد این روند برگشتی صعودی یک اصلاح میباشد و بعد از آن کف دیگری در راه خواهد بود

2- این روند صعودی شروع یک حرکت ترند میباشد که از یک بازوی اصلاح ( موج Y از موج 4 ) در تایم فریم های روزانه و هفتگی است ( ماژور )


مهمترین محرک های که میتوانند در این هفته این جفت ارز را دچار نوسان کنند:

1- نرخ بیکاری استرالیا در ماه ژوئن بدون تغییر در رقم 6% باقی ماند، این در حالیست که اقتصاد 73000 شغل افزوده است. اقتصاددانان انتظار یک افزایش تا 6.1% را ااشته و پیش بینی یک کاهش 2100 عددی در تعداد موقعیت های شغلی را داشتند. نرخ مشارکت، که معرف تعداد افرادی می باشد که استخدام شده اند یا بطور فعال بدنبال شغل هستند، بدون تغییر در 64.8% باقی ماند. اگرچه، با وجود ارقام مثبت، سیاست گذاران نگران افزایش مداوم در نرخ بیکاری پیرو نزول شدید بخش معدن هستند. انتظار می رود اقتصاد استرالیا 10100 موقعیت شغلی بیافزاید، این در حالیست که پیش بینی می شود نرخ بیکاری تا 6.1% افزایش یابد.

2- نرخ بیکاری و آمار اشتغال بخش غیر کشاورزی (NFP) ایالات متحده ، گزارش اشتغال ایالات متحده پس از یک افزایش 280000 شغلی برای ماه ژوئن رشد نسبتا کم دیگری برابر با 223000 موقعیت شغلی را نشان داد. اقتصاددانان انتظار افزایشی بیشتر برابر با 231000 موقعیت شغلی را داشتند. در همین حال، نرخ بیکاری ماه می از 5.5% تا 5.3% کاهش یافت. گزارش ماه ژوئن به اندازه کافی قدرت دارد تا از برنامه افزایش نرخ بهره Fed، که نشان دهنده ادامه رشد بازار کار این کشور است حمایت کند. پیش بینی می شود بازار کار ایالات متحده 225000 موقعیت شغلی را در ماه جولای به اقتصاد این کشور بیافزاید و برآورد می شود نرخ بیکاری بدون تغییر در رقم 5.3% باقی بماند.

 

خلیل رحمانی

Member
کاربر فعال
عضو تازه
تحلیل روزانه EURGBP

با توجه به ساختار حاکم بر این نرخ برابری به احتمال بالا در یک اصلاح پیچیده میباشد که کلاستر قیمتی آن را مشخص نمودیم و قیمت بعد از برخورد به این سد حمایتی شروع به صعود نموده است ، با توجه به این سناریو ما میتوانیم در سطوح مختلف اقدام به اردر گذاری از جنس خرید نمائیم

مهمترین خبرهای پیش رو در تقویم اقتصادی این نرخ برابری عبارتند از :

سخنرانی ماریو دراگی در روز چهارشنبه : ریاست ECB ماریو دراگی در بروکسل پیش از نشست کمیته سیاست پولی و اقتصادی پارلمان اروپا ایراد سخن خواهد نمود. پس از آنکه ECB پیش بینی های خود درباره تورم و رشد را برای سال 2015 و دو سال بعد از آن کاهش داد، دراگی به این نکته اشاره نمود که در صورت لزوم یک برنامه QE دیگر ممکن است باجرا گذاشته شود تا فعالیت اقتصادی را تحریک نماید. ایشان همچنین به این موضوع اعتراف کردند که تورم ممکن است در آینده نزدیک وارد ناحیه منفی شود. انتظار نوسان بازار در طول سخنرانی می رود.

شاخص فضای کسب و کار Ifo آلمان در روز پنج شنبه : شاخص تمایلات کسب و کار آلمان پیرو انتشار یک داده مثبت از بخش تولید، از 108 در ماه جولای تا 108.3 در ماه آگوست بهبود یافت. اقتصاد پیرو صعود 0.3 درصدی در ماههای ژانویه تا مارس، رشد متداومی را در سه ماهه دوم سال جاری با 0.4% افزایش را نشان می دهد. پاسخ دهندگان در رابطه با وضعیت جاری بیشتر نظرشان مثبت بود. اگرچه، شرکتها بنوعی در رابطه با آینده کسب و کار خوشبینی کمتری داشتند. انتظار می رود شاخص اعتماد کسب و کار در ماه سپتامبر تا 107.8 کاهش یابد.

 

خلیل رحمانی

Member
کاربر فعال
عضو تازه
تحلیل روزانه USDJPY

با توجه به ساختار حاکم بر روند تایم روزانه ، ما وارد یک فاز اصلاحی شده ایم که ساختار محتمل را در نمودار مشخص نمودیم ، با توجه به این ساختار ما میتوانیم به دنبال موقعیت های مناسب فروش در نقاط کلیدی قیمتی و زمانی باشیم.

مهمترین ریسک های موجود در طی هفته عبارتند از :

تصمیم نرخ بهره ایالات متحده: فدرال رزرو تصمیم خود را گرفته و نرخ بهره کلیدی را در نشست ماه دسامبر خود از محدوده 0% تا 0.25% تا محدوده 0.25% الی 0.5% بالا برد. این افزایش بر روی سرمایه گذاران، خریداران مسکن و و افرادی که پس انداز می کنند تاثیر گذار بود. از آنجاییکه اقتصاد ایالات متحده با یک احیای کامل از بحران کبیر به بهبود خود ادامه داد در این افزایش بطور وسیعی برآورد شده بود. Fed اشاره کرد که افزایش های آتی نرخ بهره تدریجی خواهد بود تا از کشته شدن روند احیای اقتصادی پرهیز گردد. انتظار تغییری نمی رود و همچنین احتمال ضمنی برای یک اقدام در ماه مارس کم بنظر می رسد. سوال بزرگ اینجاست: آیا Fed به کاهش های اخیر اذعان داشته و با پیوستن به دیگر بانکهای مرکزی متمایل به کاهش نرخ بهره به وقفه ای در افزایش نرخ بهره اشاره خواهد نمود.

سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده: سفارشهای کالاهای بادوام در ماه نوامبر بدون تغییر باقی ماندند. اقتصاددانان انتظار داشتند میزان سفارشات 0.6% کاهش یابد. طرح های سرمایه گذاری کسب و کار در ماه نوامبر سقوط کردند. دلار قدرتمند به فشار خود بر روی تولید ادامه داد و کاهش هزینه ها در بخش انرژی نشانه کوچکی از کاسته شدن را به نمایش گذاشت. در همین حال مقدار core سفارشات باستثنای آیتم های حمل و نقل 0.1% کاهش یافت در حالیکه انتظار افزایش 0.1 درصدی در ماه نوامبر می رفت. برآورد می شود سفراشات کالاهای بادوام در ماه دسامبر 0.7% کاهش یابد، این در حالیست که انتظار می رود مقدار core این داده بدون تغییر باقی بماند.

تصمیم نرخ بهره ژاپن: بانک مرکزی ژاپن هدف برنامه پولی خود را در ماه دسامبر حفظ نمود اما برای تغییرات عملیاتی در خریدهای اوراق قرضه دولتی، ETF ها و شرکتهای سرمایه گذاری در معاملات مسکن تصمیم گرفت. به گفته هاروهیکو کورودا ریاست BoJ تغییرات با هدف آسان سازی کار برای BoJ تا قادر به حفظ سیاست جاری بوده و برنامه تسهیلی اضافه تری را تشکیل ندهد. اگرچه، کورودا تصریح نمود که درباره تنظیم سیاست پولی در صورت نیاز تردید نخواهد نمود. ین ژاپن حدود 30% از ارزشش را در برابر دلار با وجود فراخوان هایی برای شرکتها جهت افزایش دادن میزان سرمایه گذاری هایشان از دست داده است. اشارات اخیر از سوی بانک مرکزی و دولت هردو درباره محرک بیشتر بود. ژاپن مطمئنا علاقه ای به قوی نمودن ین در برابر دلار، یوآن و حتی یورو ندارد.

داده GDP ایالات متحده: اقتصاد ایالات متحده طبق گزارش نهایی سه ماهه سوم با نرخ 2% سالانه رشد کرده است. کسب و کارها 56.8 میلیارد دلار ارزش کالای موجود در سه ماهه سوم کسب کرده اند، که این کوچکترین مقدار از سه ماهه نخست 2014 به این سو بوده است . و نسبت به 113.5 میلیارد دلار در دوره آوریل الی ژوئن کاهش تندی داشته است. هزینه کرد مصرف کننده، که بیش از 3/2 فعالیت اقتصادی ایالات متحده می باشد، پس از رشد 3.6 درصدی در سه ماهه دوم با نرخ 3.2% رشد یافته است، که این نشان دهنده تقاضای قوی داخلی می باشد. تحلیلگران انتظار دارند GDP در سه ماهه چهارم به عدد 0.8% دست یابد. این مهم است که توجه کنیم Fed ممکن است زودتر از ما به داده ها دسترسی داشته باشد.

 

خلیل رحمانی

Member
کاربر فعال
عضو تازه
تحلیل روزانه USDCAD

روند حاکم بر ساختار نمودار روزانه حاکی از یک روند ترند میباشد که پس از بررسی آن ما لیبل گذاری مناسب را بر روی آن چیدمان کردیم و به احتمال بالا در آخرین رالی از این روند صعودی میباشیم، همانطور که در تایم فریم چهارساعته مشاهده میکنید ما ریزش اخیر که از 20ژانویه شروع شده را مورد مطالعه ساختاری قرار دادیم و ریز موج های آن را مشخص نمودیم و به احتمال بالا در انتهای این اصلاح نزولی واقع شدیم که در حال ساختن آخرین ریز موج های خود میباشد . با یک کلاستر قیمتی در حوالی 1.3740 الی 1.3770 به عنوان یک حمایت قوی سد راه برای انتهای این اصلاح نزولی مشخص نمودیم. در حال حاضر با توجه به استراتزی شخصی و نقشه راه بیان شده همچنان به دنبال معاملات خرید در این جفت ارز میباشیم که میتوانید در شکست سوئینگ های فرعی اردرهای خود را از جنس بای استاپ ( Buy Stop ) چیدمان کنید یا اینکه صبور باشید عدله های تکنیکی در کلاستر مذکور ایجاد گردد ( همانند تریگر کندلی ، برگشت اسیلاتور و ... )

سخنان استیون پولوز (Steven Poloz) مبنی بر عدم کاهش نرخ های بهره کانادا، با استقبال بازار مواجه شد و بازگشت قوی را در دلار کانادا ایجاد کرد. روز جمعه گزارش تولید ناخالص داخلی (GDP) حکایت از رشد 0.3 درصدی ماهانه داشت. یکی از داده های قابل توجه و ناامید کننده، سفارشات کالاهای بادوام آمریکا بود که 5.1 درصد کاهش را نشان می داد. این گزارش ضعیف نشان می دهد که بخش تولیدی آمریکا از رشد ضعیف اقتصاد جهانی در امان نمانده است.از دید تمایلات و انتظارات بازار (خوش بینی ها و بدبینی ها)، شاهد نوسانات شدیدی در هیجانات بازار همراه با کاهش USD/CAD بودیم. این حرکات نشانگر تغییر معاملات سرمایه گذاران خرد بازار ارز خارجی است، که هشداری از احتمال تشکیل اوج قیمتی در USD/CAD دارد. داده های معاملاتی نشان می دهند که برای هر معامله خرید دلار آمریکا/کانادا، 1.3 معامله فروش وجود دارد. 43 درصد معامله گران در این جفت ارز، خریداران دلار آمریکا هستند. که احتمال برگشت بازار به نرخ های پایین تر برای USD/CAD را افزایش می دهد. 
بالا