تحلیل فاندامنتال سهام با سجاد محمدی

siwan

Very Good Member
کاربر فعال
سلام
سجاد محمدی هستم
مدرس و تحلیلگر فاندامنتال بازار سرمایه
انشالله بنا دارم با توجه به فقر تحلیل در انتخاب سهام در میان اکثر تازه واردان به بازار سرمایه
در حد سواد خودم در معرفی و تحلیل سهام در این تایپیک تجربیات پانزده ساله خودم رو به اشتراک بزارم

siwan

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان عزیزم در انتخاب صنعتی که بنا دارید سرمایه گذاری کنید بسیار دقت کنید
بازار سرمایه اینده سهام رو میخره نه گذشته و حال
دو سال پیش وقتی حق تقدم پخش البرز 30 تومن بود و سهمش 130 تومن در کانالم و در فروم پخش البرز در تالار بورس مدام به این سهم و ارزندگی باور نکردنیش اشاره میکردم
اما دوستان از ضرر سی تومن اون سال برام مینوشتن
حتی به مدیر حسابداری پخش البرز بارها زنگ زدم و از تحول شگرفی که داره در این سهم اتفاق میفته میگفتم و منتظر یه راهنمایی یا اشاره ای از ایشان بودم اما بنده خدا با اینکه انسان بسیار مودب و خوبی بودن خیلی متوجه تغییرات نبودن
الان پخش البرز ظرف مدت دو سال با احتساب افزایش سرمایه و افزایش تعداد سهام حدود 90 برابر شده!!!
90 برابر!!
و این برتری محسوس و باور نکردنی تحلیل و خرید بنیادی و صبر روی یک سهمه
اینده پژوه باید بود
و اینده سهام رو باید پیش بینی کرد
در فروم بوتان 290 تومنی 2 سال پیش که اینم 20 برابر شده در تالار همسایه
یا در فروم غشصفا 300 تومنی دو سال پیش که الان با احتساب افزایش سرمایه حدود 60 برایر !!!! شده و در کانالم و فروم غشصفا در تالار همسایه هم بارها بهش اشاره کردم میتونید مطالب و استدلال های منو بینید
دوستانی که به سهام سیمانی اشاره میکنن
لطفا به این فکر کنند که اینده بازار صنعت سیمان رو چطور میبینند
ایه کشور به علت سیاست گذاری های غیر قابل باور با مازاد شدید عرضه و کاهش تقاضا روبرو هست یا نه
ایا ساخت و ساز وارد دوران شدید رکود در ساخت و کاهش بیش از پیش تقاضا وارد شده یا نه
ایا هزینه صادرات و هزینه حمل و انتقال پول بیشتر شده یا نه
ایا بازار های مصرف خارجی در کشور های همسایه در رقابت شدید با برند های ترک و چینی و کارخانه های تازه ساز همون کشور هستند یا نه
من اینده روبه رشد برای این صنعت متصور نیستم
و علاقه دارم وقتم رو روی تحلیل و انتخاب صنایعی که در اینده حرف های بیشتری برای گفتند دارند صرف کنم
صنایعی که از لحاظ قیمتی سرکوب و از لحاظ تقاضا بازار رو به رشدی دارند
مانند صنعت خودرو و قطعه سازی
صنعت برق
بعضی از شرکت های دارویی
شرکت های خورده فروشی و استارتاپی
صنایع غذایی دانش بنیان
و انشالله پرسپولیس و استقلال که به زودی وارد بازار میشن
این مورد اخر شاید براتون جالب باشه که اینا مگه چی دارن بجز بدهی و ضرر
ولی انشالله به موقع خودش یه گنج که میتونه پول دارتون کنه رو با دلایلش براتون توضیح میدم
فعلا خیلی زوده

سجاد محمدی
1399/03/03

tafreshi

Very Good Member
کاربر فعال
دو سال پیش وقتی حق تقدم پخش البرز 30 تومن بود و سهمش 130 تومن در کانالم و در فروم پخش البرز در تالار بورس مدام به این سهم و ارزندگی باور نکردنیش اشاره میکردم
حتی به مدیر حسابداری پخش البرز بارها زنگ زدم و از تحول شگرفی که داره در این سهم اتفاق میفته میگفتم و منتظر یه راهنمایی یا اشاره ای از ایشان بودم اما بنده خدا با اینکه انسان بسیار مودب و خوبی بودن خیلی متوجه تغییرات نبودن
الان پخش البرز ظرف مدت دو سال با احتساب افزایش سرمایه و افزایش تعداد سهام حدود 90 برابر شده!!!
90 برابر!!
اینده پژوه باید بود
یا در فروم غشصفا 300 تومنی دو سال پیش که الان با احتساب افزایش سرمایه حدود 60 برایر !!!! شده و در کانالم و فروم غشصفا در تالار همسایه هم بارها بهش اشاره کردم میتونید مطالب و استدلال های منو بینید
ایه کشور به علت سیاست گذاری های غیر قابل باور با مازاد شدید عرضه و کاهش تقاضا روبرو هست یا نه
ایا ساخت و ساز وارد دوران شدید رکود در ساخت و کاهش بیش از پیش تقاضا وارد شده یا نه
ایا بازار های مصرف خارجی در کشور های همسایه در رقابت شدید با برند های ترک و چینی و کارخانه های تازه ساز همون کشور هستند یا نه
و علاقه دارم وقتم رو روی تحلیل و انتخاب صنایعی که در اینده حرف های بیشتری برای گفتند دارند صرف کنم
صنعت برق
بعضی از شرکت های دارویی
صنایع غذایی دانش بنیان
ولی انشالله به موقع خودش یه گنج که میتونه پول دارتون کنه رو با دلایلش براتون توضیح میدم
فعلا خیلی زوده

سجاد محمدی
1399/03/03
سلام دوست عزیز
خیلی هم عالی
موفق باشید

siwan

Very Good Member
کاربر فعال
با توجه به شفاف سازی زیر مجموعه های خودرو مبنی بر درخواست ایران خودرو برای ارسال وکالت نامه فروش ظاهرا داستان طولانی فروش بانک پارسیان توسط ایرانخودرو داره به پایان میرسه
از کنار این اتفاق نباید به سادگی رد شد
پارسیان با توجه به ارزش فروش بلوکش میتونه تمام و یا تقریبا همه زیان انباشته خودرو رو صفر کنه!!
اونوقت خودرو میمونه و افزایش نرخ های مجددی که در خرداد ماه اتفاق میفته و حذف محصولات ارزانقیمت و زیان سازی مثل 405 و جایگزین شدن محصولات جدید و گرانقیمت و تولید روزانه 2500 دستگاه و صفر شدن و یا کاهش نزدیدک به صفر هزینه تامین مالی با توجه به عدم تخصیص سود مشارکت به فروش های جدید
یعنی شرگتی با ارزش بازار 43 هزار میلیارد تومن و فروش 70 هزار میلیاردی و 150 هزار میلیاردی در تلفیق!!
با توجه به نداشتن بار مالی از 150 هزار میلیارد حداقل ده درصد حاشیه سود خالص خواهد داشت!!
یعنی پی بر ای زیر سه بدون محاسبه افزایش نرخ های مهر و دی ماه!
در تئوری این شدنی هست
در عمل هم با توجه به اینکه صنعت خودرو موتور پیشران صنعت کشور در رکود و تحریم هاست حمایت همه جانبه دولت رو خواهد داشت میشه به سمت یک انقلاب در این صنعت حرکت کرد
به اینده صنعت خودرو بنده شخصا بسیار خوشبین هستم

iman1360

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
90 برابر!!
اینده پژوه باید بود
صنعت برق
بعضی از شرکت های دارویی
صنایع غذایی دانش بنیان
فعلا خیلی زوده

سجاد محمدی
1399/03/03
مستدام باشيد

hssn_mohammadi

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
با توجه به شفاف سازی زیر مجموعه های خودرو مبنی بر درخواست ایران خودرو برای ارسال وکالت نامه فروش ظاهرا داستان طولانی فروش بانک پارسیان توسط ایرانخودرو داره به پایان میرسه
از کنار این اتفاق نباید به سادگی رد شد
پارسیان با توجه به ارزش فروش بلوکش میتونه تمام و یا تقریبا همه زیان انباشته خودرو رو صفر کنه!!
اونوقت خودرو میمونه و افزایش نرخ های مجددی که در خرداد ماه اتفاق میفته و حذف محصولات ارزانقیمت و زیان سازی مثل 405 و جایگزین شدن محصولات جدید و گرانقیمت و تولید روزانه 2500 دستگاه و صفر شدن و یا کاهش نزدیدک به صفر هزینه تامین مالی با توجه به عدم تخصیص سود مشارکت به فروش های جدید
یعنی شرگتی با ارزش بازار 43 هزار میلیارد تومن و فروش 70 هزار میلیاردی و 150 هزار میلیاردی در تلفیق!!
با توجه به نداشتن بار مالی از 150 هزار میلیارد حداقل ده درصد حاشیه سود خالص خواهد داشت!!
یعنی پی بر ای زیر سه بدون محاسبه افزایش نرخ های مهر و دی ماه!
در تئوری این شدنی هست
در عمل هم با توجه به اینکه صنعت خودرو موتور پیشران صنعت کشور در رکود و تحریم هاست حمایت همه جانبه دولت رو خواهد داشت میشه به سمت یک انقلاب در این صنعت حرکت کرد
به اینده صنعت خودرو بنده شخصا بسیار خوشبین هستم
سلام
با توجه به تحریم های موجود چه محصولات جدید و گران قیمتی توی برنامه ساخت ایران خودرو هست؟
اگه پلتفورم کم هزینه ۴۰۵ زیان ده باشه، محصول جدید می تونه سودساز باشه؟

siwan

Very Good Member
کاربر فعال
سلام
با توجه به تحریم های موجود چه محصولات جدید و گران قیمتی توی برنامه ساخت ایران خودرو هست؟
اگه پلتفورم کم هزینه ۴۰۵ زیان ده باشه، محصول جدید می تونه سودساز باشه؟
پلت فرم های قدیمی بسیار پر هزینه هستند
خودروساز ها معمولا شش سال از یک پلتفرم استفاده می‌کنند
اما مدیریت دولتی خودروساز های ایرانی و مافیای واردات قطعه هرکاری خواستند این چهل سال با مردم و ثروت ملی کردند
اما هرچه بود گذشت
و این پتانسیل های بالای خودروساز ها انشالله بخاطر تغییر محتوایی که در نظر حاکمیت برای مدیریت اونا افتاده ازاد میشه
کراس اور و سدان جدید خودرو با نود درصد داخلی سازی قطعات ابتدای این تغیرات خواهد بود

hssn_mohammadi

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام مجدد

به نظر 6 سال برای عمر پلتفرم بیشتر برای به روز بودن در نظر گرفته می شه و اگه پلتفرم قدیمی مشتری داشته باشه از لحاظ تهیه و تولید قطعه و گارانتی و سرویس دوره ای و تعمیرات کم هزینه تر هست
به هر تقدیر گروه خودرو در صورت خروج از زیان و با توجه به تقاضای موجود، در صورت تداوم سیاست های حمایتی می تونه چشم انداز خوبی داشته باشه

mahyar1357

Very Good Member
کاربر فعال
90 برابر!!
اینده پژوه باید بود
صنعت برق
بعضی از شرکت های دارویی
صنایع غذایی دانش بنیان
فعلا خیلی زوده

سجاد محمدی
1399/03/03
سلام
آقا سجاد
ممنون از اینکه تجربه و دانشتون رو با کادوی صداقت تقدیم ما میکنین
به لطف تحلیل ها و تاکیدات شما ۵۱۸۰۰۰ تا خشرق و ۱ میلیون خودرو(قبل افزایش) و بقیه نمادهای خودرویی رو در سبد دارم
فقط ای کاش خشرق بیشتر جمع میکردم
افزایش سرمایه خشرق بنظرتون چند درصده و کی رونمایی میشه؟
تو این یک ماه اخیر چندین بار از جلو کارخونش رد شدم تقریبا چسبیده به مشهده و مجاور شهد ایران و الکترو استیله
پاینده باشی و سرفراز

mhjmeshkaat

Very Good Member
کاربر فعال
سلام
آفرین بر شما حرکت بسیار خوب و بجایی هست
هر طور صلاح می‌دانید یک دوره فشرده آموزش تحلیل بنیادی رو هم در این تاپیک بگنجانید
به هر حال خیلی ممنون

arash20

Very Good Member
کاربر فعال
با سلام‌ و تشکر از شما
لطفا تحلیلی از فارس و پترول و آینده قیمتی این سهام ارائه بدید ممنون میشم.

siwan

Very Good Member
کاربر فعال
سلام
آقا سجاد
به لطف تحلیل ها و تاکیدات شما ۵۱۸۰۰۰ تا خشرق و ۱ میلیون خودرو(قبل افزایش) و بقیه نمادهای خودرویی رو در سبد دارم
تو این یک ماه اخیر چندین بار از جلو کارخونش رد شدم تقریبا چسبیده به مشهده و مجاور شهد ایران و الکترو استیله
پاینده باشی و سرفراز
سلام مهیار جان
حدود هشتصد درصد براش متصور هستم
باید یه زنگ به امور سهام خشرق و ختوقا بزنم ببینم خبری ازشون در میاد یا نه
خشرق واقعا سهم ارزنده ایه
منو یاد شیران هشت سال پیش یا غشان دو سال پیش میندازه

siwan

Very Good Member
کاربر فعال
واقعا سهامداری با سهامی مثل چکاپا لذت بخشه
اصولا باید دنبال سهام های قدیمی دولتی که بخش واقعی خصوصی واگذار میشن رفت
اینا پتانسیل های بزرگی دارن که سال‌های مغفول مونده
یکیش چکاپا
موقعیت استراتژیک از لحاظ منابع آبی در خوزستان که تکرار شدنی نیست
موقعیت استراتژیک برای تامین مواد اولیه
سرمایه گذاری های راکد و سنگین گذشته مثل پانصد دستگاه آپارتمانی که برای پرسنلش ساخته
و البته مهم‌ترین دلیلی که من این شرکت رو انتخاب کردم میل شدید مدیرانش به پیشرفت و رشده
بازار هنوز ابعاد زیر مجموعه اون پارس سلولز رو درک نکرده
در بازاری که همه سهم ها تو شفاف سازی میگن هیچ خبری نیست مدیران چکاپا بارها به ارزش بالای ماشین الات و سود آوری و بازار بکر محصولات پارس سلولز و حاشیه سود بالای اون اشاره کردن
وقتی دلار ۴۰۰۰ بود یادمه میگفتن راه اندازی ۸۰ تومن رو دی پی اس چکاپا تاثیر داره
الان احتمالا بالای ۱۲۰تومن با سرمایه جدید سود بسازه برای چکاپا یعنی پی بر ای زیر سه برای چکاپا
شاید هم سود های خیلی بیشتر بسازه
چون ایران بزرگ ترین مصرف کننده ظروف یکبار مصرفه
و مردم ایران به سلامتی اهمیت میدن و این تنها مدل سلولزی واقعی در دنیاست
و در بحث صادرات دنیای بعد از کرونا تشنه محصولات بهداشتی اینچنینیه
خود شرکت هم رو این تاکید داره که این محصولات مشابهی در دنیا نداره و از پتانسیل های شبکه های فروش بزرگ بین المللی میتونه برای فروش محصولات استفاده کنه
اگه چکاپا خریدید به فکر سیو سود های سریع نباشید
با این سهم باید چنتا مجمع رفت و گین واقعی سهم رو گرفت

siwan

Very Good Member
کاربر فعال
با سلام‌ و تشکر از شما
لطفا تحلیلی از فارس و پترول و آینده قیمتی این سهام ارائه بدید ممنون میشم.
سهم های زیر مجموعه سهام عدالت
فعلا برای رشد دست انداز بزرگی پیش رو دارن
و حقوقی های این شرکت ها اصلا بدشون نمیاد سهم های ازاد شده رو در قیمت های پایین جمع کنن
من فعلا نمیپسندم

iman1360

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام مهیار جان
حدود هشتصد درصد براش متصور هستم
باید یه زنگ به امور سهام خشرق و ختوقا بزنم ببینم خبری ازشون در میاد یا نه
خشرق واقعا سهم ارزنده ایه
منو یاد شیران هشت سال پیش یا غشان دو سال پیش میندازه
جناب سيوان نظرت در مورد خكمك چيه؟ آيا اون هم ميتونه تجديد ارزيابي خوبي رو كنه؟

iman1360

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام
آقا سجاد
پاینده باشی و سرفراز
اميدوارم خشرق براي خريد باز هم راه بده. من هم با خودم ميگم اي كاش بيشتر خشرق خريده بودم. لام.صب معاملاتش روان بود و ناگهان قفل شد و عرضه قطره چاكني شد

siwan

Very Good Member
کاربر فعال
جناب سيوان نظرت در مورد خكمك چيه؟ آيا اون هم ميتونه تجديد ارزيابي خوبي رو كنه؟
سلام
در گروه قطعات تا سهمی مثل خشرق و خمهر و ختوقا هست و حتی همین خپویش و خمحرکه سراغ خکمک با این ارزش بازار رفتن رو نمیپسندم
اولویت خرید سهم از بین صنایع پیشرو بازار صنعت خودرو هست
و در این صنعت
خشرق
خودرو
خساپا
وساپا
خمهر
به ترتیب ارزنده تر هستند
در مورد تجدید ارزیابی هم که خکمک قطعا میتونه تجدید بده
مهم اینه عزمی هست یا نه که فعلا من ندیدم
البته خشرق با داشتن چهار کارخونه چسبیده به شهر مشهد در این مورد هم اولویت داره

siwan

Very Good Member
کاربر فعال
خودرو و خشرق که صف خرید هستند اهداف بالایی دارند
خشرق شرکتی با پیشبینی فروش حداقل ۲۰۰۰ میلیاردی در آینده نزدیک و ارزش بازار ۱۱۰۰ میلیاردی
استراتژیک ترین قطعه ساز در استراتژیک ترین صنعت کشور
یعنی صنعت خودرو و قطعه سازی
و بخش الکترونیک و بورد و نود
خشرق ۱۸ خرداد به مجمع میره و بازگشایی رویایی رو براش پیشبینی میکنم
بعد از اون هم با بالا رفتن قیمت دوستان فروشنده میشن و مشکل حجم مبنای سهم حل میشه
در سهم خودرو منتظر اعمال قیمت های جدید و افزایش نرخ مجدد در آخر خردادماه و مشخص شدن تاثیر عدم پرداخت سود به قرارداد های پیش فروش و از بین رفتن بار مالی ۳۰۰۰ میلیاردی هستم
با فروش بانک پارسیان زیان انباشه شرکت محو میشه و خودرو میتونه از فروش حداقل ۷۰ هزار میلیاردی امسالش حداقل ۵ درصد سود خالص هم کسب کنه
در سهم چکاپا با انتقال سهم به بازار بورس از فرابورس موافقت شده و با ثبت افزایش سرمایه در روز های آینده سهم بازگشایی خواهد شد
نکته مهم این اتفاق الزام سازمان بورس برای شفاف سازی از خیلی از پتانسیل های جهش سود آوری شرکت است که موجب شناخت بیشتر فعالین بازار این سهم بنیادی و استراتژیکه
در مورد سؤال‌های دوستان عزیز
با عرض پوزش جواب بنده به علت مشغله های مختلف کاری با تاخیر داده میشه ولی قطعا در حد اطلاعاتم پاسخگوی دوستان خواهم بود

ممرضا

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام
اقا سجاد منتظر اموزش شما هستیم
لطف قجام رو یه بررسی بفرماپید
ممنون

بالا