تبرک(گروه کارخانجات صنعتی تبرک)

شهروز..

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه

با سرمایه بیش از ۲۲۳ میلیارد تومان:
تبرک هم به بازار سهام آمد و در نوبت عرضه اولیه ایستاد
هلدینگ غذایی تبرک با سرمایه بیش از ۲۲۳ میلیارد تومانی در فرابورس درج نماد شد و و در نوبت عرضه اولیه ایستاد.


گروه کارخانجات صنعتی تبرک که سال گذشته یکی از زیرمجموعه ها بنام شهداب ناب خراسان با سرمایه 75 میلیارد تومانی را وارد فرابورس کرده، از دیروز در فرابورس درج نماد شد و در نوبت عرضه اولیه ایستاد.

"تبرک" به عنوان نود و سومین شرکت در بازار دوم معاملات فرابورس و در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قندوشکر در فرابورس پذیرش شده است.

این هلدینگ غذایی سال 74 با هدف تولید انواع محصولات کشاورزی، دامی و غذایی، خریدوفروش محصولات غذایی و پروتئینی و کشاورزی، تولید و خرید و فروش انواع فرآورده‌های لبنی پاستوریزه و خریدوفروش انواع میوه و سبزیجات، بسته‌بندی و تولید انواع محصولات صنایع تبدیلی غذایی تاسیس شده است.

سال مالی تبرک 29 اسفند بوده و دارای 11 زیرمجموعه و 100 نمایندگی بوده و 313 محصول تولید می کند. آخرین سرمایه اسمی آن بیش از 223 میلیارد تومان است و شرکت توسعه صنعت و عمران تبرک خاورمیانه با 87.9 درصد مالک اصلی آن محسوب می شود.
 

mitork

Very Good Member
کاربر فعال
بوستانی که توی شهداب خیلی عالی عمل کرد نشون داد واقعا مدیره و براحتی میتونه سوداوری یه شرکت رو دو ساله ۴ برابر کنه

فکر کنم با خاطره ای که بازار از شهداب داره برای تبرک بازار سر و دست بشکونه.
 

شهروز..

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه

"تبرک" امروز معرفی می شود/ زمان احتمالی عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام
هلدینگ غذایی تبرک بعد از درج نماد با سرمایه بیش از ۲۲۳ میلیارد تومانی، امروز به سهامداران معرفی می شود تا آماده عرضه اولیه در فرابورس شود.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی درج نماد هلدینگ غذایی تبرک در بازار دوم معاملات فرابورس، امروز آخرین وضعیت علمیاتی و مالی این شرکت توسط مدیران به سهامداران اعلام می شود تا طی روزهای آینده و احتمالا" هفته آینده ، آماده عرضه اولیه شود.

جلسه معارفه "تبرک" ساعت 15 امروز در هتل سیمرغ واقع در خیابان ولیعصر قبل از پارک ساعی برگزار می شود.

این شرکت با سرمایه بیش از 223 میلیارد تومانی، دارای 276 نیروی انسانی و 9 واحد تجاری فرعی شامل کشت و صنعت شهداب ناب خراسان،کشت و صنعت گلبهار ناب خراسان، نوش پونه مشهد،طلای سفید تبرک،بهینا،اخشان اخلمد،فراورده های غذایی مبین نگار بهناز،فراورده های غذایی خوشمزه خراسان و صنایع غذایی مهران خراسان است.

شرکت توسعه صنعت و عمران تبرک خاورمیانه با 87.8 درصد سهامدار عمده این شرکت محسوب می شود و خانواده بوستانی نیز دارای 10.8 درصد سهام ان هستند.

به نظرم عرضه ی خوبی خواهد بود چون سهامدار عمده ی اون سابقه خوبی نزد فعالین بازار داره.
 

rozbeh m

Very Good Member
کاربر فعال
امروز منهم تو معارفه حضور داشتم به نظرم آقای بوستانی یه مرد عاشق و زحمتکش اومد
 

Merter

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
استقبال خوبی ازش میشه من قصد دارم برای خرید بیشتریکی دوتا کد قدیمی را فعال کنم!
 

شهروز..

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
شرکت ها
کد خبر: ۷۳۱۳۶
۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱


"تبرک" معرفی شد/سهم تاثیرگذار یک زیرمجموعه در پرتفوی
سهامدار عمده و مدیرمالی شرکت تبرک ضمن تشریح آخرین وضعیت مالی و عملیاتی هلدینگ ۲۲۳ میلیارد تومانی،از سهم تاثیرگذار یک زیرمجموعه در پرتفوی و احتمال وجود بازارگردان برای مجموعه حاضر در فرابورس خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،پیرو درج نماد هلدینگ غذایی تبرک در بازار دوم معاملات فرابورس،آخرین وضعیت علمیاتی و مالی این شرکت توسط مدیران به سهامداران اعلام شد تا احتمالا" هفته آینده ، آماده عرضه اولیه شود.

این شرکت با سرمایه بیش از 223 میلیارد تومانی، دارای 276 نیروی انسانی و 9 واحد تجاری فرعی شامل کشت و صنعت شهداب ناب خراسان،کشت و صنعت گلبهار ناب خراسان، نوش پونه مشهد،طلای سفید تبرک،بهینا،اخشان اخلمد،فراورده های غذایی مبین نگار بهناز،فراورده های غذایی خوشمزه خراسان و صنایع غذایی مهرانه خراسان است.

شرکت توسعه صنعت و عمران تبرک خاورمیانه با 87.8 درصد سهامدار عمده این شرکت محسوب می شود و خانواده بوستانی نیز دارای 10.8 درصد سهام ان هستند.

معرفی شرکت از زبان سهامدار عمده

علیرضا بوستانی موسس و سهامدار عمده گروه تبرک در جلسه معارفه این مجموعه که بعدازظهر روز گذشته در هتل سیمرغ برگزار شد،گفت: هسته مرکزی مجموعه تبرک در سال 77 با احداث شهداب ناب خراسان با توان جذب روزانه 120 تن گوجه فرنگی برای تبدیل به رب شکل گرفت و به تدریج از طریق طرح های توسعه و احداث شرکت های تولیدی غذایی،کشاورزی و دامپروری در حال حاضر به 9 واحد زیرمجموعه تولیدی افزایش یافته است.

وی افزود: در بخش تولید گوجه فرنگی از طریق فعالیت 2 شرکت شهداب ناب خراسان و بهاران گلبهار روزانه 3 هزار تن گوجه فرنگی جذب می شود بطوری که در این راستا رتبه اول خاورمیانه از این نظر کسب شده است.

این مقام مسئول هزارنفر نیروی رسمی و فصلی با سطوح علمی و تخصصی متفاوت به همراه 10 هزار خانواده کشاورز را منابع اصلی سرمایه های قابل اتکای شرکت عنوان کرد و ادامه داد: با احتساب حضور 20 نفر در هر هکتار،در کل در مجموعه کشاورزی تبرک برای 80 هزار نفر اشتغال زایی شده است.

بوستانی کسب تمام توفیقات شرکت را بدون دسترسی به رانت و ویژه خواری،منابع مالی غیر حتی تسهیلات بانکی ذکر کرد و گفت: هدف از تغییر ساختار شرکت های تحت مدیریتی از سهامی خاص به عام، مشارکت دادن آحاد مردم در تولید،کارآفرینی و اشتغال است که از طریق ورود به بازار سرمایه عملا جمعیت کثیر سرمایه گذاران را در سرنوشت مجموعه ها بعنوان برند برتر ملی مشارکت می دهند.

مزایای عرضه سهام تبرک در بورس

وی با بیان اینکه منابع مالی و نقدینگی ناشی از عرضه سهام تبرک در بورس، عوارض ناشی از سرمایه های سرگردان و نقدینگی های بلاتکلیف نزد عموم را تعدیل می کند،گفت: از دیگر مزایای این عرضه می توان درگیر کردن وجوه مربوط به بروز ناهنجاری های اقتصادی در قالب قیمت های حبابی در بخش های غیر مولد نظیر سکه ،دلار و مسکن در بخش تولید اشاره کرد که برای سوق این منابع به سمت اشتغال مولد،روشی کم ریسک تر و مطمئن تر از خریداری سهام از طریق بورس و فرابورس نمی توان شناخت.

هدف تامین مالی از بازار سرمایه

سهامدار عمده مجموعه تبرک اظهار داشت: منابع تامین مالی ناشی از واگذاری سهام تبرک از بازار سرمایه مجددا وارد زنجیره توسعه تولید و در اختیار گرفتن فناوری های به روز و جوینت شدن با شرکت های بزرگ همکار در کشورهای مترقی دنیا و کسب اعتماد مضاعف و ارتقا ظرفیت تولید خواهد شد.

بوستانی با بیان اینکه توسعه زنجیره فعالیت مولد از مزرعه تا سفره مصرف کننده را در دستور کار دارد،ادامه داد: هدف از تامین مالی از طریق بورس توسط این مجموعه کسب نقدینگی و تبدیل به اندوخته نیست بلکه هدف تبدیل شدن به برندی جهانی است.در بخش بازرگانی بسیاری از محصولات همچون واردات برنج از هندوستان با برند تبرک عرضه می شود و در آینده عرضه زعفران نیز به این محصولات اضافه خواهد شد.

تشریح درآمدهای مالی و عملیاتی

رضا اسدی مدیر مالی مجموعه تبرک درخصوص درآمدهای عملیاتی این هلدینگ گفت: این مجموعه در سال 94 مبلغ 116 میلیارد تومان،در سال 95 مبلغ 194 میلیارد تومان و میزان پیش بینی درآمدهای عملیاتی سال جاری مبلغ 345.6 میلیارد تومان بوده که از این مبلغ در مدت زمان 10 ماهه توانسته معادل 70 درصد را محقق کند.

وی میزان درآمدهای عملیاتی مجموعه در 6 ماهه نخست سال جاری را 165.3 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: مبلغ سود ناخالص شرکت در این مدت 39.1 میلیارد تومان،سود عملیاتی 36.1 میلیارد تومان،سود خالص شرکت مبلغ 27.5 میلیارد تومان و 95 ریال سود پایه هر سهم محقق شده است.

این مقام مسئول بر اساس پیش بینی سود و زیان تلفیقی گفت: 48 درصد درآمدهای عملیاتی،سود ناخالص و سود عملیاتی، 45 درصد سود خالص و 47 درصد سود پایه هر سهم در 6 ماهه نخست سال جاری محقق شده است.همچنین مبلغ 141 ریال معادل 70 درصد از 202 ریال پیش بینی شده EPS به ازای هر سهم پوشش داده شده است.

اسدی با اشاره به اینکه سه شرکت خوشمزه،مبین نگار بهناز و مهرانه خراسان بصورت پروژه در گروه تعریف شده اند گفت: طرح های توجیهی برای آنها در مقاطع بعدی درنظر گرفته شده که اجرای آن در دستور کار قرار دارد.

سهم تاثیرگذار یک زیرمجموعه در پرتفوی مجموعه

وی با اشاره به کارخانه نوپای نوش پونه که نسبت به سال گذشته رشد 100 درصدی داشته،اظهار داشت: این شرکت که در تهیه روغن،کیک و کلوچه و صنایع آردی فعالیت دارد،سهم وسیعی از پرتفوی گروه کارخانجات را تشکیل می دهد وبر درآمد کل شرکت تاثیرگذار است.این کارخانه هم اکنون با ظرفیت 10 درصدی تولید کیک و کلوچه و 40 درصدی روغن مشغول فعالیت است.

مدیرمالی هلدینگ تبرک درخصوص نحوه صادرات محصولات گفت: این مجموعه برنامه صادرات آتی را در دستور کار دارد اما بطور مستقیم تا به حال به این مقوله ورود نداشته و توسط نمایندگانی که با تبرک در ارتباط هستند صادرات به آسیای میانه،پاکستان و بعضا کشورهای اروپایی صورت می گیرد.

اسدی درباره سیاست به کارگرفته درخصوص تقسیم سود در مجموعه گفت: این سیاست در شرکت وجود دارد و بر اساس پیش بینی ارائه شده در سال جاری تقسیم سود 70 درصدی در دستور کار است.

قصد افزایش سرمایه و احتمال وجود بازارگردان برای شهداب

وی در مورد قصد افزایش سرمایه و طرح توسعه نیز اظهار داشت: در صورت عرضه طرح توجیهی اینکه افزایش سرمایه برای سهامدار منفعتی داشته باشد یا خیر بررسی خواهد شد اما در صورت اعمال،شامل زیرمجموعه ها هم خواهد شد ولی زمان آن مشخص نیست.

اسدی با اشاره به اینکه ورود شهداب به فرابورس تجربیات خوبی را برای مجموعه به همراه داشته گفت:با توجه به الزام حضور بازارگردان در عرضه ها،مذاکراتی جهت وجود صندوق بازارگردان برای شهداب نیز انجام شده است.
 

mahdi-r

Very Good Member
کاربر فعال
نفری 1000 تا 1300 سهم میرسه.

با 20 تومان سود و پی 6 میشود 100 تا 120 تومان

شرکتها یاد گرفتن قبل از اینکه بیان بورس آنقدر افزایش سرمایه از باد هوا میزنند که تبدیل میشوند به یک ابر سهم و بعد در بورس عرضه میشوند.

حالا باز این یک چند تا زمین داشت که میگفت 190 میلیارد ارزش گذاری شده است. راست و دروغش پای خودشان

تبرک یک شرکت سرمایه گذاری محسوب میشود.
 

حاج اقا

Very Good Member
کاربر فعال
بیشتر از بیست ساله که اشنایی دارم با نوع کار ایشون
فقط میتونم بگم چهار چشمی حواستون به این اقای بوستانی باشه
یه وقت تو مسیر بهشت سر از جهنم در نیارین o_O
 

شهروز..

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام خدمت دوستان. اگه دوباره کنسل نشه
223000000 سهم حدودا قراره عرضه بشه که چنانچه 170000 کد اقدام به خرید کنند به هر کد تقریبا 1300 سهم میرسه و با قیمت 1395 ریال حدودا 180 تومن نقدینگی برای هر کد نیاز هستش. لطفا آتیش به مال تون نزنید. فقط 180 هزار تومن میدهند...تقریبا
 

زندگی

Very Good Member
کاربر فعال
متاسفانه همین عرضه هم 31میلیارد تومان از نقدینگی بازار کم میکنه
 

nima2560

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
بعید میدونم رشد بالای 10 درصد بده ... مشهد سابقه خوبی نداره برای بازار
 

شهروز..

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه

پاسخ تبرک" به ۹ سئوال سازمان بورس برای شفافیت حداکثری
هلدینگ غذایی تبرک به ۹ سئوال سازمان بورس پاسخ داد تا عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام در دوشنبه آینده با حداکثر شفافیت انجام شود.به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، همزمان با مشخص شدن زمان عرضه اولیه 10 درصد هلدینگ غذایی تبرک برای دوشنبه آینده 28 اسفند، سازمان بورس در مورد صورت های مالی شرکت اصلی و تلفیقی ، فروش دارایی و آخرین وضعیت دعاوی و... 9 سئوال را مطرح کرد تا این شرکت 223 میلیارد تومانی با حداکثر شفافیت وارد فرابورس شود.

قرار است در آخرین روز کاری سال بیش از 223 میلیون و 150 هزار سهم "تبرک" در محدوده قیمتی 1335 تا 1395ریال و با سهمیه هرکد حقیقی و حقوقی 2 هزار و 200 سهمی، روانه میز فروش شود.

براساس این گزارش، پاسخ های کامل "تبرک" به 9 سئوال سازمان بورس به شرح زیر بوده و لینک کامل مدارک هم اینجا قابل دریافت است :

 
بالا