تاپیکو ( س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین )

بریگاد

Very Good Member
کاربر فعال
سیاست تامین اجتماعی ومدیران تاپیکو فعلا مشخص نیست چون دونفر از اعضای هیات مدیره ان به تازگی تعویض شده اند
ولی باید منتظر حرکات اعضای جدید تاپیکو باشیم چنانچه دوستان وقت کافی جهت حضور داشته باشند حتما به مجمع 31بروند که انشا..مثمر ثمرباشد
 

anji-47

Very Good Member
کاربر فعال
بتا سهم:
مهم تهاتر های #تاپیکو و #تاصیکو ... تعداد 597،000،000 سهام تاصیکو (حدود سه درصد سهام) در تاریخ های 1398/05/14 الی 1398/05/19 به صورت بلوکی و با میانگین قیمت ناخالص هر سهم 2،778 ریال توسط این شرکت خریداری گردید. بر اساس توافقات صورت گرفته، مقرر است بخشی دیگر از سهام تاصیکو (تا سقف 4 درصد دیگر) ظرف روزهای آتی و با قیمت روز تابلو توسط این شرکت خریداری گردد؛ بدیهی است پس از انتقال احتمالی کلیه بلوک های مورد اشاره، سقف درصد مالکیت این هلدینگ در سهام تاصیکو به حدود 7 درصد افزایش خواهد یافت. در ازای کلیه سهام قابل خریداری تاصیکو (سه درصد بلوک خریداری شده و چهار بلوک احتمالی روزهای آتی)، تعداد متناظر سهام تاپیکو متعلق به شرکت «گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین» (شرکت زیرمجموعه تاپیکو با مالکیت صد در صدی) به قیمت تابلو و به صورت بلوکی واگذار خواهد شد. در همین راستا در تاریخ های 1398/05/14 الی 1398/05/19 تعداد 574،249،715 سهم تاپیکو (حدود 0.7 درصد) متعلق به شرکت «گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین» با میانگین قیمت هر سهم 2،888 ریال و به صورت بلوکی به فروش رسید. بهای تمام شده هر سهم تاپیکو در سبد سهام «شرکت گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین» مبلغ 1،589 ریال می باشد. صورتهای مالی شرکت فوق در سامانه کدال و ذیل نماد تاپیکو قابل دسترسی است. تا قبل از انتقال بلوک های سهام اشاره شده، میزان بدهی شرکت «گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین» به تاپیکو به مبلغ 5،677 میلیارد ریال بوده است. بر این اساس کلیه مبالغ خرید احتمالی بلوک های سهام تاصیکو، با مبالغ حاصل از فروش سهام تاپیکو (متعلق به گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین) تهاتر شده و وجه نقدی بابت خرید سهام تاصیکو پرداخت نخواهد گردید. فروش سهام تاپیکو متعلق به شرکت «گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین» گامی در راستای اجرای مفاد ماده 28 دستورالعمل حاکمیت شرکتی مبنی بر ممنوعیت تملک سهام شرکت اصلی توسط شرکت فرعی میباشد. انجام معاملات فوق موجب ساماندهی سبد سهام، تسویه بخش عمده ای از بدهی به تاپیکو و شناسایی سود حاصل از فروش سهام برای شرکت «گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین» خواهد شد. اثرات مالی دقیق معاملات فوق بر صورتهای مالی شرکت «گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین» و تاپیکو، پس از پایان نقل و انتقال قطعی کلیه بلوک های سهام، به نحو مقتضی افشا خواهد گردید.
 

kahe

Very Good Member
کاربر فعال
مدیرعامل پتروشیمی فناوران در نشست با اصحاب رسانه مطرح کرد:

افزایش 193 درصدی سود خالص فناوران در سال 97


مدیرعامل پتروشیمی فناوران گفت: در سال گذشته سود خالص شرکت افزایش 193 درصدی، سود ناخالص 153 درصد و سود هر سهم نیز افزایش 193 درصدی را تجربه کرده است.


به گزارش بورس نیوز، محمدجواد بدری مدیرعامل پتروشیمی فناوران در نشست با اصحاب رسانه گفت: پس از تحریم‌های اعمال شده میزان تولید متانول کشور از 5 میلیون تن به 8 میلیون تن افزایش یافت که براساس برنامه ریزی های انجام شده در سال جاری این رقم به 10 میلیون خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 80 میلیون متانول در دنیا تولید می شود، افزود: در ایران نیز این محصول به میزان 10 میلیون تن تولید می شود که برنامه ای برای افزایش تولید متانول و گاز در ایران نیز در نظر گرفته شده است.

بدری خاطرنشان کرد: شرکت پتروشیمی فناوران تولیدکننده 1 میلیون تن متانول بوده که از این میزان 20 درصد در داخل کشور استفاده می شود و باقیمانده آن صادر می شود.

مدیرعامل پتروشیمی فناوران با بیان اینکه پتروشیمی فناوران از سه واحد تشکیل شده است، ادامه داد: واحد متانول درسال 83، اسیداستیک و مونوکسید کربن نیز در سال 85 تاسیس شده اند و در حال حاضر تاپیکو، صندوق بازنشستگی کشور، خوارزمی ، تابان فردا و بیمه ایران از سهامداران این شرکت محسوب می شوند.

وی با اشاره به تغییر استراتژی این شرکت در سال 96، گفت: براساس استراتژی های تعیین شده میزان کل تولید شرکت افزایش 9 درصدی را نسبت به سال 96 تجربه کرد.

بدری با بیان اینکه میزان تولید کل در 3 واحد مونوکسید کربن، اسید استیک و متانول به یک میلیون و 111 هزار و 891تن رسید، افزود: تولید ماهانه 88235 تن محصول یک رکورد برای این شرکت محسوب می شود که یکی از نتایج بارز این اورهال کاهش شاخص مصارف انرژی است.

وی با اشاره به کاهش 700 تنی مصرف بخار گفت: در حوزه HSE نیز پیشرفت خوبی حاصل شده و 28 میلیون نفر ساعت بدون آتش سوزی و همچنین 13میلیون نفر ساعت بدون حادثه در فناوران را گذرانده ایم.

مدیرعامل پتروشیمی فناوران خاطرنشان کرد: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده در سال آینده بیش از 975هزار تن متانول و همچنین در سال جاری نیز 120هزارتن اسیداستیک توسط این شرکت تولید می شود.

بدری با اشاره به اینکه در سال 95، 73 درصد هند و 27درصد بازار چین بعنوان بازارهای هدف این شرکت بودند، افزود: در سال 96، 29 درصد چین و 71 درصد هند بعنوان بازار هدف پتروشیمی فناوران محسوب بودند.

وی با اشاره به افزایش 13 درصدی فروش محصولات این شرکت در سال گذشته، گفت: پس تغییر استراتژی این شرکت در سال97، 4 درصد فروش در سی آی اس ترکیه و 89 درصد در هند نیز ایجاد شد.

بدری افزود: درآمد حاصل از فروش این شرکت نیز در سال 97 نسبت به سال 96، افزایش121 درصد ی را تجربه کرد همچنین ارزش فروش صادراتی شرکت 118 درصد و میزان تناژ محصولات نیز 18 درصد افزایش یافت.

وی افزود: در سال 97 میزان فروش داخلی این شرکت نیز افزایش 5 درصدی را تجربه کرد همچنین میزان صادرات محصولات نیز رشد 22 درصدی را تجربه کرد.

مدیرعامل پتروشیمی فناوران خاطرنشان کرد: در سال گذشته سود خالص شرکت افزایش 193 درصدی، سود ناخالص 153 درصد و سود هر سهم نیز افزایش 193 درصدی را تجربه کرده است.
 

kahe

Very Good Member
کاربر فعال
تهاتری از جنس پتروشیمی؛

«تاپیکو» «تاصیکو» خرید


بهای تمام شده هر سهم «تاپیکو» در سبد سهام «شرکت گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین» مبلغ ۱، ۵۸۹ ریال است.


به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، «تاپیکو» اعلام کرده تعداد ۵۹۷.۰۰۰.۰۰۰ سهام «تاصیکو» (حدود سه درصد سهام) در تاریخ‌های ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ الی ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ به صورت بلوکی و با میانگین قیمت ناخالص هر سهم ۲.۷۸۸ ریال توسط این شرکت خریداری شد.

بر اساس توافقات صورت گرفته، مقرر است بخشی دیگر از سهام «تاصیکو» (تا سقف ۴ درصد دیگر) ظرف روز‌های آتی و با قیمت روز تابلو توسط این شرکت خریداری شود.

بدیهی است پس از انتقال احتمالی کلیه بلوک‌های مورد اشاره، سقف درصد مالکیت این هلدینگ در سهام «تاصیکو» به حدود ۷ درصد افزایش خواهد یافت. در ازای کلیه سهام قابل خریداری تاصیکو (سه درصد بلوک خریداری شده و چهار بلوک احتمالی روز‌های آتی)، تعداد متناظر سهام «تاپیکو» متعلق به شرکت «گروه صنعت سلولزی تامین‌گستر نوین» (شرکت زیرمجموعه تاپیکو با مالکیت صددرصدی) به قیمت تابلو و به صورت بلوکی واگذار خواهد شد.

در همین راستا در تاریخ‌های ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ الی ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ تعداد ۵۷۴، ۲۴۹، ۷۱۵ سهم تاپیکو (حدود ۰.۷ درصد) متعلق به شرکت «گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین» با میانگین قیمت هر سهم ۲، ۸۸۸ ریال و به صورت بلوکی به فروش رسید.

بهای تمام شده هر سهم «تاپیکو» در سبد سهام «شرکت گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین» مبلغ ۱، ۵۸۹ ریال است. صورت‌های مالی شرکت فوق در سامانه کدال و ذیل نماد تاپیکو قابل دسترسی است. تا قبل از انتقال بلوک‌های سهام اشاره شده، میزان بدهی شرکت «گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین» به تاپیکو به مبلغ ۵، ۶۷۷ میلیارد ریال بوده است. بر این اساس کلیه مبالغ خرید احتمالی بلوک‌های سهام تاصیکو، با مبالغ حاصل از فروش سهام «تاپیکو» (متعلق به گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین) تهاتر شده و وجه نقدی بابت خرید سهام تاصیکو پرداخت نخواهد شد.

فروش سهام «تاپیکو» متعلق به شرکت «گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین» گامی در راستای اجرای مفاد ماده ۲۸ دستورالعمل حاکمیت شرکتی مبنی بر ممنوعیت تملک سهام شرکت اصلی توسط شرکت فرعی است.

انجام معاملات فوق موجب ساماندهی سبد سهام، تسویه بخش عمده‌ای از بدهی به تاپیکو و شناسایی سود حاصل از فروش سهام برای شرکت «گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین» خواهد شد. اثرات مالی دقیق معاملات فوق بر صورت‌های مالی شرکت «گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین» و «تاپیکو»، پس از پایان نقل و انتقال قطعی کلیه بلوک‌های سهام، به نحو مقتضی افشا خواهد شد.
 

پيمان كوچولو

Very Good Member
کاربر فعال
سود هر سهم تاپیکو بالای 120% اضافه شد سهم بسته نشد (افشای اطلاعات گروه الف)
بعد برای سرمایه گذاری و گرفتن طلبش از زیر مجموعه خودش (افشای اطلاعات گروه ب !!) سهم بسته میشه
باید به ناظر نماد و سهامداران همیشه خاموش تبریک گفت
 

بریگاد

Very Good Member
کاربر فعال
زمانی خواهد رسید که بازار متوجه بشود که ستاره خلیج فارس تاپیکو پارامتری است که تاپیکو را به سمت قیمت های بالاتری سوق دهد
هنوز کسی از ازاین ابر مگا پروژه اطلاعات خوبی به بازارنداده است جهت اطلاع کسانی که سعی در مایوس کردن سهامداران تاپیکو دارند برسانم که این پالایشگاه دارای سه ترین است یعنی درواقع سه پالایشگاه هم گن است
این پروژه به سوی پیش می رود که معادلات پتروپالایشگاهی جهان را تحت تاثیر قراربدهد
اگر سال قبل افزایش سرمایه تاپیکو لحاظ نمی شد همیم الان قیمت تاپیکو 590تومان بود وسودش 850ریال پس خود تامین اجتماعی علی رغم گفته بعضی از غرض ورزان به قیمت منطقی سهم باوردارد
به ز.ودی با تقسیم سود هم گین تاپیکو به ما می رسد وهم سود پس سهامداران قدیم وجدید این 10روزه را هم صبوری کنیم
 

پيمان كوچولو

Very Good Member
کاربر فعال
2897 مقاومت روزانه سهمه اگه پایانی بیاد بالای این عدد تقاضا زیاد میشه. مقاومت ماهانه 2839
الان هم یه عده رو همین قیمت خریدار هستند.
 

anji-47

Very Good Member
کاربر فعال
کدال۳۶۰:
#تاپیکو
سرمايه گذاري نفت و گاز و پتروشيمي تامين در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۹۸/۰۲/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هر سهم 433 ریال سود محقق کرده است نسبت به گزارش ۱۲ ماهه حسابرسی نشده تغییری نداشته است.
:
اظهار نظر حسابرس بند ۹_۱۰:
9. بابت مابه‌التفاوت بهاي گاز خوراک مصرفي شرکت‏هاي فرعي پتروشيمي فن‏آوران و خراسان جمعا مبلغ 137ر2 ميليون‌ريال و همچنين بابت ماليات بر ارزش افزوده خوراک مصرفي شرکت وابسته پتروشيمي نوري‎مبلغ 106ر6 ميلياردريال (سهم شرکت اصلي معادل مبلغ 038ر1 ميلياردريال) از سوي شرکت‏هاي تأمين‎کننده خوراک مطالبه گرديده که مورد پذيرش قرار نگرفته است. مضافا در شرکت‏هاي وابسته پتروشيمي مارون و خارک نرخ خوراک مصرفي به صورت علي‌الحساب بوده و بابت خريد گاز خوراک قرارداد منعقد نشده است.
10. حکم ورشکستگي شرکت گاز لوله، در فروردين 1385 صادر گرديده و با اعتراض بانک‌هاي اقتصاد نوين و ملت در مورخ 1397/9/10 به موجب حکم قطعي شعبه 52 دادگاه تجديد‌نظر استان تهران حکم ورشکستگي شرکت مذکور نقض گرديده است. شرکت گاز لوله با وجود توقف اجراي رد ورشکستگي از سوي مقام قضايي مبلغ 837ر1 ميليارد ريال ذخيره در حسابها منظور نموده است. مضافا بانک اقتصاد نوين مبادرت به بازداشت تعدادي از سهام شرکتهاي گروه متعلق به شرکت فرعي سرمايه‌گذاري صنايع پتروشيمي به مبلغ 687 ميليارد ريال به عنوان ضامن تسهيلات دريافتي شرکت گاز لوله نموده است
:
 

kahe

Very Good Member
کاربر فعال
پیشنهاد هیات مدیره برای تقسیم سود سال مالی منتهی به 1398/2/31
70 درصد سود خالص هر سهم (303 ریال )می باشد.


صورتهای مالی حسابرسی شده هم همان سود 433 ریال را تایید کرده است. در گزارش تفسیری میزان تقسیم سود را 335 ریال پیشنهاد داده اند .
 

anji-47

Very Good Member
کاربر فعال
عصر بورس:
#تاپیکو

::دستاوردهای شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) در سالی که گذشت

:مهم‌ترین دستاورد‌های سال 97 هلدینگ تاپیکو در یک نگاه در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی منتشر شد.

:پرداخت سود سهام کلیه سهامداران یک ماه پس از برگزاری مجمع عمومی

:پرداخت سود سهامداران حقیقی 12 روز پس از برگزاری مجمع عمومی برای نخستین بار

:بازده سهام تاپیکو از ابتدای سال 97 تا کنون 74 درصد و در مدت مشابه سال قبل منفی 2 درصد

:افزایش سهام شناور تاپیکو طی یک سال از 6 درصد به 11.6 درصد

:رشد 214 درصدی سودآوری شرکت در شش ماهه نخست سال 97 نسبت به شش ماه نخست سال 96 از 765 به 2400 میلیاد تومان

:افزایش ارزش بازار تاپیکو از 12750 میلیارد به بالغ بر 21000 میلیارد تومان

:ثبت افزایش سرمایه تاپیکو از 4350 به 8150 میلیارد تومان

:ثبت افزایش سرمایه شرکت های نفت ایرانول و نفت پاسارگاد به مبلغ 240 میلیارد تومان

:افزایش سرمایه شرکتهای تابعه تاپیکو از محل تجدید ارزیابی دارایی ها جمعا بالغ بر 1112 میلیارد تومان

:کاهش 65 درصدی هزینه های مالی تاپیکو از 490 به 174 میلیارد تومان

:سه پله صعود در جایگاه تاپیکو بین صد شرکت برتر ایرانی و ارتفاع رتبه از 23 به 20

:رتبه یکم هلدینگ های چند رشته ای در همایش سالانه صد شرکت برتر ایرانی

:ارتقای رتبه شفافیت تاپیکو در بین هلدینگ های بورسی از 14 به 11

::عرضه 10 درصد از سهام پتروشیمی غدیر در بازار فرابورس

:خروج پنج شرکت زیرمجموعه تاپیکو از شمول ماده 141 اصلاحیه قانون تجارت

::تاسیس صندوق با درآمد ثابت با بیش از 80 میلیارد تومان خالص ارزش دارایی ها

:تاسیس صندوق بازارگردانی در راستای حمایت از سهامداران با 40 میلیارد تومان سرمایه اولیه

:راه اندازی سامانه 24 ساعته پاسخگویی به سهامداران

:افزایش تولید گروه پتروشیمی تاپیکو و دستیابی به رکورد بیشترین تولید توسط پتروشیمی فنآوران و خراسان در بین تمامی شرکتهای پتروشیمی به اعلام شرکت ملی صنایع پتروشیمی
 

بریگاد

Very Good Member
کاربر فعال
ظاهرا حقوقی نمی خواد با قیمت بالاتر از 300مجمع بره خوب براش هزینه داره ولی اگرحسش ونفعش این باشه که با قیمت بالای تاپیکو بعد از محمع باز بشه اگرسود 98رو تپیل اعلام کنه باید قیمت متانظر با جو بازار وسودش باشه چرا چون اگربا قیمت پایین تاپیکو باز بشه باید زحمت خرید های عرضه را متحمل بشه یا حقوقی های تاپیکو متحد بشن وسهم بره بالا تااعلام افزایش سرمایه بده سود انباشته تاپیکو واقعا وسوسه افزایش سرمایه داره
 

sepehr_nik

Good Member
کاربر فعال
در ارزندگی و بنیاد قوی تاپیکو کوچکترین شکی نیست... در ارزندگی زیر مجموعه های سود سازش کوچکترین شکی نیست ... همینطور در ...... حقوقیش ( صبا تامین ) که با گدا صفتیش و سیاست کثیفش سالهاست مانع رسیدن قیمت این سهم به اونچه که حق خودش و سهامدارای صبورش است میشه و امروز هم در استانه مجمع با عرضه های سنگینش مانع صف خرید شدن و رشد سهم میشه... ننگ باد بر این حقوقی و تنها راهش هم صدا شدن حقیقی ها در مجمع و رساندن صدای اعتراض به این سیاست کثیفه... انشاا... متحد باشیم و در مجمع جواب صبا تامین رو بدیم
 

بریگاد

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان عزیز حتما باید کارت را از دفترتهران گرفت یا میشود روزمجمع درمحل کارت حضوررا گرفت
 

رئیس

Good Member
کاربر فعال
دوستان عزیز حتما باید کارت را از دفترتهران گرفت یا میشود روزمجمع درمحل کارت حضوررا گرفت
لازم نیست برای گرفتن کارت حضور جای دیگری بروی در همان محل برگزاری مجمع برگه حضور صادر میشود
فقط کارت ملی با خودت داشته باش
 
بالا