تاپیکو ( س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین )

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
افزایش خوراک پالایشگاه ستاره خلیج فارس به 540 هزار بشکه/تولید بنزین به روزانه 47 میلیون لیتر رسید

فصل تجارت - مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس با اشاره به اینکه خوراک کنونی این شرکت 400 هزار بشکه در روز است، گفت: خوراک روزانه پالایشگاه در شهریور ماه سال جاری، به 450 هزار و تا آخر سال به 540 هزار بشکه افزایش می یابد.

به گزارش فصل تجارت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، محمد علی دادورمدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس در حاشیه نمایشگاه بین المللی نفت به تشریح دستاوردهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سال گذشته پرداخت و گفت: با اجرای سه فاز با ظرفیت خوراک هر کدام 120 هزار بشکه موفق شده ایم روزانه 47 میلیون لیتر تولید بنزین تولید کرده و از خروج سالیانه 5 میلیارد دلار ارز جلوگیری کنیم.
وی اظهار امیدواری کرد میزان تولید بنزین در این پالایشگاه به زودی به 50 میلیون لیتر در روز برسد.
دادور با اشاره به فاز 4 پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: در این فاز که با عنوان « بهینه سازی ظرفیت و رفع گلوگاه های تولید» بر مبنای تولید بنزین و نفت‌گاز اجرا می شود، ضمن افزایش خوراک از 120 هزار به 180 هزار بشکه در روز، 20 هزار بشکه خوراک پتروشیمی هم تولید می شود.
وی افزود: دراین فاز می بایست 980 میلیون یورو سرمایه گذاری می شد که خوشبختانه به دلیل زیر ساخت های موجود، بدون نیاز به توسعه سخت افزاری و با سرمایه گذاری 80 میلیون دلار که در واقع کمتر از یک دهم مخارج پیش بینی شده است، می توانیم ظرفیت خوراک را برابر با 1.5 فاز افزایش دهیم.
مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس با بیان اینکه سال گذشته در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و خودکفایی، صادرکننده بنزین شدیم، افزود: اگر روند مصرف مدیریت شود می توانیم در سال جاری و حتی سال آینده نیز به عنوان صادرکننده فرآورده های راهبردی همچون بنزین، مطرح و در قیمت گذاری فرآورده های نفتی، نقش اساسی در منطقه داشته باشیم.
وی ادامه داد: در سال گذشته با حمایت و کمک معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش در بخش قیمت فرآورده گاز مایع نقشی تعیین کننده در منطقه داشتیم و من معتقدم در صورت همکاری دیگر مبادی تولید، خواهیم توانست در قیمت گذاری تمام فرآورده های نفتی منطقه، تعیین کننده باشیم.
ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس با ظرفیت دریافت روزانه 360 هزار بشکه خوراک میعانات گازی از میدان مشترک پارس جنوبی در قالب 3 فاز 120 هزار بشکه ای از سال 1385 ، با هدف حفظ و استمرار عملیات برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی، کاهش آلایندگی های محیط زیستی و کمک به خودکفایی کشور در تأمین فرآورده های راهبردی انرژی آغاز شد.
دلار
15/600
 
آخرین ویرایش:

بریگاد

Well-Known Member
کاربر فعال
از خروج 5میلیارد دلارجلوگیری کردند ؟؟
پس کو تاثیرش این رقم سود نجومی برای تاپیکو دارد پس باید درخوش بینانه ترین حالت انتظار یک سود بالای 150تومانی از تاپیکو برای 97داشته باشیم البته اگر نصف 5میلیارد هم مال تاپیکو باشد ارقام خیلی بیش تر ازاین خواهد بود
 

aziz1

Active Member
کاربر فعال
از خروج 5میلیارد دلارجلوگیری کردند ؟؟
پس کو تاثیرش این رقم سود نجومی برای تاپیکو دارد پس باید درخوش بینانه ترین حالت انتظار یک سود بالای 150تومانی از تاپیکو برای 97داشته باشیم البته اگر نصف 5میلیارد هم مال تاپیکو باشد ارقام خیلی بیش تر ازاین خواهد بود
سودش ميره تو جيب يه سري دزد بي پدر و مادر حروم زاده ، حرص خوردن و ضررش هم مال سهامدار .
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:

پیش‌بینی استارت سبزپوشی شاخص، از فردا/ هیجانات نباید در سبد سهامدار جای بگیرد


به سهامداران توصیه می‌شود تا از هیجان در معاملات دوری کنند و بیشتر روی سهم‌های بنیادی و بنیه‌دار تمرکز کنند.


عبداله رحیم‌لو کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز درخصوص وضعیت بازار و ریزش‌هایی که بازار طی امروز و هفته گذشته تجربه کرد، گفت: بخشی از اطلاح طبیعی شاخص از لحاظ تکنیکی بوده که با شایعاتی همراه شده و عمده علت ریزش غیرمنطقی بازار طی هفته گذشته را می‌توان به این موضوع مرتبط دانست.
وی ادامه داد: طبق پیش‌بینی‌ها این اصلاح طی امروز نیز رقم خواهد خورد و از فردا، بازار می‌تواند روند روبه‌رشدی را تجربه کند.
کارشناس بازارسرمایه تاکید کرد: به سهامداران توصیه می‌شود تا از هیجان در معاملات دوری کنند و بیشتر روی سهم‌های بنیادی و بنیه‌دار تمرکز کنند.
رحیم‌لو در پایان اضافه کرد: توجه به EPS اعلامی شرکت‌ها و همچنین گزارش‌های یکساله آنها در چنین شرایطی قابل تامل بوده ضمن آنکه نباید شرکت‌های سودسازی که سود مناسبی را در مجامع توزیع می‌کنند را فراموش کرد.
 

بریگاد

Well-Known Member
کاربر فعال
سودش ميره تو جيب يه سري دزد بي پدر و مادر حروم زاده ، حرص خوردن و ضررش هم مال سهامدار .
نمی توانند این کاررا انجام دهند چون نظارت بر ستاره خلیج فارس توسط چندین حقوقی دیگر درحال انجام است مگراینکه یک بانک خصوص درست کنند وبه همه پرسنل حقیقی شرکت ها نهاد های حسابرسی خصوصی ودولتی وحتی خصولتی چک سفید بدهند من فکرکنم بعلت عدم مشخص نبودن نرخ خوراک ومیزان سرمایه گذاری های شرکا ءشفاف سازی سود ستاره مشکل باشد که انهم نهایتا باید انجام شود
 

مجید114

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
فعلا که از این صفهای فروش ، معلومه فردا شاخص اوضاعش چجوره....

حروم خور تر از مدیران تاپیکو ، فکر نکنم کسی تو بازار باشه.
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
اگر ورود جمالی به وپترو صحت داشته باشه
یقینا شستا برای زیر مجموعه های خودش برنامه جامع داره
و این حرکت میتونه پیام خوبی باشه برای تاپیکو
 

8823573

Well-Known Member
کاربر فعال
اگر ورود جمالی به وپترو صحت داشته باشه
یقینا شستا برای زیر مجموعه های خودش برنامه جامع داره
و این حرکت میتونه پیام خوبی باشه برای تاپیکو
تاپیکو باید بازارگردان داشته باشه نمیشه اینطوری بش امید داشت تو بازار مثبت نهایت 3درصد میخوره نرمال به پاییین صف فروش فرصت خروج نمیده
 

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
1557604515573.png

1557604553112.png

1557604578476.png

کاری با پیش بینی ها و درست و غلطش ندارم ولی تاپیکو با سود 97 و جهش سود در سال 98 امروز باید 227 با قیمت منفی می فروختن یه سهم خوب دیگه باید چی داشته باشه
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال

اعزام ناوهواپیمابر به خلیج فارس؛ برنامه 30 ساله آمریکا برای ترساندن ایران/ وقتی حضور B-52 در قطر پس از 3 سال کشف می شود!+عکس

یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱:۱۱
در حالی که فقط حدود ۱ ماه از ترک منطقه خلیج فارس توسط یک ناو هواپیمابر آمریکایی می گذرد، حضور یک ناو دیگر به رسم ۳۰ سال اخیر، نمی تواند پیامی نظامی برای مسئولان و فرماندهان کشورمان داشته باشد.

به گزارش سرویس دفاع و امنیت مشرق، چند روزی است که بحث حضور ناو هواپیمابر و بمب افکن های آمریکایی در منطقه خلیج فارس تبدیل به بحث روز در رسانه های دنیا و طبیعتاً در افکار عمومی کشور شده و عده ای تلاش می کنند این حضور را آرایش جنگی ایالات متحده در برابر جمهوری اسلامی تعبیر و تفسیر کنند. اما در این میان، یک بررسی ساده نشان خواهد داد آیا این استقرار نیروهای آمریکایی در منطقه، تازگی دارد و نشانه ای از آمادگی برای حمله نظامی است یا یک روال مرسوم و برنامه روتین ارتش آمریکاست که همواره اجرا شده اما این بار می خواهند با تلاش رسانه ای و عملیات ***، آن را متفاوت از گذشته جلوه دهند.
حضور آبراهام لینکلن؛ سنتی با بیش از ۳ دهه قدمت
حضور مستمر حداقل یک گروه رزمی ناو هواپیمابر نیروی دریایی آمریکا در منطقه خلیج فارس امری است که از اواسط دهه ۱۳۶۰ شمسی به صورت مداوم آغاز شده و به غیر از چند دوره خاص و کوتاه مدت، همیشه یک ناو هواپیمابر آمریکایی در منطقه حضور داشته است. ۳۰ نوامبر ۲۰۱۷ میلادی (اواسط پاییز سال ۹۶) ناو هواپیمابر USS Theodore Roosevelt از سری نیمیتز وارد خلیج فارس و بعد از مدتی از منطقه خارج شد. ناو هواپیمابر USS John C. Stennis از دیگر ناوهای هواپیمابر اتمی نیز در اوایل بهار سال جاری (اواسط فروردین ماه ۹۸) وارد خلیج فارس شده و در حال حاضر در اقیانوس اطلس حضور دارد و به سمت بندرگاه اصلی خود در شرق آمریکا می رود.
ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن
لذا حضور ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن هم مسئله ای متفاوت از این حضورهای دوره ای در منطقه خلیج فارس نیست. این ناو و گروه رزمی همراه آن نه اولین ناو هواپیمابر در خلیج فارس و نه ...

 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
آذر منصوری تشریح کرد


در دیدار دیشب روحانی با فعالان سیاسی چه انتقاداتی مطرح شد؟
انتقاد اصولگرایان از قیمت بنزین تا دخالت برخی نهادها در همه حوزه های فرهنگی اجتماعی و اقتصادی کشورآذر منصوری قائم مقام حزب اتحاد ملت ایران اسلامی درباره دیدار شب گذشته فعالان سیاسی با رئیس جمهوری اسلامی، گفت: این جلسات به حل تعارضات و شکاف های امروز ایران و تفاهم جناح های سیاسی بر سر راه حل ها منجر می شود.
انتقادها در راستای کمک به دولت
به گزارش ایرنا، «آذر منصوری» فضای دیدار شب گذشته فعالان سیاسی با رئیس جمهوری را همدلانه توصیف کرد و گفت: در این دیدار انتقادهایی در راستای کمک به دولت مطرح شد. به عنوان مثال دو تن از اصولگرایان نسبت به واقعی کردن نرخ بنزین و اینکه با این کار دولت می تواند بخشی از مشکلاتش را حل کند، صحبت کردند و یا اینکه چرا رئیس جمهوری برابر خطراتی که فضای مجازی ایجاد کرده برخورد جدی نمی کند.
پیشنهاد اصولگراها برای واقعی کردن قیمت بنزین
وی ادامه داد: فعالان هر دو جناح سیاسی کشور در این دیدار درباره فشارهای اقتصادی به مردم سخنانی گفتند و البته در کنار طرح مشکلات اقتصادی به محدودیت های فعالان سیاسی و نیز دخالت برخی نهادها در همه حوزه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصاد کشور نیز پرداخته شد.
قائم مقام حزب اتحاد ملت تاکید کرد: تقریبا همه حاضران بر تداوم این گفت وگوها تاکید داشتند. اگر چه به دلیل زمان محدود تعدادی از حاضران که برای طرح دیدگاههای خود وقت گرفته بودند، نتوانستند صحبت کنند.
منصوری خاطرنشان کرد: اگر دولت ترتیبی اتخاذ کند تا این گفت و گوهای رو در رو ادامه داشته باشد، از یک طرف در حل بخش قابل توجهی از تعارضات و شکافهای امروز ایران موثر خواهد بود و از طرف دیگر شاید از این طریق میان جناح های سیاسی تفاهمی بر سر راه حل ها نیز ایجاد شود.
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
خبر بسیار خوب برای بورس و اقتصاد ایران از پاستور رسید؛

واگذاری سهم دولت در شرکت‌های بزرگ بورسی/ 16 شرکت از حیاط‌خلوت دولت می‌آید


فردا صبح در جلسه اصلی کمیسیون اقتصاد هیات دولت در خصوص خروج کامل دولت از شرکت‌های بزرگ بورسی و واگذاری تصدی‌گری تصمیم‌گیری می‌شود.به گزارش بورس نیوز، فردا صبح در جلسه اصلی کمیسیون اقتصاد هیات دولت درباره خروج کامل دولت از شرکت‌های بزرگ بورسی و واگذاری تصدی‌گری تصمیم گیری خواهد شد.
شنیده می شود وزارت نفت و وزارت اقتصاد کاملا با این تصمیم موافق هستند.


لیست شرکت‌ها بدین شرح بوده که «کشتیرانی جمهوری اسلامی»؛ «فولاد مبارکه»؛ «ملی صنایع مس ایران»؛ «هلدینگ خلیج فارس»؛ «پالایش نفت اصفهان»؛ «پالایش نفت تبریز»؛ «پالایش نفت لاوان»؛ «پالایش نفت تهران»؛ «پالایش نفت شیراز»؛ «پالایش نفت بندر عباس»؛ «بانک صادرات»؛ «بانک ملتبانک تجارت»؛ «مخابرات ایران»؛ «ایران خودرو» و «سایپا» است.
بر اساس برآوردها، این 16 کشور دارای ارزش 230 هزار میلیارد ریالی بود که با واگذاری آن، بازار می‌تواند سهم قابل توجهی از این شرکت‌ها را در اختیار بگیرد تا دیگر خبری از واگذاری شرکت‌های زیان‌ده به بازارسرمایه نباشد اما از سوی دیگر می‌توان امیدوار بود که اگر این بنگاه‌های اقتصادی به صورت واقعی، خصوصی شود و طعم تلخ خصولتی‌سازی که همواره بر گرده اصل44 سنگینی می‌کرد باردیگر نچشد، شاید «بهره‌وری»، «بازدهی»، «مدیریت بر اساس رقابت»، «بازرگانی»، «فروش»، «بازاریابی»، «فروش» و غیره به این بنگاه‌ها مخصوصا اهالی جاده مخصوص و نفتی‌ها بازگردد.
این خبر به ویژه برای صنعت خودروسازی خبر بسیار خوبی است.

وزارت نفت نیز با واگذاری سهم ۲۰ درصدی شرکت پالایش و پخش در شرکت‌های پالایشی موافقت کرده است.
در صورت تصویب این پیشنهاد در کمیسیون اقتصاد دولت، این پرونده برای تصمیم‌گیری به جلسه هیات وزیران ارجاع می شود.

در مورد این خبر باید به چند نکته توجه داشت:
سوابق گذشته نشان داده واگذاری مدیریت شرکت‌ها به بخش‌خصوصی و حتی شبه دولتی تجربه موفقی بوده است.
علاوه بر این، دولت برای واگذاری سهام خود باید به بازار سهام رونق دهد تا این اقدام موفقیت‎آمیز باشد و خریداران را جلب کند. قطعا خرید بلوکی سهام در شرایط کنونی بازار چندان برای سرمایه‎گذاران خوشایند نیست.
بنابراین، تحقق این امر به رشد و صعود بازار سهام کمک شایانی خواهد کرد.

شایان ذکر است که چند روز پیش در گزارش بورس نیوز به این موضوع پرداخته شده بود.

در آن گزارش عنوان شده بود که وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده قرار است سهم دولت در شرکت های خودروساز بزرگ به تدریج واگذار شود و این موضوع در جلسه شورای عالی اقتصاد به ریاست روحانی نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

البته در این میان برخی معتقدند که بهتر است این موضوع به بعد از گذر از بحران تحریم ها موکول شود تا صنایع کشور به خصوص خودروسازی، شرایط مناسب‎تری داشته باشند.
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
نفت به ۱۰۰ دلار می‌رسد؟

ابهامات پیرامون عرضه نفت در بازار جهانی و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا و شبهه درمورد توانایی سایر تولیدکنندگان برای جبران عرضه‌ای که به این ترتیب از دست رفته، شائبه‌هایی برای افزایش قیمت نفت تا ۱۰۰ دلار به‌ وجود آورده است.
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
توانایی افزایش 180 هزار بشکه به ظرفیت فعلی پالایشگاه ستاره خلیج فارس وجود دارد
فصل اقتصاد- مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس پاسخ دادن در خصوص افزایش قیمت بنزین بر عهده مسئلین وزارت نفت دانست و گفـت:قیمت بنزین را به قیمت فوب خلیج فارس محاسبه می شود.
محمد علی دادور در گفتگو با خبرنگار فصل اقتصاد در خصوص زمزمه های گرانی بنزین گفت: پاسخ دادن در خصوص افزایش قیمت بنزین بر عهده مسئلین وزارت نفت می باشد و بنده به عنوان خادم کوچک یک ملت هستم ولی اطلاعاتی که می توان در خدمت ملت شریف ایران بگذارم این است که قیمت بنزین را به قیمت فوب خلیج فارس محاسبه می شود و در اختیار دولت جمهوری اسلامی قرار می گیرد. اما در خصوص این که قیمت بنزین به چه صورت است تابع سیاست گذاری های نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد.
مدیر عامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس در ادامه گفت: بنزین کل استان تهران دارای استاندارد یورو4 می باشد. اما در خصوص بنزین یورو 5 باید گفت که سایر پالایشگاه بنزین تولیدی آن ها یورو 4 است، برای رسیدن به تولید بنزین یورو 5 نیاز است تا سایر پالایشگاه ها به استاندارد های این امر دست پیدا کنند. البته تفاوت های بنزین یورو 4 و یورو 5 در مقدار گوگرد آن است که در بنزین یورو 4، 10ppm می باشد و در بنزین یورو5، 50ppm می باشد.
دادور ضمن تاکید بر عدم نیاز سرمایه گذاری خارجی در پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس گفت: در پالایشگاه تلاش ما بر این است که با توجه به درآمد، این مجموعه را گسترش دهیم که افزایش ظرفیتی که ایجاد خواهد شد نیز بر اساس درآمد پالایشگاه برنامه ریزی شده است.
مدیرعامل ستاره خلیج فارس ضمن تاکید بر توانایی کارکنان این پالایشگاه گفت: توانایی اضافه کردن 1/5 فاز به ظرفیت در حال حاضر پالایشگاه اضافه کرد. این توانایی نیز وجود دارد که هر فاز تا 50 درصد گشترش یابد که با این تفسیر می توان تا 180 هزار بشکه به ظرفیت پالایشگاه اضافه کرد.

تحریم‌های نفتی با توسعه صنایع پتروپالایشی بی‌اثر می‌شود
فصل اقتصاد - با توسعه صنایع پالایشی هم تحریم‌های نفتی بی‌اثر می‌شود و هم نقدینگی به حوزه تولید ارزش افزوده هدایت می شود. نتیجه دیگر اجرای این طرح، ایجاد اشتغال است. طرح مذکور طبق آیین نامه داخلی مجلس، این هفته در دستور کار قرار خواهد گرفت.


علی بختیار، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ، درباره راهکارهای فروش نفت در دوران تحریم گفت: مجلس شورای اسلامی اختیاراتی به وزارت نفت داد تا در قالب چارچوب مشخصی این وزارتخانه کار فروش و صادرات را انجام دهد، این راهکار تاکنون موفق عمل کرده و ما توانستیم در این مدت از مسیرهایی تحریم را دور بزنیم، اما به دلیل سوء استفاده آمریکا، نمیتوانیم آنها را رسانه‌ای کنیم.
وی با اشاره به دستاوردهای ایران در دوره قبلی تحریم‌ها تصریح کرد: شرکتهای ایرانی حماسه بزرگی خلق کردند و ایران در آستانه برداشت روزانه 1000 میلیون متر مکعبی گاز طبیعی است. در دوره قبلی آمریکا ما را در حوزه بنزین تحریم کرد اما در مقابل ما توانستیم با همکاری بین دولت و مجلس، از هر سه فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس در زمان مناسب بهره‌برداری کنیم، همچنین پالایشگاهی که 16 سال معطل مانده بود در دو سه سال با همکاری بین کمیسیون انرژی و وزارت نفت به اتمام رسید و اکنون در حال برنامه‌ریزی هستیم تا فاز چهارم بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی نیز به بهره‌برداری برسد.
بختیار با اشاره به ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس گفت: یکی از اقدامات در حوزه کاهش مشکلات بورس نفت، این بود که عرضه به صورت مداوم و در زمان‌های مشخصی انجام شود تا خریداران بتوانند روی این مساله حساب کنند؛ همچنین لازم است شرایط پرداخت به گونه‌ای باشد که با وضعیت تحریم‌های مالی و بانکی کشور منطبق شود. برای تحقق این دو خواست بخش خصوصی، در کمیسیون انرژی با حضور بانک مرکزی، خریداران، وزارت نفت و سازمان برنامه نشستی برگزار و در این رابطه تصمیماتی گرفته شد.
* طرح توسعه صنایع پالایشی این هفته در دستور کار قرار خواهد گرفت
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به ضرورت توسعه صنایع پتروپالایشی از حضور نیروی متخصص کافی در داخل کشور خبر داد و گفت: در صورت برنامه‌ریزی مناسب ما می‌توانیم با این سرمایه انسانی قابل توجه، در آینده نزدیک یکی از قدرت‌های برتر اقتصادی دنیا در حوزه صنایع پالایشی شویم؛ چشم ما به منابع زیرزمینی و رو زمینی نیست، بلکه به سرمایه‌های انسانی است و با همت این جوانان حتماً فرصت‌های جدیدی را در این دوران خلق میکنیم.
وی درباره طرح مجلس برای ساخت پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌های بزرگ اظهار داشت: در این طرح مقرر شده است برای یک یا دو سال تنفس خوراک به پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ها داده شود. این کار طرح را حتی از بازار سکه، خودرو، ارز و مسکن هم جذاب‌تر می‌کند و شعار رونق تولید ملی محقق خواهد شد. با این کار تحول بزرگی در اقتصاد کشور ایجاد می‌شود؛ هم تحریم‌های نفتی بی‌اثر می‌شود و هم نقدینگی به حوزه تولید ارزش افزوده هدایت می‌شود. نتیجه دیگر اجرای این طرح، ایجاد اشتغال است. طرح مذکور طبق ماده آیین‌نامه داخلی مجلس، این هفته در دستور کار قرار خواهد گرفت.
* 200 شرکت دانش‌بنیان در نفت، صنعت و فناوری داریم
عضو کمیسیون انرژی مجلس در مورد فناوری و تکنولوژی داخلی در ساخت پالایشگاه گفت: اکنون ما در کشور تعداد زیادی از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه نفت، صنعت و فناوری داریم؛ در حال حاضر تعداد این شرکت‌ها 200 مورد است. از بعد فناوری هم با توجه به سرمایه بزرگ انسانی در کشور مشکلی نیست؛ هرچند سختی‌هایی وجود دارد، اما هر زمان برای عبور از مشکلات برنامه‌ریزی کردیم، توانستیم به این فناوری‌ها دست یابیم.
وی ادامه داد: امروز تقریبا تمام قطعات نیروگاهی در داخل ساخته میشود؛ در حوزه پالایشگاه و پتروشیمی هم باید چنین کارهای صورت بگیرد. در واقع لازم است چند شرکت در این زمینه به صورت رقابتی وارد کار شوند.
بختیار با بیان اینکه "لازمه حرکت در این مسیر این است که وزارت نفت به عنوان رگولاتور در این بخشها عمل کند و وظایف رگولاتوری خود را درست انجام دهد"، گفت: قوانین کافی در این زمینه را داریم و صرفاً نیاز به برنامه‌ریزی و خودباوری داریم.
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
خبر بسیار تاثیر گذار بر روی پتروپالایشیها
طرح پتروپالایشگاه‎ها این هفته در دستور کار پارلمان

علی بختیار ؛عضو کمیسیون انرژی مجلس:
در این طرح مقرر شده است برای یک یا دو سال تنفس خوراک به پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ ها داده شود. این کار طرح را حتی از بازار سکه، خودرو، ارز و مسکن هم جذاب‌ تر می ‌کند و شعار رونق تولید ملی محقق خواهد شد.
با این کار تحول بزرگی در اقتصاد کشور ایجاد می شود؛ هم تحریم‌های نفتی بی‌اثر می‌شود و هم نقدینگی به حوزه تولید ارزش افزوده هدایت می شود. نتیجه دیگر اجرای این طرح، ایجاد اشتغال است. طرح مذکور طبق ماده آیین‌ نامه داخلی مجلس، این هفته در دستور کار قرار خواهد گرفت.
تجزیه تحلیل و جزئیات بیشتر

http://www.ecompanypoll.com
 

soori

Well-Known Member
کاربر فعال
عمو جان تنفس خوراک یعنی چی؟افزایش قیمت نخواهد داشت یا خوراک رو مجانی یا با تخفیفهای قابل توجه خواهند داد؟
 
بالا