تاپیکو ( س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین )

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
مسدود شدن حساب مالی شرکت‌هایی که از ارائه اطلاعات مالی خودداری می‌کنند نمایندگان با مسدود شدن حساب مالی شرکت‌هایی که از ارائه اطلاعات مالی خودداری می‌کنند موافقت کردند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، بررسی گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در مورد طرح یک فوریتی الحاق جزء (ز) به بند (5) ماده (6) قانون اصلاح موادی به قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی در دستورکار امروز (دوشنبه 19 فروردین) نمایندگان در صحن علنی پارلمان قرار دارد.
بیشتر بخوانید
وکلای‌ملت در جریان بررسی طرح مذکور با تبصره 2 ماده واحده این طرح موافقت کردند.
در تبصره 2 ماده واحده طرح مذکور آمده است: از زمان لازم‌الاجراء شدن این قانون کلیه اشخاص حقوقی موضوع صدر این بند و اجزای آن و شرکت‌ها و بنگاه‌های تابعه و وابسته به آنها حداکثر طی 6 ماه موظف به اجرای تکالیف مقرر در این بند هستند. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مکلف است امور ثبتی مربوط به اشخاص حقوقی موضوع صدر این بند و اجزای آن و شرکت‌ها و بنگاه‌های تابعه و وابسته به آنها را صرفاً در صورت دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار، انجام دهد. اعطای مجوز توسط سازمان بورس و اوراق بهادار صرفاً پس از انجام تمامی تکالیف قانونی مقرر در این بند و ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده توسط اشخاص حقوقی و شرکت‌ها و بنگاه‌های مذکور مجاز است.
در این تبصره آمده است: سازمان بورس و اوراق بهادار مکلف است تنها در صورتی به مرجع ثبت شرکت‌ها برای ارائه خدمات ثبتی به اشخاص حقوقی موضوع صدر این بند مجوز دهد که تمامی شرکت‌ها و بنگاه‌های تابعه و وابسته به آنها صورت‌ها و گزارش‌های مالی حسابرسی شده خود را به سازمان مذکور ارائه داده باشند. همچنین در صورت تخلف از اجرای این بند، با اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار و حکم مرجع قضائی ذی‌صلاح، بانک‌ها و مؤسسات غیربانکی موظفند حساب‌های بانکی اعضای هیئت مدیره تعاونی‌ها و شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی مشمول این بند اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی را تا زمان انجام تکالیف مقرر، مسدود نمایند.
همچنین در ادامه این تبصره آمده است: سازمان بورس و اوراق بهادار می‌تواند بابت اجرای تکالیف مندرج در این بند، با تصویب شورای عالی بورس و اوراق بهادار به صورت درصدی از سرمایه ثبتی بنگاه و شرکت، کارمزدی تا سقف صد میلیون ریال را از هر تعاونی، شرکت، بنگاه اقتصادی و یا شخص حقوقی مشمول، در هر سال دریافت کند. سقف کارمزدها هر 3 سال یکبار متناسب با نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با تصویب شورای عالی بورس و اوراق بهادار تعدیل می‌شود.
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
قیمت بنزین در آمریکا پرواز کرد

در حالی قیمت بنزین در آمریکا به بالاترین حد خود در سال ٢٠١٩ رسیده است که پیروزی ترامپ در انتخابات سال آینده ارتباط تنگاتنگی با پایین بودن قیمت سوخت دارد.

قیمت بنزین در بالاترین رقم خود درآوریل سال ٢٠١٨ به رقم ٢ دلار و ٨٥ سنت در هر گالن رسید که در سه سال گذشته بی سابقه بوده است./ اقتصادآنلاین

@Ganjineh_news
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
♦واردات گوشت قرمز با ارزدولتی متوقف شد

معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی:
واردات گوشت قرمز با ارزدولتی متوقف و با ارز نیما انجام می‌شود.
با واردات گوشت با ارز نیمایی، عرضه گوشت قرمز تنظیم بازاری هم متوقف می‌شود و عرضه و تقاضا قیمت را در بازار تعیین خواهد کرد.
ارزش ارز نیمایی حدود ۸۳۰۰ تومان است.
 

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
قیمت بنزین در آمریکا پرواز کرد

در حالی قیمت بنزین در آمریکا به بالاترین حد خود در سال ٢٠١٩ رسیده است که پیروزی ترامپ در انتخابات سال آینده ارتباط تنگاتنگی با پایین بودن قیمت سوخت دارد.

قیمت بنزین در بالاترین رقم خود درآوریل سال ٢٠١٨ به رقم ٢ دلار و ٨٥ سنت در هر گالن رسید که در سه سال گذشته بی سابقه بوده است./ اقتصادآنلاین

@Ganjineh_news
برای دوستانی که دیدگاه یکساله دارند شدیدا خرید تاپیکو را پیشنهاد دارم ،سهمی با کف قیمت 200 تومان حتی اگر سنگ از آسمان ببارد و حداقل یک سود 40 و یک یود 100 تومانی در دو مجمع یک سال و نیم آینده

ستاره خلیج فارس ستاره اقبال کسانی است که دوست دارند پولدار شوند

این جمله یادگاری اینجا باشه
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
آتش جنگ لیبی در بازار نفت

نفت با شروع معاملات این هفته در روز گذشته، رکورد تازه‌ای از خود به جا گذاشت و به بالاترین سطح در پنج ماه گذشته صعود کرد.

با وجود بالا گرفتن درگیری‌های داخلی در لیبی و افزایش ریسک کاهش عرضه از سمت این عضو اوپک، سیگنال دوباره الفالح درباره تمدید توافق کاهش تولید از سمت اوپک‌پلاس از دیگر دلایل روند رو به رشد قیمت نفت بود.

تحریم‌های آمریکا علیه ایران و مشخص نبودن موضع کاخ سفید در رابطه با تمدید معافیت خریداران نفت خام ایران در کنار تشدید تحریم‌های نفتی ونزوئلا و همچنین آمار مثبت اشتغال در آمریکا از دیگر دلایل ثبات قیمت نفت در قله ۷۰ دلاری بود.

اقتصادنیوز
****/joinchat/AAAAADvEktaWOJ0eLF4I-Q
 

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#تاپیکو #شاوان
نرخ #میعانات‌گازی همچنان پایین‌تر از نفت است که #کرک‌اسپرد فرآورده‌های پالایشی (بنزین و گازوئیل و ...) را برای توایدکنندگانی که #میعانات‌گازی را به عنوان خوراک ورودی استفاده می‌کنند به‌طور چشم‌گیری افزایش می‌دهد. ‎#ستاره‌نفت‌ (100% خوراک ورودی و #شاوان حدود 50% خوراک ورودی خود را #میعانات‌گازی دریافت می‌کنند. البته لازم به ذکر است که طی ماه‌های اخیر ورودی نفت #شاوان بیشتر نفت خام بوده و از حجم #میعانات‌گازی تا حدودی کاسته شده است.)
کانال پتروپالایشی @petrorefining
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
تصمیم جدید بانک مرکزی: صرافی‌ها در دوبی درهم تحویل دهند، در ایران ریال بگیرندچهارشنبه ، ۲۱ فروردین ۱۳۹۸-۰۹:۵۶


بعد از افزایش نرخ حواله درهم در روزهای گذشته که منجر به نوسانات نرخ دلار در بازار ارز شده، اینک بانک مرکزی به منظور مدیریت بازار به صرافان اجازه داده تا درهم را در دوبی تحویل داده و ریال آن را در ایران دریافت نمایند.
بر این اساس بانک مرکزی با این تصمیم خواهد توانست علاوه بر تأمین اسکناس ریال مورد نیاز صرافان در کشور، منابع ارز درهم خود را نیز تقویت کرده و از تأثیر منفی آن بر بازار ارز کم کند.
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
آدم وقتی فقیر میشود خوبیهایش هم حقیر میشوند؛ اما کسی که زر دارد یا زور دارد عیب هایش هم هنر دیده میشوند و چرندیاتش هم حرف حسابی به حساب می آیند...

علی شریعتی

@Ancient_fact ™️
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
درگیریها در لیبی هر روز داره بیشتر میشه.....
قیمت نفت پایین نمیاد.ضمن اینکه بانک مرکزی برای انتقال وجه صادر کننده ها به داخل برنامه خوبی داره....

منتظر تاپیکو بالای 300 تومنی در آینده نزدیک باشید.
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
جرقه‌های رشد قیمتی در بازار پلیمرها هم در بازارهای رسمی و غیررسمی به افزایش جذابیت خرید در بورس کالا منتهی شده است و این شرایط می‌تواند به تداوم جذابیت خرید در بورس منتهی شود که خود معرفی از روزهای خوب در صنعت پلیمرها خواهد بود.

هفته جاری را می‌توان اولین هفته مهم در بازار پلیمرها در سال جاری به شمار آورد که اغلب فعالان بازار فعالیت خود را یا آغاز کرده یا در ابتدای فعالیت‌های خود هستند. برای هفته جاری شاهد بالابودن نسبی حجم عرضه‌ها هستیم که خود بستر اصلی برای حمایت از بازار و بالابودن حجم معاملات را فراهم کرده است. این در حالی است که در هفته پایانی سال گذشته و دو هفته ابتدایی سال جاری حجم معاملات چنگی به دل نمی‌زد و در نمودارها این عقبگرد نسبی قابل مشاهده است، ولی معاملات این روزها نشان داد که بازار هنوز هم از جذابیت‌های پیشین برخوردار است اگرچه واقعیت‌های مهم این بازار در پایان هفته جاری قابل رهگیری و رصد خواهد بود.

اما در ۳ هفته گذشته که تماما می‌توان این دوره‌های زمانی را نیمه‌تعطیل به شمار آورد؛ بازار پلیمرهای بورس کالا رونق چندانی نداشت و حجم معاملات نزدیک یا کمتر از ۴۰ هزار تن که به معنی رکود در این بازار است. البته این داده معرف کلیت بازار نیست و با توجه به بالابودن حجم معاملات در هفته‌های قبل از آن احتمال بالابودن موجودی انبارها و کاهش حجم تولید در روزهای تعطیلی منطقی به نظر می‌رسد.

البته کاهش حجم معاملات در هفته‌های اخیر را شاید بتوان به‌عنوان یک دورخیز معاملاتی به شمار آورد که اثرگذاری اصلی آن در هفته آینده خودنمایی می‌کند. این وضعیت البته در شرایطی غیرطبیعی تجربه می‌شود و داده‌های جانبی بسیاری بر این بازارها اثرگذار هستند. سیل و حواشی آن در کنار نوسان قیمت دلار و نوسان قیمت‌های جهانی از این قبیل موارد به شمار می‌رود.
@fundamental_1 کالا پتروشیمیها
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
#بازار_سرمایه
انتظار می رود با توجه به حذف دلار ۴۲۰۰ تومان از اقتصاد ایران ، بازار سهام در سال ۱۳۹۸ ، سالی متفاوت و رشدی را تجربه کند. در این صورت بورس تهران احتمالا تمام جاماندگی خویش از سایر بازارها را با رشد خود در سال پیش رو جبران می کند.
معیار
@sahamyaab
 

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
در کنار تاپیکو دوستان می توانند برای بلندمدت وصندوق را هم در سبد خود داشته باشند
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
تغییر سیاست پولی بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی:
هدف ما تغییر ترکیب کل‌های نقدینگی است. هم‌اکنون عمده دلیل رشد نقدینگی سود سپرده‌ها و ضریب فزاینده است و باید آن را (این دو متغیر را) کاهش دهیم و پایه پولی را زیاد کنیم، چون پول در دست مردم کم است.
اگر بتوانیم این تغییر را بدهیم، می‌توانیم برای رونق تولید از آن استفاده کنیم. بنابراین یک برنامه خوبی داریم.
@eghtesadonline
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
کاهش عرضه پلی‌اتیلن توسط ایران به خاطر انفجار خط لوله غرب در اثر سیل، باعث کمبود پلی‌اتیلن و افزایش قیمت این محصول در چین شده است./ تسنیم

@boltann
 

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
نفت در آستانه 72 دلار شدن ، کرک اسپرد پالایشگاه ستاره خلیج فارس به شدت افزایش پیدا کرده و جالب اینکه رهبری به دولت دستور سهمیه بندی بنزین را داده تا فرصت صادرات بوجود آید ستاره خلیج فارس ستاره اقبال کسانی که دنبال ثروتمند شدن هستند
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
❤ اگر در بازار بورس تجربه دارید و آموزش دیدید ، در حال حاضر بهترین و ارزانترین بازار برای سرمایه گذاری ، بازار سرمایه هست

می توانید بیشترین وزن سبد سرمایه گذاری را سهام قرار بدید

@mahnaz_sadeghi
 
بالا