تاپیکو ( س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین )

بریگاد

Well-Known Member
کاربر فعال
امور سهام تاپیکو .
گزارش شش ونه ماهه را بزودی وگزارش یکساله را نیمه دوم اردیبهشت وتعدیل بین 30 الی 40تومان حالش وببرید.
کاهه عزیز از این خبری که تایپ کرده اید مطمن هستید
 
لایک ها: kahe
۳ مجتمع پتروشیمی سال آینده در بورس عرضه می شود

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس:
در سال آینده سهام سه پتروشیمی بندر امام، بوعلی ( منطقه ویژه بندر امام ) و نوری (عسلویه) در بورس عرضه می‌شود.
هلدینگ‌های پتروشیمی با انتشار اوراق به پشتوانه و ضمانت سهام خود می توانند بخشی از نقدینگی جامعه را جذب کنند.
میزان صادرات محصولات پتروشیمی توسط هلدینگ خلیج فارس تا پایان امسال به چهار میلیارد دلار می‌رسد که همه این مبلغ وارد چرخه اقتصادی کشور می‌شود.
البته بخشی از این درآمد به تامین هزینه‌های شرکت‌ها، خرید مواد اولیه و کاتالیست اختصاص می‌یابد و بقیه در سامانه نیما عرضه می‌شود.
طبق برنامه اولیه قرار بود پتروشیمی نوری امسال در بورس عرضه شود که به دلایل فنی به تاخیر افتاد، اما در سال آینده سه پتروشیمی بندر امام، بوعلی و نوری در بورس عرضه خواهد شد.
نقدینگی و پول زیادی در کشور وجود دارد که باید به مسیر درست هدایت شود، شرکت ها می توانند با انتشار اوراق بخشی از این نقدینگی را جذب و اقدام به تامین مالی کنند.
قرار است که پتروشیمی های کشور تجمیع شده و یک هلدینگ بسیار بزرگ پتروشیمی تشکیل شود.

@BOURSE_BINAZER
 
صادرات بنزین آغاز شد

زنگنه؛ وزیر نفت: صادرات بنزین با مقدار اندک آغاز شده است و در حال حاضر به دنبال افزایش ذخیره سازی این حامل انرژی هستیم و سعی داریم صادرات بنزین را از سال آینده به طور جدی در دستور کار خود قرار دهیم.

@BourseAsr
@ArzehAvaliehbot
 
تا مجمع تاپیکو 2ماه مانده است وتقریبا می شود گفت که یک سود 30%تضمین شده تا شهریور اکنون درتیرس است وجالب است که هنوز احتمال فروش پتروشیمی ایلام غدیر هلدینگ سلولزی وهلدینگ تایر دروضعیت خاکستری وتولید ستاره دروضعیت مطلوب سفید است تا ببنیم چه شود
موارد فوق شاید 35% اتفاقات خوبی است که درذات تاپیکو موجود است
حالا ملت برای سهام زیان ده چه سرودستی که نمی شکنند
 

Gameron

Member
کاربر فعال
عضو تازه
http://boursepress.ir/news/121017/افزایش-10-درصدی-قیمت-CNG-در-سال-آینده-و-ثابت-تا-5-سال-بعد
افزایش 10 درصدی قیمت CNG در سال آینده و ثابت تا 5 سال بعد
به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حمید قاسمی ده‌چشمه به صدا و سیما گفت: نیمی از هزینه‌های تعمیر و تعویض مخازن در طرح صدور گواهینامه سلامت سیستم سوخت رسانی خودرو‌های دو‌گانه‌سوز با دولت است.
وی افزود: در فرایند صدور گواهینامه سلامت سیستم سوخت‌رسانی خودروها، گواهی به تایید دو مرجع یعنی مسئول کارگاه و ناظران سازمان ملی استاندارد می‌رسد و در صورت نیاز به هرگونه تعمیر و تعویض، قطعات استاندارد و مجاز جایگزین قطعات و مخازن فرسوده می‌شوند.
این مقام مسئول از همکاری دستگاه‌هایی نظیر وزارت نفت، کشور، صنعت و سازمان استاندارد در این طرح خبر داد و گفت: QR کد تولید شده در این فرایند در اختیار سامانه‌های پلیس راهور و سیمفا (معاینه فنی) قرار می‌گیرد و در نهایت خودرو به عنوان خودروی مجاز و سالم از جهت سامانه سوخت شناسایی می‌شود.
قاسمی همچنین با اشاره به افزایش قیمت سوخت CNG به میزان 10 درصد از سال آینده ادامه داد: طبق مصوبه هیأت دولت، قیمت این سوخت تا 5 سال آینده ثابت خواهد ماند.
وی با اشاره به مزایای CNG در مقایسه با انواع سوخت از جمله بنزین، افزود: اکنون 4.3 میلیون خودروی دوگانه‌سوز داریم و وزارت نفت با مشارکت بخش خصوصی تاکنون 2490 ایستگاه گازرسانی ایجاد کرده است و برنامه ایجاد 2600 ایستگاه CNG که تعهد وزارت نفت بوده تا پایان سال آینده به سرانجام می‌رسد.
بنابر این گزارش، هیأت وزیران در جلسه 12 اسفند 97 مصوب کرد به منظور تأمین منابع مالی اجرای الزامات ایمنی و هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه گاز طبیعی فشرده (CNG) و کمک به تعویض مخازن وسایل نقلیه با این سوخت، نرخ CNG از تاریخ اول خرداد 98 از 414 به 453.2 تومان در هر متر مکعب افزایش پیدا کند.
 

Gameron

Member
کاربر فعال
عضو تازه
http://boursepress.ir/news/121019/بهترین-شرکت-های-پتروشیمی-در-تولید-و-صادرات-معرفی-شدند
بهترین شرکت های پتروشیمی در تولید و صادرات معرفی شدند
شرکت صنایع پتروشیمی عملکرد تولید و صادرات مجتمع های پتروشیمی را طی ۱۱ ماه سال جاری اعلام و بهترین شرکت های پتروشیمی را معرفی کرد.
به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت صنایع پتروشیمی اعلام کرد: عملکرد 20 مجتمع پتروشیمی مستقر درمنطقه ماهشهر تا پایان بهمن سال جاری بیش از 17.3 میلیون تن بوده است. همچنین، عملکرد 16 مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می‌دهد تولید واقعی این منطقه بیش از 21.7 میلیون تن بود.
تولید واقعی 20 مجتمع پتروشیمی طی 11 ماه، بیش از 9.9 میلیون تن بوده و مجموع کل تولید بهمن هم حدود 4.3 میلیون تن بود. بهترین عملکرد تولید در بهمن به مجتمع های مهاباد، فن آوران، خراسان، پلیمر کرمانشاه، شیراز و آریا ساسول اختصاص دارد.
صادارت محصولات پتروشیمی تا پایان بهمن ماه به میزان بیش از 18.9میلیون تن بود که به ارزش بیش از 10.6 میلیارد دلار رسید. مجتمع های پتروشیمی در بهمن ماه بیش از 1.7 میلیون تن محصول به ارزش بیش از 849.5 میلیون دلار را صادر کردند.
درمنطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه بیش از 10 میلیون تن محصول به ارزش بیش از 5.3 میلیارد دلار صادر شد و در منطقه ماهشهر نیز بیش از 4.8 میلیون تن محصول به ارزش بیش از 2.8 میلیارد دلار روانه بازارهای بین‌المللی شد.
همچنین در سایر مناطق، بیش از 4 میلیون تن محصول به ارزش بیش از 2.4 میلیارد دلار صادر شد. بیشترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با بیش از 2.5 میلیون تن و از نظر ارزشی نیز مجتمع پتروشیمی نوری با بیش از 1.3 میلیارد دلار در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه در اختیار دارند.
 
اگر قصد سرمایه گذاری بدون ریسک وتضمینی در بازار سرمایه (بورس) را دارید اقدام کنید تیم تحلیلی مشاوران سهام با شرایط ویژه وکسب مجوز از بارار بورس آماده خدمت رسانی است شماره تماس در تلگرام 09128627628
 
#تاپیکو #ستاره_خلیج_فارس

تا ماه نوامبر سال 2018 قیمت میعانات گازی نزدیک به قیمت سبد نفتی اوپک بوده و حدود 7 دلار از قیمت نفت سنگین گران تر.

از اواخر سال 2018 و طی 3 ماه اخیر قیمت میعانات گازی پارس جنوبی 3 الی 4 دلار ارزان تر از سبد اوپک بوده و تنها 2 دلار با قیمت نفت سنگین تفاوت دارد.

اولین انتظار تحلیلی ما این است که چون قیمت محصولات پالایشگاهی نسبت به نفت رشد کرده اما قیمت میعانات گازی مصرفی ستاره خلیج فارس کاهش یافته بنابراین کرک اسپرد پالایشگاه ستاره خلیج فارس به شکل با اهمیتی بهبود یافته است.

@validhelalat
 

shokoo

Well-Known Member
کاربر فعال

متن پیام مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس به شرح ذیل است:وَالَّذينَ جاهَدوا فينا لَنَهدِيَنَّهُم سُبُلَنا

و آنها که در راه ما (با خلوص نیّت) جهاد کنند، قطعاً به راه‌های خود، هدایتشان خواهیم کرد؛بدون شک این زیباترین سنت الهی و وعده ی خلل ناپذیر خداوندی است که آدمی می تواند به قدر همت خویش ؛ رفیع ترین قله های خواستن را در زیر گامهای استوار و اراده پولادین خود فتح نماید و اینگونه در مسیر رشد و تعالی ، به کمال رسیدن و بالندگی ، دریافت امدادات غیبی را از سوی حضرت پروردگار شایسته گردد.

خداوند را شاکریم که بار دیگر به مدد جوانان غیور این آب و خاک ؛ تلاش‌های شبانه روزی و خستگی ناپذیر کارکنان توانمند ، مدیران صدیق و متخصصان وفادار شرکت پتروشیمی نوری به ثمر نشست ، تا بار دیگر صنعت پتروشیمی یکی از شکوهمندترین دستاوردهای خویش را در حوزه ی تولیدشاهد باشد .

آری ؛ برای اولین بار است که فرزندان این سرزمین توانسته اند پروژه ی حساس ارتقاء عملکرد برج های جذب واحد تولید پارازایلین را ( بدون حضور شرکت اروپایی صاحب لیسانس ) آن و در شرایط دشوار تحریم های ظالمانه دشمنان ، با موفقیت تمام به سرانجام برسانند و اینگونه در آستانه حلول سال جدید یکی از غرور انگیزترین افتخارات این صنعت را در حافظه تاریخ جاودانه نمایند .

اینجانب این موفقیت بزرگ را به خانواده بزرگ هلدینگ خلیج فارس و همکاران سختکوش شرکت پتروشیمی نوری تبریک عرض می‌کنم و امید آن دارم که با همت شما عزیزان، فرداهایی بهتر و درخشان تر را در سال ۱۳۹۸ در کنار یکدیگر تجربه نماییم .

جعفر ربیعی

27 اسفندماه 97
 
بالا