تاپیکو ( س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین )

برکی

Very Good Member
کاربر فعال
معاون ناشران و اعضاء بورس تهران از مطرح شدن تقاضاي پذيرش شرکت سرمايه‌گذاري نفت، گاز و پتروشيمي تامين نيز در جلسه هيئت پذيرش امروز خبر داد و يادآور شد: هيئت پذيرش پس از بررسي اطلاعات ارائه شده، با ورود اين هلدينگ بزرگ به بورس موافقت کرد. هلدينگ نفت و گاز و پتروشيمي تامين(تاپيکو) با سرمايه 4.300 ميليارد ريال(در حال اانجام اقدامات افزايش سرمايه به مبلغ 2.9000 ميليارد ريال) در زمينه سرمايه‌گذاري در شرکت‌هاي پتروشيمي، شيميايي و سلولوزي فعاليت دارد.


وي خاطرنشان كرد: با توجه به اراده شرکت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي(شستا) به عنوان سهامدار عمده شرکت مبني بر عرضه سهام براساس زمانبندي مورد توافق، پس از نهايي شدن افزايش سرمايه و با ارائه اطلاعات در سامانه کدال مي‌توان در قالب برنامه نسبت به عرضه اقدام کرد.
 

برکی

Very Good Member
کاربر فعال
دو هلدینگ خلیج‌فارس و نفت و گاز تأمین بورسی شدند/ عرضه اولیه در بهمن و اسفند


خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت بورس از پذیرفته شدن دو هلدینگ بزرگ پتروشیمی خلیج‌فارس و نفت و گاز تأمین با سرمایه 2.5 و 4.3 هزارمیلیارد تومانی خبر داد.
حسن قالیباف اصل در گفت‌وگو با خبرگزاری اقتصادی فارس با اشاره به جلسه امروز هیئت پذیرش اوراق بهادار اظهار داشت: در این جلسه دو شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس ( مشمول اصل44) و نفت و گاز تأمین پذیرفته شدند و مقرر شد، بعد از تکمیل اطلاعات، سهام این دو شرکت بزرگ در بهمن و اسفند ماه عرضه اولیه شود.

وی ادامه داد: در حالی فرآیند افزایش سرمایه این دو شرکت به حدود 2.5 و 4.3 هزار میلیارد تومان در مراحل نهایی قرار دارد که این دو هلدینگ باید ضمن تکمیل امیدنامه‌ها نسبت به ارائه صورت‌های مالی و بودجه تلفیقی اقدام کنند، تا در فهرست شرکت‌های بورسی درج شوند.


این مقام مسئول ادامه داد: برنامه ما این است که یکی از این دو هلدینگ را در بهمن ماه و دیگری را در اسفند عرضه اولیه کنیم. طبق مقررات مربوط به شرکت‌های مشمول اصل 44، باید 5 درصد از سهام هلدینگ خلیج‌فارس در روز اول عرضه شود. درصد عرضه اولیه سهام نفت و گاز تأمین هم با هماهنگی سهام‌دار عمده و تعیین حضور آن در یکی از تابلوها مشخص خواهد شد.


قالیباف اصل اظهار داشت: عمده فرآیند آماده‌سازی این دو هلدینگ بزرگ به پایان رسیده و شرایط خاصی هم برای درج نام آنها وجود ندارد و تنها با تکمیل اطلاعات و نهایی شدن افزایش سرمایه، این دو شرکت هم وارد بورس خواهند شد.
به گزارش فارس، درحالی هلدینگ نفت و گاز تأمین وابسته به تامین اجتماعی است که هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس اخیرا" مجوز افزایش سرمایه از 6 میلیارد تومان به 2400میلیارد تومان را از سازمان بورس دریافت کرده و قرار است، با برگزاری مجمع فوق‌العاده‌ای، این افزایش سرمایه را اعمال و مجمع سالانه خود را برگزار کند.
با این اتفاق زمینه پذیرش در بورس این شرکت که پیش از این مهلت ان در سوم آبان به پایان رسیده بود، فراهم می‌شود، تا به گفته رئیس سازمان خصوصی سازی 5 درصد از سهام آن در نیمه اول بهمن ماه عرضه اولیه شود.
براساس این گزارش، افزایش سرمایه هلدینگ خلیج فارس با هدف اصلاح ساختار مالی شرکت و در اجرای بند سه ماده 18 و بندهای ب و ه ماده 19 قانون اصلاح قانون برنامه چهارم توسعه و اجرای سیاست‌های اصل 44 مبنی بر اعطای مجوز به هیئت واگذاری جهت اصلاح اساسنامه و اصلاحات ساختاری سرمایه شرکت‌های قابل واگذاری است.


این اقدام بابت بهای دفتری سهام متعلق به شرکت ملی پتروشیمی در 15شرکت انتقال یافته است.


این شرکتها شامل پتروشیمی‌های نوری با 76.55 درصد مالکیت، فجر، بندرامام ، خوزستان و بوعلی‌سینا هر کدام با 70 درصد، پارس با 60 درصد، تندگویان با 75 درصد، مبین با 100 درصد و پتروشیمی اروند با 80 درصد، بازرگانی پتروشیمی با 45 درصد مالکیت، پتروشیمی بین‌الملل ،ره ‌آوران فنون، عملیات غیر صنعتی پازارگاد، عملیات غیر صنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی (ماهشهر)، مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی هر کدام با 100 درصد است.


با این ترکیب، در حالی سود هر سهم هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با سرمایه 6 میلیارد تومانی کنونی بیش از 13 هزار و 441 تومان است که این شرکت سود هر سهم سه ساله خود را با سرمایه جدید پیش‌بینی و برای سال مالی جاری بیش از 806 میلیارد تومان و برای سال های 92 و 93 بیش از 1537 و 1647 میلیارد تومان در نظر گرفته است.


مفروضات مبنای این پیش بینی سود سال های 91 تا 93 براساس سود 10 درصد شرکت های سود آور در سه سال آتی و با تقسیم سود 90 درصدی شرکت های حاضر در هلدینگ و رشد 20 درصدی هزینه‌های اداری و عمومی لحاظ شده است.
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
به احتمال زیاد این شرکت یکی از با ارزش ترین های بازار خواهد شد.
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
ایرانول به بازار دوم فرابورس آمد


شرکت نفت ایرانول که در گروه ساخت فرآورده های نفتی تصفیه شده قرار دارد به عنوان هفتاد و پنجمین نماد معاملاتی و بیست و چهارمین شرکت در بازار دوم فرابورس ایران درج شد..

شرکت نفت ایرانول به عنوان بیست و چهارمین شرکت در بازار دوم فرابورس ایران درج شد.

به گزارش بورس نیوز به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، شرکت نفت ایرانول که در گروه ساخت فرآورده های نفتی تصفیه شده قرار دارد به عنوان هفتاد و پنجمین نماد معاملاتی و بیست و چهارمین شرکت در بازار دوم فرابورس ایران درج شد.

از سهامداران عمده این شرکت هزار میلیارد ریالی می توان شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین( تاپیکو) مالک 48 درصد و شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری مالک 44 درصد سهام این شرکت را نام برد.
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
عرضه اولیه نفت ایرانول
عرضه اولیه نفت ایرانول


روز چهارشنبه نفت ایرانول فرابورسی می شود.50 میلیون سهم این شرکت 100 میلیارد تومانی با سود انباشته 110 میلیارد تومان و با نماد معاملاتی شرانل عرضه اولیه خواهد شد.سود سال 90 شرکت 76 تومان می باشد و در شش ماهه نخست امسال 755 ریال به ازای هر سهم محقق کرده است.گزارش 9 ماهه و هیچ پیش بینی از سود سال جاری شرکت منتشر نشده است و پس فردا قرار است وارد فرابورس شود.ظاهرا سود سال جاری شرکت 130 تومان می باشد که اگر گزارش 6 و 9 ماهه خود را منتشر کند شاید با افزایش نیز مواجه شود.

اگر سود هر سهم سال جاری شرکت همان 130 تومان اعلام شود با فرض p/e بین 5 تا 6 نیز قیمت منطقی سهم بین 670 تا 700 می باشد.

شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین با 48 درصد و صندوق بازنشستگی با 44 درصد سهامداران عمده شرکت می باشند.

پرشین تحلیل
 

برکی

Very Good Member
کاربر فعال
در نفتی ها شرانول با قیمت 8351 ریال پا به فرابورس گذاشت.همانطور که در گزارش تحلیلی شرکت نیز اشاره داشتیم قیمت منطقی برای سهم با پی بر ای بین 5 و 6 مرتبه بین 740 تا 875 تومان خواهد بود.قیمت سهم تا بیش از 1000 تومان نیز رشد خواهد کرد.عرضه کننده بیش از 36.7 میلیون سهم شرکت وصندوق و عرضه کننده بیش از 9.8 میلیون سهم شرکت نیز سرمايه گذاري نفت وگازوپتروشيمي تامين بودند.
 

برکی

Very Good Member
کاربر فعال
در نفتی ها شرانول با قیمت 8351 ریال پا به فرابورس گذاشت.همانطور که در گزارش تحلیلی شرکت نیز اشاره داشتیم قیمت منطقی برای سهم با پی بر ای بین 5 و 6 مرتبه بین 740 تا 875 تومان خواهد بود.قیمت سهم تا بیش از 1000 تومان نیز رشد خواهد کرد.عرضه کننده بیش از 36.7 میلیون سهم شرکت وصندوق و عرضه کننده بیش از 9.8 میلیون سهم شرکت نیز سرمايه گذاري نفت وگازوپتروشيمي تامين بودند.
 

برکی

Very Good Member
کاربر فعال
در آستانه عرضه اولیه ۵ درصد سهام نفت پاسارگاد در بازار دوم فرابورس هم، با تصمیم هلدینگ نفت و گاز تامین، مدیرعامل این شرکت ۶۰میلیارد تومانی در کمتر از ۴ ماه تغییر کرد..
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
نفت پاسارگاد در حالی که همه منتظر عرضه سهم با قیمت های کمتر از 2000 تومان بودند در قیمت 2590 تومان عرضه شد که کمی بالا بود. معاون سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با اعلام رضایت از کشف قیمت 2590 تومانی هر سهم این شرکت اعلام کرده که با توجه به ظرفیت ها و برنامه های مدنظر ، جا برای رشد سهام در روزهای آینده هم وجود دارد. به نظر می رسد شپاس در ادامه و در 12 ماهه واقعی 91 بازهم با تعدیل مثبت روبرو شود.

از 5 درصد سهامی که امروز عرضه شد2.7 درصد توسط نفت و گاز و پتروشیمی تامین و 2.3 درصد دیگر از سوی صندوق بازنشستگی واگذار شد.بهای تمام شده هر سهم نفت پاسارگاد برای وصندوق 117 تومان می باشد که با توجه به فروش 8،100 هزار سهم با قیمت 2590 تومان مبلغ 20 میلیارد تومان به سود حاصل از فروش سرمایه گذاری شرکت اضافه خواهد شد
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
پتروشیمی خراسان احتمالا هفته اینده عرضه اولیه شود .این شرکت تولید کننده اوره و آمونیاک می باشد که سود هر سهم سال جاری خود بر اساس عملکرد 9 ماهه را 103 تومان و برای سال آتی نیز 131 تومان اعلام کرده است.شرکت نرخ گاز طبیعی را براس سال اتی 89 تومان و برای سال 91 مبلغ 88 تومان در هر مترمکعب در نظر گرفته است.58 درصد فروش ریالی شرکت نیز صادراتی ست که نرخ دلار را برای سال اتی 2500 تومان و برای امسال 2300 تومان در نظر گرفته است.

45 درصد از سهام پتروشیمی خراسان در اختیار نفت و گاز و پتروشیمی تامین قرار دارد و شرکت های نفت و گاز پارسیان و پترو فرهنگ هر کدام با 19 و آتیه صبا با 14 درصد از دیگر سهامداران عمده این شرکت هستند.
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
شرانل امروز نیز پر حجم بود و به نظر نمی رسد سهم رشد زیادی را فعلا تجربه نکند. سرمايه گذاري نفت وگازوپتروشيمي تامين از حامیان سهم می باشد
 

برکی

Very Good Member
کاربر فعال
بعید‌ بود‌ن عرضه هلد‌ینگ تامین د‌ر سال جاری

وی د‌ر پاسخ به این سوال که برنامه د‌رج د‌ر بورس و احتمال عرضه اولیه هلد‌ینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو) به کجا انجامید‌، توضیح د‌اد‌: باوجود‌ي كه این شرکت د‌ر اول بهمن توسط هیات پذیرش اوراق بهاد‌ار مورد‌ پذیرش قرار گرفته، هنوز نزد‌ سازمان بورس د‌رج نشد‌ه و تایید‌ هیات مد‌یره آن نهایی نیست تا زمینه د‌رج نام آن د‌ر بورس فراهم شود‌.

این معاون شرکت بورس با بیان اینکه د‌رج نام و عرضه اولیه سهام شرکت‌ها د‌ربورس مستلزم رعایت حد‌اقل شرایط تعیین شد‌ه است، اد‌امه د‌اد‌: با این اوصاف تا آخر هفته گذشته مد‌ارک و مستند‌ات مربوط به د‌رج این هلد‌ینگ نزد‌ سازمان بورس به د‌ست ما نرسید‌ه تا امکان د‌رج و سپس عرضه اولیه سهام این شرکت 9/2 هزار میلیارد‌ تومانی فراهم شود‌. بنابراین بعید‌ به نظر می‌رسد‌ عرضه اولیه سهام هلد‌ینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین د‌ر سال جاری انجام شود‌.
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
در تازه ترین اخبار از عرضه های اولیه سال 92 معاون شرکت بورس تهران از واگذاری هلدینگ نفت و گاز و هلدینگ دارویی تامین در بورس تهران خبر داده است.هلدینگ نفت و گاز تامین بهمن ماه در بورس تهران پذیرش شد که بعد از درج نام، سهام آن در بورس تهران عرضه می شود این در حالی است که پرونده هلدینگ دارویی تامین نیز در حال آماده سازی است تا در هیات پذیرش بورس مورد بررسی قرار گیرد.

هلدینگ نفت و گاز ماهیتی شبیه پارسان دارد و تملک خوبی بر شرکت های پتروشیمی حاضر در بورس دارد.
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
استارت «تاپیکو» برای عرضه اولیه


پرتفوی شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین یا همان تاپیکو منتشر شده تا کم کم با انتشار گزارش های مالی آماده عرضه اولیه شود.تاپیکو شرکتی ست که سرمایه گذاری های مناسبی در پتروشیمی ها و سایر شرکت های بورسی و غیر بورسی انجام داده است و ماهیتی شبیه پارسان دارد.جدول پرتفوی بورسی و غیر بورسی شرکت را مشاهده می کنید.با انتشار گزارش های مالی جدید در زمان مقرر به برآورد ارزش خالص دارایی های شرکت خواهیم پرداختبهاي تمام شده شركتهاي پذيرفته در بورس

نام شركت


1391/05/31

تعداد سهام


درصد مالكيت


بهای تمام شده هر سهم


بهاي تمام شده(ميليون ريال)

پالايش نفت اصفهان


546,682,372


13.13


7212


3,942,543

پتروشيمي مارون


490,079,395


12.24


7348


3,560,427

پتروشیمی فن اوران


452,606,709


47.64


5711


2,547,271

پتروشيمي امير كبير


1,151,069,230


31.97


1207


1,389,622

سرمايه گذاري پتروشيمي


743,041,541


40.83


1273


945,149

پتروشيمي اراك


240,672,713


20.06


3652


878,936

پتروشيمي خارك


221,916,073


22.19


2900


643,453

پتروشيمي آبادان


89,858,580


56.16


3381


299,678

گروه صنعتی بارز


344,915,568


51.75


727


250,722

پتروشیمی شیراز


118,469,576


4.65


1148


136,045

كارتن ايران


40,416,625


33.26


1314


53,122

صنايع كاغذ سازي كاوه


20,757,991


83.03


1614


33,514

نیرو کلر


15,779,576


32.09


1438


22,686

ايران ياسا تاير ورابر


10,443,194


17.41


1896


19,798

نفت ايرانول


479,999,000


48


1067


512,373

نفت پاسارگاد


314,999,000


52.5


1001


315,444

پتروشيمي خراسان


786,612,627


43.9


2007


1,578,438

پتروشیمی جم


1,240,390,232


25.84


1143


1,417,387

ساير


100,000


-

242

جمع كل18,546,850دو شرکت پتروشیمی خراسان و پتروشیمی جم فعلا غیر بورسی می باشند

بهاي تمام شده شركتهاي پذيرفته غير بورسي

نام شركت


1391/05/31

تعداد سهام


درصد مالكيت


بهای تمام شده هر سهم


بهاي تمام شده(ميليون ريال)

نفت ستاره خليج فارس


184,275,000


38.77


20489


3,775,636

پتروشيمي مرواريد


255,000,000


17


4320


1,101,600

پتروشیمی برزویه


510,000,000


17


1915


976,523

پتروشیمی غدیر


7,199,979


90


1891


680,798

پرسي ايران گاز


37,499,000


50


5593


209,716

پتروشیمی ایلام


204,000,000


17


1040


212,160

چوكا


132,500,000


53


1459


193,256

سرمایه گذاری و توسعه صنایع لاستیک


511,994,440


51.2

161,215

پتروشيمي مرجان


102,000,000


17


1504


153,425

پتروشیمی باختر


136,363,636


4.54


1040


141,818

محصولات كاغذي لطيف


99,804,793


99.8


1170


116,731

لاستيك يزد


61,490,652


36.17


1655


101,768

پتروسینا


24,958,250


99.83


2685


67,001

پالایش نفت اناهیتا


55,000,800


55


1042


57,299

نفت نيك قشم


33,755,400


10.7


1187


40,060

توسعه نفت وگاز اريا


14,999,800


100


1101


16,510

توسعه تجارت تامين اجتماعي


150,000


100


104000


15,600

چوب و كاغذ مازندارن


86,256,000


17.97


1742


150,283

صنايع كاغذ مراغه


12,210,491


11.55


5595


68,317

صنايع چوب خزر


57,000,000


100


1011


57,652

تخته شهيد باهنر


1,768,844


2.95


1117


1,976

فيبر بابلسر


700,000


100


1027


719

ساير شركتها


0


0

456

جمع كل8,300,519
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
استارت «تاپیکو» برای عرضه اولیه


پرتفوی شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین یا همان تاپیکو منتشر شده تا کم کم با انتشار گزارش های مالی آماده عرضه اولیه شود.تاپیکو شرکتی ست که سرمایه گذاری های مناسبی در پتروشیمی ها و سایر شرکت های بورسی و غیر بورسی انجام داده است و ماهیتی شبیه پارسان دارد.جدول پرتفوی بورسی و غیر بورسی شرکت را مشاهده می کنید.با انتشار گزارش های مالی جدید در زمان مقرر به برآورد ارزش خالص دارایی های شرکت خواهیم پرداختبهاي تمام شده شركتهاي پذيرفته در بورس

نام شركت


1391/05/31

تعداد سهام


درصد مالكيت.


بهای تمام شده هر سهم


بهاي تمام شده(ميليون ريال)

پالايش نفت اصفهان.


546,682,372


13.13


7212


3,942,543

پتروشيمي مارون


490,079,395


12.24


7348


3,560,427

پتروشیمی فن اوران


452,606,709


47.64


5711


2,547,271

پتروشيمي امير كبير


1,151,069,230


31.97


1207


1,389,622

سرمايه گذاري پتروشيمي


743,041,541


40.83


1273


945,149

پتروشيمي اراك


240,672,713


20.06


3652


878,936

پتروشيمي خارك


221,916,073


22.19


2900


643,453

پتروشيمي آبادان


89,858,580


56.16


3381


299,678

گروه صنعتی بارز


344,915,568


51.75


727


250,722

پتروشیمی شیراز


118,469,576


4.65


1148


136,045

كارتن ايران


40,416,625


33.26


1314


53,122

صنايع كاغذ سازي كاوه


20,757,991


83.03


1614


33,514

نیرو کلر


15,779,576


32.09


1438


22,686

ايران ياسا تاير ورابر


10,443,194


17.41


1896


19,798

نفت ايرانول


479,999,000


48


1067


512,373

نفت پاسارگاد


314,999,000


52.5


1001


315,444

پتروشيمي خراسان


786,612,627


43.9


2007


1,578,438

پتروشیمی جم


1,240,390,232


25.84


1143


1,417,387

ساير


100,000


-

242

جمع كل18,546,850دو شرکت پتروشیمی خراسان و پتروشیمی جم فعلا غیر بورسی می باشند

بهاي تمام شده شركتهاي پذيرفته غير بورسي

نام شركت


1391/05/31

تعداد سهام


درصد مالكيت


بهای تمام شده هر سهم


بهاي تمام شده(ميليون ريال)

نفت ستاره خليج فارس


184,275,000


38.77


20489


3,775,636

پتروشيمي مرواريد


255,000,000


17


4320


1,101,600

پتروشیمی برزویه


510,000,000


17


1915


976,523

پتروشیمی غدیر


7,199,979


90


1891


680,798

پرسي ايران گاز


37,499,000


50


5593


209,716

پتروشیمی ایلام


204,000,000


17


1040


212,160

چوكا


132,500,000


53


1459


193,256

سرمایه گذاری و توسعه صنایع لاستیک


511,994,440


51.2

161,215

پتروشيمي مرجان


102,000,000


17


1504


153,425

پتروشیمی باختر


136,363,636


4.54


1040


141,818

محصولات كاغذي لطيف


99,804,793


99.8


1170


116,731

لاستيك يزد


61,490,652


36.17


1655


101,768

پتروسینا


24,958,250


99.83


2685


67,001

پالایش نفت اناهیتا


55,000,800


55


1042


57,299

نفت نيك قشم


33,755,400


10.7


1187


40,060

توسعه نفت وگاز اريا


14,999,800


100


1101


16,510

توسعه تجارت تامين اجتماعي


150,000


100


104000


15,600

چوب و كاغذ مازندارن


86,256,000


17.97


1742


150,283

صنايع كاغذ مراغه


12,210,491


11.55


5595


68,317

صنايع چوب خزر


57,000,000


100


1011


57,652

تخته شهيد باهنر


1,768,844


2.95


1117


1,976

فيبر بابلسر


700,000


100


1027


719

ساير شركتها


0


0

456

جمع كل8,300,519
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
تاپيکو سرمايه گذاري نفت و گاز و پتروشيمي تامين گزارش فعاليت هيئت مديره دوره 12 ماهه منتهي به 1391/02/31
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
تاپيکو سرمايه گذاري نفت و گاز و پتروشيمي تامين گزارش فعاليت هيئت مديره دوره 12 ماهه منتهي به 1391/02/31

http://www.codal.ir
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
در این گروه خبرها و شواهد حاکی از آن است که تاپیکو به زودی به بازار خواهد آمد.شرکتی که پرتفویی قوی از پتروشیمی ها و پالایشگاهی ها دارد.
 
بالا