تازه وارد بورس شدم

Alirezagharibi10

Member
عضو تازه
سلام.تازه وارد بورس شدم و دانشجو ام. اگه میشه به منم سیگنال بگید. تو خرید و فروش کمک کنید. خونم تهرانه. ولی دانشجوی شهرستانم و پول احتیاج دارم. اگه کسی کمک کنه بهم و زمان خرید و فروش سهم بهم بگه واقعا ممنونش میشم
 

روشهای سرمایه گذاری

Good Member
کاربر فعال
به دنبال اسم چند سهم نباش دوست عزیز: "این مشاوره ی بسیار بد است که به رایگان داده می شود". بنجامین گراهام. صفحه 76 کتاب روش های سرمایه گذاری

دوست عزیز، سلام. چشم و گوش بسته پول خود را در اختیار کسانی که هیچ شناختی به انها نداری قرار نده... و به عنوان یک تازه وارد به هیچ عنوان سراغ نوسانگیری و سوداگری و خرید فروش روزانه سهام نرو... اگر به دنبال سرمایه گذاری در بورس هستی، سهامدار باش و نه سهامدار. سهم شرکت پرپتانسیل را بخر که 10 سال بعد(!) بتوانی از منافع آن استفاده کنی و نه فردا....
هدف اول شما باید حفظ ارزش سرمایه باشد نه سودآوری.

"فقط سهمی را بخرید که حتی اگر بازار برای ده سال بسته شود، از داشتن آن سهم کاملا شاد باشید". وارن بافت. صفحه 58 کتاب روش های سرمایه گذاری

لینک معرفی کتاب


موفق باشید.
 

روشهای سرمایه گذاری

Good Member
کاربر فعال
اصلاح تایپی:
"اگر به دنبال سرمایه گذاری در بورس هستی، سهامدار باش و نه سهام باز".

سهام بازی = سوداگری، نوسانگیری، خرید و فروش روزانه سهام به منظور کسب سود
سهام داری = سرمایه گذاری در یک شرکت برای مدت نامعلوم
 

Alirezagharibi10

Member
عضو تازه
سلام. خیلی ممنون از راهنماییتون. خب این سهام داری که میگید. باید چیکار کنم.و اینکه میگید سرمایه گذاری تو یه شرکت؟
از کجا میشه شروع کرد؟
یا نمیدونم.
اگه بازم راهنمایی کنید ممنون میشم.
 

روشهای سرمایه گذاری

Good Member
کاربر فعال
از کسب اطلاعات شروع میشه...

از آشنایی با مفاهیم اولیه بازار بورس
از آشنایی با روانشناسی بازار و دیدگاه بزرگان بورس
از آشنایی با صورت های مالی و تحلیل آن ها
از آشنایی با روش بنیادین و روش تکنیکال
از آشنایی با ریاضیات مالی سهامداری
از آشنایی با گزارش حسابرس و بازرس قانونی
از آشنایی با محاسبه ریسک و بازده

باید با مطالب فوق در حد حرفه ای آشنا شید؛ بعد اقدام به خرید و فروش کنید.
به کتاب ها و سایت هایی که در این زمینه وجود دارند مراجعه کنید. لینک معرفی کتاب روش های سرمایه گذاری در همین تالار

موفق باشید
 

Lucky Luke

Very Good Member
کاربر فعال
سلام.تازه وارد بورس شدم و دانشجو ام. اگه میشه به منم سیگنال بگید. تو خرید و فروش کمک کنید. خونم تهرانه. ولی دانشجوی شهرستانم و پول احتیاج دارم. اگه کسی کمک کنه بهم و زمان خرید و فروش سهم بهم بگه واقعا ممنونش میشم
فعلا تا اطلاع ثانوی تا اوضاع بازار دستت نیومده فقط عرضه اولیه بگیر
 

Rahman2018

Member
عضو تازه
۶ توصیه به تازه‌واردان بورس

رئیس سازمان بورس و ارواق بهادار با بیان این که بازار سرمایه یک بازار تخصصی است شش توصیه به افرادی که می‌خواهند وارد این بازار شوند ارائه داد.
گسترش‌نیوز: شاپور محمدی با بیان این که سود آوری بازار سرمایه از بازارهای دیگر بهتر است گفت: بطورکلی با میزان سرمایه کم یا زیاد می‌توان در این بازار فعالیت کرد.

وی ادامه داد: بازار سرمایه یک بازار تخصصی است از اینرو ضرورت دارد مردم برای ورود به این بازار آموزش‌های لازم را فراگیرند.
رئیس سازمان بورس و ارواق بهادار کشور گفت: اگر برخی افراد وقت کافی حتی فرصت برای آموزش و تحلیل روزمره بازار را ندارند می‌توانند از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری وارد بازار سرمایه شوند چون ریسک صندوق‌ها کنترل شده است.
وی افزود: بر اساس مدیریت حرفه‌ای که درصندوق‌ های شکل گرفته اشخاص می‌توانند از مزیت دانش و تخصصی مالی مدیران و افراد فعال در صندوق‌ها بهره‌مند شوند بدون اینکه خود این دانش را در اختیار داشته باشند.
محمدی ادامه داد: چه اشخاص حرفه‌ای و چه اشخاصی که تازه وارد بازار سرمایه می‌شوند باید در سرمایه‌گذاری از اصول مسلمی پیروی کننداز جمله این اصول افق سرمایه‌گذاری که بطورحتم باید در نظرگرفته شود.
وی گفت: افراد وقتی وارد بازار می‌شوند نباید کوتاه مدت انتظار داشته باشند که از سود سرشاری بهره‌مند شوند بلکه باید افق خود را سه تا پنج سال انتخاب کنند.
رئیس سازمان بورس و ارواق بهادار کشور گفت: نکته دوم اینکه برای ورود به بازار سرمایه بطور حتم باید آموزش‌های لازم را فراگیرند و این آموزش‌ها در سطوح مختلف برگزار می‌شود.
وی افزود: نکته سوم اینکه نباید به شایعات توجه کرد توصیه می‌شود شرکت‌ها به اخبار رسمی که در سامانه کدال انتشارمی یابد به این آمار و اطلاعات توجه کنند.
محمدی بیان کرد: نکته چهارم اینکه بطورحتم باید سبد دارایی تشکیل دهند چرا که تک سهم حتی اگر سودآوری خوبی هم داشته باشد بدون شک استراتژیک مناسبی نیست بلکه باید چند سهم را انتخاب که بتوانند ریسک یکدیگر را خنثی کنند.
وی ادامه داد: نکته پنجم اینکه سودآوری شرکت‌ها را در نظر داشته باشند، شرکت‌های که سودآور هستند اگر رشد قیمتی در کوتاه مدت هم نداشته باشند در مجامع سالیانه سود نقدی به این شرکت‌ها تعلق می‌گیرد که می‌تواند به استراتژی موفق مردم در سرمایه گذاری‌ها کمک کند.
رئیس سازمان بورس و ارواق بهادار کشور گفت: نکته ششم اینکه بخشی از منابع خود را در بازار سرمایه و بخش دیگر را در قالب سپرده بانکی سرمایه‌گذاری کنند حال اگر تمایلی به سپرده‌گذاری در بانک‌ها ندارند می‌توانند اوراق با درآمد ثابت را در بازار سرمایه خریداری کنند.

وی در ادامه از مردم خواست این نکات را بطورحتم در سرمایه گذاری‌های خود در نظر داشته باشند.
محمدی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص فروش استقراضی توضیح داد: فروش استقراضی همان فروش تعهدی سهام شکل طراحی ابزار مالی اسلامی شده و مبتنی بر دو عقد وکالت است.
وی گفت: فروش استقراضی از نظر شرعی به شکل غربی در ایران قابل پیاده‌سازی نیست بنابراین با ترکیب دو وکالت این امکان فراهم شده که فروش استقراضی تحت عنوان «فروش تعهدی» در کشور انجام شود.
رئیس سازمان بورس و ارواق بهادار کشورافزود: این ابزار مالی تا پایان امسال در کشور اجرایی خواهد شد چون تاییدیه شورای‌عالی بورس، کمیته فقهی و دیگر زیرساخت‌های لازم در این زمینه فراهم شده است.
 
بالا