% % بیمه پارسیان % %

بزوس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
کنستانتره و گندله اگه درست یادم مونده باشه بالای ۲ میلیون در حال تولید هست فولاد سبزوار هم با ظرفیت ۸۰۰ هزار داره کار می کنه و احتمالا سال ۹۸ گندله و کنستانتره به ظرفیت نهایی ۵ تن برسه در مورد سود، سود ۴۰۰ به نظر من خیلی خوشبینانه هست اما به سود بالای ۱۰۰ راحت میشه امیدوار بود (حالت بدبینانه) و به نظر با p/e ۵ میتوان حداقل به قیمت ۵۰۰ فکر کرد (نظر شخصی و همراه با خطا)
ممنون میشم این چیزایی که خوندین یا شنیدین رو دوباره یاد بیارید و بازگو کنید ببینیم در چه مرحله ای از کار هستند
بین 200 تا 400 که گفته شد برای تلرانس نوسان دلار هست
نظرم برای کل ظرفیتهای نهایی با دلار 10 تومانی سود 200 هست ولی همین روند با دلار 20 تونی سال 99 میشه 400!
100 بقول شما بدبینانه برا سال بعد هم خوبه

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
ممنون میشم این چیزایی که خوندین یا شنیدین رو دوباره یاد بیارید و بازگو کنید ببینیم در چه مرحله ای از کار هستند
بین 200 تا 400 که گفته شد برای تلرانس نوسان دلار هست
نظرم برای کل ظرفیتهای نهایی با دلار 10 تومانی سود 200 هست ولی همین روند با دلار 20 تونی سال 99 میشه 400!
100 بقول شما بدبینانه برا سال بعد هم خوبه
حتما از ابتدا شروع ومیکنم و با توجه به تجربه هردو در فلات قطعا سود بالاتری نسبت به فلات خواهد داشت ابتدا من مطالب را به صورت عکس می گذارم شما برداشت خود را بنویسید

1551513858872.png

14.29 درصد سرمایه گذاری پارسیان متعلق به پارسیان می باشد
1551513858872.png

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
11.png

شرکتهای تابعه سرمایه گذاری پارسیان فعلا با ساختمانی ها کار ندارم

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
10.png

شرکت صنعتی و معدنی اپال پارسیان سنگان

شرکت صنعتی و معدنی اپال پارسیان سنگان (OPSIM) به منظور مدیریت و توسعه کارخانه های کنسانتره و گندله سازی مجموعه صنعتی و معدنی سنگان تاسیس شده است.

کنسرسیومی شامل چند شرکت خصوصی داخلی به عنوان شریک و سرمایه گذار، در مجتمع سنگ آهن سنگان با هدف افزایش ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن از ۲/۶ میلیون تن و تولید ۵ میلیون تن گندله تشکیل شده است. این برنامه هم راستا با اقتصاد مقاومتی و استفاده حداکثری از توان شرکت های داخلی و همچنین اجرایی کردن اهداف اصل ۴۴ قانون اساسی، سیاست های کلان دولت و برنامه های جدید ایمیدرو در حال پیاده سازی است. محدوده ای از مجتمع سنگ آهن سنگان که در اختیار شرکت صنعتی و معدنی اپال پارسیان سنگان است، زمینی به مساحت تقریبی ۲۰۰ هکتار است.

هم اکنون شرکت اپال پارسیان سنگان در حال بهره برداری از یک واحد تولید کنسانتره به ظرفیت ۲/۶ میلیون تن در سال و یک واحد تولید گندله با ظرفیت ۵ میلیون تن در سال می باشد. شایان ذکر است مطالعات اولیه و طراحی احداث یک واحد کنسانتره با ظرفیت ۲/۴ میلیون تن در سال به پایان رسیده و عملیات اجرایی آن شروع شده است.
منبع http://www.parsian-invest.com/?p=99

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
ضمن تشکر از زحمات شما جهت شناساندن سهم ،به نظر شما سود بیمه پارسیان در سال97 چقدر خواهد شد؟حدودی البه
سود های مختلف برای سهم برآورد شده که بعضی سودی به اندازه قیمت فعلی را برای سهم بیان کرده اند شخصا در نوشته های قبلی با ظرفیت 50 درصد فعلی به سود 50 تومانی فقط از ناحیه سرمایه گذاری رسیدم که با افزایش تولید افزایش خواهد یافت چیزی که من در این مدت از معاملات سهم مشاهده کردم کنترل قیمتی به جهت جمع آوری سهم بوده در صورتی که قیمت باید خیلی بالاتر از مقدار فعلی باشداگر به معاملات نگاه کنید با پیدا شدن خریدار خوب سریع در قیمت های بالاتر اردر های فروش سنگین جهت ترساندن خریدار گذاشته می شود در صورتی که بازار متوجه سهم شود به دلیل سرمایه 300 میلیاردی که چندان بالا نیست هیچ کس قادر به کنترل سهم نخواهد بود

nesvatb

Well-Known Member
کاربر فعال
بیمه پارسیان تسعیر ارز باقیمت بالا رادرحسابهای خودش منعکس کرده است درسته ؟
یعنی ازاین بابت دیگه نباید منتظر صعود باشیم.

بزوس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
در مورد طرح 2.4 میلیون تنی کنسانتره نوشته طی سی ماه به بهره برداری میرسد و از طرفی در جدول پروژه کنسانتره سال بهره برداری 2.4 میلیون رو به 97 اشاره کرده است!..یعنی باید اینطور نتیجه بگیریم که این خبر رو 2 سال پیش درج کردن که مثلا ظرفیت 2.4 میلیون بعد سی ماه در سال 97 به بهره برداری خواهد رسید؟!

در مورد پروژه گندله چرا تو جدول ظرفیت اولیه بهره برداری رو 24.6% درج کرده؟!

منابع سرمایه گزاری ها بهش اشاره نشده!
ممکنه سالهای اولیه خیلی از سود طرحها صرف بازپرداخت تسهیلاتش بشه!
من تو تحلیل کک طبس هزینه های تسهیلاتیش رو هم کم میکردم که به سود تحلیلی بالای 200 برا فلات میرسیدم
این مورد رو به نظرم باید خوب بهش توجه کنیم

ولی پروژه استخراج 30 میلیون تنی سنگ آهن کشور عجب چیزیه اگه با همین ظرفیت سال آینده شروع کنه

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
گندله ۵ میلیون تن و کنستانتره بالای ۲ میلیون به بهره برداری رسیده از صفحات قبل هم می توانید تولید چند ماه اخیر را مشاهده کنید اینقدر طرح سود سازه که بانک پارسیان که ۷۰ درصد سهامش را فروخته معامله را کنسل کرد

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
حقوقی داره از خرید ارزانترین سهم معدنی فلزی و بیمه ای نهایت استفاده را می کنه

سرمد سابق

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام دوستان
من سهامدار بیمه پارسیان و پتروشیمی آبادان هستم خواهشمندم دوستان مطلع بدون حب و بغض در خصوص اثر پرداخت خسارت آتش سوزی از طرف بیمه پارسیان به پتروشیمی آبادان را بررسی فرمایند مبلغ قابل پرداخت هنوز مشخص نیست براورد اولیه بین 40 تا 100 میلیارد تومان است (احتمالا 60 میلیارد به قول دوست حاضر در مجمع اخیر شپترو )

سید مسلم حبیبی

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
من امروز پارسیان رو بررسی اجمالی کردم
بسیار سهم خوبی است مخصوصا برای سال 99
این طرح های فولادی سال اول مشکل نقدینگی و تکمیل ظرفیت دارن
از اواسط 98 کم کم طرح های خوب سرمایه گذاری پارسیان رو به بلوغ میرن
این سهم رو ندارم ولی بسیار کم ریسک است
من تاگت پایان سال 99را بالای500میبینم
البته تا اونوقت نصف قیمت فعلی سهم سود مجمع میگیرت!!
این تحلیل کانال ایکس بورس هم رو محمد شکوری(ارمان11بورکس) نوشته که یکی از بهترین فاندامنتالیست های بازار هست

سید مسلم حبیبی

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان
14درصد سرمایه گذاری پارسیان برا بیمه پارسیان هست
کسی میدونی اون 86درصد بقیه برای چه کسی یا کسانی هست؟؟
صورت های مالی سرمایه گذاری پارسیان رو از کجا میشه گیر اورد ؟؟
داخل اطلاعات کدال بیمه پارسیان نیست

بالا