= = بیمه تعاون = =

برکی

New Member
کاربر فعال
#1
[TABLE]
[TR]
[TD="colspan: 2"]ارسال نامه موافقت با پذیره‌نویسی اولین بیمه تعاونی به بورس
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 2"]معاون بیمه مرکزی ایران از ارسال نامه موافقت با پذیره نویسی اولین بیمه تعاونی به بورس خبرداد و گفت: در صورتی که درخواست دیگری برای تاسیس بیمه تعاونی باشد پاسخ خواهیم داد.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 2"] رحیم مصدق در گفتگو با مهر با اعلام اینکه نامه موافقت با پذیره نویسی اولین شرکت بیمه تعاونی به بورس ارسال شده است، گفت: در حال حاضر شورایعالی بیمه با موافقت اصولی برای تاسیس این شرکت را صادر کرده است،.


معاون معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی ایران افزود: صدور نهایی هر مجوزی مراحلی دارد که اولین آن صدور موافقت اصولی تاسیس شرکت است، پس از آن کار پذیره نویسی و سپس مجمع موسسین برگزار می شود، همچنین بعد از مشخص شدن اعضای هیئت مدیره و مدیران فنی، پروانه فعالیت صادر خواهد شد.


وی با بیان اینکه بازار بیمه کشور ظرفیت تشکیل شرکتهای بیمه جدید را دارد، عنوان کرد: با طرح تقاضاهای جدید و انطباق آن با مقررات، اقدامات لازم برای صدور مجوز توسط بیمه مرکزی انجام می شود.


مصدق ادامه داد: بنابراین پس از راه اندازی اولین شرکت بیمه تعاونی در صورتی که درخواست دیگری هم در این زمینه مطرح شود از سوی بیمه مرکزی ایران پاسخ داده خواهد شد.


عضو هیئت عامل بیمه مرکزی ایران خاطرنشان کرد: اولین شرکت بیمه تعاونی می تواند در تمام رشته های بیمه ای فعالیت داشته باشد.


همچنین مصطفی امیدقائمی مدیرعامل فرابورس از پذیره نویسی شرکت بیمه تعاون به عنوان نخستین شرکت تعاونی سهامی عام در فرابورس خبر داد و گفت: این نخستین شرکتی است که تمام پذیره نویسی آن تنها از طریق فرابورس و شبکه کارگزاری انجام می شود.


وی افزود: پذیره* نویسی این شرکت از تاریخ یکم خرداد به مدت 15 روز در بازار سوم فرابورس انجام می شود.

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 

Tat

Well-Known Member
کاربر فعال
#2
خبرگزاري آريا- مديرعامل فرابورس از پذيره نويسي شرکت بيمه تعاون، به عنوان نخستين شرکت تعاوني سهامي عام در فرابورس خبر داد و گفت: کل پذيره نويسي اين شرکت در فرابورس از اول خرداد به مدت 15 روز انجام مي‌شود.
به گزارش سرويس اقتصادي آريا، «مصطفي اميد قائمي» از پذيره نويسي بيمه تعاون به عنوان نخستين تعاوني سهامي عام در فرابورس خبر داد و گفت: پذيره *نويسي اين شرکت از اول خرداد در بازار سوم فرابورس آغاز مي*شود و به مدت 15 روز و تا پايان وقت اداري روز دوشنبه 15 خرداد ادامه دارد.
وي ادامه داد: نکته قابل توجه در اين پذيره *نويسي اين است که نماد معاملاتي شرکت مذکور رأس ساعت 8:30 بازگشايي خواهد شد و در هر زماني که سقف سرمايه تعيين شده قبل از انقضاي مهلت پذيره نويسي تأمين شود، عمليات پذيره نويسي متوقف مي*شود.
مدير عامل فرابورس بيان کرد: سرمايه اين شرکت مبلغ 280 ميليارد ريال منقسم به دويست و هشتاد ميليون سهم يک هزار ريالي با نام است که 55 درصد آن توسط مؤسسان پرداخت شده و 45 درصد آن از طريق پذيره نويسي در فرابورس تامين مي*شود.
وي تاکيد کرد: تعداد سهام قابل پذيره* نويسي براي اشخاص حقيقي حداقل 3 هزار سهم و حداکثر 500 هزار سهم و براي اشخاص حقوقي حداقل 50 هزار سهم و حداکثر 2 ميليون و 800 هزار سهم است. پذيره *نويسي سهام شرکت بيمه تعاون بيشتر از حداکثر تعيين شده، بستگي به تقاضاي خريدار و موافقت نمايندگان هيات موسس قبل از شروع پذيره* نويسي است.
«اميد قائمي» در مورد نحوه پذيره* نويسي توضيح داد: علاقه *مندان به پذيره* نويسي بايد به کارگزاران عضو فرابورس ايران و يا شعبات در سراسر کشور آنها مراجعه کنند در مهلت تعيين شده براي پذيره* نويسي اقدام کنند و مبلغ هزار ريال معادل صددرصد مبلغ اسمي به ازاي هر سهم، بابت تعداد سهامي که مايل به پذيره* نويسي آن هستند را به حساب کارگزار مربوط واريز کنند.
مدير عامل فرابورس ياد*آور شد: با توجه به اينکه پذيره *نويسي سهام شرکت بيمه تعاون تنها از طريق سامانه معاملاتي فرابورس ايران انجام مي*شود، لذا خريد سهام براي متقاضيان پذيره* نويسي بر اساس اولويت تاريخ و ساعت ارائه سفارشات خريد از طريق کارگزاري عضو فرابورس ايران در سامانه معاملاتي و با لحاظ حداقل و حداکثر تعيين شده خواهد بود.
وي گفت: چنانچه تعداد سهام سفارش داده شده از تعداد سهام عرضه شده بيشتر باشد، سهام پذيره *نويسي شده تنها تا حد سهام عرضه شده بر اساس اولويت تاريخ و ساعت پذيره* نويسي، تخصيص خواهد يافت و وجوه متعلق به پذيره* نويساني که سهامي به آنها تخصيص داده نشده، حداکثر ظرف مدت 24 ساعت توسط کارگزاري مربوطه به آنها مسترد خواهد شد.
وي در خصوص کارمزدها و هزينه ها گفت: کارمزدها و هزينه هاي پذيره نويسي سهام توسط ناشر و بر اساس ضوابط سازمان بورس و اوراق بهادار پرداخت خواهد شد، لذا خريداران تنها مبلغ اسمي 1,000 ريال را در پذيره نويسي پرداخت مي*کنند.
مدير عامل فرابورس با اشاره به اينکه خريد سهام از طريق شبکه کارگزاري فرابورس ايران مستلزم وجود کد سهامداري فعال در سيستم شرکت سپرده گذاري مرکزي است گفت: متقاضياني که کد سهامداري ندارند، مي*بايست حداقل دو روز قبل از شروع پذيره نويسي، با مراجعه به شرکت کارگزاري مورد نظر خود با ارائه مدارک ( فتوکپي صفحه اول شناسنامه و کارت ملي براي اشخاص حقيقي و تصوير آگهي تاسيس و آخرين روزنامه رسمي حاوي اسامي مديران براي اشخاص حقوقي) نسبت به اخذ کد سهامداري اقدام کنند.
اميد قائمي ياد*آور شد : اشخاص حقيقي که در پذيره*نويسي مشارکت مي*کنند بايستي مدارک خود که شامل نسخه اول فرم تکميل شده برگ خريد سهام شرکت بيمه تعاون و تصوير صفحه اول شناسنامه و کارت ملي و کدپستي محل سکونت متقاضي خود را به متصدي مربوطه در شرکت کارگزاري محل پذيره *نويسي تحويل داده و نسخه دوم فرم تکميل شده برگ تعهد خريد سهام و يک نسخه از فيش واريز وجه را به عنوان رسيد، دريافت کنند.
وي در مورد اشخاص حقوقي اينگونه توضيح داد: اشخاص حقوقي که در پذيره نويسي مشارکت مي*کنند بايستي مدارک خود که شامل يک نسخه از فيش واريز وجه، نسخه اول فرم تکميل شده برگ خريد سهام شرکت بيمه تعاون وفتوکپي آگهي تاسيس و آخرين روزنامه رسمي حاوي اسامي مديران خود را به متصدي مربوطه در شرکت کارگزاري محل پذيره* نويسي تحويل دهند.
مديرعامل فرابورس در خصوص فعاليت بيمه تعاون توضيح داد: اين شرکت در زمينه انجام عمليات بيمه ه*اي مستقيم در انواع رشته *هاي بيمه زندگي و غير زندگي بر اساس پروانه فعاليت صادره از سوي بيمه مرکزي، تحصيل پوشش بيمه* هاي اتکايي از داخل يا خارج از کشور در رابطه با بيمه نامه* هاي صادره در چارچوب ضوابط بيمه مرکزي، قبول بيمه *هاي اتکايي از موسسات بيمه داخلي يا خارجي در حدود مقررات مربوط مشروط به رعايت ظرفيت نگهداري شرکت و ضوابطي که بيمه مرکزي ايران اعلام مي*کند، همچنين سرمايه* گذاري از محل سرمايه، ذخاير اندوخته* هاي فني و قانوني در چارچوب ضوابط مصوب شورايعالي بيمه از فعاليت*هاي اين شرکت است.
به گفته وي کارگزار معرف اين شرکت کارگزاري سهام گستران شرق و متعهد پذيره نويسي اين شرکت تا سقف 45 درصد سرمايه، تامين سرمايه امين است.
 
آخرین ویرایش:

برکی

New Member
کاربر فعال
#3
تقاضای 59 میلیون سهمی برای نخستین شرکت تعاونی در فرابورس


خبرگزاری فارس: با شروع پذیره نویسی بیمه تعاون از امروز تقاضا برای کمتر از نیمی از سهام قابل پذیره نویسی وجود داشت، بنابراین تا زمان تجمع تقاضاها و رسیدن به سقف پذیره نویسی سهام عرضه نمی شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، امروز پذیره نویسی بیمه تعاون در بازار فرابورس شروع شد و تا پایان زمان معاملات امروز بیش از 59 میلیون سهم تقاضا برای این شرکت در سیستم ثبت شد که این رقم کمتر از نیمی از کل میزان پذیره نویسی یعنی 126 میلیون سهم است.

بر اساس این گزارش، به دلیل اینکه امروز برای کل سهام قابل پذیره نویسی تقاضا وجود نداشت،قرار است فردا نیز این روند ادامه داشته باشد و تا زمانی که برای کل سهام پذیره نویسی تقاضا ثبت نشود سهام عرضه نمی‌شود.

بر اساس اطلاعیه فرابورس حداقل میزان خرید سهامداران حقیقی 3 هزار سهم و حداکثر آن 500 هزار سهم است. همچنین، برای حقوقی‌ها نیز این رقم حداقل 500 هزار و حداکثر 2.8 میلیون سهم است. این پذیره نویسی تا 15 خرداد ماه ادامه دارد و اگر زود‌تر از موعد مشخص شده سقف پذیره نویسی به پایان برسد، عملیات پذیره نویسی متوقف می‌شود.

به گزارش فارس، پذیره نویسی نخستین شرکت تعاونی سهامی عام در فرابورس در حالی شروع شد که حسنی‌نیا معاون وزیر تعاون و کار اولویت شرکت در پذیره‌ نویس را با اولویت تعاونی ها و اتحادیه‌ها اعلام کرده ولی با توجه به اینکه پذیره‌نویسی این شرکت در قالب سهامی عام است،محدودیتی برای شرکت مردم عامی در این پذیره نویسی وجود ندارد.

همچنین در حالی که وی تعداد سهم بیمه تعاون را برای بخش تعاون اندک عنوان کرد و به عرضه کل سهام پذیره نویسی در امروز امیدوار بود، در پایان زمان معاملات تنها تقاضا برای کمتر از نیمی از کل سهام قابل پذیره نویسی (126 میلیون سهم) وجود داشت.
 
بالا