بیت کوین

masiha

Well-Known Member
کاربر فعال
سال 2011 ارزش یک بیت کوین چیزی در حدود یک دلار بود امروز 7 دسامبر 2017 ارزش یک بیت کوین در حدود 15500 دلار می باشد!
این یعنی اگر کسی در سال 2011 یک میلیون تومان بیت کوین می خرید!
الان ارزش پولش در حدود 15 میلیارد تومان بود!!
در کدام بازار می توانستیم چنین رشدی را تجربه کنیم
ارزهای دیجیتال را جدی بگیریم....
شاید الان خرید این ارزهای دیجتال بسیار پر ریسک باشد.... ولی نباید تنها خود را به یک بازار مثل سکه، بورس و یا فارکس و ... محدود کرد...
باید فرصت های جدید را شناسایی کرد
در 5 سال پیش مطمئنا یک میلیون تومان پول زیادی در ایران نبود... اگر کسی همه این پول را بیت کوین می خرید الان جز میلیاردرهای ایران بود... البته باید با فراز و نشیب ها همراه می شد و صبر می کرد...
 

masiha

Well-Known Member
کاربر فعال
الان باید برای خرید یک بیت کوین باید 77 میلیون تومان هزینه کنید
در حالی که همین چند ماه پیش با 2 میلیون تومان میشد یک بیت کوین خرید!
 

amrtat71

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
این بیت کوین گیج کنندس
من الان چطور میتونم وارد این موضوع بشم و کسب درامد کنم؟؟؟؟
 

masiha

Well-Known Member
کاربر فعال
سرنوشت بیت‌کوین در دست ۱۰۰۰ نفر


نوشته شده توسط بهاره کحال
سرنوشت بیت‌کوین در دست ۱۰۰۰ نفرReviewed by بهاره کحالonDec 9Rating: 5.0

در حالی که ارزش بیت‌کوین در طول یک ماه گذشته ۸ هزار دلار رشد داشته و به بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ دلار رسیده است، شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری AQR اعلام کرد، در حال حاضر ۱۰۰۰ نفر مالکیت ۴۰ درصد از بیت‌کوین‌های جهان را دارند و به طور میانگین هر یک از این افراد چیزی در حدود ۱۰۵٫۶ میلیون دلار کسب کرده‌اند.

به نقل از بیزنس‌اینسایدر، افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در بازار این ارز دیجیتال را دارند، باید بدانند که این ۱۰۰۰ نفر نفوذ بسیاری در تغییر قیمت بیت‌کوین دارند.


تعدادی از میلیونرهای بیت کوین

آنها سرمایه‌گذاران خوش‌شانسی هستند که چند سال زودتر فعالیت خود را در بازار بیت‌کوین آغاز کرده‌اند.

نکته مهمی که سرمایه‌گذاران جدید باید بدانند این است که ارزش بیت‌کوین بر پایه نیات و احساسات انسانی تغییر می‌کند و مبتنی بر قیمت کالاهای پایه‌ای دیگر نیست. و این امر به طور بالقوه ریسک‌ سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین را افزایش می‌دهد.

یکی از بنیان‌گذاران شرکت مشاوره مالی BlackTower Capital در مصاحبه خود با بلومبرگ گفته است:

همچون سایر دارایی‌ها، سرمایه‌گذارانی که بخش بزرگی از بازار بیت‌کوین را در اختیار دارند، قادرند برای دستکاری در قیمت این ارز دیجیتال با یکدیگر به توافق برسند.

همچنین این احتمال وجود دارد که برخی از این سرمایه‌گذاران یکدیگر را بشناسند. چرا که احتمالا در گذشته و زمانی که روند معامله و خریداری بیت‌کوین بسیار ساده‌تر بود و افراد کمتری درگیر استخراج این ارز دیجیتال بودند، آنها سرمایه‌گذاری خود را هم‌زمان با هم آغاز کرده‌اند.

لازم به ذکر است، با گذشت زمان، فرآیند استخراج بیت‌کوین از معادن بسیار پیچید‌ه‌تر شد.

به عنوان مثال، نخستین بار در سال ۲۰۰۹، نرم‌افزار استخراج بیت‌کوین در دسترس قرار گرفت. حساب کاربری ساتوشی ناکاموتو که به پدر بیت‎کوین ملقب است، در حال حاضر حاوی ۹۸۰ هزار بیت‌کوین -معادل ۱۵٫۲ میلیارد دلار- است. این رقم به تنهایی ۵ درصد از تمام‌ بیت‌کوین‌هایی که در حال حاضر در گردش است را شامل می‌شود.

از سوی دیگر، از آنجا که بیت‌کوین بسیار جدید است، رگولاتورها در مورد چگونگی طراحی قوانین سردرگم هستند.

این بدان معناست که بر خلاف اوراق بهادار، سرمایه‌گذاران بزرگ در این بازار مجبور نیستند اطلاعات مربوط به مالکیت خود را افشا کنند که این موضوع شرایط را به مراتب پیچیده‌تر می‌کند.
 

masiha

Well-Known Member
کاربر فعال
احتمال افزایش قیمت بیت کوین تا ۴۵ هزار دلار


نوشته شده توسط بهاره کحال
احتمال افزایش قیمت بیت کوین تا 45 هزار دلارReviewed by بهاره کحالonDec 9Rating: 5.0

احتمالا خالق ناشناخته بیت کوین هم هنگام پایه گذاری آن انتظار نداشته که در طول یک هفته قیمت این ارز دیجیتال از ۱۰ هزار دلار به ۱۹ هزار دلار برسد.

هفته گذشته بیت کوین روز پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت و علی رغم کاهش ۱۸ درصدی در یک مقطع بار دیگر روند صعودی را در پیش گرفته و رکورد ۱۹ هزار دلاری را از خود به جای گذاشت.

روز گذشته «والتر زیمرمن»، معاون و تحلیلگر فنی موسسه تحقیقاتی ICAP، در مصاحبه با شبکه CNBC گفت:

خرید این ارز دیجیتالی بیش از اینکه سرمایه گذاری محسوب شود شبیه یک بازی ویدئوی است و خریداران آن نیز گیمر هستند.

زیمرمن در مصاحبه خود تاکید کرد مادامی که قیمت بیت کوین از ۱۳ هزار دلار کمتر نشود متوقف کردن این حباب امکان پذیر نیست و احتمال افزایش بهای آن تا ۴۵ هزار دلار هم وجود دارد.

این تحلیلگر برجسته که مسائل مرتبط به بیت کوین را دنبال می کند افزود:

از نظر من بیت کوین باید به عنوان بازی ویدئویی برتر سال انتخاب شود. اگر شماهم از خریدارن آن هستید باید بگویم که در یک شهر هرت و بی قانون سرمایه گذاری کرده اید.

وی مدعی شد که نوسانات جمعی این چنینی از اصول ویژه ای پیروی می کنند و تنها با تجزیه و تحلیل های فنی خاص امکان پیش بینی قیمت آن در آینده وجود دارد.
 

masiha

Well-Known Member
کاربر فعال
در حال حاضر باید برای خرید یک بیت کوین 85 میلیون تومان ناقابل هزینه کنید!!
 

masiha

Well-Known Member
کاربر فعال
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی پیامد‌های مثبت و منفی بیت‌کوین در کمیسیون متبوعش خبر داد.
به گزارش ایسکانیوز، محمد‌رضا پو ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به موضوع ارز الکترونیکی «بیت‌کوین» اظهار داشت: قرار است در جلسات آتی کمیسیون پیامد‌های مثبت و منفی ارزهای الکترونیکی را با حضور مسئولان بانک مرکزی و وزیر اقتصاد بررسی کنیم.

وی افزود: جمع بندی کمیسیون درباره ارز دیجیتال در قالب گزارش برای قرائت در صحن در اختیار هیئت رئیسه مجلس قرار می‌گیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مردم در این حوزه سرمایه گذاری کرده‌اند و این بازار حجم بسیاری از منابع را به خود اختصاص داده است، گفت: هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس به عنوان کمیسیون تخصصی به دنبال دریافت گزارش‌هایی از دستگاه‌های مختلف درباره میزان سرمایه گذاری مردم در این حوزه هستند تا بر اساس این حجم سرمایه گذاری برآورد‌های لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در این حوزه باعث نگرانی است، تصریح کرد: با توجه به اینکه بیت کوین هیچ سازمان و نهادی ندارد که تعهدات نقل و انتقال‌ها را بپذیرد و نحوه فعالیت در بیت کوین بر اساس اجماعی است که پدید آورندگان این ارز دیجیتالی به وجود آورده‌اند لذا سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال ریسک بالایی دارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان سرمایه گذاری در بیت کوین که ریسک بالایی دارد را توصیه نمی‌کنیم، افزود: درخواستمان از مردم این است که به این نوع از سرمایه گذاری ورود نکنند.

نماینده مردم کرمان در مجلس با ابراز اینکه فرایند ورود به این بازار‌ها نیاز به تخصص کافی و لازم دارد، تاکید کرد:برخی کلاهبرداری‌ها در این حوزه به سرعت گسترش یافته و افرادی به اسم ورود به این بازار‌ها در حال کلاهبرداری و اخاذی از مردم هستند بنابراین یک نوع جعل در کنار ماهیت پر ریسک این بازار‌ها در حال شکل گیری است که سرمایه گذاری در این نوع بازار‌ها را پر خطرمی‌کند.

پور ابراهیمی تصریح کرد: بازاری که نرخ‌های بازدهی بالایی دارد و یا تغییرات نرخ بازدهی شدیدی در آن وجود دارد حتماً فعالیتی پر ریسک است که مبتنی بر واقعیت‌های اقتصادی نیست.

منبع: تسنیم
 

gititrip

New Member
عضو تازه
این بیت کوین گیج کنندس
من الان چطور میتونم وارد این موضوع بشم و کسب درامد کنم؟؟؟؟
سلام ... برای ورود به فلسفه ارزهای دیجیتال و بیت کوین شما در ابتدای امر باید مدت ها مطالعه کنید تا با داستان بلاک چین و بیت کوین آشنایی پیدا کنید ... بعد از مطالعات وسیع در دو شاخه می تونید وارد این صنعت بشید ... یکی این که سرمایه گذاری کنید روی کوین مورد نظرتون .... و منتظر رشد قیمتی کوین ها درگذر زمان بشید .... و یکی این که وارد صنعت ماین و استخراج بشین ... که خودش از نظر من یک علم و تخصص محسوب میشه و مشکلات خودش رو داره و بر خلاف تصور یک عده این جوری نیست که یک سیستم بزارین و اون 24 ساعته کار کنه و پول در بیاره ... پشتیبانی و نگهداری می خواد .....
این جا می تونین اطلاعات و مقالات خوبی در مورد بیت کوین بخونید . سوال دیگه ای اگر داشتین ... می تونید بپرسید .....
 
بالا