بکهنوج ( تولید برق ماهتاب کهنوج )

tarfar

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه


تحلیل
بررسی نیروگاه برق ماهتاب کهنوج
نوع : بنیادی
|
سیگنال : صعودی

$بکهنوج1 : نیروگاه سیکل ترکیبی کهنوج یکی از نیروگاه‌های ایران از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۹۶۸ مگاوات است که شامل ۲ مجموعهٔ نیروگاهی به نام‌های نیروگاه سیکل ترکیبی کهنوج ۱ و نیروگاه سیکل ترکیبی کهنوج ۲ است که ظرفیت هر یک از نیروگاه‌ها ۴۸۴ مگاوات است. هر نیروگاه شامل ۲ واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی و ۱ واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی در قالب طرح B.O.O (ساخت، بهره‌برداری، مالکیت) است. سوخت اصلی این نیروگاه گاز طبیعی و سوخت پشتیبان آن نفت گاز (گازوئیل) است. پست برق نیروگاه از نوع ۱٫۵ کلیدی و شامل پست ۲۳۰ و ۴۰۰ کیلوولت است.

نیروگاه سیکل ترکیبی کهنوج یکی از نیروگاه‌های ایران از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۹۶۸ مگاوات است که شامل ۲ مجموعهٔ نیروگاهی به نام‌های نیروگاه سیکل ترکیبی کهنوج ۱ و نیروگاه سیکل ترکیبی کهنوج ۲ است که ظرفیت هر یک از نیروگاه‌ها ۴۸۴ مگاوات است.
هر نیروگاه شامل ۲ واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی و ۱ واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی در قالب طرح B.O.O (ساخت، بهره‌برداری، مالکیت) است.
سوخت اصلی این نیروگاه گاز طبیعی و سوخت پشتیبان آن نفت گاز (گازوئیل) است. پست برق نیروگاه از نوع ۱٫۵ کلیدی و شامل پست ۲۳۰ و ۴۰۰ کیلوولت است.
در محاسبه نرخ فروش برق در دوره خرید قرارداد تضمینی در فرمول تعدیل قیمت با در نظر گرفتن ضریب 50 درصدبرای نرخ ارز و 50درصد برای تورم ریسک نوسانات نرخ ارز پوشش یافته است.
طبق شفاف سازی اخیر کهنوج ، مبنای نرخ ارز جهت محاسبه ضریب تعدیل نرخ خرید برق تضمینی نیروگاه سیکل ترکیبی شوباد، از ارز رسمی به نرخ ارز بازار ثانویه موسوم به ETS تغییر می یابدو صورت حساب های فروش تضمینی این نیروگاه حداقل از شهریور ماه سال 97 به بعد مشمول این تعدیل خواهند شد.بر همین اساس 500 میلیارد تومان به درآمد شرکت معادل 798 ریال به ازای هر سهم به سود نیروگاه اضافه میگردد.
بنابر همین نرخ برای سال 98 نیز انتظار سودآوری بالای 300 تومان برای این سهم قابل پیش بینی می باشد.
 

باتوسای

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool: شخص حقیقی فروشنده راازسهم خارج کردند...................پس سهم بایدرشدکند
 

باتوسای

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
یه زمانی قیمت سهام دماوند وکهنوج باهم برابر بودند..................
ولی الان دماوند 3000تومان شده آخربازی اش است ولی بکهنوج ........600تومان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اول بازی سهم
:D:D:D:D:D:D:D:D
قیمت سهم 640درجامیزنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 

باتوسای

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
تنهاسهمی که یکسال درجازده است ....................بکهنوج ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟630تومان یکسال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 

باتوسای

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
امسال میتونه 130تومان سودبسازه .................................سال بعد حدود180تومان .......................................
بخاطر افزایش نرخ خوبی که گرفته .................................
 

بهابازار

Very Good Member
کاربر فعال
نکته منفی: مبلغ فروش بهمن و اسفند اصلا خوب نبوده.
نکته مثبت: سهم در کف قیمت قرار داره و از رشد بازار جا مانده. با ارزش جایگزینی خودش هم فاصله زیادی داره.
 

TT Aduser

Very Good Member
کاربر فعال
در کف قیمتی 3 سال اخیر
اخبار افزایش نرخ که تایید شده است
این سهم 1 ماه دیگر مجمع دارد با تقسیم سود بالا
500 میلیارد ریال هم بر اساس نامه کدال افزایش سود دارد.( افزایش نرخ در سال 97)
در ضمن سال 98 هم تهاتر + 137% افزایش سرمایه+ افزایش نرخ برق و الی ماشالله
ارزش یازاری بکهنوج و دماوند اصلا قابل قیاس نیست.
 
آخرین ویرایش:

TT Aduser

Very Good Member
کاربر فعال
در کف قیمتی 3 سال اخیر
اخبار افزایش نرخ که تایید شده است
این سهم 1 ماه دیگر مجمع دارد با تقسیم سود بالا
500 میلیارد ریال هم بر اساس نامه کدال افزایش سود دارد.( افزایش نرخ در سال 97)
در ضمن سال 98 هم تهاتر + 137% افزایش سرمایه+ افزایش نرخ برق و الی ماشالله
ارزش یازاری بکهنوج و دماوند اصلا قابل قیاس نیست.
استعلام شد...کنترل سهم ...سهمی با پتانسیل فوق العاده
 

TT Aduser

Very Good Member
کاربر فعال
مطمین باشید قیمت پایین این سهم اصلا توجیهی نداره............. این نیروگاه قیمتش ؟؟؟؟
از ما گفتن بود.
کدهای کارگزاری وارد شدند
 

TT Aduser

Very Good Member
کاربر فعال
قیمت بکهنوج با این سرمایه اسمی دست کمی از دماوند ندارد.................... ملت قیمت این سهم اینجاها نیست...........خبرهایی درراه هست.....
خبرآمد خبری در راه هست
 

hosseini 65

Very Good Member
کاربر فعال
وزیرانرژی عراق:به توسعه صنعت برق باهمکاری ایران خوشبینیم
تهران - ایرنا - «لووی الخطیب» وزیر انرژی عراق امروز(شنبه) پس از دیدار با «رضا اردکانیان» وزیر نیروی ایران گفت: چشم انداز همکاریهای ایران و عراق درحوزه برق بسیار متنوع بوده و ما نسبت به توسعه صنعت برق عراق با همکاری جمهوری اسلامی ایران بسیار خوشبین هستیم.به گزارش خبرنگار ایرنا، وزیر انرژی عراق که به همراه «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر این کشور در قالب سفری رسمی و دو روزه وارد تهران شده است خاطرنشان کرد که کمیته مشترک دو وزارتخانه مشغول عملیاتی کردن تفاهمنامه های پیشین برای توسعه برق عراق است.
وی درخصوص دیدار با وزیر نیروی ایران گفت: این دیدار در ادامه گفت و گوهای پیشین ما درخصوص توسعه برق عراق به کمک جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت.
الخطیب همچنین درخصوص صادرات گاز و برق از ایران به عراق گفت: ما به واردات از ایران تا زمانی که میادین گازی و نیروگاه های برق در عراق به مرحله خودکفایی برسند، ادامه خواهیم داد.
وی خاطرنشان کرد: واردات انرژی از ایران موقت بوده و در حدود دو تا سه سال به طول خواهد انجامید.
وزیر انرژی عراق در پایان گفت: چشم انداز همکاریهای ما درحوزه برق بسیار متنوع است و برای نمونه می توان به توسعه شبکه برق عراق، تجاری سازی صنعت برق و ایجاد بازار برق در عراق از طریق سنکرون کردن شبکه برق دو کشور اشاره کرد.
عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق به دعوت رسمی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری و در صدر یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی صبح امروز شنبه وارد تهران شد.
 

hosseini 65

Very Good Member
کاربر فعال
افزایش قیمت آب و برق از ابتدای اردیبهشت ۹۸/

کد خبر:۸۸۶۶۳۱
تاریخ انتشار:۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰19 March 2019
هیئت دولت افزایش قیمت آب و برق را به وزارت نیرو، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد؛ بر همین اساس از ابتدای اردیبهشت ماه بهای آب شرب و برق کلیه مشترکان سالانه به میزان ۷ درصد افزایش می‌یابد و از ابتدای خرداد ماه، سالانه ۱۶ درصد به خالص صورتحساب آب و برق مصارف خانگی مشترکین بالای الگوی مصرف افزوده می‌شود. لازم به ذکر است؛ بر اساس مصوبه مذکور منابع درآمدی حاصل از افزایش صورتحاسب مشترکین پر مصرف آب و برق حسب مورد صرفا برای تعویض لوازم اندازه گیری و مدیریت مصرف، کاهش هدررفت، اصلاح شبکه‌های توزیع و خرید و آب و برق از بخش خصوصی خواهد شد.
 

hosseini 65

Very Good Member
کاربر فعال
قیمت خرید برق از نیروگاه ها سال آینده افزایش خواهد یافت
تهران- ایرنا- مدیرعامل نیروگاه زاگرس گفت: نرخ خرید برق از سال 95 تاکنون افزایش نداشته، اما با توجه به افزایش هزینه های تولید و مذاکرات انجام شده، قیمت خرید برق از نیروگاه ها در سال آینده افزایش خواهد یافت.به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمد جعفری» امروز (چهارشنبه) در نشست خبری عرضه سهام جدید در بازار سرمایه درباره قیمت‌گذاری برق، گفت: سندیکای تولیدکنندگان برق در حال رایزنی با دولت است تا بهای خرید با توجه به بالا رفتن هزینه های تولید افزایش پیدا کند.
مدیرعامل نیروگاه زاگرس وابسته به سازمان اقتصادی کوثر( بنیاد شهید) اضافه کرد: بهای تمام شده تولید هر کیلو وات برق بدون محاسبه نرخ سوخت 120 تومان است که با قیمت 65 تا 70 تومان به مصرف کننده به فروش می رسد.
جعفری گفت: لازم است قیمت خرید برق از نیروگاه ها افزایش یابد، در غیر اینصورت نیروگاه ها با توجه به بالا رفتن هزینه ها با مشکلات زیادی در فرایند تولید روبرو خواهند شد.
وی پیرامون پروژه های در دست اجرا گفت: ساخت نخستین نیروگاه بیوگاز در سال آینده کلید خواهد خورد که بوسیله آن فناوری تولید برق از طریق کودهای دامی در داخل کشور بومی‌سازی می شود.
مدیرعامل نیروگاه زاگرس با بیان اینکه برای این نیروگاه کودهای دامی و مرغی استفاده خواهد شد، گفت: در این نیروگاه های جدید علاوه بر تولید برق می توان کود های ویژه نیز تولید کرد.
جعفری افزود: اجرای طرح توسعه این نیروگاه موجب می شود تا بازدهی تولید از 33 به 50 درصد افزایش پیدا کند.
وی خاطرنشان ساخت: 80 درصد صادرات برق کشور به عراق توسط وزارت نیرو انجام می شود.
به گزارش ایرنا، سهام نیروگاه زاگرس وابسته به سازمان اقتصادی کوثر و بنیاد شهید هفته آینده در فرابورس عرضه خواهد شد.
 

hosseini 65

Very Good Member
کاربر فعال
خبر: ۳۷۱۹۰
۶ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۷


صادق زاده: افزایش۴۰ درصدی خرید برق نیروگاه‌های تجدیدپذیر با ضرایب جدید
رئیس سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره‌وری انرژی گفت: خرید برق تجدیدپذیر در ۶ ماه اول سال با ضریب جدید انجام می‌شود تا در این بازه زمانی که مصرف برق بیشتر است قیمت خرید تضمینی تا ۴۰ درصد افزایش یابد. دولت از شهریور ۹۷ هیچ‌گونه پرداختی برای خرید برق تجدیدپذیر نداشته درحالی‌که منابع اعتبار خرید آن از قبوض مردم است. ضرایب ساعتی می‌تواند قیمت خرید برق تجدیدپذیر را افزایش داده و ضریب تعدیل نرخ ارز برای نیروگاه‌های بهره برداری شده نیز موجب افزایش قابل توجه نرخ خرید خواهد شد. قیمت‌های پایه خرید تضمینی برق تجدیدپذیر در شش ماه اول سال آینده نیز تغییر نخواهد کرد، ولی این ضرایب موجب افزایش خرید تا ۴۰ درصد خواهد شد.


سرویس انرژی های تجدیدپذیر: دولت از شهریور ۹۷ هیچ‌گونه پرداختی برای خرید برق تجدید پذیر نداشته درحالی‌که منابع اعتبار خرید آن از قبوض مردم است و از سوی دیگر مصوبه افزایش تعرفه ۳۰ درصدی خرید برق از نیروگاه‌های با تجهیزات ایرانی ۳ ساله است که اجرانشده، حال سؤال این است که دولت به توسعه پایدار در کشور پایبند است؟

دولت چند سالی است که حمایت تولید برق تجدید پذیر را افرایش داده، تا ضمن اینکه تأمین نیاز داخلی برق کشور در واحد‌های کوچک مقیاس تسهیل شود، زمینه صادرات برق در مناطق مرزی نیز فراهم شود، اما آیا روند اجرایی طبق مصوبات پیش رفته است؟

معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره‌وری انرژی در گفتگو درباره مصوبه افزایش ۳۰ درصد تعرفه خرید برق از نیروگاه‌های با تجهیزات ایرانی گفت: دولت چند سال پیش برای افزایش استفاده از تجهیزات ایرانی در ساخت نیروگاه‌ها مصوبه‌ای را به تصویب رساند که بر مبنای آن از نیروگاه‌های که تجهیزات ایرانی دارد تعرفه خرید برق از سوی دولت ۳۰ درصد بیشتر از سایر نیروگاه‌ها خواهد بود.

سید محمد صادق زاده با بیان اینکه برای قیمت خرید برق در ۶ ماهه نخست سال از نیروگاه‌های تجدید پذیر نیز سیاست‌های تعرفه‌ای جدید در نظر گرفته‌شده است، افزود: خرید برق تجدید پذیر در ۶ ماه اول سال با ضریب جدید انجام می‌شود تا در این بازه زمانی که مصرف برق بیشتراست قیمت خرید تضمینی تا ۴۰ درصد افزایش یابد.

گفتنی است این ضریب، همان ضریب ساعتی و تعدیل برای نیروگاه‌های بهره برداری شده است که روی قیمت‌های پایه خرید تضمینی برق قبلی اعمال می‌شود، ولی قیمت‌های پایه خرید تضمینی برق تجدیدپذیر تغییر نکرده و برای نیروگاه‌هایی که جدیدا به بهره برداری می‌رسند ضریب تعدیل متفاوتی برای سال بعد اعمال خواهد شد. در شش ماهه نخست سال آینده نیز این قیمت‌های خرید تضمینی برق پابرجا خواهد بود.

ضریب ساعتی موجب می‌شود تا برق نیروگاه‌ها با قیمت بالاتر در ساعات اوج مصرف خریداری شود و ضریب تعدیل نیز با توجه به تغییرات شدید ارزی در یکسال گذشته رخ داده است اعمال خواهد شد که مجموع این ضرایب موجب می‌شود قیمت خرید تضمینی برق نیروگاه‌های تجدیدپذیر تا ۴۰ درصد افزایش یابد و اگر این نرخ ارز در سال آینده تغییر چندانی نداشته باشد، ضریب تعدیل برای نیروگاه‌های جدید زیاد نخواهد بود و در حد ۱۴-۱۵ درصد (متوسط سالیانه نرخ تورم در ۲۰ سال گذشته) اعمال خواهد شد، اما با این وجود ضریب ساعتی برای آن‌ها اعمال می‌گردد. ضریب ساعتی نیز می‌تواند تا ۱۵ درصد در شش ماهه نخست سال موجب افزایش قیمت خرید شود.
 

hosseini 65

Very Good Member
کاربر فعال
منتظر تاثیر این افزایش نرخ ها رو سود بکهنوج از 1 شهریور سال قبل باشید........... سال 98 که کولاکی هست این سود.:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::)
 

hosseini 65

Very Good Member
کاربر فعال
افزایش درآمد از جریمه دیرکرد مطالبات+ افزایش درآمد از نرخ برق+ افزایش درآمد از توان عملیاتی + افزایش درآمد در قرارداد صادراتی برق و...................و خییلی چیزهای دیگر.

فعلا به کدهای شخصی میدهند تا بزنند زیر سهم
 
بالا