بکهنوج ( تولید برق ماهتاب کهنوج )

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
شرکت توليد برق ماهتاب کهنوج و کشت از 12 ارديبشهت سال جاري با نماد " بکهنوج" و سرمايه 63.3 ميليارد توماني و به عنوان هفتادمين شرکت در بازار دوم معاملات فرابورس درج شده است.
 

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
قرار است از طریق کارگزاری حافظ 5 درصد سهام آن ( و با احتمال 10 درصد) توسط سهامدار عمده و 86 درصدی یعنی آرین ماه تاب گستر عرضه شود.نیروگاه سیکل ترکیبی کهنوج با برخورداری از 11 نیروی انسانی در کیلومتر ۱۵ جاده کهنوج - جیرفت واقع بوده و یکی از نیروگاه‌های ایران از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۹۶۸ مگاوات است که شامل ۲ مجموعهٔ نیروگاهی به نام‌های نیروگاه سیکل ترکیبی کهنوج یک و دو است که ظرفیت هر یک از نیروگاه‌ها ۴۸۴ مگاوات است.
 

انتونف225

Very Good Member
کاربر فعال
سهامدار عمده شرکت ماهتاب گستر است و حدود 90درصد سهامدار است و کرمان نیز 22درصد ماهتاب گستر را در اختیار دارد
 

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 3 ماهه منتهی به 1395/01/31 (حسابرسی نشده)

فروردین 95 نسبت به 94 :

1- درآمدهای عملیاتی : 258 درصد افزایش
2- سود ناخالص : 513 درصد افزایش

3- سود عملیاتی : 561 درصد افزایش
4- سود خالص : 558 درصد افزایش

5- سود شناسایی شده برای هرسهم در 3 ماهه : 389 ریال
 

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
فروردین 95 نسبت به 94 :

مقدار تولید : 81.31 درصد افزایش

مقدار فروش : 81.26 درصد افزایش

مبلغ فروش : 257.71 درصد افزایش
 

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
موضوع: اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیئت مدیره

با عنایت به جزء "ب" ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان (مصوب 1386/05/03 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) بهپیوست اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی (مؤسسه حسابرسی موسسه حسابرسي آيين محاسبان امين ) نسبت به گزارش توجیهی افزایش سرمایة مورخ 1394/04/14 هیئت مدیرة شرکت مبنی بر لزوم افزایش سرمایه از مبلغ 380,000,000,000 ریال به مبلغ 740,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور تکميل پروژه در حال ساخت و انجام تعهد موضوع مشارکت با بانک صنعت و معدن براي تعهد انجام افزايش سرمايه در دو مرحلهاز مبلغ فعلي 380 ميليارد ريال سرمايه به 633 ميليارد ريال و سپس به 740 ميليارد افزايش يابد ارائه می گردد.

بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده می باشد و در این خصوص اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.
 

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
یک کارگزاری درآستانه عرضه اولیه امروز ۵ درصدی اعلام کرد:
قیمت مناسب هر سهم یازدهمین شرکت جدید و سومین شرکت برقی

در آستانه عرضه اولیه امروز ۵ درصدی سهام برق ماهتاب کهنوج، کارگزاری آبان با بررسی وضعیت مالی و عملیاتی، قیمت مناسب هر سهم یازدهمین شرکت جدید و سومین شرکت برقی را برآورد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام قبلی ، امروز دوشنبه 5 درصد سهام شرکت تولید برق ماهتاب کهنوج در بازار دوم معاملات فرابورس از سوی کارگزاری حافظ عرضه اولیه می شود تا یازدهمین شرکت جدید فرابورسی و سومین شرکت برقی هم وارد بازار شود.

این عرضه شامل 31 میلیون و 650 هزار سهم است که 15 میلیون و 825 هزار سهم برای کشف قیمت و عرضه توسط کارگزاران و 15 میلیون و 825 هزار سهم دیگر برای معامله گران آنلاین اختصاص دارد. همچنین سهمیه هر کارگزار با همه شعب و همه صندوق های سرمایه گذاری، 89 هزار سهم تعیین شده است.

تحلیلی از آخرین وضعیت مالی و عملیاتی "بکهنوج"

در این رابطه کارگزاری آبان با بررسی آخرین وضعیت مالی و عملیاتی "بکهنوج"، قیمت مناسب هر سهم این شرکت آماده ورود به بازار را برآورد و اعلام کرد: شرکت برای سال مالی منتهی به 30 دی 95 مبلغ 1،057 ریال سود به ازای هر سهم برآورد کرده که نسبت به سال قبل 203 درصد افزایش داشته و در 6 ماهه نیز موفق به پوشش 37 درصدی بودجه شده است.

این شرکت برای سال مالی 96 مبلغ 1،528 ریال سود به ازای هر سهم پیش بینی کرده است.

سرمایه شرکت طی چندین مرحله به 633 میلیارد ریال رسیده و سهامدار عمده آن شرکت تولیدی آرین ماه تاب گستر ( زیرمجموعه سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان) با مالکیت حدود 90 درصدی است.

ماهتاب گستر کهنوج مالک نیروگاه 75 مگا واتی گازی (نیروگاه کهنوج) و نیروگاه سیکل ترکیبی شوباد بوده که نیروگاه شوباد دارای دو واحد گازی و یک واحد بخار است که واحدهای گاز آن به بهره برداری رسیده و واحد بخار نیروگاه در اذرماه 95 به بهره برداری خواهد رسید.

درامدهای عملیاتی شرکت از طریق فروش نیروگاه شوباد و نیروگاه 75 مگا واتی حاصل می شود که البته عمده آن به نیروگاه شوباد اختصاص دارد. مشتری عمده شرکت توانیر بوده که خریدار بیش از 90 درصد برق تولیدی شرکت است و مابقی هم به شرکت مدیریت شبکه برق ایران فروخته می شود.

سال 94 مقدار ناچیزی از تولید نیروگاه 75 مگا واتی از طریق شرکت بورس تهران عرضه و سال 95 متوقف شد و در پیش بینی 96 هم فروشی از این بابت در نظر گرفته نشده است.

نکات مهم

نکته مهم،حاشیه سود51 درصدی نیروگاه شوباد در 6 ماه 95 است که با به بهره برداری واحد بخار و تولید در مقیاس ظرفیت اسمی، سوداوری شرکت افزایش خواهد یافت. نیروگاه 75 مگاواتی نیز در 6 ماهه نخست 95 دارای حاشیه سود 28 درصدی بوده است.

مقدار فروش شرکت در بودجه 95 حدودا با افزایش 36 درصدی نسبت به سال قبل حدود 3 میلیون مگاوات برآورد شده که در شش ماهه موفق به پوشش 46 درصدی بودجه شده و 1.3 میلیون مگا وات را به فروش رسانده است.

"بکهنوج" در بودجه سال مالی منتهی به 30/10/95 مبلغ 1،295 میلیارد ریال فروش برآورد کرده که در شش ماهه موفق به پوشش 41 درصدی آن شده و با در نظر گرفتن به بهره برداری رسیدن واحد بخار برای سال مالی 96 میزان فروش را با 75 درصد افزایش نسبت به سال 95 حدود 2،266 میلیارد ریال در نظر گرفته است.

بیش از 80 درصد از مبلغ فروش شرکت در بودجه 95 از انرژی نیروگاه شوباد حاصل می شود مابقی هم سهم نیروگاه کهنوج است. نرخ فروش در شش ماهه نخست سال 95 کمتر از بودجه است به همین دلیل با وجود پوشش 46 درصدی مقدار فروش در شش ماهه اما شرکت فقط 41 درصد از کل مبلغ فروش بودجه را پوشش داده است.

شرکت در شش ماهه نخست سال 95 حدود 861،897 میلیارد ریال دریافتنی های تجاری دارد که نسبت به سال قبل 73 درصد رشد داشته و عمدتا به دریافتنی از شرکت توانیر اختصاص دارد که بابت فروش برق نیروگاه شوباد است.

شرکت طبق برنامه در آذر سال جاری واحد بخار سیکل ترکیبی را به بهره برداری خواهد رساند که با توجه به بالاتر بودن حاشیه سود این نیروگاه(شوباد) نسبت به نیروگاه 75 مگا واتی کهنوج، سودآوری شرکت در سال های آتی دستخوش تغییرات مثبتی خواهد شد.

این شرکت طبق قراردادی که با شرکت توانیر دارد طبق قرارداد مقدار زیادی از برق تولیدی را به طور تضمینی به این شرکت می فروشد و سوخت مصرفی نیز توسط توانیر تامین می شود.

نکته حایز اهمیت مشکل وصول مطالبات شرکت های تولید برق از توانیر بوده که اگر ماهتاب گستر کهنوج بتواند با اعمال نفوذ مطالبات خود را وصول کند می تواند به عنوان یک شرکت با ثبات، پر پتانسیل و با توجه به طرح های توسعه به عنوان شرکتی در مسیر رشد مطرح باشد.

محدوده قیمت مناسب

با توجه به سود حدود 105 تومانی هر سهم سال 95 و راه اندازی طرح توسعه که آذر به بهره برداری می رسد و شرکت بها ین دلیل برای سال 96 نیز حدود 150 تومان سود به ازای هر سهم پیش بینی کرده ، به نظر می رسد قیمت های 800 -850 تومان برای عرضه مناسب است.
 

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
عرضه اوليه شركت توليد برق ماه تاب کهنوج (بكهنوج1)به ايستگاهها: ي کارگزاران كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1024/الف/95 مورخ 10/07/1395 معاونت عمليات و نظارت بازار فرابورس ايران، امروز دوشنبه مورخ 12/07/1395 تعداد 31,650,000 سهام شركت توليد برق ماه تاب کهنوج (سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار دوم فرابورس ايران در نماد " بكهنوج1" و نمونيك kahz1 عرضه مي شود. خريد صرفاً توسط كارگزاران داراي مجوز فعاليت در فرابورس صورت مي گيرد. در اين خصوص توجه به موارد ذيل ضروري است: 1. کليه درخواستهاي خريد اخذ شده توسط کارگزاران جهت عرضه اوليه، مي بايست به قيمت محدود باشد. 2. از تعداد سهام قابل عرضه در روز عرضه اوليه (تعداد 31,650,000 سهم)، تعداد 15,825,000 سهم جهت عرضه به ايستگاههاي كاري معمولي كارگزاران در فرآيند كشف قيمت در نظر گرفته شده است. مقتضي است كارگزاران محترم در جريان كشف قيمت سهام شركت مذكور، مي بايست دسترسي مشتريان برخط (آنلاين تريدرها) را مسدود نمايند. مقتضي است پس از فرآيند كشف قيمت توسط ايستگاههاي كاري كارگزاران واعلام ناظر بازار طي پيام ناظر، مي بايست دسترسي معامله گران بر خط (آنلاين) توسط كارگزاران فعال گردد. همچنين سهميه در نظر گرفته شده براي هر معامله گر بر خط‌ (آنلاين) نيز متعاقباً اعلام مي گردد. 3. سهميه درنظر گرفته شده براي هر يك از كارگزاران به همراه تمامي شعب حداكثر 89,000 سهم مي باشد. خريد بيش از سهميه مجاز منجر به ابطال كل خريد كارگزاري مي گردد. مقتضي است، سهميه هر کارگزاري به همراه تمامي شعب از طريق کد خريد گروهي ددد خريداري گردد.4. يادآور مي گردد با توجه به درج نماد معاملاتي شركت توليد برق ماه تاب کهنوج (سهامي عام) در بازار دوم فرابورس ايران، آن دسته از صندوق هاي سرمايه گذاري (اعم از مشترک و قابل معامله) که اقدام به تشكيل مجمع صندوق و اصلاح اساسنامه و اميدنامه خود نموده اند، مي توانند حداكثر به ميزان سهميه اي که براي هر صندوق سرمايه گذاري (اعم از مشترک و قابل معامله) در نظر گرفته شده است (89,000 سهم)، اقدام به خريد سهام شركت مذكور نمايند.5. کارگزاران محترم مي توانند صرفاً امروز دوشنبه مورخ 12/07/1395 از كد خريد گروهي ددد در عرضه اوليه سهام شركت توليد برق ماه تاب کهنوج در نماد معاملاتي "بكهنوج1" استفاده نمايند. 6. در روز عرضه اوليه، صرفاً سهامداران متعهد عرضه مي توانند سهام خود راعرضه نمايند. مديريت عمليات بازار و اعضاي فرابورس ايران
ساعت : 2016/10/03-10:03:21
 

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
یعنی 80% قیمت تعادلی طوری عرضه شد که جذابیت عرضه اولیه را نداره و خیلی سریع متعادل میشه
 

meysam2020

Very Good Member
کاربر فعال
طولانی ترن عرضه اولیه قرررررررررررررررررررررررررررررررررن
 

Milad 999

Good Member
کاربر فعال
آقا پس چي شد ... باز هسته هنگ كرده؟؟ فك كنم تقاضا زياد بوده ... قاط زده
 

PETROLEUM

Very Good Member
کاربر فعال
آقا پس چي شد ... باز هسته هنگ كرده؟؟ فك كنم تقاضا زياد بوده ... قاط زده

آقای محسنی ، مدیر عملیات بازار این چه وضعش است با این عرضه های اولیه ؟! یعنی اینهمه سفارش توی سیستم ، همه اش آنلاینها هستند ؟؟ چرا توانایی کنترل چند تا کارگزاری را ندارید ؟ این تخصیصها توی جیب کی میره ؟! چرا همیشه موقع تخصیص آنلاینها ، هسته گیر می کنه ؟!!!!!! کی گفته اول تخصیص استیشن باشه بعدش آنلاینها ؟!!! منافع چه افراد فاسدی توی این نوع تخصیصها هست ؟!! چرا بدنه سازمان عملا" شده مجری اوامر کارگزاری ها ؟!!!
 
بالا