بکام ( کارخانجات تولیدی شهید قندی )

ckbroker

Well-Known Member
کاربر فعال
به گزارش بورس نیوز، حمیدرضا قدری مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت کارخانجات شهید قندی است وبورس‌نیوز در یک گفت‌وگوی اختصاصی ‏از وی در مورد شرایط حال و آینده این مجموعه عظیم پرسیده است. قسمت نخست این گفت‌وگو در تاریخ هشتم دی‌ماه نودوهفت منتشر و امروز ادامه آن را مطالعه خواهید کرد.
*آقای قدری رویکرد مجموعه شما به بازار سرمایه چگونه است؟
سهامداران ما در اصل صاحبان کارخانجات شهید قندی هستند و نگاه و هدف ما در بازار سرمایه، حفظ ارزش دارایی‌ها و ارتقا آن است. نگاه بنده در کار این است که دارایی‌ها باید هرساله رشد پیدا کنند و این مهم جزو دکترین مدیریتی بنده است.
به همین دلیل بود که در برنامه‌های گذشته تجدیدنظر کردیم و قراردادهای و چرخه عملیاتی مجموعه را بهبود بخشیدیم.
در سال‌های گذشته فعالیت‌های مجموعه شهید قندی برای سهامداران رضایت‌بخش نبوده اما با استراتژی جدیدی که تدوین کرده‌ایم، می‌توانیم سودآوری را برای سهامداران خود افزایش دهیم.
سهام ما مبتنی بر عملیات ارزش‌گذاری شده است.
*این‌طور که از صحبت‌های شما برمی‌آید باید نتیجه بگیریم که سرمایه زیرمجموعه‌های شما هرسال افزایش خواهد یافت؟
البته ما شرکت‌هایی داریم که دارایی محور هستند و این دارایی‌ها بسیار ارزشمند برای آن مجموعه است. ما چاره‌ای جز افزایش سالانه سرمایه این شرکت‌ها نداریم لذا دید ما به بازار سرمایه بسیار مثبت بوده و می‌خواهیم رضایت سهامداران را در میان‌مدت جلب کنیم.
*چرا می‌فرمایید میان‌مدت و نه بلندمدت؟
در کوتاه‌مدت فعالیت‌های قبلی تکرار می‌شود و لذا فعالیت‌های قبلی برای بازنگری نیازمند تدوین برنامه‌های جدید میان‌مدت هستند تا بتوانیم از چرخه عملیات سود خوبی برای سهامداران ایجاد کنیم.
*نقش دیدگاه مدیریتی را چقدر بر بهبود اوضاع مجموعه شهید قندی مؤثر می‌دانید؟
بنده، گذشته 10 ساله این شرکت را مطالعه کرده‌ام. صورت‌های مالی و عملکرد مدیران سابق همه نشان می‌دهد که تمام تلاش‌ها برای توسعه مجموعه شکل‌گرفته اما گاهی اوقات انسداد ذهنی ما مدیران باعث می‌شود که از یک چرخه خارج نشویم. لذا من به هر مجموع‌هایی که اضافه می‌شوم، مدیریت تحول را در دستور کار خود قرار می‌دهم.
*کمی بیشتر در مورد مفهوم مدیریت تحول بگویید.
مدیریت تحول مفاهیم خودش را دارد و قاعدتاً از یک نقطه‌به‌نقطه دیگر رسیدن را ترویج می‌کند که این مهم انرژی بسیاری می‌خواهد. اگر این مدیریت تحول بر سیستم های نوین اجرای شود، سکان مدیریت این کشتی به دست هر شخصی بیافتد، کار به‌راحتی ادامه پیدا می‌کند.
در ابتدای ورود به شهید قندی، مدیریت تحول را پی‌ریزی کردیم و در قدم اول، در روابط فی‌مابین با شرکای تجاری خود تجدیدنظر کردیم. ما دنبال یک همکاری برنده – برنده هستیم اما در کشوری زندگی می‌کنیم که به دلیل شرایط اقتصادی گاهی یک همکاری برنده – بازنده است. اگر قراردادی طویل‌المدت ببندیم برای تأمین به مشکل بر خواهیم خورد. تمامی قراردادهای بسته‌شده در دوره‌های قبل پیش‌بینی‌نشده بود که هزینه‌های مالی شرکت را بالا برد.
خوشبختانه در یک تعامل سازنده با شرکای خارجی، در حال ترمیم روابط هستیم اما از این منظر بحث‌های آتی ما در توسعه بازار و توسعه محصول بسیار مهم است.
*با توجه به جمله آخرتان، در سبد کالایی شما نیز شاهد تغییر خواهیم بود؟
بله- محصولات جدیدی را در دستور کار مجموعه قرار داده‌ایم. این محصولات عمدتاً وارداتی و های تکنولوژی هستند و از ما درخواست شده در این زمینه‌ها ورود کرده و به کشور کمک کنیم. با توجه تحریم‌ها، خودکفای در تولید محصولات تک برای کشور بسیار ضرورت دارد و ما در این برنامه حضوری فعال خواهیم داشت.
تا به امروز برخی از محصولات به مرحله تولید اولیه رسیده که موفقیت‌آمیز نیز بوده‌اند. خوشبختانه ارزش دانشی که در شرکت‌هایی نظیر شهید قندی وجود دارد بسیار بالاست اما باید از این دانش نهفته استفاده مناسب کرد.
*جناب قدری، کارخانجات شهید قندی در حال حاضر چقدر از نیاز کشور را تأمین می‌کنند؟
90 درصد از نیاز داخلی توسط ما تأمین می‌شود و آن 10 درصد باقی‌مانده نیز همان‌های تکنولوژی‌هایی هستند که فعلاً در اختیار نداریم. البته برای رسیدن به برخی از این محصولات، کنسرسیوم‌هایی با شرکت‌های داخلی ایجاد کرده‌ایم تا با اشتراک گذاشتن دانش هر مجموعه با سایرین، بتوانیم به نتایج مثبتی در تولید محصولات تک برسیم.

پایان.
http://hrghadri.ir/1397/10/15/%D8%B3%D9%88%D8%AF%D8%A2%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%87%D8%A7%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D9%82%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86-90%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C-%E2%80%8F#comments

ckbroker

Well-Known Member
کاربر فعال
استاد شما به دل نگیرد ،امثال این mitork نادان هایی در قالب انسان هستند ،که جز ارجیف پراکنی و تخریب که بر گرفته از ذهن کودن و عقب مانده آنهاست ،کاری بلد نیستند ،بالاخره اینها هم باید ابراز وجود کنند. استاد شما گوهر گران بهایی هستید که خیلی ها مثل من از نظرات شما سود برده ایم ،خداوند یار و همراه شما باشد
با تمام احترامی که شما دوستان دارم ،باید عرض کنم کامنت آخر شما به هیچ عنوان شایسته و برازنده یک فعال بازار سرمایه نیست ،فرقی نداره توهین ،توهینه ، و به هیچ عنوان نباید توهین رو با توهین جواب داد ،ممکن افرادی نا آگاهانه حرفی بزنند این دلیل نمیشه ،به اون بتازیم،سعی کنیم در مقابل رفتار بد ،خوب و هوشمندانه رفتار کنیم

mitork

Well-Known Member
کاربر فعال
کامنت توهین آمیز شما ،ارزش پاسخ دادن نداشت ،ولی جهت اطلاع دوستان حاضر تاپیک باید بگم ، 1- هر کامنتی که بنده تو این تاپیک یا سایر گروهها به اشتراک می گذارم صرفا نظر شخصی بنده،با استناد به اخبار ،اطلاعیه و مرجع های موثق و به دور از هر گونه توهین و افراطی گری است 2-شمایی که ادعا دارین !!!می دونین!!! تنها و تنها نظر خودتون ،رو به به اشتراک بگذارید البته بعید می دونم چراکه هنوز با آداب استفاده از فضای مجازی بیگانه اید 3-اطلاعات کاذب و غلط شما در مورد بکام ،خیلی راحت با رجوع به صورتهای مالی و اطلاعیه ها و فعل و انفعالات شرکت ،مشخص است 4-بنده سالهاست که در اکثر مجامع شرکتهای مورد نظر حضور می یابم و تقریبا تخصصی اخبار و حاشیه های شرکت رو هم تکنیکالی و هم فاندمتالی دنبال می کنم ولی هرگز ادعایی ندارم و نمی توانم هم داشته باشم چراکه بازار چموش تر از این حرف هاست 5-سخن پایانی بنده در مورد نماد بکام و احتمالات قیمتی این نماد می باشد ،و اینکه کامنت بنده و کامنتهای بنده در مورد این سهم و هر سهم دیگری در تاپیکها باقی است کماکه زمان همیشه یار و قاضی بنده بوده باز هم زمان اثبات کننده خواهد بود ،لازم به ذکر است که بنده همیشه در پایان کامنتهای خود تاکید می کنم که نظر بنده شخصی است و شاید هم اشتباه از اب دربیاد ،شکر خدا که در این مدت چند ساله به ندرت اشتباه بوده و اون هم در قالب تاخیر حرکت
اولی اینکه من بشما توهین نکردم به مدیران این شرکت توهین کردم و تهمت زدم که فقط حرف میزنن.

دوم هم این رو بگم که بنده دو سال پیاپی تو مجمع شرکت کردم و رنج سفر تا یزد رو تقبل کردم و از تزدیک با این سیستم اشنا هستم.

سوم هم اگه یادت باشه ۱ سال و نیم پیش هم همین صحبت ها توی گروه بکام میگفتی اون وقت رضوانی نژاد مدیر شرکت بود
وقتی زمین ها فروشش کنسل شد و شزکت به زیاندهی افتاد همه سهمی که ۲۷۰،۲۸۰ خریده بودن ۲۰۰ فروختن و کلی بد و بیراه گفتن.

من چیزی که میم مستنده رو هوا حرف نمیزنم ..اگه میگم بکام با این مدیریت فقط و فقط دارایی هست و زیاد دنیال تولید و عملیاتی این شرکت نباشید رو هوا حرف نمیزنم

زمان مشخص میکنه

mitork

Well-Known Member
کاربر فعال
کامنت توهین آمیز شما ،ارزش پاسخ دادن نداشت ،ولی جهت اطلاع دوستان حاضر تاپیک باید بگم ، 1- هر کامنتی که بنده تو این تاپیک یا سایر گروهها به اشتراک می گذارم صرفا نظر شخصی بنده،با استناد به اخبار ،اطلاعیه و مرجع های موثق و به دور از هر گونه توهین و افراطی گری است 2-شمایی که ادعا دارین !!!می دونین!!! تنها و تنها نظر خودتون ،رو به به اشتراک بگذارید البته بعید می دونم چراکه هنوز با آداب استفاده از فضای مجازی بیگانه اید 3-اطلاعات کاذب و غلط شما در مورد بکام ،خیلی راحت با رجوع به صورتهای مالی و اطلاعیه ها و فعل و انفعالات شرکت ،مشخص است 4-بنده سالهاست که در اکثر مجامع شرکتهای مورد نظر حضور می یابم و تقریبا تخصصی اخبار و حاشیه های شرکت رو هم تکنیکالی و هم فاندمتالی دنبال می کنم ولی هرگز ادعایی ندارم و نمی توانم هم داشته باشم چراکه بازار چموش تر از این حرف هاست 5-سخن پایانی بنده در مورد نماد بکام و احتمالات قیمتی این نماد می باشد ،و اینکه کامنت بنده و کامنتهای بنده در مورد این سهم و هر سهم دیگری در تاپیکها باقی است کماکه زمان همیشه یار و قاضی بنده بوده باز هم زمان اثبات کننده خواهد بود ،لازم به ذکر است که بنده همیشه در پایان کامنتهای خود تاکید می کنم که نظر بنده شخصی است و شاید هم اشتباه از اب دربیاد ،شکر خدا که در این مدت چند ساله به ندرت اشتباه بوده و اون هم در قالب تاخیر حرکت
اولی اینکه من بشما توهین نکردم به مدیران این شرکت توهین کردم و تهمت زدم که فقط حرف میزنن.

دوم هم این رو بگم که بنده دو سال پیاپی تو مجمع شرکت کردم و رنج سفر تا یزد رو تقبل کردم و از تزدیک با این سیستم اشنا هستم.

سوم هم اگه یادت باشه ۱ سال و نیم پیش هم همین صحبت ها توی گروه بکام میگفتی اون وقت رضوانی نژاد مدیر شرکت بود
وقتی زمین ها فروشش کنسل شد و شزکت به زیاندهی افتاد همه سهمی که ۲۷۰،۲۸۰ خریده بودن ۲۰۰ فروختن و کلی بد و بیراه گفتن.

من چیزی که میم مستنده رو هوا حرف نمیزنم ..اگه میگم بکام با این مدیریت فقط و فقط دارایی هست و زیاد دنیال تولید و عملیاتی این شرکت نباشید رو هوا حرف نمیزنم

زمان مشخص میکنه

yase54

Well-Known Member
کاربر فعال

زمان مشخص میکنه
زمان کاملا مشخص کرد. امروز 4 نفر 205 هزار سهم خریدند و 33 نفر فروختند و حتی حجم مبنا هم داده نشد. چرا؟

صبح اول وقت 25 میلیون صف خرید داشت که اونایی که آخر صف بودند خارج شدند ولی 5 میلیون صف باقی ماند.

yase54

Well-Known Member
کاربر فعال
ایندفعه انشا ا... بتونه با قدرت 3100 را رد کنه که بعد از اون هم بسته خواهد شد و با نوسان 10 درصدی باز خواهد شد. این سهم میتونه تا 10 برابر قیمت فعلی نیز رشد داشته باشد. آتش و طلای زیر خاکستر یعنی بکام.

فقط صبر صبر صبر

mitork

Well-Known Member
کاربر فعال
زمان کاملا مشخص کرد. امروز 4 نفر 205 هزار سهم خریدند و 33 نفر فروختند و حتی حجم مبنا هم داده نشد. چرا؟

صبح اول وقت 25 میلیون صف خرید داشت که اونایی که آخر صف بودند خارج شدند ولی 5 میلیون صف باقی ماند.
چراش مشخصه دوست عزیز

تجدید ارزیابی دارایی ها

این کسایی که توی صف خریدن فقط و فقط برای این منظور خریدن نه بخاطر تحولات بنیادی سهم یا تولید یا فروش یا آینده سهم.

حرف من هم همینه من این سهم و شرکت رو میشناسم روی یه گنج خوابیده
۱۰۰ هکتار زمین مرغوب.

من اعتقادی به باقی قضایا ندارم‌.

ckbroker

Well-Known Member
کاربر فعال

زمان مشخص میکنه
آقای mitork ،کاربر محترم ،قطعا هر کسی از بعدی به روند حرکتی یک یا پند سهم در بازار سرمایه نگاه می کنه ،و بنده استنباطم اینکه شما من جمله سهامداران خسته سهم باشید ،که سالها در انتظار اتفاقات شیرین در شرکت بودید ، شرکت کابل قندی بعد از یک دوران طلایی در سالهای قبل تحریم ، با فراز و نشیب های بسیاری همراه بوده که مهمترین آنها بحث دریافت مطالبات خارجی ،فروش زمینهای شرکت و تولید و فروش کژدار و مریض ،ولی در چند ماه گذشته اتفاقات خوبی در حوزه مدیریتی شرکت انجام شد که دستاوردهای فوق العاده ای به همراه داشته ، اتفاقا از دوران آقای رضوانژاد این مهم استارت خورده بود و با تلاشهای مجدانه مهندس قدری محقق شده و در حرفهای مهندس قدری نمایان است و بزودی در صورتهای مالی و عملکرد ساله شرکت قابل مشاهده خواهد بود ، خلاصه اینکه این بکام با بکامی که شما از آن کینه دارید متفاوت است،فضای مجازی محیط بسیار خوبی برای تبادل نظر و گفتگو است و با این محیط آری از هرگونه بی احترامی باشد.به امید سود عالی برای سهامداران حقیقی خرد

ckbroker

Well-Known Member
کاربر فعال
ایندفعه انشا ا... بتونه با قدرت 3100 را رد کنه که بعد از اون هم بسته خواهد شد و با نوسان 10 درصدی باز خواهد شد. این سهم میتونه تا 10 برابر قیمت فعلی نیز رشد داشته باشد. آتش و طلای زیر خاکستر یعنی بکام.

فقط صبر صبر صبر
بکام یک سود تپل به سهامداران خودش بدهکاره ،اونایی که از قبل با بکام بودند و اونایی که تونستند در چند روز گذشته وارد سهم بشند ،باید هوشیار باشند و از سهام با ارزش خود سهامداری کنند ،من قبلا هم تو این تاپیک و گروههای مختلف از بکام 3000تا 5000تومانی صحبت کردم ،این بکام تمام فاکتورهای یک رالی عالی و بلندت صعودی رو داره ،سال 97 با خاطره بسیار شیرین برای سهامداران بکام تمام خواهد شد

ckbroker

Well-Known Member
کاربر فعال
در تاریخ 12 دیماه نمایندگان مجلس تصویب کردند
افزایش سرمایه بنگاه های اقتصادی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها تا 5 سال معاف از مالیات است،
(خبرهای بسیار عالی برای بکام در راه است)

ckbroker

Well-Known Member
کاربر فعال
در تاریخ 12 دیماه نمایندگان مجلس تصویب کردند
افزایش سرمایه بنگاه های اقتصادی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها تا 5 سال معاف از مالیات است،
(خبرهای بسیار عالی برای بکام در راه است)
نمایندگان مجلس در تلاش اند اینبار قانونی به تصویب برسانند که زیان انباشته ملاکی جهت مشمولیت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی نباشد و این یعنی از این پس شرکت مجبور نیست صورتهای مالی خود رو زیان ده نشون بده

Guilty

Active Member
کاربر فعال
استاد ،شما تو چند ماه آینده ،به روشنی صحبت از بکام 5000تومانی کردید ،بنظرتون روند صعودی این روزهای بکام می تونه به بکام 5000تومانی منتهی بشه ،با تشکر

Guilty

Active Member
کاربر فعال
خیلی ها هستند که در آرزو و حسرت بدست آوردن تنها چند عدد سهام بکام هستند ،ولی با استناد به حرف های فعالان بازار خیلی بعیده ،

پساپسا

Well-Known Member
کاربر فعال
خیلی ها هستند که در آرزو و حسرت بدست آوردن تنها چند عدد سهام بکام هستند ،ولی با استناد به حرف های فعالان بازار خیلی بعیده ،
احتمالا فردا هر کی بخواد میتونه بخره وتو حسرت نمیمونه طبق چارت زیر :)

ckbroker

Well-Known Member
کاربر فعال
حذف صفر رسما کلیدخورد ...
یادداشت رییس کل بانک‌مرکزی در اینستاگرام:
امروز ۱۶دی ماه ۹۷ به دعوت فراکسیون ولایی مجلس درجمع نمایندگان محترم عضو فراکسیون حاضرشدم. قبلا جلساتی با فراکسیون های امید و مستقلین نیز داشتم.
درجلسه امروز سیاست های پولی وارزی کشور را تشریح وبه سوالات نمایندگان محترم به تفصیل پاسخ دادم.
در این جلسه برنامه های بانک مرکزی برای ایجاد ثبات در بازار ارز وحرکت تعادلی نرخ ارز ونیز کنترل شتاب تورم را تشریح کردم وتوضیح دادم که با شروع کانال های جدید مالی کشورهایی که مجوز واردات نفت گرفته اند، روند تأمین ارز ازطریق سامانه نیما طی چند روز اخیر افزایش چشمگیری پیداکرده.
طی جلساتی که با مسؤلین محترم اطاق بازرگانی و صادرکنندگان محترم داشتیم عرضه ارز صادرکنندگان در صرافی ها ونیز سامانه نیما بسط خواهد یافت. این خبر راهم اعلام کردم که لایحه حذف ۴صفر پول ملی را به دولت ارائه کرده‌ام وباتوجه به عرف چندده سال گذشته در بین مردم پیشنهاد شده هر ده هزار ریال فعلى معادل یک تومان وهر تومان معادل يكصدریال جدید باشد.
امیدوارم با تصویب دولت وتأييد مجلس
محترم اقدامات اجرایی آن را آغاز کنیم.

بالا