بکام ( کارخانجات تولیدی شهید قندی )

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق
کابل مخابراتی شهید قندی در گزارش سه ماهه 5 درصد افزایش حاشیه سود داشته است
تولید کابل مسی را تا سطح 60 درصد کاهش داده و تولید کابل نوری مدل پیشرفته km نیز تا سطح 95درصد افزایش داده است زیان انباشته ندارد ارزش ویژه آن 1770 ریال است
شرکت فقط کاهش فروش داشته که با پیش دریافت 80 میلیاردی سه ماهه و قرادادهای خارجی بنظرم برطرف میشود
تحلیل کامل مینویسم بعد

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق
پرتفوی شرکتهای خارج بورس و درصد مالکیت انها

90 درصد این شرکتايساتيس ارتباطات قندي 100درصد شرکت شبکه سازان کيهان 100درصد شرکت هدايت نور متعلق به بکام و جزءپرتفوی ان است جمع پرتفوی خارج بورس603,444 میلیون ریال با احتساب قیمت پایان 87

پرتفوی بورسی شرکت نیز دارای روند صعودی و از سهام خوب بازار است که بکام با توجه به پایان سال 87 برای انها ارزش گذاری کرده
شرکت سرمايه گذاري توسعه معادن و فلزات 86/12/291,262,250بهاي تمام شده0.036,0736,32425193810036 0بهاي تمام شده
سرمايه گذاري شاهد86/12/29721,600بهاي تمام شده0.022903011181650062 0بهاي تمام شده
0 فولاد خوزستان 86/12/292,192,000بهاي تمام شده0.022,4872,459(28)920650325 0بهاي تمام شده
0 فولادمبارکه اصفهان 86/12/2915,800,000بهاي تمام شده0.029,1718,955(216)6705001,400 0بهاي تمام شده0.000000000 سرمايه گذاري اميد 86/12/294,000,000بهاي تمام شده0.069,49610,031535545300724 0بهاي تمام شده
0 معدني و صنعتي چادرملو 86/12/292,000,000بهاي تمام شده0.0919,42120,1337129007201,334 0بهاي تمام شده
ملي صنايع مس ايران 86/12/295,789,645بهاي تمام شده0.0520,2377,933(12,304)1,5281,2003,318 0بهاي تمام شده
0 جمع پرتفوی بورسی 67,489 میلیون ریال با احتساب قیمت پایان 87

نراقي

New Member
عضو تازه
ارش جان از توضیحاتت ممنونم

یک روزی من و شما در مورد صدرای 55 تومنی بحث میکردیم شما میگفتید صدرا ارتباطی به معامله عمده ندارد فقط رشدش به علت کاهش مواد اولیه است.من عرض کردم نخیر برعکس.

حالا هم خدمت شما تحلیلگر قابل عرض میکنم بکام ربطی به حاشیه سود ندارد.بحث بر سر معامله عمده ان است.سهم امکان دارد قیمتهای خیلی بالایی رو ببیند.چون مالک بعدی اینکاره است.اما یک شرطش معامله اخابر هم هست.اگر هم ان نشد باز معامله عمده با همان گروه ممکن است و بحثهایی هم در این مورد شده است.

همین و بس

افزایش حاشیه سود دیگه بهانه است برای هیجان.از طرف شما نه البته بلکه از طرف معامله گران عمده.یعنی حاشیه زاید بر اصل است.

محسن قبادي

New Member
عضو تازه

یک روزی من و شما در مورد صدرای 55 تومنی بحث میکردیم شما میگفتید صدرا ارتباطی به معامله عمده ندارد فقط رشدش به علت کاهش مواد اولیه است.من عرض کردم نخیر برعکس.

حالا هم خدمت شما تحلیلگر قابل عرض میکنم بکام ربطی به حاشیه سود ندارد.بحث بر سر معامله عمده ان است.سهم امکان دارد قیمتهای خیلی بالایی رو ببیند.چون مالک بعدی اینکاره است.اما یک شرطش معامله اخابر هم هست.اگر هم ان نشد باز معامله عمده با همان گروه ممکن است و بحثهایی هم در این مورد شده است.

همین و بس

افزایش حاشیه سود دیگه بهانه است برای هیجان.از طرف شما نه البته بلکه از طرف معامله گران عمده.یعنی حاشیه زاید بر اصل است.
نراقی عزیز بنده با تجربه ای که دارم البته شاگرد شما هستم و ارادتمند شما

اما عرض میکنم که اگه قرار باشه به درصد حساب کنید 30درصد معامله بلوکی و 70 درصد بنیادی و اتفاقاتی است که داره تو کارخانه و فعالیتهاش روی میده باعث رشد بکام از 60 تا 95 شده اما از قیمت 95 به بالا دیگه معامله بلوکی باعث میشود تا جو و قیمت معامله روی قیمت سهم تاثیر بزاره

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق

همین و بس

سلام استاد نراقی عزیز@};-
موضوع صدرا من با توجه به گزارشهای شرکت مبنی بر پایان یافتن و کاهش یافتن پروژه و قراردادهایی که زیان اور بودند سهم رو تحلیل کردم ضمن اینکه کاهش مواد مصرفی نیز داشت
ببینید مثل این میماند که شخصی تا خرخره در منجلاب فرو رفته باشد و امیدی به ان نباشد
از این شخص حتا پدر و مادرش هم منزجر شده و فراری میشوند اما اگر شرایط شخص بهتر شود امیدواریها نمودار میشود و زمانی که امیدواری ها پیدا شد اگر پدر و مادرش هم همچنان دلسیاه باشند پدر خوانده ای می یابد همچون مالک جدید صدرا ( البته درصدرا شما سود بیشتری دارید و کردید اما من 140 خارج شدم)
راستش بنده بطور کلی رانت ندارم شاید اگر داشته باشم هم حرفش قبول نکنم جز اینکه طرف از نزدیکان خیلی نزدیک و عزیز باشد
به هر حال بنیادی بکام نیز در اغاز تحول میبینم و مساعد شدن شرایط حال اگر معامله عمده دستهای غیبی و... هم باشد چه بهتر

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق
دوستان میتوانید با قبول ریسک درصدی از سبدتان را به بکام اختصاص دهید
بنده با عین حالی که سود خوبی دارم فروشنده نیستم چون بنظرم اهداف بلندتری دارد
الان متعادل معامله میشود........خود دانید

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق
شرکت حاشیه سودش افزایش یافته من بررسی کردم فروش صادراتی اون در سه ماهه امسال کاهش داشته که اگر افزایش یابد.......... انقلابی میشود
برای فروش صادراتی هم امسال قرارداد خوب و بلند مدتی با سوریه بسته که الان لینک گزارش را میارم

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق

شوراي پول و اعتبار تصويب كرد:
امضاي قرارداد مدت دار براي صادرات كابل مخابراتي به سوريه
خبرگزاري فارس: شوراي پول و اعتبار تصويب كرد كه قرارداد مدت‌دار تجاري بين شركت كابل‌هاي مخابراتي شهيد قندي و شركت مخابرات سوريه به منظور صادرات كابل مخابراتي به كشور سوريه منعقد شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دولت، شوراي پول و اعتبار در جلسه مورخ ششم تيرماه 88 كميسيون اقتصاد بنا به پيشنهاد وزارت مسكن و شهرسازي تصويب كرد كه قرارداد مدت‌دار تجاري بين شركت كابل‌هاي مخابراتي شهيد قندي و شركت مخابرات سوريه به منظور صادرات كابل مخابراتي به كشور سوريه منعقد شود.
با اين مصوبه شوراي پول و اعتبار و رفع موانع گشايش اعتبارات اسنادي، شرايط براي صادرات كابل‌هاي مخابراتي ايران به كشور سوريه فراهم شد.
انعقاد اين قرارداد مشروط به گشايش اعتبار اسنادي حداكثر به مدت چهار سال معادل مبلغ كل قرارداد توسط بانك تجارت سوريه و در قالب تنزيل اعتبار اسنادي مدت‌دار گشايش شده توسط بانك تجارت سوريه، بدون نياز به انعقاد قرارداد تأمين مالي با طرف سوري، توسط بانك توسعه صادرات ايران است.
اين مصوبه 24 تيرماه از سوي پرويز داودي معاون اول رييس‌جمهور به كليه دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ شد.

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق
ارش جان با اجازه من امروز گذاشتم بره فروش .
خیرشو ببینی دوست عزیز مبارک باشد

من در 89 تومان هم که صف فروش شد خیلی داد زدم اما رفتند فولاد 225 خریدند!!
من با سهم هستم با 42 درصد سبد هر سهمی هم که بخواهم بفروشم از 2 روز قبل براش پست نمیزنم
انشاالله همه سود کنند@};-

سرباز شطرنج

Well-Known Member
کاربر فعال
خیرشو ببینی دوست عزیز مبارک باشد

من در 89 تومان هم که صف فروش شد خیلی داد زدم اما رفتند فولاد 225 خریدند!!
من با سهم هستم با 42 درصد سبد هر سهمی هم که بخواهم بفروشم از 2 روز قبل براش پست نمیزنم
انشاالله همه سود کنند@};-
من 601 ریال خریده بودم ارش.
در ضمن فاراکو چیکار کردی؟

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق
سرباز جان خبر خریدت دارم واسه همین گفتم خیرش رو ببینی منم خوب خریدم ......اما من فروش با با معیارهای دیگه تنظیم میکنم بنظر من که الان واسه فروش زوده البته خدا داناست
فاراک هم تو همان تایپیک که معرفی کردم فروش خودم رو اعلام کردم
یادش بخیر چقدر داد زدیم واسه فاراک 30 تومانی فاذر خصدرا 50 انزمان هم شما فکر کنم فاذر را سنگین در کف قیمت خریده بودی...

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق
فروشنده ای که سهم را بقصد خراب کردن عرضه کرد شرکت تعاونی همیار یزد بود
این شرکت ممکن است قصد خرید بلوک را داشته باشد به هر حال زیاد هم این سهم را ندارد
کل سهمی که داشته 9,674,386 بوده که امروز نصف بیشترش را 5600000 فروخته و 4 میلیون دیگه بیشتر نداره ومعادن فقط 20 هزار سهم خریده فکر کنم فردا حمایت کند بیمه ایران نیز از خریداران بوده با خرید 700 هزار سهم بقیه حدود 9 میلیون سهم را سهامدار حقیقی خریده و حدود 4 میلیون هم فروخته....

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق
خب رد کردیم............ صف خرید شد در مثبت امروز.......... ارادتمند.....arash3660

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق
هنوز جاي رشد داره؟
وحیدیان جان به خیلی عوامل بستگی داره اینکه با صراحت گفت کار درستی نیست .
شاید هم ریخت.
من در 89 تومان که صف فروش شد گفتم بیایید صف رو جمع کنید هفته قبلی هم در 118 تومان گفتم الان هم میگم من تحلیلی دارم حرف میزنم رانتی نیست که قطعیت داشته باشد ریسک را در نظر داشته باشید.......

فعلن سه تا پتانسیل در این سهم دیده میشود
1- بودن جو با گروه برقی این جو میتواند سه دلیل عمده و بنیادی داشته باشد افزایش انبارهای جهانی مس و در نتیجه معتبر بودن مقاومت 6500 و 6700 برای مس
شرکت فروش داخلی خوبی و تقریبن انحصاری دارد که در زمان اجرای طرح تحول میتواند افزایش قیمت دهد و از بابت افزایش قیمت انرژی نیز بنسبت دیگر صنایع وضعیت بهتری دارد...

2- شرکت در سه ماهه امسال فقط توانسته 2 درصد از محصولات خود را صادر نماید و با همین 2 درصد پوشش 25 درصدی ای پی اس نیز داشته حال اگر باتوجه به قراردهای جدید با سوریه توانست افزایش صادرات و افزایش فروش داشته باشد (در حد سال گذشته نه زیادتر )با توجه به افزایش حاشیه سود میتواند 200 ریال سود را عملیاتی کند......
3- مقدار زیادی شرکت زمین در غرب یزد دارد با توجه به گسترش شهر زمینها در موقعیت خوبی قرار گرفته حال برای امسال در گزارش خود شرکت 6/4 میلیارد تومان سود غبر عملیاتی در نظر گرفته این سود در ای پی اس گنجانده نشده و اطلاعی ندارم که تا الان فروخته یا نه
اگر فروخت و در ای پی اس گنجاند سود هر سهم 153 ریال افزایش می یابد.........
ضمن اینکه ارزش ویژه هر سهم 173 تومان است و زیان انباشته هم ندارد

vahidiyan

Well-Known Member
کاربر فعال
با تشکر از شما جناب آرش خان
پس اینکه میگن تا 200 میره بالا شایعه ای نزدیک به واقعیت است.
راستی در مورد ریسک سهم مطلبی بیان نکردید.

بالا