بيمه های: دي ، پارسيان ، آسيا ، البرز ، دانا ، آرمان ، ميهن ، پاسارگاد ، شهر، ما ، اتکایی ایرانیان

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
همیشه دنبال سهامی باشید که رشد نکرده اما سود سازی خوبی داره معمولا این سهام بعد از رشد بازار کم یاب می شه یکی از سهامی که حقوقی کنترل کرده تا حسابی جمع کنه بیمه پارسیان با نماد پارسیان هست اگه تحلیل تحلیل گرهای مختلف درست باشه و بالای ۱۰۰ قابلیت سود سازی تکرار پذیر داشته باشه فعلا مفت ترین سهم بازاره و با توجه به قیمت 140 تومانی قابلیت چند برابر شدن را داره جهت خواندن بعضی از تحلیلها می تونید به سایت سهام یاب مراجعه بفرمایید لازم به ذکر است نوشته های بنده ممکنه اشتباه باشه بنابراین اگه قصد خرید دارید اول تحقیق کنید بعد بخرید
https://www.sahamyab.com/hashtag/پارسیان

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
mehdi h:
بدترین حالت ممکن در سود سازی بیمه پارسیان (البته به نظر من) سود تسعیر ارز 0 تومان سود خود پارسیان 25 تومان(9 ماه 236ریال ساخته) و فرض سود 50 تومانی از سرمایه گذاری پارسیان(به جای سود تحلیل بالای ۱۰۰ تحلیل گران) جمع سود 75 تومان p/e 4 هم بیشتر نمیدم قیمت سهم 300 تومان یعنی در بدترین حالت ممکن سهم باید 100 درصد رشد کنه

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
دیگه مجبور شدم بیمه پارسیان را تحلیل کنم برای این کار سراغ نرخ کنستانتره در گکهر کچاد و کگل می رم در ابتدا یادآوری می کنم که چون کنستانتره و گندله به ظرفیت نهایی نرسیدند فعلا 50درصد ظرفیت هر کدام یا 225 هزار تن در سال را در نظر می گیرم نرخ کنستانتره کگل در دی ماه 514 هزار تومان ودر کچاد ۵۶۰ هزار که ما در اینجا 500 هزار تومان در نظر می گیریم نرخ گندله در کچاد ۸۶۰ هزار تومان که 800 در نظر می گیریم نرخ آهن اسفنجی نیز در کاوه هر تن یک میلون و صد و صادراتی دو میلیون و صد که یک میلیون و صد در نظر می گیرم و بازده را 40 درصد در نظر می گیرم پس داریم
225*(500+800)= 292500 یا تقریبا 292 میلیارد تومان و از طرفی 100*1100=110000 یا 110 میلیارد تومان پس تا اینجا 110+292=402 میلیارد تومان داریم و چون نرخ بازده را 40 درصد گرفتم پس 402*0.4=160 میلیارد تومان با فرض تقسیم 90 درصدی (البته من فعلا کاری با معادن سنگ آهن و طرحهای دیگه سرمایه گذاری پارسیان ندارم) بنابراین حداقل حدود 50 تومان تا رسیدن به ظرفیت نهایی هم سود برای پارسیان در نظر بگیریم با 30 تومان سود سالیانه 80 تومان میشه که حداقل قیمت 320 تومانی را برای پارسیان رقم میزنه اما چند مورد :
1: با توجه به تورم نرخ بیمه نامه ها هم افزایش یافته که این خود باعث افزایش سود آوری سال بعد بیمه می شود
2: در سال 98 با رسیدن به ظرفیت نهایی سود از 100 تومان فراتر می رود که این هم خود باعث جهش در قیمت سهام بیمه پارسیان می شود
بنابراین نرخ فعلی 140 تومانی بیمه پارسیان فقط فرصتی است برای خرید و بس

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
دیگه مجبور شدم بیمه پارسیان را تحلیل کنم برای این کار سراغ نرخ کنستانتره در گکهر کچاد و کگل می رم در ابتدا یادآوری می کنم که چون کنستانتره و گندله به ظرفیت نهایی نرسیدند فعلا 50درصد ظرفیت هر کدام یا 225 هزار تن در سال را در نظر می گیرم نرخ کنستانتره کگل در دی ماه 514 هزار تومان ودر کچاد ۵۶۰ هزار که ما در اینجا 500 هزار تومان در نظر می گیریم نرخ گندله در کچاد ۸۶۰ هزار تومان که 800 در نظر می گیریم نرخ آهن اسفنجی نیز در کاوه هر تن یک میلون و صد و صادراتی دو میلیون و صد که یک میلیون و صد در نظر می گیرم و بازده را 40 درصد در نظر می گیرم پس داریم
225*(500+800)= 292500 یا تقریبا 292 میلیارد تومان و از طرفی 100*1100=110000 یا 110 میلیارد تومان پس تا اینجا 110+292=402 میلیارد تومان داریم و چون نرخ بازده را 40 درصد گرفتم پس 402*0.4=160 میلیارد تومان با فرض تقسیم 90 درصدی (البته من فعلا کاری با معادن سنگ آهن و طرحهای دیگه سرمایه گذاری پارسیان ندارم) بنابراین حداقل حدود 50 تومان تا رسیدن به ظرفیت نهایی هم سود برای پارسیان در نظر بگیریم با 30 تومان سود سالیانه 80 تومان میشه که حداقل قیمت 320 تومانی را برای پارسیان رقم میزنه اما چند مورد :
1: با توجه به تورم نرخ بیمه نامه ها هم افزایش یافته که این خود باعث افزایش سود آوری سال بعد بیمه می شود
2: در سال 98 با رسیدن به ظرفیت نهایی سود از 100 تومان فراتر می رود که این هم خود باعث جهش در قیمت سهام بیمه پارسیان می شود
بنابراین نرخ فعلی 140 تومانی بیمه پارسیان فقط فرصتی است برای خرید و بس
این فایل هم برای اونهایی که هنوز تولید اپال پارسیان را باور نکردند بیمه پارسیان سال دیگه می ترکونه
9.png

بالا