بهمن دیزل-خدیزل

چی چست

Well-Known Member
کاربر فعال
[h=1]بهمن دیزل معرفی شد/ اعلام آخرین وضعیت مالی و عملیاتی[/h]مسئولان شرکت بهمن دیزل با برگزاری جلسه معارفه ایی آخرین وضعیت مالی و عملیاتی این شرکت ۱۰۰ میلیارد تومانی را تشریح کردند تا " خدیزل" برای عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام در فرابورس منتظر مجوز باشد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جلسه معارفه شرکت بهمن دیزل بعداز ظهر امروز با حضور جمع کثیری از سرمایه گذاران در هتل سیمرغ برگزار شد و طی آن مسئولان و مدیران این شرکت 100 میلیارد تومانی با تشریح آخرین وضعیت مالی و عملیاتی و پاسخ به سئوالات حاضرین، قدم نهایی عرضه اولیه 10 درصد این شرکت را اعلام کردند تا با مجوز سازمان بورس، عرضه اولیه 10 درصد سهام " خدیزل" در بازار دوم فرابورس انجام شود.


نظر سهامدار عمده در مورد زمان و شرایط عرضه

براساس این گزارش ، در این جلسه که عده زیادی از سرمایه گذاران به صورت ایستاده نظاره گر آن بودند، سعید موحدی معاون مالی گروه بهمن در مورد میزان و زمان احتمالی عرضه سهام «خدیزل» گفت: در صورت اخذ موافقت مسئولان سازمان بورس و فرابورس،دوشنبه هفته جاری عرضه اولیه 10 درصد از سهام این شرکت بهمن در فرابورس خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در عرضه سهام این شرکت و تعیین قیمت سهم، منافع سهامداران را در نظر خواهیم داشت و گروه بهمن که تلاش می کند عرضه منصفانه ای انجام شود، برنامه ای برای ادامه عرضه بیشتر سهام این شرکت ندارد. بنابراین انتظار می رود مانند کشف قیمت هر سهم بهمن لیزینگ، عرضه موفقی در پیش رو باشد.

برنامه افزایش سرمایه 50 درصدی

این مقام مسئول با تاکید بر این که این مجموعه ظرفیت تولید 30 هزار دستگاه خودرو را داراست به ساختار مالی بدون ابهام شرکت اشاره کرد و گفت: این موضوع آینده این شرکت را تضمین می کند این درحالی است که علی رغم همه فشارهای بین المللی این شرکت از تمامی گشایش های موجود استفاده کرده است. همچنین موضوع برند انحصاری نیز در اختیار این شرکت قرار دارد.
موحدی با اشاره به دارایی های شرکت در 9 ماه سال 93، گفت: دارایی های شرکت بالغ بر 360 میلیارد تومان است که گزارش عملکرد شرکت نیز در سال مالی 93 طی 15 روز آینده نهایی شده و منتشر خواهد شد.
وی در پاسخ به این سوال که بحث افزایش سرمایه در شرکت بهمن دیزل در دستور کار قرار دارد یا خیر، گفت: با توجه به این که صنعت خودرو نیازمند توسعه و توسعه هم نیاز به سرمایه گذاری دارد و طبق برآورد انجام شده مبنی بر گردش مالی 600 میلیارد تومانی شرکت در سال آینده، بنابراین نیاز به افزایش سرمایه احساس می شود. طبق بررسی های انجام شده در برنامه داریم در آینده سرمایه شرکت را به 150 میلیارد تومان برسانیم.
معاون مالی گروه بهمن در مورد سودآوری شرکت بعد از رفع تحریم ها، خاطرنشان کرد: نمی توان شرایط خاصی را برای بعد از تحریم ها اعلام کرد اما طبیعتا افزایش تولید و به تبع آن افزایش سودآوری برای شرکت متصور است.
وی در مورد سال مالی و زمان برگزاری مجمع شرکت هم گفت: سال مالی شرکت بهمن دیزل همانند اکثر شرکت بورسی 29 اسفندماه است و مجمع سال 93 شرکت نیز احتمالا در اردیبهشت یا خردادماه برگزار شود. وی در مورد سیاست تقسیم سود شرکت نیز گفت: سعی مان این است که تقسیم سود مطمئن و در عین حال بالایی را داشته باشیم.


راهبردهای بهمن دیزل و میزان تولید و فروش و سود هر سهم 94

فرخ مید مدیر مالی شرکت بهمن دیزل نیز در ادامه با اشاره به راهبردهای مجموعه بهمن دیزل، گفت: حفظ سودآوری، تامین منافع سهامداران، توسعه سبد محصولات، ارتقای کیفیت زنجیره ارزش و تولید محصول با برند بهمن دیزل از جمله راهبردهای شرکت بهمن دیزل است.
وی با اشاره به سرمایه 100 میلیارد تومانی شرکت به ترکیب سهامداران پرداخت و گفت: در حال حاضر ترکیب سهامداران شرکت به ترتیب گروه بهمن با سرمایه 99.94 درصد بوده و سایر سهامداران شامل شرکت شاسی ساز ایران، شرکت بهمن لیزینگ، عصر بهمن، شرکت بهمن موتور، شرکت بهمن سرویس، شرکت بهمن خودرو است.
مدیر مالی شرکت بهمن دیزل در مورد پیش بینی تولید و فروش شرکت در سال جاری هم خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته میزان تولید و فروش را در سال جاری به ترتیب 4 هزار و 954 و 5 هزار و 500 دستگاه پیش بینی کرده ایم. وی در عین حال پیش بینی سود سال 93 را 675 ریال و پیش بینی سود سال 94 را 692 ریال اعلام و خاطرنشان کرد: گزارش سال مالی 93 شرکت طی دو هفته آینده نهایی شده و منتشر خواهد شد.

آخرین وضعیت عملیاتی و برنامه های آتی از زبان مدیرعامل

بنابر این گزارش، میرحکیم حسینی مدیرعامل شرکت بهمن دیزل هم با اشاره به تاریخچه تاسیس این شرکت، گفت: شرکت بهمن دیزل در اول دی ماه سال 85 شروع به فعالیت کرد که با وجود نوپا بودن این شرکت در صنعت خودرو اما از ویژگی هایی در مقایسه با دیگر شرکت های این صنعت در رنج خودروهای تجاری برخوردار است که آن را متمایز می کند.
وی یکی از ویژگی های مهم این شرکت را استفاده کمتر از نیروی انسانی نسبت به شرکت های مشابه دانست و گفت: این امر منجر به پایین آمدن هزینه تمام شده این مجموعه به عنوان یک مزیت شده است. در عین حال حضور نیروی انسانی با انگیزه در مجموعه باعث شده آینده شرکت و موفقیت آن تا حدودی تضمین شود.
این مقام مسئول با بیان این که همه عناصر مورد نیاز شرکت از جمله تامین داخلی، تامین خارجی، تولید، مباحث مهندسی، طراحی، فروش و خدمات پس از آن و ... در شرکت متمرکز است، گفت: در این شرایط قدرت و سرعت تصمیم گیری بالا رفته و همچنین موضوع نیروی انسانی تحت کنترل مدیران مجموعه قرار می گیرد.
حسینی با اشاره به موضوع تحریم ها و به وجود آمدن محدودیت هایی در صنعت خودرو طی سال های گذشته گفت: با وجود تشدید تحریم ها در اقتصاد ایران اما فعالیت شرکت بهمن دیزل ادامه داشت و سودآوری مناسبی به دست آمد. به طوری که با کمترین هزینه و مشکلات این دوره را پشت سر گذاشتیم.
وی ادامه داد: در سه سال گذشته فعالیت های توسعه ای در بحث محصول، فرآیندها و موارد مربوط به تولید را نه تنها متوقف نکردیم بلکه توسعه هم دادیم به طوری که بازسازی کل شرکت در دستور کار قرار گرفت.
وی به پایین بودن هزینه مالی شرکت بهمن دیزل در مقایسه با دیگر شرکت های مشابه پرداخت و گفت: با توجه به شرایط نقدینگی در مجموعه، استقبال از محصولات و موضوع فروش و پیش فروش، یکی از معدود شرکت هایی هستیم که کمترین اعتبارات بانکی را اخذ کردیم.
حسینی ساختار مجموعه را یک ساختار ساده، روان و به روز توصیف کرد و گفت: از ساختارهای پیچیده دوری جستیم و سعی کردیم از روش های تولید در دنیا بهره بگیریم. بحث ارتباطات بین واحدهای مختلف مجموعه به شکل ساده وجود دارد تا به این ترتیب سرعت در تصمیم گیری بالا رود.
مدیرعامل شرکت بهمن دیزل با اشاره به پروژه های در جریان مجموعه و امیدواری زیاد به اجرای آنها، گفت: پروژه سالن رنگ شرکت بهمن دیزل در حال ساخته شدن است که در آینده نزدیک تکمیل شده و به بهره برداری خواهد رسید.
حسینی ادامه داد: بحث طراحی کامیونت تحت عنوان شیلر از دو سال و نیم پیش کلید خورد که پایان سال گذشته اقدامات مربوط به تست، استاندارد و مجوز آن انجام شد. این درحالی است که مجوز شماره گذاری این کامیونت نیز گرفته شد و یک دستگاه از این محصول را قبل از پایان سال 93 گرفتیم و تولید انبوه آن اواخر همین سال آغاز شد. وی با تاکید بر این که تولید انبوه این محصول در سال 94 نیز ادامه دارد، گفت: امید است این محصول در سال جاری به بازار عرضه شود.
وی به دیگر محصولات این مجموعه اشاره کرد و گفت: در حالی مجوز شماره گذاری کامیونت 5 تن گرفته شده که کامیونت 8 تن نیز در مرحله ساخت قرار دارد. مدیرعامل شرکت بهمن دیزل با اشاره به تولید مینی بوس و تست و انجام استانداردهای مربوطه، خاطرنشان کرد: محصول مینی بوس هم به تولید انبوه رسیده و شماره گذاری آن در حال انجام بوده که امید است در نیمه اول امسال به بازار عرضه شود. همچنین قصد داریم بحث تولید اتوبوس را در آینده نزدیک به سبد محصولات شرکت بیفزاییم و عرضه آن به بازار را دنبال کنیم.
وی در پایان با تاکید بر این که بهبود مستمر و بهره وری جزو خواسته های مدیریت گروه است، گفت: تمامی عوامل مجموعه در چند سال گذشته در این راستا حرکت کرده اند و سعی دارند در سنوات آینده نیز این مسیر را ادامه دهند.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

چی چست

Well-Known Member
کاربر فعال
رئیس اداره عملیات بازار فرابورس به بورس پرس:
[h=1]زمان قطعی عرضه اولیه "خدیزل"مشخص نیست/سهامداران منتظر اطلاعیه باشند[/h]رئیس اداره عملیات بازار فرابورس گفت: فعلا" تصمیمی در مورد زمان عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام بهمن دیزل گرفته نشده و سهامداران باید منتظر اطلاعیه رسمی فرابورس باشند.

بهنام محسنی رئیس در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، در مورد زمان عرضه اولیه 10 درصد سهام شرکت 100 میلیارد تومانی بهمن دیزل که بعداز ظهر امروز جلسه معارفه ایی را برای سرمایه گذاران برگزار کرد، اظهار داشت: در حال حاضر تصمیمی برای عرضه اولیه این شرکت طی هفته جاری گرفته نشده است.
وی ادامه داد: بنابراین درحالی عرضه اولیه دومین شرکت جدید فرابورس روز دوشنبه نخواهد بود که فعلا" عرضه اولیه این سهم در هفته جاری هم اندک است. بنابراین سهامداران تا زمان اطلاعیه رسمی شرکت فرابورس مبنی بر قطعیت زمان عرضه اولیه " خدیزل" باشند.
براساس این گزارش، شرکت بهمن دیزل از 5 مرداد سال گذشته با نماد " خدیزل" در بازار دوم فرابورس درج شده است. این شرکت با سرمایه 100 میلیارد تومانی وابسته به گروه بهمن بوده و پیش بینی سود هر سهم این شرکت برای دو سال 93 و 94 حدود 68 تومان است.
 

چی چست

Well-Known Member
کاربر فعال
جلسه معارفه خدیزل (به روایتی دیگر)

جلسه معارفه بهمن دیزل در روز شنبه مورخ 22 فروردین ماه سال 1394 در محل هتل سیمرغ تشکیل شد. در این جلسه در خصوص وضعیت مالی و انواع محصولات و ... مطالبی ارائه شد.
این شرکت از سال 85 فعالیت خودرا با هدف تولید کامیون های سنگین و نیمه سنگین و مینی بوس آغاز کرده و ظرفیت اسمی آن در حال حاضر 42هزار دستگاه است که پیش بینی می شود در سال جاری 4954 دستگاه معادل 12٪ ظرفیت اسمی تولید داشته باشد. فروش پیش بینی شده نیز 5514 دستگاه است. تولید شرکت مانند سایر شرکت های مشابه خیلی کمتر از ظرفیت اسمی است ولی به گفته ی مسئولین سعی بر این است تا تولید در سطح بهینه ای انجام گیرد همچنین هزینه ی ثابت تولید در خدیزل بسیار پایین بوده بنابراین تولید کمتر از ظرفیت هزینه ی زیادی را به خدیزل تحمیل نمیکند. آقای حسینی مدیر عامل شرکت در مورد محصولات جدید شرکت از جمله کامیونت شیلر که از سه سال گذشته طراحی آن شروع شده و در پایان سال گذشته مجوز شماره گذاری آن اخذ گردید خبر داد و همچنین در سال جاری محصولات دیگری نظیر کامیون26 ایسوز ،کشنده ایسوز و مینی بوس با پلت فرم شیلر و ... به بازار عرضه خواهد شد. پاسخ مسئولین شرکت در جواب به سوالی مبنی بر علت عدم تقارن افزایش درآمد فروش و افزایش سود خالص این بود که در سال 93 عوامل زیادی از جمله پایین بودن ارزش ین ژاپن و تولید محصولاتی با حاشیه سود بالا منتج به سود 675 میلیارد ریلی شد ولی در سال 94 پیش بینی میشود ارزش ین افزایش یابد همینطور تغییر در ترکیب محصولات ، ما را بر آن داشت تا پیش بینی محافظه کارانه ای را ارائه دهیم. در صورتی که سازمان بورس اوراق بهادار موافقت خود را اعلام نماید عرضه ی 10٪ از سهام این شرکت در روز دوشنبه 24 فروردین ماه سال جاری انجام خواهد شد.
 

tcgkom

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ييکيي از بهتريين گروههايي خودروساز کشور با گزارش عاليي و روند روبه رشد تولييد و چشم انداز روشن که از دييد اهاليي بورس پنهان مانده است /دوستان بد نييست بررسيي کنند
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
فروش 3 ماهه امسال شرکت تقریبا دو برابر پارسال بوده ، آینده روشنی در انتظار سهمه خصوصا با پی بر ای پایینی که داره
 

h00mi

Well-Known Member
کاربر فعال
بازار "خدیزل" که سود تحلیلی امسالش حداقل ۱۰۰ تومان است و تقسیم سود ۷۵% در مجمع دارد و همین حالا به ازای هر سهم فقط "۱۰۰ تومان" سود انباشته دارد را در ۲۹۰-۳۰۰ تومان نمی خرد !
 

mey

Well-Known Member
کاربر فعال
بی نظیر کار کرده...3 ماهه 32 تومان ساخته...سهم باید 600 بشه...
 

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
اوه اوه اوه اوه...

سهام ما اینه دیگه (-:

یکی از یکی بهتر...(-:

چون :

ب زیر ۱۰۰ درصد بازدهی فک نمیکنیم ما...

فقط اینکه از نظر سیاسی کشور ب چ سمتی بره مشخص نیست...

خاک تو سر حقوقی ها. ...

شایدم ب کد های خودشون میفروختن...

چون دو ماهه فقط حقوقی داره میده ب کد حقیقی!!

لجن گرفته این مملکتو..

وگرنه خریدار باید التماس میکرد.....برا خریدش...
 
آخرین ویرایش:

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
با این عملکرد خیره کننده 3 ماهه 12 ماهه راحت بالای 120 تومن میسازه
افزایش نرخ اصلی در 3 ماهه دوم خواهد بود که منجر به سودسازی بیشتر تو 3 ماهه دوم میشه
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
افزایش نرخ های شرکتهای خودروسازی عمدتا از مرداد داره اعمال میشه ، خدیزل با افزایش نرخ توان افزایش تصاعدی سود را داره و تو تیر ماه کمتر فروخته تا در مرداد ماه با افزایش نرخ سود بیشتری کسب کنه ، کماکان معتقد به سود بالای خدیزل هستیم.
 

ak119

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
واگرایی RD TD و سیگنال MACD و خط روند

1548260755405.png
 
بالا