بهترین کارگزاری از لحاظ خرید وفروش اینترنتی

mehrju

Member
عضو تازه
با سلام و امید سلامتی
من یه اکسپرت مینوشتم و وقتی با مفیدتریدر اجرا کردم متاسفانه متوجه شدم سفارش از طریق اکسپرت بصورت پیش فرض پشتیبانی نمیکند. از دوستان کسی هست که بتونه راهنمایی کنه کدام کارگزاری از معاملات الگوریتیمی پشتیبانی میکند. ممنون میشم که وقت خودم را بیهوده هدر ندهم

آماتور

Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان خدمات آنلاین کارگزاری سهم آشنا رو کسی تجربه کرده؟

BLUEWIZARD

Member
عضو تازه
چندین بار به طور جدی در 6 ماه اخیر به تغییر کارگزاری فکر کردم اما با فاجعه ای که در روز حساسی مصل امروز کارگزاری بیشرف آگاه رقم زد دیگه صبرم به انتها رسیده
اگر دوستان تجربه ای دارند بین کارگزاری های که هنوز ازدحام کاربر ندارند کدوم مناسبه؟پاساردگاد/مبین سرمایه/اساتیس پویا و ...؟فقط اپ درست حسابی داشته باشه هم خیلی برام مهمه

soooot

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
چندین بار به طور جدی در 6 ماه اخیر به تغییر کارگزاری فکر کردم اما با فاجعه ای که در روز حساسی مصل امروز کارگزاری بیشرف آگاه رقم زد دیگه صبرم به انتها رسیده
اگر دوستان تجربه ای دارند بین کارگزاری های که هنوز ازدحام کاربر ندارند کدوم مناسبه؟پاساردگاد/مبین سرمایه/اساتیس پویا و ...؟فقط اپ درست حسابی داشته باشه هم خیلی برام مهمه
زمانی که عرضه اولیه هنوز به روش بوک بیلدینگ نبود یه دوستی داشتم که کارگزاریش ایساتیس پویا بود و من کارگزاریم مفید بود (جفتشون نرم افزارشون یکی بود) موقع ثبت سفارش عرضه اولیه که میرسید ایساتیس پویا صد برابر بد تر از مفید بود، الان رو نمیدونم که وضعیتش چطوره ولی بعید میدونم بهتر باشه، همین امروز توی یکی از کانالهای تلگـــرامی دیدم که یکی ازش بد میگیفت.
فارابی از هر نظر افتضاحهه، یعنی سمت هر چی میری فقط سمت فارابی نرو. (خودم اکانتش رو دارم)
آگاه بهتر از فارابیه ولی کند ترین توی به روز رسانی لحظه ای قیمت ها هست و کلا کنده و داغون و خسته. (اکانت آگاه رو هم دارم)
مفید بهتر از فارابی و آگاه هست، مخصوصا که چند تا پلتفرم معاملاتی داره (متنوع ترین در بین همه کارگزاری ها)، ولی اینم از اینور سال کامل هنگه، سفارش میزنی، پنج دقیقه بعد اگر به اشتباه خطا نداده باشه شاید ثبت بشه، همین دیروز سفارش زدم، حدود چهل دقیقه بعد ثبت شد! توی این چهل دقیقه هم نه میتونستم حذفش کنم و نه ویرایش! این دیگه شده داستان هر روز ما (اکانت مفید هم دارم)
بهتره بری سمت کارگزاری هایی که:
1- رتبه الف باشن
2- از oms اختصاصی استفاده کنن (و یا oms ای که تعداد کمتری از کارگزاری ها ازش استفاده میکنن)
3- خلوت باشن

مشکل خیلی از کارگزاری های کوچیک اینه که چون سرمایه کمی دارن اول صبح سقف اعتبارشون برای سفارش پر میشه و بقیه هر چقدر درخواست میزنن خطا میده که البته کاربر معمولا متوجه نمیشه دلیل خطا چیه...

سلام من برای خودم و همسرم مفید دارم ولی برای بچه هام همینطور الکی الکی رفتم اولین کارگزاری ثبت نام کردم اسم کارگزاری بانک انصار هست.....آقا اینقدر این کارگزاری خوش برخورد ودر اسرع وقت کد آنلاین معاملاتی داد و توانستم در سریع ترین زمان وارد بشم در عرضه اولیه دیروز ( وپویا) که من و خانمم خطا خوردیم کارگزاری مفید نتونست ثبت کنه اما بچه هام که کارگزاری انصار بود فورا ثبت و خرید انجام شد درهنگام ورود ایزی تریدر فوق العاده کنده درحالیه آنلاین بانک انصار سه سوت وارد میشه و واقعا عالیه ......مفید و آگاه و فارابی بخوره تو سرشون گندشو در آوردن

mhjtalarebourse

Very Good Member
کاربر فعال
سلام من برای خودم و همسرم مفید دارم ولی برای بچه هام همینطور الکی الکی رفتم اولین کارگزاری ثبت نام کردم اسم کارگزاری بانک انصار هست.....آقا اینقدر این کارگزاری خوش برخورد ودر اسرع وقت کد آنلاین معاملاتی داد و توانستم در سریع ترین زمان وارد بشم در عرضه اولیه دیروز ( وپویا) که من و خانمم خطا خوردیم کارگزاری مفید نتونست ثبت کنه اما بچه هام که کارگزاری انصار بود فورا ثبت و خرید انجام شد درهنگام ورود ایزی تریدر فوق العاده کنده درحالیه آنلاین بانک انصار سه سوت وارد میشه و واقعا عالیه ......مفید و آگاه و فارابی بخوره تو سرشون گندشو در آوردن
سلام. بانک انصاری دیگر وجود ندارد.
این بانک به بانک سپه تغییر نام داد.
نمی‌دانم پرسنل بانک سپه را دیده‌اید یا نه؟ گندترین پرسنل بانکی‌ای که من تا به حال دیده‌ام همان‌ها هستند... امیدوارم کارمندان کارگزاری‌تان را با آنها عوض نکنند... :oops:
;):p

امیررضا نصری رازین

Member
عضو تازه
الان بدلیل افزایش حجم معاملات هسته معاملاتی به مشکل خورده و کلا مشکل تو همه کارگزاریها هست ولی بعضی کارگزارها کمتر هست من خودم پدر وبرادرم مبین سرمایه هستیم و متاسفانه عرضه اولیه وپویا رو برای ما انجام ندادن چند روز قبل هم تو نشان دادن مانده مشکل داشت که احتمالا به خاطر مشکلات شرکت ارایه دهنده نرم افزار هست من خودم قصد تعویض کارگزرای دارم به نظرم کارگزرایهای که کمتر مورد استقبال هستند حداقل مشتری مداری بهتر و برخورد مناسب تری دارند وقتشه که تمرکز زدایی از چند کارگزاری خاص بشه

clergyman

Member
عضو تازه
سلام دوستان. کسی کارگزاری های زیر را کار کرده است؟ آیا رضایت داشته اید؟ لطفا اگر اطلاعاتی دارید،‌ دریغ نفرمایید. 1. کارگزای بورس ایران 2. کارگزاری آرمون بورس

clergyman

Member
عضو تازه
4. ایساتیس پویا 5. دنیای خبره - 6. حافظ ببخشید اجازه ویرایش ارسالی های قبلی را نداد و مجبور شدم پشت سر هم پست بزارم. لطفا نظرتون در باره سامانه سینا تریدر و آنلاین پلاس را بگید. بعضی از شرکت ها چرا چند تا سامانه معاملاتی دارند؟ مثلا یک اکسیر دارند،‌ یک هم افزا؟ راسیتش آگاه ما رو بیچاره کرده و میخوام کارگزاری را عوض کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

آخرین ویرایش:

soooot

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
جملات "فلان کارگزاری خوبه یا فلان کارگزاری بده" تا وقتی که دلیل کامل و واضحی براش داده نشده معنی نداره، وقتی میگیم فلان کارگزاری بد هست داریم در مقایسه با بقیه کارگزاری ها این حرف رو میزنیم، پس خوب یا بد بودن کارگزاری ها باید منهای مشکلات هنگی هسته معاملات که برای همه کارگزاری ها وجود داره برسی بشه.
به عنوان مثال کارگزاری فارابی بد هست، چرا؟ چون نرم افزار فارابیکسو که این کارگزاری به صورت اختصاصی ازش استفاده میکنه از ابتدا مشکلات زیادی داشته و کارگزاری هم هیچ اقدامی برای برطرف کردنشون نمیکنه! من حدود ده سال در کارگزاری مفید معامله کردم و بجز چند ماه اخیر که مشکلاتش به دلیل شلوغی خیلی زیاد و غیر قابل تحمل شده، حتی 3 بار هم به مشکلی برنخوردم که مجبور به تماس باهاشون بشم، ولی در مورد فارابی حد اقل ماهی 10 بار باهاشون تماس میگرفتم تا خطاهای نرم افزار در محاسبه مانده حساب و گم شدن مبلغ فروش سهام و هزار و یک مشکل دیگه رو به صورت دستی برطرف کنن، و البته مدیر عامل فارابی هم چند سال پیش در یک مصاحبه در بورس پرس رسما اعلام کرده بود که مشتریان کوچیک برای ما اهمیتی ندارن و ما باید منابعمون رو صرف مشتریان بزرگ کنیم!! (بعید میدونم این حجم از وقاحت در هیچ کارگزاری دیگه ای دیده بشه)
بارها دیدم که یه نفر میاد توی گروه های تلـگرامی و به یه کارگزاری لعنت میفرسته و میگه ارسال، ویرایش و حذف سفارش با تاخیر انجام میشه و یه نفر دیگه از همون کارگزاری میاد میگه هیچ مشکلی نداره! دلیل این موضوع اینه که هسته معاملات پردازش سفارش های هر سهم رو بصورت بلوک های مجزا انجام میده، یعنی ممکنه معاملات یک سهم با کندی روبرو باشه در حالی که در همون زمان معاملات یک سهم دیگه بدون هیچ مشکلی در حال انجام باشه.
همین چند روز پیش در کارگزاری مفید روی سهم فولاد که سفارش میگذاشتم در بهترین حالت 20 دقیقه بعد سفارش در هسته معاملات ثبت میشد!! ولی در همون زمان برای تست روی چند تا سهم دیگه سفارش گذاشتم و بدون هیچ تاخیری سفارش ثبت، ویرایش و حذف میشد (این موضوع تا حدود ساعت 10:30 ادامه داشت و بعد مشکل حل شد)
پس وقتی یه نفر میگه الان معاملات تاخیر داره و ثبت نمیشه، جواب این نیست که من هیچ مشکلی ندارم، باید ازش پرسید روی کدوم سهم؟ فقط در صورتی که روی یک سهم خاص و در یک زمان مشابه یک کارگزاری مشکل داشته باشه و کارگزاری دیگه مشکلی نداشته باشه مشخص میشه که مشکل از کارگزاریه.
کسی که فقط عرضه اولیه ها رو میخره و یا هر چند ماه یک بار یکی دو تا سهم میخره یا میفروشه، چطور میخواد متوجه کندی در ثبت، ویرایش و یا حذف سفارشات و یا خطا های اشتباه در هنگام ثبت سفارش و... بشه! اکثر افرادی که میان میگن آگاه خوبه، مبین سرمایه خوبه، مفید خوبه، ایساتیس پویا خوبه و... از همین افراد هستن، اگر اینا خوبن پس کارگزاری های بد که ملت ازشون شاکی هستن کدوما هستن! طرف یه عرضه اولیه خریده و یا یک سال پیش یه سهم خریده و سه ماه یه بار میاد بهش سر میزنه ببینه چند شده، بعد میگه کارگزاری من هیچ مشکلی نداره و خوبه! (البته طرف نیتش بد نیست و چیزی رو که دیده میگه ولی لزوما نظرش صحیح نیست)
این تاپیک تا اینجا 30 صفحه شده و دائم ملت اومدن پرسیدن کدوم کارگزاری خوبه و در جواب مثلا گفته شده کارگزاری مبین سرمایه یا مفید یا آگاه یا... و دو تا پست پایین تر یکی دیگه در حال شکایت از همون کارگزاری ها بوده! اگر این تاپیک 30 هزار صفحه هم بشه همون نتیجه ای رو خواهد داشت که میشه از صفحه اول این تاپیک گرفت.
من راهی جز اینکه در کارگزاری های مختلف ثبت نام کنیم و خودمون تستشون کنیم به ذهنم نمیرسه، متاسفانه مرجع "بی طرف" و "حرفه ای" ندیدم که تا به حال کارگزاری های مختلف رو "از نظر مشکلاتی که بعد از شلوغی های اخیر پیش اومده" با هم مقایسه کنه تا بشه کارگزاری بهتری رو انتخاب کرد، ثبت نام در کارگزاری های مختلف هم در این روزهای کرونایی مشکلات خاص خودش رو داره، مثلا میخواستم در کارگزاری بهگزین ثبت نام کنم تا تستش کنم، ثبت نام اینترنتی کردم ولی مرحله امضای قراردادشون فقط از طریق نمایندگی های خودشون بود و ارائه خدمات از طریق دفاتر پیش خوان نداشتن، بهم زنگ زدن و گفت چون تهران نیستی تا وقتی کرونا تموم نشده نیا!
والا ما که موندیم چیکار کنیم، وقتی معاملات خودم از طریق مفیده و در چند کارگزاری دیگه هم حساب دارم که یکی بد تر از اون یکی هستن و میبینم خیلی ها میان از همین کارگزاری های سرتا پا مشکل تعریف میکنن و میگن هیچ مشکلی نداره! تنها مورد نتیجه قطعی که میتونم بهشم برسم اینه که به نظرات بقیه اعتماد نکنم و خودم کارگزاری ها رو تست کنم (شایدم با شلوغی های اخیر این مشکلات در همه کارگزاری ها باشه، من که تا الان یه کارگزاری بدون مشکل پیدا نکردم).

آخرین ویرایش:

clergyman

Member
عضو تازه
دوست عزیز واقعا از نظر مفید،‌جامع و کارشناسی شده شما متشکرم. واقعا آگاه بیچاره کرده و کلی ضرر زده به ما و ملت شهید پرور. من یک هفته است دارم روی اینکه کدوم کارگزاری برم سرچ و تحقیق و ثبت نام می کنم ولی متاسفانه به نتیجه نرسیدم. کارگزاری های کوچک وجود دارند و خلوت هستند ولی آدم نمی تونه اعتماد کنه چون بعضی شون رتبه "ب" را در چند سال آوردند و مسئله مالیه شوخی بردار نیست. آدم می ترسه کلاهبرداری کنند. اکثرشون سیستم های آماده مثل رایان هم افزا و تدبیر دارند که روی یک دامین مثل irbroker یا exirbroker و .. سوار هست که اگر قرار باشه همشون روی یک سرور باشند،‌ باعث شلوغی میشه.

در این وضعیت که مشترکین کارگزاری های بزرگ مثل مفید و آگاه و مبین سرمایه و فارابی و کشاورزی همه از این سطح ناکارآمدی و ارورهای سرور متعدد و عدم پاسخگویی مناسب متضرر و شاکی هستند،‌ باید ما به هم کمک کنیم و تصمیم بگیریم این تست کارگزاری را که فرمودید به صورت گروهی انجام بدیم و نتیجه را منعکس کنیم که دوباره کاری نشه. بحث سر این نیست که معاملات یک سهم با تاخیر انجام میشه،‌ الان اوضاع به وضعیت رسیده که مثلا در کارگزاری آگاه من صبح تا ظهر هرکاری کردم یا سایت بالا نمیاد یا اگر بالا نمیاد لاگین می شه یا اگر لاگین می شه نمیشه سفارش گذاشت و دوباره سریع قطع میشه وگرنه آگاه قبل از آنچه خودش به "بحران آگاه" تعبیر می کنه قطعی و نارکارآمدی سرور داشت. من چهارشنبه سهام ارزشمندم را فروختم که عرضه اولیه بخرم،‌ سایت خراب شد و دیگ نتونستم بخرم.

خوب من به این نتیجه رسیدم که کارگزاری دنیای خبره و خوارزمی را امتحان کنم و نتیجش رو بتون می گم. نهایت نگر و تدبیرگران فردا هم به نظر خوب میان ولی ثبت نام من را منتظر گذاشتند و معلوم نیست کی اجازه احراز هویت به من بدن و به نظرم نمی شه منتظرشون نشست!!‌

این بورس بهگزین هم که گفتید فکر کنم سیستم معاملاتی خوبی داشته باشه چون اختصاصیه و اگر بتونیم امتحانش کنیم خیلی خوبه. لطفا دوستان دیگر کمک کنند و سوالات زیر را در مورد کارگزاریشون پاسخ بدهند و ارسال کنند. الان شرایط فرق می کنه و نظرات 30 صفحه قبلی اعتبار نداره چون ملت مثل مور و ملخ ریختند تو بورس و کارگزاری ها شلوغ شده وگرنه همین آگاه و مفید قبل از سال 99 واقعا جزء بهترین ها بودند. خواهش می کنم دوستان لطف کنند و کمک کنند و سوالات زیر را پاسخ دهند.

سوالات:

1. با چه کارگزاری هایی کار می کنید یا تا به حال کرده اید؟

2. آیا در هنگام کار با سیستم معاملاتی از قطعی سرور رنج می برید؟

3. آیا از پاسخگویی تلفنی کارگزاری راضی هستید؟

4. آیا کارگزاری شما واریزیهای به موقع به شما داشته است؟ راضی بوده اید؟

5. به نظر شما نکات منفی و مشکلات این کارگزاری ها چیست؟

6. به نظر شما نکات مثبت این کارگزاری ها چیست؟

با تشکر

آخرین ویرایش:

paymanz

Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست عزیز واقعا از نظر مفید،‌جامع و کارشناسی شده شما متشکرم. واقعا آگاه بیچاره کرده و کلی ضرر زده به ما و ملت شهید پرور. من یک هفته است دارم روی اینکه کدوم کارگزاری برم سرچ و تحقیق و ثبت نام می کنم ولی متاسفانه به نتیجه نرسیدم. کارگزاری های کوچک وجود دارند و خلوت هستند ولی آدم نمی تونه اعتماد کنه چون بعضی شون رتبه "ب" را در چند سال آوردند و مسئله مالیه شوخی بردار نیست. آدم می ترسه کلاهبرداری کنند. اکثرشون سیستم های آماده مثل رایان هم افزا و تدبیر دارند که روی یک دامین مثل irbroker یا exirbroker و .. سوار هست که اگر قرار باشه همشون روی یک سرور باشند،‌ باعث شلوغی میشه.

در این وضعیت که مشترکین کارگزاری های بزرگ مثل مفید و آگاه و مبین سرمایه و فارابی و کشاورزی همه از این سطح ناکارآمدی و ارورهای سرور متعدد و عدم پاسخگویی مناسب متضرر و شاکی هستند،‌ باید ما به هم کمک کنیم و تصمیم بگیریم این تست کارگزاری را که فرمودید به صورت گروهی انجام بدیم و نتیجه را منعکس کنیم که دوباره کاری نشه. بحث سر این نیست که معاملات یک سهم با تاخیر انجام میشه،‌ الان اوضاع به وضعیت رسیده که مثلا در کارگزاری آگاه من صبح تا ظهر هرکاری کردم یا سایت بالا نمیاد یا اگر بالا نمیاد لاگین می شه یا اگر لاگین می شه نمیشه سفارش گذاشت و دوباره سریع قطع میشه وگرنه آگاه قبل از آنچه خودش به "بحران آگاه" تعبیر می کنه قطعی و نارکارآمدی سرور داشت. من چهارشنبه سهام ارزشمندم را فروختم که عرضه اولیه بخرم،‌ سایت خراب شد و دیگ نتونستم بخرم.

خوب من به این نتیجه رسیدم که کارگزاری دنیای خبره و خوارزمی را امتحان کنم و نتیجش رو بتون می گم. نهایت نگر و تدبیرگران فردا هم به نظر خوب میان ولی ثبت نام من را منتظر گذاشتند و معلوم نیست کی اجازه احراز هویت به من بدن و به نظرم نمی شه منتظرشون نشست!!‌

این بورس بهگزین هم که گفتید فکر کنم سیستم معاملاتی خوبی داشته باشه چون اختصاصیه و اگر بتونیم امتحانش کنیم خیلی خوبه. لطفا دوستان دیگر کمک کنند و سوالات زیر را در مورد کارگزاریشون پاسخ بدهند و ارسال کنند. الان شرایط فرق می کنه و نظرات 30 صفحه قبلی اعتبار نداره چون ملت مثل مور و ملخ ریختند تو بورس و کارگزاری ها شلوغ شده وگرنه همین آگاه و مفید قبل از سال 99 واقعا جزء بهترین ها بودند. خواهش می کنم دوستان لطف کنند و کمک کنند و سوالات زیر را پاسخ دهند.

سوالات:

1. با چه کارگزاری هایی کار می کنید یا تا به حال کرده اید؟

2. آیا در هنگام کار با سیستم معاملاتی از قطعی سرور رنج می برید؟

3. آیا از پاسخگویی تلفنی کارگزاری راضی هستید؟

4. آیا کارگزاری شما واریزیهای به موقع به شما داشته است؟ راضی بوده اید؟

5. به نظر شما نکات منفی و مشکلات این کارگزاری ها چیست؟

6. به نظر شما نکات مثبت این کارگزاری ها چیست؟

با تشکر
مفید یه خوبی داره که میشه با مفید تریدر(متاتریدر5) معامله کرد . البته فعلا یه مشکلاتی داره ولی در اینده اگه رفع بشه خیلی خوبه. فکر نکنم کارگزاری دیگه ای این توانایی رو داشته باشه درسته؟ اگر هست لطفا دوستان بگن.

این مشکل کند بودن شدید ارسال سفارش که این روزا پیش میاد هم از طرف هسته هست ظاهرا و این جور که شنیدم همه کارگزاریها همین مشکلو دارن . لطفا اگر کارگزاری میشناسید که مثلا امروز بدون مشکل و تاخیر سفارش ارسال میکرد معرفی کنید. ممنون

dolfi224

Good Member
کاربر فعال
دو روزه رفتم 2 تا کده کارگزاری خلوت انلاین پلاس گرفتم از چندتا دوستان که خیلی تعریف میکردند و نشستم دارم با مفید مقایسه میکنم که ببینم ارزش تغییر کارگزاری هست فعلا به این نتیجه رسیدم که خلوت و غیر خلوت نداره همه با هم هنگن همه با هم درست
تو این دو روز که کلی امتحان کردم سفارش فرستادم حذف کردم ویرایش کردم اگه نگم مفید بهتر بود خیلی مواقع فرقی نداشتند
باید رایان و... هم زمان مقایسه کرد
خیلی از اینهایی هم که میگن کارگزاری من عالیه و هنگی نداره خیلی باور نکنید طرف اصلا معامله نمیکنه که بفهمه هنگه نیست دو تا سفارش صبح میزاره میره ظهرم میبینه خریده یا فروخته

بالا