بهترین موقعیت خرید

شامخ

Very Good Member
کاربر فعال
تو اکثر سهم ها حقوقی ها دست به ماشه برای فروش هستند در هر سهمی تو صف نرید که بعد مجبور بشید تو منفی بفروشید
 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
* با سلام و صبح بخیر خدمتتون عرض کنم که به نظر نماد بسیار بنیادین و جا مانده نسبی گروه، یعنی قلرست نیز درست مثل قشکر، به زودی و برای چندین روز کاری، طوری که بیشتر سهامداران علاقه دارند معامله و به باشگاه چهار رقمیهای گروه قند و شکر اضافه خواهد شد:

قلرست هفتگی و لگاریتمی 98/02/24، آپدیت مسیر بلند مدت:

فشار سنگین خرید (مثلث سبز)، برای قیمت یک کانال صعودی نسبتا جدید (آبی) را ساخته و آن را به سقف کانال و آستانه شکست رو به بالای آن رسانده است. خریدهای مستمر و تقاضای هوشمند (از دید تکنیکال محاسباتی) ضمن صدور سیگنال رالی مشابه حرکت اخیر قشکر، قلرست را نیز در آستانه رهایی از آخرین مخمصه های نسبی تکنیکال قرار داده است.

انتظار میرود با تثبیت قیمت بالای مرز مهم 795 و با پشتوانه تجمیع شدید و سیگنالهای قوی ذگر شده، رالی شارپ و کم حجم دیگری در این نماد آغاز شود. از دید اندیکاتورهای کلاسیک و مهم حجم/قیمت نیز شاهد رشد متناسب بوده و فعلا شانس واگرایی منفی بسیار پایین است:

مشاهده پیوست 51606
قلرست هفتگی و لگاریتمی 98/02/25، چارت تکمیلی پست بالا در زوم نزدیکتر:
گارد شدیدا صعودی با دو الگوی تحکیمی متوالی و تشکیل کنج صعودی که سقف کانال آبی را در آستانه شکست قرار داده است.
آخرین کندل هفتگی به شکل دوجی یا احتمالا همر صعودی بسته خواهد شد که عدم تمایل قیمت برای پایین رفتن را نشان میدهد:


قلرست هفتگی و لگاریتمی - 98.02.25.png


- سایر توضیحات در چارت هفتگی قبلی، مورخ 98/02/24 (پست بالا)

 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
خوب شاخص قند و شکر در حال اتمام استراحت و تجدید قوا برای رسیدن به تارگت ظاهرا عجیب 25000 واحد در قالب الگوی سوپرکاپ و هندل خود است (چارت پست بالا).

* کاملا طبیعی هم است اگر به زمان کافی و متناسب با زمان قوس و دسته خود (حداقل 8 ماه از ابتدای آغاز موج صعودی فعلی در اواخر تابستان 97)، نیاز داشته باشد. بنابر این خستگی فعلی با احتمال بالا جبران میشود و البته مثل همیشه برق آسا خواهد بود.

آپدیت شاخص قند و شکر ماهانه و لگاریتمی 97/10/08: معاملات و الگوی تحکیمی روی بام 14000 واحدی: بعد از به تارگت رسیدن الگوی زیبا و کلاسیک فنجان و دسته قبلی شاخص، شاهد تشکیل پرچم سه گوش همزمان با حمایت کاهش حجم معاملات و اخطار واگرایی مثبت مخفی هستیم که ادامه مسیر صعودی گروه قند و شکر را نوید میدهد:


مشاهده پیوست 39124
باز هم تبریک فراوان به سهامداران گروه قند و شکر خصوصا سهامداران بلندمدتی که صبوری کرده و اسیر بازیهای معاملات صوری، جابجاییهای بیهوده و گاها زیانساز نشدند.

* از دید فنجانهای و دسته های تو در تو و بسیار زیبا در چارت بلند مدت شاخص قند و شکر (پست بالا)، 25500 واحد که روزگاری نه چندان دور باور نکردنی به نظر میرسید، اولین تارگت یا حداقل تارگت در مقطع فعلی برای شاخص قند و شکر است. اما چنانکه قبلا عرض شد برای بازه های میان مدت تا بلند مدت اهداف بعدی شاخص گروه در سقف کانال صعودی بالایی (قرمز) در چارت پایین جستجو کنید (چارت و پست پایین) که به نظر حدود 55000 واحد در یک زمان منطقی و متناسب (4 ماه آینده) معقول باشد.

برای همین بد نیست چشم انداز دیگر و تا اینجا معتبر را برای شاخص قند و شکر بروزرسانی کنیم:

آپدیت شاخص قند و شکر ماهانه و لگاریتمی 97/12/12:

بالاخره اتفاق نادر تکنیکال برای گروه قند و شکر روی داد و سقف کانال صعودی آبی رو به بالا و با قدرت شکسته شد.
این اتفاق تاریخی به طور حتم پشتوانه قوی بنیادی دارد. از آنجاییکه هیچگونه اخطار واگرایی منفی بین قیمت و اندیکاتورهای متعارف آن دیده نمیشود و اندیکاتورهای حجمی نیز از کفهای جدید (واگرایی مثبت حجمی و زمانی) شروع به رشد کرده اند میتوان گفت از این پس شاخص گروه در فضایی کم مقاومت قرار گرفته و قادر است
تا سقف کانال صعودی بالاتر (قرمز)، حدود 55000 واحد، و البته در طول زمانی متناسب (تا حدود 4 ماه)، رشد کند:


مشاهده پیوست 44512
آپدیت شاخص قند و شکر هفتگی و لگاریتمی 98/02/26:

با وجود رشد قابل توجه گروه قند و شکر از تابستان 97 تا کنون، همچنان و به روشنی شاخص گروه در روند به سر میبرد: اصلاح ساده یا پیچیده ای (غیر از الگوهای تحکیمی) را نشان نمیدهد و تا کنون کفی پایین تر از کفهای اخیر نساخته است.

در حال حاضر با توجه به واگراییها یا خطارهای واگرایی مثبت شکل گرفته در بازه کوتاه مدت و میان مدت (به ترتیب آبی و قرمز) که همزمان با الگوی تحکیمی با کف و سقف صعودی (پرچم - سبز) شده است، احتمال شکل گیری ماژور سقف و آغاز روند نزولی یا اصلاحی کم به نظر میرسد. با این شرایط ادامه سهامداری بلند مدتیهای صنعت و در صورت خروج محتمل و رو به بالای شاخص از الگوی تحکیمی خود بستن پوزیشنهای فروش کوتاه مدتی، منطقی به نظر میرسد:

شاخص قند و شکر هفتگی و لگاریتمی - 98.02.26.png
 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان توصیه میکنم کتاب بسیار جالب و دو جلدی "نظریه گن، الگوهای قیمت و زمان" تالیف علی قهرمانی، انتشارات دانش پژوهان جوان را مطالعه بفرمایید.

ویلیام گن از نوابغ شناخته شده و متفاوت بازارهای مالی است که مطالعات و روشهای ابتکاری در پیوند زیبای قیمت و زمان، با مربع معروف خود و تناسب ابعاد بازار با ریشه دوم قیمت و زمان داشته است.

به صفحه 160 از جلد اول توجه بفرمایید که چه قدر جالب دو سال صعود گروه قند و شکر و سپس یک سال معطلی و اصلاح زمانی را (که گویا دیگر به پایان رسیده است و در پست بالا دسته فنجان بزرگ شاخص قند و شکر فرض شده است) را توضیح داده است،..

با این دید و مسایل بنیادی پیرامون گروه میتوان منتظر دو سال رشد پایدار البته با نوسانات معمول در صنعت قند و شکر باشیم:


https://www.adinehbook.com/gp/product/B0005YTE9Y

https://www.adinehbook.com/gp/product/6002880658
خوب دوستان، شاخص قند و شکر به شکل جالبی و از تابستان 94، چرخه زمانی تیپیکال ویلیام گن را پیگیری کرده و در حال ادامه آن است: از دید گن، صعود و نزول صنایع و بازارها معمولا در چرخه های 5 ساله رخ میدهد و یکی در میان روند اصلی آن عوض میشود (پست بالا). در یک چرخه صعودی، 2 سال اول صعودی، سال سوم نزولی و سال چهارم و پنجم مجددا صعودی است. بر این اساس به نظر میرسد شاخص قند و شکر رفتار تیپیکی داشته و فکر میکنم سهامداران قدیمی این گروه به یاد دارند:

1- دوسال اول صعود (بعد از حدود 4 سال نزول): از مرداد 94 تا مرداد 96
2- یک سال میانی استراحت: از مرداد 96 تا مرداد 97

3- دو ساله صعودی دوم: از مرداد 97 تا احتمالا "تابستان 99"

با این حساب رشد قابل توجه و در جریان گروه قند و شکر، از دید بلند مدت تا تابستان سال اینده میتواند ادامه دار باشد.


شاخص قند و شکر ماهانه و لگاریتمی 98/02/27، چارت تکمیلی تحلیلهای قبلی
چرخه زمانی 5 ساله و تیپیکال ویلیام گن (2/1/2 سال) به شکل جالب و دقیقی
در نمای بلند مدت شاخص قند و شکر نمود پیدا کرده است:


1- از نقطه آغاز رشد قابل توجه و در جریان، یعنی ژوئیه 2015 دو سال یا 24 کندل ماهانه رشد را شاهد بودیم.

2- سپس یک سال استراحت در میانه راه یا سال سوم چرخه محتمل 5 ساله که به شکل پرچم مستطیل 12 ماهه! یا نفوذ شدید قیمت/زمان رخ داد و دیدیم چگونه این نفوذ تارگتهای گروه را برای اهداف تصاعدی و محقق شده فعلی آماده کرد.

3- نهایتا دوره دو ساله دوم رشد (سال 4 و 5 ) که از تابستان گذشته (ژوئیه 2018) آغاز شده و به احتمال زیاد و مطابق با دگرگونیهای بنیادی و پیرامونی گروه قند و شکر، حدود 14 ماه دیگر تا نیمه اول تابستان 1399 (ژوئیه 2020) ادامه خواهد داشت:


شاخص قند و شکر ماهانه و لگاریتمی - 98.02.26.png


* پی نوشت: چنانکه در چارتهای چند ماه اخیر تاکید شد، به حرکت تسهیل شده یا کم مقاومت شاخص قند و شکر در کانال صعودی فوقانی (پس از شکست سقف کانال صعودی پایینی - قرمز - و 3 ماه پولبک و حرکت آرام روی سقف) دقت بفرمایید. با این فضای باز تکنیکال که پیش روی شاخص قرار گرفته است و تحولات بنیادین بسیار محتمل، حداقل تارگت آن برای سال جاری، سقف این کانال در نقطه حداقلی حدود 55000 به نظر میرسد.
 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
* با سلام، تبریک سال نو و بهترین ارزوهای سلامت، برکت و شادکامی برای همراهان عزیز،

اجازه دهید با هم اولین آپدیت از وبملت، لیدر محتمل بازار در سال 98، را ببینیم که این روزها به سبک کاملا کم سابقه و جدیدی (در 8 ماه گذشته) معامله شده و با کمترین حجم عرضه روی مقاومت (حدود 30 میلیون سهم در روز - یک سوم آخرین حجم ماهانه)، فشار خرید سنگینی و در نتیجه ایستایی قیمتی را (بر خلاف اصول) تجربه میکند. رفتار مورد انتظار و طبیعی سهم، بازگشت سریع یا پولبک قیمت به محدوده 263 تا 272 بود.

آپدیت وبملت هفتگی و لگاریتمی 98/01/09: خروج از مثلث متقارن (یا شکست خط نزولی 2) و نفوذ به خط استاتیک 3 و فشار خرید سنگین چسبیده به آن که باعث عدم پولبک به خط 2 و ایستایی قیمت نزدیک به سقف 295 شده است.

* همچنین آغاز رالی بزرگ و دوم بازار بورس (شاخص کل هموزن و * احتمالا موج 3 بزرگ * ) و الگوی شکیل سر و شانه کف در اسیلاتور مکدی، همزمان با قیمت، همگی نشان از احتمال بیشتر برای ورود قیمت به کانال 300 و ادامه رشد قیمتی دارد:

1558083025914.pngخوب باید خدمت دوستان عرض کنم تحلیلهای فوق و چارت پست دوم بالا درباره وبملت، لیدر محتمل بازار 98 بازار، کماماکان معتبر است:

بانک ملت برای اهداف "حداقلی" و با مفروضات بنیادین فعلی که قبلا بررسی کردیم (ورود به کانال 300 و سپس حدود 360 و 430) ، در 3 بعد قیمت، الگو و زمان کار خود را به اتمام رسانده است و همانطور که قبلا عرض کردم تنها منتظر افزایش حجم معاملات تا بالای حدود 150 میلیون سهم در روز است. جهت یادآوری وبملت امروز بالاترین حجم در 35 روز اخیر کاری خود را با حدود 144 میلیون ثبت کرد:

* به نظر خیز حجمی سهم و تکمیل سیگنالهای رالی در بعد نهایی یا چهارم (حجم) نیز برای ادامه رشد به شکل شارپ تر شروع شده است.

با سلام و آرزوی قبولی عبادات، لازم دیدم با توجه به پستهای مکرر چند ماه اخیر خود درباره گروه بانک و خصوصا نماد پیشرو و بنیادی آن وبملت ضمن یادآوری عرایض قبلی نکاتی را اضافه کنم. این روزها درباره گروه بانک سوالات زیادی مطرح میشود از جمله اینکه چرا وبملت با این همه پتانسیل بنیادی بعد از تارگت محدوده 360 ، برای اهداف بعدی حرکت نمیکند؟!

همانطور که پس از چارت بالا (مورخ 98/01/09) دیدیم وبملت با 1- واگرایی مثبت اسیلاتورهای حجمی (اشاره مجدد با خطوط سبز در چارت بروز شده زیر)، 2- الگوی بسیار شکیل کف دوگانه اسیلاتور مکدی و قیمت در تایم نسبتا سنگین هفتگی، اولین تارگت مورد انتظار تحلیل فوق برابر با %50 از گام کلاسیک گن روی پروجکشن قیمتی از ماژورهای بلند مدت اخیر در مقیاس لگاریتمی و به طور دقیق تر برابر با 365.5 را محقق کرد. نکته مثبت برای حرکات آینده سهم نفوذ به بالای این محدوده با لمس 3746 ریال بود.

* بعد از این گام با فشار خرید، برای خود کف محکمی در کانال 300 و محدوده 310 تا 320، روی خط استاتیک فتح شده ساخته است "اما" برای اهداف بالاتر منتظر تکمیل یک گام کلیدی مهم است:

همانطور که در پست دوم بالا عرض کردم همه چیز در سه بعد (قیمت، زمان و الگو) برای یک رالی بلند آماده است به جز سیگنالهای حجمی در تکنیکال محاسباتی که همیشه آخرین رکن و شاید ضروریترین مقدمه برای اهداف قابل توجه قیمتی است، خصوصا در نمادهای بزرگی مثل وبملت.

وبملت در چند روز کاری فروردین و اردیبهشت 98، حجمهای معاملاتی خوبی را بالای 150 میلیون سهم در روز رقم زد اما هنوز این جریان نقدینگی مداوم نشده است تا سیگنال نهایی حجمی لازم برای یک رالی دیگر تا 440 و سپس 670 (به ترتیب دو سوم و %100 از گام طی شده گن در مقیاس لگاریتمی) را کامل کند. از طرفی خوشبختانه سیگنالهای حجمی آن قدر ضعیف نیست تا تعادل قدرت خریدار و فروشنده بر هم خورد و باعث شود تا قیمت به کانال 200 باز گردد. برای همین میبینید که وبملت روی حمایت استاتیک جدید، رنج شده و فعلا مشغول به اصطلاح کف سازی باشد.

آپدیت چارت وبملت برای مرور دوستان را تقدیم میکنم با عرض یک نکته مهم یا پیشنهاد: برای مونیتور سیگنال حجمی در نرم افزارهای متعارف خود میتوانید، اسیلاتورهای MFI و چاییکین که هر دو حجمی/قیمتی هستند را در تنظیمات چارت زیر مونیتور کنید تا از شکست خطوط اخطار واگرایی منفی فعلی در چارت زیر (-RD قرمز - خط چین) و فرار قیمتی وبملت غافل نشوید:

آپدیت وبملت هفتگی و لگاریتمی 98/02/27:

وبملت هفتگی و لگاریتمی - 98.02.27.png
 

irbsoltani

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سکارون فعلا همین جا هست نفشه ونمودار نمی تواند الگوی رشد سهم را رو به بالاو صدزصد درست باشد ریسک سهم را باید درنظر گرفت مکر اینکه گزارش ار سهم خوب باشد که معلوم نیست کی روانه کدال بشه فعلا همین 630را ببیننه جای امیدواری
 

irbsoltani

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
تبلیعات رو سهم زیاده هست عده زیادی نوسان گرفتند سهم دست سفته بازها افتاده مواطپ باشید در حرید دفت کنید ریسک بازار ج و دست های پنهان سفته بازی کا ملا مشهود هست
 

irbsoltani

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سکارون تبلیعات رو سهم زیاده هست عده زیادی نوسان گرفتند سهم دست سفته بازها افتاده مواطپ باشید در حرید دفت کنید ریسک بازار ج و دست های پنهان سفته بازی کا ملا مشهود هست
 

irbsoltani

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سکارون فعلا همین جا هست نفشه ونمودار نمی تواند الگوی رشد سهم را رو به بالاو صدزصد درست باشد ریسک سهم را باید درنظر گرفت مکر اینکه گزارش ار سهم خوب باشد که معلوم نیست کی روانه کدال بشه فعلا همین 630را ببیننه جای امیدواری
 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
خوب این هم یک آپدیت از مشک بنیادین گروه قند و شکر که میبوید و در کانال صعودی سه ساله خود صعود میکند:

قچار هفتگی و لگاریتمی 97/02/15:
مشک بنیادین گروه قند و شکر، قچار همچنان میبوید و یکی از نادرترین کانالهای صعودی و پایدار بورس تهران را حالا 4 ساله کرده و در آن صعود میکند. چنان که در چارت زیر میبینیم اخیرا بر خلاف عرف و به دلایل روشن بنیادین سقف این کانال معتبر و استثنایی خود را رو به بالا شکسته است. رفتار طبیعی مورد انتظار بازگشت از سقف کانال صعودی و حداقل اصلاح تا خطوط هشدار داخلی است. شکست کانالهای معتبر در جهت موافق به دلایل بنیادین محکم نیاز دارد که در گروه قند و شکر شاهد دلایل متعدد و بیشتر از کافی، برای تحقق این شرط لازم هستیم. رشد قدرتمند و متناسب همه اندیکاتورهای مهم به همراه قیمت و نداشتن هیچ گونه شانس واگرایی در تایم هفتگی نیز بسیار قابل توجه است.

به همین شکل و طبق مرور اخیر چارتهای نمادهای مختلف گروه، دیدیم که در قشیر نیز قیمت در حال پیشروی به طرف سقف کانال صعودی و در قلرست بیادین که به سقف رسیده است میتوان منتظر شکسته شدن آن و فرار قیمتی سهم بود (عبور از 795)... بیشتر نمادها کم و بیش در همین وضعیت هستند:

آپدیت قچار لگاریتمی و هفتگی 98/02/27:

قچار هفتگی و لگاریتمی - 98.02.27.png
 
آخرین ویرایش:

tahlilgar2c

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان سهم ثنور رو بررسی کنید . 150 تا 153 عالیه برای ورود . حقوقی سهم در حال خارج شدن است و هر لحظه ممکنه بپره از چنگمون _ ثنور هم از گروهش خیلی جا مونده و اصلا رشدی نداشته عهم از بازار خیلی عقبه .
 

tahlilgar2c

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان سهم ثنور رو بررسی کنید . 150 تا 153 عالیه برای ورود . حقوقی سهم در حال خارج شدن است و هر لحظه ممکنه بپره از چنگمون _ ثنور هم از گروهش خیلی جا مونده و اصلا رشدی نداشته عهم از بازار خیلی عقبه .
 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
** همراهان گرامی، به دقت مراقب "قنقش" باشید، نماد بنیادینی که نسبت به باقی گروه قند و شکر بسیار زیر ارزش واقعی قرار گرفته و در آستانه پرتاب و جبران ناگهانی است:

از دید تکنیکال محاسباتی سیگنالهای دو سه هفته اخیر قند نقش جهان (قنقش) به قدرت سیگنال پرتابی چند هفته پیش قشکر رسیده است و نشان از دستکاری قیمتی شدید و رو به پایین دارد. در حقیقت حرکت قیمتی آن آغاز شده و به زودی شتاب میگیرد و در صورت "ادامه" حرکت 2500 را در کوتاه مدت محقق میکند.
در تکنیکال و چارت کلاسیک هم سهم با نفوذ زمان/قیمت شدید چند ساله، وضعیت عالی اندیکاتورها و شکست سقف تاریخی خود در آستانه فرار به نظر میرسد.


تنزل این نماد به بازار پایه ج، با تحقق 100 تومان سود! در گزارشهای جاری! (تنها به بهانه های مشخصا صوری برخی مطالبات و عدم تایید حسابرس، آنهم در آستانه افزایش سرمایه چند برابری از تجدید ارزیابی داراییها)، یا سوتفاهمی بزرگ است یا دسیسه رایج برای حرکات اسانسوری در نمادهای کوچک و پرپتانسیل... در هر یک از این دو صورت ارزش مونیتور کردن دارد.

 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
قلرست هفتگی و لگاریتمی 98/02/25، چارت تکمیلی پست بالا در زوم نزدیکتر:
گارد شدیدا صعودی با دو الگوی تحکیمی متوالی و تشکیل کنج صعودی که سقف کانال آبی را در آستانه شکست قرار داده است.
آخرین کندل هفتگی به شکل دوجی یا احتمالا همر صعودی بسته خواهد شد که عدم تمایل قیمت برای پایین رفتن را نشان میدهد:


1558194028989.png


- سایر توضیحات در چارت هفتگی قبلی، مورخ 98/02/24 (پست بالا)


امروز بحث قلرست زیاد بود. اجازه دهید موقعیت حساس و البته مساعدی که قلرست در آن قرار دارد را دوباره با هم مرور کنیم. اگر تا حالا سهامدار ماندید با توجه به شرایط خوب تکنیکال (حفظ روند صعودی در تایمهای روزانه تا ماهانه و نبود واگرایی منفی) بد نیست اگر به این نماد بنیادین برای شکست سقف کانال صعودی خود به مانند سایر نمادها مثل قشیر، قچار، قشکر فرصت دهید.

قلرست ماهانه و لگاریتمی 98/02/28:
درگیری قیمت با سقف کانال صعودی بلند مدت، با پشتوانه: 1- دو واگرایی موفق مثبت ، 2-یک الگوی تحکیمی در میانه کانال و 3- حمایت بیسابقه حجم معاملات یا شاخص نیروی صعودی در تنظیم بالای 14 ماهه


غیر از این شواهد، کاهش حجم عرضه ها در امواج اصلاحی تایمهای پایین تر ، فشار خرید کلی روی نماد و گروه قند و شکر، خط هشدار داخلی کانال (آبی خط چین) حامی قیمت برای ماندن قیمت در بالای کانال و شکست سقف کانال به مانند بیشتر نمادهای گروه قند و شکر است:

قلرست ماهانه و لگاریتمی 98.02.28.png
 

Octavian

Very Good Member
کاربر فعال
خوب ماشالله قطعه سازها هم دارن میفتن رو غلطک تعدیل سود
ببینید امشب خزر چه تعدیل توپی داده
مبارکه هر کی خودرویی یا قطعه ای داره مثبت 300 درصد
12 ماهه هر سهم از 42 به 167 ریال !! کمک فنرتم خزر!!

https://codal.ir/DownloadFile.aspx?hs=CCkTFURMm+ndxpmnke9IQQ==&ft=1005&let=6
 
آخرین ویرایش:
بالا