بهترین موقعیت خرید

ایران سهام

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سرمایه در بازار بورس مدام در حال جابجا شدن از یک گروه به گروه دیگر است.
یک روز یک گروه خاص مثبت است و روزی گروهی دیگر و این طبیعت بازار است
در بازاری که سهمهای بزرگ و شاخص ساز بخاطر رشدی که داشتند تمایل به اصلاح دارند برین گروههای کوچک و سهمهای کوچک و بنیادی و همچنین بازار پایه ،همچون غذایی سیمانی برق و کاشی ها و مخصوصا داروییها و.... این سهمها به علت داشتن بازیگردان و کنترل قوی تر روی روند احساسی سهم رشد مطمن تر و مثبت تری دارند .

همین امروز خیلی از سهمهای کوچک و بازار پایه مورد توجه بازار بودند و خیلی از سهمها در صف خرید قفل شدند.داروییها از فردا استارت دوباره میزنند.

اکثر سهمهای گروه دارو امروز با حجم بالا جمع شدن و از فردا صف خرید خواهند شد
 

economista

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
زمگسا رو دریابید -فاز اول تا 850 میتونه یضرب بره
زمگسا.jpg
 

aminian

Very Good Member
کاربر فعال
موتوژن

یه نکته ای که در گزارش شش ماهه شرکت نهفته است پارسال سود حاصل از الکتروموتور صنعتی حدود 30 درصد از کولری بیشتر بوده
امسال سود حاصل از کولری در شش ماهه بسیار بیشتر از صنعتی می باشد
با توجه به اینکه طبق گزارش شش ماهه افزایش نرخ صنعتی در دست هییت مدیره است و همچنین در آخر برج یک ، طبق کدال یک افزایش نرخ 30 درصدی رو اعمال کردن( بازار منحصرا در دست خودشان افتاده)
انتظار میره که در گزارشات پیش رو از این محل سود بسیار زیادی حاصل شود.
8888.jpg
 

شامخ

Very Good Member
کاربر فعال
شاخص کل تا سقف قبلی 197000 حدود 8000 تایی دیگه باید بیاد پایین. اگه اونجا حمایت بشه میره برای سقف های بالاتر ولی اگه زیر اون تثبیت بشه باید خارج شد.....
http://uupload.ir/files/lrti_1.png
 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
معمولا بین جهشهای نرخ ارز و جهش قیمت سهام شرکتهای کالایی با فروش تضمین شده داخلی (از جمله گروههای قند و شکر، غذایی، مواد دارویی و ...)، حدود 18-6 ماه اختلاف فاز زمانی وجود دارد. این تاخیر، بهترین فرصت طلایی برای همه اشخاص حقیقی و سرمایه های خرد است تا تورم بیرحمانه فعلی را برای سرمایه های خود جبران و حتی در صورت صبوری و ادامه سهامداری، از سود خوبی نیز (بیش از رشد ارز) برخوردار شوند. پس عرضه این روزهای گروههای فوق بنیادی قند و شکر و دارویی، برای دیدگاه چند ماهه و بالاتر فرصت های خرید ناب است. این گروهها شکر سود بنیادی و جبران تورمی را برای سهامدار با هم دارند. یعنی عموم شرکتها علاوه بر ارزش جایگزینی بسیار بالا نسبت به سرمایه خود، در حال ساختن سودهای عملیاتی عالی با نرخهای گذشته هستند.

از دید تکنیکال نیز به راحتی میتوان جهش 5 برابری ارز در سال گذشته با جهش 3 برابری ارز در سال 91-90 وزن داد و اثر آن را بر قیمت این سهام مصون از رکود فروش، شبیه سازی و تارگتهای ظاهرا عجیب محقق شده و در پیش را باور کرد.

 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
با سلام و آرزوی قبولی عبادات، خدمت دوستان عرض کنم غیر از روند صعودی کلی در گروه قند و شکر، حال و هوای تکنیکال این روزهای قشکر بسیار خیره کننده و در یک گارد صعودی نادر است:

قشکر هفتگی و لگاریتمی 98/02/22:
روند صعودی بسیار قدرتمندی که در گروه قند و شکرجریان دارد، در یکی از نمادهایی که بیشتر ازمیانگین گروه زیر ارزش واقعی قرار گرفته است،
نمود خاص و بیسابقه ای پیدا کرده است:


1- الگوهای تحکیمی متوالی به شکل پرچم سه گوش یا مثلث که یکی پس از دیگری از لحاظ زمانی کوتاه تر شده و گارد آن صعودی تر میشود. این خود به تنهایی تو از دید پرایس اکشن، جمیع شدید با وجود افزایش قیمت سهم را نشان میدهد.

2- ضمن ثبات قیمت در روند، همزمان در اسیلاتورها شاهد ایستایی RSI بالای سطح 70 و در آستانه شکست قرار گفتن خط مکدی (سیگنال صعودی بسیار قوی به صورت منفرد) هستیم.

3- نهایتا الگوی بسیار جالب حرکت معکوس شاخص جریان نقدینگی (MFI) و اسیلاتور چاییکین را با شیب یا کنتراست بیشتر (مقایسه دو دایره آبی) هستیم که درست مانند قبل از آغاز جهش سهم در اواسط سال گذشته، باز هم تجمیع شدید سهم در قله قیمتی! و نزدیک بودن یک رالی بلند دیگر! را نشان میدهد:

قشکر هفتگی و لگاریتمی - 98.02.22.png


مشاهده پیوست 51293
 

هخامنش

Very Good Member
کاربر فعال
دروز

کاملا خالی از فروشنده
افت خوبی هم داشته و آماده برگشت احتمالا از امروز سهم جمع خواهد شد .
 

kahe

Very Good Member
کاربر فعال
{شپاس} دریاب تامجمع...........
تحریم‌های نفتی با توسعه صنایع پتروپالایشی بی‌اثر می‌شودبزرگنمايي:

فصل اقتصاد - با توسعه صنایع پالایشی هم تحریم‌های نفتی بی‌اثر می‌شود و هم نقدینگی به حوزه تولید ارزش افزوده هدایت می شود. نتیجه دیگر اجرای این طرح، ایجاد اشتغال است. طرح مذکور طبق آیین نامه داخلی مجلس، این هفته در دستور کار قرار خواهد گرفت.


علی بختیار، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ، درباره راهکارهای فروش نفت در دوران تحریم گفت: مجلس شورای اسلامی اختیاراتی به وزارت نفت داد تا در قالب چارچوب مشخصی این وزارتخانه کار فروش و صادرات را انجام دهد، این راهکار تاکنون موفق عمل کرده و ما توانستیم در این مدت از مسیرهایی تحریم را دور بزنیم، اما به دلیل سوء استفاده آمریکا، نمیتوانیم آنها را رسانه‌ای کنیم.
وی با اشاره به دستاوردهای ایران در دوره قبلی تحریم‌ها تصریح کرد: شرکتهای ایرانی حماسه بزرگی خلق کردند و ایران در آستانه برداشت روزانه 1000 میلیون متر مکعبی گاز طبیعی است. در دوره قبلی آمریکا ما را در حوزه بنزین تحریم کرد اما در مقابل ما توانستیم با همکاری بین دولت و مجلس، از هر سه فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس در زمان مناسب بهره‌برداری کنیم، همچنین پالایشگاهی که 16 سال معطل مانده بود در دو سه سال با همکاری بین کمیسیون انرژی و وزارت نفت به اتمام رسید و اکنون در حال برنامه‌ریزی هستیم تا فاز چهارم بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی نیز به بهره‌برداری برسد.
بختیار با اشاره به ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس گفت: یکی از اقدامات در حوزه کاهش مشکلات بورس نفت، این بود که عرضه به صورت مداوم و در زمان‌های مشخصی انجام شود تا خریداران بتوانند روی این مساله حساب کنند؛ همچنین لازم است شرایط پرداخت به گونه‌ای باشد که با وضعیت تحریم‌های مالی و بانکی کشور منطبق شود. برای تحقق این دو خواست بخش خصوصی، در کمیسیون انرژی با حضور بانک مرکزی، خریداران، وزارت نفت و سازمان برنامه نشستی برگزار و در این رابطه تصمیماتی گرفته شد.
* طرح توسعه صنایع پالایشی این هفته در دستور کار قرار خواهد گرفت
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به ضرورت توسعه صنایع پتروپالایشی از حضور نیروی متخصص کافی در داخل کشور خبر داد و گفت: در صورت برنامه‌ریزی مناسب ما می‌توانیم با این سرمایه انسانی قابل توجه، در آینده نزدیک یکی از قدرت‌های برتر اقتصادی دنیا در حوزه صنایع پالایشی شویم؛ چشم ما به منابع زیرزمینی و رو زمینی نیست، بلکه به سرمایه‌های انسانی است و با همت این جوانان حتماً فرصت‌های جدیدی را در این دوران خلق میکنیم.
وی درباره طرح مجلس برای ساخت پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌های بزرگ اظهار داشت: در این طرح مقرر شده است برای یک یا دو سال تنفس خوراک به پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ها داده شود. این کار طرح را حتی از بازار سکه، خودرو، ارز و مسکن هم جذاب‌تر می‌کند و شعار رونق تولید ملی محقق خواهد شد. با این کار تحول بزرگی در اقتصاد کشور ایجاد می‌شود؛ هم تحریم‌های نفتی بی‌اثر می‌شود و هم نقدینگی به حوزه تولید ارزش افزوده هدایت می‌شود. نتیجه دیگر اجرای این طرح، ایجاد اشتغال است. طرح مذکور طبق ماده آیین‌نامه داخلی مجلس، این هفته در دستور کار قرار خواهد گرفت.
* 200 شرکت دانش‌بنیان در نفت، صنعت و فناوری داریم
عضو کمیسیون انرژی مجلس در مورد فناوری و تکنولوژی داخلی در ساخت پالایشگاه گفت: اکنون ما در کشور تعداد زیادی از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه نفت، صنعت و فناوری داریم؛ در حال حاضر تعداد این شرکت‌ها 200 مورد است. از بعد فناوری هم با توجه به سرمایه بزرگ انسانی در کشور مشکلی نیست؛ هرچند سختی‌هایی وجود دارد، اما هر زمان برای عبور از مشکلات برنامه‌ریزی کردیم، توانستیم به این فناوری‌ها دست یابیم.
وی ادامه داد: امروز تقریبا تمام قطعات نیروگاهی در داخل ساخته میشود؛ در حوزه پالایشگاه و پتروشیمی هم باید چنین کارهای صورت بگیرد. در واقع لازم است چند شرکت در این زمینه به صورت رقابتی وارد کار شوند.
بختیار با بیان اینکه "لازمه حرکت در این مسیر این است که وزارت نفت به عنوان رگولاتور در این بخشها عمل کند و وظایف رگولاتوری خود را درست انجام دهد"، گفت: قوانین کافی در این زمینه را داریم و صرفاً نیاز به برنامه‌ریزی و خودباوری داریم.
 
آخرین ویرایش:

BasicStock

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
#کفرآور
بازار زمانی متوجه سهم میشه که میفهمه شرکت زمین 37 هکتاری رو بجای هر هکتار 500 میلیون تومان هر هکتار رو 2 یا 3 برابر در مزایده فروخته و حمله میکنن به سهم!
الته خودم اندکی روی حمایت خرید کردم و بقیه سهامم ختراک و شمواد و خچرخش بود که امروز هر سه نماد بسته شدن
نماد بعدی که در صف بسته شدن برای نوسان 40 درصدی خواهد بود همین نماد کفراور خواهد بود
شناوری سهم 40 میلیون
تعداد کل سهام شرکت 180
سود سازی مزایده 22 خردادماه مضربی از 100 تومان می باشد که هر احتمالی داره که ضرایب بالایی بخوره
در مزایده سال قبل هر هکتار زمین رو 6 میلیارد فروخت
ببینیم 37 هکتاری که به صورت صنعتی و ساختما و سوله می باشد به چه قیمتی فروش میرود
 

kahe

Very Good Member
کاربر فعال
پایان خام فروشی نفت با حرکت به سمت پالایشگاه سازی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تجربه مقابله با تحریم بنزین با راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: در حال حاضر و با توجه به تحریم های آمریکا بایستی به سمت پالایشگاه سازی حرکت کنیم تا خام فروشی نفت پایان یابد. اسدالله قره خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در گفت وگو با فارس با اشاره به فاز دوم تحریم های نفتی آمریکا گفت: جنگ اقتصادی شروع شده و ایران هم تلاش دارد خود را در این نبرد قرار دهد. دشمن از تمام ظرفیت نفوذش در عرصه بین المللی استفاده می کند تا به هدفش یعنی صفر کردن صادرات نفت ایران برسد. البته ما هم تلاش می کنیم دشمن را ناکام بگذاریم.
 

Ebsidin

Very Good Member
کاربر فعال
شخارک با افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی گزینه مناسبی برای خرید
 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان توصیه میکنم کتاب بسیار جالب و دو جلدی "نظریه گن، الگوهای قیمت و زمان" تالیف علی قهرمانی، انتشارات دانش پژوهان جوان را مطالعه بفرمایید.

ویلیام گن از نوابغ شناخته شده و متفاوت بازارهای مالی است که مطالعات و روشهای ابتکاری در پیوند زیبای قیمت و زمان، با مربع معروف خود و تناسب ابعاد بازار با ریشه دوم قیمت و زمان داشته است.

به صفحه 160 از جلد اول توجه بفرمایید که چه قدر جالب دو سال صعود گروه قند و شکر و سپس یک سال معطلی و اصلاح زمانی را (که گویا دیگر به پایان رسیده است و در پست بالا دسته فنجان بزرگ شاخص قند و شکر فرض شده است) را توضیح داده است،..

با این دید و مسایل بنیادی پیرامون گروه میتوان منتظر دو سال رشد پایدار البته با نوسانات معمول در صنعت قند و شکر باشیم:


https://www.adinehbook.com/gp/product/B0005YTE9Y

https://www.adinehbook.com/gp/product/6002880658
به نظر چرخه دو ساله دوم از رشد کلاسیک و 5 ساله گروه قند و شکر آغاز شده است.
در این باره قضاوت نهایی را تا دو سه هفته آینده میتوان کرد و یک تبریک بزرگ به سهامداران این گروه گفت.

خوب دوستان، شاخص قند و شکر به شکل جالبی و از تابستان 94، چرخه زمانی تیپیکال ویلیام گن را پیگیری کرده و در حال ادامه آن است: از دید گن، صعود و نزول صنایع و بازارها معمولا در چرخه های 5 ساله رخ میدهد و یکی در میان روند اصلی آن عوض میشود (پست بالا). در یک چرخه صعودی، 2 سال اول صعودی، سال سوم نزولی و سال چهارم و پنجم مجددا صعودی است. بر این اساس به نظر میرسد شاخص قند و شکر رفتار تیپیکی داشته و فکر میکنم سهامداران قدیمی این گروه به یاد دارند:

1- دوسال اول صعود (بعد از حدود 4 سال نزول): از مرداد 94 تا مرداد 96
2- یک سال میانی استراحت: از مرداد 96 تا مرداد 97

3- دو ساله صعودی دوم: از مرداد 97 تا احتمالا "تابستان 99"

با این حساب رشد قابل توجه و در جریان گروه قند و شکر، از دید بلند مدت تا تابستان سال اینده میتواند ادامه دار باشد.


 

BasicStock

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
#کفرآور
P/E برابر با 2 و خورده ای برای سهم یک بهانه خوب برای رشد حداقل 100 درصدی برای سهم خواهد بود
فردا احتمالا کوله بار بازیگر برای آخرین بار زیر 400 تومان پر خواهد شد و راهی رسیدن P/E سهم به اعداد نزدیک 4 و سپس 6 خواهیم شد.

با این نسبتها قیمت سهم تقریبا 600 و سپس 900 خواهد شد


کفرآور در زمینه ساخت قطعات بتنی و بتن آرمه و فروش زمین 37 هکتاری با سود غیر عملیاتی بالای 200 درصد!! #واچ خرید
 

ایران سهام

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
حجم معاملات بورس و فرابوس شدیدا بالا رفته و یه محدوده ۷ بیلیون رسیده.
این یعنی ورود نقدینگی سنگین به بازار. یعنی این پول هوشمند اهداف بالایی در سر دارد .
بازار سرمایه شدیدا از تورم جامعه جامانده. با فرض بر داشتن ۴ صفر از واحد پول کشور قیمت سهمها چند خواهد شد ؟ مفت ترین جنس بازار با توجه به تورم چندصد درصدی همین سهام شرکتها هستند. سهمی زیر ۱۰۰۰ بزودی در بازار نخواهد بود

سهمهای کوچک و با پتانسیل بازار را زیر نظر بگیرید.

ولانا سهمی با شناور پایین که چندین روزه با حجمهای عالی در حال جمع آوری هستش. نسبت خریدار خودش نمایانگر خشک شدن سهم می باشد. بزودی رشد شارپ ولانا شروع خواهد شد
 

mhjmeshkaat

Very Good Member
کاربر فعال
خوب دوستان، شاخص قند و شکر به شکل جالبی و از تابستان 94، چرخه زمانی تیپیکال ویلیام گن را پیگیری کرده و در حال ادامه آن است: از دید گن، صعود و نزول صنایع و بازارها معمولا در چرخه های 5 ساله رخ میدهد و یکی در میان روند اصلی آن عوض میشود (پست بالا). در یک چرخه صعودی، 2 سال اول صعودی، سال سوم نزولی و سال چهارم و پنجم مجددا صعودی است. بر این اساس به نظر میرسد شاخص قند و شکر رفتار تیپیکی داشته و فکر میکنم سهامداران قدیمی این گروه به یاد دارند:

1- دوسال اول صعود (بعد از حدود 4 سال نزول): از مرداد 94 تا مرداد 96
2- یک سال میانی استراحت: از مرداد 96 تا مرداد 97

3- دو ساله صعودی دوم: از مرداد 97 تا احتمالا "تابستان 99"

با این حساب رشد قابل توجه و در جریان گروه قند و شکر، از دید بلند مدت تا تابستان سال اینده میتواند ادامه دار باشد.


تشکر بابت این مطلب مفید از جناب اسپینوزا
 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
* با سلام و صبح بخیر خدمتتون عرض کنم که به نظر نماد بسیار بنیادین و جا مانده نسبی گروه قند و شکر، یعنی قلرست نیز درست مثل قشکر، به زودی و برای چندین روز کاری، طوری که بیشتر سهامداران گروه علاقه دارند معامله و به باشگاه چهار رقمیهای گروه قند و شکر اضافه خواهد شد:

قلرست هفتگی و لگاریتمی 98/02/24، آپدیت مسیر بلند مدت:

فشار سنگین خرید (مثلث سبز)، برای قیمت یک کانال صعودی نسبتا جدید (آبی) را ساخته و آن را به سقف کانال و آستانه شکست رو به بالای آن رسانده است. خریدهای مستمر و تقاضای هوشمند (از دید تکنیکال محاسباتی) ضمن صدور سیگنال رالی مشابه حرکت اخیر قشکر، قلرست را نیز در آستانه رهایی از آخرین مخمصه های نسبی تکنیکال قرار داده است.

انتظار میرود با تثبیت قیمت بالای مرز مهم 795 و با پشتوانه تجمیع شدید و سیگنالهای قوی ذگر شده، رالی شارپ و کم حجم دیگری در این نماد آغاز شود. از دید اندیکاتورهای کلاسیک و مهم حجم/قیمت نیز شاهد رشد متناسب بوده و فعلا شانس واگرایی منفی بسیار پایین است:

قلرست هفتگی و لگاریتمی - 98.02.24.png


مشاهده پیوست 51606
 
بالا