بهترین موقعیت خرید

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

خروج از برجام اتفاق نخواهد افتاد / سهامداران احساسی عمل نکنند


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:مطمئنا به زودی شاخص بورس به مسیر طبیعی خود باز می‌گردد. بنابراین سهامداران از شتاب و رفتار هیجانی و فروش سهام خود خودداری کنند .

به گزارش بورس نیوز، محمد حسن‌نژاد اظهار کرد: تحلیلگرانی که بازار را با پیش‌فرض خروج ایران ازNPT یا احتمال تنش و درگیری در پی حرکت ناو هواپیمابر آمریکایی به منطقه تحلیل می‌کنند، اطمینان داشته باشند که نه ایران از برجام خارج می‌شود و نه جنگی رخ خواهد داد .


وی افزود: این موضوع قبل از شروع جلسه علنی امروز مجلس با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس مطرح و بررسی شد. آمریکا موقعیت حمله و ورود به جنگ منطقه‌ای را ندارد و ما هم دنبال تنش و درگیری نیستیم. پس این موضوع منتفی است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: تحریم‌های ظالمانه آمریکا از مدت‌ها قبل برقرار بوده، بنابراین اثر مضاعف یا چشمگیری نسبت به گذشته ایجاد نخواهد کرد.

حسن‌نژاد ادامه داد: تنها در موضوع آب سنگین اگر محدودیت‌های تازه‌‌ای ایجاد شود و قرار باشد کشورها محصول ما را خریداری نکنند، آن را ذخیره خواهیم کرد و این برای ما نوعی امتیاز مثبت هم است. زیرا تا پیش از این آمریکایی‌ها فشار می‌آوردند که چرا آب سنگین تولیدی را تحویل نمی‌دهیم و امروز در خاک خود به ادامه تولید و ذخیره آن خواهیم پرداخت .

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: مطمئنا به زودی شاخص بورس به مسیر طبیعی خود باز می‌گردد. بنابراین سهامداران از شتاب و رفتار هیجانی و فروش سهام خود خودداری کنند .
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
امروز روزیست که به صفوف فروش در اکثر نمادها حمله ی سراسری میشه... بهتره فروشندگان آتش به مال خودشان نزنند که سخت پشیمان خواهد شد.
 

signalsharpi

Active Member
کاربر فعال
وحافظ
جا مانده بازار پایه که بسته بوده و تازه بازگشایی شده و موج 5 بالای 2100 و 2800 را هدف گذاری کرده.مقاومت 1450 داره که با توجه به افزایش حجم معاملات به نظر این مقاومت را نیز رد خواهد کرد.
 

Spinoza

Well-Known Member
کاربر فعال
خوب دوستان عزیز در این موج 3 بازار (رالی دوم) فرق بین شاخص کل و شاخص کل "هموزن" را ببینید و این که چرا قدرت موج صعودی فعلی در نمادهای کوچک به ویژه گروه قند و شکر و مواد دارویی تا این حد بیشتر از سایر نقاط بازار است.
همانطور که بارها و اخیرا در پستهای بهمن و اسفند 97 تاکید کردم دراین رالی که روی فیبوهای زمانی مورد انتظار و بعد از باکس قیمت/زمان مشابه رالی قبلی آغاز شد،
نقدینگی به شکل سنگین و بسیار هوشمندانه تر، در حال خرید سهام کوچک و با پتانسیل بنیادی بازار است که از رکود تورمی و مشکل فروش در امان است.

برای همین خریدهای انتخابی تر و توجه به سهام کوچک به روشنی میبینید که شاخص کل هموزن (نسبت به شاخص کل) هم شیب صعودی بیشتری دارد، با درصد رشد بیشتر، زودتر پیک قبلی خود را رد کرده است و همچنین شانس واگرایی منفی کمتری دارد.

در دو چارت بروز شده زیر به ترتیب هر دو شاخص را ببینید:

شاخص کل هفتگی 98/01/24: شاخص کل نسبت به شاخص کل هموزن با کمی تاخیر فاز رشد خود را آغاز کرده و هنوز از پیک قبلی 197000 واحد، عبور نکرده است. این نکته مهم در رالی دوم و بزرگ بازار، توجه جریان نقدینگی به نمادهای کوچک و با پتانسیل بنیادی را نشان میدهد که علاوه بر جبران تورمی، شانس رشد سودزایی بنیادین را دارا هستند. همچنین با رشد متناسب تر اندیکاتورهای مختلف، شانس واگرایی منفی در شاخص هموزن پایین تر به نظر میرسد:

مشاهده پیوست 47706

مشاهده پیوست 47707
با سلام و تبریک اعیاد این روزها خدمت دوستان،

در کنار شاخص صنایع کوچک مثل مواد دارویی یا قند و شکر، تحرکات شاخص کل "هموزن" بازار نیز برای سهامداران شرکتهای کوچک بنیادین میتوان مهم باشد، چراکه کل بازار با تمرکز ویژه روی این مدل سهام ، در یک رالی مهم و تاریخی به سر میبرد:

خوشبختانه امروز شاخص کل هموزن با حجمی بسیار عالی (ارزش معاملات نزدیک به 1000 میلیارد تومان فقط برای بورس) از یک مقاومت بسیار مهم و کلاسیک %50 ویلیام گن در مقیاس لگاریتمی (%50 از گام قبلی رشد در پروجکشن قیمتی: حدود 39500 واحد) رد شد که به طور ساده به ما میگوید بعد از پولبک احتمالی، ادامه رشد تا گام %100 این پروجکشن (حدود 55000 واحد برای شاخص کل هموزن) بسیار محتمل است.
پس حداقل تا آن زمان با خیالی نسبتا آسوده و البته با حد ضرر متحرک (برای سهامداران کوتاه تا میان مدت)
میتوان در کلیت بازار و به ویژه گروههای مصون از رکود تورمی مثل صنعت دارو ، غذایی، قند و شکر سهامداری کرد.دوستان عزیز دو سه روز منفی اخیر بازار میتواند برای مقاومت %67 (دو سوم) از گام کلاسیک گن روی حدود 45000 واحد برای شاخص کل هموزن و پروجکشن قیمتی رالی سال گذشته و البته در مقیاس مناسب برای دید بلند مدت، یعنی لگاریتمی فرض شود: دقیقا همانطور که طبق انتظار روی %50 همین گام (حدود 39000 واحد) هم یک هفته استراحت داشتیم.
* معمولا وقتی قیمت از نیمی از یک مسیر "حداقلی" عبور میکند، آن گام نهایتا کامل می‌شود. برای همین مرز %100 یا حدود
55000 واحد برای شاخص کل هموزن کاملا در دسترس است. شاخص کل هموزن هم همه می‌دانیم به دوش گروه‌های کوچک بازار مثل غذایی، مواد دارویی و قند و شکر است:


شاهدیم که اخیرا و به تدریج که فعالان و سرمایه گذاران بعد از هیجان ابتدایی سهام به اصطلاح دلاری، در حال تصحیح مسیر و واقع بینی بیشتری هستند. چون به طور ساده همه میدانند یا در نهایت متوجه می‌شوند که نداشتن مشکل فروش با وجود تورم چند صد درصدی در بازار داخل (رونق نسبی در رکود تومی سنگین) و مصونیت روا نی از تحریم یا حداقل "تهدید به تحریم" ، اولین و شاید از این پس مهمترین عامل بنیادین برای انتخاب مسیر سرمایه های عمده باشد.

 

هخامنش

Well-Known Member
کاربر فعال
هفته ای کاملا مثبت و صعودی پیش روی بازار است .

واکنش بورس به تحریمها همیشه مثبت بوده .تحریم یعنی تورم و تنها جنسی که از تورم جا مانده بورس است.
در کشوری که ۴۰ سال سخت ترین تحریمها را تحمل کرده تحریم فلزات و معدنی در صورتی که بیشتر مراودات ما با کشورهای همسایه و چین هستش در نتیجه عملا فقط یک شوآف و تبلیغات رسانه ای هستش. چون امریکا هدفش بهم ریختن جو احساسی و اقتصادی کشور از طریق داخل و خود مردم ایران هستش.

شاخص را نیز کاملا مهندسی شده و عمدی دو روز منفی کردن برای خالی شدن حباب شاخص و این امر کاملا به نفع بازار و ضامن ادامه رشد بورس میباشد

در این چند ساله اخیر هروقت تحریمی اعمال میشد بورس واکنش شدیدا مثبتی نشان میداده .
همچون تحریمهای نفتی اخیر و تحریم سپاه را همگان دیدند که بورس شدیدا مثبت و صعودی شد. با توجه به جمع شدن سنگین سهمها در چهارشنبه منتطر شروع یک رالی سنگین دیگر در بازار باشید.از فردا اکثر سهمهای بازار مثبت و صف خرید خواهند بود
 

ایران سهام

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
حرهشا
فردا بازار کاملا مثبت خواهد بود
یکی از سهمهایی که شدیدا افت داشته و در دو روز گذشته حدود ۲۰درصد کاهش قیمت داشته حرهشا می باشد .
چهارشنبه کاملا جمع شد و حتی رنج مثبت هم زدند.
شنبه اول وقت فرصت ورود است احتمالا خیلی زود صف خریدش را بچینند
 

ایران سهام

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سرمایه در بازار بورس مدام در حال جابجا شدن از یک گروه به گروه دیگر است.
یک روز یک گروه خاص مثبت است و روزی گروهی دیگر و این طبیعت بازار است
در بازاری که سهمهای بزرگ و شاخص ساز بخاطر رشدی که داشتند تمایل به اصلاح دارند برین گروههای کوچک و سهمهای کوچک و بنیادی و همچنین بازار پایه ،همچون غذایی سیمانی برق و کاشی ها و مخصوصا داروییها و.... این سهمها به علت داشتن بازیگردان و کنترل قوی تر روی روند احساسی سهم رشد مطمن تر و مثبت تری دارند .

همین امروز خیلی از سهمهای کوچک و بازار پایه مورد توجه بازار بودند و خیلی از سهمها در صف خرید قفل شدند.داروییها از فردا استارت دوباره میزنند.

اکثر سهمهای گروه دارو امروز با حجم بالا جمع شدن و از فردا صف خرید خواهند شد
 

aminian

Well-Known Member
کاربر فعال
موتوژن

یه نکته ای که در گزارش شش ماهه شرکت نهفته است پارسال سود حاصل از الکتروموتور صنعتی حدود 30 درصد از کولری بیشتر بوده
امسال سود حاصل از کولری در شش ماهه بسیار بیشتر از صنعتی می باشد
با توجه به اینکه طبق گزارش شش ماهه افزایش نرخ صنعتی در دست هییت مدیره است و همچنین در آخر برج یک ، طبق کدال یک افزایش نرخ 30 درصدی رو اعمال کردن( بازار منحصرا در دست خودشان افتاده)
انتظار میره که در گزارشات پیش رو از این محل سود بسیار زیادی حاصل شود.
8888.jpg
 

Spinoza

Well-Known Member
کاربر فعال
معمولا بین جهشهای نرخ ارز و جهش قیمت سهام شرکتهای کالایی با فروش تضمین شده داخلی (از جمله گروههای قند و شکر، غذایی، مواد دارویی و ...)، حدود 18-6 ماه اختلاف فاز زمانی وجود دارد. این تاخیر، بهترین فرصت طلایی برای همه اشخاص حقیقی و سرمایه های خرد است تا تورم بیرحمانه فعلی را برای سرمایه های خود جبران و حتی در صورت صبوری و ادامه سهامداری، از سود خوبی نیز (بیش از رشد ارز) برخوردار شوند. پس عرضه این روزهای گروههای فوق بنیادی قند و شکر و دارویی، برای دیدگاه چند ماهه و بالاتر فرصت های خرید ناب است. این گروهها شکر سود بنیادی و جبران تورمی را برای سهامدار با هم دارند. یعنی عموم شرکتها علاوه بر ارزش جایگزینی بسیار بالا نسبت به سرمایه خود، در حال ساختن سودهای عملیاتی عالی با نرخهای گذشته هستند.

از دید تکنیکال نیز به راحتی میتوان جهش 5 برابری ارز در سال گذشته با جهش 3 برابری ارز در سال 91-90 وزن داد و اثر آن را بر قیمت این سهام مصون از رکود فروش، شبیه سازی و تارگتهای ظاهرا عجیب محقق شده و در پیش را باور کرد.

 

Spinoza

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام و آرزوی قبولی عبادات، خدمت دوستان عرض کنم غیر از روند صعودی کلی در گروه قند و شکر، حال و هوای تکنیکال این روزهای قشکر بسیار خیره کننده و در یک گارد صعودی نادر است:

قشکر هفتگی و لگاریتمی 98/02/22:
روند صعودی بسیار قدرتمندی که در گروه قند و شکرجریان دارد، در یکی از نمادهایی که بیشتر ازمیانگین گروه زیر ارزش واقعی قرار گرفته است،
نمود خاص و بیسابقه ای پیدا کرده است:


1- الگوهای تحکیمی متوالی به شکل پرچم سه گوش یا مثلث که یکی پس از دیگری از لحاظ زمانی کوتاه تر شده و گارد آن صعودی تر میشود. این خود به تنهایی تو از دید پرایس اکشن، جمیع شدید با وجود افزایش قیمت سهم را نشان میدهد.

2- ضمن ثبات قیمت در روند، همزمان در اسیلاتورها شاهد ایستایی RSI بالای سطح 70 و در آستانه شکست قرار گفتن خط مکدی (سیگنال صعودی بسیار قوی به صورت منفرد) هستیم.

3- نهایتا الگوی بسیار جالب حرکت معکوس شاخص جریان نقدینگی (MFI) و اسیلاتور چاییکین را با شیب یا کنتراست بیشتر (مقایسه دو دایره آبی) هستیم که درست مانند قبل از آغاز جهش سهم در اواسط سال گذشته، باز هم تجمیع شدید سهم در قله قیمتی! و نزدیک بودن یک رالی بلند دیگر! را نشان میدهد:

قشکر هفتگی و لگاریتمی - 98.02.22.png


مشاهده پیوست 51293
 

هخامنش

Well-Known Member
کاربر فعال
دروز

کاملا خالی از فروشنده
افت خوبی هم داشته و آماده برگشت احتمالا از امروز سهم جمع خواهد شد .
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
{شپاس} دریاب تامجمع...........
تحریم‌های نفتی با توسعه صنایع پتروپالایشی بی‌اثر می‌شودبزرگنمايي:


فصل اقتصاد - با توسعه صنایع پالایشی هم تحریم‌های نفتی بی‌اثر می‌شود و هم نقدینگی به حوزه تولید ارزش افزوده هدایت می شود. نتیجه دیگر اجرای این طرح، ایجاد اشتغال است. طرح مذکور طبق آیین نامه داخلی مجلس، این هفته در دستور کار قرار خواهد گرفت.


علی بختیار، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ، درباره راهکارهای فروش نفت در دوران تحریم گفت: مجلس شورای اسلامی اختیاراتی به وزارت نفت داد تا در قالب چارچوب مشخصی این وزارتخانه کار فروش و صادرات را انجام دهد، این راهکار تاکنون موفق عمل کرده و ما توانستیم در این مدت از مسیرهایی تحریم را دور بزنیم، اما به دلیل سوء استفاده آمریکا، نمیتوانیم آنها را رسانه‌ای کنیم.
وی با اشاره به دستاوردهای ایران در دوره قبلی تحریم‌ها تصریح کرد: شرکتهای ایرانی حماسه بزرگی خلق کردند و ایران در آستانه برداشت روزانه 1000 میلیون متر مکعبی گاز طبیعی است. در دوره قبلی آمریکا ما را در حوزه بنزین تحریم کرد اما در مقابل ما توانستیم با همکاری بین دولت و مجلس، از هر سه فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس در زمان مناسب بهره‌برداری کنیم، همچنین پالایشگاهی که 16 سال معطل مانده بود در دو سه سال با همکاری بین کمیسیون انرژی و وزارت نفت به اتمام رسید و اکنون در حال برنامه‌ریزی هستیم تا فاز چهارم بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی نیز به بهره‌برداری برسد.
بختیار با اشاره به ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس گفت: یکی از اقدامات در حوزه کاهش مشکلات بورس نفت، این بود که عرضه به صورت مداوم و در زمان‌های مشخصی انجام شود تا خریداران بتوانند روی این مساله حساب کنند؛ همچنین لازم است شرایط پرداخت به گونه‌ای باشد که با وضعیت تحریم‌های مالی و بانکی کشور منطبق شود. برای تحقق این دو خواست بخش خصوصی، در کمیسیون انرژی با حضور بانک مرکزی، خریداران، وزارت نفت و سازمان برنامه نشستی برگزار و در این رابطه تصمیماتی گرفته شد.
* طرح توسعه صنایع پالایشی این هفته در دستور کار قرار خواهد گرفت
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به ضرورت توسعه صنایع پتروپالایشی از حضور نیروی متخصص کافی در داخل کشور خبر داد و گفت: در صورت برنامه‌ریزی مناسب ما می‌توانیم با این سرمایه انسانی قابل توجه، در آینده نزدیک یکی از قدرت‌های برتر اقتصادی دنیا در حوزه صنایع پالایشی شویم؛ چشم ما به منابع زیرزمینی و رو زمینی نیست، بلکه به سرمایه‌های انسانی است و با همت این جوانان حتماً فرصت‌های جدیدی را در این دوران خلق میکنیم.
وی درباره طرح مجلس برای ساخت پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌های بزرگ اظهار داشت: در این طرح مقرر شده است برای یک یا دو سال تنفس خوراک به پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ها داده شود. این کار طرح را حتی از بازار سکه، خودرو، ارز و مسکن هم جذاب‌تر می‌کند و شعار رونق تولید ملی محقق خواهد شد. با این کار تحول بزرگی در اقتصاد کشور ایجاد می‌شود؛ هم تحریم‌های نفتی بی‌اثر می‌شود و هم نقدینگی به حوزه تولید ارزش افزوده هدایت می‌شود. نتیجه دیگر اجرای این طرح، ایجاد اشتغال است. طرح مذکور طبق ماده آیین‌نامه داخلی مجلس، این هفته در دستور کار قرار خواهد گرفت.
* 200 شرکت دانش‌بنیان در نفت، صنعت و فناوری داریم
عضو کمیسیون انرژی مجلس در مورد فناوری و تکنولوژی داخلی در ساخت پالایشگاه گفت: اکنون ما در کشور تعداد زیادی از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه نفت، صنعت و فناوری داریم؛ در حال حاضر تعداد این شرکت‌ها 200 مورد است. از بعد فناوری هم با توجه به سرمایه بزرگ انسانی در کشور مشکلی نیست؛ هرچند سختی‌هایی وجود دارد، اما هر زمان برای عبور از مشکلات برنامه‌ریزی کردیم، توانستیم به این فناوری‌ها دست یابیم.
وی ادامه داد: امروز تقریبا تمام قطعات نیروگاهی در داخل ساخته میشود؛ در حوزه پالایشگاه و پتروشیمی هم باید چنین کارهای صورت بگیرد. در واقع لازم است چند شرکت در این زمینه به صورت رقابتی وارد کار شوند.
بختیار با بیان اینکه "لازمه حرکت در این مسیر این است که وزارت نفت به عنوان رگولاتور در این بخشها عمل کند و وظایف رگولاتوری خود را درست انجام دهد"، گفت: قوانین کافی در این زمینه را داریم و صرفاً نیاز به برنامه‌ریزی و خودباوری داریم.
 
آخرین ویرایش:

hosein658

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#کفرآور
بازار زمانی متوجه سهم میشه که میفهمه شرکت زمین 37 هکتاری رو بجای هر هکتار 500 میلیون تومان هر هکتار رو 2 یا 3 برابر در مزایده فروخته و حمله میکنن به سهم!
الته خودم اندکی روی حمایت خرید کردم و بقیه سهامم ختراک و شمواد و خچرخش بود که امروز هر سه نماد بسته شدن
نماد بعدی که در صف بسته شدن برای نوسان 40 درصدی خواهد بود همین نماد کفراور خواهد بود
شناوری سهم 40 میلیون
تعداد کل سهام شرکت 180
سود سازی مزایده 22 خردادماه مضربی از 100 تومان می باشد که هر احتمالی داره که ضرایب بالایی بخوره
در مزایده سال قبل هر هکتار زمین رو 6 میلیارد فروخت
ببینیم 37 هکتاری که به صورت صنعتی و ساختما و سوله می باشد به چه قیمتی فروش میرود
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
پایان خام فروشی نفت با حرکت به سمت پالایشگاه سازی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تجربه مقابله با تحریم بنزین با راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: در حال حاضر و با توجه به تحریم های آمریکا بایستی به سمت پالایشگاه سازی حرکت کنیم تا خام فروشی نفت پایان یابد. اسدالله قره خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در گفت وگو با فارس با اشاره به فاز دوم تحریم های نفتی آمریکا گفت: جنگ اقتصادی شروع شده و ایران هم تلاش دارد خود را در این نبرد قرار دهد. دشمن از تمام ظرفیت نفوذش در عرصه بین المللی استفاده می کند تا به هدفش یعنی صفر کردن صادرات نفت ایران برسد. البته ما هم تلاش می کنیم دشمن را ناکام بگذاریم.
 
بالا