بهترین موقعیت خرید

شامخ

Well-Known Member
کاربر فعال
اوج کساد در بورسو ببینید فارس با بیش از 19 میلیارد سهم یه میلیون سهم معامله نشده
 

Msnh

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
ولانا کف کانال صعودی
محدوده خرید 380-360
هدف 470
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان عزیز ، سهم ( ثنور ) ، این سهم طلایی مثل فنر فشرده شده است و الگوی مثلث را تشکیل داده است و از فردا استارت صعود را می زند و حالا حالا ها 10+ روزانه می خوره و صعود شارپی در پیش داره و برای جبران اصلاح سنگینش در دو ماه قبل بایستی حداقل هفت هشت تا از این مثبت 10+ روزانه ها رو بخوره اگر دنبال سود ۱۰۰ درصدی کوتاه مدتی هستید طبق نمودارش از ۱۳۰ تومان یه کله با صعود شارپی به ۲۲۷ تومان می رسه +++
Screenshot_20181225-122504.jpg
 

سهم طلایی

Well-Known Member
کاربر فعال
بورس ایران با توجه به افتی که در این مدت داشته، قیمت سهام شرکتها به کمترین حد ممکنه رسیده اند. اثر اخبار منفی در این مدت کاملا پیشخور شده. پس اسیر اخبار منفی پیرامون بازار نشوید.
هم اکنون اکثر سهمها به کف قیمتی رسیده اند و جایی برای افت بیشتر وجود ندارد
بازار امروز کاملا هوشمند عمل کرد بازاری که همه فکر میکردند امروز منفی باشد با حمایت کامل حقوقی ها در خیلی از سهمها مثبت کامل و صعودی بود.
دیگر کسی به رنگ شاخص برای خرید و فروش دقت نمیکند ممکن است ،شاخص به واسطه دو سهم بزرگ منفی باشد ولی اکثر سهمها صف خرید باشند.


دوستان با توجه به رکود اقتصادی و عدم ثبات در بازار های موازی طلا و ارز و همچنین رکود مسکن مطمن باشید سرمایه ها از بورس خارج نمیشود بلکه از یک گروه به سمت گروههای مستعد تر حرکت میکند.
با توجه به شرایط وقت هر زمان گروههای مستعد و با پتانسیل را شناسایی کنید و وارد شوید.


توجه داشته باشید تنها بازاری که افت کرده و آماده صعود است فعلا فقط بورس میباشد
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
مجوز سران قوا برای عرضه ۳ میلیون بشکه نفت در بورس

وزیر نفت:
مجوز لازم از سران سه قوه اخذ شده تا ۳ میلیون بشکه نفت در بورس به صورت ۱۰۰ درصد ریالی با ارز ثنا به فروش برسد.

به زودی اطلاعیه ای درباره مرحله سوم فروش نفت در بورس صادر می شود که شاید هفته آینده این عرضه رخ دهد

خریداران نفت در بورس توانسته اند طلای سیاه را صادر کنند و مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.

@Econ_Fouri
 

Spinoza

Well-Known Member
کاربر فعال
آپدیت قشیر ماهانه و لگاریتمی 97/10/06:

پس از شکست خط روند نزولی 1 و نفوذ به 2 (قرمز) و تشکیل الگوی شمعی تحکیمی بیسابقه (در 3 ماه اخیر)، قیمت برای لمس مجدد کف کانال صعودی تمایلی نشان نمیدهد و رسیدن به سقف کانال بسیار محتمل تر است.

در صورت حرکت قیمت در کندل ماهانه بعد (ژانویه 2019)، تارگتی تقریبا برابر با نرخ پایه معامله بلوکی یعنی 570 تا 600 در دسترس است. اما در صورت در نظر گرفتن نوسان موزون (AB=CD) و صرف زمان بیشتر تارگتهای 630 تا 830 برای سال 2019 محتمل است.

نهایتا نکته ای که با اطمینان گفت: روند فعلی صعودی تثبیت شده و پایدار است و ادامه مسیر هر چه دیرتر آغاز شود تارگتها بالاتر خواهد بود:

مشاهده پیوست 38955

قشیر ماهانه و لگاریتمی - 97.10.06.png
 

Spinoza

Well-Known Member
کاربر فعال
تبرک هفتگی و لگاریتمی 97/10/06:

دقیقا در فیبوی زمانی 100 از کف و پیک موج صعودی قبل شاهد هستیم قیمت روی خط روند صعودی آبی واکنش مثبت نشان داده است که با واگرایی مثبت قیمت با اسیلاتورهای مهم حجمی چاییکین و شاخص جریان نقدینگی (+HD)، اشباع فروش شاخص جریان نقدینگی تا سطح 25 و افزایش حجم معاملات حمایت میشود.

* با این اوصاف و سیگنالهای عالی تکنیکال محاسباتی، به زودی در تایم روزانه یک رالی با هدف اولیه پیک قبلی (343) میتواند آغاز شود:

تبرک هفتگی و لگاریتمی - 98.10.06.png
 

سهم طلایی

Well-Known Member
کاربر فعال
برای فردا سخواف از گروه سیمانی ها را زیر نظر داشته باشید. استارت سهم زده شده. چندین روزه پر قدرت در حال جمع شدن است
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
نگاهي به تغيير جديد در عرصه نفت در بورس
وزارت نفت، برنده تسويه ريالي

وحيد حاجي پور| ... در يکي از مهمترين مواردي که براي بورسي شدن نفت اختلافات نظر فراواني را به همراه داشت، نوع تسويه پول نفت بود. جالب است بدانيد وزارت نفت زماني که طرح اصلي فروش نفت در بورس به جلسه سران سه قوا رفت، روي تسويه کامل و صد درصدي ريالي متمرکز بود که سران سه قوا با رد کردن درخواست وزارت نفت، تصميم گرفتند 80 درصد پول نفت فروخته شده به صورت ارزي محاسبه شود و تنها 20 درصد آن ريالي باشد. طبيعتا از اين تصميم ناراضي بود اما مجبور به پذيرش آن شد. دو عرضه در مجموع به ميزان يک ميليون بشکه با اين «فرمان» صورت گرفت اما براي عرضه سوم به ميزان 3 ميليون بشکه، قرار شده است تسويه به صورت کاملا ريالي صورت گيرد.

اين خبر يک امتياز ديگر براي فعالان بخش خصوصي و خريداران نفت است؛ آن‌ها بدون آنکه مشکلي براي انتقال پول به حساب‌هاي پر ريسک بانک مرکزي يا شرکت‌هاي دولتي و شبه دولتي داشته باشند، ريالِ محموله‌ها را پرداخت مي‌کنند و دلار را نزد خود نگه مي‌دارند. بايد به ياد داشته باشيم که نرخ تسعير درآمدهاي نفتي نه ارز آزاد است و نه ارز نيمايي، بلکه دلار 4200 توماني است که با ساز و کار جديد، دولت و وزارت نفت برنده تسويه ريالي هستند زيرا مبناي محاسبه ارز محموله‌هاي نفتي، نرخ سنا است. يعني وزارت نفت بجاي دريافت ريالِ دلار 4200 توماني، ريالِ دلار 10 هزار توماني را به دست مي‌آورند بدون آنکه به دردسري بيفتند.

اين يک امتياز بزرگ براي وزارت نفت است؛ اين وزارتخانه اگر دلار دريافت کند نمي‌تواند آن را به در بازار آزاد به فروش برساند، دلار را به بانک مرکزي مي‌دهد و اين نهاد معادل ريالي بر حسب نرخ رسمي دلار در بودجه را به آن پرداخت مي‌کند اما با تسويه ريالي، وزارت نفت سهم خود از فروش نفت را با دلار 10 هزار توماني دريافت مي‌کند، يعني درآمد آن دو برابر مي‌شود و اين دقيقا همان نقطه‌‌اي است که مي‌توان به دليل اصرار وزارت نفت براي تسويه ريالي پي برد.

براي درک بهتر، به اين مثال توجه کنيد؛ فرض کنيد سه ميليون بشکه به بخش خصوصي فروخته شد، خريداران نفت ايران طبق قاعده مرسوم بايد پول محموله را به دلار به حساب معرفي شده از سوي بانک مرکزي واريز کنند. اگر قيمت نفت را 50 دلار در نظر بگيريم، يعني بايد 150 ميليون دلار به حساب بانک مرکزي واريز شود. 30 درصد اين مبلغ به صندوق توسعه ملي اختصاص پيدا مي‌کند و 14.5 درصد هم به حساب‌هاي معرفي شده از سوي شرکت ملي نفت. شرکت نفت يا بايد اين سهم را به صورت ارزي مصرف کند و يا اگر به ريال آن نياز داشته باشد، بايد آن را به بانک مرکزي تحويل داده و معادل ريالي آن را به نرخ تسعير بودجه دريافت کند. يعني شرکت ملي نفت از 150 ميليون دلار پول محموله سه ميليون بشکه‌اي، صاحب 21 ميليون و 750 هزار دلار مي‌شود که معادل ريالي آن 91 ميليارد تومان مي‌شود در حالي که طبق مجوزي که براي تسويه ريالي دريافت کرده است، با فرض دلار 10 هزار توماني بيش از 217 ميليارد تومان دريافتي خواهد داشت.

به بيان ساده‌تر، با تسويه ريالي پول نفت دولت و وزارت نفت بجاي دريافت 441 ميليارد تومان، بيش از يک هزار ميليارد تومان درآمد کسب مي‌کنند پس طبيعي است که دولت بيشتر از هر نهاد ديگري به دنبال افزايش صادرات نفت از طريق بورس باشد زيرا درآمدش با دور زدن زيرکانه قانون تسعير درآمدهاي نفتي، بيش از دو برابر افزايش مي‌يابد!

با اين وجود، نگاه‌هاي سياسي بدون در نظر گرفتن اين امتياز بزرگ براي دولت، همه چيز را فراموش مي‌کنند و طوري اين موضوع را نقد مي کنند که گويي دولت تحت فشارها تسليم تسويه ريالي شده است. اگر انتقادي به تسويه ريالي وارد است، نوک پيکان انتقادات بايد به سمت وزارت گرفته شود و نه آنکه با هوچي گري، جريان سازي سوخته‌اي را دنبال کرد.

متن کامل در لينک زير:

******/yuTYtz

@mizenaft
 

Spinoza

Well-Known Member
کاربر فعال
حدود 4 تا 7 روز کاری به آغاز صعود شارپ داروییها بیشتر نمانده،.. این بار هم با توجه به واگرایی هوشمند زمانی (STD) عمیق و نفوذ شدید قیمت و زمان (Time/Price overbalance) تارگتها بیش از انتظار خواهد بود:

شاخص مواد دارویی روزانه و لگاریتمی 97/10/08:

با وجود اصلاح زمانی تا اکستنشن تایم فیبوی %161.8 شاخص تنها تا رتریس فیبوی 23.6 اصلاح کرده که به روشنی واگرایی معمولی و هوشمند زمانی را در کنار نفوذ شدید قیمت/زمان نشان میدهد.
این تحولات مثبت تکنیکال آماده شدن شاخص دارویی را برای یک رالی شارپ، به مانند موج صعودی قبلی با اهداف بالاتر نشان میدهد:شاخص مواد دارویی روزانه و لگاریتمی  - 98.10.08.png
 

Spinoza

Well-Known Member
کاربر فعال
قبلا عرض شد وپارس طبق رفتار گذشته خود، سهامداران را خسته میکند اما به علت شناور پایین، سهامدارن خصوصی و عرضه کم حقوقی در این نماد، ناگهان با کندلهایی به اندازه حجم مبنا و رالی شکل صعود میکند.

وپارس هفتگی 97/10/08: در زمان بسیار مناسب و کلاسیک (اکستنشن تایم فیبوی %161.8) و اصلاح قیمتی کافی تا رتریس فیبوی %78.6 دو واگرایی مثبت مخفی (در تایم دور - قرمز) و واگرایی مثبت معمولی (بازگشتی در تایم نزدیک - آبی) بین قیمت و اندیکاتورهای مهم حجم و قیمت شکل گرفته است.

پس به طور خلاصه کف ماژور شکل گرفته و طبق روال رفتار و موج قبلی صعودی سهم ، مشارکت ناگهانی بازار و صعود شارپ و کم حجم آن نزدیک است:

وپارس هفتگی  - 98.10.08.png
 

Spinoza

Well-Known Member
کاربر فعال
Spinoza;200908 گفت:
خوب همه بازار و مخصوصا سهامداران بلند مدت گروه قند و شکر مطمئن هستند این صنعت با وجود جهش ماه قبل، بخش مهمی از مسیر رشد خود را هنوز نرفته اما چرا و چطور؟! ... خدمتتون عرض کردم از آنجایی که با یک الگوی بزرگ در بازه بلند مدت روبرو هستیم که قبلا هم تکرار شده برای همین میتوان بار دیگر انتظار تحقق همان الگو و تارگت را داشت و از همه مهم تر این که محاسبه حدودی تارگت حتما باید در مقیاس لگاریتمی محاسبه شود.
پس پیرو عرایض قبلی و تکمیل چارتهای بالا:

شاخص قند و شکر ماهانه و لگاریتمی ، 97/08/13:

نهایتا طبق انتظار قوس و دسته زیبای الگوی کاپ شاخص با رعایت تناسب جالب زمانی (زمان دسته برابر %30 قوس) تکمیل شد و رسیدن به تارگت از کندل سپتامبر 2018 آغاز شده است. تارگت نهایی برای این سوپر کاپ یا فنجان و دسته سوم عجیب به نظر میرسد اما با توجه به شرایط بنیادین و ثبات قیمتی در دسته ای یک ساله به شکل پرچم مستطیل (نفوذ همزمان و شدید قیمت/زمان)، میتواند حداقل حدود 25500 واحد برابر با فیبو اکسپنشن 100 از کف فنجان تا لبه و اعمال آن از انتهای دسته فنجان و در صورت مساعدت بنیادین تا 33300 واحد باشد.
از دید زمانی با توجه به اینکه تحقق تارگت دو فنجان و دسته داخلی قبلی به ترتیب در طول 3 و 5 ماه انجام شده، زمان رسیدن به این تارگت میتواند تا اواخر سال جاری و تا 8 کندل ماهانه باشد که حداقل 3 ماه آن سپری شده است:
سلام و شب بخیر خدمت همراهان صبور گروه قند و شکر که شاید این روزها کمی از رنج معاملاتی فعلی خسته یا کسل شده باشند، اما اوضاع گروه قند و شکر بسیار مساعد و طبق انتظار و مسیر صعودی بلند مدت پیش میرود:

خوب شاخص قند و شکر در حال اتمام استراحت و تجدید قوا برای رسیدن به تارگت ظاهرا عجیب 25000 واحد در قالب الگوی سوپرکاپ و هندل خود است (چارت پست بالا).

* کاملا طبیعی هم است اگر به زمان کافی و متناسب با زمان قوس و دسته خود (حداقل 8 ماه از ابتدای آغاز موج صعودی فعلی در اواخر تابستان 97)، نیاز داشته باشد. بنابر این خستگی فعلی با احتمال بالا جبران میشود و البته مثل همیشه برق آسا خواهد بود.

آپدیت شاخص قند و شکر ماهانه و لگاریتمی 97/10/08: معاملات و الگوی تحکیمی روی بام 14000 واحدی: بعد از به تارگت رسیدن الگوی زیبا و کلاسیک فنجان و دسته قبلی شاخص، شاهد تشکیل پرچم سه گوش همزمان با حمایت کاهش حجم معاملات و اخطار واگرایی مثبت مخفی هستیم که ادامه مسیر صعودی گروه قند و شکر را نوید میدهد:

شاخص قند و شکر ماهانه و لگاریتمی - 97.10.08.png
 

هخامنش

Well-Known Member
کاربر فعال
بازار از گروه سیمان غافل مانده. چند وقته سهمهای این گروه هدفمند در حال جمع اوری میباشند از سخواف و سبجنو گرفته تا سجام و کفرآور و ساراب و سپاهانو....

اکثر سیمانیها تعدیلهای مثبت سنگین پیش رو دارند. اکثر سیمانیها در این چند ساله افت داشته و رشد چندانی نکرده اند و با توجه به افزایش قیمتهای مکرر سیمان نه تعدیل و نه افزایش سرمایه ثبت کرده اند . سیمانیها به بازار بدهکار هستند.
از سهمهای کوچک این گروه غافل نباشید دوستان
 

ایران سهام

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ثتوسا کف قیمتی و نقطه عالی برای ورود.

ثتوسا از ۹۳۰ تومان در عرض ۳ ماه رسیده به ۴۳۰ تومان و یک افت سنگین داشته . چندین روزه سهم را دارن جمع میکنن.این سهم را زیر نطر داشته باشید به نقطه حمایتی رسیده است و باید منتظر رنج مثبت و استارت سهم باشیم
 
بالا