بلیط‌ لحظه آخری چیست؟

cafegardesh

Member
کاربر فعال
عضو تازه
بلیط‌ لحظه آخری چیست؟

بلیط لحظه آخری را حتما درکنار اصطلاح بلیط چارتر شنیده‌اید. حال می‌خواهیم ببینیم بلیط لحظه‌ آخری چیست و آیا واقعا قیمت ارزان‌تری نسبت به بلیط‌های معمولی دارد یا خیر؟

اگر شما از آن دسته آدم‌هایی هستید که عادت دارند از مدت‌ها قبل برای سفرشان برنامه‌ریزی کرده و همه‌چیز را آماده کرده باشند، که البته خرید بلیط هواپیما هم جزو این کارها به‌حساب می‌آید، شانس کمتری برای به‌دست آوردن بلیط ارزان‌قیمت هواپیما دارید. اما هرچه خرید بلیط هواپیما به لحظات آخر موکول شود و اگر کمی هم بخت با شما یار باشد، قیمت کمتری خواهید پرداخت.

اگر با تعریف پرواز چارتر آشنایی داشته باشید، می‌دانید که چارترکننده ای که بلیط‌های یک پرواز را کاملا خریداری کرده، مجبور است برای اینکه بیشترین سود را بکند بلیط‌ها را در لحظات آخر به‌ هر قیمتی که شده بفروشد. به همین دلیل است که در لحظات آخر ممکن است با قیمت‌های بسیار پایین مواجه شوید. برای همین این اقدام آژانس چارترکننده یک اقدام دوسر برد، هم برای آژانس و هم برای مشتری است. پس می‌بینید که این ارزانی هم چندان بی‌حکمت نیست.

پس مسافرینی که ریسک می‌کنند و خرید بلیط را به لحظات آخر موکول می‌کنند این شانس را دارند که با قیمت‌های استثنائی‌ای مواجه شوند. اما چه موقع شانس خرید بلیط ارزان بیشتر می‌شود؟ برای اینکه یک بلیط لحظه آخری ارزان گیر بیاورید باید قید سفر در ایام پر سفر، مانند نوروز یا تعطیلی‌های دیگر، را بزنید. اما در فصل‌های به‌اصطلاح کم‌سفر، مانند زمستان، ممکن است بلیطی حتی ارزان‌تر از بلیط اتوبوس نصیب شما شود.

برای خرید بلیط هواپیما و مقایسه قیمت‌های همه هواپیمایی‌ها کلیک کنید.


کافه گردش
 
بالا