بشهاب ( لامپ‌ پارس‌ شهاب‌ )

گل آقا

Well-Known Member
نارنجی سابق
چند وقتيست روي شهاب معامله هاي خوبي ميشود . كسي خبري داره ؟

dehghani_eng

New Member
عضو تازه
من کلی بشهاب دارم. چیکارش کنم؟ البته تا الان +25% سود کرده. ولی نمی تونم ردش کنم بره پی کارش

misim1363

New Member
کاربر فعال
دوست عزیز بقول دوستان ریسکش خییییییییییلی بالاست.بزودی گزارش 9 ماهه میاد و ریسکش خییییییییییییلی میاد پایین.
نگران این سهم نباش تاتیر با سهم بمون به دلایل زیر
1-شرکت در گزارش 6 ماهه سود خودشو از 60 تومن به 80 تومن افزایش داد و به احتمال زیاد این اتفاق در گزارش 9 ماهه میافته.چون فروش شرکت نسبت به پارسال افزایش چشمگیری پیدا کرده ولی اگه این اتفاق نیافته مطمئن باش گزارش خیلی خوبی نسبت به پارسال میده.چون نزدیک به 80% فروش شرکت در 3 ماهه اخر سال هست.که اگه شرکت گزارش متعادلی بده و فروش کمتری داشته باشه خیلی بهتره.میدونی چرا؟چون در 3 ماهه آخر امسال قیمت لامپ کم مصرف 25% افزایش پیدا کرده که با توجه به اینکه شرکت تمام مواد اولیه امسال رو همون اول سال تهیه کرده این افزایش قیمت بطور مستقیم روی سود خالص شرکت اثر میذاره.و با توجه به اینکه کل فروش شرکت 72 میلیارد تومن پیش بینی شده و در 6 ماهه دوم 47 میلیارد تومنه باید فروش داشته باشه تا بودجه پیش بینی شده خودشو پوشش بده و با فرض اینکه افزایش تولید و فروش نداشته باشه شرکت 7%حاشیه سود خالص داره که اگه فرض کنیم نرخ محصالات نه 25% بلکه 15%افزایش پیدا کنه به سود خالص 22% میرسیم یعنی تا آخر سال
22%*47=10 میلیارد تومن سود خالص.که به ازای هر سهم 190 تومن میشود که با 26 تومن پوشش 6 ماهه اول به رقم 216 تومن افزایش میابد.
2- شرکت به ازای هر سهم با نرخ های امروز 1100 تومن موجودی لامپ و مواد اولیه داره که در صورت فروش اون با نرخ های فعلی 250 تومن دیگه به سود شرکت اضافه میشه
3- سود انباشته شرکت تا پایان گزارش 6 ماهه 12.8 میلیارد تومنه یعنی به ازای هر سهمی 237 تومن به تا آخر امسال چون به بالای 2.5 برابر سرمایه شرکت میرسه یا باید افرایشه سرمایه از انباشته بده یا اینکه قسمت اعظم اون رو در مجمع تیر ماه تقسیم کنه تا از 2.5 برابر سرمایه کمتر بشه.که شرکت برای خارج نشدن سرمایه از شرکت تصمیم به افزایش سرمایه گرفته در صورت رخ دادن هر سناریو سهامدارا سود خوبی میکنن
من خودم سهامدار بشهاب هستم با نرخ 380 تومن.بازار با توجه به اینکه سهم نقد شوندگی پایینی داره منتظر گزارش 9 ماهه هست که در صورت ادامه روند مثبت شرکت که بنظر میاد همینجوریه اقدام به خرید سهام میکنه که در اینصورت با توجه به پایین بودن شناور سهم به سرعت همه عرضه ها بلعیده میشه و سهم براحتی سقف قبلیشو میشکنه.بهترین کار اینه که تا اومدن گزارش 9 ماهه یک پله خرید داشته باشیم و بعد از گزارش 9 ماهه و با توجه به احتمال بسیار زیاد ارائه گزارش خوب از شرکت بعد از گزارش 9 ماهه با قدرت وارد سهم بشیم.
مطمئن باش بهترین گزارش گروه برقی بدون شک متعلق به بشهابه
نمیخواستم در مورد بشهاب تا اومدن گزارش 9 ماهه چیزی بنویسم ولی چون دیدم کسی بدرستی جوابتونو نمیده تصمیم گرفتم براتون از موقعیت سهم توضیح بدم که با عقل و منطق خودتون تصمیم بگیرین نه جو بازار.
برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر گزارشات 6 ماهه و 9 ماهه حسابرسی شده شرکت رو روی سایت کدال بخونین تا از آینده سهم مطمئن بشین

dehghani_eng

New Member
عضو تازه
خیلی ممنونم میسیم عزیز. تحلیل بسیار خوبی بود. با این حرفا دیگه اصلا نگران بشهاب نیستم.

nafasboride

New Member
عضو تازه
دوست عزیز بقول دوستان ریسکش خییییییییییلی بالاست.بزودی گزارش 9 ماهه میاد و ریسکش خییییییییییییلی میاد پایین.
خدایی خیلی نوسان داره

خیییییییییییییییییییلی که بالا نیست
خیلی کوچولو بالاست

misim1363

New Member
کاربر فعال
خواهش میکنم دوست عزیزم.حتی اگه به قیمت خرید شما هم برسه عیبی نداره.چون اولا در اون قیمت ها فروشنده نداره و ثانیا مطمئن باشین در اون قیمت همه برای سهم دستو پا میزنن.همین الانم خیلی ها تو کمین سهم هستند و از اینکه سهم معامله نمیشه خیلی راضی هستند.چون نوسانات سهام دیگه رو میگیرن و میدونن هروقت خودشون بخوان میان سهم سهامدارای عجول رو میخرن اون با چندین درصد پایینتر.ما هم همین شیوه رو در پیش میگیریم.خودم همین استراتژی رو در مورد شپمچا دنبال میکردم.سهم تا 990 رفت بعدش ریخت و هیچگون خریدار نداشت تا اینکه رفت تو گره اول و 9 درصد منفی خورد.دوباره رفت تو صف فروش و حتی فروشنده هاش 70 هزارتا شده بودند.روزیکه قرار بود فرداش بره تو گره بعدی همون اول صبح رنج زدن و همه سهم رو جمع کردن و با 84 هزارتا معامله سهم تا صف خرید پیش رفت و سهم 720 تومنی تا 810 تومن هم پیش رفت.در مورد بشهاب هم همین سناریو در حال اجرا هست.تحلیل بشهاب رو خودم برای اولین بار زدم و بواسطه همین بنیاد قوی از 300 تومن تا 520 هم رشد کرد و خیلی هارو هم جا گذاشت.الان در پول بک همه حرفه ای ها تحلیل های فوق رو میدونن و قصد دارن که در پایین ترین قیمت ها سهم رو بخرن.فقط باید مواظب بود مثل شپمچا جا نمونیم
خیلی ممنونم میسیم عزیز. تحلیل بسیار خوبی بود. با این حرفا دیگه اصلا نگران بشهاب نیستم.

asghari

New Member
عضو تازه
خواهش میکنم دوست عزیزم.حتی اگه به قیمت خرید شما هم برسه عیبی نداره.چون اولا در اون قیمت ها فروشنده نداره و ثانیا مطمئن باشین در اون قیمت همه برای سهم دستو پا میزنن.همین الانم خیلی ها تو کمین سهم هستند و از اینکه سهم معامله نمیشه خیلی راضی هستند.چون نوسانات سهام دیگه رو میگیرن و میدونن هروقت خودشون بخوان میان سهم سهامدارای عجول رو میخرن اون با چندین درصد پایینتر.ما هم همین شیوه رو در پیش میگیریم.خودم همین استراتژی رو در مورد شپمچا دنبال میکردم.سهم تا 990 رفت بعدش ریخت و هیچگون خریدار نداشت تا اینکه رفت تو گره اول و 9 درصد منفی خورد.دوباره رفت تو صف فروش و حتی فروشنده هاش 70 هزارتا شده بودند.روزیکه قرار بود فرداش بره تو گره بعدی همون اول صبح رنج زدن و همه سهم رو جمع کردن و با 84 هزارتا معامله سهم تا صف خرید پیش رفت و سهم 720 تومنی تا 810 تومن هم پیش رفت.در مورد بشهاب هم همین سناریو در حال اجرا هست.تحلیل بشهاب رو خودم برای اولین بار زدم و بواسطه همین بنیاد قوی از 300 تومن تا 520 هم رشد کرد و خیلی هارو هم جا گذاشت.الان در پول بک همه حرفه ای ها تحلیل های فوق رو میدونن و قصد دارن که در پایین ترین قیمت ها سهم رو بخرن.فقط باید مواظب بود مثل شپمچا جا نمونیم
داش میثم سلام
یه توضیحی مثل بشهاب در مورد بنیادی شپمچا میدی؟

ناصرنت

New Member
کاربر فعال
سلام دوستان
میثم 1363 ، می دونی که من سهامدار بشهاب هستم. امروز داشتم تحلیل شما رو می خوندم و با گزارش های 6 ماهه مقایسه می کردم به چند تا نکته برخورد کردم خواستم سوال کنم. اینهایی که من پیدا کردم درسته یا اشتباه برداشت کردم.

1- سود انباشته شرکت 117389 میلیارد ریال که اگه بر 54 میلیون سهم این شرکت تقسیم بشه به ازای هر سهم 217 تومان سود انباشته داره. درسته؟
2- پوشش شش ماه سال گذشته این سهم 85 ریال بوده که در نهایت 12 ماه 482 ریال سود داده، یعنی 5.6 برابر سود شش ماه. اگه ما بصورت بدبینانه افزایش قیمت لامپ رو با افزایش هزینه های شرکت را صاف کنیم و همان 215 ریال پوشش 6 ماه امسال را در 5.6 ضرب کنیم باید طبق روال سال گذشته 1204 ریال 12 ماه بسازه.
3- تهدید این شرکت هم تامین مواد اولیه آن هست (76 درصد با نرخ یورو 1460) که اگه با افزایش قیمت محصول صاف بشه، مشکلی وجود نخواهد داشت. ( آیا واقعا افزایش قیمت این کسری را پوشش می دهد یا سود شرکت را تهدید می کند؟)

تا نظر دیگر دوستان چه باشد؟؟

misim1363

New Member
کاربر فعال
سلام ناصر جان.در مورد اول سود انباشته شرکت باید خدمتتون عرض کنم سود انباشته شرکت 12.8 میلیارد تومنه که تو صفحه اول گزارش حسابرسی شده 6 ماه اورده شده که میشه به ازای هر سهم 237 تومن تا پایان گزارش 6 ماهه
در مورد دوم ضرب سود خالص در 5.6 درست نیست.ما باید ببینیم فروش شرکت در 6 ماهه دوم پارسال چقدر نسبت به 6 ماهه اول افزایش یافته و اون رو بعنوان یک معیار برای فروش سرکت در نظر بگیریم فروش 6 ماهه اول پارسال 9.6 میلیارد تومن هست و کل فروش سال قبل 48.3 میلیارد تومن که نسبت 5 برابر بدست می آید که اگر در فروش 6 ماهه امسال ضرب کنیم عدد 82.5 میلیارد بدست می آید. که در صورت محاسبه سود خالص 9% برای شرکت بر اساس گزارش 6 ماهه به عدد 8.4 میلیارد تومن میرسیم که به ازای هر سهم 137 تومن میشود.این قضیه بدون در نظر گرفتن افزایش قیمت لامپ هست که در صورتیکه قیمت لامپ فقط 10 %افزایش داشته باشه سود خالص شرکت میشه 19% فروش که سود شرکت رو به 290 تومن میرسونه.دلیل اینکه افزایش قیمت لامپ بطور مستقیم روی سود خالص شرکت اثر میزاره این مطلبه که شرکت تمام مواد اولیه مورد نیار برای پیشبینی امسالشو ابتدای سال خریداری کرده.
در مورد مطلب سوم با توجه به اینکه شرکت مواد اولیه لازم رو ابتدای سال با دلار 1100 تومنی خریده امسال افزایش نرخ دلار بنفع شرکت هست چون قیمت لامپ های وارداتی بالا میره و شرکت علاوه بر اینکه افزایش قیمت داره حاشیه سود خوبی هم داره که باعث میشه شرکت برای فروش دستش باز باشه و بالطبع فروش شرکت هم بالا میره همانطور که در گزارش 6 ماهه این مطلب بخوبی قابل رویت بود.با اودمن گزارش 9 ماهه در مورد این مطلب به یقین میرسین.در مورد سال آینده هم بنظر من این مساله شرکت رو تهدید نمیکنه چون قیمت فروش لامپ های پارس شهاب در قیمت خوبی نه نسبت کیفیت این نوع لامپ ها هست و چون اکثر شرکت های دیگه تولید لامپ مواد اولیه بیشتری نسبت به لامپ شهاب وارد میکنن افزایش قیمت دلار باعث افزایش هزینه بیشتر برای اون شرکت ها میشه و باعث افزایش قیمت فروش میشه چون شرکت های دیگر تولید کننده لامپ مثل افراتاب یا نمانور و غیره حتی تا 100درصد مواد اولیه رو از خارج وارد میکنه در ضمن شرکت این توانایی رو داره که در صورت افزایش قیمت مواد اولیه این مقدار واردات یعنی 74% رو تا 65% کاهش بده چون اونموقع خرید مواد اولیه داخلی توجیه اقتصادی پیدا میکنه دلیل اینکه امسال حاشیه سود شرکت نسبت به پارسال افزایش یافته همین بحث بصرفه بودن واردات نسبت به خرید داخلی هست و در صورت افزایش هزینه واردات تامین این مواد از داخل هم فروش شرکت رو بالا میبره و هم با توجه به لامپ های وارداتی باعث افزایش قیمت فروش میشود.
در ضمن بدونین لامپ پارس شهاب محصولی رو تولید میکنه که بازار فروشش دائمی هست و شرکت برای فروش محصولش هیچگونه مشکلی نداره وهیچوقت محصولی که تولید میکنه ارزان نمیشود پس هرچقدر هم لامپ تو انبار داشته باشه مدام در حال افزایش قیمت محصولات انیار شده هست
سلام دوستان
میثم 1363 ، می دونی که من سهامدار بشهاب هستم. امروز داشتم تحلیل شما رو می خوندم و با گزارش های 6 ماهه مقایسه می کردم به چند تا نکته برخورد کردم خواستم سوال کنم. اینهایی که من پیدا کردم درسته یا اشتباه برداشت کردم.

1- سود انباشته شرکت 117389 میلیارد ریال که اگه بر 54 میلیون سهم این شرکت تقسیم بشه به ازای هر سهم 217 تومان سود انباشته داره. درسته؟
2- پوشش شش ماه سال گذشته این سهم 85 ریال بوده که در نهایت 12 ماه 482 ریال سود داده، یعنی 5.6 برابر سود شش ماه. اگه ما بصورت بدبینانه افزایش قیمت لامپ رو با افزایش هزینه های شرکت را صاف کنیم و همان 215 ریال پوشش 6 ماه امسال را در 5.6 ضرب کنیم باید طبق روال سال گذشته 1204 ریال 12 ماه بسازه.
3- تهدید این شرکت هم تامین مواد اولیه آن هست (76 درصد با نرخ یورو 1460) که اگه با افزایش قیمت محصول صاف بشه، مشکلی وجود نخواهد داشت. ( آیا واقعا افزایش قیمت این کسری را پوشش می دهد یا سود شرکت را تهدید می کند؟)

تا نظر دیگر دوستان چه باشد؟؟

misim1363

New Member
کاربر فعال
اصغری جان تو تایپیک بادلیل بگویید کدام سهم دیروز و پریروز توضیح دادم.شپمچا هم شرکت بسیار عالی هست.از شپمچا هم تا تیر ماه خیلی خواهید شنید.فقط یک مطلب رو همینجا توضیح بدم شرکت به این کوچیکی فقط 1.7 میلیلپارد تومن تو 6 ماه اول امسال حق مشاوره داده که فعالیت شرکت رو توسعه بده در ضمن شرکت ماله یزدی ها هست و 55% متعلق به آقای مغزی هست که واقعا مغری هم هست.مطمئن باش که به ازای خرج 1.7 میلیارد تومن اطمینان داشته که حداقل 17 میلیارد تومن سود خالص میکنه آقای مغری به همراه خانوادش نزدیک به 80% سهام شرکت رو داره و از هیچ تلااشی برای توسعه شرکت دریغ نمیکنه.حتی ملک شخصی خودشو وثیقه کرده که بتونه وام بگیره و فعالیت شرکت رو توسعه بده.در ضمن بدونین وضع این شرکت کوچک بورسی اینقدر خوب هست که 1 میلیارد تومن فقط خوابونده تو بانگ و سود کوتاه مدت میگیره. شرکت ظرفیت تولیدش 3 برابر تولید کنونی هست که برنامه داره با فعال کردن صادرات ظرفیت بالقوه خودشو فعال کنه .شرکت برنامه افزایش سرمایه رو در دست اقدام داره که با خرید مواد اولیه به تولید حداکثری بره و مطمئن باش اگه شرکت افزایش سرمایه 100 درصدی بده سودش 2 برابر سود شرکت با سرمایه قبلی میشه.بنظرم شپمچا و بشهاب امسال انفجار سودآوری دارن.و بالطبع اون افزایش قیمت انفجاری.یزدی ها رو من بشخصه در مسایل مدیریتی و مالی خیلی قبول دارم و از این سرمایه گذاریم خیلی راضیم.چه دفعه اول که 450 خریدم و 680 فروختم ه الان که 720 خریدم و تا تیر باهاشم
داش میثم سلام
یه توضیحی مثل بشهاب در مورد بنیادی شپمچا میدی؟

ناصرنت

New Member
کاربر فعال
سلام
فکر می کنم مشکل این تاپیک ها در این است که هر شخصی وارد تاپیک سهمی می شه که داره و چون سهم رو داره فقط نکات مثبت یک سهم رو می بینه ولی من دوست دارم یکی هم پیدا بشه از مشکلات و نکات منفی یک سهم بگه. مثلا در مورد همین بشهاب یکی بیاد چیزهایی که ما در گزارش ندیدیم و یا توجه نکردیم و یا خبرهایی که از کارخانه و شرکت داره بیاد بگه. وام عقب افتاده ارزی، مشکلی در تامین مواد اولیه ، مدیریت ناصحیح چیزی کسی می دونه؟؟؟

نکاتی که به ذهن خودم رسید
1- شناور پایین سهم در حدود کمتر از ده درصد که امیدوارم بعد از افزایش سرمایه پارس توشه مقداری بفروشه تا این مشکل سهم هم حل بشه.
2- واردات مواد اولیه با ارز 1460 تومان که ظاهرا مواد اولیه تولید امسال را از اول سال تامین کرده و بنابراین احتمالا برای سال 91 هم از حالا فکری خواهد کرد درحالیکه الان یورو 2000 به بالاست. البته مطمئنا به همون میزان و شاید هم بیشتر مجوز افزایش قیمت کالا را خواهد گرفت و با بالارفتن ارز و کم شدن واردات فروش هم بالاتر خواهد رفت.

misim1363

New Member
کاربر فعال
همه شرکت هایی که بررسی کردم یک پاشون میلنگه.ولی بشهاب و شپمچا واقعا ساختار مالی قوی دارن.در مورد بشهاب حجم واردات و شناور پایین سهم مشکل عمده هست که هر دوی این مسائل میتونه به حسن سهم هم تبدیل بشه.مثلا اگه بشهاب مثبت بشه و صف خرید بشه دیگه گیر کسی هم نمیاد و اگ شرکت مواد اولیه خود را با نرخ ارز مناسب وارد کنه مثل کاریکه بشهاب کرده الان داره از اون بهره برداری میکنه و برای شرکت سود میسازه.بعضی فرصت های خرید جلوی چشمای ما از بین میروند و بعد برای نخریدن اونا خودمونو سرزنش میکنیم. کاش دوستان مطالعه میکردند و بهترین تصمیمو میگرفتن

misim1363

New Member
کاربر فعال
جمع دارایی های جاری و غیر جاری شرکت 64.8 میلیارد تومنه.و جمع بدهی های جاری و غیر جاری شرکت 44.7 میلیارد تومنه.اگه این اعداد رو از هم کم کنین به رقم 20.1 میلیارد تومن میرسیم که اگر بر 54 میلیون سهم شرکت تقسیم کنین به رقم 373 تومن میرسیم.این رقم برای شرکت هایی مانند بترانس 243 تومن برای فولاد 150 تومن هست.البته در این صورت ها قیمت دارایی های مشهود با نرخ تمام شده شرکت محاسبه شده و سرمایه گذاری های بلند مدت در شرکت هایی مانند پارس توشه یا بازرگانی پارس شید و غیره به نرخ تمام شده حساب شده.در ضمن موجودی کالاها که اغلب کالای ساخته شده هست به قیمت یمام شده حساب شده.شرکت 12 میلیارد تومن کالای ساخته شده داره که اگه 30% سود فروش براش درنظر بگیرین میشه 4 میلیارد.شرکت 4.6 میلیارد تومن قیمت تمام شده ملک و تاسیسات و تجهیزاتشه . زمین یک میلیاردی این زمین در شهر رشت از سال 48 بنظرتون چه قیمتی شده؟10میلیارد؟100 میلیارد؟اگه همون 10 میلیارد در نظر بگیریم میشه 9 میلیارد ارزش افزوده.سرمایه گذاری 6.5 میلیاردی در شرکت های بورسی و غیر بورسی هم اگه 20% افزایش در نظر بگیریم میشه 1.3 میلیارد تومن. گه اگه این ارقام رو جمع کنین و به رقم 20.1 میلیارد تومن دارایی خالص شرکت اضافه کنین به رقم 34.3 میلیارد تومن میرسیم یعنی حداقل سهمی 635 تومن دارایی خالص
برای ایکنه رقم فوق رو بهتر درک کنین به این نکته توجه کنین.اگه شرکت همین الان اعلام ورشکستگی کنه و کل بدهیهاشو بپردازه و ساختمانها و تجهیزاتشو و موجودی انبارشو بفروشه و سرمایه گذاری هاشو بفروشه و بقیه رو تقسیم کنه به هر سهم حداقل و در بدبینانه ترین حالت 635تومن میرسه. این در حالی هست که در صورت بروز همین اتفاق برای بترانس به هر سهمی 230 تومن و برای فولاد 150 تومن میرسه
این مطلب در حالی هست که فروش شرکت حداقل 2 برابر ارزش دارایی خالص شرکت هست.
برا همین میگم این سهم خیلی بیشتر از این قیمت هایی که میبینین میارزه.و این فرصت یک فرصت استثنایی برای خرید هست.چون زمانیکه سهم صف خرید میشه مزایای سهم مثل زیر نویس از جلوی چشم هاتون رد میشه. بازم میگم سهمتونو با قیمت هایی که خیلیا حتی فکر خرید روی این قیمت هارو نمیکردند، نفروشید.امروز و فردا فرصت خوبی برای این هست که تحلیل هارو مرور کنید و صورت های مالی رو بطور دقیق بخونین.و اگه روز یکشنبه خریدار نیستین حداقل فروشنده نباشین.بازم تصمیم با خودتون

maysam.moradi

New Member
کاربر فعال
جمع دارایی های جاری و غیر جاری شرکت 64.8 میلیارد تومنه.و جمع بدهی های جاری و غیر جاری شرکت 44.7 میلیارد تومنه.اگه این اعداد رو از هم کم کنین به رقم 20.1 میلیارد تومن میرسیم که اگر بر 54 میلیون سهم شرکت تقسیم کنین به رقم 373 تومن میرسیم.این رقم برای شرکت هایی مانند بترانس 243 تومن برای فولاد 150 تومن هست.البته در این صورت ها قیمت دارایی های مشهود با نرخ تمام شده شرکت محاسبه شده و سرمایه گذاری های بلند مدت در شرکت هایی مانند پارس توشه یا بازرگانی پارس شید و غیره به نرخ تمام شده حساب شده.در ضمن موجودی کالاها که اغلب کالای ساخته شده هست به قیمت یمام شده حساب شده.شرکت 12 میلیارد تومن کالای ساخته شده داره که اگه 30% سود فروش براش درنظر بگیرین میشه 4 میلیارد.شرکت 4.6 میلیارد تومن قیمت تمام شده ملک و تاسیسات و تجهیزاتشه . زمین یک میلیاردی این زمین در شهر رشت از سال 48 بنظرتون چه قیمتی شده؟10میلیارد؟100 میلیارد؟اگه همون 10 میلیارد در نظر بگیریم میشه 9 میلیارد ارزش افزوده.سرمایه گذاری 6.5 میلیاردی در شرکت های بورسی و غیر بورسی هم اگه 20% افزایش در نظر بگیریم میشه 1.3 میلیارد تومن. گه اگه این ارقام رو جمع کنین و به رقم 20.1 میلیارد تومن دارایی خالص شرکت اضافه کنین به رقم 34.3 میلیارد تومن میرسیم یعنی حداقل سهمی 635 تومن دارایی خالص
برای ایکنه رقم فوق رو بهتر درک کنین به این نکته توجه کنین.اگه شرکت همین الان اعلام ورشکستگی کنه و کل بدهیهاشو بپردازه و ساختمانها و تجهیزاتشو و موجودی انبارشو بفروشه و سرمایه گذاری هاشو بفروشه و بقیه رو تقسیم کنه به هر سهم حداقل و در بدبینانه ترین حالت 635تومن میرسه. این در حالی هست که در صورت بروز همین اتفاق برای بترانس به هر سهمی 230 تومن و برای فولاد 150 تومن میرسه
این مطلب در حالی هست که فروش شرکت حداقل 2 برابر ارزش دارایی خالص شرکت هست.
برا همین میگم این سهم خیلی بیشتر از این قیمت هایی که میبینین میارزه.و این فرصت یک فرصت استثنایی برای خرید هست.چون زمانیکه سهم صف خرید میشه مزایای سهم مثل زیر نویس از جلوی چشم هاتون رد میشه. بازم میگم سهمتونو با قیمت هایی که خیلیا حتی فکر خرید روی این قیمت هارو نمیکردند، نفروشید.امروز و فردا فرصت خوبی برای این هست که تحلیل هارو مرور کنید و صورت های مالی رو بطور دقیق بخونین.و اگه روز یکشنبه خریدار نیستین حداقل فروشنده نباشین.بازم تصمیم با خودتون
میثم جان با این دادار دودوری که در مورد این سهم راه افتاده بعید میدونم یکشنبه بتونی بخریش ولی شخصا تا به 380 نرسه نمیخرمش اومد میخرم نیمد نمیخرم

a12

New Member
کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان بشهابی

من این سهمو ندارم ولی از نوشته ها و تجارب دوستان تو این سهم استفاده کردم - به نکته جالبی رسیدم و اون اینکه سهامدار عمده بشهاب شرکت سرمایه گذاری پارس توشه است و بیش از 91 درصد شرکت متعلق به اونه

نکته خیلی مهم اینکه قیمت تمام شده هر سهم بشهاب برای پارس توشه کمتر از 15 تومنه!!!!!!

به هر حال پارس توشه هم الان تو کف قیمتی است و....

http://old.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=69454539056549106

http://codal.ir/Reports/InterimStatement.aspx?LetterSerial=9f5NDWXlZAOjKICh0pEELg==

misim1363

New Member
کاربر فعال
میثم جان مهم نیست که من بتونم بخرم یا نتونم.همه اینه که تمام زوایای بشهاب رو مشخص کنیم.شاید باعث بشه یک عده ای به هر قیمتی سهمشونو نفروشن.یا اگه میفروشن واقعا با تصمیم راسخ بفروشن.بهر حال این سهم روان میشه ولی مهمتر از خرید خودم اینه مساله هست که حداقل بتونم از ضرر دوستانم جلوگیری کنم.ولی بهر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند
میثم جان با این دادار دودوری که در مورد این سهم راه افتاده بعید میدونم یکشنبه بتونی بخریش ولی شخصا تا به 380 نرسه نمیخرمش اومد میخرم نیمد نمیخرم

بالا