(((((بانک شهر)))))-وشهر

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
بانک شهر به استنادماده ی 98قانون برنامه سوم توسعه ی اقتصادی اجتماعی وفرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب فروردین ماه سال 1379ودرچارچوب قانون پولی وبانکی کشور مصوب سال 1351 قانون عملیات بانکی بدون ربا وبراساس ماده ی واحده قانون تاسیس بانکهای غیر دولتی طبق مقررات بانک مرکزی وقانون تجارت تشکیل و اداره میشود.بانک شهر در بهمن ماه سال 1387 به صورت شرکت سهامی عام وتحت نام شرکت مالی و اعتباری شهر توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار تشکیل و در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به ثبت رسیده و در سال1388 به عنوان بانک شهر عملیات خود را در زمینه ی فعالیت بانکداری آغاز و مراتب تغیر نام شرکت به بانک شهر نزد مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.
مرکز اصلی بانک در تهران خیابان سپهبد قرنی،نبش کوچه خسرو پلاک 147 میباشد.
 

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
بانک شهر یکی از بانک‌های خصوصی در ایران است که در ۱۷ اسفند ۱۳۸۸ افتتاح گردید.[SUP][۱][/SUP][SUP][۲][/SUP] این بانک توسط شهرداری تهران تأسیس شد و سهام آن بیشتر متعلق به شهرداریهای شهرها، کلان‌شهرها، کارکنان شهرداری و بخشی از مردم است.[SUP][۳][/SUP][SUP][۴][/SUP]
سال ۹۳ بیشترین میزان افزایش منابع را میان بانک‌های خصوصی داشته است. گفته می‌شود این بانک در چند سال آینده به یکی از ۴ بانک برتر کشور تبدیل خواهد شد. این بانک در بسیاری از شهرهای ایران شعبه دارد.[SUP][۵][/SUP]
محمد باقر قالیباف شهردار تهران، در مردادماه سال ۱۳۹۲، غلام‌حسین مظفری که در هئیت مدیره این بانک بود را به عنوان مدیرعامل این بانک منصوب کرد. مدیرعامل قبلی غلامرضا حاجی زاده بود که پیش از تصدی مدیریت عاملی بانک شهر، مدیرعامل بانک سرمایه بود که پس از کناره گیری احمد درخشنده از مدیریت عاملی بانک شهر، بانک سرمایه را ترک کرده و به بانک شهر آمده بود.

بانک شهر هم اکنون به خاطر شهرنت ها، خودبانک، کارت های شهروندی، اینترنت بانک قوی و صندوق گنجینه آرمان شهر شهره اهالی بانکداری شده است.
 

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
پل‌های ارتباطی با امور سهام
نشانی: سعادت آباد ،میدان کاج ، خیابان سرو شرقی ،روبروی بیمارستان پارسیان ، نبش کوچه رشادت ،پلاک 6 ، ساختمان مدیریت امور سهام بانک شهر
شماره های تماس: 26762336 26762311 ،فکس:26762395
پست الکترونیک: stockdept@city-bank.ir
 

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
سال87 موسسه مالی و اعتباری شهر با مجوز بانک مرکزی و با سهام‌داری شهرداری‌های تهران و سایر کلانشهرهای کشور، با سرمایه ای معادل یک هزار و پانصد میلیارد ریال تاسیس و فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد و بدین ترتیب شهرداری ها، چهره ‌نوینی را به خود گرفتند.
تأمین نیاز شهرداری ها به اعتبارات کلان، تأمین نقدینگی و سرمایه و پوشش هزینه‎ها و مخارج شهر در راستای تحقق توسعه شهری و تجربه خودکفایی انگیزه‌ای اصلی برای برداشتن این گام بزرگ بود.
از سوی دیگر تأثیر و کارآمدی این موسسه برحوزه عملکرد شهرداری‌ها و نیاز روزافزون به آسان شدن و بهره‌برداری از سایر ظرفیت‌ها و خدمات مالی و اعتباری و گسترش دایره مشتریان داخلی و خارجی همزمان با پیگیری‌های فراوان مدیران ارشد شهرداری تهران و کلانشهرها و افزایش سرمایه توسط سهام‌داران تا سقف دو هزار میلیارد ریال، موجب شد بانک شهر در تاریخ 21/11/88 فعالیت خود را به عنوان یک بانک مستقل رسماً آغاز کند.
در ادامه نیز سرمایه این بانک در سال89 به رقم چهار هزار میلیارد ریال افزایش یافت که این رقم تا سال92 تداوم داشت. سپس در تیرماه سال93 رقم سرمایه بانک شهر به عدد هفت هزار و نهصد میلیارد ریال افزایش پیدا کرد.
اکنون بانک شهر با دلسپاری به گوهر جاودان راستی و درستی به پشتوانه همیاری و همکاری شهروندان، هموطنان و سپرده‌گذاران و با شعار نوآوری در خدمت، نمادی روشن از آبادانی و مهرورزی و گواه داد و ستدی برازنده و سازگار با معیارهای جهانی است.

سهام داران اصلی بانک شهر عبارتند از:
شهرداری تهران
شهرداری شیراز شرکت تعاونی تولیدی و توزیعی کارکنان شهرداری تهران
شهرداری اصفهان صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران
شهرداری قزوین شهرداری مشهد
شهرداری قم شهرداری کرج
شهرداری اهواز شهرداری تبریز
همچنین میزان سهام شناور بانک بالغ بر سی درصد می باشد و عده کثیری از کارکنان واحدهای تابعه شهرداری تهران و کارکنان شهرداری های کلانشهرها و اشخاص عادی، ترکیب سهام داران معزز بانک شهر را تشکیل می دهند.
 

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
[h=3]پورزرندی در جمع مدیران رفاهی شهرداری تهران خبر داد: گسترش خدمات الکترونیک بانک شهر[/h] تاریخ درج : 1395/03/31 زمان درج : ١٠:٥٤
شناسه خبر : ١٥٦٦ تعداد بازدید : 223
مدیرعامل بانک شهر از گسترش خدمات الکترونیک این بانک خبر داد و گفت: توسعه خدمات الکترونیک مانند اینترنت‌بانک، موبایل‌بانک و ...، از برنامه‌های آینده بانک شهر است که به زودی محقق خواهد شد.
به گزارش مرکز ارتباطات و روابط‌عمومی بانک شهر، دکتر حسین محمدپورزرندی در نشست با مدیران رفاهی شهرداری تهران و واحدهای تابعه، با بیان این ‌که تاسیس این بانک آرزوی دیرینه شهرداری‌ها بوده است، گفت: 70درصد جمعیت در شهرها زندگی می‌کنند و شهرداری‌ها برای خدمات‌رسانی در پروژه‌های شهری نیاز به چنین بانکی داشتند تا حمایت مالی لازم را از آنان انجام دهد.
وی با اشاره به دو مرحله افزایش سرمایه بانک شهر، افزود: هم اکنون، حدود 30 درصد سهام این بانک متعلق به اشخاص حقیقی شامل شهروندان و کارکنان شهرداری‌کلانشهرها و حدود 70 درصد سهام نیز متعلق به شهرداری کلانشهرها به عنوان اشخاص حقوقی است.
مدیرعامل بانک شهر خاطر نشان کرد افزود: تمامی شعب این بانک، در حال حاضر دارای مجوز هستند و مجوز مرحله سوم ارزی نیز دریافت شده و بانک شهر که ابتدا در میان 31بانک در رتبه بیستم قرار داشت، اینک در میان 5بانک برتر کشور قرار دارد.
پورزرندی تصریح کرد: 92درصد منابع بانک شهر به عنوان بانک شهروندان، در حال حاضر از سوی شهروندان و هشت درصد از سوی شهرداری کلانشهرها تامین می‌شود و به این ترتیب بانک شهر حمایت از ساخت خطوط 3، 4، 6 ، 7 مترو و فرودگاه امام را در کنار حمایت از سایر پروژه‌های عمرانی در تهران و کلانشهرها انجام داده است.
وی با اشاره به اقدامات بانک شهر در حوزه بانکداری الکترونیک، افزود: در این حوزه، بانک شهر در ردیف نخست قرار دارد و در میان مردم کاملاً شناخته شده است و حتی مدیران عامل بانک‌های خارجی بازدیدکننده از این بانک نیز، به کیفیت تجهیزات پیشرفته بانک شهر در حوزه بانکداری الکترونیک اذعان داشتند.
پورزرندی با اشاره به توسعه خدمات الکترونیک و بین‌المللی بانک شهر، گفت: توسعه خدمات اینترنت‌بانک، موبایل‌بانک و همچنین همکاری با بانک‌های بین‌المللی خارجی از برنامه‌های آینده بانک شهر است که به زودی محقق خواهد شد.
 

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
[h=3]راه‌اندازی 225‌پیشخوان شهرنت در سراسر کشور تا کنون[/h] تاریخ درج : 1395/03/26 زمان درج : ١١:٢٩
شناسه خبر : ١٥٦٢ تعداد بازدید : 308
سرپرست معاونت شعب و بازاریابی، گفت: از سال 93 تا کنون، 225پیشخوان شهرنت در سراسر کشور راه‌اندازی شده است.
به گزارش مرکز ارتباطات و روابط‌عمومی بانک شهر، محمد کیایی، سرپرست معاونت شعب و بازاریابی این بانک با بیان این مطلب اظهار کرد: بانک شهر در حجم منابع بانک‌های خصوصی، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است و همچنین در زمینه رشد در میان بانک‌های خصوصی نسبت به ابتدای سال 94، رتبه دوم را داراست.
کیایی، خاطرنشان کرد: سرانه منابع بانک شهر در میان بانک‌های خصوصی در رتبه هشتم قرار دارد و در حوزه سرانه منابع پرسنل نیز در ردیف پنجم جای دارد.
سرپرست معاونت شعب و بازاریابی در ادامه اظهار کرد: از سال 93 تا کنون، 225پیشخوان شهرنت در سراسر کشور راه‌اندازی شده است
 

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
[h=3]احمدی خبر داد:
همکاری بانک شهر با بانک‌های معتبر خارجی[/h] تاریخ درج : 1395/03/28 زمان درج : ١١:٠٨
شناسه خبر : ١٥٦٣ تعداد بازدید : 268
معاون ارزی و بین‌الملل بانک شهر از افزایش تعامل این بانک با بانک‌های معتبر خارجی خبر داد. به گزارش مرکز ارتباطات و روابط‌عمومی بانک شهر، دکتر سید‌محمدمهدی احمدی، عضو هیات‌مدیره و معاون ارزی و بین‌الملل این بانک در همایش فصلی مدیران ارشد بانک که در استان اردبیل برگزار شد، با ابراز خشنودی از اقدامات مربوط به حوزه ارزی و تحقق اهداف بانک در بخش‌های بین‌الملل و ارزی، گفت: دریافت مجوزهای ارزی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و افزوده شدن مدیران و کارشناسان خبره در این حوزه به ساختار بانک به منزله تداوم این توفیقات و انعقاد قرارداد کارگزاری با 10بانک معتبر بین‌المللی و عضویت در شبکه کارت‌های اعتباری بین‌المللی به منزله ایجاد مزیت رقابتی است. احمدی در ادامه با اشاره به لزوم خلق خدمت و محصولات متناسب با فضای بین‌الملل و ارز، افزود: این مهم، برای جذب منابع ارزان‌قیمت ارزی موثر بوده و موجب کاهش هزینه تمام شده پول در بانک خواهد شد. وی با بیان این‌ که به زودی، مشروح نتایج رایزنی‌ با کارگزاران بانک‌های خارجی منتشر خواهد شد، تصریح کرد: فهرستی از بانک‌های کشورهای ایتالیا، آلمان، بلژیک، سوئیس، اسپانیا، روسیه و ترکیه به عنوان همکاران بانک شهر معرفی خواهد شد تا امکان گشایش اعتبارات اسنادی برای مشتریان فراهم شود. معاون ارزی و بین‌الملل بانک شهر در ادامه با اشاره به لزوم گسترش سبد خدمات بانک در حوزه بین‌الملل بر فعال‌سازی بخش‌های بازاریابی در سراسر شعب کشور و ارائه و اجرای متناسب آن تاکید کرد.
 

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
بانک شهر با جدیت و با پیگیری های مستمر موفق شد در تاریخ 1391/10/26 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شده و در فهرست شرکت های مندرج نزد شرکت مدیریت فناوری بورس درج شود و پیرو آن در مورخ 1392/05/21 در فهرست نرخ های بازار پایه فرابورس ایران قرار گرفته و از تاریخ 1392/09/05 معاملات آن نزد بازار پایه توافقی آغاز شد.

 

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
گفتنی است طبق شنیده ها بانک شهر مدارک خود را برای پذیرش در بازار اصلی بورس ارسال کرده و منتظر مجوز سازمان میباشد.
همچنین مجمع شرکت آخر همین ماه میباشد.
شاید بانک شهر تنها سهمی باشد که با داشتن دارایی و سود انباشته زیر قیمت اسمی معامله میشود.
همچنین همواره در مجامع خود سود نقدی تقسیم کرده است.
 

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
[h=2]سود سهام تقسیمی به ازاء هر سهم (d.p.s) در یک نگاه[/h]
جدول سود سهام تقسیمی به ازای هر سهم (d.p.s) در یک نگاه

[font=&quot]سال مالی 1392[/font]​
[font=&quot]سال مالی 1391[/font]​
[font=&quot]سال مالی 1390[/font]​
[font=&quot]سال مالی 1389[/font]​
[font=&quot]سال مالی 1388[/font]​
[font=&quot]140 ریال[/font]​
[font=&quot]100 ریال[/font]​
[font=&quot]180 ریال[/font]​
[font=&quot]180 ریال[/font]​
[font=&quot]180 ریال[/font]​
 

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
نکته این که سود سهم در کنار افزایش سرمایه های پیاپی روندی صعودی داشته است.
سود سال نود و سه 22 تومان و سود نقدی 15 تومان بوده است.
همچنین سود سال 94 بعلت آماده نشدن صورتهای مالی حسابرسی شده
هنوز مشخص نیست.به زودی صورتهای مالی روی کدال می نشیند
و به نظر بعد از آن با این قیمت ها خدا حافظی میکند.
 

sajjad4438

Very Good Member
کاربر فعال
سرمایه بانک شهر در حال حاضر 15،573 میلیارد ریال می باشد.شنیده شده این بانک قصد افزایش سرمایه (تا 20،000 میلیارد ریال) تا پایان سال را دارد.
 

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
ارقام به میلیارد ریال می باشد.
شرح 1394 1393 1392 1391 1390 1389 1388 سرمایه اولیه بانک 1387
سرمایه 15572 7900 4000 4000 4000 4000 2000 1500
درصد رشد 97/1% 97/5% -------------- -------------- -------------- 100% 33% --------------
محل افزایش سرمایه مازاد تجدید ارزیابی
دارایی ها
مطالبات و آورده نقدی -------------- -------------- -------------- مطالبات و آورده نقدی مطالبات و آورده نقدی پذیره نویسی
تاریخ ثبت سرمایه 94/09/08 93/04/12 -------------- -------------- -------------- 90/04/01 88/06/01 87/11/09


مهم : توضیح اینکه طبق مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 94/4/31 صاحبان سهام بانک مقرر گردید سرمایه بانک از مبلغ 15,572 میلیارد ریال به مبلغ 20,000 میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده و سود انباشته و آورده نقدی سهامداران ، افزایش یابد.

راه اندازی کانال تلگرام امور سهامداران

اگهی تغییرات افزایش سرمایه

آرشیو اخبار

سوالات متداول
 

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
@AliNazokkar:
و شهر - بانک شهر
پرداخت سود نقدی مناسب نسبت به سایر سهام گروه بانکی. سودآوری یکنواخت و افزایشی در طی 5 سال اخیر.
نسبت نقدینگی حدود 78 درصد (نسبت سپرده ها به کل دارایی ها)که نشانه سیاست های مدیریت بانک در جذب منابع بانکی و غیره میباشد.
مناسب بودن نسبت ذخیره مطالبات مشکوک الوصول به تسهیلات اعطایی در بانک.
هزینه های مالی و اداری و عمومی بسیار مناسب به خصوص هزینه های مالی پایین که نشان دهنده استقراض کمتر از بانک ها یا نهاد های دیگر است.
احتمال ورود به بازار بورس در آیند نزدیک.
ارزش دفتری هر سهم به صورت تلفیقی حدودا 144 تومان میباشد.
احتمال خرید فروشگاههای زنجیره ای شهروند و شهر آفتاب بابت تسویه بدهی توسط بانک شهر و افزایش سودآوری در درآمد های غیر عملیاتی این بانک.
سهامداران اصلی این سهم شهرداری های کلانشهرهای کشور میباشد که ویژگی مهم این سهم نسبت به سایر بانک ها میباشد.
احتمال تعدیل مثبت در ارایه صورت های مالی 3ماهه یا 6 ماهه این سهم در سال 95.
☘☘☘☘☘☘☘☘
"تحلیل بنیادی از جناب اقای رضا پاک نیا"
@AliNazokkar
95/3/12
 

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
تحلیل تکنیکال وشهر
سهم با تشکیل یک واگرایی مثبت رشد قیمتی داشته است . مقاومت مهم فعلی سهم 960 ریال میباشد. در صورت عبور از این مقاومت 1100 ریال هدف بعدی سهم است. درصورت برگشت قیمتی نیز 850 ریال حمایت مهم کوتاه مدت سهم محسوب میشود.
منبع کانال کارگزاری مهر آفرین
 

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
گزارشات بانکی ها همگی غیر منتظره
عالی بوده اند.منتظر گزارش خوب از وشهر هستیم.
 

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
پتانسيلهاي فراواني در اين سهم وجود دارداز قبيل تعديل سود-سود نقدي مجمع-انتقال به بورسپروژه هاي مترو-طلب از شهرداري-انحصاري بودن شهر نت هاانحصاري شدن گردش مالي شهرداريها-داراييها و املاک فراوان که قدري از آنها سال گذشته بهمزايده گذاشته شد که به دليل اين که سهم فعلا در بازار پايه معامله ميشود در اين زمينه شفاف سازي نشد.و خيلي موارد ديگر که به زودي شفاف سازي ميشود و سهم با اين قيمتها خداحافظي ميکند.
 

phdali

Very Good Member
کاربر فعال
پتانسيلهاي فراواني در اين سهم وجود دارداز قبيل تعديل سود-سود نقدي مجمع-انتقال به بورسپروژه هاي مترو-طلب از شهرداري-انحصاري بودن شهر نت هاانحصاري شدن گردش مالي شهرداريها-داراييها و املاک فراوان که قدري از آنها سال گذشته بهمزايده گذاشته شد که به دليل اين که سهم فعلا در بازار پايه معامله ميشود در اين زمينه شفاف سازي نشد.و خيلي موارد ديگر که به زودي شفاف سازي ميشود و سهم با اين قيمتها خداحافظي ميکند.
مزیت اصلی بانک شهر صندوق گنجینه آرمان شهر هست که 15 تریلیون تا امروز سرمایه جذب کرده است
 

saeed6388

Good Member
کاربر فعال
مجوز بانک مرکزي و خدمات شهرداري تاييد تداوم فعاليت شهرنت‌ بانک شهر1395/04/07نايب رئيس کميسيون عمران و حمل و نقل شورا شهربا اشاره به رضايت شهروندان از خدمات 24ساعته شهرنت‌هاي بانک شهر گفت: مجوز بانک مرکزي و خدمات شهري شهرداري تاييدي براي ادامه فعاليت شهرنت‌هاي بانک شهر است. به گزارش مرکز ارتباطات و روابط‌عمومي بانک شهر، اسماعيل دوستي، عضو شوراي اسلامي شهر تهران، با بيان اين ‌که در دنياي الکترونيک، صرفه‌جويي در زمان و کاهش ترددهاي بين‌شهري از اهميت بسياري برخوردار است، گفت: يکي از مهم‌ترين مزاياي پيشخوان‌هاي شهرنت، تسهيل در ارائه خدمات بانکي در کوتاه‌ترين زمان ممکن است. وي با تاکيد بر ضرورت دسترسي آسان شهروندان به منابع مالي و پول در جامعه کنوني به علاوه خدمات متداول بانكي اظهار کرد: پيشخوان‌هاي شهرنت بانک شهر و فعاليت 24‌ساعته آن، به اين نياز مهم شهروندان پاسخ داده است. دوستي با اشاره به اهميت توسعه پيشخوان‌هاي شهرنت تصريح کرد: شهرنت‌ها به دليل ارائه خدمات الکترونيک مورد نياز شهروندان تا کنون بسيار موفق عمل کرده‌اند و اين خدمت، اقدام بسيار خوبي بوده که از سوي بانک شهر صورت گرفته است. عضو شوراي اسلامي شهر تهران با بيان اين ‌که ارائه خدمات بهتر به شهروندان از سوي شهرنت‌ها نياز به جانمايي دقيق دارد، گفت: پيشخوان‌هاي شهرنت تا کنون رضايت شهروندان را کسب کرده است و به طور حتم، زماني که با مجوز بانک مرکزي و خدمات شهري شهرداري تهران راه‌اندازي شده است، هيچ مشکلي در ادامه فعاليت آن ها وجود ندارد. دوستي در ادامه ابراز اميدواري کرد بانک شهر با روند رو به رشد فعاليت خود، در آينده به عنوان يک سيتي بانک موفق در مجموعه‌ کلانشهرهاي کشور باشد.
 
بالا