بازار منفي و يك نظر

شروع موضوع توسط ملك زاده ‏8 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

 • ربات تلگرامی بورس گرام

  قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

 1. ملك زاده

  ملك زاده New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏17 جولای 2004
  ارسال ها:
  256
  تشکر شده:
  0
  با سلام.
  همانطوري كه قبلاً توسط كارشناسان پيش‌بيني شده بود، بازار بورس تهران امروز روند منفي خود را براي مدتي كوتاه آغاز نموده است و درنتيجه معاملات امروزه شاخص با 72.5 واحد افت به 13.809 واحد رسيد.

  به گزارش خبرنگارپارس‌نيوز،درتالاردلايل مختلف ومتعددي براي افت امروزشاخص ازطرف سهامداران عنوان مي‌شد. فروش ساير سهام به منظورخريد سهام گل‌گهر، (كه طي اين هفته به بورس خواهد پيوست) رضايت برخي از سهامداران از كسب بازدهي مناسب و در نتيجه اقدام به فروش، پرونده انرژي اتمي ايران درشهريورماه، كاهش آگاهانه شاخص به منظور عرضه‌كردن سهام توسط فعالان و ... از جمله عواملي بود كه از طرف گروه‌هاي مختلف براي وضعيت امروز عنوان مي‌شد.عده‌اي ديگري هم نمي‌توانستند هيچ دليل منطقي را بيان كنند.

  اما كارشناسان و صاحب نظران بازار عقيده ديگري دارند. اين دسته از فعالان بازار چنين وضعيتي را براي بورس تهران طبيعي مي‌دانند و اعتقاددارند كه شاخص هم بايدبه مانند نمودارقيمتي شركت‌ها روند همراه باافت وخيزداشته باشد. اين گروه مي‌گويند در حال حاضر هيچ اتفاق خاصي اعم از سياسي و غير سياسي نيفتاده و نبايد نگران بود. بلكه بايد اجازه داد تا شاخص رفتار واقعي خودراطي نمايد. ايشان براين باورندكه روزهاي نه‌چندان طولاني استراحت بازار،فرار رسيده است و بازار براي كسب آرامش، به‌چنين روزهايي نياز دارد.

  آگاهان بازار نيز توصيه مي‌كنند كه در شرايط كنوني نبايد به فروش سهام شركت‌هايي كه با توجه به بررسي‌هاي بنيادي (يكي از سه شيوه سرمايه‌گذاري) خريداري شده، اقدام نمود.

  به نظرمي‌رسد فعالان بازار آگاه‌تر و باتجربه‌تر ازگذشته به معاملات خودادامه مي‌دهند چراكه امروز نيز 5 هزار و 266 نفر سهام 159 شركت را خريداري كردند كه از اين ميان قيمت سهام 79شرکت با کاهش و67شرکت با افزایش قیمت مواجه شدند و 13شرکت دیگر بدون تغییر باقی ماندند.

  همچنین کارگزاران بورس تهران امروز بیش از 55 میلیون سهم را به ارزش 25/494 میلیاردریال مورد معامله خودقرار دادند
   
 2. ماني6217

  ماني6217 New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏17 جولای 2004
  ارسال ها:
  38
  تشکر شده:
  1
  شغل:
  ازاد
  بررسی یک نظریه (افت ق&#17

  با توجه به داغ بودن بازار سهام در فصل تابستان به احتمال زیاد بسیاری از سرمایه گذاران مبادرت به سرمایه گذاری در بازار سهام بصورت فصلی نموده و در این موقع از سال اقدام به نقد کردن سهام خود برای (احتمالا) سرمایه گذاری در موقعیت بهتر از بورس میکنند . باید بررسی کرد که در این موقع از سال سرمایه ها به کجا سرازیر میشوند ؟ موبایل ؟ نه ---- ملک ؟ شاید ---- ارز ؟ احتمالا .
  یا اینکه در این موقع از سال سرمایه های سرگردان تعطیلات تابستانی اشان تمام شده و برای سال نو مالی فرا خوانده میشوند!!

  آنچه مسلم است این افت قیمتها بدلیل خارج شدن مقدار زیادی سرمایه از بازار میباشد.

  با توجه به مبتدی بودن اینجانب در بازار بورس بیشتر از این به عقلم نرسید که علت افت قیمتها در این روزها چه میتواند باشد . بنابراین از بزرگان تقاضا دارم اگر دلایل دیگری وجود دارد که اطلاعی از آن ندارم اینجانب را نیز بی نصیب نگذارند.