ايران زمين ( پذيره بانك ايران زمين )

مقاوم

Well-Known Member
کاربر فعال
باسلام ضررش درمقابل داراییهاش هیچی نیست .اگرقراربه تجدیدباشه هرچه ضرربیشتردرصدافزایش سرمایه بیشتر.اینقدرازموسسه مولی الموحدین املاک رسیده که قابل تصورنیست.به گفته امورسهام.بعدعده ای شک میاندازندولی ازان ور اردر۱۰۰۰۰۰۰میزارندویک سهامدارراواداربه فروش میکنند.بانکی هاازفردارشدشان شروع میشه .این قیمت هابرای وزمین سهمی بانکی که به ساختمانی هاشبیه است.اکازیون است.این سهم بخاطراسم بزرگش بزودی سوداورترین وخوشنام ترین بانک ایران خواهدشد.ایران زمین بزودی همه سهامدارانش راغافلگیرمیکند.

مقاوم

Well-Known Member
کاربر فعال
باسلام قوانین جدیدبازارپایه به گفته اقای امیری این هفته ابلاغ وفرمودند۱۰تا۱۵روزدیگرعملیاتی میشه .پس منطقارشدشارپ بایدشروع شودتابرای افزایش سرمایه به قیمت واقعی برسد.

مقاوم

Well-Known Member
کاربر فعال
باسلام دوست عزیزم سیب ۲ وقتی بنده گفتم بورس ۲۴برای هرسهم ۴۱۰۰۰ دارایی زده فرمودندغیرممکن است.بنده هم چون دوست ندارم متهم به دروغگویی شوم شما بورس ۲۴ رابیاوربزن ادامه ویژه های خبری تحلیلی البته صفحه ۸ ازاده افق های پیش روبانک ایران زمین پس ازمطالعه بفرماینددارایی راچندزده .وخواهی دیدبرای هرسهم ۴۱۰۰۰ هزارتومان .ویک عذرخواهی به کسانی بخاطرشک شمافروختندبدهکارید.

مقاوم

Well-Known Member
کاربر فعال
اقای yk777 شماهم لطف کن .ادرس فوق رامطالعه کن ونتیچه گیری خودتان رابفرمایید.ایامطلب بورس ۲۴ اشتباه است .یادرسته.واگردرسته به اطلاع هم برسان .

مقاوم

Well-Known Member
کاربر فعال
اقای هرکول شماهم مطالعه کنید.نتیجه رااعلام کنید.اگربورس ۲۴ اشتباه نکرده باشه بهترین سهم بورس ایران راخریدید.

مقاوم

Well-Known Member
کاربر فعال
اصلا تمام کسانی که این تاپیک رامیبینندادرس فوق ازبورس ۲۴ رامطالعه کنند.ونتیجه گیری کنند.تاهمه استفاده کنند.ادامه ویژه های خبری تحلیلی صفحه ۸ افق های پیش روی بانک ایران زمین

سيب2

Well-Known Member
کاربر فعال
سیب ۲ لطف کنید .نتیجه مطالعه خودرابرای مابیان کنید.
خیلی متشکر از پیگیری و ادامه بحث بطور منطقی
من اول یک مقدمه رو با دو مثال بیان میکنم:
شرکت الف با سرمایه 1000 تومان تاسیس میشود، یک وام دریافت میکند به مبلغ 9000 تومان. حالا جمع دارایی شرکت 10 هزار تومن است. ولی جمع بدهی شرکت هم 10 هزار تومن هست شامل 1000 تومان بدهی به سهامداران و 9000 تومان بدهی به بانک وام دهنده. پس ببینید که جمع دارایی ها به تنهایی نشان دهنده خلق یک ارزش افزوده و یا یک پتانسیل نهان و نهفته در شرکت نیست.
شرکت ب با سرمایه 1000 تاسیس شده، یک وام دریافت میکند به میزان 9000 تومان. با موجودی نقدی خود یک کالا یا دارایی خریداری میکند و بعد از مدتی ارزش روز این کالا (که میتواند ملک هم باشد) 5 برابر میشود. ترازنامه این شرکت اینگونه است: جمع دارایی 10 هزار تومن شامل سرمایه گذاری (کوتاه یا بلند مدت)، جمع بدهی بازهم 10 هزار تومن. پس بازهم ترازنامه نشان دهنده ارزش افزوده قیمت روز ان ملک یا کالا نیست.
حالا اگر شرکت کالا یا ملک خریداری شده را بفروش برساند و یا تجدید ارزیابی کند، حالا ارزش افزوده خودش رو نشان خواهد داد.

این مقدمه بود

و حالا در پاسخ به شما: جمع دارایی 41000 تومان به ازای هر سهم درست است. و در سمت مقابل بیشتر از این میزان بدهی دارد. مقداری به سهامدار و مقداری به سپرده گذار و مقداری هم زیان های قبلی که بقول دوستمان حدود 2 الی 3 هزار میلیارد است.
ولی ممکن است املاکی که بانک قبلا خریده یا تملک کرده الان گرانتر شده باشد. این مورد در ترازنامه دیده نمیشود. بلکه باید لیست املاک بانک رو که برای فروش اماده کرده بررسی و قیمت گذاری کنیم که بنده هم تقریبا همچین کاری کردم.

نمیدونم تونستم منظور رو برسونم یا خیر.
درکل بضاعت من در همین حد هست و برای همین درخواست کردم دوستان که اشنایی بیشتری در تفسیر صورت های مالی دارند نظر بدهند.

آخرین ویرایش:

مقاوم

Well-Known Member
کاربر فعال
اقای سیب بانک همین چندروز پیش اعلام کردبدهیش رابه بانک مرکزی صفرکرده.وبدهی یک شرکت همان زیان درصورت حساب هاست اگرهزارتومان هم باشدباز40000 هزارتومان میماند.

herkol

Well-Known Member
کاربر فعال
خیلی متشکر از پیگیری و ادامه بحث بطور منطقی
من اول یک مقدمه رو با دو مثال بیان میکنم:
شرکت الف با سرمایه 1000 تومان تاسیس میشود، یک وام دریافت میکند به مبلغ 9000 تومان. حالا جمع دارایی شرکت 10 هزار تومن است. ولی جمع بدهی شرکت هم 10 هزار تومن هست شامل 1000 تومان بدهی به سهامداران و 9000 تومان بدهی به بانک وام دهنده. پس ببینید که جمع دارایی ها به تنهایی نشان دهنده خلق یک ارزش افزوده و یا یک پتانسیل نهان و نهفته در شرکت نیست.
شرکت ب با سرمایه 1000 تاسیس شده، یک وام دریافت میکند به میزان 9000 تومان. با موجودی نقدی خود یک کالا یا دارایی خریداری میکند و بعد از مدتی ارزش روز این کالا (که میتواند ملک هم باشد) 5 برابر میشود. ترازنامه این شرکت اینگونه است: جمع دارایی 10 هزار تومن شامل سرمایه گذاری (کوتاه یا بلند مدت)، جمع بدهی بازهم 10 هزار تومن. پس بازهم ترازنامه نشان دهنده ارزش افزوده قیمت روز ان ملک یا کالا نیست.
حالا اگر شرکت کالا یا ملک خریداری شده را بفروش برساند و یا تجدید ارزیابی کند، حالا ارزش افزوده خودش رو نشان خواهد داد.

این مقدمه بود

و حالا در پاسخ به شما: جمع دارایی 41000 تومان به ازای هر سهم درست است. و در سمت مقابل بیشتر از این میزان بدهی دارد. مقداری به سهامدار و مقداری به سپرده گذار و مقداری هم زیان های قبلی که بقول دوستمان حدود 2 الی 3 هزار میلیارد است.
ولی ممکن است املاکی که بانک قبلا خریده یا تملک کرده الان گرانتر شده باشد. این مورد در ترازنامه دیده نمیشود. بلکه باید لیست املاک بانک رو که برای فروش اماده کرده بررسی و قیمت گذاری کنیم که بنده هم تقریبا همچین کاری کردم.

نمیدونم تونستم منظور رو برسونم یا خیر.
درکل بضاعت من در همین حد هست و برای همین درخواست کردم دوستان که اشنایی بیشتری در تفسیر صورت های مالی دارند نظر بدهند.
سیب عزیز گزارش تلفیقی ۹۷ یه نگاه بنداز زیان تلفیقی صفر شده !!چون ملکو املاکی که فروخته برده تو دل زیر مجموعه ها
خوب تنها دلیلش افزایش سرمایه از اورده میتونه باشه با پولی که تو زیر مجموعه ها اورده میبره تو اورده...
خب با انجام این افزایش سرمایه شرکت از زیان خارج نمیشه طبق صورت مالی ۳ ماهه ۹۸ شرکت ۳۶۰۰ میلیارد زیان داره که تو ۶ ماهه ۹۸ تا ۶۰۰۰ هزار میلیارد هم میرسه راهی نداره افزایش سرمایه از تجدید هم بده...
پس یه افزایش سرمایه از اورده داریم به میزان ۴۵۰% که تو کدال هم بهش اشاره شده و یه افزایش سرمایه سنگین از تجدید از ملکو املاک که میزانش تا ۳۰۰۰% میتونه باشه....
سهم تو این قیمتها مفته با ارزش بازار ۸۷۰۰ میلیاردی...
با یه نگاه به ترازنامه پست بانک و بانک دی خیلی چیزها دستگیرت میشه

ykp777

Well-Known Member
کاربر فعال
اقای yk777 شماهم لطف کن .ادرس فوق رامطالعه کن ونتیچه گیری خودتان رابفرمایید.ایامطلب بورس ۲۴ اشتباه است .یادرسته.واگردرسته به اطلاع هم برسان .
با سلام
سرمایه ورمین چهارصد میلیارد تومانه
سایر دارایی های ان 16000 میلیارد تومانه
با یک حساب و کتاب ساده میفهمیم به ازای هر سهم 4100 تومان دارایی دارد که در برابر بدهی های ان اصلا مبلغی نیست
لطفا کمی بیشتر دقت کنید در محاسبات خودتون

بالا