ايران زمين ( پذيره بانك ايران زمين )

dirit

Member
کاربر فعال
سيد مهدي علم الهدي با اشاره به اينكه نماد بانك ايران زمين سه‌شنبه بازگشايي مي‌شود، اظهار داشت: بانك ايران زمين كه در گروه بانك ها و موسسات اعتباري قرار دارد به عنوان سي و پنجمين نماد معاملاتي و ششمين شركت در بازار دوم فرابورس درج شد و روز سه شنبه 31 خرداد نماد معاملاتي سهام بانك ايران زمين در بازار عادي باز گشايي مي شود.
وي خاطر نشان كرد: قيمت پاياني سهام، ميانگين موزون معاملات روزانه سهام در روز گشايش است. سهام بانك ايران زمين با تعيين كارگزار ناظر معامله مي شود، بنابراين كارگزاران عضو فرابورس بايد نسبت به تعيين كارگزار ناظر براي مشتريان خود در سامانه معاملاتي اقدام كنند.تاریخچه تاسیس و سابقه فعالیت

هیات موسس بانک ایران زمین، موفق به اخذ موافقت اصولی به شماره 5/1926 مورخ 1387/4/20 از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای تاسیس بانک شد.
بانک ایران زمین در یک نگاه

1. نام بانک : ایران زمین- ( شرکت سهامی عام )
2. سرمایه بانک : مبلغ 2000 میلیارد ريال ( دویست میلیارد تومان )
3. تعداد سهام بانک : 2 میلیارد سهم – نوع سهام عادی و با نام است
4. ارزش هر سهم : 1000 ریال
5. مؤسسین : مؤسسین بانک ایران زمین را گروهی از افراد متخصص و خوشنام از اقشار مختلف جامعه شامل : فعالان بخشهای مختلف اقتصادی اعم از تولیدی و خدماتی ، متخصصان اموربانکی، جامعه پزشکی،جامعه مهندسی ، دانشگاهیان، فرهنگیان وتعاونگران و سایر اقشار جامعه تشکیل می دهند .
6. سهم مؤسسین : 75/51 درصد سهام بانک
به ارزش 1035 میلیارد ريال که تماماً نقداً پرداخت شده است
7. سهام قابل عرضه عمومی :25/48 درصد(965 میلیون)سهم به ارزش کل 965 میلیارد ريال سهام بانک ، از طریق بانک ملت و شرکت فرابورس ایران
8. بانک عامل : بانک ملت – کلیه شعب در سراسر کشور جهت انجام پذیره نویسی تعدا د 865 میلیون سهم به مبلغ 865 میلیارد ریال
9. سهام قابل عرضه از طریق فرا بورس : 100 میلیون سهم – به ارزش 100 میلیارد ريال
10. تاریخ شروع و مدت پذیره نویسی : یکشنبه 24/11/1389 به مدت 15 روز . ضمناً به محض تکمیل وجه سهام قابل عرضه، پذیره نویسی قطع خواهد شد
11. حداقل و حداکثر سهام قابل پذیره نویسی برای اشخاص حقیقی و حقوقی :
تعداد سهام قابل پذیره نویسی برای اشخاص حقیقی حداقل 000/10 سهم و حداکثر 000/500 سهم و برای اشخاص حقوقی حداقل 000/200 سهم و حداکثر 000/000/5 سهم می باشد که باید تماماً بصورت نقدی مقارن پذیره نویسی پرداخت شود .
12. پذیره نویسی سهام بانک ایران زمین به تعداد بیشتر از حداکثر تعیین شده ( به شرط آنکه از حداکثر 10 درصد کل سهام بانک برای شرکت های سهامی عام ، شرکتهای تعاونی سهامی عام و نهادهای عمومی غیر دولتی و حداکثر 5درصد سهام بانک برای اشخاص حقیقی و سایر اشخاص حقوقی تجاوز ننماید منوط به تقاضای خریدار و موافقت هیأت مؤسس بانک قبل از شروع پذیره نویسی است .
13. طبق مقررات متقاضیان خرید سهام باید از محتوا و شرایط اعلامیه پذیره نویسی که در جراید منتشر می شودآگاهی حاصل نموده و مدارک مورد نیاز برای خرید سهام را به شعباتی که در آن پذیره نویسی می کنند ارائه دهند .


حوزه های فعالیت بانک (محصولات،خدمات)

به موجب قانون، بانک «ایران زمین » عملیات و معاملات بانکی، پولی و مالی و خدماتی مجاز را انجام می دهد. رئوس فعالیت های بانک را می توان به شرح زیر طبقه بندی كرد:
1- سپرده گیری و خدمات پس انداز و برداشت به صورت لحظه ای و پیوسته (به شکل سپرده دیداری و مدت دار)
2- اعطای تسهیلات به خانوارها، مشاغل صنفی و شرکت ها
3- سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی و مشارکت در شرکت های غیربورسی
4- بانک داری الکترونیک شامل اعلام مانده حساب ها، صور تحساب ها، پرداخت های مرتب فصلی یا ماهانه، انتقال های بین بانکی، سفارش دسته چک و سایر مدارک و ...
5- بانک داری بین المللی شامل سپرده گیری ارزی و اعطای تسهیلات ارزی، خدمات و معاملات ارزی و انواع ضمانت نامه های ارزی و ... در چارچوب قانون و مقررات.
6- بانک داری اختصاصی شامل خدمات مدیریت ثروت، خدمات تولید، مشاوره های مالی و ...
7- خدمات مالی غیربانکی: بانک با اخذ مجوزهای لازم در آینده، انواع خدمات غیربانکی شامل محصولات بیمه ای، خدمات کارگزاری و معامل هگری، تأسیس انواع صندوق های سرمایه گذاری و مشاور سرمایه گذاری...
را ارائه خواهد کرد .
 

ساسانیان

مسدود شده
مسدود شده
این سه با قابلیتها و برنامه ها و شرایط خاصی که داره در محدوده 200 تومان ارزنده هستش
 

bourse20

Very Good Member
کاربر فعال
جناب توپولی
کسانی که سهام بانک ایران زمین را از زمان پذیره نویسی از بانک ملت دارند
چگونه باید سهم را بفروشند آیات فقط برگه پذیره نویسی را به کارگزار بدهیم
می توانیم بفروشیم یا باید به امور سهام بانک مراجعه کنیم تا برگ سهام اصلی را از بانک بگیریم
 

ساسانیان

مسدود شده
مسدود شده
جناب توپولی
کسانی که سهام بانک ایران زمین را از زمان پذیره نویسی از بانک ملت دارند
چگونه باید سهم را بفروشند آیات فقط برگه پذیره نویسی را به کارگزار بدهیم
می توانیم بفروشیم یا باید به امور سهام بانک مراجعه کنیم تا برگ سهام اصلی را از بانک بگیریم
اگر کارگزارشما آشنا هستند بدون برگه هم میتونید بگید ناظر سهم رو عوض کنند و بعدا" برگه سهم رو از شرکت بگیرید و تحویلشان بدید و یا با خرید یک سهم در زمان عرضه نیز کل سهام زمان پذیره نویسی هم به دستتان خواهد رسید
 

ساسانیان

مسدود شده
مسدود شده
تا دو روز دیگه سهم این بانک تو فرابورس قیمت میخوره ولی کمتر کسی ازش صحبت میکنه
این میتونه به معنای کم بودن سهامدار این بانک باشه و یا شاید برای این باشه که حرفه ایها میخوان بدون سروصدا این سهم رو جمع کنن!
 

mehdi777

Very Good Member
کاربر فعال
پیش بینی سود هر سهم بانک ایران زمین با فرض سرمایه چهارهزار میلیارد ریالی 141 ریال در نظر گرفته شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارسرمایه(سنا)،بانک ایران زمین در اولین پیش بینی سود سال مالی منتهی به 29 اسفند 90 سود هرسهم را مبلغ 141 ریال اعلام کرده است.

هیات مدیره بانک ایران زمین در نظر دارد مجمع عمومی فوق‌العاده به منظور افزایش سرمایه از دو هزارمیلیارد ریال به 6 هزار میلیارد با تفویض اختیار به هیات مدیره برای اقدام در دو مرحله، در تیرماه 1390 برگزار کند که افزایش سرمایه از دو هزار میلیارد ریال به چهار هزار میلیارد در سال جاری تحقق خواهد یافت.

این در حالی است که هیات مدیره این بانک اعلام کرده است پیش‌بینی درآمد هر سهم ارائه شده در این تاریخ بر اساس فرض افزایش سرمایه از مبلغ دو به چهارهزار میلیارد ریال در سال جاری است.

همچنین هیات مدیره بانک ایران زمین در نظر دارد تقسیم 20 درصد از سود هر سهم را به مجمع عمومی عادی سالانه سال 90 پیشنهاد کند.
 

yan

Member
کاربر فعال
سود هر سهم بانک ایران زمین برای شروع یک بانک خوب است
 

soheilstock

Member
عضو تازه
سلام به همه ایران زمینی های منتظر
جریان چیه !!!!
چرا باز نکرد؟؟؟
نکنه بازکردنش مشموله مرور زمان بشه؟
 

ساسانیان

مسدود شده
مسدود شده
انتقال سپرده گذاران تعاونی اعتبار مولی الموحدین به بانک ایران زمین


نماینده هیات موسس بانک ایران زمین اعلام کرد که به محض شروع فعالیت این بانک، فعالیت پولی تعاونی اعتبار مولی الموحدین متوقف خواهد شد
به گزارش پایگاه خبری اعتبار،دکتر محمدرضا اميرحسنخاني در نشست خبری قبل از پذیره نویسی بانک ایران زمین با تاکید بر این نکته که این بانک از شعب تعاونی اعتبار مولی الموحدین استفاده خواهد کرد، ادامه داد: بانک ایران زمین در بدو امر، با حداقل 150 شعبه به ارایه خدمات به مشتریان خواهد پرداخت.
وی در مورد سرنوشت تعاونی اعتبار مولی الموحدین اظهار داشت: این تعاونی منحل نخواهد شد بلکه کار پولی آن متوقف خواهد شد و از این پس در قالب شرکت تعاونی سهامی عام پس از اخذ مجوز و پذیره نویسی در فرابورس، به کار بازرگانی و خدماتی ادامه خواهد داد .
دکتر اميرحسنخاني با تاکید بر این نکته بانک ایران زمین با 200 میلیارد تومان سرمایه اولیه، آغاز به کار خواهد کرد، یادآور شد: در اولین فرصت و پس از اخذ مجوز افزایش سرمایه و تصویب مجمع، سرمایه بانک به 400 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.
وی با بیان این نکته که موافقت بانک مرکزی برای افزایش سرمایه بانک ایران زمین در سال 90 اخذ شده است، اضافه کرد: مشکلی در زمینه سرمایه بانک وجود ندارد و طبق تعهد داده شده، این کار در اولین زمان ممکن انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بانک ایران زمین فعالیت خود را در سرزمین اصلی شروع خواهد کرد ولی آن را در مناطق آزاد نیز توسعه خواهد داد.
دکتر امير حسنخاني با اشاره به اخذ مجوز تاسیس بیمه آرمان از شورای عالی بیمه اظهار داشت: کارهای تاسیس صرافی نیز انجام شده و به زودی مجوز تاسیس آن صادر خواهد شد.
وی با تاکید بر این نکته که گروه مالی ایران زمین در بخش تامین سرمایه و لیزینگ هم وارد خواهد شد، گفت: در گذشته هم در بازار سرمایه حضور فعال داشته ایم و جزو موسسان صندوق سپرده ارزی ایرانیان هم هستیم.
نماینده هیات موسس بانک ایران زمین با اشاره به نقدینگی 300 هزار میلیارد تومانی جامعه و منابع 200 هزار میلیارد تومانی نظام بانکی، یادآور شد: از این میزان، 82 هزار میلیارد تومان مربوط به بانک های خصوصی است که بر اساس پیش بینی های صورت گرفته، قرار است در سال اول یک درصد و در سال سوم چهار درصد منابع بانک های خصوصی را جذب کنیم.
وی به راه اندازی صندوق سپرده گذاری ایران زمین در آینده ای نزدیک اشاره کرد و افزود: با راه اندازی این صندوق، سپرده های مردمی با نرخ سود جذاب تری جمع آوری خواهد شد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا با ایجاد بانک ایران زمین، سپرده گذاران تعاونی اعتبار مولی الموحدین مشکلی برای انتقال سپرده های خود به این بانک نخواهند داشت، گفت: ما از تمامی سپرده گذاران درخواست می کنیم که سپرده خود را به این بانک منتقل کنند چون با وجود این که این تعاونی اعتبار از مدت ها قبل تحت نظارت بانک مرکزی بوده و حساب های آن کنترل شده اما با ایجاد بانک ، ریسک سپرده های ما کاهش می یابد و مشتریان هم با ریسک پایین تر، به سود کمتر رضایت خواهند داد.
دکتر امير حسنخاني حجم سپرده های تعاونی اعتبار مولی الموحدین را 15 هزار میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: در یک فرآیند سه ساله بیش از 95 درصد سپرده گذاران این موسسه به بانک ایران زمین منتقل خواهند شد و تعداد سپرده گذاران بانک به بیش از یک میلیون خواهد رسید.
 

vaita

Very Good Member
کاربر فعال
شرکت پتروشيمي اصفهان مالک 5 درصدي سهام بانک ايران زمين شد

خبرگزاري موج -
شرکت پتروشيمي اصفهان پنج درصد از سهام بانک ايران زمين را خريداري کرده است.

به گزارش خبرنگار موج، شرکت پتروشيمي اصفهان پس از خريداري 25 درصدي سهام شرکت کارگزاري بهين پويا در سال 85، در سال 89 نيز به منظور مشارکت فعال در بازار بورس، 25 درصد ديگر از سهام اين شرکت کارگزاري را خريداري کرد.
خريداري 25 درصد ازسهام اين شرکت کارگزاري در سال گذشته براي شرکت پتروشيمي اصفهان 7.7 ميليارد ريال هزينه در بر داشته است.
سود سال مالي منتهي به شهريور 1389 شرکت کارگزاري بهين پويا براي شرکت پتروشيمي اصفهان يک هزار و 625 ميليون ريال بوده است.
 

bourse20

Very Good Member
کاربر فعال
17/05/1390 آگهي پذيره نويسي افزايش سرمايه شرکت بانک ايران زمين ( سهامي عام ) ثبت شده به شماره 399279 به اطلاع مي رساند با استناد مصوبه مجمع عمومي فوق العاده شرکت بانک ايران زمين ( سهامي عام ) مورخ 1390/04/29 و پيرو اخذ موافقت از بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران تحت شماره 23421 مورخ 1390/02/05 و مجوز شماره 121/40209 مورخ 1390/03/08 سازمان بورس و اوراق بهادار، مقرر گرديد سرمايه شرکت از طريق صدور سهام جديد از مبلغ 2000 ميليارد ريال به مبلغ 4000 ميليارد ريال، منقسم به 4000 ميليون سهم 1000 ريالي به شرح زير افزايش يابد:
1) سرمايه فعلي شرکت: دو هزار ميليارد ريال
2) مبلغ افزايش سرمايه: دو هزار ميليارد ريال
3) مبلغ سرمايه پس از افزايش: چهار هزار ميليارد ريال
4) ارزش اسمي هر سهم 1000 ريال
5) تعداد سهام عرضه شده: دو هزار ميليون سهم
6) نوع سهم: عادي
7) محل افزايش سرمايه: افزايش سرمايه شرکت از محل آورده نقدي سهامداران به مبلغ 2000 ميليارد ريال انجام خواهد شد.
8) موضوع افزايش سرمايه: رعايت الزامات قانوني بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران در خصوص حداقل سرمايه تعيين شده، افزايش توانائي ها و ظرفيت بانک براي جذب منابع و افزايش سهم بانک ايران زمين از کل بازار، افزايش توانائي و ظرفيت بانک در اعطاي تسهيلات و همچنين سهم بانک از کل اقتصاد کشور، و گسترش شبکه شعب و ايجاد شعب جديد، افزايش سود آوري و بازده بانک از طريق افزايش سهم بانک در ارائه خدمات بانکي، افزايش توانائي و ظرفيت بانک، ارائه خدمات و فعاليتهاي ارزي بانک، کاهش ريسک بانک با توجه به افزايش سرمايه و نسبت کفايت سرمايه و همچنين ارائه خدمات نوين بانکي.
9) به هر صاحب سهم، در ازاي هر سهم متعلقه در تاريخ 1390/04/29، تعداد يک حق تقدم خريد سهم جديد تعلق مي گيرد.
10) سهامداراني که ظرف مدت هفت روز از تاريخ انتشار آگهي به علت تغيير آدرس و يا به هر دليل، گواهينامه حق تقدم خود را دريافت ننمايند، مي توانند جهت دريافت گواهينامه مربوطه به آدرس مندرج در بند 12 اين آگهي مراجعه نمايند.
11) مهلت استفاده از حق تقدم در خريد سهام جديد، 60روز از تاريخ انتشار اين آگهي مي باشد.
12) سهامداران محترمي که تمايل به استفاده از حق تقدم خود دارند، براساس مورد زير اقدام نمايند:
سهامداران مي بايست مبلغ تعيين شده در گواهي حق تقدم خريد سهام جديد بابت بهاي سهام را ظرف مهلت مقرر به حساب جاري شماره 5100 نزد بانک ايران زمين شعبه سيد جمال الدين اسد آّبادي ( کد 102 ) يا از طريق کليه شعب بانک ملت در سراسر کشور به حساب مذکور واريز و رسيد بانکي مربوطه به انضمام گواهينامه حق تقدم خريد سهام جديد را ظرف مهلت استفاده از حق تقدم، با پست سفارشي به نشاني تهران خيابان سعدي جنوبي پايين تر از چهار راه استقلال ( مخبر الدوله ) جنب بانك ملي سعدي ، ساختمان تقي نيا ، طبقه همكف تالار خدمات امور سهامداري شركت سپرده گذاري مركزي اوراق بهادار و تسويه وجوه ( سهامي عام ) كدپستي 1144715816 ارسال نموده و يا مدارک را مستقيماً به نشاني مذکور تحويل و رسيد دريافت نمايند.
13) در صورت عدم تمايل به مشارکت در افزايش سرمايه، سهامداران مي توانند در مهلت تعيين شده براي پذيره نويسي نسبت به واگذاري حق تقدم خود از طريق بازار فرابورس ايران اقدام نمايند. با توجه به قابليت معامله مکرر حق تقدم خريد سهام شرکت، خريداران نهائي مي بايست قبل از پايان مهلت پذيره نويسي نسبت به واريز بهاي سهام جديد به حساب جاري شماره 5100 نزد بانک ايران زمين شعبه سيد جمال الدين اسد آبادي (کد 102) يا از طريق کليه شعب بانک ملت در سراسر کشوربه حساب فوق واريز کرده و رسيد بانکي مربوطه، به انضمام گواهينامه حق تقدم خريد سهام جديد را ظرف مهلت مقرر با پست سفارشي به نشاني تهران خيابان سعدي جنوبي پايين تر از چهار راه استقلال ( مخبر الدوله ) جنب بانك ملي سعدي ، ساختمان تقي نيا ، طبقه همكف تالار خدمات امورسهامداري شركت سپرده گذاري مركزي اوراق بهادار و تسويه وجوه ( سهامي عام ) كدپستي 1144715816 ارسال نموده و يا مدارک را مستقيماً به نشاني فوق الذکر تحويل و رسيد دريافت نمايند. بديهي است در صورت عدم ارسال مستندات ياد شده يا عدم واريز بهاي اسمي، سهام جديد به آنها تعلق نخواهد گرفت.
14) حق تقدم سهامداراني که در مهلت مقرر از حق تقدم خود استفاده ننموده اند و همچنين پاره سهم هاي ايجاد شده، توسط شرکت از طريق بازار فرابورس ايران عرضه و مبلغ حاصل از فروش پس از کسر هزينه ها و کارمزد متعلقه به حساب بستانکاري سهامداران منظور خواهد شد.
نکات مهم:
• مسئوليت صحت و قابليت اتکاي اطلاعات اعلاميه پذيره نويسي بر عهده ناشر است.
ناشر، شرکت تأمين سرمايه، حسابرس، ارزشيابان و مشاوران حقوقي ناشر، مسئول جبران خسارت وارده به سرمايه گذاراني هستند که در اثر قصور، تقصير، تخلف و يا بدليل ارائه اطلاعات ناقص و خلاف واقع در عرضه اوليه که ناشي از فعل يا ترک فعل آنها باشد، متضرر گرديده اند.
• ثبت اوراق بهادار نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، بمنظور حصول اطمينان از رعايت مقررات قانوني و مصوبات سازمان بورس و اوراق بهادار و شفافيت اطلاعاتي بوده و به منزله تأئيد مزايا، تضمين سودآوري و يا توصيه و سفارشي در مورد شرکت ها يا طرح هاي مرتبط با اوراق بهادار توسط سازمان نمي باشد.
• با توجه به زمان برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه شرکت، اين افزايش سرمايه تا تاريخ برگزاري مجمع نزد مرجع ثبت شرکتها به ثبت خواهد رسيد.
• ساير افراديکه تمايل به خريد حق تقدم عرضه شده در بازار فرابورس ايران را دارند جهت کسب اطلاعات بيشتر در خصوص فعاليت شرکت، مي توانند به سايت اينترنتي شرکت به آدرس WWW.IZBANK.ir مراجعه و يا با شماره تلفن 88608483-021 امور سهام تماس حاصل نمايند.
• گزارش توجيهي هيأت مديره در خصوص افزايش سرمايه، گزارش بازرس قانوني در اين خصوص و همچنين بيانيه ثبت سهام جديد در سايت اينترنتي شرکت به آدرس WWW.IZBANK.ir و سايت سازمان بورس اوراق بهادار به آدرس WWW.seo.ir بخش بازار اوليه در دسترس مي باشد.
• پذيره نويسان مي توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از موارد ياد شده در اين اعلاميه مراتب را کتباً به سازمان بورس واوراق بهادار به آدرس زير ارسال نمايند.
تهران، ابتداي خيابان ملاصدرا، شماره 13، سازمان بورس و اوراق بهادار، مديريت نظارت بر بازار اوليه

هيأت مديره بانک ايران زمين
 

soheilstock

Member
عضو تازه
17/05/1390 آگهي پذيره نويسي افزايش سرمايه شرکت بانک ايران زمين ( سهامي عام ) ثبت شده به شماره 399279 به اطلاع مي رساند با استناد مصوبه مجمع عمومي فوق العاده شرکت بانک ايران زمين ( سهامي عام ) مورخ 1390/04/29 و پيرو اخذ موافقت از بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران تحت شماره 23421 مورخ 1390/02/05 و مجوز شماره 121/40209 مورخ 1390/03/08 سازمان بورس و اوراق بهادار، مقرر گرديد سرمايه شرکت از طريق صدور سهام جديد از مبلغ 2000 ميليارد ريال به مبلغ 4000 ميليارد ريال، منقسم به 4000 ميليون سهم 1000 ريالي به شرح زير افزايش يابد:
1) سرمايه فعلي شرکت: دو هزار ميليارد ريال
2) مبلغ افزايش سرمايه: دو هزار ميليارد ريال
3) مبلغ سرمايه پس از افزايش: چهار هزار ميليارد ريال
4) ارزش اسمي هر سهم 1000 ريال
5) تعداد سهام عرضه شده: دو هزار ميليون سهم
6) نوع سهم: عادي
7) محل افزايش سرمايه: افزايش سرمايه شرکت از محل آورده نقدي سهامداران به مبلغ 2000 ميليارد ريال انجام خواهد شد.
8) موضوع افزايش سرمايه: رعايت الزامات قانوني بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران در خصوص حداقل سرمايه تعيين شده، افزايش توانائي ها و ظرفيت بانک براي جذب منابع و افزايش سهم بانک ايران زمين از کل بازار، افزايش توانائي و ظرفيت بانک در اعطاي تسهيلات و همچنين سهم بانک از کل اقتصاد کشور، و گسترش شبکه شعب و ايجاد شعب جديد، افزايش سود آوري و بازده بانک از طريق افزايش سهم بانک در ارائه خدمات بانکي، افزايش توانائي و ظرفيت بانک، ارائه خدمات و فعاليتهاي ارزي بانک، کاهش ريسک بانک با توجه به افزايش سرمايه و نسبت کفايت سرمايه و همچنين ارائه خدمات نوين بانکي.
9) به هر صاحب سهم، در ازاي هر سهم متعلقه در تاريخ 1390/04/29، تعداد يک حق تقدم خريد سهم جديد تعلق مي گيرد.
10) سهامداراني که ظرف مدت هفت روز از تاريخ انتشار آگهي به علت تغيير آدرس و يا به هر دليل، گواهينامه حق تقدم خود را دريافت ننمايند، مي توانند جهت دريافت گواهينامه مربوطه به آدرس مندرج در بند 12 اين آگهي مراجعه نمايند.
11) مهلت استفاده از حق تقدم در خريد سهام جديد، 60روز از تاريخ انتشار اين آگهي مي باشد.
12) سهامداران محترمي که تمايل به استفاده از حق تقدم خود دارند، براساس مورد زير اقدام نمايند:
سهامداران مي بايست مبلغ تعيين شده در گواهي حق تقدم خريد سهام جديد بابت بهاي سهام را ظرف مهلت مقرر به حساب جاري شماره 5100 نزد بانک ايران زمين شعبه سيد جمال الدين اسد آّبادي ( کد 102 ) يا از طريق کليه شعب بانک ملت در سراسر کشور به حساب مذکور واريز و رسيد بانکي مربوطه به انضمام گواهينامه حق تقدم خريد سهام جديد را ظرف مهلت استفاده از حق تقدم، با پست سفارشي به نشاني تهران خيابان سعدي جنوبي پايين تر از چهار راه استقلال ( مخبر الدوله ) جنب بانك ملي سعدي ، ساختمان تقي نيا ، طبقه همكف تالار خدمات امور سهامداري شركت سپرده گذاري مركزي اوراق بهادار و تسويه وجوه ( سهامي عام ) كدپستي 1144715816 ارسال نموده و يا مدارک را مستقيماً به نشاني مذکور تحويل و رسيد دريافت نمايند.
13) در صورت عدم تمايل به مشارکت در افزايش سرمايه، سهامداران مي توانند در مهلت تعيين شده براي پذيره نويسي نسبت به واگذاري حق تقدم خود از طريق بازار فرابورس ايران اقدام نمايند. با توجه به قابليت معامله مکرر حق تقدم خريد سهام شرکت، خريداران نهائي مي بايست قبل از پايان مهلت پذيره نويسي نسبت به واريز بهاي سهام جديد به حساب جاري شماره 5100 نزد بانک ايران زمين شعبه سيد جمال الدين اسد آبادي (کد 102) يا از طريق کليه شعب بانک ملت در سراسر کشوربه حساب فوق واريز کرده و رسيد بانکي مربوطه، به انضمام گواهينامه حق تقدم خريد سهام جديد را ظرف مهلت مقرر با پست سفارشي به نشاني تهران خيابان سعدي جنوبي پايين تر از چهار راه استقلال ( مخبر الدوله ) جنب بانك ملي سعدي ، ساختمان تقي نيا ، طبقه همكف تالار خدمات امورسهامداري شركت سپرده گذاري مركزي اوراق بهادار و تسويه وجوه ( سهامي عام ) كدپستي 1144715816 ارسال نموده و يا مدارک را مستقيماً به نشاني فوق الذکر تحويل و رسيد دريافت نمايند. بديهي است در صورت عدم ارسال مستندات ياد شده يا عدم واريز بهاي اسمي، سهام جديد به آنها تعلق نخواهد گرفت.
14) حق تقدم سهامداراني که در مهلت مقرر از حق تقدم خود استفاده ننموده اند و همچنين پاره سهم هاي ايجاد شده، توسط شرکت از طريق بازار فرابورس ايران عرضه و مبلغ حاصل از فروش پس از کسر هزينه ها و کارمزد متعلقه به حساب بستانکاري سهامداران منظور خواهد شد.
نکات مهم:
• مسئوليت صحت و قابليت اتکاي اطلاعات اعلاميه پذيره نويسي بر عهده ناشر است.
ناشر، شرکت تأمين سرمايه، حسابرس، ارزشيابان و مشاوران حقوقي ناشر، مسئول جبران خسارت وارده به سرمايه گذاراني هستند که در اثر قصور، تقصير، تخلف و يا بدليل ارائه اطلاعات ناقص و خلاف واقع در عرضه اوليه که ناشي از فعل يا ترک فعل آنها باشد، متضرر گرديده اند.
• ثبت اوراق بهادار نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، بمنظور حصول اطمينان از رعايت مقررات قانوني و مصوبات سازمان بورس و اوراق بهادار و شفافيت اطلاعاتي بوده و به منزله تأئيد مزايا، تضمين سودآوري و يا توصيه و سفارشي در مورد شرکت ها يا طرح هاي مرتبط با اوراق بهادار توسط سازمان نمي باشد.
• با توجه به زمان برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه شرکت، اين افزايش سرمايه تا تاريخ برگزاري مجمع نزد مرجع ثبت شرکتها به ثبت خواهد رسيد.
• ساير افراديکه تمايل به خريد حق تقدم عرضه شده در بازار فرابورس ايران را دارند جهت کسب اطلاعات بيشتر در خصوص فعاليت شرکت، مي توانند به سايت اينترنتي شرکت به آدرس WWW.IZBANK.ir مراجعه و يا با شماره تلفن 88608483-021 امور سهام تماس حاصل نمايند.
• گزارش توجيهي هيأت مديره در خصوص افزايش سرمايه، گزارش بازرس قانوني در اين خصوص و همچنين بيانيه ثبت سهام جديد در سايت اينترنتي شرکت به آدرس WWW.IZBANK.ir و سايت سازمان بورس اوراق بهادار به آدرس WWW.seo.ir بخش بازار اوليه در دسترس مي باشد.
• پذيره نويسان مي توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از موارد ياد شده در اين اعلاميه مراتب را کتباً به سازمان بورس واوراق بهادار به آدرس زير ارسال نمايند.
تهران، ابتداي خيابان ملاصدرا، شماره 13، سازمان بورس و اوراق بهادار، مديريت نظارت بر بازار اوليه

هيأت مديره بانک ايران زمين[/QUOTE

با سلام
آخه این سهم باید بیاد تو بورس بد ببینیم ارزش داره واسه حق تقدم
تقدمی که مثل قیمت خرید باشه و تو بورس نباشه چه فایده داره
من به این بانک خیلی مشکوکم
تولد حضرت علی قرار بود چندین شعبه در تهران و شهرستان افتتاح کنه
حدود دو ماه پیشم قرار بود بیاد تو بورس که داصلاً معلوم نیست چی شد.
خلاصه مدیراش دروغ و دغل زیاد بافتن تا حالا.
 

ساسانیان

مسدود شده
مسدود شده
شنیده ها از امور سهام شرکت حاکی از بازگشایی نماد بانک ایران زمین تا قبل از اتمام پذیره نویس افزایش سهام میباشد
یعنی قبل از 14/7/90​
 

ساسانیان

مسدود شده
مسدود شده
سهامدارن ، خریداران و یا فروشندگان با شماره امور سهام بانک ایران زمین تماس بگیرید خبرهای خوبی خواهید شنید

88614776
داخلی 224

انشالله هفته آینده سهم گشایش قیمت خواهد داشت
علت به تخیر افتادن بازگشایی این سهم به دلیل راه اندازی تعداد زیادی شعبه های بانک ایران زمین بوده که راه اندازی شده اند
به زودی 150 شعبه افتتاح خواهد شد
مطمئنا" قیمت این سهم بالاتر از قیمت بانک دی و بانک گردشگری خواهد بود
 

ساسانیان

مسدود شده
مسدود شده
تا 3 روز دیگه ( 3 روز کاری) نماد بانک ایران زمین گشایش میابد

دوستان لطفا" جهت کشف قیمت از الان هم اندیشی کنند و این مجادلات همیشگیرو برای بعد از کشف قیمت نزارید

به شخصه قیمت این بانک رو با قابلیت 250 شعبه بالقوه که 150 شعبه در حال تغییر از موسسه به بانک میباشد و به زودی تعداد شعبات بانک به بیش از 150 شعبه افزایش خواهد یافت را 180 تا 220 تومان تخمین میزنم

همانطور که میدانید این بانک هم اکنون نزدیک 2000 میلیارد تومان سپرده دارد یعنی 6 برابر بانک دی و بانک گردشگری
زیرا این بانک قبلا" تحت عنوان موسسه مالی اعتباری مولی الموحدین میکرده که تبدیل به بانک شده

به شخصه آتیه این بانک رو مانند بانک سینا میبینم

دوستان اگر نظری موافق یا مخالف دارند لطفا" بیان کنید
 

(باربد)

Member
نارنجی سابق
تا 3 روز دیگه ( 3 روز کاری) نماد بانک ایران زمین گشایش میابد

دوستان لطفا" جهت کشف قیمت از الان هم اندیشی کنند و این مجادلات همیشگیرو برای بعد از کشف قیمت نزارید

به شخصه قیمت این بانک رو با قابلیت 250 شعبه بالقوه که 150 شعبه در حال تغییر از موسسه به بانک میباشد و به زودی تعداد شعبات بانک به بیش از 150 شعبه افزایش خواهد یافت را 180 تا 220 تومان تخمین میزنم

همانطور که میدانید این بانک هم اکنون نزدیک 2000 میلیارد تومان سپرده دارد یعنی 6 برابر بانک دی و بانک گردشگری
زیرا این بانک قبلا" تحت عنوان موسسه مالی اعتباری مولی الموحدین میکرده که تبدیل به بانک شده

به شخصه آتیه این بانک رو مانند بانک سینا میبینم

دوستان اگر نظری موافق یا مخالف دارند لطفا" بیان کنید
در روند بازگشایی همیشه چند فاکتور مهمه
اول سود اعلامی
دوم روند بانکی
سوم تارگت قیمتی
یعنی سهم باید چند باز بشه تا چند بره
مثلا الان به نظر شما انصار خوب باز شد برای سهامدار
اصلا چقدر میتونه مگه سود بسازه
اصلا چند قراره تا مجمع بشه
البته اینها همه از دید سهامداری
بحث بازاری و بازارگردانی چیز دیگریست
 

mustafa

Member
کاربر فعال
در بهترین حالت ماکزیمم 150 باز میشه. آینده خوبی داره. من که خریدارم
 

عمو حسین

Member
کاربر فعال
من دوست دارم بالای 150 باز بشه
چون سهامدار بانک ایران زمین هستم
شما چطور؟
 

ساسانیان

مسدود شده
مسدود شده
این بانک سهامدار حقیقی خیلی کم داره
اکثرا" سهامدار حقوقی هستند که سهامشان در حد 1.5% هستش و چون قیمت بازگشایی به قیمت اسمی خیلی نزدیک خواهد بود و با توجه به برنامه های بلند مدت این بانک و پتانسیلهای موجود و هزینه های عملیاتی کم برای راه اندازی شعبات جدید مطمئنا" اکثر سهامداران حقوقی خریدار خواهند بود

به شخصه قیمت مناسب برای بازگشایی رو محدوده 200 تومان مناسب میدونم تا هم خریداران استفاده کنند و هم پذیره نویسان و سهامداران فعلی
----------------
گفته های بنده نظر شخصی میباشد و به معنای توصیه به خرید و یا فروش نمیباشد
 
بالا