**********افتك ( قسمت اول )********** (آدرس كتابفروشيها )

شروع موضوع توسط كاميار فراهاني ‏9 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. كاميار فراهاني

كاميار فراهاني New Member کاربر فعال

بنام صاحب دارایی ها

با توجه به وضعیت چند روز اخیر بازار و اینکه ممکن است این روند را تا چند روز اتی بهمراه داشته باشیم همچنین سوالات متعددی که از طرق مختلف از جانب دوستان می شد بر خود لازم دیدم تا شرحی بر روند بازار در سال جاری و تعمیم ان به اوضاع اکنون بنویسم .
    سال 83 به حق یکی از پرخاطره ترین سالهای بورس برای فعالان بازار تااین لحظه بوده است سال را در شرایطی اغاز کردیم که سیمانی ها رشد های سنگینی را تجربه کرده بودند و صنعت برتر از جانب همه فعالان بازار معدنی ها ارزیابی می شدند روی – فراوری – کالسیمین – حتی معادن بافق و ... از امیدهای این صنعت بودند . خودرویی ها از اسفند ماه رشدی را اغاز کرده بودند و گفته میشد قصد دارند خاطرات را تجدید کنند روز 8 فروردین روزی بود که تنها حجم مبنا توانست جلوی رشد 5% شاخص را بگیرد .روزی که هم سیمان تهران مثبت 5% بود و هم ایرانخودرو و هم روی . بعد ها شنیده شد که نوسانات ان روز ها در صنعت خودرو توسط یکی از زیر مجموعه های سرمایه گذاری ها بود .
    بازار اردیبهشت ماه را در گیجی گام برداشت ولی با روند مثبت سپری کرد و بازار سرمایه گذاری ها بازاری بود که به ناگهان رو شد یادم نمی رود زمانی که اقتصاد نوین روی 600 الی 700 تومان با پی به ای 20 خرید کردم و یا وصنا با قیمت 200 تومان غدیر افزایش نداده 560 تومان با التماس رو میز ریخته بود بانک ملی 800 تومان را اگر میدید می گفتند سقف است و همین وپترو قبل از 100% افزایش سرمایه 270 را زمان فروش میدانستند .
    ناگهان بازار سرش رفت تو حساب و کتاب تحلیل بود که از چپ و راست وسط بازار ولو می شد برای تشریح اوضاع اینکه شاخص مالی 50% در صد رشد تجربه کرد که در نوع خودش بینظیر بود . حمایت هایی که از این سهام می شد به دلیل کم ریسک بودنشان نیز جای تفکر داشت افرادی که سیمانی ها را پی به ای 20 حباب می دانستند اجازه رشد پی به ای های سرمایه گذاری ها را تا 14.5 می دادند ( توضیح اینکه 14.5 میانگین وزنی پی به ای های سرمایه گذاری ها در امروز می باشد ) و هنوز انها را مظرح می دانستند .
    البته نگرانی در صورت ریش سفید های بازار دیده می شد انها که سالهای 75 را دیده بودند و می دانستند سکه دو رو دارد . انها بعد از سال 75 قسم خورده بودند جز با ارزش دارایی خرید نکنند انها نمی فهمیدند چرا شرکت 7.5 میلیاردی باید تا 150 میلیارد قیمت بخورد و می ترسیدند و شاید بحق درست می ترسیدند محاسبات ارزش دارایی این اجازه را به انها نمی داد که به تفکر مدیران ارزشی بدهند انها فروش را با پی به ای 1 فرض می کردند چیزی که امروز تقریبا می رود تا منسوخ شود و نسبت 5.5 جای ان را بگیرد !!
    اما در این حین سهامی بودند که رشدشان مشکوک می زد مانند سهمی که ارزش سبدش در بهترین شرایط 216 تومان شمرده شده بود و در 360 تومان ملت برای ان صف کشیده بودند برای هر کسی که چند ماه در بازار بود این سوال را ایجاد می کرد که چرا ؟ این فاصله 60% از کجا حاصل شده . بگذریم منظور این بود که اگر غدیر با حساب کتاب بالا اومد اگر بانک پشتش تحلیل بود اگر من می گویم ساختمان با پی به ای 30 هنوز 50% حد اقل توان دارد بعضی از سهام بودند که بدون حساب و تحلیل معامله می شدند . یادم می اید که بررسی کاملی در همان اردیبهشت ماه روی بانکهاداشتم و و با تاکید می گفتم حساب بانک خاصی را فعلا از بقیه جدا کنید بازار این کار را نکرد و امروز پشت صف فروش ایستاده . هرچند این شرکت اکنون به قیمت های مناسب رسیده است ولی افت30-40% ان حکایت از تصصیح فوری بازار در قیمت این سهم دارد .
    خلاصه سر را درد نیاورم جو شلوغ بود و هر کس از بزرگان می رفت پشت سهمی می ایستاد و این همزمان شد با ورود پولهای زیادی از جانب مردمی که امده بودند بورس بخرند ! بورس هر روز رکورد می زد از نظر تعداد خریداران و حجم معاملات و مسولان هم در مصاحباتشان کلشان را ژل می زدند و از چشم انداز های یک میلیون ساله حرف می زدند !!!
    در این بین برخی سهام رشد با دلیل داشتند و برخی رشد بی دلیل بگذارید مثالی بزنم در اردیبهشت ماه بواسطه برخي شايعات كه منطقي به نظر مي رسيد به سهمی برخوردم که 22 تومان سود داشت و با حجم وسیعی از قرارداد مواجه بود که این قرار داد ها امکان رشد سود انرا تا رقم 100 تومان ممکن می کرد قیمت سهم فکر می کنم در حدود 300 الی 400 بود یادم است که این سهم بشدت چشمم را گرفته بود و محاسبات زیادی را روی ان انجام دادم و سخت ترین قسمت ان محاسبه پی به ای این سهم بود من به این نتیجه رسیده بودم که این سهم با پی به ای 10 ان موقع ارزش خرید داشت و تا پی به ای 30 آن ای پی اس نیز خریدنی بود که قیمتی در حدود 700 تومان را حاصل می کرد برای من . ان وقت من این سهم را نخریدم و اقتصاد نوین را نگهداری کردم چون فکر می کردم سود اقتصاد نوین خیلی بیشتر از این سهم خواهد بود که البتهاینچنین هم شد ولی من ان وقت با خودم می گفتم بازار هرگز با سرعت به این سهم جواب نخواهد داد ولی همان سهم این روز ها می شنوم که ای پی اس امسال انرا 300 تومان بعضی از دوستان پیشبینی می کنند که ان ایراد ندارد ولی به ان پی به ای 30 می دهند و منتظر قیمت 9000 تومان از ان می باشند !!! این بحث از این نظر ارزش دارد که چرا بازار به ای ی اس فرضا 300 تومانی که تقریبا محال است قصد دارد پی به ای 30 بدهد ؟ پی به ای به چیزی تعلق می گیرد که قرار است رخ بدهد یعنی به ای پی اس 22 تومانی من چون قرار است بشود 100 تومان پی به ای 30 می دهم ولی وقتی شد 100 تومان که دیگر نمی توانم پی به ای بالا بدهم و ان وقت باید دوباره قرار داد ها طرح های توسعه و غیره را بررسی کنم . می دانید توجه شما را اکنون به این که حباب از کجا بوجود می اید جلب می کنم .
    خلاصه بازار در مرداد ماه بر خلاف نظر خیلی از کارشناسان روندی به شدت مثبت را طی کرد ونگرانی در رابطه با برخی سهم ها بشتر می شد و در عین حال برخی از سهام رشد درستی می کردند . چند روز پیش نمودار شاخص را بردم پیش یکی از دوستان تکنیکی حتما متوجه شدید که من به تحلیل های تکنیکی چندان معتقد نیستم و فاندامنتال را بیشتر می پسندم ولی دوست تکنیکی من گفت این سهم ( نمی دانست نمودار شاخص می باشد ) حتما افت خواهد داشت و شروع کرد به توضیحات مربوطه فکر می کنم این نکته را همه دوستان تکنیکی تایید کنند که شاخص باید افت می کرد و این ماجرا رخ داد در چند روز اخیر شاهد برگشت بازار به روند منفی بودیم ولی سوال اینجاست علت این منفی ها چیست ؟
    خوب دلایل سیاسی همواره بهانه ای بوده برای منفی شدن بازار که خبر از این می داده که بازار ریسک ذاتی دارد و ما سود می کنیم چون ریسک می کنیم خرید امروز صبح ( ببخشید الان ساعت 3 شب می باشد ) ریسک دارد ولی خوب سود ان سوی این ریسک است مطمین باشید !
    اما از بازار بیرون برویم یا نه ؟ جواب من به این سوال اینست اگر می دانید چیزی که خریدید چقدر می ارزد و از ارزشش کمتر است نه بیرون نروید و با خیال راحت به تماشای تابلو بپردازید اما اگر چیزی که خریدید را نمی شناسید حتی اگر بازار مثبت شد بیرون بروید و با دانش برگردید بطور حتم سود ماله افرادیست که ساعت های زیادی را به این علم اختصاص می دهند و با استراتژی خرید می کنند . کاری که من می کنم این است که مانند یک فرصت طلب واقعی می روم تا سود شهریور ماه ام را تثبیت کنم !!! بررسی 20 شرکت را تا الان تمام کردم و کلی سهم تو لیست خریدم برای فردا دارم چون می دانم ممکن است دیگر هرگز این سهم ها را با این قیمت ها بهم ندهند !!!
    دوستان تاکید می کنم شما را بخدا تحلیل کنید فکر کنید و با علم خرید کنید سود ما در گرو سود همدیگر است بورس محتاج تیمی کار کردن می باشد .
    متن بالا قسمت اول این ماجرا بود بعلت کمی وقت سعی می کنم بزودی مطلبی به عنوان قسمت دوم اماده کنم .
    در پایان دیدم یکی از دوستان جملاتی را از جک ولش مدیر بزرگ جنرال الکتریک در انتهای متن هایش می نویسد . این مرد بزرگ جمله زیبایی دارد که شاید خیلی بدرد ما بخورد و من قصد دارم انرا باشما تقسیم کنم . ایشان می گویند :
    "هر روز را مانند یک تازه کار اغاز کنید "

2. ارمان

ارمان New Member عضو تازه

سلام كاميار عزيز من به تازگي وارد بازار بورس شده ام گفته بوديد كه اطلاعات شركتها را تحليل كنيم لطف كنيد تعدادي از منابع دريافت اطلاعات را بنويسيد

3. محمدايران

محمدايران Well-Known Member کاربر فعال

دوست عزيز آقاي فراهاني

به خدا همه دوست دارند با تحليل خريد كنند از جمله خود من.
    من الان تقريبا نزديك به يك سال است وارد اين بازار شده ام تمام فراز و نشيبهاي آن را در اين يك سال با پر رويي تمام تحمل كرده ام.
    از خريد 950 توماني تراكتور در 25 تير پارسال تا خريد 940 توماني ايران خودرو و خريد 2400 صدرا در دي ماه پارسال . چون مهندس كامپيوتر هم هستم كلي برنامه نوشتم كه در آمار گيري و نمايش نمودار كمكم كند.
    ولي متاسفانه من با تمام تلاشي كه كردم نتونستم بفهمم چگونه ميشود يك سهم را تحليل كرد
    كلاسهاي آموزشي هم كه واقعا كمك خاصي نمي كند.
    واقعا سپوالي كه از شما دارم اين است كه از كجا ميشود شروع كرد.
    كدام مقاله - كدام كتاب - كدام آموزش را شما براي تحليل فاندامنتال توصيه ميكنيد آيا واقعا با تحليل ميشود خريد خوب كرد و با اين وضعيت اطلاع رساني ضعيف و عدم شفافيت بورس ايران چگونه ميتوان به اين مهم دست يافت. يا بايد واقعا خبر پشت پرده داشت.

جناب آقاي فراهاني عزيز
    من و خيلي هاي ديگر را خوشحال ميكنيد اگر به اين سوال جواب دهيد كه از كجا ميتوان شروع كرد.

با تشكر

4. شهريار ايراني

شهريار ايراني New Member عضو تازه

نتايج تحليلهايتان را به بقيه هم بگوييد

آقاي فراهاني فرموده اند

کاری که من می کنم این است که مانند یک فرصت طلب واقعی می روم تا سود شهریور ماه ام را تثبیت کنم !!! بررسی 20 شرکت را تا الان تمام کردم و کلی سهم تو لیست خریدم برای فردا دارم چون می دانم ممکن است دیگر هرگز این سهم ها را با این قیمت ها بهم ندهند !!!
    دوستان تاکید می کنم شما را بخدا تحلیل کنید فکر کنید و با علم خرید کنید سود ما در گرو سود همدیگر است بورس محتاج تیمی کار کردن می باشد .

دوست بسيار عزيز جناب آقاي فراهاني
    با عرض سلام پيش از هر چيز از كتاب بسيار ارزشمندتان كه به دستم رسيد تشكر ميكنم
    دوست عزيز ميدانم كه به گفته هاي خود ايمان راسخ داريد پس اگر سود ما در گرو سود همديگر است پس محبت كنيد و سهامي را كه در ليست خريد داريد به بقيه هم معرفي كنيد تا هر كس بنا به صلاحديد خود تصميم به خريد يا عدم خريد بگيرد .
    باز هم از محبتهاي شما سپاسگزارم

5. مجيد شيخي

مجيد شيخي New Member عضو تازه

شغل:
    كارمند
    كتاب شما

دوست عزيز
    با سلام
    براي گرفتن كتاب شما به انقلاب رفتم اما گفتند هنوز به بازار نيامده است .
    چگونه مي توانم كتاب شما را دريافت نمايم ؟
    با تشكر

6. كاميار فراهاني

جناب اقاي ايراني

سلام چون وقت كم است سريع مي گويم بنده تا اين لحظه پتروشيمي اراك را در سبدم افزايش دادم !
    مي دونيد كه فعلا همه فكرم پتروشيمي هاست پس حدس زدن مابقي خريد هايم هم سخت نيست ولي چشم اونها رو هم مي گويم .

7. عليرضا اسدي فرد

عليرضا اسدي فرد New Member کاربر فعال

شغل:
    كارمند
    تحليل يا ....

سلام خوش تيپ
    شما كه دوست ما هستي( البته ما فكر ميكنيم هستي) خوب اين ليست 20 تايي رو همينجا بگو تا ديگران هم استفاده كنند. مگه نشنيدي كه زكات علم نشر اونه. حالا هركي خواست ازش استفاده كنه مختاره.
    در ضمن شما بهتر از من ميدوني كه بازار ايران با تمام دنيا فرق داره. اينجا علم در رتبه سوم قرار داره -پول در رتبه دوم - و اطلاعات منتشر نشده در رتبه اول. البته شانس ( يا تقدير يا سرنوشت يا هر چي كه اسمشو ميذارين) رتبه ممتاز داره.
    باور كنيد يك ساله كه دارم تقاص خريدهايي رو ميدم كه با مطالعه و مشورت با اهل اقتصاد انجام دادم. مدتي است كه دنبال جو بازار ميرم و نتيجه بسيار خوبي هم گرفتم.
    اينجا مهم نيست كه چه سهمي مي ارزد . مهم اينست كه بفهميد كدام سهم رو ميخواهند بكشند بالا و سودهاي ميلياردي ببرند. مگر چندتا سهم ارزشمند مثل صدرا داريم؟ ميبينيد كه چه خاكي بر سرش كردند. اما در عوض سهم كشك و نخود و لوبيا و كشمش رو ببينيد كه چه ميكنند. خدا وكيلي چندتا از سهامي كه در 4-3 ماه گذشته بين 200 تا 600 درصد رشد داشته اند قيمت واقعي دارند؟ با كدام فرمول رياضي ميتوان اين نتيجه را گرفت؟
    در بورسي كه يكدفعه طي دو سه روز سهم يك شركت را جمع ميكنند و چند روز بعد همان شركت تعديل 100 درصدي ميدهد چطور ميتوان اميدوار بود.
    به هر حال از اينكه وقت گداشتي و افكارت رو منتقل كردي خيلي ممنونم. يقينا براي ما سودمند است

8. كاميار فراهاني

سلام

من نشستم 3 صفحه نوشتم كه گويم تحليل كنيم حالا ...
    عزيز من بنده عرض كردم 20 سهم را بررسي كردم و در مورد همه انها به نتيجه دقيق نرسيدم حالا شما اسم اون 20 تارو مي خواهيد بروي چشم من عاشق اينم كه هرچي دارم قسمت كنم .
    1. اول از همه محاسبات ساختمان را چك كردم نظرم 1٪ عوض نشده و بمحاسبات قبلي ام ايمان كامل دارم
    2. پتروشيمي اراك را 1500 مي بينم
    3. پتروشيمي فارابي را داري پتانسيل بالايي مي بينم
    4 . معادن روي را در ميان مدت جر بهترين ها مي دانم
    5. گاز لوله 8000 تومانش امسال قطعي بنظر مي ايد
    6. پتروشيمي اصفهان 2500 اگر شد من تعجب نمي كنم .
    7 . وتوصا مي تواند 400 بشود
    8. وپترو را تا 780 كه فروختم مي فهمم از انجا ببعد نفهميدم و فروختم مجددا هم نتوانستم چيزي بفهمم
    9 . صندوق عاليست
    10. مداران نظرم عوض نشده (800سقفه )
    11. توس گستر جز بهترين هاست
    12 . رشد غدير منطقي است
    13 . وبانك تا اخر سال به 2000 تومان مي رسد
    14 . بهمن شايد يكماه تكاني نخورد
    15. بوعلي نكته اي در ان نهفته
    16. اقتصاد نوين بايد به 1500 تومان تا اخر سال برسد
    17. حساب پترو خارك را بايد از بقيه جدا كرد ( شايد سود دهي مابفي را نداشته باشد )
    18. ملت شايد رو اين قيمت ها مناسب باشد
    19. فراوري را بايد بيشتر بررسي كرد
    20. وبشهر جا دارد بدقت زير نظر گرفته شود

---------
    اين خلاصه 20 تا سهم بود بفرماييد ولي تاكيد مي كنم من فقط اينها را بررسي كردم كاري كه هر روز مي كنم و نظرم ممكن است 10 دقيقه ديگه عوض شود و بدرخواست دوستان اينها را گفتم و البته نمي فهمم چه كمكي به ايشان مي كند !!!
    در اخر باز هم تاكيد مي كنم تحليل كنيم اگر سود بالا م يخواهيم .

9. محمدايران

محمدايران Well-Known Member کاربر فعال

آقاي فراهاني يك سوال كردم ولي متاسفانه

اول از كتاب بسيار خوبتان كه جديدا چاپ شده متشكرم
    و اگر ماهي گيري را به ما ياد بدين بهتره تا افراد بيشتري بتوانند تحليل كنند.

10. كاميار فراهاني

اقاي ايران

سلام
    ببخشيد كه پاسختان به تاخير افتاد
    راستش براي ياد گيري راه يخورده با انچه در دانشگاه اموختيم فرق دارد يعني انكه از مطالعه شايد سخت به انچه نياز داريم برسيم و راهي جز كار عملي نداريم و در اين كار عملي بطور حتم ضرر خواهد بود كه انرا مي توان هزينه كلاسهاي اموزشي آق خدادانست .
    البته من سرگرم نوشتن مقولي در همين رابطه مي باشم كه بيش از 50٪ از ان تمام شده است و پيشبيني مي شود تا مهرماه با قيمت غير قابل باوري در كتاب فروشي ها باشد ولي همانطور كه در فصل اول ان نيز ذكر كردم هيچ راه حلي جز بالا بردن تجربه نيست و اين كار درصد بالايي تجربيست . پيشنهاد من به شما اينست كه با مطالعه تحليل هاي اساتيد و دوستان در همين سايتها با غالبها اشنا شويد و سعي در نقد انها بكنيد معمولا چهارچوب ها يكيست مثل يك مساله رياضي .
    بنده هم تا انجا كه بتوانم در خدمتم .
    ممنون از لطف شما .

11. كاميار فراهاني

اقاي ايران

ببخشيد شايد اين هم لازم بود كه اضافه كنم . من به هيچ اطلاعات درونياعتقاد ندارم و انها را غير قابل اعتماد مي دانم . و برخلاف نظر دوستمان معتقدم سهام كشك و نخود لوبيا و غيره همه تحليل هاي بسيار قوي پشتشان بوده . باور كنيد اين اعتقاد قلبي من مي باشد و دو برابر بازده پيشبيني ام براي سال 83 را تا كنون گرفتم بدون هيچ اطلاعات داخلي !!!
    ممنون

12. محمدرضا ميران

محمدرضا ميران New Member عضو تازه

تشكر

بدينوسيله از حضور جنابعالي در اين شرايط خاص و وقتي كه براي ما سهامداران جز. صرف ميكنيد سپاسگذاري ميگردد
    موفق باشيد

13. اهورامزدا

اهورامزدا New Member عضو تازه

گلچين سهام هاي بالا

گل چين سهام هاي بالا

1- ساختمان بدليل آوردن نوسازي تهران و آبادگران به بورس و اعلام سود جديد حداكثر تا سه ماه آينده 1500 را مي بيند. تقويت اقتصاد نوين را هم به دلايل اخير اضافه كنيد

2- سرمايه گذاري پتروشيمي بدلايلي كه همگي مي دانيد و نياز به توضيح نيست بعد مجمع و بدون احتساب افزايش سرمايه احتمالي ظرف 2 ماه آينده حداقل 1500 تومان

3- گاز لوله همانطور كه شما گفتيد تا آخر سال حداقل 8000 تومان

4- صندوق بازنشستگي تا آخر سال 800 تومان

5- پتروشيمي فارابي پس از اعلام سود جديد و برنامه هايش شايد 3500 تومان

6- توسعه معادن روي 750 تومان - تعديل سود

با اجازه اين چند تا را هم من اضافه مي كنم:

7- معادن و فلزات با عرضه گالوانيزه و گل كهر در شهريور 1200

8- خدمات انفورماتيك به زودي 6000 تومان - تعديل سود ناشي از قرارداد بانك كشاورزي و افزايش سرمايه

9- ملي سرب و روي به زودي 1000 تومان - تعديل سود در مرحله اول تا حدود 60 تومان و بعد تا آخر سال شايد 100 تومان

14. كاميار فراهاني

جناب اهورا مزدا

مي بينيد! درستش هم همين است ما اكنون در فكر خريد هستيم و اينكه چه سهمي بازدهي بيشتر دارد تفكر حرفه اي هم همين است الان زمان خريد است و تكرار نشدني .
    اگر در حجم معاملات دقت كنيد در برخي سهام رشد هاي عجيبي مي بينيد اين نشان مي دهد كه بازار هم حرفه اي عمل مي كند و تصميم مي گيرد .
    ممنون

15. شهروز

شهروز New Member کاربر فعال

آقاي فراهاني
    از خود گذشتگي و خير خواهي شما جاي سپاس دارد. من فكر مي كنم همه دوستان از شما سپاسگزارند.
    باز هم مطالب خود را بنويسيد.

16. سعيد شفيعي

سعيد شفيعي New Member عضو تازه

سپاسگذاري

كاميار عزيز
    از اين كه لطف كردي و وضعيت روزهاي اخير رو بصورت كامل يراي دوستان تشريح كردي سپاسگزارم. اميدوارم بازهم امكان گردهمايي و ديدار دوستان ( از نزديك) ميسر بشه.
    ارادتمند
    سعيد شفيعي

17. عليرضا اسدي فرد

عليرضا اسدي فرد New Member کاربر فعال

شغل:
    كارمند
    اقا كاميار

دستت درد نكنه. تقريبا همه سهامم را در ليست پيشنهادي شما دارم. ظاهرا سهام خوبي خريده ام . اما كاش مقداري هم براي چنين روزي نگه ميداشتم تا بتوانم مفت بخرم.
    لحن تند مرا هم بخاطر رفاقتمان ناديده بگير. وقتي از چيزي ناراختم بايد پيش دوستام داد بزنم ديگه . مگه نه!
    در ضمن به قول اون دوستمون چقدر خوبه كه ماهيگيري يادمون بدي . اون وقت شايد ما هم بتونيم بهت كمك كنيم و با هم پيش بريم.
    يه پيشنهاد:
    ببين كاميار جون- من حدود 16 سال درس خوندم و يه چيز مهمي رو دريافتم. اونم اينه كه حدود 70درصد ما مطالب رو بطور عملي و از طريق بحث و مناظره بهتر ميفهميم تا از روي كتاب. به تجربه ديده ام كه تاثير كلاسهاي اموزشي براي فهم يك موضوع حداقل دو برابر خواندن كتابي در همان زمينه است.
    پيشنهادم اينه كه اگه ميتوني يه كلاس بذار تا رو در رو مطالب ارايه بشه و سوالات بي پاسخ به پاسخ برسه. هزينه اش را هم تعاوني حساب ميكنيم تا .... حالا تا بعد...
    اين نظر من بود تا نظر دوستان چه باشد. اميدوارم بقيه هم موافق باشند كه بجاي التماس دعا خودمان يك كتاب دعا داشته باشيم.

18. علي حاتمي

علي حاتمي New Member عضو تازه

شغل:
    مالي
    آقاي فراهاني
    با سلام رفتار و منش شما بسيار جالب و در خور تحسين ميباشد.حتما دوستان را از راهنماپيهاي خود بي نصيب نگذاريد تا انشاءالله از بحرانهاي حباب گونه و رواني با آگاهي عبور كنند و تحت تاثير جو قرار نگيرند

19. سعيد شفيعي

سعيد شفيعي New Member عضو تازه

جناب آقاي اسدي فرد

پيشنهاد كلاس خيلي زيباست
    اما اگه كاميار جايي نداشت براي برپايي كلاس ( كه ميدونم نداره) اين وظيفه من و شماست كه يجايي دست و پا كنيم .
    اگه هستي ؟
    يا علي
    ارادتمند
    سعيد شفيعي

20. مجيد شيخي

مجيد شيخي New Member عضو تازه

شغل:
    كارمند
    با سلام آقاي فراهاني

ضمن تشكر لطفا بگوييد كه كتابتان را چگونه مي توانم دريافت كنم . به انقلاب كه رفتم گفتند هنوز به بازار نيامده .
    با تشكر