اطلاعیه های شبکه جامع اطلاع رسانی ( کدال ) www.codal.ir

شروع موضوع توسط علی معلم ‏11 فوریه 2009 در انجمن تالار گفتمان بورس

 • ربات تلگرامی بورس گرام

  قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

 1. علی معلم

  علی معلم Well-Known Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏26 سپتامبر 2006
  ارسال ها:
  3,803
  تشکر شده:
  938
  مدير روابط عمومي سازمان بورس خبر داد:

  راه اندازي شبكه جامع اطلاع‌رساني (كدال) در بورس از ابتداي سال 88


  مديريت روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار از راه اندازي و ويژگيهاي شبكه جامع اطلاع‌رساني (كدال)خبر داد و گفت: از ابتداي سال 88 اطلاع‌رساني شركت‌ها صرفا از طريق اين سيستم مكانيزه قابليت افشا دارد.

  سيدرضا حسيني از فعاليت هاي دو سال و نيم گذشته در اطلاع رساني بازار سرمايه سخن مي‌گويد.

  *ساز و كارهاي اطلاع‌رساني در دستور كار

  حسيني با بيان اينكه در همه نقاط جهان اطلاعات كاملي در اختيار شركت‌هاي اطلاع‌رساني خصوصي قرار مي گيرد، در خصوص شرايط سال 85 مي گويد: شركت اطلاع‌رساني در آستانه انحلال بود و ماهنامه بورس نيز هر دو يا سه ماه يك بار منتشر مي‌شد. از همين رو برنامه كاري مدوني تهيه شد. بايد اقدامات زيادي صورت مي گرفت، از جمله اينكه شركت بايد به سوددهي مي‌رسيد. به علاوه بايد ابزارهاي اطلاع‌رساني نوين مطابق با سليقه مردم و تكنولوژي روز دنيا طراحي مي شد تا شفافيت را در بازار سرمايه افزايش دهد. همچنين در زمينه تعامل بيشتر با رسانه‌ها نيز برنامه‌هايي در نظر گرفته شد تا به سمتي حركت كنيم كه اطلاعات به عنوان گرانبهاترين دارايي در بازار سرمايه به طور عادلانه، سريع و متقارن در بازار توزيع شود.از همين رو پيشرفته ترين سازوكارهاي اطلاع‌رساني را منطبق با استانداردهاي بين‌المللي در دستور كار خود قرار داديم.
  حسيني ادامه مي دهد : توسعه انتشارات و اطلاع‌رساني الكترونيك براي گسترش فرهنگ‌سازي، آموزش و غيره، گسترش فرهنگ سرمايه‌گذاري در دارايي‌هاي مالي و ايجاد مديريت متمركز در اطلاع‌رساني بازار سرمايه از ديگر اقدامات انجام شده در اين مدت بود.

  *راه اندازي شبكه كدال

  وي با اشاره به اينكه غير از سازمان بورس حدود 60 كارگزار بورسي سهامدار شركت اطلاع‌رساني هستند مي گويد : نخستين كار اساسي و بزرگ شركت اطلاع رساني، طراحي و راه‌اندازي شبكه فراگير و هوشمند اطلاع‌رساني شركت‌هاي بورسي با الگوبرداري از شبكه "ادگار " امريكا بود. كارگروه مربوطه با نام كارگروه ادگار تحت نظارت شركت اطلاع‌رساني فعاليت خود را آغاز كرد. در نهايت rfp طرح با همكاري ساير بخش‌هاي سازمان تهيه و براي اجرا تعدادي از نخبگان داخلي شناسايي و كار را آغاز كردند. بنابراين توانستيم به جاي مراجعه به كشورهاي فروشنده يا داراي تكنولوژي اين شبكه از دانش فني و بومي خود بهره ببريم.
  حسيني ادامه مي دهد: امروزه فاز اول اين شبكه جامع اطلاع‌رساني (كدال) با امكانات كامل و در حد استانداردهاي بين‌المللي به بهره برداري رسيده و در اختيار سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفته است. از ابتداي سال 88 نيز اطلاع‌رساني شركت‌ها صرفا از طريق اين سيستم مكانيزه قابليت افشا دارد. امضاي ديجيتال نيز در همين سيستم پياده شد. سرويس‌هاي ناشران، سرويس هاي امنيتي مدرن، سرويس‌هاي نظارتي، زير سيستم‌هاي انتشار عمومي، زير سيستم‌هاي گردش گزارش نظارتي كارگزاران، زير سيستم هاي دريافت و پذيرش گزارش‌ها و هشدار دريافت گزارش و امكان ثبت گزارش تماس شركت‌ها شامل فرم‌هاي اطلاع‌رساني به همراه امكانات بسيار زياد ديگر، از ديگر مزاياي اين سيستم يكپارچه هستند.
  وي تاكيد مي كند: البته نكته مهم آن است كه اين سيستم در داخل كشور طراحي و برنامه‌نويسي شده و منبع آن در اختيار متخصصان داخلي است. بنابراين ايران مالك حقوق مادي و معنوي اين برنامه است.

  *راه‌اندازي سايت سنا

  مدير روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار با بيان اينكه پيش از سه سال گذشته بازار سرمايه فاقد يك سايت كامل و جامع بود مي افزايد: از همين رو براي پوشش نقاط ضعف موجود در حوزه اطلاع‌رساني بازار سرمايه اقدام به طراحي و راه‌اندازي پايگاه رسمي و جامع اطلاع‌رساني خبري با رويكرد خبرگزاري به نام "سنا " كرديم. اين پايگاه اطلاع‌رساني هم اكنون روزانه بيش از 12 هزار بازديدكننده دارد و بخش عمده‌اي از اخبار مورد نياز فعالان بازار، روزنامه‌ها و جرايد را تامين مي‌كند. اخبار مربوط به صورت روزآوري شده در قالب مصاحبه‌هاي خبري، اطلاعيه‌هاي بازار سرمايه، شركت‌هاي پذيرفته شده در بورس، انتشارات الكترونيك و غيرالكترونيك، بريده جرايد الكترونيكي، آخرين اطلاعات بازار فرابورس، بورس كالا، بورس اوراق بهادار، مناطق و بين‌الملل، اطلاعات كارگزاران، حسابرسان، آخرين قوانين و مقررات و مجموعه كامل آن، آمار معاملات، اخبار مرتبط با سهام عدالت و آرشيو كامل آن، گزارش‌هاي نوشتاري و مقالات مرتبط در اين سايت طراحي شد تا نوعي تاريخ‌نويسي بازار سرمايه به صورت روزانه با ذكر مهم‌ترين عناوين و اطلاعات در دستور كار قرار بگيرد تا علاقه مندان به صورت دقيق بدانند كه در طول سال‌هاي گذشته چه رخدادهايي در بازار صورت گرفته است.

  *تلفن گوياي بازار سرمايه

  حسيني در بخش ديگري از اظهارات به طراحي سامانه تلفن گويا بازار سرمايه پس از تكميل طرح و برگزاري مناقصه با يك شركت معتبر داخلي اشاره مي كند .
  وي مي گويد:‌از طريق اين سامانه تمامي اطلاعات مربوط به بازار سرمايه از طريق راحت‌ترين و در دسترس‌ترين ابزار اطلاعاتي (تلفن) به صورت شبانه‌روزي و به شيوه شنيداري و دريافت دورنگار در اختيار فعالان بازار سرمايه قرار گرفت. اين سامانه به زودي توسط مسوولان مربوطه افتتاح خواهد شد.

  *برگزاري نمايشگاه تخصصي

  وي برگزاري سالانه نمايشگاه تخصصي بازار سرمايه را ابزاري مي داند كه محلي را براي گردهم‌آيي تمام اركان بازار سرمايه و اطلاع‌رساني و فرهنگ‌سازي فراهم مي آورد و تصريح مي كند : در سال نخست متراژ مفيد نمايشگاه 1200 متر بود. سال گذشته اين متراژ به 3500 متر و امسال به 6000 متر رسيده است. نمايشگاه اسفند ماه امسال در محل دايمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي در سالن‌هاي آلمان و مبنا برگزار مي‌شود. به علاوه همايش برترين‌هاي بازار سرمايه نيز در مدت نمايشگاه برگزار خواهد شد.

  *ديگر اقدامات

  مدير روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار در باره ديگر اقدامات انجام شده در حوزه مديريت خود مي گويد: كتاب اول بورس با موضوع بانك اطلاعات جامع شركت‌هاي پذيرفته شده به دو زبان فارسي و انگليسي منتشر شده كه بخش انگليسي آن زير ساخت مناسبي را برراي بين‌المللي شدن بورس فراهم مي‌كند. البته در سال‌هاي آتي اين اطلاعات به روز شده و به زبان عربي نيز ترجمه خواهد شد. به گفته وي ايجاد تحول و بهينه‌سازي ساختار ماهنامه بورس، برگزاري تورهاي بازديد از بازار سرمايه‌هاي معتبر جهان از جمله تورهاي ابوظبي، دوبي، چين، يونان، مسكو، تركيه ، طراحي دوره‌هاي آموزشي معتبر بين‌المللي با همكاري مركز مديريت مالي آمريكا د ركشور امارات متحده عربي، چاپ و انتشار بروشورهاي آشنايي با اركان بازار سرمايه، چاپ و انتشار كتب و آثار نوشتاري ، بسط و توسعه انتشارات الكترونيك و آموزش و فرهنگ‌سازي و ثبت وقايع و مستندسازي در بازار سرمايه از ديگر اقداماتي كه حسيني به آنها اشاره ايي گذرا دارد.

  *فعاليت‌هاي در دست اجرا

  با توجه به اينكه شركت اطلاع‌رساني داراي حوزه فعاليت محدودي است از زيان‌دهي خارج شده و در صورت حمايت مي‌تواند سود مناسبي را براي سهام‌داران ايجاد كند. البته اقدامات ديگري نيز در دست اجرا قرار دارند كه عبارتند از تهيه مقدمات راه‌اندازي نسخه جديد سنا با الگو برداري از بلومبرگ و گوگل فاينانس، برگزاري دوره‌هاي آموزشي خبرنگاران با همكاري مديريت پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامي سازمان بورس و اوراق بهادار و برگزاري جشنواره برترين‌هاي بازار سرمايه.
   
 2. علی معلم

  علی معلم Well-Known Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏26 سپتامبر 2006
  ارسال ها:
  3,803
  تشکر شده:
  938
  تالار های منطقه ای

  آذر بایجان شرقی
  قزوین
  آذربایجان غربی
  قم
  اراک
  کرج
  اردبیل
  کرمان
  اصفهان
  کرمانشاه
  خراسان
  کیش
  خوزستان
  گیلان
  زنجان
  مازندران
  سمنان
  هرمزگان
  سیستان و بلوچستان
  همدان
  فارس
  یزد
   
 3. علی معلم

  علی معلم Well-Known Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏26 سپتامبر 2006
  ارسال ها:
  3,803
  تشکر شده:
  938
  http://www.ey.com/global/content.nsf/UK/Home

  اين سايت به معرفي پايگاه اطلاعاتي اقتصاد جوانان در انگلستان مي‌پردازد. مجله‌هايي در سايت به صورت الکترونيکي منتشر مي‌شوند که مي‌توان در آن‌ها مطالب آموزشي و تحقيقاتي درباره اقتصاد را مطالعه نمود. ليست مطالب مجله آخر، خدمات سايت، روش‌هاي حل مشکلات اقتصادي، اقتصاد در صنعت، امکانات جستجو در سايت، آخرين اخبار از اوضاع جهاني اقتصاد، Link به سايت‌هاي مرتبط به اقتصاد و مقالات اقتصاد را مي‌توان از عناوين مطرح شده در اين سايت نام برد.

  http://www.bakertilly.co.uk/

  سايت Baker Tilly را مي‌توان يک سايت اطلاع‌رساني درباره اقتصاد و امور مالي در سطح بين‌المللي دانست. در اين سايت امکانات جستجو فراهم آمده است، هم‌چنين راهنمايي و آموزش درباره مسائل مالي و اقتصادي، خدمات سايت، زيرمجموعه‌هاي سايت، امکان دريافت خبرنامه الکترونيکي، Link به سايت‌هاي مرتبط، آخرين اخبار دنياي اقتصاد، انتشارات مؤسسه، سمينارهاي برگزار شده جهت به روز رساني دانسته‌ها براي اقتصاددانان، مطالبي درباره ماليات، امکان ثبت نام و عضويت در سايت را مي‌توان از عناوين مطرح شده در اين سايت نام برد.

  http://www.ubsg.co.uk/

  شرکت خدمات مشاوره مالي و اقتصادي Unity اين سايت را براي معرفي فعاليت‌هاي خود برپا نموده است. در اين سايت مي‌توان اخبار، گزارش رويدادها و عملکردهاي اين شرکت را مشاهده نمود، هم‌چنين حسابرسي براي شرکت‌هاي بزرگ و معاملات اقتصادي و تجاري را مي‌توان از ساير عناوين مندرج در اين سايت نام برد.

  http://www.abggroup.co.uk/splash.html

  اين سايت به اقتصاددانان و حسابرسان برلين تعلق دارد. فعاليت‌ها و خدمات ارائه شده توسط اين انجمن را مي‌توان به عنوان هدف تأسيس اين سايت دانست. اخبار، Link به سايت‌هاي مرتبط به اقتصاد، امکانات جستجو در مطالب سايت و مقالات اقتصادي را مي‌توان از موارد عنوان شده در سايت نام برد.

  http://www.economy.com/default.asp

  سايت Economy به بيان مطالب آموزشي و راهنمايي‌هايي براي افرادي مي‌پردازد که قصد فعاليت در زمينه اقتصاد را دارند. در اين سايت مي‌توان آموزش‌ها و مطالب را درباره اقتصاد در کشورهاي مختلف دنيا، ريسک‌هاي تجارتي، صنايع، سرمايه‌گذاري صحيح را در کنار توليدات مؤسسه، رويدادهاي مهم اقتصادي در دنيا، مقالات تحقيقاتي، امکانات جستجو در مطالب سايت، خبرنامه رايگان سايت، مشاوره درباره انجام فعاليت‌هاي اقتصادي توسط مشاوران مؤسسه را مي‌توان از عناوين مندرج در اين سايت نام برد.

  http://www.ifc.org/

  اين سايت به سازمان بين‌المللي تجارت جهاني تعلق دارد. سايت زبان‌هاي عربي، اسپانيايي، فرانسوي، روسي، چيني و ژاپني را پشتيباني مي‌کند. امکانات جستجو در سايت قرار داده شده است تا کاربر بتواند مطالب مورد نظر خود را در سايت جستجو نموده و آن را پيدا نمايد. بخش تحقيقات اقتصادي، منابع اطلاعاتي، تجارت در سازمان، پروژه‌هاي سازمان، اخبار اقتصاد دنيا، مناطق مختلف اقتصادي، آموزش، ارتباطات، فناوري‌هاي روز، نفت، گاز، معادن، يافته‌هاي محققان اقتصادي، برنامه‌هاي بخش آسيايي، بخش اروپايي، بخش مرکزي، مدارس و مراکز آموزشي اقتصاد، برنامه‌هاي ليزينگ در روسيه، انتشارات سازمان و بسياري مطالب ديگر را مي‌توان در اين سايت مشاهده نمود و درباره هر کدام به کسب اطلاعات پرداخت.

  http://www.economics.ox.ac.uk/

  اين سايت به دپارتمان اقتصاد دانشگاه Oxford تعلق دارد. اين سايت به معرفي فعاليت‌هاي آموزشي اين دانشکده در زمينه آموزش اصول اقتصاد به عنوان يکي از محورهاي آموزش اقتصاد در جهان مي‌پردازد. تئوري‌هاي اقتصادي، داستان‌هايي از اقتصاد، اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، اقتصاد در صنايع (اقتصاد مهندسي)، تحقيقات و مقالات ارائه شده توسط دانشجويان و اساتيد اين دپارتمان را مي‌توان از مطالب آموزشي نام برد که در اين سايت قرار داده شده‌اند. هم‌چنين مي‌توان به برخي از پروژه‌هاي انجام‌ گرفته در زمينه اقتصاد توسط اساتيد و دانشجويان اين دانشگاه در سايت دسترسي پيدا کرد و به مطالعه چکيده آن‌ها پرداخت. مطالبي درباره دپارتمان از جهت قدمت، تعداد دانشجويان و ظرفيت‌هاي آموزشي، فارغ التحصيلان، برنامه‌هاي آموزشي، برنامه‌هاي دوره‌هاي کارشناسي و کارشناسي ارشد، تحقيقات انجام شده در بخش‌هاي دانشجويي و اساتيد، رويدادها، اخبار، سمينارها و همايش‌ها و امکان استفاده از شبکه Intranet دپارتمان اقتصاد را مي‌توان از عناوين مندرج در اين سايت نام برد.

  http://www.asb.org.uk/

  مرکز اطلاعات و آمار اقتصادي در اين سايت به ارائه اطلاعات و آمار اقتصادي در زمينه‌هاي گوناگون مي‌پردازد. امکانات جستجوي مطالب در سايت قرار داده شده است، هم‌چنين اخبار اقتصادي، مطالب حرفه‌اي درباره حسابرسي‌هاي مالي، اطلاعات روز اقتصادي دنيا، رويدادهاي مؤثر در وضع بازار و تجارت، مطالب منتشر شده، خبرنامه اقتصادي مؤسسه، آخرين اخبار و نکات اقتصادي درباره بالا و يا پايين رفتن قيمت سهام و اعتبارات، امکانات عضويت براي دريافت آخرين اخبار از سايت و مطالب ديگر را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت نام برد.

  http://econ.lse.ac.uk/

  اين سايت به دپارتمان اقتصاد دانشگاه LSE تعلق دارد. امکانات جستجو در سايت فراهم آمده است، هم‌چنين مقدمه‌اي بر اقتصاد نوين، دانشجويان، اساتيد، فارغ‌التحصيلان، تحقيقات به عمل آمده، آموزش در دپارتمان، زيرمجموعه‌هاي آموزشي، Hanbook‌هاي اقتصاد، رويدادها، پرسش‌هاي متداول درباره اقتصاد، Link‌هاي مفيد، اخبار اقتصادي، مقالات و مطالب تحقيقاتي تحت فرمت PDF و مطالب ديگر درباره آموزش اقتصاد و فعاليت‌هاي به عمل آمده در اين دپارتمان دانشگاهي را مي‌توان از عناوين مطرح شده در اين سايت نام برد.

  http://money.cnn.com/

  بخش اقتصادي شبکه خبري CNN را در اين سايت مي‌توان مشاهده نمود. در اين سايت به ارائه آخرين اخبار و تغييرات در بازارهاي تجارت جهاني پرداخته مي‌شود. امکانات جستجو در اين سايت قرار داده شده است، قيمت انواع فلزات ارزشمند، نفت و طلا را مي‌توان در سايت مشاهده نمود، تجارت و موارد اقتصادي شخصي، درآمد، دانشمندان اقتصاد، اخبار، تحقيقات، مقالات، امکان ثبت نام براي دريافت خبرنامه رايگان سايت را مي‌توان از عناوين مندرج در اين سايت نام برد.

  http://enbank.ir/

  اين سايت به بانک اقتصادي نوين تعلق دارد که اولين بانک خصوصي جمهوري اسلامي‌ايران مي‌باشد. در سايت مي‌توان قيمت سهام اين بانک و تغييرات آن را مشاهده نمود. هم‌چنين اطلاعات مربوط به بانک،خدمات بانکداري، اخبار، پيوندها و نمودار تغييرات قيمت سهام به صورت آرشيو را مي‌توان از ساير عناوين مندرج در سايت نام برد.

  http://www.donya-e-eqtesad.com/

  اين سايت به روزنامه دنياي اقتصاد تعلق دارد. درسايت مي‌توان اخبار و گزارش‌هاي اقتصادي را که در اين روزنامه منتشر مي‌شود را مطالعه نمود. هم‌چنين آرشيو مطالب مندرج در شماره‌هاي قبلي روزنامه را هم مي‌توان در دسترس داشت. روزنامه روز، روزنامه در فرمت PDF، آرشيو، قيمت روزارز، سکه، طلا و نقره، امکان مشترک شدن روزنامه، ماهنامه عسلويه، ماهنامه دنياي اقتصاد را مي‌توان از ساير عناوين مطرح شده در سايت دانست.

  http://sina.sharif.edu/~management/

  دانشکده مديريت و اقتصاد دانشگاه صنعتي شريف در اين سايت به معرفي فعاليت‌هاي انجام گرفته در آن واحد دانشگاهي مي‌پردازد. در اين سايت مي‌توان آخرين اخبار دانشکده، پيوند به سايت‌هاي مرتبط، کنفرانس‌هاي برپا شده توسط گروه اقتصاد و آموزش الکترونيکي را مشاهده نمود.

  http://www.gtcir.com/

  سازمان تجاري دولتي جمهوري اسلامي‌ايران در اين سايت به ارائه مطالبي در زمينه تجارت در ايران مي‌پردازد. تاريخچه مؤسسه، ميزان سوبسيدها، گزارش‌هاي اقتصادي، چارت‌هاي فروش و تجارت در ايران، آمار وضعيت اقتصادي ايران، تقويم رويدادها، Link به سايت‌هاي مرتبط و گزارشات خريد برنج و گندم دولت از کشاورزان از مطالبي هستند که در اين سايت از آن‌ها نام برده مي‌شود.

  http://www.eghtesad-e-eslami.org/

  اقتصاد اسلامي‌نام سايتي است که در اين‌جا به معرفي آن پرداخته مي‌شود. در سايت امکانات جستجو فراهم آمده است، هم‌چنين در سايت به معرفي فصلنامه‌اي تخصصي درباره اقتصاد به نام اقتصاد اسلامي‌ پرداخته مي‌شود. عناوين مندرج در فصلنامه را مي‌توان در سايت مشاهده کرده و نيز مي‌توان اين مجله را به صورت Online مطالعه نمود. شماره‌هاي قبلي فصلنامه را مي‌توان در اين سايت در دسترس داشت.

  http://www.econoblog.ir/

  اين وبلاگ را مي‌توان يک منبع آموزشي و اطلاعاتي به زبان فارسي دانست که به ارائه مطالب آموزشي و جزواتي از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشي معتبر دنيا درباره اقتصاد مي‌پردازد. نوت‌هايي از کلاس‌هاي درس دانشگاه‌هاي سوئيس، دانشگاه Norhtwestern، دانشگاه ميشيگان، دانشگاه فلوريدا. هم‌چنين نوت‌هاي کلاس اقتصاد مالي از دانشگاه LSE وکتاب الکترونيکي مقدمه‌اي برسرمايه‌گذاري، مقالات مختلف درباره اقتصاد، امکانات جستجو، مطالبي درباره اقتصاد در زير مجموعه‌هاي: اقتصاد عمومي، اقتصاد خرد، اقتصاد آموزش، تجارت، اخبار، نظريه بازي، اصول مالي، بولتن‌هاي اقتصادي، مقالات تحقيقي اقتصاد و Link به سايت‌هاي مرتبط به همراه مطالب بسيار ديگر را مي‌توان از عناوين مندرج در اين سايت نام برد.

  http://www.iranalmas.20m.com/

  اين سايت به شرکت ايران الماس تعلق دارد که در زمينه توليد جواهرات مزين به الماس فعاليت مي‌کند. اين شرکت فروش الماس‌هاي خود را به طريق فروش و عضويت هرمي‌در شبکه‌اي از خريداران انجام مي‌دهد. آموزش روش کار در شبکه هرمي، روش عضو شدن در شبکه شرکت و آموزش‌هايي در جهت فروش شبکه‌اي را مي‌توان در اين سايت مشاهده نمود.

  http://www.iranhere.com/

  اطلاعات مربوط به بازار بورس تهران را مي‌توان در اين سايت مشاهده کرد. انجمن اعضاي بورس اين سايت را اداره مي‌کند و مطالبي چون آرشيو انجمن، تاريخچه بورس، مقالات، آخرين تغييرات سهام، تبادل اطلاعات، تحليل تکنيکال، آموزش، اخبار، بورس نامه، سهام بانکي، خدمات، آخرين اخبار اقتصادي، خريد‌هاي عجيب، امکان جستجو در سايت، امکان عضويت در سايت و آخرين مطالب مورد بحث در انجمن را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت نام برد.

  http://www.tehranabc.com/

  اين سايت را مي‌توان اولين سايت تحليلي و آموزشي معاملات بورس اوراق بهادار تهران دانست. آموزش تحليل تکنيکال معاملات در بورس در دروس مختلف، آخرين تحليل شرکت‌هاي موجود در تالار بورس تهران، آموزش مفاهيم اوليه براي کار در بورس اوراق بهادار، راه بقا در بورس اوراق بهادار، آرشيو تحليل درباره شرکت‌هاي موجود در بازار بورس، امکان مشاهده آخرين قيمت سهام، تالار گفتمان سايت، لغت نامه تخصصي تکنيکال، بولتن‌هاي هفتگي سايت، آموزش نرم‌افزار MetaStock که يک نرم‌افزار تخصصي درباره بورس مي‌باشد. بسياري مطالب ديگر را مي‌توان از عناوين مندرج در اين سايت نام برد.

  http://www.topstocknews.com/

  سايت اطلاع‌رساني بازار بورس سهام ايران را مي‌توان در اين پايگاه اينترنتي مشاهده نمود. در اين سايت به آموزش نحوه سرمايه‌گذاري صحيح در بازار سهام و بورس پرداخته مي‌شود. اين سايت جديدترين اخبار ايران و جهان را براي خريد و فروش به موقع سهام جهت جلوگيري از ضرر و زيان سهامداران و رسيدن به سود معقول در اختيار اعضاي خود قرار مي‌دهد. سهام پيشنهادي، اخبار مهم و تأثيرگذار بر قيمت سهام، ليست قيمت سهام شرکت‌هاي بورس ايران، تاريخچه بورس اوراق بهادار ايران، برنامه‌هاي سازمان بورس اوراق بهادار، راه‌اندازي بورس‌هاي منطقه‌اي، بهسازي معيارهاي پذيرش شرکت‌ها، ايجاد بورس کالا، گوناگون‌سازي ابزارهاي مالي و معرفي کارگزاران رسمي‌بورس ايران را مي‌توان از عناوين مطرح در سايت نام برد.

  http://www.talarebourse.com/

  اين سايت به نام تالار بورس را مي‌توان بنا به ادعاي مؤسسان آن، پرمخاطب‌ترين سايت در حوزه بازار سرمايه ايران دانست. در سايت امکانات ثبت نام براي عضويت در آن قرار داده شده است، هم‌چنين تالار گفتمان بورس، تالار سياسي، تالار گفتمان فرعي، آموزش توسط کاربران، اطلاعيه‌هاي تالار بورس و قوانين سايت را مي‌توان در سايت از مطالب مطرح شده نام برد.

  http://www.aryasahm.net/

  مرکز مطالعات اقتصادي آريا سهم در اين سايت به ارائه آخرين اخبار و مطالب درباره بورس پرداخته مي‌شود. امکانات جستجو در سايت قرار داده شده است، هم‌چنين خدمات سايت، اطلاعات آماري بورس، اطلاعات شرکت‌ها، کارگزاران، معرفي سايت‌هاي برگزيده، Download، تحليل اطلاعيه‌هاي تالار بورس، آخرين اخبار بازار سرمايه، تحليل‌هاي تکنيکال، تحليل بازار جهاني، دوره‌هاي آموزشي اجرا شده توسط مؤسسه، بولتن سرمايه گذاري و آخرين تحليل درباره شرکت‌هاي منتخب را مي‌توان از عناوين

  http://www.sarmaye.com/

  سايت سرمايه دات کام به بررسي اوضاع سهام و بورس در بازار‌هاي داخلي ايران و جهان مي‌پردازد. اخبار بازار سرمايه، تحليل شرکت‌ها، آموزش، گفتگو، آخرين قيمت‌هاي تابلوي بورس، عضويت در خبرنامه، اطلاعات شرکت‌ها و Link به سايت‌هاي مرتبط را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت نام برد.

  http://www.sahmnegar.com/

  اين سايت به مؤسسه‌اي اقتصادي به نام سهم نگر تعلق دارد که به فعاليت در زمينه بازار بورس و سرمايه‌گذاري مشغول به کار مي‌باشد تحليل‌هاي کلان، تحليل صنعتي، تحليل شرکت‌ها، قيمت هدف، خدمات تحليلي هفتگي، نحوه اشتراک، عناوين اين هفته، عناوين آموزشي، جزوات آموزشي و خدمات مشاوره‌اي را مي‌توان از خدمات عرضه شده در اين سايت نام برد.

  http://kamyari.blogspot.com/

  اين وبلاگ به نام تاک تيک، يک بلاگ براي ارائه مطالب و اطلاع‌رساني درباره سرمايه گذاري در بخش‌هاي مختلف به خصوص سرمايه‌گذاري در بخش ساختمان مي‌باشد. در مطالب ارائه شده در بلاگ مي‌توان با شرايط و موارد مرتبط با سرمايه گذاري در زمينه ساختمان آشنا شده و نيز به مقالاتي در اين زمينه دسترسي پيدا نمود.

  http://www.persiastock.persianblog.com/

  وبلاگ پرشيا استاک، يک بلاگ درباره ميزان خريد و فروش و فعاليت‌هاي انجام گرفته در بازار سهام ايران مي‌باشد. در بلاگ مي‌توان به اطلاعاتي در زمينه هر کدام از سهام مورد نظر دسترسي پيدا نمود . نويسنده سعي دارد تا تغييرات و قيمت‌ها و نيز ميزان خريد و فروش‌ها را تحليل کرده و به خواننده تصويري روشن از بازار بورس ارائه نمايد.

  http://www.boursesaham.persianblog.com/

  دنياي ناشناخته بورس، نام اين وبلاگ مي‌باشد. در اين بلاگ به بررسي تغييرات انجام گرفته در بازار سهام ايران پرداخته مي‌شود. ميزان خريد و فروش سهام شرکت‌ها، شرکت‌هاي با ريسک پايين، تحليل فني تغييرات سهام براي شرکت‌هاي مختلف، رويدادهاي تأثيرگذار بر روي قيمت سهام شرکت‌ها و پيش بيني آماري را مي‌توان از عناوين مندرج در بلاگ نام برد.

  http://www.bourse-analyse.blogspot.com/

  راه بقا در بورس، يکي از وبلاگ‌هاي ايراني مي‌باشد که در زمينه اطلاع‌رساني بازار بورس ايران به فعاليت مي‌پردازد. زمينه اصلي فعاليت اين سايت در جهت معرفي و بررسي اوضاع شرکت‌هاي شرکت کننده در بازار بورس سهام مي‌باشد. بررسي حال و گذشته و پيش بيني آينده اين شرکت‌ها مي‌تواند نقش مهمي‌در افزايش و يا کاهش سهام داشته باشد که در اين بلاگ به اين مسائل پرداخته مي‌شود.

  http://www.iranstoxx.com/

  سايت اطلاع‌رساني بورس‌هاي ايران - ايران استاکس را مي‌توان در اين پايگاه اينترنتي ملاقات نمود. در اين سايت امکانات جستجو قرار داده شده است، هم‌چنين اخبار، آخرين قيمت سهام، تحليل‌هاي اقتصادي، آمار و اطلاعات بازارهاي بورس ايران، انجمن بورس تهران، آمار معاملات بورس، تقاضاي خريد و فروش سهام، کارگزاران بورس، شاخص‌هاي بورس، اخبار شرکت‌هاي شرکت‌کننده در بازار بورس، اطلاعيه شرکت‌ها، اطلاعات جامع شرکت‌ها، بورس فلزات تهران، قيمت ارز در بازار آزاد، قيمت سکه، قيمت طلا و نقره، بورس فلزات لندن، فارکس و قوانين استفاده از سايت، از جمله عناوين مطرح شده در اين سايت مي‌باشند.

  http://yaghoobh.persianblog.com/

  اين وبلاگ به نام بورس و علم رياضيات به ارائه مطالبي درباره بازار بورس در ايران مي‌پردازد تغييرات در قيمت سهام، خريد و فروش‌ها و تحليل شرکت را مي‌توان از جمله فعاليت‌هاي انجام گرفته در بلاگ به شمار آورد. معرفي سايت‌ها و مراکز خبرپراکني تأثيرگذار بر بازار بورس ايران، وبلاگ‌هاي فعال در زمينه بورس، فروم‌هاي بورسي، سايت‌هاي اقتصادي و ارائه مقالات و بررسي‌ها و تحليل‌هاي اقتصادي بر روي سياست‌هاي شرکت‌هاي فعال در بازار بورس را مي‌توان از ساير عناوين مطرح شده در اين سايت نام برد.

  http://pouya1349.persianblog.com/

  وبلاگي که در اين‌جا مشاهده مي‌کنيد، دنياي بورس نام دارد. در اين بلاگ به بررسي خبرها و رويدادهاي مؤثر بر بورس اوراق بهادار در ايران پرداخته مي‌شود. اخبار اقتصادي، همايش‌ها، ملاقات‌ها، خبرهاي شرکت‌ها و بازار بورس از عناويني هستند که در اين بلاگ مطرح شده‌اند.

  http://www.mse.ac.in/

  دانشکده اقتصاد Madras در اين سايت به معرفي خود و فعاليت‌هاي انجام گرفته در آن واحد دانشگاهي مي‌پردازد. اطلاعاتي درباره دانشگاه، آموزش، فارغ التحصيلان دانشکده، انتشارات، اساتيد، دانشجويان، برنامه‌هاي درسي در دانشگاه، Link به سايت‌هاي مرتبط به بحث اقتصاد، اخبار، رويدادهاي اقتصادي، امکانات کتابخانه الکترونيکي، سمينارهاي برپا شده توسط گروه اقتصاد، گالري تصاوير و امکانات جستجو در مطالب سايت را مي‌توان از عناوين مطرح شده در اين سايت نام برد.

  http://www.tehraneconomist.com/

  تهران اکونوميست، نام سايتي است که در اين‌جا به معرفي آن مي‌پردازيم. اين سايت همان‌گونه که از نامش برمي‌آيد به ارائه مطالب اقتصادي مي‌پردازد. آينده اقتصاد ايران، آينده ارزش سهام در بورس، تغييرات بزرگ اقتصادي در پنج سال آينده، نقد احزاب و شخصيت‌ها، در چه رشته‌هايي سرمايه‌گذاري کنيم، اخبار WTO و بسياري مقاله ديگر، از عناوين مقالاتي است که در اين سايت بيان آن‌ها پرداخته شده است. در سايت امکانات جستجو در مطالب قرار داده شده است، هم‌چنين مي‌توان آخرين اخبار اقتصادي ايران و جهان را از طريق خبرگزاري اديب در اين سايت مشاهده نمود.

  http://www.econ.metu.edu.tr/

  دانشکده اقتصاد دانشگاه فني خاورميانه در اين سايت به معرفي خود و فعاليت‌هاي انجام شده در آن واحد دانشگاهي مي‌پردازد. مطالبي درباره دانشگاه، دانشجويان، اساتيد، تحقيقات انجام شده در بخش اقتصاد دانشگاه، فارغ التحصيلان دانشگاه، برنامه‌هاي آموزشي، Link به سايت‌هاي مرتبط و برنامه‌هاي اقتصادي را مي‌توان از مطالب وجود در اين سايت نام برد.

  http://www.umt.edu/econ/

  دپارتمان اقتصاد دانشگاه مونتانا در امريکا در اين سايت به معرفي خود و ارائه مطالبي درباره آن واحد دانشگاهي مي‌پردازد. اساتيد و دانشجويان اقتصاد، برنامه‌هاي کارشناسي، کارشناسي ارشد، تحقيقات و مقالات ارائه شده توسط هيأت علمي‌دانشگاه و دانشجويان، برنامه‌هاي آموزشي و معرفي اهداف دانشکده اقتصاد را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت نام برد.
   
 4. علی معلم

  علی معلم Well-Known Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏26 سپتامبر 2006
  ارسال ها:
  3,803
  تشکر شده:
  938
  http://www.eco.ir/

  اين سايت، به همايش تخصصي اقتصاد ايران تعلق دارد. معرفي سايت، برنامه‌ها، تالار گفتمان، دانشگاه امام صادق، معرفي همايش‌ها و ضرورت آن، امکانات جستجو، تصاوير همايش اقتصاد ايران، اخبار همايش، سايت‌هاي مرتبط، پژوهش‌هاي انجام گرفته، نامه يارانه، گزيده همايش و آخرين تغييرات را مي‌توان از عناوين مهم سايت نام برد.

  http://tavanayan.persianblog.com/

  وبلاگي که در اين‌جا به آن اشاره مي‌شود، اقتصاد اسلامي نام دارد. در بلاگ به ارائه پرسش‌هايي در زمينه اقتصاد اسلامي‌و پاسخ به آن سؤالات پرداخته مي‌شود. علاقمندان مي‌توانند در مباحث پيرامون سؤالات مطرح شده شرکت کرده و نظريات خود را در بلاگ مطرح نمايند.

  http://www.iranmehr.com/directory/145/306

  سايت ايرانمهر، يک موتور جستجوي فارسي را براي رشته‌هاي اقتصاد و تجارت ارائه مي‌کند. در اين سايت مي‌توان Keyword‌هاي مورد نظر را وارد کرده و به جستجوي فارسي مطالب پرداخت.

  http://fa.wikipedia.org/wiki

  اين سايت به دايرةالمعارف ويکي‌پديا تعلق دارد که به ارائه مطالبي درباره رشته اقتصاد مي‌پردازد. در اين سايت مي‌توان مطالب مورد نظر را جستجو نمود، هم‌چنين امکان يادگيري اصطلاحات مربوط به اقتصاد در اين سايت فراهم آمده است.

  http://www.economist.com/

  در اين سايت به ارائه آخرين خبرها و رويدادها در زمينه اقتصاد در سرتاسر جهان پرداخته مي‌شود. امکانات جستجوي مطالب در سايت در دسترس قرار دارد، هم‌چنين مي‌توان مقالات، خبرنامه اقتصادي و گزارش رويدادهاي مرتبط با اقتصاد جهان را در اين سايت مشاهده نمود.

  http://oep.oxfordjournals.org/

  در اين سايت مي‌توان به مقالات و تحقيقات انجام شده در دپارتمان اقتصاد دانشگاه Oxford دسترسي پيدا کرد. ژورنال اقتصاد، امکانات جستجو، امکانات ثبت نام و عضويت در سايت براي دريافت ژورنال، مقالات ارائه شده در ژورنال و ساير مطالبي که در اين ژورنال مندرج‌اند را مي‌توان در اين سايت مشاهده نمود.

  http://biz.persianblog.com/

  وبلاگ تجارت و بانکداري بين الملل را در اين آدرس اينترنتي مي‌توان مشاهده نمود. در اين بلاگ پرمحتوا مي‌توان به مقالات و تحليل‌هاي اقتصادي درباره رويدادهاي تأثيرگذار بر تجارت بين‌المللي دسترسي پيدا کرد. هم‌چنين آدرس سايت بانک‌هاي ايران، سايت‌هاي مهم اقتصادي ايران، وزارتخانه‌هاي مرتبط را مي‌توان از ساير عناويني نام برد که در اين وبلاگ مي‌توان مشاهده نمود.

  http://economics.ca/cje/

  اين سايت به ژورنال اقتصادي کانادايي‌ها اختصاص دارد. سايت به دو زبان انگليسي و فرانسه در اختيار عموم قرار دارد. امکانات جستجوي سريع در مطالب سايت فراهم آمده است، هم‌چنين مطالب و عناوين مندرج در آخرين شماره ژورنال، اطلاعات اساسي درباره ژورنال، امکان دسترسي Online به ژورنال، آمار ارائه شده در ژورنال، نويسندگان و ساير اطلاعات مربوط به اين ژورنال را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت نام برد.

  http://iranbanker.persianblog.com/

  اين وبلاگ به مجله اينترنتي بانکداري و مديريت ايران تعلق دارد. اين بلاگ در سه بخش به ارائه مطالب مي‌پردازد: اطلاعات و اخبار بانکداري، مقالات مديريت و حسابداري و پرسش و پاسخ درباره مسائل بانکي و مديريتي.

  http://www.arc-m.com/

  اين سايت به شرکت تجاري اقتصاد روز تعلق دارد. در اين سايت به ارائه راهکارهاي جديد در زمينه بانکداري اينترنتي در ايران پرداخته مي‌شود. E_Gold، بانک، خريد و فروش، فروش سهام، سايت‌هاي برتر، خريد و فروش الکترونيکي از طريق سايت و معرفي ساير خدمات اين سايت بانکداري الکترونيکي را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت نام برد.

  http://iraneb.com/

  اين سايت به مرکز تجارت الکترونيکي ايران تعلق دارد. کالاها، پروژه‌ها، کاريابي، مزايده و مناقصه، گزيده اخبار، مقالات، مشاوره در زمينه سرمايه گذاري، اقتصاد کلان، صنعت و معدن، کشاورزي، بازرگاني، دولت، بازارهاي مالي، حمل و نقل و ارتباطات، اجتماعي و فرهنگي، آمارهاي بين‌المللي، کارگاه‌هاي اقتصادي، امکانات جستجو در مطالب سايت، نرخ سکه، طلا، نقره، ارز و هم‌چنين معرفي شرکت‌هاي اقتصادي شرکت‌کننده در بازار بورس و بانک اطلاعات آماري را مي‌توان در کنار ليست فروش الکترونيکي مندرج در سايت از عناوين موجود در سايت نام برد.

  http://www.feer.com/

  اين سايت به مجله الکترونيکي اقتصاديFarEastern تعلق دارد. در سايت امکانات جستجو قرار داده شده است، هم‌چنين مي‌توان مطالب مندرج در شماره آخر مجله را مشاهده نمود. مقالات، تحليل‌هاي اقتصادي از رويدادها، آرشيو مطالب، امکانات ثبت نام و عضويت در سايت و معرفي سايت‌هاي مرتبط به اقتصاد را مي‌توان از عناوين مندرج در اين سايت نام برد.

  http://www.asnaf.ir/

  سايت اصناف که يک سايت ايراني درباره فعاليت‌هاي اقتصادي در ايران مي‌باشد را مي‌توان در اين سايت مشاهده نمود. مديريت اطلاعات، راهنماي اصناف کشور، آمار اصناف کشور، اخبار و قوانين، پرسش و پاسخ، نمايندگي‌هاي شرکت‌هاي خارجي در ايران، هرم اصناف ايران، ادارات مرتبط، مجموعه سايت‌هاي منتخب و مرتبط با موضوع اقتصاد، اطلاعيه‌ها، امکانات جستجو در مطالب سايت و خبرهاي مطرح شده در زمينه اصناف و بازار ايران را مي‌توان از عناوين مطرح شده در اين سايت نام برد.

  http://www.iie.com/

  اين سايت به انستيتوي بين‌المللي اقتصاد تعلق دارد که در شهر واشينگتون امريکا واقع شده است. در سايت امکانات جستجو در مطالب سايت قرار داده شده است، هم‌چنين تحقيقات، انتشارات، فروشگاه اينترنتي کتاب، اخبار دنياي اقتصاد و مطالب خبري و آموزشي بسياري در زمينه اقتصاد را مي‌توان در اين سايت مشاهده نمود.

  http://www.afajof.org/

  اين سايت به بخش انتشارات مؤسسه تجارت امريکا تعلق دارد. در سايت مي‌توان به ژورنال الکترونيکي منتشر شده درباره اقتصاد و مسائل اقتصادي در امريکا و جهان دسترسي پيدا کرد. هم‌چنين مطالبي درباره مؤسسه مالي تجاري، همايش‌ها، آخرين اخبار، تحقيقات انجام شده توسط متخصصان مؤسسه، امکان ثبت نام براي عضويت در سايت و مقالات و مطالب اقتصادي بسياري را مي‌توان از عناوين مندرج در اين سايت نام برد.

  http://www.ebankmarketing.com/

  اين سايت به شرکت Ebankmarketing تعلق دارد که به معرفي فعاليت‌هاي اين بانک الکترونيکي مي‌پردازد. معرفي تيم مؤسس بانک، خدمات ارائه شده بانکداري از طريق اينترنت، محصولات و مطالبي درباره امکانات عرضه شده را مي‌توان در سايت مشاهده نمود.

  http://ecedweb.unomaha.edu/

  اين سايت به نام آموزش اقتصاد يا EcEdWeb به آموزش اصول اقتصاد در سنين و دوره‌هاي مختلف سني مي‌پردازد. اطلاعات اقتصادي، آموزش به گروه سني تا 12 سال، آموزش در سطوح کالج، آموزش در Web و دپارتمان دانشگاهي آموزش اقتصاد و نيز امکانات جستجوي مطالب در سايت را مي‌توان ازجمله عناوين مطرح شده در اين سايت نام برد.

  http://www.indiana.edu/~econed/

  اين سايت به معرفي و ارائه ژورنال تخصصي و آموزشي اقتصاد مي‌پردازد. ژورنال به دانشگاه Indiana در امريکا تعلق دارد. در اين سايت معرفي شده امکان جستجو در مطالب ژورنال و نيز ثبت نام براي عضويت در سايت براي دريافت ژورنال فراهم آمده است. هم‌چنين مي‌توان ليستي از مطالب مندرج در مجله را در صفحه اول سايت در پيش روي داشت.

  http://www.fte.org/

  اين سايت به ارائه آخرين يافته‌ها در زمينه آموزش علم اقتصاد مي‌پردازد. در اين سايت امکانات جستجو در مطالب قرار داده شده است، هم‌چنين مطالبي درباره سايت، آموزگاران، دانشجويان اقتصاد، اکتشافات و مقالاتي درباره اقتصاد و نحوه آموزش آن را مي‌توان از عناوين مندرج در اين سايت نام برد.

  http://www.statsoftinc.com/textbook/stathome.html

  اين سايت به ارائه يک کتاب الکترونيکي درباره کاربرد رياضيات و آمار در اقتصاد مي‌پردازد. امکان جستجو در سايت فراهم آمده است. هم‌چنين مي‌توان اصول آماري، قوانين، شبکه‌هاي شاخه‌اي و هرمي‌و آناليز اطلاعات و بسياري مطالب آماري ديگر را که در اقتصاد کاربرد دارند را در اين سايت مشاهده نمود. عناوين زياد ديگري درباره کاربرد آمار در علم اقتصاد براي تحليل و نمودارهاي روند در سايت قرار داده شده اند که علاقمندان مي‌توانند با مراجعه به سايت از اين مطالب بهره لازم را ببرند.

  http://www.bankingonkids.com/

  اين سايت به آموزش کار بانک‌ها به کودکان مي‌پردازد. پس انداز و استفاده از تسهيلات بانکي براي کودکان مطلبي است که بايد آموخته شود و در اين سايت به اين امر پرداخته مي‌شود. آموزش براي والدين، معرفي انستيتوهاي بانکي، مطالب آموزشي، برنامه‌هاي آموزشي، حقايقي درباره پول براي کودکان و روش‌هاي کسب درآمد و سرمايه‌گذاري در بانک‌ها از عناويني است که در اين سايت به آن‌ها اشاره شده است.

  http://www.gametheory.net/

  اين سايت به ارائه مطالب آموزشي درباره تئوري بازي‌ها مي‌پردازد که يک بحث آماري در اقتصاد مي‌باشد. آموزش دهنده‌ها، دانشجويان، مسائل و مطالب تخصصي و کاربرد رياضيات در اقتصاد از عناوين مطرح شده در سايت مي‌باشند.

  http://ddcn.prowebis.com/

  اين سايت به ارائه يک بانک اطلاعاتي اقتصادي مي‌پردازد که کاملاً قابل جستجو مي‌باشد. در اين سايت مي‌توان اطلاعاتي درباره شرکت‌ها، دولت‌ها، قيمت ارز، قيمت فلزات گران‌بها و ساير اطلاعات مورد نياز براي تجارت بين‌المللي را به‌دست آورد.

  http://islamicbankingandfinance.com/

  اين سايت به مجله بانکداري و تجارت اسلامي‌تعلق دارد. سايت به زبان انگليسي مي‌باشد. مطالب آخرين شماره مجله، امکان دسترسي به مطالب شماره‌هاي پيشين، آخرين خبرها، خدمات سايت، بانکداري و اقتصاد اسلامي ‌و مقالاتي در همين رابطه را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت برشمرد.

  http://users.bart.nl/~abdul/

  در اين سايت به معرفي چهار کتاب در زمينه بانکداري و اقتصاد اسلامي‌نوشته A.L.M Abdul Gafoor پرداخته شده است. در سايت مي‌توان عناوين اين کتاب‌ها و نيز مندرجات آن‌ها را از روي فهرست، مطالعه نمود. هم‌چنين متن کتاب‌ها براي کاربران قابل دسترس مي‌باشد.

  http://www.fdic.gov/bank/historical/history/

  در اين سايت به ارائه مطالبي درباره بانکداري و آناليز اطلاعات مربوط به آن پرداخته شده است. امکان جستجو در سايت فراهم آمده است، هم‌چنين حمايت از مشتري، گردش مالي بانک، آناليز مالي، فروش اقساطي و روش‌هاي آن، آخرين اخبار، رويدادها و اطلاعاتي درباره سايت را مي‌توان در اين سايت از مطالب عنوان شده برشمرد.

  http://www.islamic-banking.com/

  اين سايت به انستيتوي تحقيقات بانکداري و امور تجاري و اقتصادي در لندن اختصاص دارد. اطلاعاتي درباره انستيتو، رويدادها، اخبار، آموزش، تحقيقات انجام شده، بانکداري اسلامي، تکفل، انتشارات مؤسسه، سمينارها، مسائل شرعي در بانکداري اسلامي، مقالات و معرفي سايت‌هاي مرتبط، عناوين اين سايت را تشکيل مي‌دهند.

  http://www.bankingonkids.com/

  در اين سايت به ارائه اطلاعاتي براي والدين به منظور آموزش استفاده از بانک به کودکان پرداخته مي‌شود. آموزش به والدين، مطالب مالي، آموزش به کودکان، برنامه‌هاي آموزشي، چک، سرگرمي‌ها و اطلاعاتي درباره سايت را مي‌توان از عناوين سايت نام برد.

  http://www.portalino.it/banks/-ir.htm

  در اين سايت به ارائه مطالبي درباره وضعيت اقتصادي ايران پرداخته شده است. سايت دربرگيرنده اطلاعات کشورهاي مختلف مي‌باشد و مطالبي درباره ميزان درآمد سرانه، ماليات، بانک‌ها و غيره را مي‌توان در آن مشاهده نمود.

  http://www.bmi.ir/fa/news.aspx

  اين سايت به پايگاه اطلاع‌رساني بانک ملي ايران تعلق دارد. امکانات جستجو، آخرين اخبار، نشريه، عکس روز، ارز، روابط عمومي، معرفي خدمات، واحدهاي بانکي، درباره بانک، ادارات بانک، خدمات اينترنتي، گزارش‌هاي مالي، شرکت‌هاي بانک، فرم‌هاي عمليات بانکي، بانکداري نوين، استان‌ها، بورس، ديدني‌ها و شنيدني‌ها، اطلاعيه، آرشيو، معرفي لينک، گزارشات اقتصادي، آرشيو عکس، آرشيو مقالات، موزه، اسکناس‌هاي قديمي، بناهاي قديمي، کليپ و امکان مشاهده برندگان قرعه‌کشي بانک را مي‌توان از امکانات و موارد قرار داده شده در سايت محسوب کرد.

  http://www.bankmellat.ir/

  بانک ملت در اين سايت به معرفي خدمات و ارائه اطلاعاتي درباره اين بانک مي‌پردازد. معرفي بانک، محصولات بانک، اخبار، شکايات، نرخ ارز، بانکداري الکترونيکي را مي‌توان از عناوين مطرح شده در سايت نام برد.

  http://www.parsian-bank.com/

  اين سايت به پايگاه اطلاع‌رساني بانک پارسيان تعلق دارد. در سايت اين بانک عناويني چون: بيمه پارسيان، شرکت تجارت الکترونيکي پارسيان، ليزينگ پارسيان، معرفي لينک، اخبار، گزارش رويدادها، امکانات جستجو در سايت، محاسبه تسهيلات، تسهيلات اعطايي، محاسبه سود سپرده و اطلاعات مربوط به سهام داران را مي‌توان مشاهده نمود.

  http://www.postbank.ir/fa/main/default.aspx

  پست بانک ايران در اين سايت به معرفي خود و خدمات ارائه شده مي‌پردازد. درباره پست بانک، اخبار، اسناد و مقالات، خدمات، شعب بانک، روال‌هاي پست بانک، پايگاه‌هاي مرتبط، فرصت‌هاي شغلي، مراکز استاني و تابلو اعلانات، عناوين اين سايت را تشکيل مي‌دهند.

  http://www.banksepah.com/Main.htm

  بانک سپه، اين سايت را براي اطلاع‌رساني از فعاليت‌ها و خدمات خود تأسيس نموده است. در سايت امکانات جستجو فراهم آمده است، هم‌چنين نرخ ارز، گزيده خبرها، کارگزاري بورس بانک سپه، اخبار فرهنگي بانکي، درباره بانک، شعب بانک، معرفي خدمات، گزارشات مالي، بانکداري اسلامي، اخبار، تحقيقات و مقالات، سرمايه‌گذاري، روابط عمومي، سؤالات متداول، نتايج قرعه کشي و معرفي سايت‌هاي مرتبط را مي‌توان از مطالب اين سايت برشمرد.

  http://www.bank-maskan.org/

  اين سايت به پايگاه اطلاع‌رساني بانک مسکن اختصاص دارد. معرفي سازمان، خدمات بانکي، خدمات ارزي، اخبار، مقالات، دستورالعمل‌ها، ادارات مرکزي، برگزيده اخبار، نتايج قرعه‌کشي، تسهيلات بانکي و بانکداري نوين را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت برشمرد.
   
 5. علی معلم

  علی معلم Well-Known Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏26 سپتامبر 2006
  ارسال ها:
  3,803
  تشکر شده:
  938
  http://www.saderbank.com/

  اين سايت به بانک صادرات ايران تعلق دارد. در سايت امکانات جستجو قرا داده شده است، هم‌چنين اطلاعاتي درباره سايت، خبر، خدمات بانکي، شعب، کارت اعتباري، وب سايت استان‌ها، امکان جستجوي چک و معرفي طرح سپهر را مي‌توان از عناويني نام برد که در اين سايت به آن‌ها پرداخته شده است.

  http://www.tejarat-bank.com/

  بانک تجارت در اين سايت به معرفي خود و خدمات ارائه شده در آن بانک مي‌پردازد. اسامي‌برندگان جواير ويژه بانک، خدمات ATM، درباره بانک، خدمات بانک، اخبار بانک، سفير تجارت، ساير بانک‌ها، مناطق آزاد و ارتباط با بانک را مي‌توان از عناوين مندرج در اين سايت برشمرد.

  http://www.agri-bank.com/Main.asp

  اين سايت به بانک کشاورزي ايران تعلق دارد. اطلاعاتي درباره بانک، خدمات بانک، اخبار و تازه‌ها، خدمات اطلاعاتي، ديگر فعاليت‌ها، اطلاعات حساب مشتريان، اطلاعات جانبي، امکانات جستجو، کتابخانه بانک، مرکز ارتباط سبز، خدمات مهر، خدمات بانکداري الکترونيکي، خدمات ويژه زنان، بانک کودک و نوجوان و سخن هفته، عناوين سايت را تشکيل مي‌دهند.

  http://bankrefah.ir/fa/default.asp

  بانک رفاه در راستاي اطلاع‌رساني اينترنتي از فعاليت‌هاي خود اين سايت را برپا نموده است. عناويني چون درباره بانک، اخبار بانک، خدمات، انتشارات، قوانين، صورت‌هاي مالي، نظام پيشنهادها، مقالات، بانک‌هاي کارگزاري، شعب، منابع مرتبط، امکانات جستجو، نرخ ارز، ماهنامه سايت، نتايج قرعه‌کشي را مي‌توان در اين سايت مشاهده کرد.

  http://w3.bim.ir/

  اين سايت به بانک صنعت و معدن ايران تعلق دارد. تعاريف عقود اسلامي، خدمات بانکي، نهادهاي پشتيبان، مشتريان، گزارش سالانه، انتشارات، دستگاه‌هاي خودپرداز، خبر، تسهيلات و آمار و اطلاعات سايت را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت برشمرد.

  http://www.edbi.org/

  اين سايت به پايگاه اطلاع‌رساني بانک توسعه صادرات ايران اختصاص دارد. اخبار بانک، وبلاگ بانک، بانکداري الکترونيکي، طرح‌هاي تأمين مالي، اعطاي تسهيلات، تازه‌ها، خدمات اينترنتي بانک، خريد و فروش اينترنتي سهام، موبايل بانک، اطلاعاتي درباره بانک، معرفي سايت‌هاي مرتبط، آخرين خبرها، خدمات کارت بانک، اعتبار اسنادي و تازه‌ها را مي‌توان از مطالب عنوان شده در سايت محسوب کرد.

  http://www.sb24.com/Sb24Fa/24-1.shtml

  بانک سامان در اين سايت به معرفي خود و خدمات ارائه شده توسط آن بانک مي‌پردازد. سامان بانک 24، خدمات شرکتي، خدمات شخصي، سرمايه گذاري، همکاري با بانک، امکان بررسي شماره حساب مشتريان بانک و نرخ ارز را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت برشمرد.

  http://www.sice.oas.org/default.asp

  سايت اطلاعات تجارت بين‌المللي که اين‌جا به معرفي آن پرداخته شده است به ارائه اطلاعاتي درباره سيستم‌هاي تجارتي و اقتصادي در سراسر دنيا مي‌پردازد. امکانات جستجو در سايت قرار داده شده است، هم‌چنين آخرين خبرها، تقويم رويدادها، انتشارات مؤسسه، معاهدات تجارتي بين‌المللي، قوانين تجارت بين‌المللي و اطلاعاتي ديگري در اين زمينه را مي‌توان در سايت مشاهده نمود.

  http://www.ustr.gov/

  نمايندگي بين‌المللي امريکا در تجارت بين کشورها در اين سايت به معرفي فعاليت‌هاي خود مي‌پردازد. معاهدات تجارتي، کشورهاي جهان و روابط تجاري، پيشرفت اقتصادي، WTO، امکانات جستجو در سايت، انتشارات و منابع اطلاعاتي تجارت جهاني را مي‌توان در اين سايت مشاهده نمود.

  http://www.freetrade.org/

  اين سايت به مؤسسه آموزش سياست‌هاي بين‌المللي تجارت مي‌پردازد. امکانات جستجو در سايت فراهم آمده است، هم‌چنين اطلاعاتي درباره WTO، انتشارات، تقويم رويدادها، آرشيو تصاوير و فيلم، تحقيقات، معرفي سايت و مقالات تجاري، عناوين سايت را تشکيل مي‌دهند.

  http://www.etsg.org/

  اين سايت به مؤسسه ETSG تعلق دارد که يک مجموعه آکادميک بررسي و آموزش اصول تجارت بين‌المللي مي‌باشد. امکانات ثبت نام و عضويت در سايت فراهم آمده است، کنفرانس‌ها، مقالات کاربردي، اطلاعات، مباني آموزشي، کميته‌هاي علمي، امکانات جستجو در سايت و اخبار را مي‌توان از عناوين سايت نام برد.

  http://www.areuea.org/

  اين سايت به انجمن مستقل اقتصاد شهري امريکا تعلق دارد. در سايت امکانات ثبت نام و عضويت قرار داده شده است، اطلاعاتي درباره مؤسسه، انتشارات، کنفرانس‌ها، خبرها و اطلاعات عمومي‌درباره موضوع سايت را مي‌توان در سايت مشاهده نمود.

  http://www.iranjudiciary.org/checkact-fa.html

  اين سايت به قوه قضاييه جمهوري اسلامي‌ايران تعلق دارد. در اين بخش از سايت به ارائه متن کامل قانون چک در قانون اساسي جمهوري اسلامي‌ايران پرداخته شده است. علاقمندان مي‌توانند با مراجعه به سايت متن کامل قانون فوق را در دسترس داشته باشند.

  http://www.cbi.ir/

  اين سايت به پايگاه اطلاع‌رساني بانک مرکزي جمهوري اسلامي‌ايران تعلق دارد. اطلاعاتي درباره بانک مرکزي، روابط عمومي، سياست‌هاي پولي، انتشارات، آمار و داده‌ها، قوانين و مقررات، نظارت بر امور بانک‌ها، نظام پرداخت‌ها، اسکناس و مسکوکات، امکانات جستجو در سايت، پيوندها، آخرين خبرها، نرخ ارز، موزه خزانه گران بهاي جواهرات ملي ايران، تازه‌ها، اطلاعيه‌ها، نرخ سود بانکي، نشريات ادواري، حساب‌هاي ملي ايران، شاخص‌هاي قيمت، مرکز شتاب و آشنايي با ويژگي‌هاي امنيتي اسکناس را مي‌توان از مطالبي نام برد که در سايت به آن‌ها پرداخته شده است.

  http://www.paecon.net/

  اين سايت به نام شبکه اطلاعاتي اقتصادي به معرفي پايگاه‌ها و منابع اطلاعاتي بسياري در زمينه اقتصاد و تجارت مي‌پردازد. در سايت مي‌توان با استفاده از ليست مطالب مورد نظر، سايت‌ها و منابع اطلاعاتي مربوطه را مشاهده کرد و درباره هر يک به کسب اطلاعات پرداخت.

  http://www.giub.uni-bonn.de/grabher/

  اين سايت به بخش اقتصاد دانشگاه شهر بن در آلمان اختصاص دارد. اعضاي انجمن، تحقيقات، انتشارات، آموزش و معرفي سايت‌هاي مرتبط را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت برشمرد.

  http://www.currencytax.org/

  ماليات معاملات مالي، نامي‌است که براي اين سايت در نظر گرفته شده است. در سايت امکانات جستجو مطالب قرار داده شده است، هم‌چنين آخرين اخبار، مقالات، گزارشات مالي و قوانين مالي را مي‌توان در سايت مشاهده نمود.

  http://www.taxworld.org/History/TaxHistory.htm

  در اين سايت مي‌توان با تاريخچه ماليات آشنا شد. کشورهاي باستاني و ماليات احراز شده در آن کشورها، قوانين گذشته مالياتي و اطلاعات مفيدي در اين زمينه را مي‌توان در سايت مشاهده نمود.

  http://www.epinet.org/

  انستيتوي سياست‌هاي اقتصادي در اين سايت به ارائه اطلاعاتي در اين زمينه مي‌پردازد. اطلاعاتي درباره مؤسسه، امکانات جستجو، آرشيو انتشارات، فروشگاه کتاب، تقويم رويدادها، کتابخانه، اطلاعات، شاخص‌هاي اقتصادي و مطالب بسياري در زمينه اقتصاد جهاني را مي‌توان در اين سايت مشاهده نمود.

  http://www.bis.org/publ/

  اين سايت به پايگاه اطلاع‌رساني بانک تسويه حساب‌هاي بين‌المللي اختصاص دارد. در سايت امکانات جستجو قرار داده شده است، هم‌چنين اطلاعاتي درباره مؤسسه، انتشارات، مقالات، روش‌ها، استانداردها و مراحل و ضوابط حاکم بر اقتصاد و تجارت بين‌المللي را مي‌توان در اين سايت مشاهده نمود.

  http://www.econ.kyoto-u.ac.jp/~evoeco/

  اين سايت به انجمن اقتصاد پوياي ژاپن اختصاص دارد. تاريخچه، فعاليت‌ها، ملاقات‌ها، انتشارات، زيرگروه‌ها، ايده‌ها و نظرات درزمينه اقتصاد پيشرو را مي‌توان از عناويني دانست که در سايت به آن‌ها اشاره مي‌شود.

  http://www.ex.ac.uk/~RDavies/arian/amser/chrono. html

  در اين سايت مي‌توان به تاريخچه‌اي از پول در جهان دسترسي پيدا کرد. در سايت مي‌توان رده‌هاي زماني مختلف را مشاهده کرده و درباره پول رايج در آن زمان‌ها به کسب اطلاعات مفيدي پرداخت.

  http://www.pool-newspaper.com/

  اين سايت به روزنامه پول اختصاص دارد. اين روزنامه که در ايران منتشر مي‌شود به ارائه اطلاعاتي درباره بازار سرمايه، اقتصاد ايران، اقتصاد بين‌المللي و غيره مي‌پردازد. در سايت امکان دريافت متن کامل روزنامه به صورت فايل PDF وجود دارد.
   
 6. علی معلم

  علی معلم Well-Known Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏26 سپتامبر 2006
  ارسال ها:
  3,803
  تشکر شده:
  938
  http://www.iranegold.com/

  مرکز خريد و فروش پول الکترونيکي ايران يا IranEgold در اين سايت به معرفي خدمات ارائه شده توسط آن مؤسسه مي‌پردازد. درباره مؤسسه، خريد پول الکترونيکي، فروش پول الکترونيکي، کارت VISA، فروم، معرفي خدمات شرکت، امکانات ثبت نام در خبرنامه سايت، آخرين اخبار و معرفي برتري‌هاي استفاده از پول الکترونيکي در معاملات را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت برشمرد.

  http://prd.moc.gov.ir/

  اين سايت به پايگاه اطلاع‌رساني معاونت برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزارت بازرگاني اختصاص دارد. ساختار سازماني، گزارشات، مأموريت‌هاي جاري، سايت‌هاي مرتبط، اخبار، رويدادها، فصلنامه اقتصاد و تجارت نوين، سمينارهاي علمي‌و بسياري مطالب ديگر در اين زمينه را مي‌توان در سايت مشاهده نمود.

  http://www.eri.ir/fa/index.asp

  اين سايت به پژوهشکده امور اقتصادي ايران تعلق دارد. اطلاعاتي درباره پژوهشکده، گروه‌هاي پژوهشي، همايش‌ها، انتشارات، اخبار، تفاهم‌نامه، طرح‌هاي تحقيقاتي، کتابخانه، معرفي سايت‌هاي اقتصادي، تحقيقات، معرفي هيأت علمي، امکانات جستجو، فصل‌نامه پژوهش‌نامه اقتصادي و اطلاعاتي درزمينه اقتصاد را مي‌توان را در اين سايت مشاهده نمود.

  http://www.sea.ac.ir/

  اين سايت به دانشکده امور اقتصادي ايران تعلق دارد. در سايت عناويني چون تاريخچه، معرفي دانشکده، مطالب آماري، امکانات، دوره‌هاي نيمه حضوري، انتشارات، اطلاعيه‌ها و اخبار را مي‌توان مشاهده نمود.

  http://www.mefa.gov.ir/index.asp

  اين سايت، سايت رسمي‌وزارت اقتصاد و امور دارايي جمهوري اسلامي‌ايران مي‌باشد. تاريخچه، اهداف و وظايف، مسئولين، معرفي بانک توسعه، چارت سازماني، مؤسسات وابسته، اخبار اقتصادي، اخبار فناوري اطلاعات، امکانات جستجو، ماليات مستقيم، محاسبات عمومي، پروژه‌ها، کتابخانه و معرفي سايت‌ها و مراکز اينترنتي مرتبط و هفته نامه سايت را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت محسوب کرد.

  http://www.sims.berkeley.edu/resources/infoecon/

  در اين سايت به نام Sims به ارائه اطلاعات پايه‌اي درباره علم اقتصاد از گذشته تا کنون پرداخته مي‌شود. اقتصاد بين‌المللي، منابع اطلاعاتي و رفرنس‌ها، تجارت الکترونيکي، قوانين و مقررات و بسياري مطالب ديگر در اين زمينه را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت برشمرد.

  http://www.ezoneplus.org/

  اين سايت به نام مؤسسه تجارت الکترونيکي اروپا به مؤسسه‌اي به همين نام تعلق دارد که در زمينه تجارت الکترونيکي به ارائه اطلاعات اقتصاد اروپا مي‌پردازد. پروژه‌ها، همکاران مؤسسه، انتشارات مؤسسه، کنفرانس‌ها، امکانات جستجو در سايت، آخرين اخبار، خبرنامه و اخبار و اطلاعات را مي‌توان در اين سايت نام برد.

  http://www.bgse.uni-bonn.de/

  اين سايت به دپارتمان آموزش اقتصاد در دانشگاه بن اختصاص دارد. آخرين اخبار، دانشجويان، برنامه‌هاي آموزشي دانشگاه، مقالات و پروژه‌هاي دانشجويان و اساتيد اين دانشگاه را مي‌توان از مطالب مندرج در سايت برشمرد.

  http://econwpa.wustl.edu/months/mic

  اين سايت به مؤسسه EconWPA تعلق دارد که درزمينه اقتصاد خرد به ارائه مطالب و مجله‌اي به همين نام مي‌پردازد. در سايت مي‌توان شماره‌هاي مختلف مجله تخصصي در اين زمينه را مشاهده نمود.

  http://www.auburn.edu/~johnspm/gloss/index

  در اين سايت يک مرجع الکترونيکي و جامع و لغت‌نامه تخصصي اقتصادي ارائه مي‌شود که علاقمندان و متخصصان اين رشته با مراجعه به آن مي‌توانند از اطلاعات مورد‌نظر بهره‌مند گردند.

  http://www.mkeever.com/

  اين سايت با عنوان آناليز سياسي اقتصادي به اداره يک ليست کامل از نام کشورهاي جهان مي‌پردازد. در سايت با انتخاب نام هر يک از کشورها مي‌توان با يک آناليز کامل از شرايط اقتصادي آن کشورها دسترسي پيدا کرد.

  http://www.debunking-economics.com/

  در اين سايت به معرفي کتابي درزمينه اقتصاد سياسي و آناليز اقتصادي پرداخته مي‌شود. در اين سايت مي‌توان متن کامل اين کتاب را مشاهده کرد. هم‌چنين امکان انتخاب بخش‌هاي مختلف کتاب را مي‌توان در سايت در دسترس داشت.

  http://www.globalinsight.com/

  اين سايت، نگرش جهاني اقتصاد نام دارد. در اين سايت به ارائه اخبار و اطلاعاتي درباره آخرين مطالب و رويدادهاي اقتصاد در جهان پرداخته مي‌شود. کشورهاي مختلف، اطلاعات، نرم‌افزارها، رويدادها، اطلاعاتي درباره مؤسسه، آخرين خبرها، آناليزهاي اقتصادي، امکان ثبت نام براي دريافت خبرنامه هفتگي رايگان سايت را مي‌توان به عنوان مطالب مندرج در اين سايت نام برد.

  http://wpcarey.asu.edu/seid/eoc/

  اين سايت به مؤسسه آموزش اقتصاد به نام W.P.CAREY وابسته به دانشگاه آريزونا تعلق دارد. در سايت امکانات جستجو قرار داده شده است، هم‌چنين اطلاعاتي درباره مؤسسه آموزشي، برنامه‌هاي آموزشي، آموزش‌هاي ويژه، اطلاعات، گزارشات مالي، انتشارات مؤسسه و آخرين خبرها عناوين سايت را تشکيل داده‌اند.

  http://srdc.msstate.edu/

  مرکز توسعه کشاورزي شمالي در اين سايت به معرفي اين مرکز و فعاليت‌هاي انجام گرفته در آن مي‌پردازد. بحث اصلي در اين سايت روش‌هاي اقتصادي و سودآور در کشاورزي و افزايش توان مالي کشاورزان مي‌باشد. تقويم رويدادها، آخرين خبرها، انتشارات، آموزش، تمرينات، منابع اطلاعاتي و آموزشي، معرفي سايت‌هاي مرتبط و آخرين اخبار و اطلاعات در اين زمينه را مي‌توان در سايت مشاهده نمود.

  http://www.eldis.org/

  اين سايت به مؤسسه eldis تعلق دارد که به ارائه اطلاعاتي درزمينه روش‌هاي گسترش اقتصاد کشاورزي مي‌پردازد. در سايت مي‌توان مقالات و مطالب مهم را مشاهده نمود و درباره آن‌ها اطلاعات مفيدي را کسب نمود، هم‌چنين يک فهرست الفبايي از مطالب سايت قرار داده شده است که با توجه به آن مي‌توان به مطلب مورد نياز دسترسي پيدا نمود.

  http://www.iadb.org/

  اين سايت به بانک بين‌المللي توسعه اقتصادي امريکا تعلق دارد. در سايت امکانات جستجو قرار داده شده است، هم‌چنين اطلاعاتي درباره مؤسسه، آخرين خبرها، کشورهاي تحت پوشش، پروژه‌ها، تحقيقات، انتشارات، مطالب مهم، رويدادها و مقالات را مي‌توان از عناوين مندرج در اين سايت برشمرد.

  http://www.uneca.org/

  اين سايت به مؤسسه گسترش اقتصادي افريقا، زيرمجموعه سازمان ملل متحد تعلق دارد. اطلاعاتي درباره مؤسسه، منابع اطلاعاتي، برنامه‌ها، زيرمجموعه‌ها، مؤسسات مرتبط، اخبار، گزارش رويدادها، معرفي کتاب، کنفرانس‌ها و مطالب خبري را مي‌توان ار عناوين مندرج در سايت برشمرد.

  http://www.idrc.ca/en/ev-1-201-1-DO-TOPIC.html

  اين سايت به سازمان بين‌المللي حمايت از نيازمندان کانادا تعلق دارد. در سايت امکانات جستجو فراهم آمده است، حمايت‌هاي مالي، وام‌ها، اطلاعاتي درباره مؤسسه، برنامه‌هاي تحقيقاتي، ارزيابي‌هاي اقتصادي، انتشارات مؤسسه و آخرين خبرها را مي‌توان در اين سايت مشاهده نمود.

  http://www.census.gov/econ/www/

  اين سايت به مؤسسه سرشماري و مميزي اقتصادي امريکا تعلق دارد. اطلاعات عمومي‌درباره مؤسسه، اطلاعات دولتي، امکانات جستجو در سايت، اخبار، گزارشات مالي مربوط به سال‌هاي مختلف مالي و بسياري مطالب و آمار درزمينه اطلاعات اقتصادي را مي‌توان در اين سايت در دسترس داشت.

  http://www.census.gov/cgi-bin/briefroom/BriefRm

  در اين سايت مي‌توان آمار و نمودارهاي آماري مربوط به اقتصاد و شاخص‌هاي اقتصادي در امريکا را در سال‌هاي مختلف مشاهده کرده و به مقايسه آن‌ها با هم پرداخت. گزارشات مالي سه ماهه، گزارشات ماهانه کلي، خريد و فروش محصولات توليدي، مخارج ساختمان‌ها، فروش خانه‌هاي جديد، گزارشات کامل از بناها و ساختمان‌هاي بادوام و بسياري اطلاعات ديگر را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت برشمرد.

  http://www.irtp.com/farsi/events/ec/gozaresh.htm

  در اين سايت به ارائه گزارشات توجيهي و سياست تجارت الکترونيکي جمهوري اسلامي‌ايران پرداخته شده است. علاقمندان مي‌توانند با مراجعه به سايت از متن کامل گزارش مطلع گردند.
   
 7. علی معلم

  علی معلم Well-Known Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏26 سپتامبر 2006
  ارسال ها:
  3,803
  تشکر شده:
  938
  http://www.parspay.com/

  شرکت PasrPay در اين سايت به معرفي آن شرکت و خدمات ارائه شده در آن مي‌پردازد. تجارت الکترونيکي، پرداخت غير مستقيم، کارت خريد غير حضوري، مسترکارت قابل شارژ، نکته‌هاي تجارت الکترونيکي، مسترکارت غيرقابل شارژ، خريد از اينترنت و امکانات ثبت نام در سايت را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت نام برد.

  http://www.internationaleconomics.net/

  شبکه بين‌المللي اقتصاد در اين سايت به ارائه اطلاعات و معرفي آن مؤسسه مي‌پردازد. اقتصاد بين‌المللي، سياست‌هاي اقتصادي بين‌المللي، آخرين اخبار، گزارش‌هاي مالي، تجارت جهاني، قوانين بين‌المللي، گسترش اقتصاد بين‌المللي، مقالات تحقيقاتي و امکانات جستجو در مطالب سايت را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت برشمرد.

  http://www.iie.com/

  اين سايت به انستيتوي بين‌المللي اقتصاد در واشينگتون امريکا اختصاص دارد. تحقيقات مؤسسه، انتشارات، کارمندان مؤسسه، اطلاعاتي درباره انستيتو، فروشگاه کتاب، اخبار جديد، گزارش رويدادها، سياست‌هاي مالي امريکا و بسياري مطالب و مقالات اقتصادي را مي‌توان در اين سايت مشاهده نمود.

  http://www-personal.umich.edu/~alandear/glossary/

  اين سايت به معرفي يک مرجع و لغت‌نامه اختصاصي اقتصاد و تجارت تعلق دارد. در سايت مي‌توان با استفاده از راهنماي الفبايي به اطلاعات و لغت‌نامه دسترسي پيدا کرد.

  http://www.analysisgroup.com/analysisgroup/

  اين سايت به مؤسسه‌اي به نام گروه تحليل‌گران اقتصادي تعلق دارد. در سايت امکانات جستجو قرار داده شده است، هم‌چنين فعاليت‌هاي مؤسسه، آناليزها، آخرين خبرها و اطلاعاتي درباره مؤسسه را مي‌توان در اين سايت مشاهده نمود.

  http://www.economy.com/default.asp

  سايت Economy را مي‌توان در اين‌جا مشاهده کرد. محصولات، رويدادها، تحقيقات و نتايج تحقيقات، اطلاعاتي درباره مؤسسه، امکانات جستجو در سايت، کشورها، ريسک‌هاي اقتصادي در تجارت بين‌المللي، آخرين خبرها، نرم‌افزارهاي تجارتي و اقتصادي براي پيش‌بيني وضعيت اقتصادي، رويدادها و بسياري مطالب درباره اقتصاد را مي‌توان در اين سايت در دسترس داشت.

  http://www.bea.doc.gov/

  دفتر آناليزهاي اقتصادي امريکا اين سايت را براي معرفي فعاليت‌هاي خود بنا نموده است. اخبار، انتشارات، تيترهاي درشت اقتصادي، امکانات جستجو در سايت، اقتصاد بين‌المللي، اقتصاد ملي، اقتصاد منطقه اي، اقتصاد صنعتي، متدها و روش‌هاي آناليز اطلاعات اقتصادي، فرهنگ لغات تخصصي، پرسش‌هاي متداول، راهنماي الفباي مطالب سايت، اطلاعاتي درباره مؤسسه و خبرنامه الکترونيکي مؤسسه را مي‌توان از مطالبي نام برد که در سايت به آن‌ها پرداخته شده است.

  http://www.gtap.agecon.purdue.edu/

  مؤسسه GTAP در اين سايت به ارائه خدمات و معرفي فعاليت‌هاي آن مؤسسه مي‌پردازد.

  http://eqtesad.hawzah.net/

  اين سايت به انجمن اقتصاد اسلامي‌حوزه علميه تعلق دارد. معرفي انجمن، اطلاع‌رساني، گزارش فعاليت‌هاي انجمن، مراکز مرتبط را مي‌توان از عناوين مندرج در سايت محسوب کرد.

  http://www.econoblog.ir/category/microeconomics/

  اين سايت به يک مرجع متون و مقالات اقتصادي به زبان فارسي تعلق دارد. علاقمندان به موضوعات مورد بحث سايت مي‌توانند با مراجعه به آن اين مطالب را به صورت فايل‌هاي PDF مشاهده و دريافت نمايند.

  http://khoshakhlagh.blogfa.com/

  در اين سايت به اطلاع‌رساني و ارائه اخبار درباره اقتصاد ايران پرداخته مي‌شود. مقالات و تحقيق‌هاي به عمل آمده در اين زمينه را مي‌توان در سايت مورد مشاهده قرار داد.

  http://financialsoftware.com/

  اين سايت به معرفي برترين نرم‌افزارهاي اقتصادي و پيش بيني بازار و آخرين اخبار درباره آن‌ها مي‌پردازد. معرفي نرم‌افزارها و عملکرد آن‌ها را مي‌توان در گزارش‌هاي اين سايت مشاهده نمود.

  http://www.misysbanking.com/

  شرکت MISYS در اين سايت به معرفي فعاليت‌هاي خود مي‌پردازد. اين شرکت ارائه‌کننده نرم‌افزارها و سيستم‌هاي بانکداري الکترونيکي مي‌باشد. در سايت امکانات جستجو فراهم آمده است، هم‌چنين آخرين خبرها، بانکداري بين‌المللي، بانکداري اسلامي، بانکداري چند وضعيتي، مديريت ريسک، بانک‌هاي اطلاعاتي و امکانات عضويت در اين سايت را مي‌توان از عناوين مطرح شده در سايت نام برد.

  http://www.planware.org/exlfree.htm

  اين سايت به ارائه نرم‌افزارهاي رايگان در زمينه اقتصاد مي‌پردازد. نرم‌افزارهاي پروژه‌هاي مالي، محاسبات مالي و صندوق، نرم‌افزارهاي برنامه‌ريزي و طرح ريزي تجارتي، راهنماي تجارت، مقالات، امکانات جستجو در مطالب سايت، توضيحاتي درباره سايت و بسياري مطالب ديگر را در اين سايت مي‌توان مشاهده نمود.

  http://www.paraben.com/html/fc.html

  اين سايت به معرفي يک شبکه از فعالان در زمينه اقتصاد در سراسر جهان مي‌پردازد. امکانات عضويت در سايت فراهم آمده است، هم‌چنين برنامه‌هاي آموزشي و خبر را مي‌توان از ساير عناوين مندرج در سايت نام برد.

  http://docsonline.wto.org/

  در اين سايت سازمان تجارت جهاني مي‌باشد.

  http://energytrends.gov/

  در اين سايت مصرف انرژي و سرمايه‌گذاري مي‌باشد.

  http://gerdb.org/

  در اين سايت تحقيقات اقتصادي گوتنبرگ و اطلاعات اقتصادي مي‌باشد.

  http://ideas.uqam.ca/

  در اين سايت مركز اقتصادي انستيتوهاي تحقيقاتي جهان، تحقيقات اقتصادي، جوامع اقتصادي و مراكز اقتصادي هر كشور مي‌باشد.

  http://www.4anything.com/

  در اين سايت مراكز آموزشي در زمينه‌ي اقتصاد، سازمان‌هاي بزرگ اقتصادي، اقتصاد، آخرين اخبار اقتصادي جهان و فرصت‌هاي شغلي مي‌باشد.

  http://www.agilecor.com/

  در اين سايت برنامه‌هاي سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي تجاري مي‌باشد.

  http://www.bigeasyinvestor.com/

  در اين سايت سرمايه‌گذاري و برنامه‌هاي آموزشي مي‌باشد.

  http://www.bnccpa.com/

  در اين سايت مشاورهاي مالياتي در سرمايه‌گذاري مي‌باشد.

  http://www.businesscycle.com/

  در اين سايت پيش‌بيني چرخه‌هاي اقتصادي و تورم كشورها، پيش‌بيني وضعيت اقتصادي در يك كشور و سازمان‌هاي تجاري مي‌باشد.

  http://www.businessfinancemag.com/

  در اين سايت بودجه و استراتژي‌هاي تجاري، اقتصاد جهاني، تجارت الكترونيكي، مفاهيم اقتصادي، آخرين گزارش‌هاي اقتصادي و گزارش‌هاي اقتصادي مي‌باشد.

  http://www.cfr.org/

  در اين سايت انجمن روابط خارجي CFR، اقتصاد، سرمايه‌گذاري، تجارت، منابع انرژي، جهاني شدن، امنيت منطقه، قوانين بين‌المللي، سازمان‌هاي بين‌المللي مي‌باشد.

  http://www.costcuttinganalysts.com/

  در اين سايت برنامه‌ريزي‌هاي بازرگاني و تجارت الكترونيكي، تجارت و جديدترين وقايع تجاري مي‌باشد.

  http://www.ddslive.com/

  در اين سايت معاملات تجاري و امور بازرگاني مي‌باشد.

  http://www.deluxe.com/

  در اين سايت بزرگ‌ترين چاپ‌كنندگان چك در جهان، چك‌هاي شخصي، چك‌هاي بازرگاني، سيستم‌هاي سرمايه‌گذار و چك‌هاي مختلف شخصي مي‌باشد.

  http://www.ecommunics.com/

  در اين سايت انجمن علمي و الكترونيكي در زمينه‌ي اقتصاد، اقتصاد، علوم كامپيوتري، كتا‌ب‌ها و نرم‌افزارهاي مفيد در زمينه‌هاي اقتصادي و آخرين اخبار اقتصادي جهان مي‌باشد.

  http://www.econlib.org/

  در اين سايت اقتصاد، تجارت، مقالات و كتاب‌هايي در زمينه‌ي اقتصاد و اختيارات مالكيتي مي‌باشد.

  http://www.economagic.com/

  در اين سايت اقتصاد، پيش‌بيني‌هاي اقتصادي، گزارش‌هاي مفيدي در زمينه‌ي اقتصاد و آخرين اخبار اقتصادي جهان مي‌باشد.

  http://www.economy.com/

  در اين سايت اقتصاد، سرمايه‌گذاري، سازمان تجاري، برنامه‌نويسي، اقتصاد، جديدترين اطلاعات اقتصادي و مفاهيم اقتصادي مي‌باشد.

  http://www.economymodels.com/

  در اين سايت اقتصاد، بازارهاي تجاري بزرگ،‌ شرايط متغير اقتصادي و مدل‌هاي اقتصادي مي‌باشد.

  http://www.eiu.com/

  در اين سايت اقتصاد، سازمان‌هاي تجاري، مسائل اقتصادي، تجاري، سؤالات اقتصادي مي‌باشد.

  http://www.emergingfinance.ch/

  در اين سايت اقتصادداني به‌نام Richard Olsen، اقتصاد و تجارت الكترونيكي مي‌باشد.

  http://www.emind.com/

  در اين سايت سرمايه‌گذاري، مركزهاي تجاري، اقتصاد و بانكداري مي‌باشد.

  http://www.epssoftware.com/

  در اين سايت فعاليت تجاري، سرمايه‌گذاري و بودجه مي‌‌باشد.

  http://www.erieri.com/

  در اين سايت علوم انساني و ارزيابي‌ها مي‌‌باشد.

  http://www.fedsources.com/

  در اين سايت راه‌حل‌هاي تجاري، بازارهاي تجاري و اخبار اقتصادي روز دنيا مي‌‌باشد.

  http://www.fmsinc.org/

  در اين سايت جامعه‌ي مديران سرمايه‌گذار، فعاليت‌هاي اقتصادي، سرمايه‌گذاري و اقتصاد مي‌باشد.

  http://www.gofso.com/

  در اين سايت سرمايه‌گذاري فعال، تجارت، ماليات و استراتژي‌هاي سرمايه‌گذاري مي‌باشد.

  http://www.govexec.com/

  در اين سايت اخبار تجاري روز و بازارهاي تجاري جهان مي‌باشد.

  http://www.herring.com/

  در اين سايت شركت تجاري شاه‌ماهي قرمز (Red Herring)، بازرگاني، سرمايه‌گذاري، بازارهاي جهاني و نرم‌افزارهاي تجاري مي‌باشد.

  http://www.ic-fineval.com/

  در اين سايت سرمايه‌گذاري، مديريت خطر Management Risk، برنامه‌هاي تصميم‌گيري، برنامه‌هاي آموزشي، اقتصاد، سرمايه‌گذاري و مديريت مي‌باشد.

  http://www.ifhe.org/

  در اين سايت اقتصاد خانگي، مسائل اقتصادي افراد و خانواده در كشور امريكا مي‌باشد.

  http://www.insightsinto.com/

  در اين سايت اقتصاد، سرمايه‌گذاري و علم اقتصاد مي‌باشد.

  http://www.internationalaffairs.com/

  در اين سايت جريان‌هاي اقتصادي و سياسي كشورهاي مختلف، لينك‌هاي جالبي در زمينه‌ي سياست و اقتصاد و انيستيتوي سرمايه‌گذاري مي‌باشد.

  http://www.investech.co.nz/

  در اين سايت سرمايه‌گذاري، بازارهاي سهام داخلي و بين‌المللي و سرمايه‌گذاري‌هاي اقتصادي مي‌باشد.

  http://www.ipanet.net/

  در اين سايت سرمايه‌گذاري‌هاي مستقيم خارجي، بازرگاني، سرمايه‌گذاري، سازمان‌هاي بين‌المللي، سازمان‌هاي افزايش‌دهنده‌ي ميزان سرمايه‌گذاري و خبرهاي تجاري و اقتصادي جهان مي‌باشد.

  http://www.irs.gov/

  در اين سايت مركز سود سهام داخلي IRS و سازمان خزانه‌ي ملي امريكا مي‌باشد.

  http://www.lockwoodtechnology.com/

  در اين سايت خدمات تكنولوژيكي و نرم‌افزارهاي بانكي مي‌باشد.

  http://www.mkeever.com/

  در اين سايت انيستيتوي Mckeever خط‌مشي‌هاي اقتصادي، وضعيت اقتصادي و آناليز اقتصادي مي‌باشد.

  http://www.neovest.com/

  در اين سايت تجارت،‌ بازرگاني، سرمايه‌گذاري و تجار مي‌باشد.

  http://www.nera.com/

  در اين سايت اقتصاددانان، بازارهاي تجاري،‌ متخصصين اقتصادي، بازار جهاني به‌منظور بهروه‌وري و رشد اقتصادي مي‌باشد.

  http://www.newyouth.com/

  در اين سايت رژيم سرمايه‌داري و آناليزهاي اقتصادي مي‌باشد.

  http://www.parecon.org/

  در اين سايت مشاركت فردي در اقتصاد و رابطه با اقتصاد مي‌باشد.

  http://www.policylibrary.com/

  در اين سايت مفاهيم اجتماعي، اقتصادي و سياسي و سيستم‌هاي مالياتي مي‌باشد.

  http://www.powerinvestor.com/

  در اين سايت اتحاديه‌ي سرمايه‌گذاران و برنامه‌هاي آموزشي مي‌باشد.

  http://www.ppcnet.com/

  در اين سايت آناليزهاي اقتصادي، ماليات، برنامه‌هاي آموزشي، سمينارهايي در زمينه‌ي اقتصاد، مركز Ppcnet نرم‌افزارها و آخرين اخبار اقتصادي جهان مي‌باشد.

  http://www.ptti.com/

  در اين سايت بازارهاي سرمايه‌گذاري، سرمايه‌گذاري و سرمايه‌گذاران مي‌باشد.

  http://www.s1.com/

  در اين سايت بانكداري، بيمه، سرمايه‌گذاري، برنامه‌هاي آموزشي و لينك‌هاي جالبي در زمينه‌ي اقتصاد مي‌باشد.

  http://www.sec.gov/

  در اين سايت سرمايه‌گذاران، حفظ امنيت بازار، دنياي سرمايه‌گذاري جالب، دنياي بانكداري و سرمايه‌هاي پولي مي‌باشد.

  http://www.sice.oas.org/

  در اين سايت تجارت خارجي، تجارت خارجي كشور امريكا و قراردادهاي تجاري ميان امريكا مي‌باشد.

  http://www.srcsoftware.com/

  در اين سايت نرم‌افزارهايي در زمينه‌ي بودجه، راه‌حل‌هاي سرمايه‌گذاري، پيش‌بيني‌هاي اقتصادي و شركت‌هاي بازرگاني مي‌باشد.

  http://www.stock-anal.com/

  در اين سايت آناليز‌كردن بازار سهام، سهام‌هاي Nasdag و Dow، سرمايه‌گذاري، سهام، لينك‌هاي مرتبط با سرمايه‌گذاري مي‌باشد.

  http://www.valuesheet.com/

  در اين سايت شركت‌هاي تجاري، سرمايه‌گذاري، رشد اقتصادي، افزايش بهره‌وري مراكز و تجزيه و تحليل‌هاي اقتصادي مي‌باشد.

  http://www.westernpolicy.org/

  در اين سايت اطلاعاتي درباره‌ي مسائل سياسي، اقتصادي و امنيتي مي‌باشد.

  http://www.whitehouse.gov/

  در اين سايت مشاوران اقتصادي كاخ سفيد، اقتصاد و بودجه‌گذاري مي‌باشد.

  http://www.wizetrade.com/

  در اين سايت قيمت و وضعيت سهام‌هاي موجود در جهان، آخرين اخبار اتفاقات اقتصادي و برنامه‌هاي آموزشي مي‌باشد.
   
 8. علی معلم

  علی معلم Well-Known Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏26 سپتامبر 2006
  ارسال ها:
  3,803
  تشکر شده:
  938
  سیستم «کدال» راهکار دسترسی یکسان به اطلاعات بازار


  سهامداران و تحلیلگران بازار بارها در اطلاعیه های منتشره از سوی سازمان به جمله آشنای «به بازار ارائه نشد» برخورد کرده اند. این جمله نشانگر epsهای اعلام نشده از سوی سازمان به بازار است. در چنین مواقعی سازمان، صلاح دیده بنا به دلایلی از جمله بررسی دقیق تر اطلاعات منتشره، درخواست تکمیل داده های مالی از سوی شرکت و... تعدیل اعلامی از سوی شرکت را به بازار اعلام نکند. به قول قدیمی ها قصد سازمان بورس برای اعلام نکردن پیش بینی سود شرکت ها خیر است اما خیلی از مواقع این قصد خیر به نتیجه مطلوب منجر نمی شود و بسیاری از سهامداران (بیشتر حقیقی ها) از این تصمیم متضرر می شوند چرا که حقوقی های بازار و سرمایه گذارانی که از رانت اطلاعاتی برخوردار هستند در این میان اطلاعات را از کانال های دیگر به دست می آورند و قبل از اعلام رسمی تعدیل در بازار تصمیم خود را می گیرند.
  شاید به همین دلیل است که حقیقی های بازار ترجیح می دهند رفتار حقوقی ها در بازار را زیرنظر بگیرند و
  هم جهت با آنها حتی بدون دلیل منطقی حرکت کنند.

  کار کارشناسی روی اطلاعیه ها دلیل عدم اعلام برخی eps ها

  امیرحمزه مالمیر رئیس اداره نظارت بر ناشران بورسی پررنگ ترین نقش در ارائه اطلاعات را به مدیران شرکت ها داد و گفت : «اطلاعات ارائه شده از سوی شرکت به دلیل اشراف مدیران بر کلیه مفروضات می تواند از اهمیت فراوانی برخوردار باشد منتها تحلیلگران نباید صرفاً به این اطلاعات اکتفا کنند و در پی ارائه پیش بینی از سوی شرکت تصمیم گیری کنند. بهتر است سهامداران خود نیز به تحلیل و بررسی واقعیت های موجود بپردازند.»
  وی در ادامه افزود: «اعتقاد سازمان بر این است که شرکت باید کلیه مفروضات در ارتباط با پیش بینی و صورت های مالی خود را افشا کند تا سازمان با اطمینان به اطلاعات ارائه شده آن را در اختیار بازار بگذارد. برای مثال شرکت های فلزی باید نرخ های فروش که براساس آن صورت های مالی خود را تنظیم کرده اند، ارائه کنند تا کارشناسان سازمان نرخ های ارائه شده را با نرخ های جهانی مطابقت دهند و صحت اطلاعات را بررسی کنند. مهم ترین دلیلی که باعث می شود اطلاعات از سوی سازمان نگهداری شود همین مساله است.»
  مالمیر همچنین خاطرنشان کرد: «برخی مواقع کارشناسان سازمان بر اساس تجربه ای که طی این سال ها کسب کرده اند به این نتیجه می رسند که شرکت eps خود را براساس استانداردها اعلام نکرده یا تغییر وضعیت موجود طولانی مدت نیست. در چنین شرایطی سازمان نظرات کارشناسان خود را در اختیار شرکت قرار می دهد و پس از بررسی و تبادل اطلاعات برخی مواقع شرکت به این نتیجه می رسد که این تعدیل eps را اعمال نکند. اما اگر مدیران شرکت روی پیش بینی خود پافشاری کنند سازمان آن را ارائه خواهد کرد.»
  وی در پاسخ به این سوال که راهکار سازمان در این وضعیت که تمام این مراحل زمان بر است و از شفافیت بازار کم می کند، چیست، اظهار داشت: «پس از ارائه اطلاعات از سوی شرکت به سازمان اگر تغییرات موجود تاثیر محسوسی در روند معاملات داشته باشد در اسرع وقت به ناظر بازار پیغام داده می شود که نماد را متوقف کند تا بحث سوء استفاده و بهره گیری از اطلاعات نهایی مطرح نشود.»
  به گفته مالمیر در صورتی که سیستم کدال کامل راه اندازی شود سهامداران می توانند به جای اطلاعات دسته بندی شده سازمان مستقیماً به اطلاعات شرکت دسترسی داشته باشند و اطلاعات لحظه ای در اختیار سهامداران قرار خواهد گرفت.وی در ادامه تصریح کرد: «در سیستم کدال اطلاعات همزمان در اختیار سازمان و سهامداران قرار می گیرد و در این وضعیت کنترل و بررسی صحت اطلاعات به بعد از انتشار موکول می شود.»

  افزایش ریسک با عدم ارائه اطلاعات از سوی سازمان

  «سازمان بورس با عدم اعلام eps شرکت ها از شفافیت بازار کم و ریسک آن را زیاد می کند.»
  عبدالله عالی شوندی از کارشناسان بازار سرمایه با ذکر جمله فوق گفت: «تصمیم های اینچنینی از سوی سازمان و اداره ناشران باعث می شود سهامداران حقیقی با ضرر مواجه شوند چرا که حقوقی ها از کانال های مخصوصی به این اطلاعات دست پیدا می کنند و خیلی نیازی به اعلام رسمی اطلاعات ندارند.»وی در ادامه افزود: «به نظر می رسد دلیل این عدم اعلام برخی تعدیل ها از سوی سازمان به زمان بر بودن بررسی وضعیت شرکت ها برمی گردد که این دلیل خیلی قانع کننده نیست چرا که کارشناسان سازمان باید بتوانند توانایی و امکانات زیادی برای بررسی سریع صورت های مالی داشته باشند، به عبارت دیگر باید بتوانند در کمترین زمان ممکن اوضاع مالی شرکت را بررسی و دلیل این تعدیل را پیدا کنند که آیا این تعدیل به واقعیت نزدیک است یا خیر؟»این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: «کارشناسان سازمان باید با جدیت بیشتری روی اطلاعیه ها کار کنند و اطلاعات مالی شرکت ها را به صورت قابل استفاده برای عموم در اختیار بازار بگذارند. برای مثال صورت های مالی مخابرات که از سوی سازمان ارائه شد بیشتر شبیه یک معما بود و سهامداران باید آن را ابتدا حل می کردند تا بتوانند به تحلیل آن بپردازند اما واقعیت این است که بیشتر سهامداران ما قابلیت تحلیلگری و تفکیک اطلاعات را ندارند.»
  به گفته عالی شوندی عدم ارائهبه موقع eps شرکت ها از سوی سازمان، ابهام در بازار را افزایش می دهد و ریسک سرمایه گذاری در این بازار را بالا می برد.این کارشناس بازار سرمایه در پایان خاطرنشان کرد: «راه اندازی سیستم کدال و ارائه اطلاعات همزمان از سوی شرکت ها به سازمان و سهامداران باعث می شود تا حد زیادی مشکلات ناشی از زمان ارائه اطلاعات حل شود.»
   
 9. nil

  nil Well-Known Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏8 اکتبر 2010
  ارسال ها:
  745
  تشکر شده:
  311
  شغل:
  ساخت و ساز
  محل سکونت:
  ایران
  بعضی اوقات دسترسی به این سایت قطع می شود