استاد كامران-گاز لوله را تا كي نگهداريم

شروع موضوع توسط رند ‏18 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. رند

رند New Member کاربر فعال

با سلام و ادب لطفا در مورد نگاهداري گاز لوله(تا كي)محبت فرماييد.شادو

2. سورنا

سورنا New Member عضو تازه

گاز لوله

با سلام :من هم همين سوال را از كامران خان عزيز داشتم . با تشكر فراوان

3. بابك بورس‌باز

بابك بورس‌باز New Member کاربر فعال

با عذرخواهي از اساتيد. درست است كه سوال از جناب كامران خوان پرسيده شده ولي فكر مي‌كنم اضافه شدن يك جواب هر چند غير كارشناسانه ضرري نداشته باشد. بنابر اين بنده فقط نظر خودم را اعلام مي‌كنم :wink: :
    گاز لوله يكي از بهترين سهام بورس تهران است. هيچ كس منكر اين نيست. اين شركت در ماه‌هاي آتي خود برنامه‌هايي دارد (از جمله فروش شركت تابعه) كه جاي تعديل اي پي اس بطور چشمگير و در نتيجه افزايش قيمت ايجاد مي‌كند. اين حرف را از من بپذيريد. خودم حتي امروز هم حق تقدم خريدم تا به داشته‌هاي قبلي اضافه شود! الان 21 درصد از پرتفوي من پلوله است كه بعد از وپترو بيشترين نسبت است.

4. س كامران

س كامران New Member کاربر فعال

در حال حاضر اكثر منابع؛ اخبار بسيار خوب پلوله را تاييد ميكنند و شايعات نسبتا معتبري در مورد تعديل مثبت قريب الوقوع آن و نيز راه افتادن يك خط جديد پر سود به گوش ميرسد. با اينحال تعيين زمان دقيق فروش يك سهم اصلا امكان ندارد. زيرا ملاكهاي شخصي تصميمگيري افراد ؛مثلا؛ميزان ريسك پذيري آنها؛ با هم متفاوت است.
    مثلا بابك در پست قبلي با روحيه اي ريسك پذير و بااتكا به اخبار مثبت موجود؛ نسبت به افزودن پلوله اقدام كرده است در حاليكه من با روحيه ريسك گريز هيچگاه نميتوانم بيش از 20 درصد سبدم را براي مدتي طولاني به يك سهم اختصاص دهم و بنا بر اين وقتي پلوله در ظرف سه هفته با رشد سريع خود ؛ سهمش را از 25 درصد اوليه(در روز باز شدن نماد) به بيش از 30 درصد سبد من رساند؛ بخشي از آنرا فروختم تا ريسك سبدم از حد قابل تحملم بيشتر نشود.
    به نظر من هم تصميم بابك و هم تصميم من ؛با توجه به ملاكهاي شخصيمان؛ درست است. البته ممكن است بازدهي بابك به بازدهي بيشتري دست يابد اما براي من ريسك كمتر اهميت بيشتري دارد.

اميدوارم بجاي آنكه پاسخت را داده باشم؛ بيشتر به سوالاتت اضافه نكرده باشم!

5. بابك بورس‌باز

بابك بورس‌باز New Member کاربر فعال

جناب كامران خان دمت گرم كه ما رو ضايع نكردي! چيزي كه بديهي است امسال موج پتروشيمي و شركت‌هاي تابعه راه افتاده است. و من هم كه دنبال سود هستم و هيجان. از همان يكي دو سه ماه پيش يواش يواش پورتفو را به اين سمت كشاندم و الحمدولله در امسال تا كنون حدود 100 درصد سود كرده‌ام. الان هم بقول معروف سوار موج شده‌ام. و به جرات مي‌توانم بگويم هيج خريدي را در صف خريد و فروشي را در صف فروش انجام نداده‌ام! پس مي‌شود ادعا كرد پيش‌بيني‌هايم با توجه به قيمت‌هاي روز نسبتا درست بوده است. جهت اطلاع دوستان پورتفوي من به شرح زير است:

وپترو 34٪ (خودش زياد شده. از ابتداي سال خريد و فروشي نكرده‌ام)
    پلوله 21٪ (با خريد امروز)
    شكربن 14٪
    وبشهر 13٪ (اميدوارم حداقل بعد از مجمع ما رو رو سفيد كند!)
    خصدرا 5٪ (براي همدردي با ميليونها سهامدار)
    پسهند 5٪
    رتكو 5٪ (خواستم براي بار دوم نوسان بگيرم كه خراب كردم! من فروختم ولي پايين نيامد! وگرنه 10٪ داشتم)
    سايپا 1٪ (يادگار از افزايش سرمايه پارسال)

همانطور كه مي‌بينيد اين سبد (بر خلاف سالهاي پيش من) اصلا بر اساس صنايع مختلف و ريسك پذيري و ... ايجاد نشده و صرفا سوار بر موج بازار روز شده است!
    البته روي هر كدام از اين سهام مدتها مشاوره و بحث شده است. چون به هر حال داشتن اطلاعات از يك شركت اصل بسيار مهمي در انتخاب آن محسوب مي‌شود. شايد سهام بسيار خوب در بازار زياد باشد كه صرفا بدليل عدم شناخت خريد نكرده باشم. به هر حال امسال نهمين سال است كه در اين بازار هستم.

6. محمد رضا

محمد رضا New Member کاربر فعال

با سلام

خدمت كامران خان. واقعا از پاسخ بسيار فني شما متشكرم.

با تشكر

7. رند

رند New Member کاربر فعال

سپاس بيكران

جناب كامران از محبت،بزرگواري و فروتني شما سپاسگزارم.درود بر شما.من پاسخ خود را به بهترين وجه گرفتم حضرتعالي بجاي ماهي ، ماهيگيري را مياموزيد. .اميدوارم توفيق ياد گيري ام هميشگي باشد