ارفع ( شركت آهن و فولاد ارفع )

arash 20

مسدود شده
مسدود شده
#2

فارس گزارش می‌دهد
طرح‌های توسعه‌ای چادرملو در دست اجرا/ احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در مجتمع اردکان
مدیر مالی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از 6 طرح توسعه‌ای و عملیاتی خبر داد و گفت: طرح نیروگاه 500 مگاواتی برق مجتمع اردکان با پرداخت 98 میلیون یورو به مپنا، آغاز شده و 33 درصد نیز پیشرفت داشته است.به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اصحاب رسانه، مدیران شرکت‌های تأمین سرمایه، مشاور سرمایه‌گذاری‌ها و کارگزاری‌ها هفته جاری به دعوت کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در سفری یک روزه به استان یزد از کارخانه‌های شمش فولاد، گندله‌سازی‌ و نیروگاه در دست احداث فولاد ارفع و غدیر ایرانیان، بازدید کردند. در این سفر یک روزه، ابتدا خبرنگاران راهی شرکت فولاد ارفع(در آستانه ورود به فرابورس) شده و در جریان میزان تولید، فعالیت‌ها، مشکلات مربوط به منابع برق و آب شرکت قرار گرفتند.
پس از پایان ساعت بازدید از مجتمع فولاد ارفع، دارای واحد احیاء گندله( در این بخش گندله با انجام فرایند خاصی احیا‌ شده و در واحد تولید شمش این شرکت استفاده می‌شود)، محمود مصری نژاد، سیدی مدیر مالی شرکت معدنی چادملو، اسد الله فرشاد و احمد کیوان آرا طی نشستی با خبرنگاران و سایر بازدید کنندگان عضو کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری ضمن تشریح شرایط و تولید واحد‌های این مجتمع به سوالات مختلفی پاسخ دادند.
* 6 طرح توسعه‌ای چادرملو سید محمود سیدی در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه این مجتمع گندله سازی از پاییز سال 83 کار خود را آغاز و در 19 شهریور سال 86 نخستین محصول گندله نیز در طول تست آزمایشی از این کارخانه به دست آمد، اظهار داشت: در 21 مرداد سال 87 با حضور وزیر صنعت وقت این کارخانه به بهره‌برداری رسید و از آن پس تولید خود را به صورت پیوسته انجام می‌دهد و در سال 91 این کارخانه به ظرفیت اسمی مورد نظر خود رسید. وی با بیان اینکه با شروع سال 91 تولید کنستانتره به میزان لازم از معدن برای پوشش ظرفیت اسمی کارخانه تهیه و در شش ماه نخست سال 91 بیش از ظرفیت اسمی نیز توانستیم گندله تولید کنیم، گفت: دو شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان و شرکت فولاد ارفع در جوار مجتمع گندله سازی اردکان وجود دارد ضمن آنکه شرکت معدنی چادرملو از سهامداران عمده این دو شرکت به شمار می‌رود و این دو شرکت آهن اسفنجی تولید کرده و فولاد ارفع این آهن اسفنجی را به شمش فولاد تبدیل می‌کند.
مدیر مالی شرکت معدنی چادرملو با بیان اینکه شرکت غدیر ایرانیان با ظرفیت 800 هزار تن آهن اسفنجی در سال 89 و فولاد ارفع نیز در سال 90 بهره برداری رسید، خاطر نشان کرد: با تامین گندله مورد نیاز این دو شرکت می‌توانیم امیدوار باشیم از ظرفیت اسمی پیش‌بینی شده نیز که 800 هزار تن آهن اسفنجی است، فراتر رود. به گفته وی،این دو شرکت‌ هر کدام 800 هزار تن ظرفیت تولید دارند که فولاد ارفع در سال نخست بهره برداری به این ظرفیت دست یافت و امیدواریم تا پایان سال جاری به بیش از ظرفیت پیش‌بینی شده برسیم.
سیدی در مورد طرح‌های شرکت معدنی چادرملو بیان کرد: کارخانه فولادسازی با ظرفیت یک میلیون و 350 هزار تن یکی از این طرح‌ها است که در حال حاضر 75 درصد پیشرفت کرده و در سال 93 علی رغم همه مشکلاتی که طی این چند سال وجود داشت به بهره برداری می‌رسد.
وی افزود: این شرکت حدود 730 میلیارد تومان برای شرکت هزینه ارزی داشته که تسهیلات ارزی آن تهیه و همچنین 50 درصد ماشین آلاتی که برای تولید نیاز بوده نصب شده است.
وی در مورد طرح بعدی شرکت چادرملو گفت: طرح فولاد آهن اسفنجی با ظرفیت 1٫6 میلیون تن برای خوراک ورودی شرکت‌های زیرمجموعه از دیگر طرح‌های شرکت است که هزینه آن برای سال 90 و 91 حدود 550 میلیارد تومان بوده که تا امروز در بخش ریالی 40 میلیارد ریال و در بخش ارزی از 68 میلیون یورو نزدیک به 30 میلیون یورو را تامین کرده‌ایم.
وی اظهار امیدواری کرد که در سال 93 که پیک مصرف هزینه طرح است زودتر از موعود مقرر منابع ارزی و ریالی را تامین کند.
به گفته وی،این طرح تاکنون 6 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تاپایان سال سرعت عملیات ساخت به جای می‌رسد که قابل قبول است و در نهایت در سال 94 این طرح به بهره برداری خواهد رسید.
* احداث نیروگاه 500 مگاواتی در مجتمع اردکان مدیر مالی شرکت معدنی چادرملو با اشاره به اینکه پیش‌نیاز همه این طرح‌ها، طرح نیروگاه 500 مگاواتی است که از چهار – پنج سال گذشته براساس سیاست‌های کلان اقتصادی وزارت صنعت اعلام کرد که باید واحدهای فولادی و انرژی‌بر برای تامین انرژی خود نیروگاه داشته باشد، خاطر شان کرد: چادرملو از آن پس کلیه تشریفات راه‌اندازی یک نیروگاه 500 مگاواتی را انجام داد ولی به دلیل تغییر مسئولان بالادستی دولتی تصمیم‌گیری در مورد آن به تاخیر افتاد که در نهایت این شرکت تصمیم گرفت خود دخالت کرده و این طرح را به ثمر برساند. وی با بیان اینکه این تاخیر 100درصد هزینه مالی طرح را به دلیل افزایش نرخ ارز در سال 91 و 92 افزایش داد، گفت: در آذر سال 91 برای راه اندازی این نیروگاه با شرکت‌ مپنا تفاهم نامه‌ای امضا شد و این نیروگاه در کنار واحد گندله‌سازی اردکان با هزینه 265 میلیون یورو کار راه اندازی آن شروع شد و در حال حاضر از این رقم شرکت چادرملو 98 میلیون یورو را به شرکت مپنا پرداخت کرده است.
به گفته وی، میزان پیشرفت این پروژه 33 درصد است که در این طرح سه واحد تولید برق که دو واحد آن گازی و یک واحد ان سیکل ترکیبی است، وجود دارد.
سیدی ادامه داد: اوایل سال 93 یک واحد گازی این نیروگاه و واحد دوم آن نیز در انتهای سال 93 افتتاح خواهد شد و امیدواریم سیکل ترکیبی در سال 94 به بهره برداری برسد.
وی اضافه کرد: البته احداث این نیروگاه به منظور صرفه اقتصادی و دریافت سود بیشتر نیست بلکه وجود چنین نیروگاه‌هایی پیش نیاز واحدهای تولید فولاد است و سوددهی این سرمایه گذاری در تولید محصول نهایی دیده خواهد شد.
* ارتقا ظرفیت تولید گندله‌سازی چادرملو به 4 میلیون تن در سال 93 وی در مورد یکی دیگر از طرح‌های پیش‌بینی شده توسط شرکت چادرملو گفت: این طرح نمود عینی در فضا ندارد ولی در نظر داریم ظرفیت فعلی گندله سازی را از 3٫4 میلیون تن به 4 میلیون تن ارتقا دهیم و امیدواریم در سال 93 این طرح به بهره‌برداری برسد. وی ادامه داد: در این مسیر با استفاده از مشاوران خارجی مطالعات اولیه آن انجام شده و امیدواریم در مورد مقرر به بهره برداری برسد.
وی گفت: همچنین علاوه بر این طرح‌ها و پس از به ثمر رسیدن این طرح‌ها دو طرح دیگر که یکی احداث کارخانه نورد است و برای صنایع پایین دستی فولاد لازم است را از سال 94 به بعد اجرایی کنیم که شایدسرمایه این کار در قالب افزایش سرمایه یا تسهیلات و یا ورود نقدینگی حاصل از تولید فولاد تامین شود.
مدیر مالی شرکت چادرملو با بیان اینکه دومین طرحی که در نظر داریم که کارهای مقدماتی آن نیز انجام شده این است که طرح کارخانه 2٫5 میلیون تنی گندله را افتتاح کنیم گفت: این طرح احتمالاً در همین فضای فعلی یعنی مجتمع گندله سازی اردکان انجام خواهد شد.
* 5 مرحله اصلی تولید فولاد محمود مصری نژاد در جریان این نشست، روند تولید فولاد را تشریح کرد و گفت: در نخستین گام سنگ آهنی که در معدن وجود دارد در همان محل معدن به کنسانتره که پودر است تبدیل می‌شود، در مرحله دوم کنستانتره به قطعات پایداری به نام گندله تبدیل می‌شود، در مرحله سوم گندله‌ها به آهن اسفنجی تبدیل می شود، در مرحله چهارم این آهن اسفنجی در کوره‌ها ذوب شده و تبدیل به شمش فولاد می‌شود و در مرحله پنجم که مرحله نهایی است شمش فولادی به میلگرد، ناودونی، ورق و یا سایر محصولات تبدیل می‌شود. مدیر عامل مجتمع گندله سازی اردکان با بیان اینکه در حال حاضر فولاد ارفع 1900 مگاوات برق نیاز دارد و شرکت غدیر ایرانیان نیز 15 مگاوات برق مصرف می‌کند، خاطرنشان کرد: با محاسبه میزان برق مورد نیاز برای واحد گندله سازی و همچنین معدن چادرملو احداث نیروگاهی در این مجتمع لازم بود.
وی ادامه داد: در این مکان با توجه به فشار هوا برای تولید هر کیلووات برق 3٫4 لیتر گازوئیل استفاده می‌شود بنابراین با محاسبه مجموع میزان برقی که کل واحدهای تولیدی این مجتمع نیاز دارند 14٫5 لیتر گازوئیل در ثانیه و 2 میلیون لیتر در شبانه روز لازم است.
به گفته وی، البته اگر میزان برق تولیدی این نیروگاه بیش از نیاز مجتمع باشد نیز در بازار می‌فروشیم.
وی با بیان اینکه در تولید کنستانتره یکی از عوامل مورد نیاز آب است، گفت: در معدن چادرملو حرارتی که وجود دارد بین 250 تا 300 درجه سانتی‌گراد است که البته گاز و شعله وجود ندارد بلکه این حرارت در اثر اصطحکاکی که برای سنگ آهن و کنستانتره انجام می‌شود به وجود می‌آید.
وی افزود: در گندله سازی میزان برق 20 مگاوات است ولی هر تن گندله 37٫5 کیلووات ساعت برق نیاز دارد و 102 لیتر آب نیز در هر تن گندله مصرف می‌شود. البته میزان گاز نیز 25 متر مکعب برای هر تن گندله است.
* تفاهم برای تصفیه آب فاضلاب اردکان و استفاده در مجتمع فولادی مصری‌نژاد در مورد درجه حرارت پخت گندله گفت: میزان حرارتی که در پخت گندله وجود دارد 1330 درجه است که طی این فرایند این گندله خام، پخته می‌شود و سپس تحویل واحدهای فولادی ارفع، ذوب آهن، فولاد مبارکه، فولاد خراسان و سایر شرکت‌های فولادی می‌شود. وی افزود: در تولید فولاد با توجه به نیازی که به آب وجود دارد این منطقه از این نظر با کمی مشکل روبرو است و باید از 40 کیلومتر آب شور به شیرین تبدیل شده و به این مجتمع منتقل شود.
مدیر مجتمع گندله سازی اردکان با بیان اینکه با شرکت آب و فاضلاب اردکان به این تفاهم رسیده‌ایم که 265 کیلومتر لوله کشی فاضلاب انجام شود و پس از تصفیه آب و فاضلاب میزان آب تصفیه شده برای صنعت فولاد استفاده شود که علاوه بر مزیت زیست محیطی که دارد میزان آب مصرفی مجتمع نیز تامین می‌شود.
به گفته وی، البته انجام کار تصفیه فاضلاب اردکان با 3 پیمانکار شروع شده و حدود 35 کیلومتر نیز لوله گذاری آن به ثمر رسیده است و انشاالله تا 2 سال آینده به هدف مورد نظر خواهد رسید.
وی در پایان در مورد درصد تولید گندله از کنستانتره خاطر نشان کرد: به ازای هر تن سنگ آهن خام یک الی 1٫5 تن کنستانتره تولید می‌شود که از این رقم نیز یک تن آهن اسفنجی تهیه می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین از یک تن آهن اسفنجی حدود 900 یا یک میلیون تن فولاد مذاب تهیه می‌شود و در پایان نیز محصول نهایی که همان شمش است به ازای هر یک تن آن حدود 97 درصد آن به محصول نهایی یعنی میلگرد ، ورق وسایر محصولات حاصل می‌شود.
* طرح سرمایه‌گذاری فولاد غدیر ایرانیان در 4 بخش اسدالله فرشاد به عنوان مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان با اشاره به فضای استثنایی و زیبایی که روند تولید فولاد دارد، گفت: در مجموعه سهامداران فولاد ارفع و غدیر ایرانیان پتانسیل خوبی وجود دارد که زمینه را برای توسعه بیشتر آن فراهم می‌کند. وی ادامه داد: برای مثال شرکت فولاد غدیر ایرانیان 4 طرح را در دستور کار خود قرار داده که کسب مجوز از سهامداران برای احداث یک کارخانه کُک سازی 400 هزار تنی در شاهرود است که البته در سه نقطه دیگر از جمله کرمان و البرز نیز قصد داریم این کارخانه را راه اندازی کنیم.
وی با بیان اینکه مناقصه برای احداث این کارخانه انجام شده و در مرحله نهایی انتخاب است، خاطر نشان کرد: در مجتمع فولاد اردکان 3 میلیون تن محصول فولادی برنامه‌ریزی شده و البته فولاد غدیر ایرانیان در راستای توسعه فعالیت‌های خود معدن جیرفت را خریداری کرده و سه ماه از بهره‌برداری آن می‌گذرد.
*شمارش معکوس برای عرضه اولیه سهام فولاد ارفع در فرابورس در جریان بازدید از کارخانه فولاد ارفع مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه در حال حاضر حدود 50 میلیون تن شمش از خرداد ماه تا کنون تولید شده که روز گذشته مجوز فروش آن صادر شد، گفت: نرخ بازپرداخت تسهیلات دریافتی هنوز مشخص نشده و کتبا برای تعیین تکلیف آن نامه زده‌ایم. احمد کیوان آرا در ادامه این نشست خبری که در جریان بازدید خبرنگاران و برخی شرکت‌های سرمایه‌گذاری برگزار شد، با اشاره به اینکه شرکت فولاد ارفع در 8 سال گذشته نخستین فولادسازی است که در مرز یک میلیون تن شمش فولادی افتتاح شده اظهار داشت: سالانه بیش از 10 میلیون تن شمش فولاد در کشور وارد می‌شود و اگر امروز در حال تولید شمش هستیم باید این میزان به حدی برسد که یکی از حلقه‌های مفقوده خط تولید فولاد که همان شمش فولادی است، جبران شود.
وی با بیان اینکه در مجتمع فولادی ارفع 970 نفر به صورت مستقیم حقوق بگیر این مجموعه هستند، گفت: این مجتمع تا دو سال آینده به یکی از قطب‌های فولاد کشور تبدیل خواهد شد.
مدیر عامل شرکت فولاد ارفع که در حال حاضر در فرابورس ایران پذیرش شده است، در مورد روند بهره‌برداری و تولید فولاد در این کارخانه بیان کرد: ظرفیت اسمی این کارخانه تولید فولاد 800 هزار تن است و امکان افزایش تا یک میلیون تن نیز در صورت تکمیل ظرفیت را دارد.
وی افزود: راه اندازی این واحد فولادی از اول فروردین سال 88 شروع و 48 ماه بعد در 29 بهمن سال گذشته با حضور رئیس جمهور وقت، اولین جرقه کار این کارخانه را زد و مرحله آزمایش آن شروع شد.
* دست‌یابی به ظرفیت کامل تولید فولاد ارفع تا پایان سال وی با بیان اینکه نخستین شمش فولادی در خرداد سال جاری تولید شد و در مرداد ماه تولید شمش به 15 هزار تن و شهریور ماه به 25 هزار تن رسید، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در مهر و آبان به ترتیب تولید شمش به 40 و 45 هزار تن برسد. وی افزود: در حال حاضر نیز از خرداد ماه که تولید شمش این واحد شروع شده تاکنون 55 هزارتن شمش تولید در کارخانه وجود دارد که باتوجه به کسب پروانه بهره‌برداری(پس از انتشار اولین گزارش فارس از نحوه فعالیت شرکت) از این پس مجوز فروش این تولیدات در بازار صادر شده است.
کیوان آرا با بیان اینکه در سال آینده ظرفیت یک میلیون تن فولاد ارفع محقق خواهد شد، تصریح کرد: کیفیت شمش تولید این کارخانه توسط کارشناسان تأیید شده و در نوع خود از بهترین کیفیت برخوردار است و در فرآیند تولید کارخانه ارفع، آهن اسفجی تولید شده در کوره ذوب و پس از آن آلیاژ مورد نیاز به آن اضافه و سپس مرحله آنالیز آن انجام می شود.
وی تأکید کرد: در نهایت نیز مواد آنالیز شده وارد قالب‌هایی که اطراف آن را آب سرد احاطه کرده است ریخته شده که پس از شکل گیری مواد، از قالب خارج می شود تا سرد و در نهایت استفاده شود.
* هنوز نرخ بازپرداخت تسهیلات ارزی شرکت مشخص نیست مدیر عامل شرکت فولاد ارفع با اشاره به سرمایه 200 میلیون یورویی این شرکت، گفت: این میزان سرمایه از محل وام بانکی از بانک صنعت و معدن تهیه شده که بخش از آن ریالی و بخشی ارزی است. وی ادامه داد: نخستین قسط این وام‌ها از مهر ماه سال جاری شروع می شود که البته زمانی که این تسهیلات را دریافت کردیم با ارز مرجع بود ولی هنوز بازپرداخت آن مشخص نیست که به چه شکلی باشد.
کیوان آرا با بیان اینکه 4 سال روند تولید از ابتدا تا حصول نتیجه نهایی طول کشید، خاطر نشان کرد: آب مورد نیاز وارد تولید فولاد ارفع از دو منبع تهیه می‌شود که یکی از این خطوط آب زاینده رود است و برق مورد نیاز نیز از دو منطقه برق تهیه می‌شود که به نتیجه رسیدیم با یکی از واحد‌‌های نیروگاه چادرملو بخش زیادی از مشکل برق مورد نیاز حل می‌شود.
به گفته وی، دستگاه کوره ‌ای که در کارخانه وجود دارد ایتالیایی است که به دلیل برخی مسائل با رابطه چین وارد کشور شده است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: با تکمیل ظرفیت فولاد ارفع باید روزانه 16 طرح شمش تولید شود که در حال حاضر 10 طرح محقق شده و تا پایان سال به ظرفیت کامل دست پیدا می‌کنیم.
*تکمیل ظرفیت تولید فولاد ارفع تا پایان سال جاری/نرخ بازپرداخت تسهیلات ارزی مشخص نیست در ادامه این برنامه، مدیر عامل شرکت فولاد ارفع با بیان اینکه در حال حاضر حدود 50 میلیون تن شمش از خرداد ماه تاکنون تولید شده که مجوز فروش آن به تازگی صادر شده گفت: نرخ بازپرداخت تسهیلات دریافتی هنوز مشخص نشده و کتبا برای تعیین تکلیف آن نامه زده‌ایم
 

arash 20

مسدود شده
مسدود شده
#3
- تاريخ شروع فعاليت شرکت :
شركت آهن وفولاد ارفع (سهامي خاص ) "درمرحله قبل ازبهره برداری" درتاريخ 6/12/1383به صورت شركت سهامي خاص تاسيس شده وطي شماره 242295مورخ 16/12/1383دراداره ثبت شركتها ومالكيت صنعتي تهران به ثبت رسيده است .

- اهداف شرکت :
این شرکت در راستای اهداف برنامه چهارم توسعه صنعت فولاد کشور و پیشبرد و گسترش معادن و صنایع معدنی کشور ، با هدف ایجاد کارخانجات آهن و فولاد و عملیات فولاد سازی با روشهای مختلف تشکیل گردید.
موضوع فـعاليـت شـركت طبق ماده 2اساسنامه ايجاد كارخــانجات آهن وفولاد سازي با روش احياي مستقيم ،انجام عمليات فولادسـازي با روشـهاي مختلف ذوب وريخته گري و نورد فلزات آهني وتوليد انواع مقاطع هندسي واحداث واحدها وصنايع وابسته جنبي وپائين دستي درراستاي توسعه صنايع فولاد مي باشد.

طرحهای دردست اقدام این شرکت بشرح ذیل بوده است :
1- طرح اردکان به ظرفیت هشتصد هزار تن در زمینی به وسعت 86هکتار و در مجاورت گندله سازی اردکان (وابسته به شرکت معدنی وصنعتی چادرملو )در حال نصب می باشد.
2- طرح فولاد ارفع 2( ابرکوه) مجتمع فولاد ارفع 2 برای تولید سالانه یک میلیون تن شمش فولادی طراحی شده است این ظرفیت با توجه به میزان تولید به میزان حجم کوره بلند طراحی شده که متعاقبا" با مصرف پودر ذغال و کک مناسب قابل افزایش می باشد.
 

arash 20

مسدود شده
مسدود شده
#4
اطلاعات شرکت
- نمودار مقايسه ارزش پروژه هاي آهن و فولاد ارفع


- نمودار مقايسه پيشرفت برنامه و واقعي در پروژه هاي آهن و فولاد ارفع


- جدول در صد پيشرفت فيزيكي مربوط به پروژه هاي آهن و فولاد ارفع
 

arash 20

مسدود شده
مسدود شده
#5


مدیرعامل فولاد ارفع:
پروانه بهره برداری فولاد ارفع صادر شد/تعیین تکلیف حقوق دولتی معادن
مدیرعامل فولاد ارفع از صدور پروانه بهره برداری فولاد ارفع خبر داد و گفت: به زودی این شرکت به یکی از قطب های تولید فولاد در کشور تبدیل می شود.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اصحاب رسانه برای بازدید از سه شرکت چادرملو، کارخانه فولاد سازی ارفع و غدیر ایرانیان به یزد رفته و در جریان میزان تولید و فعالیت های این سه شرکت قرار گرفته اند. سید محمود سیدی در نشستی با خبرنگاران که در محل شرکت چادر ملو برگزار شد، در پاسخ به سؤال فارس درباره تعیین تکلیف 5 درصد حقوق مالکانه دولت در قانون بودجه 92، اظهار داشت: در صورت پرداخت این میزان، 12 درصد ای پی اس شرکت کاهش خواهد یافت. وی ادامه داد: چیزی به نام بهره مالکانه وجود ندارد بلکه در بند 55 قانون بودجه 92 به عنوان حق انتفاع دولت عنوان شده است که در این باره معتقدیم تصمیمات عجولانه ای گرفته شده است. سیدی افزود: در صورت پرداخت این میزان باید فضای قیمت گذاری نهایی محصولات نیز تغییر کند و فروش به قیمت های میزان حاشیه سود، معقولانه تر شود. معاون اقتصادی مالی چادر ملو با بیان اینکه عدم توانایی دولت در ورود ارز به داخل کشور موجب طرح چنین مسائلی شده است،گفت: در صورت پرداخت حق انتفاع دولت، ای پی اس شرکت 12 درصد کاهش می یابد و با توجه به فعالیت ها معتقدیم این میزان جبران شده و تغییری در سود آوری کل شرکت ایجاد نمی شود. وی همچنین در گفت وگویی با خبرنگار فارس در پاسخ به این سوال که گردش مالی چادرملو چه میزان است، اظهار داشت: بالای 3 هزار میلیارد تومان گردش مالی چادرملو در سال گذشته بوده است. سیدی درباره عرضه محصولات در بورس کالا نیز تصریح کرد: هنوز تصمیمی برای عرضه محصولات در بورس کالا نگرفته ایم و اکنون مزایده های، مناقصه و فروش شرکت به صورت سنتی انجام می پذیرد.
* دلایل دپوی 40 هزار تن محصول
در حاشیه بازدید از کارخانه فولاد ارفع، کیوان آرا مدیرعامل این کارخانه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره دلایل دپوی 40 هزار تن شمش فولادی تصریح کرد: پس از اخذ پروانه بهره برداری این میزان طی مراحلی به فروش خواهد رسید و مراحل فروش آن از طریق بورس کالایی انجام خواهد گرفت. پس از انتشار این گفت وگو روی خروجی خبرگزاری فارس، بلافاصله به مدیرعامل این شرکت اطلاع دادند که پروانه بهره برداری شرکت، دقایقی پیش در وزارت صنعت و معدن و تجارت صادر شده است؛ گفتنی است یک نسخه از این پروانه نیز در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفت.
* اطلاعات تولید و سودآوری فولاد ارفع در آستانه ورود به فرابورس
مدیر مالی شرکت فولاد ارفع در حاشیه نشست خبری مدیران چادرملو در پاسخ به این سؤال که سرمایه این شرکت به چه میزان است، اظهار داشت: سرمایه این شرکت حدود 200 میلیارد تومان است. وی درباره سودآوری سال 91 و اثر اصلاح استاندارد شماره 16 حسابداری بر سودآوری و ترازنامه شرکت تصریح کرد: این شرکت حدود 35 میلیارد تومان در سال 91 سودآوری داشته و درباره اصلاح استاندارد شماره 16 حسابداری باید بگویم با توجه به افزایش قیمت فروش محصولات، تقریباً سودآوری شرکت نسبت به گذشته حفظ شده و پیش بینی میی َود حداقل 25 درصد نرخ فروش سود شرکت باشد. کرمی با بیان اینکه حدود 570 میلیون تن آهن اسفنجی طی سال گذشته تولید شده است، گفت: طی 6 ماه نخست امسال حدود 400 هزار تن آهن اسفنجی و 57 هزار تن شمش فولادی تاکنون تولید شده است. وی گفت: برآورد می شود برای 6 ماهه دوم نیز 400 هزار تن آهن اسفنجی و 250 هزار تن شمش فولادی تولید کنیم. کرمی درباره میزان فروش 6 ماهه اول گفت: 25 درصد قیمت فروش، سود شرکت و حدوداً 150 میلیارد تومان برآورد سود سال 92 است. مدیر مالی شرکت آهن و فولاد ارفع درباره حجم تسهیلات دریافتی، نرخ بهره آن و ترکیب ارزی و ریالی تصریح کرد: حجم تسهیلات دریافتی 185 میلیون یورو و نرخ بهره آن نیز ریالی است
 

arash 20

مسدود شده
مسدود شده
#6
[TABLE]
[TR]
[TD]پذيرش سه شركت در فرابورس ايران
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] شركت هاي آهن و فولاد ارفع، فولاد هرمزگان جنوب و گروه سرمايه گذاري بانك مسكن روز يكشنبه در فرابورس پذيرش شدند.

به گزارش روابط عمومي فرابورس ايران به نقل از سنا، سيد مهدي علم الهدي مدير پذيرش فرابورس ايران با بيان مطلب بالا گفت: تقاضاي پذيرش شركت هاي آهن و فولاد ارفع، فولاد هرمزگان جنوب و سرمايه گذاري بانك مسكن ديروز در هيات پذيرش بررسي و با ورود آنها به فرابورس موافقت شد.
علم الهدي ادامه داد: شركت فولاد و آهن ارفع و شركت فولاد هرمزگان جنوب در صنعت فولاد سازي هستند. آهن و فولاد ارفع داراي سرمايه اي 200 ميليارد توماني است كه 70 درصد سهام اين شركت به مجموعه معادن و فلزات اختصاص دارد. اين شركت 800 هزار تن شمش فولاد توليد مي كند و ديروز تقاضاي پذيرش آن مورد قبول قرار گرفت.
وي افزود: شركت بعدي كه پذيرش شد، فولاد هرمزگان جنوب بود كه متعلق به مجموعه فولاد مباركه اصفهان با سرمايه 940 ميليارد تومان است. اين شركت سالانه ظرفيت توليد 1.5 ميليون تن اسلب را دارد.
مدير پذيرش فرابورس گفت: گروه سرمايه گذاري بانك مسكن كه سومين شركت پذيرفته شده است، وظيفه اداره پرتفوي سهام مجموعه بانك مسكن را دارد.
وي با اشاره به اينكه هم اكنون سرمايه اين شركت 120 ميليارد تومان است، ابراز داشت: سرمايه گذاري بانك مسكن، پرتفوي متنوعي از سهام شركت هاي بورسي و همچنين بخشي از سهام شركت هاي خارج از بورس را دارد.
علم الهدي با بيان اينكه زمان درخواست اين سه شركت متفاوت است، تصريح كرد: فولاد ارفع حدود يك ماه پيش به صورت جدي پيگير پذيرش سهامش در فرابورس شد. همچنين صحبت هاي اوليه پذيرش فولاد هرمزگان از يك سال پيش انجام شد و اين شركت نيز به صورت جدي موارد مورد نياز در پرونده را از دو ماه پيش پيگيري كرد.
وي تصريح كرد: گروه سرمايه گذاري بانك مسكن هم 10 روز قبل درخواست خود را تكميل كرد كه با توجه به اهميت شركت، كار در فاصله زماني كوتاهي انجام شد.
اين مقام مسئول در خصوص زمان عرضه سهام اين شركت ها در فرابورس گفت: اين شركت ها هم اكنون پذيرش شده اند و بايد مواردي را كه هيات پذيرش از آنها خواسته است، انجام دهند تا پس از آن، نامشان در ليست شركت هاي فرابورس درج شود.
علم الهدي خاطرنشان كرد: با توجه به انگيزه سهام داران اين شركت ها، انتظار مي رود به سرعت مراحل يادشده طي شود و شاهد عرضه سهام اين شه شركت ظرف دو تا سه ماه آينده باشيم.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 

MEDONA

مسدود شده
مسدود شده
#7
کچاد و فولاد آلیاژی ایران مستقیما" و فولاد مبارکه بصورت غیر مستقیم صاحب این شرکت عظیم هستند با عرضه این سهم و فولاد هرمزگان سهام فولاد مبترکه طلا میشه فولاد 1000 تومانی را همه با هم میبینیم
 

ladan64

مسدود شده
مسدود شده
#8
کچاد و فولاد آلیاژی ایران مستقیما" و فولاد مبارکه بصورت غیر مستقیم صاحب این شرکت عظیم هستند با عرضه این سهم و فولاد هرمزگان سهام فولاد مبترکه طلا میشه فولاد 1000 تومانی را همه با هم میبینیم

دوست عزیز رشد شارپی در گروه فولاد دیده نمی شود ولی بلند مدت آنها صعودیست
 

كاوشگريك

Well-Known Member
کاربر فعال
#16
دوستان بیشترین تاثیر گذاری ورود فولاد ارفع روی سهم ومعادن میباشد چرا که 20درصد خودش داره 5 درصد هم کنور داره از طرفی میزان سرمایه ومعاذن 650میلیارد در صورتی میزان سرمایه کچاد 1200میلیارد است برید حساب کنید.
 

anna2942

مسدود شده
مسدود شده
#17
[TABLE]
[TR]
[TD]پذيرش سه شركت در فرابورس ايران
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] شركت هاي آهن و فولاد ارفع، فولاد هرمزگان جنوب و گروه سرمايه گذاري بانك مسكن روز يكشنبه در فرابورس پذيرش شدند.

به گزارش روابط عمومي فرابورس ايران به نقل از سنا، سيد مهدي علم الهدي مدير پذيرش فرابورس ايران با بيان مطلب بالا گفت: تقاضاي پذيرش شركت هاي آهن و فولاد ارفع، فولاد هرمزگان جنوب و سرمايه گذاري بانك مسكن ديروز در هيات پذيرش بررسي و با ورود آنها به فرابورس موافقت شد.
علم الهدي ادامه داد: شركت فولاد و آهن ارفع و شركت فولاد هرمزگان جنوب در صنعت فولاد سازي هستند. آهن و فولاد ارفع داراي سرمايه اي 200 ميليارد توماني است كه 70 درصد سهام اين شركت به مجموعه معادن و فلزات اختصاص دارد. اين شركت 800 هزار تن شمش فولاد توليد مي كند و ديروز تقاضاي پذيرش آن مورد قبول قرار گرفت.
وي افزود: شركت بعدي كه پذيرش شد، فولاد هرمزگان جنوب بود كه متعلق به مجموعه فولاد مباركه اصفهان با سرمايه 940 ميليارد تومان است. اين شركت سالانه ظرفيت توليد 1.5 ميليون تن اسلب را دارد.
مدير پذيرش فرابورس گفت: گروه سرمايه گذاري بانك مسكن كه سومين شركت پذيرفته شده است، وظيفه اداره پرتفوي سهام مجموعه بانك مسكن را دارد.
وي با اشاره به اينكه هم اكنون سرمايه اين شركت 120 ميليارد تومان است، ابراز داشت: سرمايه گذاري بانك مسكن، پرتفوي متنوعي از سهام شركت هاي بورسي و همچنين بخشي از سهام شركت هاي خارج از بورس را دارد.
علم الهدي با بيان اينكه زمان درخواست اين سه شركت متفاوت است، تصريح كرد: فولاد ارفع حدود يك ماه پيش به صورت جدي پيگير پذيرش سهامش در فرابورس شد. همچنين صحبت هاي اوليه پذيرش فولاد هرمزگان از يك سال پيش انجام شد و اين شركت نيز به صورت جدي موارد مورد نياز در پرونده را از دو ماه پيش پيگيري كرد.
وي تصريح كرد: گروه سرمايه گذاري بانك مسكن هم 10 روز قبل درخواست خود را تكميل كرد كه با توجه به اهميت شركت، كار در فاصله زماني كوتاهي انجام شد.
اين مقام مسئول در خصوص زمان عرضه سهام اين شركت ها در فرابورس گفت: اين شركت ها هم اكنون پذيرش شده اند و بايد مواردي را كه هيات پذيرش از آنها خواسته است، انجام دهند تا پس از آن، نامشان در ليست شركت هاي فرابورس درج شود.
علم الهدي خاطرنشان كرد: با توجه به انگيزه سهام داران اين شركت ها، انتظار مي رود به سرعت مراحل يادشده طي شود و شاهد عرضه سهام اين شه شركت ظرف دو تا سه ماه آينده باشيم.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
دولت داره همه چیز می فروشه واسمش گذشته خصوصی سازی
 
بالا