اخبار ------------------------------- NEWS---------------

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#1
با سلام و احترام خدمت همه عزيزان ...
اگر موافق باشيد ... اخبار خصوصي سازي را در اين تاپيك ....


سازمان‌خصوصي‌سازي سهام گل‌گهر را عرضه خواهد كرد

پارس‌نيوز: سهام شركت سنگ‌آهن گل‌گهر بعد از دريافت وكالت‌نامه از شركت مادر تخصصي (سازمان توسعه و نوسازي صنايع و معادن) توسط سازمان خصوصي‌سازي عرضه خواهد شد.

مدير عرضه سهام سازمان خصوصي‌سازي با اعلام اين مطلب افزود: اين سازمان با توجه به شرايط مساعد بازار بورس آماده است تا سهام شركت‌هايي كه در هيئت پذيرش سازمان بورس پذيرفته شده‌اند را عرضه نمايد و در همين راستا در هفته‌هاي آينده، سهام شركت‌هاي گل‌گهر، كابل‌هاي مخابراتي شهيد قندي، نورد و لوله اهواز و غيره توسط اين سازمان عرضه خواهد شد.

ابراهيم سليماني خوشرو درموردآمار فروش سهام درهفته اخيراظهارداشت:از روزدوشنبه تا چهارشنبه هفته‌جاري،حدود 5.5 ميلياردتومان ازسهام برخي شركت‌ها توسط سازمان خصوصي‌سازي به فروش رفته است كه اين رقم به فروش سهام شركت‌هاي سيمان خاش با 2.9 ميليون سهم، نيرومحركه با 64 هزار سهم و چادرملو با 150 هزار سهم مربوط است.

وي ابراز اميدواري كرد كه با عرضه سهام شركت‌هاي سيماني به بورس، مانند سيمان اردبيل و هرمزگان وضعيت اين صنعت از شرايط بهتري برخوردار شود.

مدير عرضه سهام سازمان خصوصي‌سازي در مورد عرضه سهام برخي از شركت‌ها گفت: سهام تراكتورسازي بعد از بازگشائي نماد در تابلوي معاملات، تحليل و بررسي در اداره واگذاري عرضه خواهد شد و سهام ماشين‌سازي اراك نيز بعد از تصويب صورت‌هاي مالي و مراحل قانوني ديگر، به بورس عرضه خواهدشد.
 

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#2
... خصوصي سازي

با سلام ...
چند روز پيش قسمتي از زندگي نامه خودور كوفسكي سرمايه دار زنداني روسيه رو ميخوندم .
( مدير عامل شركت نفت يوكاس روسيه كه الان مورد غضب پوتينه ... )
اين شخص سرمايه اصليشو در شرايط خاص خصوصي سازي روسيه كسب كرده ....

در ضمن نشريه اقتصادي ميد يكي از دو عامل مهم براي ادامه رشد بورس ايران را
تداوم خصوصي سازي دونسته .
 

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#3
....

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس اقتصاد

مراسم تحليف و اعطاي لوح‌هاي كارگزاري به دارندگان گواهي‌نامه‌هاي بورس ظهر پنج‌شنبه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، وزير امور اقتصادي و دارايي در اين مراسم اظهار كرد: «شبكه‌هاي كارگزاري بورس بايد همزمان با رشد اقتصاد و بازار سرمايه از نظر كميت و كيفيت و عمق بازار رشد كند.»

دكتر سيدصفدر حسيني بازار سرمايه را يكي از بازارهاي چهارگانه اقتصاد ملي ايران دانست و تاكيد كرد:« ارتقا و گسترش اين بازار از سياست‌هاي كلي حاكم بر برنامه‌هاي توسعه اقتصادي است.»

وي گفت:« اين سياست‌ها براي دستيابي به اهداف تعيين شده در برنامه چشم‌انداز 20 ساله جمهوري اسلامي ايران است.»

وي نقش بازار سرمايه را در توسعه فرصت‌هاي شغلي مورد توجه قرار داد و تصريح كرد:« بازار سرمايه جايگاه ممتازي را در برنامه‌هاي توسعه و سياست‌هاي كلي بر عهده دارد و تنهابخشي كه از اين لايحه به مجلس بازگشت و با آسيب جدي روبه‌رو نشد، سياست‌هاي مربوط به بازار سرمايه و بورس است.»

به گفته وي لازمه رسيدن به بازار سرمايه مطمئن و مطلوب توسعه يافتگي آن براي دسترسي عامه مردم و اصلاح ساختار مالكيت است. در اين راستا ريسك كاهش مي‌يابد و شفافيت تامين مي‌شود و اطمينان براي تشكيل سرمايه فراهم مي‌شود.»

حسيني توسعه جغرافيايي و فيزيكي بازار سرمايه و بورس را خوشبيانه ذكر كرد و افزود:« با افتتاح تالارهاي فرعي بورس در مراكز استان‌ها و عملكرد مطلوب آنها از سوي بازار بورس فراهم مي‌شود به طوري كه تا يك سال آينده تالارهاي ديگري در مراكز استان‌ها تاسيس و افتتاح خواهند شد.»

وي توسعه الكترونيك و بافت الكترونيكي بازار سرمايه را در توسعه آن بسيار با اهميت خواند و در اين زمينه توضيح داد:« توسعه الكترونيكي بازار سرمايه به كاهش هزينه‌هاي موجود مي‌انجامد. براي دستيابي به يك بازار توسعه يافته وجود يك شبكه كارگزاري توسعه يافته ضروري است. به اين دليل اين كارگزاري‌ها بايد توسعه يافته‌تر از قبل شوند.»

وزير امور اقتصادي و اجرايي شفاف‌سازي كارگزاري‌ها براي دسترسي عموم، توسعه محصولات مالي متنوع براي كاهش ريسك و دسترسي به بازارهاي بين‌المللي و پيوند يا بازارهاي منطقه‌اي را براي دستيابي به اهداف و برنامه‌هاي توسعه بازار بورس مورد توجه قرار داد و اظهار كرد:« برنامه خصوصي‌سازي تا يك سال آينده در ايران ابعاد تازه‌اي به خود مي‌گيرد كه در اين زمينه تصدي‌گري‌هاي دولت بايد كاهش يابد و در نهايت به كلي از بين برود.»

به گزارش ايسنا، اين مراسم با حضور دكتر صفدر حسيني ـ وزير امور اقتصادي و دارايي ـ ، دكتر حسين عبده‌تبريزي ـ دبيركل بورس اوراق بهاردار تهران ـ ، داوودي ـ رييس هيات نظارت بورس ـ و جمعي از كارگزاران برگزيده و دارنده اين گواهي‌نامه بورس در تالار شهيد مدرس وزارت امور اقتصادي و دارايي برگزار شد.

در اين مراسم كه گواهي‌نامه مديريت‌ عاملي واجد شرايط و نمايندگان 1 و 2 اعطا شد، همچنين سوگندنامه‌اي قرائت شد كه افراد با تكيه بر اخلاق حرفه‌اي، در چارچوب قوانين و مقررات و در راستاي مصالح عمومي بازار سرمايه در اجراي وظايف خود به عنوان كارگزار سازمان كارگزاران بورس اوراق بهادار تهران مكلف شدند تا امانت داري، درستكاري و بي‌طرفي را در انجام وظايف محوله را حفظ كنند.
به گزارش خبرنگار ايسنا، وزير امور اقتصادي و دارايي، همچنين در حاشيه مراسم تحليف و اعطاي لوح‌هاي كارگزاري به دارندگان گواهي‌نامه‌هاي بورس با اشاره به ارتقاي بازار سرمايه كشور گفت:« امسال در بودجه كشور پيش‌بيني شده 24 هزار ميليارد ريال از دارايي‌هاي دولت از طريق خصوصي‌سازي به بخش خصوصي انتقال يابد.»

وي اظهار كردž:« خوشبختانه هدفي كه دولت در زمينه بازار بورس در برنامه چهارم توسعه پيشنهاد كرده بود، مورد ايراد شوراي نگهبان قرار نگرفت و تصويب شد.»
وي ابراز اميدواري كرد كه با داشتن چنين اركاني در چهار سال برنامه قدم‌هاي بلندي براي ارتقاي بازار برداشته شود.
حسيني ادامه داد:« محصولات انرژي در داخل كشور با قيمت‌هاي جهاني مصرف نمي‌شود، لذا بايد مابه‌التفاوت آن‌را به صورت يارانه پرداخت كنيم. لذا در برنامه چهارم پيشنهادي مطرح شده كه مورد ايراد شوراي نگهبان قرار نگرفته اگر اين پينشهاد نهايي شود از سال آينده بحث هدفمند كردن يارانه‌ها درباره قيمت بنزين را به بستر و زمينه مناسبي تبديل مي‌كنيم.»
وزير امور اقتصادي و دارايي رشد و توسعه فعاليت‌هاي اقتصادي در كشور را وابسته به رشد و توسعه بازار سرمايه دانست و خاطر نشان كرد:« بازار سرمايه بايد در جايي باشد كه انحصار وجود دارد تا آن انحصار نوع و مردم در آن دخيل شوند.»
به گفته وي اگر بتوانيم تا پايان سال مبلغ 24 هزار ميليارد ريال از دارايي‌هاي دولت را به بخش خصوصي واگذار كنيم خود تحول بزرگي در اقتصاد به همراه خواهد داشت.
وي افزود:« تحولات ديگري در زمينه خصوصي‌سازي تسريع در آن و قانونمند كردن خصوصي‌سازي در جريان است كه لايحه خصوصي‌سازي يكي از اين تحولات است كه ظرف چند ماه آينده نهايي و با تصويب دولت به مجلس تقديم مي‌شود.»
وي قانون خصوصي‌سازي را با استناد به اينكه در حال حاضر قانون مستقلي در زمينه خصوصي‌سازي وجود ندارد، «مستقل و مهم» دانست و تاكيد كرد:« با ارائه آن يك قانون مادر براي راهنمايي راه وجود خواهد داشت.»
انتهاي پيام
كد خبر :8305-02714
 

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#4
....

بازار امروز سهام، جذاب و پرطرفدار

پارس نيوز: بازار سرمايه ايران طي روز جاري بسيار جذاب و پرطرفدار شده است. معاملات امروز به افزايش 130 واحدي شاخص كل بازار انجاميد و به اين ترتيب شاخص كل به رقم 1/13635 واحد رسيد.

بازار بورس تهران در شرايطي با رشد شاخص كل مواجه شده است كه افراد مختلف جامعه با گرايشات متفاوت، پاسخ پرسش ها و نياز هاي خود را در اين بازار پيدا مي كنند. ويژگي هاي خاص اين بازار كه با شرايط اجتماعي و قوانين جمهوري اسلامي ايران نيز هماهنگي دارد، ‌باعث شده است تا اقبال به اين بازار در سطح مديران كلان جامعه نيز قرار گيرد. از همين رو دولت نيز براي رهايي از تصدي‌گري امور، اقدام به خصوصي‌سازي كرده است. از همين رو واگذاري شركت ها از طريق بورس طي روزهاي اخير افزايش پيدا كرده است. در شرايط فعلي بهترين فرصت براي سازمان خصوصي‌سازي پيش‌آمده است تا نسبت به واگذاري سهام خود اقدام كند.

امروز سه شنبه 10 مردادماه، تعداد 535 ميليون و 270 هزار سهم از سهام 173 شركت به مبلغ 660 ميليارد و 640 ميليون ريال مورد معامله قرار گرفت.
 

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#5
...

با سلام و خسته نباشيد .
ايران بورس 13/5/83 :
امروز در جلسه هيئت پذيرش اوراق بهادار پرونده پذيرش دو شركت ديگر مورد بررسي قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار ما? در جلسه امروز پرونده‌ شركت‌هاي نورپلاست پيام و سيمان فارس مورد بررسي قرار گرفت. در مورد شركت نورپلاست پيام تصميم هيئت پذيرش رد درخواست پذيرش اين شركت بود.
فعاليت اصلي اين شركت كه متعلق به شركت كارحانجات پيام است توليد قطعات پلاستيكي و انواع چراغ فلزي و محصولات پلاستيكي است. وضعيت نامانسب سود و زيان و عدم ايفاي تعهدات واگذاري در مورد شركت جوشكاب يزد دو دليل براي رد درخواست پذيرش شركت فوق بود.
ديگر شركتي كه درخواست پذيرش آن مورد بررسي هيئت قرار گرفت شركت سيمان فارس است. اسن شركت كه سهام‌دار عمده آن سيمان فارس و خوزستان است سرمايه‌اي بالغ بر 40 ميليارد ريال دارد. هيئت پذيرش با درخواست پذيرش اين شركت در تابلوي فرعي بورس اوراق بهادار موافقت كرد. در عين حال? تاكيد شد كه قبل از درج اين شركت در تابلو? سهام‌دار عمده بايد تعهدات خود را در ساير شركت‌هاي زيرمجموعه انجام دهد. شركت سيمان فارس داراي دو كوره 1350 تن و كوره 1275 تني است و توليد آن در سال 1382 تقريبا 800 هزار تن بوده است.
 

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#6
... خصوصي ....

با سلام و احترام خدمت همه عزيزان
ايران بورس - 13/5/83
ظرف يک هفته آينده آگهي مزايده فروش 100 شرکت دولتي از سوي سازمان خصوصي سازي منتشر خواهد شد.
عبداله پوري حسيني رئيس هيأت عامل سازمان خصوصي سازي با اعلام اين مطلب به "ايران بورس" گفت: با فاصله 10 تا 15 روز پس از انتشار آگهي‌هاي فروش از طريق مزايده? واگذاري بلوک‌هاي سهام دولتي در بورس نيز آغاز خواهد شد.
وي افزود: همان‌طور که قبلا" نيز اعلام شده بود تلاش داريم فهرست اوليه شرکت‌هاي قابل واگذاري را تا نيمه مرداد ماه جاري تهيه کنيم و از طريق پيش آگهي‌ها منتشر سازيم.
وي ادامه داد: در مرحلة نخست ابتدا آگهي واگذاري سهام شرکت‌هاي خارج از بورس، به دليل طولاني‌تربودن روند برگزاري مزايده‌ منتشر خواهد شد تا سرمايه‌گذاران بتوانند با در اختيار داشتن زمان کافي در مورد حضور در مزايده خريد تصميم گيري کنند.
پوري حسيني گفت: حضور شرکت‌هاي خارجي در مزايده فروش سهام دولتي منعي ندارد . بر اين اساس سرمايه‌گذاران خارجي مي‌توانند طبق مفاد قانون تشويق و جلب سرمايه‌هاي خارجي و اخذ مجوز از مراجع ذيربط در مزايده‌ها شرکت کنند.
وي افزود : از آن جا که دريافت مجوز براي سرمايه گذاران خارجي به يک سقف زماني خاص محدود نيست اميدواريم آنان ب‌توانند با توجه به همکاري مسوؤلان امر ظرف چند روز مجوزهاي لازم را دريافت کنند.
معاون وزير اقتصاد گفت : تمام تلاش سازمان خصوصي سازي بر اين قرار گرفته که بازار رقابت در فروش سهام دولتي به گونه‌اي شکل بگيرد که هيچ‌يک از سرمايه‌گذاران علاقمند در داخل وخارج عقب نمانند.
وي تأکيد کرد : از همين جا اعلام مي‌کنم سرمايه گذاري خارجي براي اعلام سري اول فهرست شرکت‌هاي قابل واگذاري در چند روز آينده آماده باشند.
پوري حسيني ادامه داد : در اين مرحله سهام تعداد قابل ملاحظه‌اي از شرکت‌هاي دولتي که احتمالا" بالغ بر 100 شرکت خواهد شد به صورت تک تک يا گروهي از طريق مزايده به فروش مي‌رسند.
رئيس هيأت عامل سازمان خصوصي سازي اعلام کرد : سعي داريم شرکت‌هاي متنوعي را که به 4 تا 5 شرکت مادر تخصصي وابسته هستند در اين مرحله واگذار کنيم تا تنوع لازم براي متقاضيان سرمايه‌گذاري فراهم آيد.
پوري حسيني گفت: سرنوشت فروش دانه‌درشت‌ها به مصوبه مجمع تشخيص مصلحت نظام پيوند خورده بود، حال با مصوبه اخير مجمع تصور مي‌کنيم راه براي ما باز شده است .
وي افزود: بر اين اساس هر گاه مصوبه مجمع تشخيص مصلحت نظام و جزئيات آن پس از طي مراحل قانوني به سازمان خصوصي‌سازي ابلاغ شود ظرف يک تا دو ماه شرايط اجراي آن را فراهم خواهيم آورد.
وي ادامه داد: به اين ترتيب با رفع ابهامات موجود مي‌توانيم براي فروش سهام بانک‌ها، بيمه ها و شرکت‌هاي بزرگي نظير فولاد سازي‌ها برنامه‌ريزي کنيم.
پوري حسيني گفت : در بخش فروش از طريق بورس نيز فعلا" مشغول واگذاري تدريجي و خرد سهام در بورس هستيم به طوري که طي سه هفته اخير توانسته‌ايم معادل 20 ميليارد تومان از سهام دولتي را در اين بازار به فروش برسانيم.
وي درعين حال تصريح کرد: اما خود ما نيز معتقديم سرمايه‌گذاران بورس به دنبال سهام بلوکي هستند و نه سهام خرد به همين دليل تلاش داريم ظرف 10 تا 15 روز پس از انتشار آگهي‌هاي فروش از طريق مزايده واگذاري بلوک سهام را در بورس آغاز کنيم.
وي تأکيد کرد : طبق برآوردهايي که به عمل آمده، فکر مي‌کنيم بلوک‌هاي سهام در بورس زودتر از سهامي که در مزايده‌ها عرضه مي‌شود به فروش خواهد رسيد.
معاون وزير اقتصاد گفت: اصلاحاتي را آغاز کرده‌ايم که بر اساس آن واگذاري سهام از طريق بورس با سرعت بالاتري پيش خواهد رفت، اميدواريم با افزايش سرعت عرضه بتوانيم بلوک‌هاي سهام را گروه گروه عرضه کنيم تا بازار تشنه نماند.
پوري حسيني از برگزاري جلسات مشترک سازمان‌هاي بورس اوراق بهادار و خصوصي سازي براي هماهنگي در زمينه واگذاري سهام دولتي خبر داد و افزود : اين جلسات معمولا" هر دو هفته يکبار و با حضور وزير اقتصاد و معاون کل وزير اقتصاد، دبير کل بورس و رئيس سازمان خصوصي سازي برگزار مي‌شود.
وي ادامه داد: در جلسات مزبور مشکلات بازار سرمايه و عرضه سهام دولتي مطرح و در مورد راهکارهاي حل اين مشکلات هم‌فکري به عمل مي‌آيد.
پوري حسيني گفت: در اين مدت توانسته‌ايم با استفاده از تجربيات کارشناسان سازمان بورس براي کاهش فرآيند قيمت گذاري شرکت‌ها راهکارهايي بيابيم.
وي افزود: از سوي ديگر مسوؤلان سازمان بورس اوراق بهادار از طريق اين جلسات با سهامي که در حال آماده سازي براي فروش هستند آشنا مي‌شوند و مي‌توانند خود را براي پذيرش اين سهام آماده‌ سازند.
رئيس هيأت عامل سازمان خصوصي سازي در ادامه اعلام کرد : بانک مرکزي از جمله نهادهاي دولتي است که تا کنون وکالتي براي فروش سهام شرکت‌هاي زير مجموعه خود نظير شرکت ملي انفورماتيک يا شرکت سرمايه‌گذاري ملي ايران ارائه نداده است.
پوري حسيني درمورد نحوه قيمت گذاري سهام دولتي گفت : تلاش داريم قيمت‌هاي پايه را طوري تعيين کنيم که نه سيخ بسوزد و نه کباب . سازمان خصوصي سازي سعي دارد در اين مورد روي خط عدالت حرکت کند.
وي افزود: اما خريد سهام دولتي با قيمت‌هاي بالاتر ارتباطي با سازمان خصوصي سازي پيدا نمي‌کند و خود خريداران بايد در اين مورد تصميم بگيرند و نفع و ضرر آن را بسنجند. البته? سازمان خصوصي‌سازي مثل هر فروشنده ديگري طبيعتا" براي بازارسازي سهام در حال فروش تلاش خواهد کرد.
 

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#7
... خصوصي سازي

مديرعامل سازمان خصوصي‌سازي:
* 4 برابر سال گذشته سهام عرضه مي‌كنيم
* آگهي مزايده خصوصي‌سازي تا پايان شهريور چاپ مي‌شود
--------------------------------------------------------------------------------
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس اقتصاد و صنعت - بورس
« از نظر واگذاري و حجم ريالي سهام شركت‌هاي دولتي هيچ مشكلي نداريم و تا پايان شهريورماه آگهي مزايده را به صورت قانوني چاپ خواهيم كرد.»
به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ميرعلي‌اشرف عبدالله پوري‌حسيني ـ مديرعامل سازمان خصوصي‌سازي ـ در جلسه‌اي كه با عنوان واگذاري شركت‌هاي دولتي از سوي سازمان خصوصي‌سازي برگزار شد در جمع خبرنگاران به عرضه 221 شركت از سوي سازمان خصوصي‌سازي اشاره كرد.
او گفت:« در سال‌جاري تنها مصوبه يك يا دو شركت دريافت شده و باقي شركت‌ها در سال‌هاي گذشته واگذاري آنها به تصويب رسيده بود.»
وي روند واگذاري را به روش بورس و مزايده دانست و گفت:« در سال گذشته تنها سهام 52 شركت از سوي اين سازمان عرضه شده بود، اما امسال در نظر داريم كه 221 شركت را بصورت تدريجي و بلوكي عرضه كنيم. همچنين ارزش مجموع اين شركت‌ها حدود 20 هزار ميليارد ريال برآورد شده است كه آگهي اين شركت تا پايان شهريورماه عرضه خواهد شد و تا پايان سال‌جاري نيز 52 هزار ميليارد سهم را عرضه خواهيم كرد.»

پوري‌حسيني دليل ديركرد عرضه شركت‌ها را تعيين قيمت پايه و تغيير در صورت‌هاي مالي دانست و عنوان كرد: «تعيين قيمت پايه تا سال گذشته به عهده شركت‌ مادرتخصصي بود، اما امسال اين فرآيند تغيير كرده و به سازمان خصوصي‌سازي داده شده است.»

مديرعامل سازمان خصوصي‌سازي همچنين اواسط تيرماه را زمان به مزايده گذاشتن برخي از شركت‌هاي دانست و گفت:« براي تعدادي از شركت‌ها با دريافت صورت‌هاي مالي قيمت‌گذاري را شروع كرده و درحال پيگيري فرآيند قيمت‌گذاري برخي از شركت‌هاي ديگر هستيم.»

معاون وزير امور اقتصادي و دارايي ادامه داد:« حدود پنج تا شش ماه طول خواهد كشيد تا سرمايه‌گذاران براي خريد اين شركت‌ها اعلام آمادگي كنند، بنابراين پيش‌آگهي براي كساني‌كه در بازار سرمايه قصد خريد دارند، داده خواهد شد و با اعلام آمادگي متناسب با آن عرضه اين شركت‌ها را زودتر انجام مي‌دهيم.»

پوري‌حسيني در ادامه خاطرنشان كرد:« اگر امسال 221 شركت واگذار شود، بيش از چهار برابر سال گذشته ما عرضه خواهيم داشت يعني ما يك رشد 400 درصدي مواجه خواهيم بود.»

وي انجام تعهدات سازمان خصوصي‌سازي در قبال عرضه سهام را مستلزم تصويب مجمع تشخيص مصلحت نظام دانست و گفت:« با تصويب از سوي اين مجمع راه براي سازمان باز شده و ما تعهدات قانوني خود را در قبال واگذاري سهام به انجام مي‌رسانيم.»

مديرعامل سازمان خصوصي‌سازي در پاسخ به پرسش خبرنگار ايسنا، درباره همكاري نكردن شركت‌هاي مادر تخصصي در قبال عرضه زيرمجموعه‌هاي خود براي خصوصي‌شدن گفت:« به لحاظ قانوني ما براي فروش الزام نداريم كه از شركت‌ها وكالت بگيريم. در قانون برنامه سوم توسعه مسؤوليت فروش سهام دولت از سوي وزارت امور اقتصادي و دارايي است و ما تنها براي اينكه اشكال در روند خصوصي‌سازي پيش نيايد در راستاي اخذ وكالتنامه اقدام مي‌كنيم.»

وي همچنين با اشاره به اينكه ما يك‌جانبه هم مي‌توانيم روند خصوصي‌سازي را انجام دهيم، گفت:« هيچ بن‌بستي براي اين كار وجود ندارد و ما با شركت‌هاي مادرتخصصي همكاري‌هاي لازم را به‌عمل خواهيم آورد.»

وي انحصار را تنها از سوي بخش خصوصي ندانست و افزود:« در همين راستا از سوي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي و وزارت امور اقتصادي و دارايي لايحه مقابله با انحصار در حال تدوين است و ما بايد به‌نوعي مشاركت عمومي و بخش خصوصي را تقويت كنيم كه بخش خصوصي به‌جاي دولت مديريت كند.»

وي خاطرنشان كرد:« در صنعت بانكداري قائل به شكل‌گيري انحصار نيستم.»

انتهاي پيام
 

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#8
... خصوصي سازي

*جزئيات برنامه واگذاري سهام ازسوي سازمان خصوصي‌سازي درسال83 اعلام شد*
سهام 47 شركت‌ بزرگ دولتي بين 50 تا 100 درصد از طريق مزايده و بصورت يك‌جا عرضه مي‌شود
--------------------------------------------------------------------------------
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس اقتصاد و صنعت - بورس
برنامه مرحله اول واگذاري 221 شركت دولتي از سوي سازمان خصوصي‌سازي در سال 83 اعلام شد.
به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ارزش اين شركت‌ها مجموعا حدود 20 هزار ميليارد ريال برآورد شده است.

از اين شركت‌ها، سهام 47 شركت‌ بين 50 تا 100 درصد از طريق مزايده و بصورت يك‌جا عرضه خواهد شد. اين شركتها شامل زيرمجموعه سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران(33 شركت)، ساتكاب(2 شركت)، سازمان خصوصي‌سازي(يك شركت)، توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران(4 شركت)، توليد محصولات كشاورزي دامي و منابع طبيعي (4 شركت )،خدمات كشاورزي (يك شركت ) و زيرمجموعه بازرگاني دولتي ايران (2 شركت) است.

از شركتهاي زيرمجموعه‌هاي سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران كه خصوصي‌خواهند شد، مي‌توان به شركت‌هاي صنايع تجهيزات نفت، صنايع هوايي، ماشين‌سازي پارس، سازمان مديريت صنعتي و ساختمان و خدمات نوساز اشاره كرد.

همچنين صنايع فولاد كرمان و خدمات بازرگاني فولاد نيز از جمله شركت‌هايي هستند كه سهام آنها از طريق مزايده و بصورت يك‌جا عرضه خواهد شد.

بر اساس خبرنگار ايسنا همچنين سهام 123 شركت نيز كمتر از 50 درصد از طريق مزايده و بصورت يكجا عرضه خواهد شد، كه از جمله آنها مي‌توان به زيرمجموعه سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (17 شركت)، ساتكاب (62 شركت)، سازمان خصوصي‌سازي (41 شركت)، توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران (2 شركت) و زيرمجموعه مخابرات ايران (يك شركت) اشاره كرد.

از ميان زيرمجموعه‌هاي سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران مي‌توان به واگذاري شركتهاي مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي ايران، صنايع فراساحل، مديريت پروژه‌اي نيروگاهي (مپنا) و طراحي مهندسي و ساخت تجهيزت و ابزار سايپا، زيرمجموعه ساتكاب مركز توسعه فن‌آوري نيرو (متن)، طوس نيرو و مهندسي شناور در آب و از زيرمجموعه‌هاي سازمان خصوصي‌سازي مي‌توان به سيمان دوشان، زيرمجموعه توسعه و نوسازي معادن و صنايع و معدني ايران فولاد زاگرس و مخابرات ايران به صنايع مخابراتي راه دور ايران اشاره كرد.

همچنين 51 شركت نيز سهام بلوكي آنها از طريق بورس عرضه خواهد شد كه شامل 5 شركت زيرمجموعه سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران، 5 شركت ساتكاب، 30 شركت سازمان خصوصي‌سازي، 2 شركت توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران، يك شركت خدمات كشاورزي و دو شركت مخابرات ايران خواهد بود.

كه از ميان شركت‌هاي فوق مي‌توان به ماشين‌سازي اراك، موتورسازان تراكتورسازها گروه صنعتي ملي و كارخانجات مخابراتي ايران اشاره كرد.

همچنين در مرحله اول واگذاري از سوي سازمان خصوصي‌سازي امسال 52 هزار ميليارد ريال سهم عرضه خواهد شد. انتهاي پيام
 

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#9
.. گل گهر

ايران بورس -
سازمان خصوصي سازي طي اطلاعيه اي اعلام كرد كه از چهاردهم شهريور ماه عرضه سهام سنگ آن گل گهر را آغاز خواهد كرد. به گزارش ايران بورس بر اساس اطلاعيه سازمان خصوصي سازي در مجموع 000ر000ر18 سهم گل گهر از تاريخ فوق به تدريج در بورس عرضه خواهد شد. همچنين تعداد 000ر300ر3 سهم ترجيحي اين سازمان نيز به صورت نقد و اقساط در صورت تقاضاي كارگران و كارمندان اين مجموعه ارائه مي گردد. قيمت هر سهم برابر با قيمت تابلوي بورس در روز معاملاتي قبل خواهد بود و از اين رو انتظار مي رود ساير سهام داران عمده اين شركت مانند سرمايه گذاري اميد و سرمايه گذاري توسعه و معادن و سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران قبل از تاريخ فوق به عرضه سهام گل گهر مبادرت كنند.
متن كامل اطلاعيه سازمان خصوصي سازي بدين شرح است:
«آگهی عرضه سهام توسط سازمان خصوصی سازی»
«از طریق سازمان بورس اوراق بهادار تهران»
سازمان خصوصی سازی در اجرای مفاد فصل سوم قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و مقررات مربوطه از طرف شرکت مادر تخصصی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در نظر دارد تا سهام شرکت‌های به شرح بند «3» را از تاریخ 14/6/83 به تدریج و با رعایت ماده «16» قانون مزبور با مشخصات و شرایط زیر عرضه نماید.
1 – سرمایه و موضوع فعالیت
نام شرکت آخرین سرمایه (میلیارد ریال) موضوع فعالیت
سنگ آهن گل گهر 440 اخراج و بهره برداری از معادن سنگ آهن و تولید کنسانتره آهن
2- ترکیب سهامداران
نام شرکت ترکیب و درصد مشارکت
سنگ آهن گل گهر سرمایه‌گذاری امید 49% و سرمایه‌گذاری توسعه و معادن 31% و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع‌ معدنی ایران 20%
3 – تعداد سهام قابل فروش
نام شرکت تعداد سهام قابل عرضه به عموم تعداد سهام ترجیحی جمع درصد از کل
سنگ آهن گل گهر 18700000 3300000 22000000 5
4 – عرضه سهام از تاریخ 14/6/83 شروع خواهد شد.
5 – قیمت پایه سهام برابر قیمت در تابلوی بورس در روز قبل از عرضه سهام در بورس می‌باشد.
6 – سهام ترجیحی:
الف ) در اجرای ماده «7» آیین نامه اجرایی ماده «16» قانون سهام ترجیحی حداکثر به میزان 15% از سهام قابل واگذاری تعیین می‌گردد که به ازای هر نفر حداکثر معادل چهار میلیون ریال با اقساط پنج ساله و دریافت حداقل 25% نقد و به قیمت میانگین معادل قیمت اسمی و قیمت روز سهام واگذار می‌گردد.
ب – سهام ترجیحی فقط در صورت تقاضای کارگران و کارکنان واحد مورد واگذاری به آن ها واگذار می‌شود
ج – اشخاص مشمول خرید سهام ترجیحی بایستی حداکثر 15 روز از تاریخ نشر اولین آگهی ، درخواست خود مبنی بر استفاده از سهم ترجیحی را به این سازمان تسلیم نمایند و در غیر این‌صورت سازمان، سهام مذکور را با شرایط سایر سهام واحد مورد واگذاری به فروش می‌رساند.
د – کارگران بایستی درخواست خرید سهام را به همراه فهرست جمعی مشخصات کامل خریداران که به تایید شرکت و سازمان تأمین اجتماعی شعبه مربوطه و به انضمام یک برگ فیش واریزی حداقل 25% ثمن معامله به میزان مبلغ مورد اشاره در بند (الف) فوق به حساب 95104 بانک ملی شعبه حساب‌های دولتی با یک فقره چک بانکی بابت خرید سهام ترجیحی به نام سازمان خصوصی سازی از طریق شرکتی که سهام آن عرضه می‌گردد به این سازمان تسلیم نمایند.
توجه : فقط کارگران شاغل در شرکت مرتبط که حداقل دارای یک سال سابقه کار بوده و حق بیمه پرداخت کرده باشند می‌توانند از سهام ترجیحی بهره مند شوند .
7 – سایر موارد:
متقاضیان برای اخذ اطلاعات بیشتر می‌توانند در ساعات اداری روزهای هفته حداکثر تا پایان وقت اداری روز شنبه مورخ 7/6/1383 به سازمان خصوصی سازی واقع در شهرک قدس – خیابان زرافشان – شماره75 مدیریت امور عرضه سهام مراجعه نمایند.
سازمان خصوصی سازی
 

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#11
...

با سلام .
ايران بورس -
سازمان خصوصي‌سازي چه شركت‌هايي را در تالار بورس عرضه مي‌كند؟
هفتة گذشته سازمان خصوصي‌سازي فهرست كاملي را از شركت‌هايي كه در سال جاري قصد واگذار آن‌ها را دارد منتشر ساخت. از مجموعة اين شركت‌ها تعداد قابل توجهي شركت‌هاي پذيرفته شده در بورس هستند. فهرست شركت‌هاي درج شده در بورس كه از سوي سازمان خصوصي‌سازي عرضه خواهد شد به شرح ذيل است. با اين توضيح كه تعداد ديگري از شركت‌ها نيز در فهرست سازمان خصوصي‌سازي هست كه تقاضاي پذيرش در بورس داده‌اند يا به طور مشروط پذيرفته شده اما هنوز درج نشده‌اند. بنابراين بر فهرست حاضر مي‌تواند شمار ديگري از شركت‌ها نيز افزوده شود.
شرکت هایی که کمتر از 50 در صد سهام آنها ازطریق مزایده و به صورت یکجا عرضه خواهد شد.
دارویی الحاوی
صنایع مخابراتی راه دور ایران
شرکت هایی که سهام بلوکی آنها از طریق بورس عرضه خواهد شد.
پایساز
پارس الکتریک
پارس دارو
پارس قوطی
پروفیل پارس
پلاسکو کار
تولید تجهیزات سنگین (هپکو)
جابر بن حیان
جام جهان نما(بلر)
سپهر رنگ
سولیران
صنعتی بوتان
صنعتی پیام
روغن نباتی جهان
کشتی سازی اروندان
کمباین سازی ایران
گسترش انفورماتبک
ماشین‌آلات صنعتی تراکتور سازی ایران
ماشین سازی اراک
موتورسازان اراک
موتو ر سازان تراکتور سازی
آونگان
پمپ پارس
سیمان کارون
فرآورده‌های غذایی مشهد
مقره سازی ایران
قند پارس
نیروکلر
قند پارس
اتمسفر
کمپرسور سازی تبریز
ایران دارو
کیان تایر
بافت آزادی
کیمیدارو
بسته بندی مشهد
گچ تهران
بنیان دیزل
بهنوش ایران
گروه صنعتی ملی
لیفت تراک سازی سهند
مخمل و ابریشم کاشان
نساجی قائم شهر
نساجی مازندران
نقش ایران
نورد وتولید آلومینیوم
ویتانا
سیمان اردبیل و آهک آذرشهر
سیمان هرمزگان
کابل‌های مخابراتی شهید قندی
 

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#12
... فجر

با سلام -
ايران بورس : اولين عرضه گالوانيزه فجر سپاهان - دوشنبه 26/5/83 .
روز دوشنبه مورخ 26/5/83 تعداد 000ر500ر1سهم از سهام شركت صنايع گالوانيزه فجر سپاهان براي اولين بار پس از پذيرش و درج نام شركت در فهرست شركتهاي پذيرفته شده در سازمان بورس اوراق بهادار در تالار فرعي و در نماد «فجر» عرضه مي گردد.
 

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#13
...

با سلام

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا )
عرضه سهام سازمان خصوصىسازى به بورس ، شوک خاصى به بازار وارد نمىکند
تهران ،خبرگزارى جمهورى اسلامى ۲۴ / ۰۵ / ۸۳
داخلى.اقتصادى.بورس .
رييس سازمان خصوصىسازى گفت : با عرضه سهام جديد از طرف سازمان يادشده به
بورس ، شوک و نوسان خاصى به اين بازار وارد نخواهد شد.
"ميرعلى اشرف عبدالله پورى حسينى" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار
ايرنا، افزود : تنها در صورتى که قيمت برخى از سهام شرکتها داراى حباب
باشند، احتمال نوسان شديد براى آنها وجود دارد.

وى تصريح کرد : سازمان خصوصى سازى تلاش دارد تا با عرضه سهام شرکتهاى
داراى شرايط به بورس ، به اهداف بلندمدت خود دست يابد.
وى اظهار داشت : براى تحقق کاهش تصديگرى دولت و انتقال سريعتر مالکيت
موسسات اقتصادى به بخش غيردولتى، روند خصوصىسازى در کشور از جمله عرضه
سهام به بورس تهران بايد سرعت بيشترى بگيرد.
پورى حسينى همچنين افزود : افزايش ميزان بهره ورى نيروى انسانى و سرمايه ،
کاهش اعتبارات و حجم بدنه دولت تنها از طريق تقويت جايگاه بخش خصوصى در
کشور امکانپذير است .
وى بااشاره به ايرادات شوراى نگهبان نسبت به روند خصوصىسازى در برنامه
چهارم توسعه ، اظهار اميدوارى کرد : کميسيون تلفيق مجلس شوراى اسلامى با
درايت بيشترى اين موضوع را رسيدگى کند تا موانع روند خصوصىسازى در کشور
برطرف شود.
وى پيش بينى کرد : با رفع موانع قانونى عرضه سهام و ايجاد وحدت نظر در
دولت ، مسوولان اقتصادى و هيات عالى واگذارى در سال۸۳ ، روند خصوصىسازى در
کشور بهبود يابد.
پورى حسينى، براى عرضه بيشتر سهام شرکت ها در بورس نيز پيشنهاد کرد : با
تشکيل "سبد سهام " و برقرارى امنيت بالا در بازار سرمايه ، زمينه حضور مردم
در بورس براى خريد سهام و سرمايه گذارى بيش از پيش فراهم شود.
به گفته وى، سازمان خصوصى سازى تا پايان نيمه نخست امسال هم از لحاظ
تعداد شرکتها و هم از نظر ارزش ريالى، به اندازه کل سال۸۲ سهام واگذار
خواهد کرد.
وى تصريح کرد : بررسيهاى انجام شده نشان مىدهد که در سه ماهه دوم سال
جارى، بازار کشش لازم را براى جذب۱۰ تريليون ريال سهام دارد.
وى اظهار اميدوارى کرد : سازمان خصوصىسازى در نيمه اول امسال، رکورد
جديدى را در زمينه ميزان واگذاريها ثبت کند.
رييس سازمان خصوصىسازى بتازگى از آمادگى اين سازمان براى واگذارى سهام
۲۲۰ شرکت دولتى به بخش خصوصى خبر داده بود.
پورى حسينى، تعداد شرکت هاى قابل واگذارى بخش دولتى توسط سازمان خصوصى
سازى را در سال گذشته ۵۲ واحد ذکر کرد و افزود : اين رقم در سال جارى تا
چهار برابر افزايش خواهد يافت .
وى، ارزش سهامهاى قابل عرضه در سالجارى را حدود۲۰ تريليون ريال برآورد
کرد و افزود : عملکرد اين سازمان در زمينه واگذارى سهام در سال جارى نسبت
به سال گذشته از۴۰۰ درصد رشد برخوردار خواهد بود.
 

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#14
... هپكو

با سلام و وقت به خير - ايران بورس -
فردا (چهارشنبه 28/5/83) 000ر300 سهم شركت هپكو براي نخستين بار پس از پذيرش و درج عرضه خواهد شد.
به گزارش مديريت نظارت بر بازار چهارشنبه سهام شركت توليد و تجهيزات سنگين (هپكو) با نماد "تپكو" از سوي شركت سرمايه گذاري رنا عرضه مي گردد. كارگزار معرف اين سهم شركت كارگزاري بانك صنعت و معدن است. و از تاريخ دوم شهريور ماه عرضه سهام اين شركت از سوي سازمان خصوصي سازي انجام مي گيرد.
گزارش جامع درج شركت توليد تجهيزات سنگين (هپكو) در نشاني ذيل در سايت موجود است.
http://www.irbourse.com/Images/AcceptRep/376.pdf
 

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#15
...از نيمه دوم سال جاري واگذاري سهام يك بانك دولتي ..

با سلام .

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس اقتصاد و صنعت - بورس

« متقاضيان خريد سهام عمده اولين بانك دولتي مشمول خصوصي‌سازي از اوايل نيمه دوم امسال بايد مشخصات تجربي و مديريتي خود در حوزه بانكداري را براي سازمان خصوصي‌سازي ارسال كنند.»

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ميرعلي‌اشرف عبدالله‌پوري‌حسيني ـ رييس هيات عامل سازمان خصوصي‌سازي ـ افزود:« با توجه به توافق حاصل شده در كميسيون اقتصادي مجمع تشخيص مصلحت نظام و اعضاء ارشد اين مجمع در زمينه واگذاري 65 درصد سهام بانك‌ها و بيمه‌هاي دولتي به بخش خصوصي، از نيمه دوم سال جاري واگذاري سهام يك بانك دولتي آغاز مي‌شود.»

معاون وزير امور اقتصادي و دارايي اظهار كرد:« عرضه سهام اين بانك دولتي به دو صورت خرد و بلوكي و از طريق بورس خواهد بود.»

رييس هيات عامل سازمان خصوصي‌سازي در مورد نحوه واگذاري سهام بلوكي اين بانك دولتي افزود:« مطابق توافق صورت گرفته پيش از هرگونه واگذاري متقاضيان سهام عمده بانك‌هاي دولتي سازمان خصوصي‌سازي به لحاظ توانايي تجربي و مديريتي در حوزه بانكداري از سوي سازمان خصوصي‌سازي احراز مي‌شود.»

وي تصريح كرد:« در حالي كه هيچ‌گونه محدوديتي براي فروش سهام خرد اين بانك دولتي به عموم مردم وجود ندارد، دولت با هدف تضمين آينده بانك‌ها و بيمه‌هاي واگذار شده به لحاظ افزايش بهره‌وري و سوددهي تصميم گرفته تا صلاحيت تجربي و فني متقاضيان را پيش از بررسي قيمت‌هاي پيشنهادي مورد مطالعه قرار دهد.»

پوري‌حسيني افزود:« در قالب اين هدف كلي، مطابق توافق صورت گرفته از اين پس كليه مزايده‌هاي شركت‌هاي دولتي نيز دو مرحله‌اي مي‌شود و متقاضيان خـريد شـركت‌هاي مـورد مزايده بايد پيشتر از ارسـال پاكت حاوي قيمت پيشنهادي، مشخصات فني و تجربي خود را نيز براي كميته تأييد صلاحيت مستقر در سازمان خصوصي سازي بفرستند.»

رييس هيات عامل سازمان خصوصي‌سازي به مركز تحليل اخبار اقتصادي ايران در مورد موعد واگذاري سهام بانك‌ها و بيمه‌هاي دولتي گفت:« حسب اينكه بخشي از سهام يك بانك دولتي ارزشي بيش از مجموع سهام بيمه‌هاي دولتي دارد، سازمان خصوصي‌سازي تصميم گرفته براي پوشش مناسب درآمدهاي پيش‌بيني شده در بودجه از اين محل در نيمه دوم سال جاري نسبت به واگذاري سهام يك بانك دولتي اقدام كند و عرضه سهام بيمه‌ها را به سال آينده موكول كند.»

وي در خصوص شرايط اين بانك دولتي گفت:« از هم اكنون قيمت‌گذاري بانك‌هاي دولتي، شفاف‌سازي صورت‌هاي مالي و تسويه بدهي‌هاي دولتي آنها خارج از مجموعه سازمان خصوصي‌سازي آغاز شده كه به محض پايان اين مراحل و تعيين قيمت پايه روند واگذاري سهام اولين بانك دولتي آغاز خواهد شد.»

معاون وزير امور اقتصادي و دارايي افزود:« تاكنون بانك خاصي به عنوان اولين بانك دولتي براي واگذاري انتخاب نشده است و اولين بانكي كه مراحل ياد شده را زودتر به پايان رساند، در صدر فهرست عرضه قرار مي گيرد.»

انتهاي پيام
 

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#16
...

با سلام .
عرضه سهام پارس‌خودرو به بعد از بازاريابي موكول شد

پارس‌نيوز: به دليل شرايط نامساعد بازار و افت قيمت سهام پارس‌خودرو ؛ سازمان خصوصي‌سازي تصميم‌گرفت ادامه عرضه اين سهم را به بعد از بازاريابي و هماهنگي‌هاي لازم موكول كند.

مدير عرضه سهام سازمان خصوصي‌سازي در گفت‌گو با خبرنگار پارس‌نيوز در خصوص وضعيت عرضه سهام هپكو اظهار داشت:« امروز 300 هزار سهم اين شركت به قيمت 220 تومان از طرف سرمايه‌گذاري رنا عرضه شد كه در اين رابطه بايد گفت كه با توجه به EPS بيش از 40 تومان اين شركت، اين قيمت نامناسب بوده و سازمان خصوصي‌سازي در نظر دارد تا بعد از روشن شدن قيمت واقعي به عرضه اين سهم بعد از تاريخ 2/6/83 مبادرت ورزد.»
ابراهيم سليماني خوشرو در خصوص عرضه اين هفته سازمان خصوصي‌سازي گفت:« در هفته اخير در مجموع 805 هزار و 400 سهم به ارزش بيش از 18.392 ميليون ريال توسط اين سازمان به بورس عرضه شد كه اين رقم مربوط به شركت‌هاي سيمان و هرمزگان و سيمان اردبيل بود.»
 

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#17
...

با سلام - به نقل از مفيد بورس
به دنبال تشكيل صف خريدي معادل 11 ميليون و 121 هزار سهم براي خريد سهام شركت هپكو، مدير عامل سازمان خصوصي سازي از ادامه قصد سازمان براي عرضه سهام اين شركت در حد حجم مبنا خبر داد.
عبدالله پوري حسيني ديروز در گفت‌وگوي اختصاصي خاطر نشان كرد: از آنجايي كه سهم قبل از عرضه سازمان خصوصي سازي بر روي تابلو داراي قيمت بوده است لذا سازمان در حال حاضر با توجه به رايزني‌هاي انجام گرفته اقدام به عرضه سهم در حد حجم مبنا معادل 150 هزار سهم در روز مي‌كند. وي خاطر نشان كرد: روز گذشته براي واگذاري سهام كارگري و ترجيحي كاركنان هپكو بيش از 5 ميليون سهم اين شركت واگذار گرديد و سازمان خصوصي سازي خوشحال است كه در شرايط كنوني به موقع سهام كارگران و كاركنان را به آنها واگذار نموده است.
پوري حسيني تاكيد كرد: تصميم در مورد قيمت و نحوه عرضه هپكو با توجه به قيمت تابلو، رايزني با شركت مادر تخصصي و بورس اتخاذ شده و تا زماني كه بازار كشش رشد قيمتي اين سهم را نشان بدهد ادامه خواهد داشت.
وي در مورد عرضه سهام گل‌گهر گفت: گل‌گهر در شرايط قيمتي متفاوت عرضه خواهد شد.
كارگران بيكار شده در اثر خصوصي سازي كمك دريافت مي‌كنند
رييس سازمان خصوصي سازي همچنين روز گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس گفت: نيمي از هزينه‌هاي خصوصي سازي صرف پرداخت حقوق كارمندان و ساير هزينه‌ها مي‌شود.
وي اظهار داشت: براساس قانون هر سهمي كه به فروش مي‌رسد 50 درصد به خزانه و 50 درصد به شركت مادر تخصصي مي‌رسد تا شركت‌هاي زير نظر خود را اصلاح كند.
وي گفت: سال گذشته واريزي به خزانه حدود 232 ميليارد تومان و سال قبل از آن نيز حدود 105 ميليارد تومان بود ، ولي اين ميزان در سال‌هاي قبل خيلي كمتر و در حد 20 ميليارد تومان بوده است. لذا در 2 سال گذشته تنها 340 ميليارد تومان به خزانه واريز شده و همين ميزان نيز به شركت مادر تخصصي داده شده است.
پوري حسيني اظهار داشت: اگر شركتي به صورت نقد و نسيه واگذار شود تا پول آن به صورت كامل پرداخت نشود، سهم نيز واگذار نمي‌شود و به صورت امانت آن را نگه مي‌داريم و به همين جهت حقي براي خود قائل مي‌شويم كه فعاليت آن مجموعه را زير نظر داشته باشيم.
وي افزود: در زمينه پول‌هايي كه به شركت مادر تخصصي داده مي‌شود، چون شركت مادر تخصصي يك شركت دولتي است، ديوان محاسبات به هزينه‌هاي آن رسيدگي مي‌كند.
مدير عامل سازمان خصوصي‌سازي در خصوص سامان دادن به درآمدهاي حاصل از فروش شركت‌هاي دولتي و صرف كردن آن براي تجديد ساختار شركت‌ها و كمك به كارگران بيكار شده در اثر فرآيند خصوصي كردن بنگاه‌ها گفت: اين موارد در لايحه خصوصي سازي پيش‌بيني شده و اگر لايحه تبديل به قانون شود ، شايد اين ايده به صورت تكميل يافته‌تري مطرح شود به هر حال محمل بحث براي اين منظور لايحه خصوصي‌سازي است و هنوز دولت به جمع‌بندي در خصوص آن نرسيده‌اند و من نيز چون تازه وارد سازمان شده‌ام خواسته‌ام كه در تصويب آن دست نگه دارند تا اصلاحات احتمالي در آن صورت پذيرد.
 

امير كبيري

New Member
عضو تازه
#18
...

با سلام
به گزارش مديريت نظارت بر بازار شنبه ، هفتم شهريورماه تعداد5 / 1ميليون سهم از سهام شركت سرمايه‌گذاري نيرو براي اولين بار پس از پذيرش و درج نام شركت در فهرست شركت‌هاي پذيرفته شده در سازمان بورس اوراق بهادار تهران عرضه مي‌شود.
گفتني است بنا به مصوبه مورخ 8 /تير/ 1383 هيات پذيرش اوراق بهادار، شركت سرمايه‌گذاري نيرو (سهامي عام ) به صورت مشروط و جزو گروه دوم شركت‌هاي سرمايه‌گذاري در بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شده است با توجه به تعهدات و اقدامات به عمل آمده در زمينه تحقق تمامي موارد مشروط پذيرش، نام شركت از تاريخ 1 /6/ 1383 به عنوان سيصد و نود و هفتمين (397) شركت پذيرفته شده در بخش واسطه‌گري‌هاي مالي با كد « 27 99 65 » و نماد « ونيرو» در فهرست نرخ‌هاي سازمان بورس اوراق بهادار در تالار فرعي درج گرديده شده است.
در عين حال به موجب اختيارات تفويض شده هيات مديره سازمان به دبيركل بورس خريداراني كه سهام ونيرو را از تاريخ 7/ شهريور/ 83 تا تاريخ 17 /شهريور/ 83 خريداري كنند مجاز به فروش سهام خود تا تاريخ 25 /شهريور/ 83 نيستند. با اين حال تسويه وجه خريد سهام در موعد مقرر (72 ساعت) انجام خواهد گرفت.
 
#19
كابل شهيد قندي يزد

با سلام و صبح به خير - دنياي اقتصاد - 12/6/83 -

برنامه واگذاري سهام كارخانجات كابل هاي شهيد قندي يزد ( توليد كننده كابل هاي فيبر نوري و ... )
از سوي سازمان خصوصي سازي در هفته آينده اعلام ميشود
ابراهيم سليماني خوشرو سرپرست امور عرضه سهام سازمان خصوصي سازي گفت عرضه سهام اين شركت از ششم مهرماه آغاز خواهد شد .
شايان ذكر است اين شركت تازه وارد بورس از اهميت بالايي در صنعت مخابرات كشور برخوردار است .
 
بالا