اخبار و تحلیل عرضه های اولیه

PETROLEUM

Very Good Member
کاربر فعال
بی سوادها بلد نیستید یک صورت مالی رو درست بنویسید
سود سال 96 جم پیلن 102 تومن هست به ازای هر سهم
باید اصلاح بشه
...
نوشته 1022 تومن !!!
 

صلوات

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان به هر کد چقد جم پیلن میرسه؟؟ و به نظرتون کی عرضه میشه؟
 

ناوی20

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
پیرو پذیرش پلی پروپیلن جم در ۸ دی سال قبل ، این شرکت ۲۲ اسفند در پلاک ۵۳۱ بازار دوم معاملات بورس تهران و بخش محصولات شیمیایی درج نماد شد.

مقرر شده مدیران "جم پیلن" ساعت ۱۴ امروز شنبه با برگزاری جلسه ای در سالن همایش سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی اقدام به معرفی آخرین وضعیت مالی و عملکردی کنند تا این شرکت ۲۰۰ میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام باشد.

این شرکت سال ۸۳ در منطقه ویژه انرژی پارس در عسلویه تاسیس شد و تولیدکننده انواع گریدهای پلی پروپیلن با نام تجاری JAMPILEN و بیشترین کیفیت با تکیه بر فناوری منحصر به فرد Spheripol و ظرفیت اسمی ۳۰۰ هزار تن در سال است.در ترکیب سهامداری،شرکت پتروشمیران با ۵۱ درصد و پتروشیمی جم با ۴۹ درصد حضور دارند.

دفتر مرکزی شرکت در تهران و کارخانه در منطقه ویژه انرژی پارس( عسلویه) مجتمع الفین دهم واقع شده است. عملیات راه اندازی کارخانه و تولید محصول میانی( پودر) در ۲۳ اسفند ۸۷ انجام و تولید آزمایشی محصول (گرانول) در ۸ دی ۸۷ آغاز و تولید تجاری از ۱۱ فروردین ۸۸ شروع شده است. این شرکت از واحدهای فرعی شرکت پتروشیمی جم است و از بدو تاسیس تاکنون تغییر نام نداشته و در حال حاضر دارای ۴۸۹ نیروی انسانی است.

موضوع فعالیت

موضوع فعالیت شرکت طبق اساسنامه عبارت است از احداث، راه اندازی و بهره برداری، اداره کارخانجات صنعتی به منظور تولید، بازاریابی، فروش، صدور محصولات پتروشیمی، ذخیره و صادرات و تبدیل کلیه مواد شیمیایی و پتروشیمی و فرآورده های فرعی و مشتقات ذیربط آنها و انجام کلیه فعالیت های تولیدی، صنعتی، بازرگانی، فنی و مهندسی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم مربوط به عملیات مذکور است با رعایت قوانین و مقررات مربوطه.

رقبای اصلی داخلی

رقبای اصلی شرکت پلی پروپیلن جم شامل شرکت پتروشیمی مارون، شرکت نوید زر شیمی، پتروشیمی رجال، پتروشیمی شازند و پتروشیمی پلی نار هستند که تمامی تولیدکنندگان محصولات را در بورس کالا عرضه می کنند.

ریسک های عمده شرکت

۱. ریسک نوسان نرخ ارز: این ریسک در دو حوزه درآمدها و بدهی‌ها، شرکت را متاثر می سازد.

۲. ریسک افزایش نرخ تورم: ناشی از افزایش نرخ ارز که منجر به افزایش عمومی قیمت ها و کاهش قدرت عمومی خرید مشتریان می‌شود.

۳. ریسک ورود رقبای جدید خارجی: با توجه به طرح های توسعه ای در حال اجرا در محل کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و آسیای شرقی بخصوص چین، تولید و فروش در بازارهای منطقه‌ای یا شاید داخلی می تواند تحت تاثیر قرار گیرد.

پیشنهاد تقسیم سود: هیات مدیره پیشنهاد کرده ۶۵۰ میلیارد تومان سود خالص جهت سال مالی ۹۷ بین سهامداران تقسیم می شود و بدین ترتیب سود سهامداران حقوقی در موعد مقرر و قانونی از یک تیر تا ۱۵ بهمن ماه از طریق شماره حساب اعلام شده، پرداخت خواهد شد.

گزارش تولید و فروش دو ماهه و صورت های مالی

این شرکت بر اساس صورت های مالی منتهی به اسفند ۹۷، سود انباشته را بالغ بر ۶۵۴.۶ میلیارد تومان، سود خالص ۶۵۱.۵ میلیارد تومان و سود خالص هر سهم را ۳۲۵۸ ریال اعلام کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته(۱۷۹۰ ریال)، حکایت از رشد ۸۲ درصدی دارد.

همچنین در فروردین سال جاری با فروش ۱۲ هزار تنی و موجودی بیش از ۱۱ هزار تنی به فروش ۱۶۵ میلیارد تومانی رسیده و نرخ فروش نیز ۱۲.۸ میلیون تومان بوده است. در اردیبهشت این عدد ۳۶۴.۳ میلیارد تومان و جمع فروش ۲ ماهه ۵۲۹.۴ میلیارد تومان بوده است . نرخ فروش نیز ۱۴ میلیون تومان شده و ۶ هزار تن از موجودی فروخته است.
 

صلوات

Very Good Member
کاربر فعال
دکپسول 2 برابر حجم عرضه اولیه صف خریده داره
تازه خیلی ها درخواست خرید ندادن چون میدونن بهشون نمیرسید...کل شرکتم میفروختن امروز فروش میرف...رفتیم مجمع...پر سود باشید
 

ناوی20

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام.نظرتون راجع به فنفت بگید لطفا
فنفت از روزیکه در قیمت 400 تومن عرضه شد یک نفس بردنش بالای 700 تومن و از اونروز تا حالا پدر سهامداران را در آوردن و این بازار گردان بی شرف تمام تلاش خودش را کرده تا مردم حتی به پول خودشون هم نرسن. یه عده بی شرف از جمله کادر مدیریت و سهامدار عمده ی حروم...ه که در این 3 - 4 ماهه که اکثریت سهمها روند رو به رشدی داشتن و بخصوص بازار پایه که اکثریت از 100% تا 500% و بیشتر بازدهی نصیب سهامداران کردن در فنفت با در اختیار گرفتن سرخط خرید و فروش از سهم خودشون نوسان میگیرند و به سهامداران صبور زیان وارد کردن و اجازه رشد نمیدهند.
جالبه این شرکت بسیار تخصصی و در صنعت خودش بسیار حساس به حساب میاد و باید سود آوری چشمگیری داشته باشه ولی در نبود شفافیت و الزام در بازار ج پایه سودهای کلانی را که ه جیب میزنند تا حالا پنهان کردن.. والله اگه با این سرمایه در گردش اگه باقالی بفروشند سود سالانه ایی که نصیب سهامداران میشود بسیار فراتر از رقم خنده دار فعلی هستش.. یه عده دزد دور هم جمع شدن و دارن با هم میخورن..!!
لعنت بر پدر و مادر مسئولان بی شرف و دزد فنفت
 

omidbakhsh19

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
وتجارت را دریابید که رشدش تازه میخواد شروع بشه
این تبلیغ نیست
 

Pqrsdf

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
باسلام وپوزش ازسوال غیرمرتبط باموضوع که دارم،
کارگزاری سراغ دارین که به مدرک زیردیپلم کدانلاین بده؟
 

tahlilgar2c

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
تاصیکو رو زیر 256 هر چی دادن بخرید . یکی از با ارزش ترین سهم های بازاره . امار پورتفویشوبگیرید سهام هایی که خریده و قیمت خریدشون و قیمت روزشون رو به ارزش واقعیه این سهم پی خواهید برد
 

reza1215000

Very Good Member
کاربر فعال
اگر نمایش دادن حجم سفارشات خرید و فروش در بازارپایه رنگی موجب دستکاری قیمت وگمراه کنندگی میشود بنابراین باید حجم نمایش بازار اصلی بورس و بازار اصلی فرابورس را هم مخفی کنند حجم سفارشات...چون نمایش در بازار اصلی بورس وبازاراصلی فرابورس هم موجب گمراه کننده و القای دستکاری میشود...
خلاصه کلام اگر نمایش حجم موجب گمراهی و القاء ککندگی و هیجانات کاذب میشود فرقی نمیکند چه بازار اصلی بورس باشد یا بازار اصلی فرابورس همه بازارها و همه نمادها باید حجم سفارشات اشان مخفی شود
اگر قانون خوبی است برای همه خوب است واگر بداست برای همه بداست...اگر مخفی کردن سفارشات حجم خرید وفروش خوب است همین کار را برای بازار اصلی بورس وبازار اصلی فرابورس هم بنمایدیعنی همه بازارها و همه نمادهای بازار این طور بشود واگر بد است وباعث متضرر شدن میشود و موجبب غرری شدن معاملات میگردد برای هیچ سهمی و هیچ بازاری نباید انجام بشود...
 

mhjtalarebourse

Very Good Member
کاربر فعال
شاپور محمدی نشسته آنجا فقط قوانین من در آوردی از خودش در می‌آورد.
با این کارهایش بیشترین ضربه را همین سازمان بورس دارد به بورس می‌زند.

خدا یک شعور به برخی مسئولان ما بدهد و یک پاکیزگی هم به دیگر مسئولان.
 

amir arsham

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوشنبه 20 ام خرداد تجمع اعتراضی گسترده سهامداران نسبت به قوانین من در آوردی بازار پایه. لطفا نشر دهید.
ساعتم اعلام کن دوست عزیز خیلی از سهامداران جز اماده هستن بیان از حقشون دفاع کنن حق گرفتنی هست باید سازمانیهای دزدو که ساعتی واس سرمایه مردم تصمیم میگیرن نابود کنیم مفت خوردن هارشدن
 

reza1215000

Very Good Member
کاربر فعال
https://www.ifb.ir/Forms/CustomerComplaint.aspx

https://www.ifb.ir/Forms/CustomerComplaint.aspx
متن که در شرح شکایت درج خواهید کرد
مدیر عامل ومدیران محترم فرابورس
بدینوسیله اعلام می نمایم اینجانب با قانون بازار جدید پایه رنگی مخالف هستم چون باعث متضرر شدن اینجانب میگردد مخصوصا قسمت مخفی کردن حجم سفارشات و کشف قیمت در دو روز برای بازار زرد و یک روز برای بازار نارنجی در طول هفته و یک روز در ماه برای بازار قرمز...چون کشف قیمتی و حدود نوسانات پایین هست و ناظر محترم هم مداخله می نماید بنابراین کشف قیمتی باید هر روز صورت بگیرد.

متن ارایه پیشنهادات
لغو قانون بازار پایه جدید که هنوز اجرایی نشده است لطفا.چون باعث متضرر شدن من سهامدار میگرد.
 
بالا