اخبار مهم بورسی

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
فرمند در جلسه مجلس:
می‌ترسم دلار به ۲۰ هزار تومان برسد/ برای وضعیت بودجه گریه می‌کنم

نماینده مردم میانه در مجلس ضمن مخالفت با بودجه سال آینده، گفت: باید در جلسه غیرعلنی بودجه ۹۸ بررسی شود چرا که می ترسم دلار به بالای ۲۰ هزار تومان برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، فردین فرمند نماینده مردم میانه در صحن علنی امروز مجلس که خواستار برگزاری جلسه ای غیرعلنی مطابق با ماده ۱۰۲ آئین نامه داخلی مجلس برای بررسی بودجه سال آینده بود، گفت: بنده تقاضای جلسه غیرعلنی درباره بودجه را کردم و هر راه قانونی را رفتم اما قبول نشد و امروز گفتند که دوباره امضاء جمع کن و امضاء جمع کردم.
وی ادامه داد: یا باید به آئین نامه عمل کنید یا آنکه بگوئید منافقید و از خدا برگشته اید. چرا که مطابق با ماده ۱۰۲ آئین نامه داخلی مجلس، چنین تقاضایی قابل مطرح شدن است و اگر به امضای ۱۰ نفر از نمایندگان برسد، باید جلسه غیرعلنی برگزار شود.
این نماینده مجلس اظهارداشت: بنده از شهر کوچک میانه آمده ام و سه هفته است که به خانه نرفته ام چرا که نمی توانم به سوال های مردم پاسخ دهم.
فرمند با اشاره به اینکه بنده در مراسم پدرم گریه نکردم اما برای این بودجه و وضع مردم گریه می کنم، تصریح کرد: شما از مقام معظم رهبری درباره بودجه خرج کردید اما ایشان دیگر نمی توانند بودجه را برگردانند و امروز بودجه به مجلس آمده است و ما باید آن را مورد توجه قرار دهیم و می ترسم که اگر جلسه غیرعلنی برای بررسی بودجه سال آینده برگزار نشود، دلار به بالای ۲۰ هزار تومان هم برسد.
وی با اشاره به اینکه آمریکا ۸ کشور را برای ارتباط نفتی با ایران مستثنی کرده است، گفت: البته رئیس جمهور آمریکا ۵۰۰ نفر را در این کشورها گذاشته تا جایگزین نفتیشان را پیدا کنند و ارتباط نفتی با ایران به صفر برسد و با این شرایط نباید بودجه را با یک میلیون بشکه نفت بست.
ادامه دارد...

کد خبر 4502126
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
خودرو : همانطوریکه در عکس پایین می بینید در کنفرانس شفاف سازی در تاریخ ۹۷٫۷٫۱۰ ذکر شده فعلاً افزایش سرمایه به علت عدم امکان استفاده از معافیت مالیاتی نداریم ولیکن ذکر شده اگر این امکان ایجاد شود افزایش سرمایه از تجدید دارایی ها صورت می پذیرد در تاریخ ۹۷٫۱۰٫۱۲ مجلس طرح معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها تا ۵ سال را تصویب کرد از طرفی آقای یکه زارع ارزش دارایی های شرکت را ۱۲ میلیارد دلار اعلام کرده لذا سهامداران عزیز یه افزایش سرمایه حدود ۷۰۰۰ درصدی درپیش داریم
IMG_۲۰۱۹۰۱۰۷_۱۶۱۵۲۳.png
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
عرضه بنزین مازاد در بورس انرژی برای صادرات معاون وزیر نفت:
با توجه به راه اندازی فاز 3 پالایشگاه ستاره خلیج فارس، طرح های صادرات و ذخیره سازی بنزین مازاد را در دستور کار داریم و می توان از ظرفیت بورس انرژی استفاده کرد. بتاسهم/
 

سهم طلایی

Well-Known Member
کاربر فعال
سرمایه های کلان در حال تزریق به بازار هستند. از وقتی قانون نحوه محاسبه سود بانکی بصورت ماهیانه تصویب شده دیگه کسی تمایل به گذاشتن پول در بانکها نشان نمیدهد.
در حالیکه بازار های موازی ارز و طلا و مسکن رشد خود را داشته و تقریبا به حالت اشباع خرید رسیده اند تنها و تنها بازاری که مستعد رشد است فقط بورس است. هفته گذشته کاملا مشخص بود که نقدینگی تازه ای به بازار تزریق شده.
بازار بورس ایران تمام خبرهای منفی را پیشخور کرده.با خارج شدن ترامپ از برجام و پاره کردن آن از طرف آمریکا و تصویب تحریمهای یکی پس از دیگری در چند ماه گذشته بازار واکنش نشانداده و شدیدا قیمتها افت کرده و اکثر تحلیلگرا متفق القول بر این باورند که اکثر قیمتها به نقاط حمایتی خود رسیده اند. قیمتها آنقدر افت کرده که دیگر اعمال تحریمها تاثیری بر روند بازار نخواهد داشت دقیقا از روز یکشنبه هفته گذشته که تحریم جدید اروپا اعلام شد بازار کاملا بی تفاوت و مثبت به راه صعودی خودش ادامه داد.

غول سرمایه از بورس هیچوقت خارج نمیشود بلکه بسته به شرایط اقتصادی کشور و جهانی هر روز ممکن است یک گروه خاص مورد توجه بازار باشد. سرمایه در بازار بورس از یک گروه به گروه دیگر انتقال پیدا میکند.
باتوجه به بی ارزش شدن سهام شرکتها و پایین آمدن ارزش ریالی خیلی از سهمها نسبت به دارایی های شرکتها اکثر تعدیل های عالی و افزایش سرمایه باید بدهند.
فاکتور اصلی و محرک قوی برای رشد بازار بی ارزش شدن سهمهای بازار است. بزودی کف قیمتی خیلی از سهمهای بازار 1000 تومان می شود 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
افتتاح فاز سوم پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس در بندرعباسفازسوم پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، با حضور مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در بندرعباس افتتاح شد.

به گزارش عصر ایران، علیرضا صادق آبادی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در این مراسم گفت: میانگین تولید روزانه بنزین در سال ۹۶ به میزان حدود ۶۷.۸ میلیون و در سال ۹۷ و قبل از افتتاح فاز سوم پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس به ۸۷.۹۵ میلیون لیتر در روز رسید؛ اما ظرفیت تولید تا ۹۷ میلیون لیتر را نیز داشته‌ایم.اگر پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس را نداشتیم باید روزانه ۲۴میلیون لیتر بنزین وارد می‌کردیم.

عکس : حمید حقیقی / عصر ایران
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
معاون وزیر نفت خبر داد:
عرضه بنزین مازاد در بورس انرژی برای صادرات

خبرهای بانکی - معاون وزیر نفت گفت: با توجه به راه اندازی فاز 3 پالایشگاه ستاره خلیج فارس، طرح های صادرات و ذخیره سازی بنزین مازاد را در دستور کار داریم و می توان از ظرفیت بورس انرژی استفاده کرد.
به گزارش خبرهای بانکی به نقل از ایرنا، علیرضا صادق آبادی در نشست خبری افزود: کمیته ای برای بررسی قیمت فرآورده های صادراتی از جمله بنزین در بازارهای هدف تشکیل شده است.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: در سال 1396 میانگین تولید بنزین کشور روزانه 67 میلیون و 200 هزار لیتر در روز بود اما این میزان از ابتدای امسال تا 18 آبان به روزانه 87 میلیون و 900 هزار لیتر افزایش یافت، البته ظرفیت تولید بنزین تا پیش از راه اندازی فاز سوم خلیج فارس حدود 95 میلیون لیتر بود.
وی ادامه داد: ظرفیت تولید بنزین کشور با راه اندازی فاز سه به بیش از 105 میلیون لیتر افزایش می یابد.
به گفته وی، حدود ۷۰ درصد بخش های مختلف پالایشگاه ستاره خلیج فارس با استفاده از توان داخل ساخته شده است.
** لزوم صرفه جویی برای تداوم خودکفایی در بنزین
این مسوول یادآوری کرد به دلیل افزایش تولید داخلی، واردات بنزین از مهرماه امسال متوقف شد اما هشدار داد: اکنون در حاشیه امن مصرف قرار گرفته ایم اما در صورت اصلاح نشدن الگوی مصرف در تابستان دوباره میزان مصرف بنزین به بیش از 100 میلیون لیتر در روز افزایش می یابد و فاصله تولید و مصرف از بین رفته و ایران دوباره به واردکننده بنزین تبدیل می شود.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه اصلاح الگوی مصرف بنزین امری ضروری است، افزود: راهکارهایی مانند گسترش حمل و نقل عمومی و گسترش خودروهای هیبریدی و گازسو برای مصرف بهینه سوخت لازم است.
صادق آبادی گفت: در افق سال ۱۴۱۲ در صورتی که ظرفیت کنونی تولید روزانه 105 میلیون لیتر بنزین حفظ شود اما مصرف به طور میاگین سالانه هفت درصد بالا برود، شکاف بین تولید و مصرف بنزین به روزانه ۱۹۰ میلیون لیتر می رسد.
وی ادامه داد: برای تامین این میزان بنزین باید ۵۷ میلیارد دلار برای ساخت پالایشگاه های جدید سرمایه گذاری یا اینکه روزانه یکصد میلیون لیتر وارد کنیم.
«منابع مالی موجود کشور ظرفیت این حجم سرمایه‌گذاری در بخش پالایشی را ندارد؛ زیرا علاوه بر ساخت پالایشگاه باید برای ایجاد زیرساخت‌ها، انبار و خطوط لوله انتقال نفت نیز سرمایه گذاری شود. همچنین در صورت ساخت این میزان پالایشگاه، باید صادرات نفت خام برای تولید بنزین متوقف شود».
** افزلیش تولید گازوییل یورو4
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی یادآوری کرد: در سال 13۹۶ حدود ۹۴ میلیون لیتر گازوئیل در روز تولید شد که ۲۱ میلیون لیتر مربوط به گازوئیل یورو ۴ بود.
صادق آبادی افزود: میانگین تولید امسال تا هجدهم آبان به روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر رسید که ۲۸ میلیون لیتر از آن به گازوئیل یورو ۴ مربوط می شد.
به گفته وی، در پالایشگاه های کشور از جمله بندرعباس و اصفهان واحدهای جدید تولید گازوئیل یورو۴ راه اندازی شده است.
معاون وزیر نفت ادامه داد: تا پایان امسال واحد جدید تولید گازوئیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس راه‌اندازی می‌شود و سال آینده نیز ۱۶ میلیون لیتر به ظرفیت تولید پالایشگاه اصفهان افزوده می شود.
صادق آبادی گفت: با راه‌اندازی طرح‌های جدید، تولید گازوئیل یورو۴ به روزانه ۵۲ میلیون لیتر افزایش می یابد.
وی به افزایش کیفیت گازوئیل تولید اشاره کرد و افزود: میزان گوگرد گازوئیل از ۱۰۰ هزار ppm به ۵۰ ppm افزایش یافته که نشان دهنده ارتقای کیفیت این فرآورده است.
صادق آبادی افزود: بین تولید و مصرف گازوئیل حدود ۱۵ میلیون تا ۲۰ میلیون لیتر فاصله است که با نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده از خودروهای با مصرف کمتر باید این فاصله را کاهش داد.
** ظرفیت 2.1 میلیون بشکه ای پالایشگاه ها
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی درباره ظرفیت پالایشی کشور گفت: ظرفیت پالایش نفت و میعانات گازی کشور حدود 2 میلیون و یکصد هزار بشکه در روز است.
این مسوول افزود: آمارهای دقیقی نمی‌توان از میزان قاچاق ارائه کرد اما کارگروه مقابله با قاچاق سوخت شامل نهادها و سازمانهای مختلف تشکیل شده است.
صادق آبادی درباره بهترین راهکار محاسبه میزان قاچاق سوخت گفت: در سال ۱۳۹۵ قیمت بنزین فوب خلیج فارس و قیمت تکلیفی در ایران به طور تقریبی برابر شد که این موضوع انگیزه قاچاق سوخت را تا اندازه بسیار زیادی کاهش داد.
«بر این اساس می‌توان سال ۹۵ را به عنوان سال مبنا برای محاسبه میزان دقیق مصرف سوخت در کشور دانست که در آن روزانه به طور میانگین ۷۴ میلیون لیتر بنزین مصرف شد و اگر ما رشد هفت درصدی را برای افزایش مصرف سوخت در کشور در نظر بگیریم میزان مصرف امسال به ۸۵ میلیون لیتر می رسد که نشاندهنده احتمال قاچاق روزانه ۲ میلیون تا سه میلیون لیتری است و شاید بخشی از آن مربوط به افزایش مصرف داخل باشد».
** رد ادعای مشارکت هند در یک طرح پالایشی
معاون وزیر نفت درباره ادعای مشارکت هند در یک طرح پالایشی با ایران گفت: هندی ها تاکنون درخواستی را ارائه نکرده‌اند.
وی یادآوری کرد: حدود ۲۰ میلیون خودرو فعال در کشور وجود دارد اما مصرف بنزین روزانه آنها بیش از 85 میلیون لیتر است.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی افزود: خودروهای هیبریدی و نسل جدید روزانه ۲ لیتر برای هر یکصد کیلومتر استفاده می‌کنند اما نسبت مصرف سوخت برخی خودروهای داخلی 14 لیتر به ازای یکصد کیلومتر است.
صادق آبادی به مشارکت با شرکت های چینی برای توسعه پالایشگاه آبادان اشاره کرد و گفت: این پروژه در حال اجراست و برخی واحدهای آن تا پایان امسال راه‌اندازی می شود.
** ضرورت سهمیه بندی برای کارت سوخت
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فآاورده های نفتی در پاسخ به ایرنا درباره زمان الزامی شدن استفاده از کارت سوخت گفت: کارت سوخت زمانی معنا می‌یابد که بنزین سهمیه بندی و دونرخی شود.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه هنوز تصمیمی برای سهمیه بندی بنزین گرفته نشده است استفاده از کارت سوخت توجیهی ندارد.
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
عرضه سه میلیون بشکه نفت خام در بورس انرژی

مدیرعامل بورس انرژی از آماده سازی اطلاعیه سومین نوبت عرضه نفت خام در بورس انرژی خبرداد.

@boltann
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
شریک وارن بافت، چارلی مانگر معتقد است بسیاری از مردم با هوش سرشار ، بدلیل خلق و خوی خاص شان، سرمایه گذاران موفقی نیستند. در سرمایه گذاری صبر ، کنترل هیجان و حس سرمایه گذار، نقش اساسی دارد!
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
شکم‌سیران پا پس کشیدند/ رقص عربی خودرویی‌ها روبه‌روی «سمیه»
ساعت پنج و نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد از نمایشگاهی بزرگ با غایبانی بزرگ تا روسایی که به فکر سهامدار افتاده‌اند.

به گزارش بورس‌نیوز، سودای ره‌ صد ساله را یک شبه رفتن شاید در بین سهامداران مرسوم بود اما در بین کارگزاران، سرمایه‌گذاری‌ها و ... کمی بعید اما می‌شود که این سودا بر تن مشاوران جوان نیز بنشیند.
یک شرکت مشاور سرمایه‌گذاری جوان و جویای نام عزم خود را جزم کرده تا در روزهای بی‌پولی و چه‌کنم چه‌کنم دولتی‌ها برای اقتصاد امسال، روزهای طلایی را برای خود ثبت کند.
این شرکت مشاور سرمایه‌گذاری که با پشتوانه شرکت گریفین انگلستان از هم‌اکنون می‌خواهد گام‌های بلندی را در بازار سرمایه بردارد و این روزها به دنبال رکن صندوق‌های سرمایه‌گذاری غیرفعال یا دچار ضعف است.
خبرها حاکی است این مجموعه در نخستین اقدام خود تصمیم گرفته تا رکن صندوق‌های متعلق بهکارگزاری خبرگان را تصاحب کند اما تمدید مهلت ۹ماهه فعالیت این صندوق‌ها ،مدیران خبرگان را با شکم سیری مواجه کرد تا جایی که خریدار هم پا پس کشیده است.

خبری از دوازدهمین دورهمی مالیچی‌ها
از نمایشگاه بورس خبر می‌رسد امسال این نمایشگاه با غایبان بزرگی همچون‌ سرمایه‌گذاری غدیر،خواهران فولادی اصفهان، سنگ‌آهنی‌ها و همچنین حضور تنها سه شرکت تامین سرمایه مواجه است.
سال گذشته نیز غیبت تامین سرمایه امین و کارگزاری مفید در این نمایشگاه محسوس بوده و تا این لحظه خبری از حضور تامین سرمایه آرمان در نمایشگاه بورس نیست هر چند که انتظار می‌رود این مجموعه با برند شرکت تجاری تازه تاسیس خود در این رویداد حضور یابد .

متولی که مِن مِن می‌کند
متولی شدن سازمان بورس برای نظارت بر بازخرید سهام بانک‌های نظامی نیز جای تقدیر دارد و سوال؛ ابتدا اینکه سهام مردم به فروش می‌رسد و ابهامات فراوانی وجود دارد و سکوتی که تقریبا عادت شده است.
اما برخی مسئولین بانک‌های نظامی که زیر چتر ادغام رفته‌اند برای باقیات و صالحات خود گفته‌اند که لزومی ندارد در مرحله نخست سهامداران بفروشند.

خودرویی‌ها دود گرانی دادند
امروز شنیده شد که قطعه‌سازان و خودرویی‌ها تصمیمی به زبان فارسی سخت گرفته‌اند که نظیر چنین جلساتی را تنها می‌توان در نشست سران عرب حاشیه جنوبی خلیج فارس دید؛ گویا آنها منتظر دیدار فروردین ماه خود با وزیر صمت هستند تا بار دیگر با کاسه چه‌کنم‌چه‌کنم به استقبال گرانی بروند و اینبار هدف آنها ثبت قیمت پراید در گینس است.
 

Alain Delon

Well-Known Member
کاربر فعال
دلار ۱۴۲۰۰ تومان

پرواز سهام دلاری و صادراتی ( فولادی ، فلزی ، پتروشیمی ، معدنی ،.....................)
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
نهادهای نظامی موظف به اعلام صورتحساب‌های مالی به سازمان بورس شدند
طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، نهادهای نظامی و انتظامی موظف به اعلام صورتحساب‌های مالی‌شان به سازمان بورس شدند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه، 19 فروردین) پارلمان، در جریان بررسی جزئیات طرح یک فوریتی الحاق جزء (ز) به بند (5) ماده (6) قانون اصلاح موادی به قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی درباره (شفافیت اطلاعات مالی شرکت‌های شبه‌خصوصی یا خصولتی)، با بند (5) ماده واحده این طرح، از مجموع 206 نماینده حاضر، با 144 رأی موافق، 21 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع موافقت کردند.
در بند (5) ماده واحده آمده است: اشخاص حقوقی ذیل مکلفند به صورت سالانه فهرست کامل کلیه شرکت‌ها اعم از تعاونی، سهامی خاص، سهامی عام و مسئولیت محدود و بنگاه‌های اقتصادی و مؤسسات متعلق به خود اعم از تابعه و وابسته یا با هر میزان از تملک سهام که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم در مالکیت و یا مدیریت (کنترلی و یا غیر کنترلی) آنها قرار دارند را به سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام نمایند.
الف- مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع ماده (5) قانون محاسبات عمومی کشور مصوب یک شهریور 1366 و قرارگاه‌های سازندگی به نهادهای نظامی و انتظامی کشور و بنیادهای تعاون وابسته به آنها.
ج - سازمانها و مؤسسات خیریه کشور.
د- نهادها و مؤسسات وقفی و استان‌های مقدس و بقاع متبرکه
ه- کلیه صندوق‌های بازنشستگی اعم از کشوری و لشگری شامل صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه و وابسته به دستگاه‌هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است اعم از اینکه قانون خاص خود را دارند و یا از قوانین و مقررات عام تبعیت می‌نمایند از قبیل صندوق بازنشستگی و پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت، صندوق حمایت و بازنشستگی آینده‌ساز، سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، صندوق بازنشستگی، وظیفه، از کارافتادگی و پس‌انداز کارکنان بانک‌ها، صندوق بازنشستگی کارکنان صدا‌وسیما، صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس، صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر، صندوق بازنشستگی و وظیفه مستخدمین سازمان بنادر و دریانوردی، مؤسسه صندوق پس‌انداز کارکنان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران.
و- بنیادها، نهادهای انقلاب اسلامی، مؤسسات و سایر اشخاص حقوقی که زیر‌نظر ولی‌فقیه اداره می‌شوند.
اشخاص حقوقی مذکور و کلیه شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و مؤسسات تابعه و وابسته به آنها مکلفند به صورت سالانه و حداکثر تا شش ماه پس از اتمام سال مالی مندرج در اساسنامه رسمی آنها نسبت به ارائه اطلاعات کامل مالی و صورت‌های مالی حسابرسی شده خود شامل ترازنامه، صورت سود و زیان، صورت جریان وجوه نقد و حسب مورد صورت‌های مالی تلفیقی حسابرسی شده و همچنین تغییرات اعضای هیئت‌مدیره را به سازمان بورس و اوراق بهادار مطابق قوانین و مقررات مربوط اعلام نمایند. کلیه مشمولین این بند موظفند در صورت لزوم نسبت به مطابقت ساختار و شیوه گزارشگری مالی برابر قوانین و مقررات بازار سرمایه اقدام کنند. سازمان بورس و اوراق بهادار مکلف است در صورت درخواست شورای رقابت گزارش‌های مالی مربوطه را ارائه کند.
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
مسدود شدن حساب مالی شرکت‌هایی که از ارائه اطلاعات مالی خودداری می‌کنند نمایندگان با مسدود شدن حساب مالی شرکت‌هایی که از ارائه اطلاعات مالی خودداری می‌کنند موافقت کردند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، بررسی گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در مورد طرح یک فوریتی الحاق جزء (ز) به بند (5) ماده (6) قانون اصلاح موادی به قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی در دستورکار امروز (دوشنبه 19 فروردین) نمایندگان در صحن علنی پارلمان قرار دارد.

بیشتر بخوانید
وکلای‌ملت در جریان بررسی طرح مذکور با تبصره 2 ماده واحده این طرح موافقت کردند.
در تبصره 2 ماده واحده طرح مذکور آمده است: از زمان لازم‌الاجراء شدن این قانون کلیه اشخاص حقوقی موضوع صدر این بند و اجزای آن و شرکت‌ها و بنگاه‌های تابعه و وابسته به آنها حداکثر طی 6 ماه موظف به اجرای تکالیف مقرر در این بند هستند. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مکلف است امور ثبتی مربوط به اشخاص حقوقی موضوع صدر این بند و اجزای آن و شرکت‌ها و بنگاه‌های تابعه و وابسته به آنها را صرفاً در صورت دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار، انجام دهد. اعطای مجوز توسط سازمان بورس و اوراق بهادار صرفاً پس از انجام تمامی تکالیف قانونی مقرر در این بند و ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده توسط اشخاص حقوقی و شرکت‌ها و بنگاه‌های مذکور مجاز است.
در این تبصره آمده است: سازمان بورس و اوراق بهادار مکلف است تنها در صورتی به مرجع ثبت شرکت‌ها برای ارائه خدمات ثبتی به اشخاص حقوقی موضوع صدر این بند مجوز دهد که تمامی شرکت‌ها و بنگاه‌های تابعه و وابسته به آنها صورت‌ها و گزارش‌های مالی حسابرسی شده خود را به سازمان مذکور ارائه داده باشند. همچنین در صورت تخلف از اجرای این بند، با اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار و حکم مرجع قضائی ذی‌صلاح، بانک‌ها و مؤسسات غیربانکی موظفند حساب‌های بانکی اعضای هیئت مدیره تعاونی‌ها و شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی مشمول این بند اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی را تا زمان انجام تکالیف مقرر، مسدود نمایند.
همچنین در ادامه این تبصره آمده است: سازمان بورس و اوراق بهادار می‌تواند بابت اجرای تکالیف مندرج در این بند، با تصویب شورای عالی بورس و اوراق بهادار به صورت درصدی از سرمایه ثبتی بنگاه و شرکت، کارمزدی تا سقف صد میلیون ریال را از هر تعاونی، شرکت، بنگاه اقتصادی و یا شخص حقوقی مشمول، در هر سال دریافت کند. سقف کارمزدها هر 3 سال یکبار متناسب با نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با تصویب شورای عالی بورس و اوراق بهادار تعدیل می‌شود.
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
ظرفيت انبارهای سكه بورسی به بيش از يک ميليون افزايش پيدا كرد

یک منبع آگاه از افزایش چند برابری ظرفیت خزانه نگهداری سکه در بانک‌های مورد تایید بورس کالای ایران با دریافت مجوز از سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه خبر داد.

این منبع آگاه عنوان کرد: ظرفیت پذیرش مجدد سکه طلا در خزانه‌های سه بانک صادرات، رفاه و سامان برای ایجاد تعادل بیشتر در معاملات بازار گواهی سپرده کالایی در بورس کالای ایران با دریافت مجوز از سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به بیش از یک میلیون افزایش يافت./ اقتصادآنلاین

@Ganjineh_news
 

raoufi

Well-Known Member
کاربر فعال
#ختور
در ختور خبر از افزایش نرخ به مشام می رسد و می گویند حقیقی در حال جمع کردن هست و شركت سرمايه گذاري سايه گسترسرمايه-سهامي خاص اخرین سهام هایش را چوب حراج می گزارد به هر حال دوستان امشب نگاه کنند می توانند حقیقی جدید را که وارد شده است را مشاهده کنند
اینم خبر رانتی از ما بعدا نگی نگفتی
 

پیوست ها

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سهم چابک وثوق ، تنها ۳۰ میلیون شناوری داره و با این مثلث زیبایی که ساخته است از ۴۳۴ تا ۶۵۰ میره بالا
Screenshot_20190424-200537.jpg
 
بالا