اخبار مهم بورسی

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
آخرین تصمیم بنزینی

عضو کمیسیون انرژی:
یک خانواده ۴ نفره ۱۲۰ لیتر در ماه بنزین دریافت می‌کند آن‌هایی که نمی‌خواهند بفروشند

سوخت به همه تعلق میگردو بیش از آن باید بهایش پرداخت شود
@akhbarfori_ir
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
✅عرضه نفت خام در بورس انرژی ادامه می‎یابد

سعید خوشرو، مدیر امور بین‎الملل شرکت ملی نفت ایران به «شانا» گفت:

مرحله دوم عرضه نفت خام در بورس انرژی با موفقیت انجام و تمام ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام عرضه شده، با قیمت ۶۴ دلار و ۹۷ سنت معامله شد.

فروش هشت محموله ۳۵ هزار بشکه‌‏ای در عرضه نخست و فروش ۲۰ محموله ۳۵ هزار بشکه‎ای در مرحله دوم، در مجموع عرضه آزمایشی موفقی را در بورس انرژی رقم زد.

شرکت ملی نفت ایران شرایط مساعدی را برای خرید نفت خام از طریق بورس انرژی برای بخش خصوصی فراهم کرده است و معتقدیم هیچ خریداری نمی‎تواند به طور مستقیم راحت‎تر از فرآیندی که در بورس انرژی شکل گرفته، نفت خریداری کند.

قیمت کنونی نفت نسبت به زمانی که اطلاعیه نخست عرضه نفت خام در بورس انرژی منتشر شد، تقریبا حدود ۱۵ دلار کاهش یافته و این کاهش قیمت به طور طبیعی در قیمت فروش نفت در بورس انرژی هم اثرگذار است.
@stockmarket_press
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
وکادو افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی شرکت تکادو اومده روی کدال ، برید ببینید و حالشو ببرید موقع پرواز این سهم طلایی و هلدینگ ذغال‌سنگی شده است در ضمن افزایش قیمت ذغال‌سنگ را هم مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در مجمع شرکت اعلام کرد که هفته اول آذر اعلام می گردد ++++++++++ تمام سهام شرکت های ذغال‌سنگی مثل #کشرق #کپرور#کطبس هفته آینده پرواز می کنند و صف خرید می باشند
 

raoufi

Well-Known Member
کاربر فعال
فوری
....
...
..
.

قندی و خودرویی و لاستیکی و ساختمانی و غذایی و بیمه و بانکی وبعضی از دارویی ها و برقی ها ودامپروری و لوازم خانگی و آی تی ها وکاغذی فقط دور مدار اینا صحبت کنید البته خبرهای خوبی از فنوال هم شنیدم
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
علاقه‌مندی خارجی‌ها برای خرید نفت از بورس/گواهی صرفه‌جویی انرژی به کجا رسید؟

مدیر عامل بورس انرژی از افزایش علاقه شرکت‌های خصوصی خارجی برای دریافت کد معاملاتی و خرید نفت خام از بورس خبر داد.

سید علی حسینی، مدیر عامل بورس انرژی در گفت و گو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،در تشریح فرآیند عرضه نفت در بورس انرژی اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون موفقیت ثبت دو مرحله فروش نفت خام سبک در بورس انرژی را پس از گذشت 16 سال تلاش در این زمینه، به ثبت رسانده ایم و در تلاش برای ادامه همکاری های خود با شرکت ملی نفت ایران هستیم.طی سال های گذشته سازمان ها و مراجع ذیربط بسیاری برای رفع مشکلات تلاش کردند و هم اکنون شاهد فروش 280 هزار بشکه در مرحله اول و فروش 700 هزار بشکه در مرحله دوم بوده ایم.

علاقه شرکت های خارجی برای خرید نفت ایران از بورس انرژی
وی در ادامه گفت: اتفاق بسیار خوبی که این روزها شاهد آن هستیم، افزایش رغبت سرمایه گذاران خارجی برای حضور در بورس انرژی بویژه خرید نفت خام است، در چند هفته گذشته تعداد زیادی از شرکت های خصوصی بین المللی برای خرید نفت خام ایران پیشنهادات و علاقه مندی خود را ابراز کرده اند.

حسینی با اشاره به استقبال قابل توجه شرکت های خصوصی خارجی در زمینه نفت و گاز بیان کرد: با توجه به شرایط مطرح شده در بورس انرژی تعدادی از این سرمایه گذاران در حال ارائه مدارک و هماهنگی دریافت کد معاملاتی در بورس انرژی هستند.

وی تاکید کرد: احتمال تداوم عرضه نفت در نوبت های بعدی بسیار بالاست زیرا تمام زیر ساخت های بورس انرژی تعریف شده و آماده است. تمام این سال ها دستگاه های مربوط از جمله بورس انرژی برای رفع برخی تنگناهای موجود در ادوار گذشته به مطالعات و بررسی ها جدی پرداخته اند که با توجه به فراخوان های دوره های گذشته این ظرفیت در شرکت ملی نفت ایران نیز مشاهده می شود.

حسینی تصریح کرد: چهارشنبه مورخ 30 آبان ماه دو محموله 44 هزار تنی LPG در سبد معاملاتی بورس انرژی بفروش رسید که به عنوان دستاورد درخشانی می توان از آن نام برد.

وی با بیان اینکه عرضه میعانات نفتی در بورس انرژی از سال93 و بصورت آزمایشی از پالایشگاه های کوچک و سپس مشتریان بزرگ آغاز شد،افزود:متاسفانه این روند با تصمیموزارت نفت متوقف شد.سازمان بورس و اوراق بهادار و بورس انرژی همواره در جهت حمایت از تولید ملی و وزارت نفت آماده همکاری و عرضه گاز به پالایشگاه هاست.البته پالایشگاه های بزرگ که مالکیت داخلی دارند باید پیگیر جدی در این باره داشته باشند.

مدیر بورس انرژی با اشاره به گستردگی معاملات در بورس انرژی تشریح کرد: بازار سرمایه انرژی کشور این روزها شاهد معاملات مثبتی در احجام کوچک و بزرگ است که این کالاها تنها شامل نفت نیست بلکه انواع هیدروکربن ها،برق و سایر انرژی های مورد مصرف را هم شامل می شود.

گواهی صرفه جویی انرژی به کجا رسید؟
وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا گواهی صرفه جویی انرژی صادر شده است؟ گفت:هم اکنون با وزارت نیرو، در حال برقراری ارتباط برای صدور گواهی با نام گواهی ظرفیت هستیم، این اوراق به تصویب کمیته فقهی بورس انرژی رسیده و خطوط اجرایی آن نیز معین شده است که امیدواریم تا پایان سال اولین مرحله صدور اوراق گواهی ظرفیت را شاهد باشیم.

حسینی بیان کرد: همواره برای صدور گواهی ها به یک موضوع تاکید داشته و داریم که نهاد مورد نظر، باید همکاری و همیاری خود را تا صدور گواهی قطع نکند تا ما بتوانیم با دقت و تخصص کافی به صدور اوراق بپردازیم.

مدیر عامل بورس انرژی در پایان با تاکید بر واقعی سازی قیمت در بورس انرژی بیان کرد: یکی از ظرفیت های بسیار جذاب و هیجان انگیز در بورس، واقعی سازی قیمت کالاها در تابلوی عرضه است.

انتهای پیام
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست دکتر روحانی

جهت گیری ها و شاخص های کلان بودجه ۹۸ تصویب شد
ارائه نقشه راه و برنامه کلی اصلاح ساختار بودجه عمومی در افق ۹۸-۹۹
راهکارهای وزارت نفت در زمینه عرضه گسترده تر نفت در بورس انرژی تصویب شد. /ایران
@eghtesadonline
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
خارجی‌ها خواستار خرید نفت ایران از بورس شدند

مدیرعامل بورس انرژی:
برخی کشورها از طریق سفارتخانه ها دنبال کسب اطلاعات درباره خرید نفت از بورس بوده اند، شماری از شرکت های خارجی نیز به طور مستقیم برای رایزنی در این باره مراجعه و حتی کد معاملاتی نیز اخذ کرده اند.
bit.ly/2rTCl8V
اقتصادنیوز
****/joinchat/AAAAADvEktaWOJ0eLF4I-Q
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان عزیز ، سهم ( ثنور ) ، این سهم طلایی مثل فنر فشرده شده است و الگوی مثلث را تشکیل داده است و از فردا استارت صعود را می زند و حالا حالا ها 10+ روزانه می خوره و صعود شارپی در پیش داره و برای جبران اصلاح سنگینش در دو ماه قبل بایستی حداقل هفت هشت تا از این مثبت 10+ روزانه ها رو بخوره اگر دنبال سود ۱۰۰ درصدی کوتاه مدتی هستید طبق نمودارش از ۱۳۰ تومان یه کله با صعود شارپی به ۲۲۷ تومان می رسه +++
Screenshot_20181225-122504.jpg
نخ
 

mohammad63

Active Member
کاربر فعال
‍ ‍ #سبزوا
سیمان لار سبزوار در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۹۷/۰۶/۳۱(حسابرسی نشده) به ازای هرسهم ۳۴۶ ریال سود شناسایی کرده است این در حالیست که شرکت در مدت مشابه سال قبل به ازای هر سهم ۲۰۲ ریال زیان محقق کرده بود.

( افزایش ۳۱۰ میلیارد ریال سایر درآمدهای عملیاتی از عمده دلایل شناسایی سود نسبت به مدت مشابه سال قبل میباشد)

این شرکت طبق آخرین گزارش ارائه شده برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ به ازای هر سهم مبلغ ۱۸۴ ریال زیان پیش بینی کرده است.
IMG_20181225_230838_259.jpg
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
مجوز سران قوا برای عرضه ۳ میلیون بشکه نفت در بورس

وزیر نفت:
مجوز لازم از سران سه قوه اخذ شده تا ۳ میلیون بشکه نفت در بورس به صورت ۱۰۰ درصد ریالی با ارز ثنا به فروش برسد.

به زودی اطلاعیه ای درباره مرحله سوم فروش نفت در بورس صادر می شود که شاید هفته آینده این عرضه رخ دهد

خریداران نفت در بورس توانسته اند طلای سیاه را صادر کنند و مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.

@Econ_Fouri
 

Behzadv7

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
تپکو:
مشکلات بر سر راه هپکو یکی پس از دیگری در حال بر طرف شدن است، این شرکت تولیدی مدت ها با مشکلات تولید و سهامداری روبرو بود و ظاهرا با پیگیری های صورت گرفته اکنون هم کارگران و هم سهامداران ، روزهای خوبی را پیش رو خواهند داشت. سهام این شرکت از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 590درصد بازدهی برای سهامداران داشته است و این رالی با توجه به برنامه های شرکت همچنان ادامه دار خواهد بود. غلامرضا صادقیان مدیر عامل هپکو درباره آخرین وضعیت هپکو به بورس۲۴ گفت: خوشبختانه در شرایط حال حاضر کارخانه به تولید رسیده است و بر اساس آخرین مصوبه هیئت مدیره اقدامات لازم در راستای دریافت تسهیلات 59 میلیارد تومانی نهایی شده است و مصوبه آن نیز در کمیسیون کارگری وزارت کشور نیز به تصویب رسیده است. وی افزود : این تسهیلات به منظور تامین مالی و تسریع در تولید 60 دستگاه گریدر،20 دستگاه لودر و 5 دستگاه بیل مکانیکی جدید به کار برده خواهد شد و در برنامه داریم تا از این محل فروش 120 میلیارد تومانی را به ثبت برسانیم.در برنامه تولید شرکت 110 دستگاه نیز منتظر ورود تجهیزات است تا وارد پروسه فروش شوند که با نهایی شدن انتظار داریم فروش سه ماهه سوم بیش از 150 میلیارد تومان شود. صادقیان درباره شرایط فعلی هپکو هم گفت: کارخانه مشکل خاصی برای تولید ندارد و خطوط تولید در حال تولید هستند، ما با برنامه افزایش سرمایه ای که داریم قطعا زیان شرکت پوشش داده خواهد شد و عملا هپکو در حال پوست اندازی است و تمام وعده هایی که در چند سال اخیر داده شده بود ، در حال محقق شدن است. سهامداران منتظر آغاز فصلی نو برای این مجموعه باشند، شرایط برای شروع مجدد و روی غلطک افتادن تولید و فروش مهیا است و انتظار داریم روندهای گذشته شرکت اصلاح شود. وی درباره افزایش سرمایه هم گفت: این افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها است و در حال طی مراحل کارشناسی است و به زودی نهایی خواهد شد و اطلاعات لازم را از طریق کدال منتشر خواهیم کرد و سهامداران منتظر اخبار خوب از هپکو باشند.http://hepcoir.com/DesktopModules/News/NewsView.aspx?TabID=1&Site=HepcoPortal&ItemID=2013&mid=15123&wVersion=Staging&lang=fa-IR
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
تغییرات در کابینه سعودی؛ وزیر خارجه عربستان برکنار شد

منابع سعودی از تغییراتی در کابینه سعودی خبر دادند و گفتند که شورای امور سیاسی و امنیتی این کشور نیز دستخوش تغییرات شده است.
منابع سعودی گفتند که ابراهیم العساف وزیر جدید امور خارجه معرفی شده و عادل الجبیر از این سمت برکنار شده اما وزیر مشاور دولت در امور خارجه تعیین شده است.
fna.ir/bqr2bz
@FarsNewsInt
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
مؤمنی: دولت، بودجه را حیاط خلوت خود کرده
شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۷
دولت در تنظیم بودجه 98 دچار آشفتگی فکری است و هیچ کوششی برای اصلاح ساختار بودجه‌ریزی مشاهده نمی‌شود.

به گزارش جهان نيوز، فرشاد مؤمنی کارشناس اقتصادی حامی دولت، ضمن بیان مطلب فوق در مؤسسه دین و اقتصاد به ارائه لایحه بودجه ۹۸ به مجلس پرداخت و گفت:

درباره سهل‌انگاری‌های بزرگ و نابخشودنی از سوی دولت به طور کل و بانک مرکزی به طور اخص که موجب آشفتگی و بحران‌آفرینی از ناحیه کاهش ارزش پول ملی و افزایش بی‌ضابطه نرخ ارز شده است، صحبت کرده‌ایم.

طبیعتاً بخشی از این سهل‌انگاری‌ها و ولنگاری‌ها در تحولات مربوط به هزینه‌های دولت انعکاس می‌یابد. باید از تمامی اندیشمندان مدد بگیریم تا با ارائه تحلیل‌های عمیق از طول و عرض بودجه سال ۹۸، کمک کنند تا دولت از این آشفتگی فکری که در تدوین سیاست‌های اقتصادی رنج می‌برد بیرون بیاید.

اما هم در نطق بودجه‌ای رئیس‌جمهور و هم در کلیات سند لایحه با کمال تأسف مشاهده می‌کنیم که هیچیک از مشکلات ساختاری بودجه مورد توجه دولت قرار نگرفته است و هیچ کوششی برای اصلاح ساختار بودجه‌ریزی مشاهده نمی‌شود.

وی متذکر شد: شاهد هستیم در شرایط رکود عمق یافته و تورم رو به فزاینده، بودجه شرکت‌های دولتی دو برابر بودجه عمومی دولت و دو سوم بودجه کل را شامل می‌شود و همچنان نقش حیاط خلوت خود راحفظ کرده است.

استاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: متأسفانه همانند پنج سال اخیر هیچ اهتمامی در این زمینه نمی‌بینم و آسیب‌پذیری مالی دولت حرکت به سمت رفتارهای ناهنجار و انتقال ناتوانی‌ها و نارسایی‌های خود به زندگی مردم را اجتناب‌ناپذیر می‌کند و همچنان در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: در یک تحقیق صورت گرفته از کارافتادگی بودجه و بی‌معنا شدن همه نظارت‌ها بر روی بودجه نشان داده شد و براساس مفاد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت حدود ۳۰ درصد از اعتبارات جاری و عمرانی مصوب قابلیت جابجایی دارد که یک شوک بزرگ در راستای از برنامه خارج کردن بودجه است یعنی ۳۰ درصد کل منابع بودجه از خواسته قانون‌گذار متمایز و تابع صلاحدید شخصی و عموماً غیرکارشناسی مجریان است.

مؤمنی ادامه داد: حتی در سال‌های عادی اقتصاد همواره ۲۰ درصد کل اعتبارات به ردیف‌های متفرقه مربوط است که خصلت غیربرنامه‌ای دارد و به سهولت می‌تواند تابع صلاحدیدهای شخصی باشد. در سال‌های اخیر در برخی سال‌ها سهم آن از بودجه بالغ بر ۳۸ درصد هم رسیده بود.
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
انتقاد تند روزنامه جمهوری اسلامی از تخصیص بودجه به حوزه های علمیه

دریافت خبر : شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۸

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:رئیس جمهور روحانی هنگام ارائه لایحه بودجه 1398 کل کشور به مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت های مخفی در بودجه باید آشکار شود.

آفتاب نیوز :
هرچند سوال اساسی در این موضوع متوجه خود رئیس جمهور است که چرا اجازه داده اید در بودجه کل کشور حرکت های مخفی وجود داشته باشد و چرا برای شفاف سازی خود شما پیشقدم نمی شوید؟ ولی از آنجا که بعضی امور از اختیار رئیس جمهور خارج است، انتظار چندانی از وی برای پاسخ دادن به این سوال ها نباید داشت.
یک نمونه، نهادهای پرتعدادی هستند که در حوزه های علمیه در سال های بعد از انقلاب اسلامی سر برآورده اند و هرکدام یا ردیف دارند و یا زیرمجموعه ردیف های دیگر هستند. چه بسا وجود این نهادهای فرهنگی، آموزشی و پژوهشی لازم باشد ولی نکته مهم اینست که حوزه های علمیه با تمام اجزاء و زیرمجموعه هایشان نباید به دولت وابسته باشند. تاکید مکرر امام خمینی و مراجع تقلید بر ضرورت استقلال حوزه های علمیه به همین نکته نظر دارد. تردیدی نیست که حوزه علمیه و نهادهای مرتبط با آن فقط در صورتی می توانند استقلال خود را حفظ کنند که با بودجه خودشان که داوطلبانه توسط مردم تامین می شود ارتزاق کنند و بودجه دولتی، آنها را وابسته، تابع و قابل انعطاف و تغییر در برابر سیاست های دولت و حاکمیت بار می آورد و این خطر بزرگی برای رجال دین است.
خطر بزرگ تر اینست که با وابسته شدن حوزه های علمیه به بودجه های دولتی، ارتباط مردم با حوزه ها به تدریج قطع می شود و روزی فرا خواهد رسید که مردم احساس می کنند ضرورتی ندارد به حوزه های علمیه و نهادهای دینی کمک مالی کنند. در چنان وضعیتی پشتوانه مردمی هزارساله حوزه های علمیه از بین می رود و نهاد مهمی که در طول قرون به دلیل رابطه تنگاتنگ با مردم توانست مستقل بماند و صراط مستقیم دین را طی کند و آن را به نسل های بعدی منتقل نماید و با ...

[ مشاهده متن کامل انتقاد تند روزنامه جمهوری اسلامی از تخصیص بودجه به حوزه های علمیه در پایگاه خبری آفتاب
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
نگاهي به تغيير جديد در عرصه نفت در بورس
وزارت نفت، برنده تسويه ريالي

وحيد حاجي پور| ... در يکي از مهمترين مواردي که براي بورسي شدن نفت اختلافات نظر فراواني را به همراه داشت، نوع تسويه پول نفت بود. جالب است بدانيد وزارت نفت زماني که طرح اصلي فروش نفت در بورس به جلسه سران سه قوا رفت، روي تسويه کامل و صد درصدي ريالي متمرکز بود که سران سه قوا با رد کردن درخواست وزارت نفت، تصميم گرفتند 80 درصد پول نفت فروخته شده به صورت ارزي محاسبه شود و تنها 20 درصد آن ريالي باشد. طبيعتا از اين تصميم ناراضي بود اما مجبور به پذيرش آن شد. دو عرضه در مجموع به ميزان يک ميليون بشکه با اين «فرمان» صورت گرفت اما براي عرضه سوم به ميزان 3 ميليون بشکه، قرار شده است تسويه به صورت کاملا ريالي صورت گيرد.

اين خبر يک امتياز ديگر براي فعالان بخش خصوصي و خريداران نفت است؛ آن‌ها بدون آنکه مشکلي براي انتقال پول به حساب‌هاي پر ريسک بانک مرکزي يا شرکت‌هاي دولتي و شبه دولتي داشته باشند، ريالِ محموله‌ها را پرداخت مي‌کنند و دلار را نزد خود نگه مي‌دارند. بايد به ياد داشته باشيم که نرخ تسعير درآمدهاي نفتي نه ارز آزاد است و نه ارز نيمايي، بلکه دلار 4200 توماني است که با ساز و کار جديد، دولت و وزارت نفت برنده تسويه ريالي هستند زيرا مبناي محاسبه ارز محموله‌هاي نفتي، نرخ سنا است. يعني وزارت نفت بجاي دريافت ريالِ دلار 4200 توماني، ريالِ دلار 10 هزار توماني را به دست مي‌آورند بدون آنکه به دردسري بيفتند.

اين يک امتياز بزرگ براي وزارت نفت است؛ اين وزارتخانه اگر دلار دريافت کند نمي‌تواند آن را به در بازار آزاد به فروش برساند، دلار را به بانک مرکزي مي‌دهد و اين نهاد معادل ريالي بر حسب نرخ رسمي دلار در بودجه را به آن پرداخت مي‌کند اما با تسويه ريالي، وزارت نفت سهم خود از فروش نفت را با دلار 10 هزار توماني دريافت مي‌کند، يعني درآمد آن دو برابر مي‌شود و اين دقيقا همان نقطه‌‌اي است که مي‌توان به دليل اصرار وزارت نفت براي تسويه ريالي پي برد.

براي درک بهتر، به اين مثال توجه کنيد؛ فرض کنيد سه ميليون بشکه به بخش خصوصي فروخته شد، خريداران نفت ايران طبق قاعده مرسوم بايد پول محموله را به دلار به حساب معرفي شده از سوي بانک مرکزي واريز کنند. اگر قيمت نفت را 50 دلار در نظر بگيريم، يعني بايد 150 ميليون دلار به حساب بانک مرکزي واريز شود. 30 درصد اين مبلغ به صندوق توسعه ملي اختصاص پيدا مي‌کند و 14.5 درصد هم به حساب‌هاي معرفي شده از سوي شرکت ملي نفت. شرکت نفت يا بايد اين سهم را به صورت ارزي مصرف کند و يا اگر به ريال آن نياز داشته باشد، بايد آن را به بانک مرکزي تحويل داده و معادل ريالي آن را به نرخ تسعير بودجه دريافت کند. يعني شرکت ملي نفت از 150 ميليون دلار پول محموله سه ميليون بشکه‌اي، صاحب 21 ميليون و 750 هزار دلار مي‌شود که معادل ريالي آن 91 ميليارد تومان مي‌شود در حالي که طبق مجوزي که براي تسويه ريالي دريافت کرده است، با فرض دلار 10 هزار توماني بيش از 217 ميليارد تومان دريافتي خواهد داشت.

به بيان ساده‌تر، با تسويه ريالي پول نفت دولت و وزارت نفت بجاي دريافت 441 ميليارد تومان، بيش از يک هزار ميليارد تومان درآمد کسب مي‌کنند پس طبيعي است که دولت بيشتر از هر نهاد ديگري به دنبال افزايش صادرات نفت از طريق بورس باشد زيرا درآمدش با دور زدن زيرکانه قانون تسعير درآمدهاي نفتي، بيش از دو برابر افزايش مي‌يابد!

با اين وجود، نگاه‌هاي سياسي بدون در نظر گرفتن اين امتياز بزرگ براي دولت، همه چيز را فراموش مي‌کنند و طوري اين موضوع را نقد مي کنند که گويي دولت تحت فشارها تسليم تسويه ريالي شده است. اگر انتقادي به تسويه ريالي وارد است، نوک پيکان انتقادات بايد به سمت وزارت گرفته شود و نه آنکه با هوچي گري، جريان سازي سوخته‌اي را دنبال کرد.

متن کامل در لينک زير:

******/yuTYtz

@mizenaft
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
معاهده 33 صفحه‌ای و رازهای پنهان برجام


کد خبر: ۵۸۴۱۸۳آقای عراقچی از برادرزاده تان و خانم هلگا اشمیت چه خبر

یک سال و نیم پیش گفتیم پشت پرده انتصاب برادرزاده عراقچی در بانک مرکزی و معاهده 33 صفحه ای با هلگا اشمیت خبرهای خطرناکی است اما کسی گوش نداد
گروه اقتصادی: یک سال و نیم پیش گفتیم پشت پرده انتصاب برادرزاده عراقچی در بانک مرکزی و معاهده 33 صفحه ای با هلگا اشمیت خبرهای خطرناکی است اما کسی گوش نداد

به گزارش بولتن نیوز، مرداد ماه 1396 بود که بولتن نیوز در مطلب با عنوان " برادرزاده عراقچی اینجا خود عراقچی اونجا عراقچی همه‌جا و نظام ارزی هیچ" به موضوع پشت پرده های معاهده 33 صفحه ای و رازهای پنهان برجام و خطرهایی که در انتصاب برادرزاده عراقچی به عنوان معاون ارزی در بانک مرکزی ایران را تهدید می کند پرداخت و سوالاتی را در باره معاهده 33 صفحه ای و دخالت مستقیم سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه مطرح کرد که نشان می داد علت بروز مشکلات در مبادلات ارزی کشور کارشناسی نبودن همین معاهده است که توانست نظام بانکی ایران را با یک فشار کوچک به گوشه رینگ آمریکا و متحدان او ببرد.
چرا آقای سیف رئیس‌کل بانک مرکزی وقت به سوالات بولتن نیوز پاسخ نداد و در حالی احمد عراقچی را برای پست حساس معاونت ارزی بانک مرکزی برگزید که در شرایط بسیار حیاتی و مهم بازار ارز، انتصاب فردی که تجربه و مدیریت کافی در این حوزه نداشت، سؤال‌برانگیز بود.
سیف مدیرکل بانک مرکزی در حالی برادرزاده کم سن و سال و بی‌تجربه آقای عراقچی را به‌عنوان معاون ارزی بانک مرکزی منصوب کرد که بولتن نیوز هشدار داد این انتصاب نمی‌تواند غیر مرتبط با برجام و معاهدات بانکی مخفی امضا شده توسط عراقچی بزرگ داشته باشد.
گفتیم این قرارداد که حتی کپی آن تاکنون به کسی ارائه نشده است را می‌توان یکی از عمده‌ترین دلایل تمام گرفتاری بانکی ایران در پسا برجام دانست و به همین خاطر است که هیچ‌کدام از بانک‌های خارجی طی دو سال که از برجام می‌گذرد با ایران کار نمی‌کنند
پس از این گزارش بولتن نیوز در گزارش دیگری که در شهریور ماه 1396 منتشر کرد هشدار خود را تکرار کرد و در مطلب جدید تحت عنوان "علت توزیع نامتوازن و خطرناک سپرده‌ها و اوراق قرضه بانک مرکزی در شرق آسیا چیست" از بانک مرکزی درخواست کرد که پاسخ دهد.
در این گزارش تاکید شده است که حدود دو سال از اجرای برجام می‌گذرد اما عمل کرد بانک مرکزی و توزیع جغرافیایی فعالیت‌های این بانک گویای توزیع نامتوازن سپرده‌ها و اوراق قرضه بانک مرکزی در شرق آسیا است و این مسئله بسیار خطرناک است و مسئولین بانک مرکزی باید پاسخ دهند.

در این گزارش آمده است که <<بانک مرکزی باید پاسخ دهد مسئولین این بانک که در رأس بخش ارزی آن برادرزاده عراقچی قرار دارد و خود عراقچی هم معاهده‌های بانکی مربوطه را به‌صورت محرمانه با خانم هلگا اشمیت منعقد کرده است چه نگرانی دارد. همان قراردادی که خانم هلگا اشمیت با آقای عراقچی امضا کرده و بانک مرکزی باید اجرایش کند. این‌ها چه نگرانی د از بابت قرارداد دارند که این سپرده هار را توزیع جغرافیایش را نمی‌برند در داخل اروپا بگذارند
علاوه بر این هم‌اکنون دو سال از برجام می‌گذرد و مسئولین بانک مرکزی علاوه بر پاسخ به سؤالات فوق باید پاسخ دهند و بیایند اعلام کنند تعداد پروژه‌هایی که بیمه‌های اتکایی و صادراتی مثل ساچه ایتالیا، کفاس فرانسه، هرمس آلمان و نیکی ژاپن صادر کرده چند تا بوده و چرا اعلام نمی‌کنند. این‌ها بعد از برجام حتی یک مورد هم بعد از دو سال امضا نکرده‌اند.
این‌ها کارهایی بوده که بانک مرکزی و هیاتی که آقای عراقچی رئیسان هیات بوده و هفته‌ای یکی دو بار در بانک مرکزی تشکیل می‌شده و آقای عراقچی هم مدیر آنجا بوده باید انجام می‌شده است.
به‌هرحال خبرها و بررسی اتفاقات بعد از برجام و منفعل بودن بانک مرکزی در دفاع از حقوق کشور و بهره‌برداری از توافق‌نامه هسته‌ای نشان می‌دهد که اتفاقاتی در پشت پرده بانک مرکزی و توافق باخانم هلگا اشمیت در جریان است که گویا مردم و مسئولین نباید در جریان قرار بگیرند و این مسئله می‌تواند به چالشی مهم در آینده نظام بانکی کشور و فشارهای بیشتر به بانک مرکزی و برنامه‌ریزی‌های بلندمدت اقتصادی کشور تبدیل شود.
نکته هایز اهمیت دیگر اینکه مقام معظم رهبری بارها به مسئله جلوگیری از وابستگی اقتصادی و مالی کشور به یک یا چند کشور خاص در شرق آسیا تأکید کرده‌اند و معلوم نیست که چه زمانی قرار است مسئولین اجرایی کشور به تذکرات رهبری گوش جان بسپارند تا از چالش‌های آینده جلوگیری به عمل‌آورند.>>
هم اکنون بیشتر از یک سال و نیم از گزارش بولتن نیوز می گذرد و با خروج آمریکا از برجام اتحادیه اروپا هم با استفاده از خلع های معاهده 33 صفحه ای برجام در موضوع نظام بانکی و مذاکراتی که عباس عراقچی پشت پرده آن را هرگز اعلام نکرد، بانک مرکزی جمهوری اسلامی و دیگر بانکهای کشور تحت فشار قرار گرفته اند و اروپایی ها و آمریکاییها بدون هیچ هزینه ای به ایران پشت پا زدند.
نکته جالبتر این که برادر زاده عراقچی و برخی مرتبطین با او هم به دلیل اختلالات عجیب و غریب در نظام ارزی کشور که در برهه ای از زمان منجر به افزایش سرسام آور قیمت دلار از 3700 تومان به 21000 تومان شد دستگیر شده اند.
در این رابطه 14 مردادماه 1397 سخنگوی قوه قضاییه از بازداشت عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی، یک کارمند دولتی، 4 دلال و یک صراف خبر داد
حالا دوباره از آقای عباس عراقچی سوال می کنیم!
پشت پرده های معاهده 33 صفحه ای و رازهای پنهان برجام چه بود؟!
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
IMG_20190101_055452_986.jpg


یکی از جزئیات اصلاح ساختاری در بودجه ۹۸

حمایت از حوزه انرژی
فروش نفت به بخش غیردولتی از طریق بورس انرژی

سازمان برنامه و بودجه کشور:
بودجه سال ۱۳۹۸ به‌گونه‌ای تنظیم شده است که تهدیدهای ناشی از تحریم‌های ظالمانه آمریکا را به فرصتی برای کاهش مشکلات ساختاری اقتصاد ایران، افزایش تاب‌آوری اقتصاد و دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی تبدیل می‌کند.
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
سلطان کاغذ بازداشت شد

دریافت خبر : سه‌شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰

این افراد بخشی از این کاغذها را با قیمت آزاد به فروش رسانده بودند و همچنین بخشی دیگر از ارز دولتی که برای واردات کاغذ دریافت کرده بودند صرف امور دیگر کرده یا قیمت ارز آزاد در بازار به فروش رسانده بودند.

پلیس پایتخت از دستگیری اعضا و سرکرده باند بزرگ واردات کاغذ با ارز دولتی خبر داد.
به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در این باره گفت: از مدت قبل همکاران من از فعالیت افرادی که اقدام به ایجاد اخلال در بازار کاغذ و احتکار آن کرده بودند باخبر شده و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی با بیان اینکه پیگیری این مسئله از طریق منابع اطلاعاتی در دستور کار قرار گرفت اظهار کرد: پس از تکمیل مستندات نسبت به اخذ مجوز از مقام قضایی اقدام شده و مأموران پلیس پایتخت گروهی ۱۶ نفره که بالغ بر ۳۰ هزار تن کاغذ را با ارز دولتی وارد کشور کرده و آن را احتکار کرده بودند دستگیر کردند.
رحیمی با بیان اینکه این در میان این افراد سرکرده اصلی باند نیز حضور داشت، گفت: این افراد بخشی از این کاغذها را با قیمت آزاد به فروش رسانده بودند و همچنین بخشی دیگر از ارز دولتی که برای واردات کاغذ دریافت کرده بودند صرف امور دیگر کرده یا قیمت ارز آزاد در بازار به فروش رسانده بودند.
رحیمی ارزش اولیه این پرونده را بالغ بر هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد و گفت تحقیقات ما در این خصوص ادامه دارد.
 
بالا