اخبار عرضه های اولیه

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام به همه دوستان عزیز
و اما شاخص، وا... چه عرض کنم. هرچند به گمانم فردا شاخص و خیلی از سهم ها احتمالا مثبت هستند، ولی حس خوبی نسبت به ثبات وضعیت ندارم. و از خدا که پنهون نیست، از شما هم پنهون نباشه، در چند روز قبل تنها سبدی را که از دیگران کارهاش را من انجام میدم را نقد کردم در حالیکه اگه نقد نکرده بودم شاید الان حداقل چهار تا پنج درصد بالاتر بود. ولی خودم آواره بورسم و سبد خودم همیشه درگیر سهمه، و اصلا نمیتونم از لذت شنا در این دریای بیکران خودم را محروم کنم. دوستان خودشون ایستادند و صاحب سبک، و خوشحال میشم نظر سایر دوستان را بدونم. درنهایت همه چیز بخدا برمیگرده و تا ببینیم میل اون به کدوم سمته.
ان شا ا... همگی هر روز انسان تر از دیروز باشیم.
یا حق

mohamad_amiri27

Member
کاربر فعال
سلام
اطلاعیه عرضه هجرت چرا نیامده؟ معمولا قبل از ساعت 10 پیامش می آمد و ساعت 10 شروع سفارش بود

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام به همه دوستان عزیز
و اما شاخص، وا... چه عرض کنم. هرچند به گمانم فردا شاخص و خیلی از سهم ها احتمالا مثبت هستند، ولی حس خوبی نسبت به ثبات وضعیت ندارم. و از خدا که پنهون نیست، از شما هم پنهون نباشه، در چند روز قبل تنها سبدی را که از دیگران کارهاش را من انجام میدم را نقد کردم در حالیکه اگه نقد نکرده بودم شاید الان حداقل چهار تا پنج درصد بالاتر بود. ولی خودم آواره بورسم و سبد خودم همیشه درگیر سهمه، و اصلا نمیتونم از لذت شنا در این دریای بیکران خودم را محروم کنم. دوستان خودشون ایستادند و صاحب سبک، و خوشحال میشم نظر سایر دوستان را بدونم. درنهایت همه چیز بخدا برمیگرده و تا ببینیم میل اون به کدوم سمته.
ان شا ا... همگی هر روز انسان تر از دیروز باشیم.
یا حق
علیکم‌السلام.

اینکه نقد کردین برای چه بازه‌ی زمانی‌ای بوده؟ یعنی دیدگاه‌تان برای چه مدت بوده؟ من گمان می‌کنم کار بسیار خوبی کرده‌اید. (نقد کردن به دید میان‌مدت، یعنی دید یک تا پنج ماهه، خوب است.) نه به خاطر اینکه حتما بازار کاهشی است/خواهد شد. بلکه به خاطر اینکه بازار بسیار ناآشکار شده.

پس پیشنهاد من این است که چون بازار ناآشکار است تا زمانی که برایمان قشنگ آشکار نشده از بازار دور باشیم (بهتر است).
اگر هم کسی مطمئن است که بازار کدام سمتی است که دیگر هیچ...
برخی هم هستند تخصصشان اصلا کار در این آب‌های گل‌آلود و قایق‌رانی در رودخانه‌های وحشی و نجات‌غریقی‌دریاهای‌مواج است... آن هم باز هیچ... موضوعش جداست.
======================================
پی‌نوشت: یکی از دوستانی که قبولشان دارم می‌گفتند بازار تا ۲۶۵ هزار واحد به صورت نوسانی بالا می‌رود. یعنی ده هزار واحد رشد دیگر در کوتاه مدت داریم. ولی روی این نمی‌شود زیاد حساب کرد. (باز هم می‌گویم بنده آن دوستمان را بسیار قبول دارم.)
چرا نمی‌شود حساب کرد؟ برای اینکه مانند این است که یک چیزی‌ات وسط جاده افتاده. طرف به تو می‌گوید در دو دقیقه‌ی آینده به احتمال ۹۰ درصد رد شدن زیاد خودروها در این جاده زیاد نخواهد بود. تو با خودت می‌گویی این چیزی که از من افتاده وسط جاده همه‌اش خیلی کم ارزش دارد... ارزش ندارد من خطر کنم! حالا حتی این احتمال ۹۰ درصد هم با اینکه خیلی زیاد است باز باعث نمی‌شود من خطر کنم.
اینجا هم آن دوستمان که من ۹۰ درصد قبولش دارم می‌گوید قرار است بازار یک کوچولو بالا برود. ولی به خاطر این یک کوچولو آدم نمی‌آید خطر کند. می‌گذاریم ببینیم بازار کدام‌طرفی ثابت می‌شود. بعد که خیالمان آسوده شد قشنگ خریدمان را انجام می‌دهیم.
از سوی دیگر این دیدگاه کوتاه مدت است.
پی‌نوشت: البته من خودم تمام قد در بازار هستم. برای اینکه اصلا من کارم و تخصصم همین است: شناسایی کف‌های کوتاه مدت. یعنی تا اینجای بازار تخصص دوستان بود و از اینجا به بعد تخصص من است. من متاسفانه/خوشبختانه نرفتم دنبال یادگیری روندها... و به‌جایش آمدم سراغ این‌جور بازارها... برای همین من هستم.
پی‌نوشت: در آغاز نوشته‌ام می‌خواستم بگویم اینجا مکان مناسب این گفتگوها نیست... پیش‌تر یک جستار بود در مورد عرضه‌اولیه. ولی انگار بسته‌اند‌ـ‌اش. جستار بنده هم هست اگر خواستید: گپ و گفت پیرامون اندیشه‌های روزمره بورس‌بازان
پی‌نوشت: اگر شما هم مانند همه اعتیاد به خرید و فروش دارید من یک چاره‌ی بسیار خوب برایش یافته‌ام! خرید و فروش با بخش بسیار کمی از سرمایه ولی خرید و فروش زیاد. یعنی من اگر ۱۰۰۰ ریال سرمایه دارم از این به بعد تا اطلاع ثانوی تنها با ۱۰۰ یا ۵۰ ریال آن خرید و فروش انجام می‌دهم. باقی‌اش را می‌برم در سکه و اخزا.

یا علی.

هميشه گمراه

Well-Known Member
کاربر فعال
پیغام های ناظر بازار
عرضه اوليه در نماد معاملاتي (هجرت1) به روش ثبت سفارش98/5/19 10:46
كارگزاران محترم عضو فرابورس ايران، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1469/الف/98 مورخ 1398/05/14، امروز شنبه مورخ 1398/05/19 تعداد 67,500,000 سهام شرکت پخش هجرت (سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار دوم فرابورس ايران در نماد (هجرت1) و نمونيك HEDZ1 به روش ثبت سفارش عرضه مي شود. خريد صرفاً توسط كارگزاران داراي مجوز فعاليت در فرابورس صورت مي گيرد. دراين خصوص توجه به موارد زير ضروري است: 1) دوره ثبت سفارش ازساعت 11:00لغايت ساعت 13:00مي باشد. 2) کليه معامله گران برخط و غير برخط به صورت همزمان طي دوره ثبت سفارش مي توانند اقدام به ورود سفارش خريد نمايند. 3) کليه درخواست هاي خريد جهت ورود سفارش مي بايست به قيمت محدود باشد. 4) دامنه قيمت در ثبت سفارش از مبلغ 17،700 ريال تا مبلغ 18،500 ريال مي باشد. 5) حداکثر سهام قابل خريداري توسط هر شخص حقيقي و حقوقي تعداد 225 سهم مي باشد. 6) هر خريدار صرفا مجاز به ورود يک سفارش خريد در سامان معاملاتي مي باشد. 7) سفارش هاي ثبت شده طي دوره ثبت سفارش قابل اصلاح يا حذف هستند. پس از پايان اين دوره، ورود، حذف يا اصلاح سفارش مجاز نيست. بديهي است کارگزاران محترم مي بايست راس ساعت 13:00هرگونه دسترسي معامله گران برخط و غيربرخط را مسدود نمايند. 8) ثبت سفارش با کد گروهي مجاز نيست. 9) مدير عرضه شرکت كارگزاري صباتامين (سهامي خاص) مي باشد. 10) متعهدين خريد و سقف تعهد: شركت سرمايه گذاري هامون شمال (سهامي عام)به ميزان 33/3 درصد (سي و سه مميز سه دهم درصد) سهام قابل عرضه و شركت كارگزاري صبا تامين (سهامي خاص) به ميزان 16/7 درصد (شانزده مميز هفت دهم درصد) سهام قابل عرضه در روز عرضه اوليه. براي اطلاع از جزئيات بيشتر مي توانيد به اطلاعيه مذکور واقع در وب سايت رسمي شرکت فرابورس ايران مراجعه فرمائيد. مدير عمليات بازار فرابورس ايران

ای / جونممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

هميشه گمراه

Well-Known Member
کاربر فعال
پیغام های ناظر بازار
عرضه اوليه در نماد معاملاتي (هجرت1) به روش ثبت سفارش98/5/19 10:46
كارگزاران محترم عضو فرابورس ايران، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1469/الف/98 مورخ 1398/05/14، امروز شنبه مورخ 1398/05/19 تعداد 67,500,000 سهام شرکت پخش هجرت (سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار دوم فرابورس ايران در نماد (هجرت1) و نمونيك HEDZ1 به روش ثبت سفارش عرضه مي شود. خريد صرفاً توسط كارگزاران داراي مجوز فعاليت در فرابورس صورت مي گيرد. دراين خصوص توجه به موارد زير ضروري است: 1) دوره ثبت سفارش ازساعت 11:00لغايت ساعت 13:00مي باشد. 2) کليه معامله گران برخط و غير برخط به صورت همزمان طي دوره ثبت سفارش مي توانند اقدام به ورود سفارش خريد نمايند. 3) کليه درخواست هاي خريد جهت ورود سفارش مي بايست به قيمت محدود باشد. 4) دامنه قيمت در ثبت سفارش از مبلغ 17،700 ريال تا مبلغ 18،500 ريال مي باشد. 5) حداکثر سهام قابل خريداري توسط هر شخص حقيقي و حقوقي تعداد 225 سهم مي باشد. 6) هر خريدار صرفا مجاز به ورود يک سفارش خريد در سامان معاملاتي مي باشد. 7) سفارش هاي ثبت شده طي دوره ثبت سفارش قابل اصلاح يا حذف هستند. پس از پايان اين دوره، ورود، حذف يا اصلاح سفارش مجاز نيست. بديهي است کارگزاران محترم مي بايست راس ساعت 13:00هرگونه دسترسي معامله گران برخط و غيربرخط را مسدود نمايند. 8) ثبت سفارش با کد گروهي مجاز نيست. 9) مدير عرضه شرکت كارگزاري صباتامين (سهامي خاص) مي باشد. 10) متعهدين خريد و سقف تعهد: شركت سرمايه گذاري هامون شمال (سهامي عام)به ميزان 33/3 درصد (سي و سه مميز سه دهم درصد) سهام قابل عرضه و شركت كارگزاري صبا تامين (سهامي خاص) به ميزان 16/7 درصد (شانزده مميز هفت دهم درصد) سهام قابل عرضه در روز عرضه اوليه. براي اطلاع از جزئيات بيشتر مي توانيد به اطلاعيه مذکور واقع در وب سايت رسمي شرکت فرابورس ايران مراجعه فرمائيد. مدير عمليات بازار فرابورس ايران

ای / جونممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

mzrmzrx

Well-Known Member
کاربر فعال
تقاضای خرید بقیه سهمها مشکلی نداره ولی هجرت سیستم قبول نمیکنه..فقط مینویسه تقاضا ارسال شد..ولی ثبت نمیشه..مثل مواردقبلی عرضه اولیه

آخرین ویرایش:

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
تقاضای خرید بقیه سهمها مشکلی نداره ولی هجرت سیستم قبول نمیکنه..فقط مینویسه تقاضا ارسال شد..ولی ثبت نمیشه..مثل مواردقبلی عرضه اولیه
من فکر کردم فقط خودم این بلا سرم اومده، تازه میخواستم زنگ بزنم مفید. پس برای همه اینطوره.

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
كاربران گرامي
با سلام
به اطلاع می رساند، با توجه به رفع اشکال در ارسال پاسخ های سفارشات مربوط به عرضه اولیه، از طرف مدیریت فناوری، سفارشات جدید در هسته معاملات بدون مشکل می باشد ولی سفارشات ساعات اولیه دوباره از طرف تدبیرپرداز در حال ارسال مجدد به مدیریت فناوری می باشد.
بعد از ارسال کامل مجدد اطلاع رسانی خواهد شد.

با تشکر از شکیبایی شما
1398/05/19 12:34

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
کاربران گرامی
تمام سفارشات ابتدایی عرضه اولیه از طرف تدبیرپرداز به مدیریت فناوری ارسال شد.
لطفا وضعیت سفارشات حتما ثبت در سیستم باشد.
در غیر این صورت مجددا باید سفارش را ارسال کنید.
کارگزاری بهمن

با تشکر از شکیبایی شما
1398/05/19 13:28

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
سایت سپرده گذاری هم که چند روزه هنگ کرده.پس این جوجه مهندس های آی تی چیکار میکنن.هنوز از شمال برنگشتن.
سلام.
تایید می‌کنم.
چندین روز است ips.csdiran.com از کار افتاده.
===================================
زمان پول گرفتن خوب پول می‌گیرند.
زمان کار کردن یا شل می‌شوند یا کور یا لال...
===================================
الان آن سجام دقیقا مشخص نیست و هیچ مطالبه‌ای هم از اینها نیست... که آقا... آن پولی که گرفتید دقیقا صرف چه شد؟ چطور این همه مدت پول را گرفتید و از آن گذشته هیچ کاری نکردید؟
آیا الان سود شرکت‌ها به حساب اشخاص بلافاصله دارد واریز می‌شود؟
آیا الان بلافاصله توانایی تغییر کارگزار ناظر بدون تشریفات اداری و درخواست‌های خود کارگزاری‌ها وجود دارد؟
آیا الان توانایی دیدن مانده‌ی سهامی/ریالی در شرکت‌های مختلف و گرفتن گزارش‌های دقیق از تاریخچه‌ی عملکردی افراد وجود دارد؟
پس آن پول (بیت‌المال) که گرفتید صرف چه شد دقیقا؟؟؟

(که البته معمولا در ایران جوابش این است انگار: پول‌های بیت‌المال خرج بی‌عرضگی مسئولین محترم شد!)
====================================
یاد آزادراه تهران‌شمال افتادم...
بیشتر از یک دهه است که پول بیت‌المال را برده‌اند آنجا حیف و میل دارند می‌کنند...
باز اگر فقط میل کنند و خرج کثافـت‌زاده‌هایشان کنند آدم آن‌قدر ناراحت نمی‌شود.
بیشتر دارند حیف می‌کنند! یعنی این پول فقط دارد خرج بی‌عرضگی مسئولین می‌شود!

#شاپور_دانا
#سازمان_بورس_پاک
#مسئولین_باعرضه

saadat68

Well-Known Member
کاربر فعال
واقعا مسخره است
تا جایی که من میدونم پلترفم هایی مثل اسنپ و تپسی فشاری که روشون هست و حجم اطلاعاتی که در لحظه پردازش می کنند خیلی بیشتر از سایت بورس هست واقعا یک تیم درست درمون ایرانی توی این مملکت نیست که بکند سایت بورس (به قول خوشون هسته) رو درست کنه؟!

این ها همه اش نشانه بی سوادی و بی لیاقتی مدیران بورس هست

بالا