اخبار عرضه های اولیه

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
زفکا
صفش داره عرضه میشه
از فروش جا نمونید

یه سوال:
طی این دو سه روز کسی موفق به خرید شده؟
اگه گیرت اومد بخر... با توجه به قیمت عرضه و رشد اندک سهم بنظرم خرید سهم در این قیمتها کمترین ریسک ممکن را بهمراه خواهد داشت.

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
اگه گیرت اومد بخر... با توجه به قیمت عرضه و رشد اندک سهم بنظرم خرید سهم در این قیمتها کمترین ریسک ممکن را بهمراه خواهد داشت.
دوست عزیز فردا مجبوری بفروشی و اگر دیر بجنبی یا سر به سر یا با ضرر باید خارج شوید . البته بستگی داره صف که ریخت خریدی یا از صف
قیمت عرضه هر چی بیشتر باشد که ایه نازل نشده رشدش هم فلان درصد باشد
قیمت عرضه این سهم نجومی و وحشتناک بالا بود و رشد اندکش هم موئد این موضوع که پیش بینی هم شد . البته پیش بینی من برای تعادل سهم برای فردا بود که حتی یک روز زودتر هم صف ریخت

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
افق هم حقوقیش نم نم داره میفروشه یا بهتره بگم میندازه . دقیقا مثل حقوقی لوتوس که از روز دوم تا چهارم فروخت و سهم کله کرد . حواسها جمع که اینم پس فردا تمام است . شاید هم فردا
سهم برای خرید در بازار قحط نیست
نتیجه گران فروشی عرضه اولیه ها این میشه که برای سومین مرتبه در حال وقوع است
زفکا باید 600 و افق 1200 عرضه میشدند نه این قیمت های خنده داری که عرضه کردند
به هر حال منم اگر جای این حضرات بودم و میدیدم از این عرضه تا بعدیش 50 هزار کد بر کدهای قبلی افزوده شده و هر قیمتی بگم ، براش چند صد هزار نفر صف میکشند ، احتمال زیاد دلم نمی اومد فرو نکنم و دلیلی نداشت سهمم را به قیمت مناسب بدهم
تازه 20% رشد برای لوتوس و زفکا و افق ، مدیون کدهای زیاد است . کدها زیاد شده و سود ها بسیار ناچیز و انگیزه برای فروش کم میشه
اگر مثل سابق بود که مثلا 40 هزار یا نهایتش 100 هزار کد خرید میکردند ، سود هر کد بیشتر میشد و انگیزه فروش هم بالاتر میرفت و همین 20% رشد هم در کار نبود
در واقع این کدهای علف هرزه که مطابق با سیستم گدا پروری کنونی در کشور ، هر دفعه زیاد و زیادتر میشه ، دقیقا به نفع حقوقی های عرضه کننده هستش که قیمت را بالا فرو کنند

آخرین ویرایش:

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست عزیز فردا مجبوری بفروشی و اگر دیر بجنبی یا سر به سر یا با ضرر باید خارج شوید . البته بستگی داره صف که ریخت خریدی یا از صف
قیمت عرضه هر چی بیشتر باشد که ایه نازل نشده رشدش هم فلان درصد باشد
قیمت عرضه این سهم نجومی و وحشتناک بالا بود و رشد اندکش هم موئد این موضوع که پیش بینی هم شد . البته پیش بینی من برای تعادل سهم برای فردا بود که حتی یک روز زودتر هم صف ریخت
خدمت انورتون عرض کنم که من فکا برنداشتم و افق برداشتم ولی در مورد پیشنهادی که دادم باز هم میگم این سهم با توجه به رشد اندکی که تا امروز داشته کمترین ریسک را برای خریداران امروز بهمراه خواهد داشت (البته نظر من اینه) نظر شما هم قابل احترامه... البته عجله برای سهمی که به هر نفر حدودا 150 تومن دادن دیگه معنی نداره . من معمولا بنا بر مصلحت کاریه خودم سعی میکنم در عرضه های اولیه موقعی ورود کنم که سهم ریزش میکنه البته نه هر سهمی رو... مثلا شغدیر..سپ.. تاپکیش وووچند تای دیگه که امسال دادن ورود بعد از ریزش خیلی برام اومد داشت. البته به این سهم ورود نکردم .موفق باشید

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
خدمت انورتون عرض کنم که من فکا برنداشتم و افق برداشتم ولی در مورد پیشنهادی که دادم باز هم میگم این سهم با توجه به رشد اندکی که تا امروز داشته کمترین ریسک را برای خریداران امروز بهمراه خواهد داشت (البته نظر من اینه) نظر شما هم قابل احترامه... البته عجله برای سهمی که به هر نفر حدودا 150 تومن دادن دیگه معنی نداره . من معمولا بنا بر مصلحت کاریه خودم سعی میکنم در عرضه های اولیه موقعی ورود کنم که سهم ریزش میکنه البته نه هر سهمی رو... مثلا شغدیر..سپ.. تاپکیش وووچند تای دیگه که امسال دادن ورود بعد از ریزش خیلی برام اومد داشت. البته به این سهم ورود نکردم .موفق باشید
کار خوبی کردید استراتژی را عوض کردید . چون قبلا اکثر عرضه ها را هر وقت متعادل میشد یا صفش می ریخت خرید میکردید و بعضی هاش جواب نمیداد
منم برای 150 هزار خرید روز اول نگفتم . 150 هزار تومن یه مثبت یا منفیش اینقدر ناچیز است که بحثی ندارد . برای خریدن و اضافه کردن گفتم که صلاح نیست ( برای زفکا ) . در ضمن رشد سهم را نباید با توجه قیمت عرضه سنجید . قیمت بالا باشد رشدی نخواهد بود . زپارس 350 عرضه شد و یک هفته بعد 100 تومان سود رو کرد . مگر حقوقیش نمیتونست بالاتر بفروشه ؟ ولی وجدان را گذاشت وسط و قیمت مناسب داد و بعد سود را رو کرد و تا همین قیمت فعلی زفکا رفت . زفکا هم 100 سود رو کرده . فرقش با زپارس هیچی نیست
اگر افق گیرت اومده ، باز بهتر است چون روز دومش است و صفش هم قابل اتکاست حداقل تا فردا پس فردا ولی حواست به اینم باشه
دقیقا حس میکنم سناریوی لوتوس داره اجرا میشه . حقوقیش داره میفروشه .... افق تنها مزیتش اینه که تعداد کمتری عرضه شده ولی بازم حواست باشه طمع نکن !!!

آخرین ویرایش:

mahmood355

Well-Known Member
کاربر فعال
کار خوبی کردید استراتژی را عوض کردید . چون قبلا اکثر عرضه ها را هر وقت متعادل میشد یا صفش می ریخت خرید میکردید و بعضی هاش جواب نمیداد
منم برای 150 هزار خرید روز اول نگفتم . 150 هزار تومن یه مثبت یا منفیش اینقدر ناچیز است که بحثی ندارد . برای خریدن و اضافه کردن گفتم که صلاح نیست ( برای زفکا ) . در ضمن رشد سهم را نباید با توجه قیمت عرضه سنجید . قیمت بالا باشد رشدی نخواهد بود . زپارس 350 عرضه شد و یک هفته بعد 100 تومان سود رو کرد . مگر حقوقیش نمیتونست بالاتر بفروشه ؟ ولی وجدان را گذاشت وسط و قیمت مناسب داد و بعد سود را رو کرد و تا همین قیمت فعلی زفکا رفت . زفکا هم 100 سود رو کرده . فرقش با زپارس هیچی نیست
اگر افق گیرت اومده ، باز بهتر است چون روز دومش است و صفش هم قابل اتکاست حداقل تا فردا پس فردا ولی حواست به اینم باشه
دقیقا حس میکنم سناریوی لوتوس داره اجرا میشه . حقوقیش داره میفروشه .... افق تنها مزیتش اینه که تعداد کمتری عرضه شده ولی بازم حواست باشه طمع نکن !!!
خوشم میاد یکی داره فردوسی را نصیحت میکنه. بابا تو دیگه کی هستی. یه سهم معرفی کن ما هم بخریم سود کنیم.

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
خوشم میاد یکی داره فردوسی را نصیحت میکنه. بابا تو دیگه کی هستی. یه سهم معرفی کن ما هم بخریم سود کنیم.
با درود
یه 2 روز صبر میکردی و بعد نظرات مرا به ریشخند میگرفتی راه دوری نمیرفت . ضمن احترام به شما و ایدی محترم که شما به اسم فردوسی خطاب میکنید ، چه خوشت بیاد و چه خوشت نیاد ، در بازار سرمایه نه کسی شاخ است که نیازی به قول شما نصیحت نداشته باشد و نه کسی میتونه مدعی همه چیز دانی باشد . منم مدعی چنین موضوعی نیستم . یه بار دیگه برگرد مطالب گفته شده را بخون و با توجه به اینکه خودت هم تازه کار نیستی ببین کجاش مشکل داره تا بحث کنیم
گفتم زفکا با زپارس فرقی ندارد و زپارس همین قیمتها صاف شد و زفکا هم همینجا پایان کارش است . در مورد زفکا پیش بینی صاف شدن فردا را داده بودم همین امروز صاف شد یک روز زودتر ! تا اینجا که مشکلی نیست ؟
و حالا هم میگم فردا هم 2-3 % مثبت میخوره و احتمالا تا صفر تابلو و حتی منفی هم میره در حالی که جناب فردوسی نظرشون بر رشد بیبشتر است . پس صبر کن و بیین . گفتم اگر عرضه ای گران بود دلیلی ندارد که حتما رشد داشته باشد ، مگر برکت و شفا و تبرک نبود که هیچ رشدی بعد از عرضه نداشتند ؟ اینها اسمش نصیحت نیست . تحلیل و نظر است
گفتم افق حقوقیش داره میفروشه و اینم فردا پس فردا کارش تمام است . نظرم اینه که بوی انداختن مثل لوتوس میاد و مثل لوتوس 20% رشد دارد . خب صبر کن تا ببینیم تحلیل من چقدر پابرجاست . روند معاملات و روان شناسی معاملات داره داد میزنه . اصلا نیاز به تحلیل نیست
چنین برخوردی نشان از ناپختگی شما دارد . در بازار سرماه همه و بازم تاکید میکنم همه میتونند اشتباه کنند . از من بگیر تا خودت و جناب فردوسی و ....
اگر فکر میکنی عده ای شاخ بازار هستند برو از همونا سهم معرفی کردن طلب کن . چرا از من ؟ هوم ؟ من که نباید نظر بدهم و نصیحت کنم !!!

آخرین ویرایش:

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
خدمت دوست عزیز b4city گرامی فارغ از مزاحی که یکی از کاربران داشتند عارضم که بنده نگفتم فکا به رشد خودش ادامه میده و حتی عرض کردم خودم هم بر خلاف رویه معمول امروز که ریزش کرد بر نداشتم ولی عرض کردم چون رشدی نداشته اگه کسی هم در این قیمتها برداره کمترین ریسک را بهمراه داره. موفق باشید

shbnm

Member
کاربر فعال
عضو تازه
چه عالی خوبه همتون کلی پول دارید به قول خودتون ما که توانمون همون ۱۵۰ هزار تومن هستش

mahmood355

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام دوست عزیز. چه ملت زود رنجی داریم ما. از کجای حرف من تو ریشخند را برداشت کردی. الان جو بازار نوسانگیری هست شاید اگر اردیبهشت ماه بود همین عرضه اولیه 100 درصد سود میداد با وجود اینکه گرون عرضه شد چون جو بازار خوب بود و پول سرشاری هر روز وارد بازار میشد . تبرک هم خوب نگاه کن بعد بگو بعد عرضه اولیه سود داد یا نداد و جر و بحث منو با فردوسی اونجا بخون بعد بیا اینها را بگو . یه سوال هم من دارم تو این خراب شده چطور میشه یه سهم را با سهم دیگه مقایسه کرد اگه اینطوریه چرا شپلی با ضرر شده 250 تومن که از 38 تومن رسیده اینجا ولی سهام با پی بر ای 2 درجا میزنن. مگر این نیست که بورس دست یه عده آدم شاخ و گردن کلفت هست. هر سهمی را بخوان میبرن بالا و سود میکنند. اینجا آمریکا و اروپا نیست که سهام را باهم مقایسه کنیم.

shbnm

Member
کاربر فعال
عضو تازه
خیلی جالبه شمواد که قیمتش اردیبهشت ۸۰ تومن بوده الان قیمتش شده ۱۳۰۰ تومن کسی هم درباره ش حرف نمیزنه

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام دوست عزیز. چه ملت زود رنجی داریم ما. از کجای حرف من تو ریشخند را برداشت کردی. الان جو بازار نوسانگیری هست شاید اگر اردیبهشت ماه بود همین عرضه اولیه 100 درصد سود میداد با وجود اینکه گرون عرضه شد چون جو بازار خوب بود و پول سرشاری هر روز وارد بازار میشد . تبرک هم خوب نگاه کن بعد بگو بعد عرضه اولیه سود داد یا نداد و جر و بحث منو با فردوسی اونجا بخون بعد بیا اینها را بگو . یه سوال هم من دارم تو این خراب شده چطور میشه یه سهم را با سهم دیگه مقایسه کرد اگه اینطوریه چرا شپلی با ضرر شده 250 تومن که از 38 تومن رسیده اینجا ولی سهام با پی بر ای 2 درجا میزنن. مگر این نیست که بورس دست یه عده آدم شاخ و گردن کلفت هست. هر سهمی را بخوان میبرن بالا و سود میکنند. اینجا آمریکا و اروپا نیست که سهام را باهم مقایسه کنیم.
برای خودت نقل قول میزنی و خطابت به من است؟
بابا تو دیگه کی هستی اگر ریشخند نیست چیست ؟ خب از این موضوع بگذریم . مهم نیست
ما داریم از بازار فعلی و داغونی که الان باهاش درگیریم صحبت میکنیم نه اردیبهشت ، و تحلیل هامون بر اساس بازار فعلی است
منظور از تبرک این بود که در کوتاه مدت درجا زد . انتظار از عرضه اولیه و انتظار خریداران ، رشد کوتاه مدت است . 99.9% برای رشد کوتاه مدت میخرند . تبرک دو ماه در جا زد
داریم از عرضه اولیه حرف میزنیم نه شپلی و مپلی . از زفکا و افق حرف زدم و گران فروشی انها . چیکار به شپلی و شرایط خاصش دارم ؟
منظور از شاخ ، اونائی که شما میگید نیست
فعلا زفکا را تحویل بگیر تا بعد .... مو به مو نظراتم درست بود یا نبود ؟ بدون ادعا . روند خوانی و روان شناسی بازار و معاملات کار سختی نیست
جالب این که عرضه اولیه است منفی است و مابقی گروه مثبت . این یعنی اهای گران فروش ( سازمان و هم پیاله هاش ) ، اهای کسانی که ما را گوش مخملی فرض کردید ، گوش مخملی خودتون هستید . ما این سهم در همین حد میدونیم و بدانید که میدانیم

آخرین ویرایش:

foortany

Active Member
کاربر فعال
دوستان يك سوال : فردا نماد فنفت در بازار پايه ج باز مي شود و قبلا در بازار دوم فرابورس بوده است ولي هيچ سابقه معاملاتي از آن پيدا نكردم آيا اين نماد هم مثل غپونه است كه قبلا عرضه شد و مي توان بعنوان يك عرضه اوليه در نظر گرفت و آيا ارزش خريدن دارد يا نه ؟ لطفا اگر كسي اطلاعاتي دارد بيان كند ممنون مي شوم.

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان يك سوال : فردا نماد فنفت در بازار پايه ج باز مي شود و قبلا در بازار دوم فرابورس بوده است ولي هيچ سابقه معاملاتي از آن پيدا نكردم آيا اين نماد هم مثل غپونه است كه قبلا عرضه شد و مي توان بعنوان يك عرضه اوليه در نظر گرفت و آيا ارزش خريدن دارد يا نه ؟ لطفا اگر كسي اطلاعاتي دارد بيان كند ممنون مي شوم.
این شرکت 44 میلیارد تومانی 5 شرکت وابسته (فناوری تجهیزات سرچاهی (وتکو)، پارس پنگان، تهران سوفا، گسترش شیرسازی و توس پیوند) و یک شرکت تابعه (پیچ و مهره های صنعتی ایران) را تحت پوشش دارد و دارای مشتریان بزرگی نفتی چون شرکت های نفت مناطق نفت خیز جنوب، نفت مناطق مرکزی ایران، نفت فلات قاره، نفت و گاز پارس، منطقه ویژه اقتصادی پارس، پایانه های نفتی ایران، ملی حفاری، ملی پخش فرآورده های نفتی، پالایشگاه های تهران و تبریزو ... است.

وی در خصوص تولیدات و محصولات «فنفت» گفت: شرکت صنایع تجهیزات نفت در سال 70با ماموریت تولید تجهیزات صنعتی مورد نیاز صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشی تاسیس گردید. که به عنوان یک شرکت مادر تخصصی شامل 5شرکت تابعه به نام های فناوری تجهیزات سرچاهی(وتکو)، پارس پنگان، تولید شیرهای نفتی تهران سوفا، گسترش شیرسازی و توس پیوند است.

به گفته وی، موضوع فعالیت شرکت و شرکت های تابعه آن در زمینه تولید محصولات سرچاهی و اقلام pining materialاست که شامل انواع شیرآلات صنعتی، اتصالات صنعتی، تجهیزات سرچاهی است.

محمدیان پور گفت: این شرکت از زیر مجموعه های سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت با بهره گیری از متخصصین مجرب و شرکت های کار آمد تابعه خود با خدمت گرفتن از تکنولوژی برتر برخی از شرکت های معتبر جهانی توانسته است جایگاه ویژه ای در عرصه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی مطابق با استاندارهای بین المللی ایجاد کند.

وی در خصوص برنامه توسعه هم توضیح داد: از طرح های توسعه این شرکت تولید زانویی بدون درز تا سایز 36 اینچ با گریدهای کربن استیل و استیل آلیاژی ، تولید سه راهی بدون درز تا سایز 24 اینچ، تولید اتصالات فورجی تا سایز 4اینچ، تولید اتصالات درزدار استنلس استیل، طراحی و ساخت شیرهای استنلس استیل، طراحی و ساخت شیرهای cryogenic است. همچنین این شرکت برای تولید و واردات مواد اولیه از یورو استفاده می کند.

بنظرم این شرکت میتونه رتکو دیگری باشه منتها با کمی تفاوت در نوع فعالیت.

noferesti

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
با درود
یه 2 روز صبر میکردی و بعد نظرات مرا به ریشخند میگرفتی راه دوری نمیرفت . ضمن احترام به شما و ایدی محترم که شما به اسم فردوسی خطاب میکنید ، چه خوشت بیاد و چه خوشت نیاد ، در بازار سرمایه نه کسی شاخ است که نیازی به قول شما نصیحت نداشته باشد و نه کسی میتونه مدعی همه چیز دانی باشد . منم مدعی چنین موضوعی نیستم . یه بار دیگه برگرد مطالب گفته شده را بخون و با توجه به اینکه خودت هم تازه کار نیستی ببین کجاش مشکل داره تا بحث کنیم
گفتم زفکا با زپارس فرقی ندارد و زپارس همین قیمتها صاف شد و زفکا هم همینجا پایان کارش است . در مورد زفکا پیش بینی صاف شدن فردا را داده بودم همین امروز صاف شد یک روز زودتر ! تا اینجا که مشکلی نیست ؟
و حالا هم میگم فردا هم 2-3 % مثبت میخوره و احتمالا تا صفر تابلو و حتی منفی هم میره در حالی که جناب فردوسی نظرشون بر رشد بیبشتر است . پس صبر کن و بیین . گفتم اگر عرضه ای گران بود دلیلی ندارد که حتما رشد داشته باشد ، مگر برکت و شفا و تبرک نبود که هیچ رشدی بعد از عرضه نداشتند ؟ اینها اسمش نصیحت نیست . تحلیل و نظر است
گفتم افق حقوقیش داره میفروشه و اینم فردا پس فردا کارش تمام است . نظرم اینه که بوی انداختن مثل لوتوس میاد و مثل لوتوس 20% رشد دارد . خب صبر کن تا ببینیم تحلیل من چقدر پابرجاست . روند معاملات و روان شناسی معاملات داره داد میزنه . اصلا نیاز به تحلیل نیست
چنین برخوردی نشان از ناپختگی شما دارد . در بازار سرماه همه و بازم تاکید میکنم همه میتونند اشتباه کنند . از من بگیر تا خودت و جناب فردوسی و ....
اگر فکر میکنی عده ای شاخ بازار هستند برو از همونا سهم معرفی کردن طلب کن . چرا از من ؟ هوم ؟ من که نباید نظر بدهم و نصیحت کنم !!!
با سلام
به نظر من قیمت زفکا در حال حاضر ارزنده است؛ اگر گزارش تفسیری مدیریت را ملاحظه بفرمایید به تفاوتهای جدی این شرکت با سایر شرکت های فعال گروه پی خواهید برد. به نظرم منفی های این سهم فرصت مناسبی برای ورود است؛ درخصوص این سهم در آینده بیشتر خواهیم شنید
ارادتمندم

بالا