اخبار عرضه های اولیه

yn1372

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بحث شرکت سجامی ها نیست اگر این کار رو انجام بدن وقتی که بازار خرابه عرضه شکست میخوره بعد سقف رو گذاشتن 2000 تا خرید باید 250 هزار نفر شرکت کنن چنین کاری اصلا انجام نمیشه

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
باحال‌ترین جای داستان می‌دانید کجاست؟ (یعنی جایی که به بهترین نحو کفایت و درایت شاپوردانا را می رساند!)
اینجاست که روز معارفه فرداست و روز عرضه پس‌فردا! یعنی شما یک روز یا نیم‌روز مثلا زمان داری ابعاد شرکت را بررسی کنی... که در ایران هم این جلسه فرمالیته است...
چه کاری است عزیز من...؟ اگر سوری است اصلا چرا برگزارش می‌کنی؟ اگر سوری نیست این همه زمان داشتی... یکی دو هفته پیش این جلسه را برگزار می‌کردی...

یعنی جای جای میهن عزیزم این‌جوری است ها!
همه مسئولین کشورم ماشاءالله هزارماشاءالله یا پاک‌دست هستند یا باعرضه!
بله همینطوره
عرضه با این سرعت و عجله بسیار جای تعجب داره ! معارفه سه شنبه و عرضه روز بعدش !!! اینقدر سریع و mp3 برخورد کردن با قضیه شگفت انگیز است
سهم کوچکی هم نیست . 102.5 میلیارد پول میخوره و جالبتر هم اینکه بازار بی عرضه اش خونین است . وای به حال اینکه 102.5 میلیارد هم دو روز دیگه بره برای این !
سهم بزرگی است و 500 میلیون سهم عرضه میشه، سهمی دهان پر کن و شاقی هم نیست . روز سوم یا چهارم صاف میشه . شایدم روز دوم صاف شد . چیزی توش نیست
اینطور سهم ها بعد که صاف شد ، طالبی هم نداره . کلا گروهش گروه بی خاصیتی است نهادهای مالی و تامین سرمایه .... مابقی نمادهای گروهش همگی بسته اند

در ضمن داستان سجامی و ... هر کی ثبت نام نکرده نمیتونه شرکت کنه دیگه چه صیغه ای است ؟ اینقدر هم نادان نیستند دار و دسته شاپور . اگر قرار بر این بود هر کی سجامی نیست نتونه بخره که این عرضه رو دستشون می مونه

آخرین ویرایش:

سناتور1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان سجام ا آخر سال تمدید شده , حالا با این وجود نقدینگی لازم برای عرضه چهار شنبه چقدر هست؟

navid35

Well-Known Member
کاربر فعال
عرضه اولیه پتروشیمی گلستان 250 تومان بوده به نظر شما اگر سهم از تجدید افزایش سرمایه دهد چقدر می ارزد ؟
قیمت فعلی 100 تومان

حمیدرضا اسکندری

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
عرضه اولیه پتروشیمی گلستان 250 تومان بوده به نظر شما اگر سهم از تجدید افزایش سرمایه دهد چقدر می ارزد ؟
قیمت فعلی 100 تومان
رویی کهنه.دمپایی کهنه ،پلاستیک کهنه،نوننننننن خشششششششک

navid35

Well-Known Member
کاربر فعال
رویی کهنه.دمپایی کهنه ،پلاستیک کهنه،نوننننننن خشششششششک
نون خشکی میشناسم الان ترلیاردر شده کجایی اونا وضعشون از من و تو بهتره
همین شبستان را یه گروهی دارن 100 تومن می خرند با تکمیل خرید صف سنگین برای نوسان و بالا بردن سهم درست می کنند سهمی که سود انباشته و افزایش دارایی داره چرا قیمتش باید 100 تومن باشه فکرکنم ارزش این سهم خیلی بالاتر از خودرویی ها و بعضی از سهام زیان ده باشه

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
این که کسانی که سجامی نیستند نمیتونن عرضه اولیه شرکت کنند، لینک خبرش رو دارید؟منظور کسانیه که احراز هویت نکردن دیگه درسته؟
اصل خبر را که یادم می‌آید خودم دیدم در مصاحبه رسمی.
نه تنها عرضه اولیه نمی‌توانند بخرند، بلکه اصلا گفته بودند هر کسی که سجام ثبت نام نکند ممنوع‌المعامله می‌شود!!!
ولی اینجا ایران است دیگر....
بارها شده #شاپور_دانا قوانین من‌درآوردی از خودش گذاشته و دو روز بعد پس گرفته و تغییرش داده...
اکنون هم که دوستان می‌گفتند انگار تا آخر سال تمدید شده... هر چند دوستان هیچ پیوندی در این خصوص ارایه نکردند! (من در اینترنت هم گشتم چنین خبری را ندیدم. نمی‌دانم روی چه حساب می‌گویند.) البته واقعا احمقانه هم هست اگر #شاپور_دانا در این زمان این کار را بکند! زمانی که عرضه اولیه هست و وضع بازار هم خراب است...

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
این نشانی تارنمای سمات (بخش اخبارش) است: http://www.csdiran.com/Notices
اینجا که چیزی از تمدید نگفته.
در گوگل هم من جستجو کردم (هم اخبار یک هفته پیش را و هم اخبار روز گذشته... آنجا هم چیزی نبود.
حالا دوستانی که خبر دارند تمدید شده لطفا پیوند خبرشان را قرار بدهند ببینیم چه کسی گفته و جریان چه بوده. (چون دو سه بار هم تا اینجا تمدید شده! باز هم بخواهند تمدید کنند دیگر خیلی ضایع می‌شود!)
به شخصه من خودم رفتم دیروز ثبت‌نام (یعنی احراز هویت) کردم.

سجام تا آخر امسال تمدید شده

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
این خبر که برای امروز است وجود دارد. ولی در آن حرفی از پایان سال زده نشده.
البته گفته شده فعلا محدودیت وجود ندارد.

۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) در اطلاعیه ای از تمدید ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به دلیل استقبال فراوان سهامداران خبر داد.
((محمد حسین: به دلیل استقبال را خوب آمدی!!! :D:p;)))

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در اطلاعیه شرکت سپرده گذاری مرکزی آمده است: این شرکت با تشکر و قدردانی از ثبت نام کنندگان در این سامانه به استحضار عموم فعالان می رساند بر اساس تصمیمات متخذه فعلا با اتمام مهلت ثبت نام برای سرمایه گذاران هیچگونه محدودیتی از روز سه شنبه چهارم دی ماه 1397 برای فعالیت در بازارها و دریافت خدمات اعمال نمی شود.
همچنین ضرب الاجل جدید برای ثبت نام در این سامانه جهت شناسایی فعالان بازار سرمایه پس از طرح موضوع در هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و تصمیم گیری در خصوص متعاقبا اعلام خواهد شد.
بر اساس این گزارش، سهامداران می توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.
هم اکنون احراز هویت ثبت نام کنندگان سامانه سجام در بیش از 400 دفتر پیشخوان دولت و کارگزارهای منتخب در سراسر کشور آغاز شده است که شرکت سپرده گذاری مرکزی به دلیل جلوگیری از ازدحام در این مرحله با ارسال پیامک آنها را از زمان احراز هویت مطلع می کند.
سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار ندارد.
تو را به خدا مملکت ما را نگاه کن... فعلا محدودیت وجود ندارد دیگر چه صیغه ای است؟؟؟ محدودیت یا هست یا نیست. یا (مانند صد بار گذشته) تمدید می‌شود... دیگر فعلا محدودیت وجود ندارد چه صیغه‌ای است؟؟؟ این وضع مصوبات و قوانین و کسانی است که مسئولیت دارند و این قوانین را می‌گذارند. طرف چند ماه پیش یک قانونی از خودش درآورده... چند بار تمدید کرده... حالا می‌گوید فعلا محدودیت وجود ندارد! یعنی دوباره مردم را گذاشته در بلاتکلیفی... دو روز دیگر محدودیت بگذارد یا نگذارد...
ای خاک بر سر هر چه آدم نالایق است...

yn1372

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
داداش رفتی سجام ثبت نام کردی دنبال محدودیت برای دیگرانی بعد یکم بهت عرضه اولیه زیاد برسه خخخخ

Mind Bender

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام و عرض ادب .

دوستان میشه با مثلا سه کد مختلف از سه کارگزاری مختلف عرضه اولیه خریداری کرد؟

یعنی سه برابر سود کرد؟:cool:

ببخشید بابت سوال مبتدیانه من. ;);):D

ارادت

nima2012

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام و عرض ادب .

ارادت
هر کد ملی مجاز به یک بار سفارش گذاری هست بیشتر از اون سیستم حذف میکنه
با یک کد ملی از صدتا کارگزاری هم بزاری فایده نداره

ابن سینا

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام و عرض ادب .

ارادت
سلام
با سه کد بورسی مختلف از یک کارگزاری هم میشه خرید

reza11147

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام و عرض ادب .

ارادت
باعرض سلام وارادت
اين همه پول را ازكجا مي خواي بياري؟

بالا