اخبار عرضه های اولیه

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
کد خبر: ۱۱۴۲۱۳
۰:۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸امروز:
شرکت ۶۹ میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی معرفی می شود
جلسه معارفه شرکت کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرم دره که با سرمایه ۶۹ میلیارد تومانی در فرابورس درج شده، امروز برگزار و آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام می شود.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پیرو پذیرش شرکت کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرم دره در ۲۵ آذر سال گذشته، این شرکت ۲۴ شهریور سال جاری با نماد "زدشت" به عنوان صد و سومین شرکت در بازار دوم معاملات فرابورس درج شد.
بر همین اساس، مدیران این شرکت در جلسه ای صبح امروز به معرفی آخرین وضعیت مالی و عملکردی آن می پردازند تا این شرکت ۶۹ میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی باشد.
طبق بررسی های بورس پرس، این شرکت اسفند سال ۷۲ در خرمدره به ثبت رسیده و ۵۶.۴ درصد از سهام این شرکت متعلق به بنیاد مستضعفان و ۴۳.۶ درصد سهام متعلق به شرکت گسترش کشاورزی پیوند فردوس پارس بوده که البته این شرکت نیز از شرکت های تابعه بنیاد است.
سرمایه اولیه شرکت که دارای ۱۲۶ نفر نیروی انسانی است، طی پنج مرحله افزایش سرمایه به ۶۹ میلیارد تومان رسیده است."زدشت" در محدوده ای به وسعت هزار و ۸۴ هکتار در شهرستان خرمدره تولید کننده انواع محصولات کشاورزی و دامپروری است و از اهداف اصلی آن افزایش تولید شیر و تلیسه، افزایش سطح زیر کشت باغات متراکم و پربازده، ارتقاء ضریب مکانیزاسیون و صنعت فناوری فرایند پرورش گاو شیری، برون سپاری خدمات تولید، عرضه محصولات باغی ارگانیک، تولید نهال و صادرات میوه است و دارای ۴۶ هکتار زمین زراعی در شهرستان میانه است.
تنها شرکت مشابه این شرکت در بازار سرمایه که در چهار زمینه دامپروری، زراعت، باغبانی و مرغداری فعالیت می کند،شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال است که در بورس تهران پذیرفته شده است.
صورت سود و زیان سه ساله
1546923560178.png

پیش بینی سود و زیان ۳ ساله
1546923560512.png
 

سقراط 1

Well-Known Member
کاربر فعال
کد خبر 54088

۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵


معاون نظارت بر بورس‌ ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد:
بازنگری ۲ دستور العمل مهم در دستور کار سازمان بورس

معاون نظارت بر بورس ‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار از بازنگری دو دستورالعمل مهم خبر داد و عنوان کرد: شرایط اقتصادی که محصول نوسانات نرخ ارز بود سال پر فراز و نشیبی برای بازار سرمایه رقم زد.

حسن امیری، معاون نظارت بر بورس‌ ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن اشاره به عوامل موثر بر بازار طی ۹ ماهه گذشته، چشم انداز بورس تا پایان سال را ترسیم کرد و به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: همه جای دنیا تغییرات نرخ ارز عملکرد شرکت ها و بنگاه های اقتصادی را تحت تاثیر قرار می دهد و در کشور ما با توجه به تحریم شدت تاثیر تغییرات نرخ ارز بیشتر است، بنابراین مهمترین مساله اقتصاد ما در سال جاری تغییرات نرخ ارز بود.
وی با بیان اینکه بخش مهمی از عملکرد شرکت ها وابسته به نرخ ارز است، افزود: در بازار سرمایه ما صنایع مختلفی حضور دارند و میزان تاثیرپذیری این صنایع از تغییر نرخ ارز متفاوت است. بدیهی است که عملکرد مالی شرکت های صادرات محور با شرکت هایی که بخش عمده فعالیت آنها داخل کشور است، تفاوت دارد. در تکانه های ارزی و محدودیت ها، انتقال پول برای هر دو گروه، چگونگی تامین مواد اولیه برای شرکت های واردات محور و نحوه فروش و حمل کالا برای شرکت های صادرات محور اهمیت دارد.
معاون نظارت بر بورس‌ ها و ناشران ادامه داد: با توجه به شرایط ایجاد شده و به رغم محدودیت ها در شش ماهه اول، وضعیت سودآوری شرکت ها مناسب بود. نوسانات نرخ ارز موجب شد تا بازار سرمایه رشد خوبی را از نظر حجم و ارزش معاملات تجربه کند. بر همین اساس شاهد بودیم که بخشی از پول های سرگردان وارد بازار سرمایه شد.
امیری با تاکید بر اینکه آنچه عامل رشد بازار سرمایه می شود، سودآوری شرکت ها است، افزود: روند تولید و فروش شرکت ها قیمت سهام را تعیین می کند. اکنون نیز گزارش های میان دوره ای و ماهانه مناسب است اما نباید انتظار رشد های هیجانی از بازار داشت.
وی به عوامل مثبت تاثیر گذار بر بازار اشاره کرد و گفت: تنوع ابزارها مخاطبان مختلفی را جذب بازار سرمایه کرد. طی سنوات گذشته سازمان تلاش کرده در حوزه ابزارهای اسلامی و همچنین در حوزه ابزارهای نوین مالی، اقداماتی را انجام دهد که منجر به نوآفرینی و تحول در بازار سرمایه شود. به گونه ای که فعالان بازار بتوانند راحت تر تصمیم گیری کرده و فرصت های مناسب سرمایه گذاری را شناسایی کنند. این موضوع مخاطبان بیشتری را جذب بازار سرمایه کرد.
امیری افزود: سعی ما این است که تنوع ابزارها به عنوان یک فرایند دایمی و پیوسته انجام شود و تلاش می کنیم ابزارهای متنوع جدیدتری نیز به بازار سرمایه وارد کنیم و در حال حاضر تقریبا تمامی ابزار های کلاسیک بازار سرمایه در دسترس فعالین بازار سرمایه است.
به گفته عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار هر چه تعاملات بین المللی در عرصه اقتصاد کشور بیشتر باشد، شرایط برای بازار سرمایه نیز بهتر می شود. تغییر جایگاه ایران در آیسکو هم یکی از اقدامات مهم در عرصه بین المللی است که قطعا در آینده نتایج مثبت آن بیشتر نمایان می شود.
معاون نظارت بر بورس‌ ها و ناشران در پایان گفتگو با سنا به دو اقدام مهم در دستور کار سازمان اشاره کرد و گفت: اکنون در حال بازنگری دستور العمل نحوه پذیرش، افشا و معاملات بازار پایه هستیم و بازنگری کاملی در این رابطه صورت گرفته و این دستورالعمل نهایی شده و در انتظار تصویب هیات مدیره است.
وی افزود: موضوع بعدی که در مرحله کارشناسی قرار دارد، بحث بازنگری دستورالعمل پذیرش در بورس و فرابورس است. احتمالا در ترکیب هیات های پذیرش و همچنین فرایندهای مربوط به پذیرش بازنگری هایی انجام می شود. در این که چه شرکتی می تواند در تابلوی فرابورس و چه شرکتی می تواند بر تابلوی بورس قرار بگیرد بازنگری می شود. همچنین احتمالا فرایند بازاریابی و معرفی شرکت تا عرضه اولیه مورد بازنگری قرار می گیرد.
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
حدودا به هر کد 50 الی 52 هزار تومن میدن. لطفا بازار را با فروش سهام هاتون خراب نکنید.
 

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
جالبه نه !
عرضه هائی مثل نوری که از ماه هاست همه منتظرش هستند یا افق که یک ماهی است سر زبانهاست هیچ خبری ازشون نیست، بعد همینجوری و یهوئی سر و کله عرضه ای که نه اسمش مطرح بوده و نه کسی منتظرش بوده پیدا میشه . جالبه نه ؟
زکشت را با p/e10 دادند و اینو با p/e14 که اینم در نوع خودش جالبه
 

amirmostafavi72

Well-Known Member
کاربر فعال
علی رضائی، مدیرعامل شرکت کشت و ‌صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرم‌دره در معرفی این شرکت گفت: مجموعه «زدشت» در سال ۱۳۷۲ آغاز به کار کرده که در حال حاضر در سه واحد خرم‌دره، چرگر و طارم به فعالیت مشغول است. وی در ادامه عمده فعالیت شرکت را در زمینه پرورش گاو شیری و دامپروری عنوان کرد و با اظهار این مطلب که محصول اصلی شرکت شیر است، گفت: بر اساس عملکرد شرکت در دوره ۹ماه نخست سال جاری، بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ راس گاو شیری در مجموعه وجود دارد. به این ترتیب میزان شیری که روزانه توسط این مجموعه تولید می‌شود بالغ بر ۱۲۵ هزار و ۷۸۳ کیلوگرم است. رضائی در ادامه به روند تولید سالانه شیر در این مجموعه اشاره کرد و گفت: در حالی تولید شیر این مجموعه در سال ۹۱ حدود ۳۱ هزار تن بوده که این روند طی هفت سال اخیر رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. به‌طوری‌که عملکرد شرکت در دوره ۹ماه نخست سال ۹۷ نشان از تولید بیش از ۴۶ هزار تنی این محصول دارد. همچنین فروش شرکت از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه نیز بالغ بر ۷۵میلیارد و ۷۶۰میلیون تومان بوده است. به گفته رضائی، میزان سودآوری شرکت در ۹ ماه نخست امسال بالغ بر ۱۳میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان بوده که ۷۶ درصد از این رقم از بخش دامپروری به دست آمده است.


در ادامه مدیرعامل «زدشت» درباره طرح‌های توسعه‌ای اجراشده این شرکت طی ۶ سال اخیر گفت: احداث باغات در سطح ۱۵ هکتار دانه‌دار و هسته‌دار یکی از این طرح‌هاست که از سال ۹۰ آغاز شد و در سال ۹۴ به پایان رسید. همچنین سامانه سیستم آبیاری ۲۳۰ هکتاری، احداث سیستم آبیاری باغات طارم و افزایش ظرفیت اسمی ۵۰۰ راسی از دیگر طرح‌های توسعه‌ای این شرکت است که همگی تا سال ۹۵ به اتمام رسیده‌اند.


مدیرعامل «زدشت» درباره وضعیت صادرات محصولات نیز گفت: ۷۵ درصد فروش شرکت شیر است و در کنار آن دام و محصولات باغی مانند زیتون قرار دارد. به این ترتیب بر مبنای هدف‌گذاری‌ها و سیاست شرکت، از سال ۹۵ صادرات به سایر کشورها آغاز شده است. رضائی عمده صادرات را به کشورهای منطقه CIS، عراق و افعانستان دانست و گفت: در سال ۹۶ به میزان ۲۹۰ هزار دلار و در ۹ ماه ابتدایی سال ۹۷ به میزان ۳۹۰ هزار دلار به این کشورها صادرات داشته‌ایم. همچنین برای سال ۹۷ تا امروز سه قرارداد صادراتی جدید با افغانستان منعقد شده و تا پایان سال برنامه‌های دیگری نیز در دستور کار قرار دارد.
 
بالا