اخبار عرضه های اولیه

mmdzn

Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست عزیز شاید یکی تازه وارد بورس شده شما هم جای اینکه تاپیک بنویسی در مورد ضایع کردنش چارتا کلمه یادش بده ک بی نصیب نمونه از این استاد همه چی دون
این تاپیک را یه عده رسما به کودکستان تبدیل کردند . یه الفبا از بورس یاد بگیرید و بعد ....
89 هزار سهم در زدشت کلا معامله شده و 2 نفر خریدند . اینها را که دیگه میتونید ببینید با چشاتون ؟ اون وقت سوال میکنند به کسی هم رسید ؟
در ضمن این سهم مقل زپارس و زکشت و ز و ز و ز... های قبلی نیست که دوبله سوبله بشه
این سهم 40-45% رشد بیشتر نداره . حواستون جمع باشه
103.5 میل عرضه شده . سهامدار عمده اش بنیاد است و p/e بسیار بالائی هم داره . هر گردی گردو نیست

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
دوست عزیز شاید یکی تازه وارد بورس شده شما هم جای اینکه تاپیک بنویسی در مورد ضایع کردنش چارتا کلمه یادش بده ک بی نصیب نمونه از این استاد همه چی دون
قبلا تاریخ عضویت ایدی ها نمایش داده میشد و میشد تا حدودی یه چیزهائی فهمید که طرف تازه وارد بورس شده . الان در فرمت جدید مشخص نیست . منم کف دستم را بو نکرده بودم که شما تازه وارد باشید . اوکی موفق باشید اگر تازه وارد هستید و امیدوارم نکات ارزنده را هر چه زودتر فرا بگیرید

amirmostafavi72

Well-Known Member
کاربر فعال
گزارش حسابرسی نشده سال های 94و95و96 تامين سرمايه لوتوس پارسيان روی کدال نشست.شرکت مذکور در سال 96 به ازای هرسهم 358 ریال سود ساخته که نسبت به سال گذشته13%کاهش نشان می دهد..سرمایه شرکت4000000میلیون ریال می باشد

دیده بان بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
درود

به یکی از زیر میزیهای سازمان توجه کنید ( اگر اشتباه میکنم تذکر دهید )

2 روز پیش 103 میلیون 500 هزار سهم در نماد زدشت عرضه اولیه شد ولی با توجه به میزان کسر سهام سهامداران عمده به عدد 106 میلیون 675 هزار سهم میرسیم !!!

یعنی این وسط 3 میلیون 175 هزار سهم معلوم نیست کجا رفته و جالب اینکه در بازار مورد معامله قرار نگرفته !!!

به تصاویر زیر توجه کنید:

مشاهده پیوست 40536

مشاهده پیوست 40537

مشاهده پیوست 40538

حال اگر میزان کسر سهام سهامداران عمده را با هم جمع کنیم ( 106/675/000 = 72/175/000+34/500/000) , شاهد اختلاف 3 میلیون 175 هزار سهمی با میزان عرضه اولیه که 103/500/000 سهم بود میرسیم.

این پرتقال فروش آخر کار دستشان می دهد.

hadi29

Active Member
کاربر فعال
گزارش حسابرسی نشده سال های 94و95و96 تامين سرمايه لوتوس پارسيان روی کدال نشست.شرکت مذکور در سال 96 به ازای هرسهم 358 ریال سود ساخته که نسبت به سال گذشته13%کاهش نشان می دهد..سرمایه شرکت4000000میلیون ریال می باشد
با توجه به سرمایه سود نسبت به سال 95 افزایش هم داشته ( سال 95 سرمایه 3000میلیارد - سال 96 سرمایه 4000 میلیارد ریال )
سرمایه جدید : 5000000 میلیون ریال

دیده بان بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
درود

2 روز پیش 103 میلیون 500 هزار سهم در نماد زدشت عرضه اولیه شد ولی با توجه به میزان کسر سهام سهامداران عمده به عدد 106 میلیون 675 هزار سهم میرسیم !!!

یعنی این وسط 3 میلیون 175 هزار سهم معلوم نیست کجا رفته و جالب اینکه در بازار مورد معامله قرار نگرفته !!!

به تصاویر زیر توجه کنید:

مشاهده پیوست 40536

مشاهده پیوست 40537

مشاهده پیوست 40538

حال اگر میزان کسر سهام سهامداران عمده را با هم جمع کنیم ( 106/675/000 = 72/175/000+34/500/000) , شاهد اختلاف 3 میلیون 175 هزار سهمی با میزان عرضه اولیه که 103/500/000 سهم بود میرسیم.

تصاویر فوق ظاهرن مشکل در باز شدن دارند.
یکبار دیگر تصاویر را میگذارم:

b1.JPG

b2.JPG

b3.JPG

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
درود

به تصاویر زیر توجه کنید:

مشاهده پیوست 40536

مشاهده پیوست 40537

مشاهده پیوست 40538

من دقت نکردم که روز عرضه چه میزان از سهام دو سهامدار عمده کسر شده چون برام مهم نبود . نه خریدش و نه صف خریدهای فعلیش . معتقدم این سهم راهی به قیمت های بالا نداره. کاملا هم مشخصه . دو تا مثبت دیگه صفش میرسه به 100 میلیون و از روز بعدش میزان عرضه ها زیادتر میشه و قبل از رسیدن به 50% رشد صاف میشه . این سهم باید 140 عرضه میشد و نهایتش 100% هم رشد میکرد تا 280 میرسید و حالا هم فوقش همون 280 کارش تمام است
ولی اگر چنین بوده که شما میگید ، سهمی که عرض کردم فوقش با p/e10 باید عرضه میشد یعنی 140 ، قیمت 195 عرضه میکنند و میدونند که همه میخرند و میدونند که صف خرید سنگین هم بعدش داره ، زیر میزی هم داره دیگه . 55 تومن به ازای هر سهم گران تر میدند و به جاش 3 میلیون و خرده ای باج میدهند . وقتی پای سهامدار عمده سیری ناپذیری به نام بنیاد مستکبران در کار باشد دیگه بدتر
شما روز عرضه میزان کسر شده سهام سهامداران عمده را جمع زدی و به عدد 106 و خرده ای رسیدی؟ فلش های قرمز منظورمه

آخرین ویرایش:

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
جمع درصدهای فعلی دو سهامدار عمده را هم که محاسبه کنیم ، به عدد 84.5% میرسیم . یعنی 15.5% سهم عرضه شده
0.5% بیشتر که میشه همون 3 میلیون خرده ای . جریان چیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ضمن اینکه زیر میزی به سازمان مطرح است ، احتمال تقسیم کردن بین تعدای کارمندان خاص خود شرکت زدشت هم بعید نیست

yn1372

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
شما از سود چی میگید سود زپارس تو گروهش از همه بیشتره ولی در قیمت پایینی معامله میشه

دیده بان بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
جمع درصدهای فعلی دو سهامدار عمده را هم که محاسبه کنیم ، به عدد 84.5% میرسیم . یعنی 15.5% سهم عرضه شده
0.5% بیشتر که میشه همون 3 میلیون خرده ای . جریان چیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ضمن اینکه زیر میزی به سازمان مطرح است ، احتمال تقسیم کردن بین تعدای کارمندان خاص خود شرکت زدشت هم بعید نیست
درود
این شرکت بورسی شده پس به هر کسی که میخواهند بدهند باید روی تابلوی معاملات صورت بگیره.

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
درود
این شرکت بورسی شده پس به هر کسی که میخواهند بدهند باید روی تابلوی معاملات صورت بگیره.
پس شرکت های دیگری که اعلام رسمی میشد که فلان درصدش به کارمندان میرسه چطور بود ؟ باید حتما در تابلو درج شود ؟ با این اوصاف گزینه زیر میزی صحیح است
کم هم نیست . 3.5 میلیون سهم این وسط گم و گور شده

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
شما از سود چی میگید سود زپارس تو گروهش از همه بیشتره ولی در قیمت پایینی معامله میشه
جوابت را خودت دادی که . وقتی زپارس با سود خوب داره این قیمت معامله میشه چرا باید این سهم که سود نداره بالای 300 برسه ؟
حالا اصلا سود را بزاریم کنار . روان شناسی معاملات را بررسی میکنیم . از شنبه صف خریدش به 100 میلیون میرسه و عرضه ها زیادتر میشه و احتمالا 4 روز بعدش تموم میشه کارش . 103 میلیون عرضه ، 100 میلیون صف خرید . بیشتر از 4 روز دوام میاره ؟ چطور باید 300 بشه و بالاتر ؟ به این فکر کردی ؟ دوستانه میگم مواظب باش جائی خرید نکنی که چند تا صف فروش را تجربه کنی . من که بخیل نیستم . امیدوارم بخری و 50% سود کنی . انچه گفته میشود فقط بر اساس نوع دوستی و اشتراک نظرات با دیگران است

yn1372

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
جوابت را خودت دادی که . وقتی زپارس با سود خوب داره این قیمت معامله میشه چرا باید این سهم که سود نداره بالای 300 برسه ؟
حالا اصلا سود را بزاریم کنار . روان شناسی معاملات را بررسی میکنیم . از شنبه صف خریدش به 100 میلیون میرسه و عرضه ها زیادتر میشه و احتمالا 4 روز بعدش تموم میشه کارش . 103 میلیون عرضه ، 100 میلیون صف خرید . بیشتر از 4 روز دوام میاره ؟ چطور باید 300 بشه و بالاتر ؟ به این فکر کردی ؟ دوستانه میگم مواظب باش جائی خرید نکنی که چند تا صف فروش را تجربه کنی . من که بخیل نیستم . امیدوارم بخری و 50% سود کنی . انچه گفته میشود فقط بر اساس نوع دوستی و اشتراک نظرات با دیگران است
بدون شک نه تو صف خرید میرم نه میخرم ازش کلا سهم های مفت دیگه ای هستن که بشه سود کرد

rah ro

New Member
عضو تازه
سلام در عرضه اولیه آیا من میتونم از چند کارگذاری اردر بذارم؟

ARSHAD95

New Member
عضو تازه
سلام در عرضه اولیه آیا من میتونم از چند کارگذاری اردر بذارم؟
سلام خیر. فقط از یک کارگزاری میتونین. در غیر اینصورت ناظر کلیه سفارش های شمارا ابطال میکند. از این کار جدا خودداری نمایید

akr2012

Well-Known Member
کاربر فعال
ومین شرکت جدید سال جاری با انتشار گزارش عملکرد ۹ ماهه از جهش ۱۱۶۱ درصدی سود نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گل کاشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پتروشیمی غدیر که 13 تیر با عرضه اولیه 10 درصدی و کشف قیمت 170 تومانی هر سهم ، دومین شرکت تازه وارد سال جاری محسوب می شود در گزارش عملکرد 9 ماهه گل کاشت.
این شرکت 130 میلیارد تومانی حاضر در فرابورس به علت افزایش 68 درصدی فروش، در پایان دوره 9 ماهه منتهی به آذرماه ، قادر به تحقق سود 681 ریالی هر سهم شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان از جهش 1161 درصدی دارد.

پو ل

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
قبلا تاریخ عضویت ایدی ها نمایش داده میشد و میشد تا حدودی یه چیزهائی فهمید که طرف تازه وارد بورس شده . الان در فرمت جدید مشخص نیست . منم کف دستم را بو نکرده بودم که شما تازه وارد باشید . اوکی موفق باشید اگر تازه وارد هستید و امیدوارم نکات ارزنده را هر چه زودتر فرا بگیرید
درسته دوست محترم، بنده هم چند وقت پیش این مشکل پوسته جدید سایت یعنی نشون ندادن تاریخ عضویت رو متذکر شدم، گویا برداشت منفی شد ! دلیلم این بود که با توجه به تاریخ عضویت، مخاطبت بهتر ارزیابی و بالطبع جواب مناسب تری داده میشه !

بالا